Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"BLIK przełamie dotychczasowe sposoby płatności". PKO BP zapowiada cyfrową transformację

2
Podziel się:

Standard płatności BLIK - pierwszy otwarty system płatności mobilnych w Polsce - przełamie w 2017 roku dotychczasowe sposoby płatności, zapowiedział prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.

"BLIK przełamie dotychczasowe sposoby płatności". PKO BP zapowiada cyfrową transformację
(PKO BP)

- BLIK jest na progu dużego sukcesu. W 2017 nastąpi przełamanie dotychczasowych sposobów płatności. Mało jest krajów, gdzie tego typu płatność jest tak rozpowszechniona - powiedział Jagiełło podczas panelu na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Według jego słów, BLIK jako standard płatności stanie się usługą masową, gdyż coraz więcej punktów sprzedaży i bankomatów umożliwia jego wykorzystanie. Ponadto będzie uwzględniał bezstykową możliwość transakcji.

Wcześniej prezes Polskiego Standardu Płatności (PSP) - operatora BLIK-a - Grzegorz Długosz podawał, że liczba użytkowników BLIK-a może wzrosnąć do 3-4 mln w ciągu dwóch lat wobec liczby ponad 2 mln osób w I półroczu 2016 r.

BLIK wystartował w lutym 2015 r. jako projekt spółki PSP, której udziałowcem jest 6 polskich banków: PKO BP, Alior Bank, BZ WBK, ING Bank Śląski, Bank Millennium i mBank, obejmując swym zasięgiem ok. 60 proc. wszystkich klientów instytucji finansowych. Od maja 2016 r. z BLIK-a mogą korzystać klienci Getin Noble Banku, a wśród nowych partnerów, którzy przystąpią do systemu na kolejnych etapach, są m.in.: Credit Agricole, Eurobank, NeoBank, BNP Paribas Bank Polska i Idea Bank.

PKO zapowiada cyfrową transformację

PKO Banku Polski zaprezentuje w czwartym kwartale nową strategię rozwoju, której kluczowym elementem będzie transformacja cyfrowa, poinformował ISBnews prezes instytucji Zbigniew Jagiełło.

Nowa strategia ma być odpowiedzią na trendy, jakie decydują obecnie o przyszłości branży finansowej, w tym chociażby rozwój cyfrowych kanałów kontaktu z klientami.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Robciorr
7 lat temu
Gotowka i tylko gotowka!
AdRom
7 lat temu
Tak jak 15 lat temu karty wypadły czeki, tak za chwilę telefony zastąpią karty. Duopol VISA-MC przejdzie do lamusa, a wszytko to za sprawą PKO Polish Bank :D