Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP po przejęciu Nordei mniej wrażliwy na zmiany stóp procentowych

0
Podziel się:

Bez uwzględnienia grupy Nordea marża odsetkowa w 2014 roku była o 0,2 punktu procentowego wyższa.

PKO BP po przejęciu Nordei mniej wrażliwy na zmiany stóp procentowych
(PKO BP)
bECSpNdx

Marża odsetkowa grupy wyniosła w 2014 roku 3,6 proc. Bank podał, że bez uwzględnienia grupy Nordea marża odsetkowa w 2014 roku była o 0,2 pp. wyższa i wyniosła 3,8 proc.

PKO BP ocenia, że po przejęciu Nordei jego wrażliwość na zmiany stóp procentowych zmalała do jednej trzeciej - poinformował Paweł Borys, dyrektor w banku.

- Jesteśmy bankiem bardziej wrażliwym na stopy procentowe. Historycznie ta wrażliwość wyniosła około 50 proc. Po przejęciu Nordea Bank Polska ta wrażliwość spadła. W tej chwili ta wrażliwość wynosi około jednej trzeciej - powiedział na konferencji Borys.

bECSpNdz

Marża odsetkowa grupy wyniosła w 2014 roku 3,6 proc. Bank podał, że bez uwzględnienia grupy Nordea marża odsetkowa w 2014 roku była o 0,2 pp. wyższa i wyniosła 3,8 proc. W samym IV kwartale 2014 roku marża wyniosła 3,3 proc.

PKO BP we priorytetach biznesowych na 2015 rok oczekuje w tym roku realizacji 139 mln zł synergii z połączenia z akwizycji Nordei, z czego 105 mln zł stanowić będą synergie kosztowe, a 34 mln zł synergie przychodowe.

Przedstawiciele PKO BP poinformowali w poniedziałek, że do integracji operacyjnej z Nordeą ma dojść w kwietniu.

Notowania PKO BP - 1 tydzień

bECSpNdF

PKO Bank Polski chce być najlepszym bankiem pod względem wyników w 2015 roku, poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. Bank nie jest zainteresowany akwizycjami na polskim rynku.

- Będziemy się starali, aby PKO Bank Polski, jeśli chodzi o zysk za 2015 rok był bankiem numer jeden - powiedział Jagiełło podczas konferencji prasowej.

- My jako PKO Bank Polski chcemy być nudnym i stabilnym bankiem. Przez 20 kwartałów wszystkie wyniki były w konsensusie i teraz kolejny I kwartał przed nami - mamy nadzieję, że nie będzie inaczej. Mam nadzieję, że 2015 będzie udany, jak lata poprzednie - dodał.

Prezes, zapytany o to, czy bank jest zainteresowany przejęciami na polskim rynku odpowiedział przecząco. - Bank nie jest zainteresowany akwizycjami - powiedział Jagiełło.

bECSpNdG

PKO BP odnotował 3.254,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 3.229,79 mln zł zysku rok wcześniej.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 248,7 mld zł na koniec 2014 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bECSpNea
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)