Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP otworzy oddziały w Azji i Wielkiej Brytanii

10
Podziel się:

PKO BP chce otworzyć biura na bliskim lub dalekim wschodzie oraz w Londynie. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w pierwej połowie przyszłego roku.

PKO BP otworzy oddziały w Azji i Wielkiej Brytanii
(WP.TV)
bECZbeid

PKO BP chce otworzyć biura na bliskim lub dalekim wschodzie oraz w Londynie. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w pierwszej połowie przyszłego roku.

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło powiedział podczas Forum Przemysłowego w Karpaczu, że jego bank chce wesprzeć działania polskich firm na rynkach zagranicznych. Spółka planuje otwarcie biura w Dubaju, Singapurze lub w jeszcze innym miejscu.

W pierwszym kwartale 2017 roku, jak informuje Jagiełło, ma zapaść decyzja w sprawie lokalizacji azjatyckiego oddziału. Prezes PKO BP dodał, że bank rozważa również otwarcie przedstawicielstwa lub oddziału w Londynie.

bECZbeif

Według szefa banku w pomoc polskim przedsiębiorcom powinno zaangażować się więcej osób. Chodzi na przykład o Polski Fundusz Rozwoju, PAIiIZ czy KUKE. Te instytucje, zdaniem prezesa PKO BP, mogłyby pomóc w finansowaniu ekspansji zagranicznej firm znad Wisły czy eksportu.

PKO BP to największy bank w Polsce. Instytucja jest kontrolowana przez skarb państwa. Jej aktywa przekraczają 250 miliardów złotych.

oprac. Jacek Frączyk

bECZbeiG
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
asesor
5 lata temu
dobry ruch
traveler
5 lata temu
extra! nie raz jak wyjezdzalem potrzebowalem kontaktu z bankiem na miejscu, brawo pko bp!
Megi
5 lata temu
Przyda się przedstawicielstwo za granicą. W Anglii jest wielu Polaków.
bECZbeiH
AT
5 lata temu
Ja mam konto w PKO i jeszcze specjalnie nie odczułam podwyżek... Może to kwestia mojego konta za zero :D
Chopin
5 lata temu
PKO BP juz mial oddzial w Londynie, zlikwidowal go ze 3 lata temu.