Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

UniCredit wyprzedaje kolejne pakiety akcji warte ponad pół miliarda euro

5
Podziel się:

W ten sposób jedna z największych grup bankowych w Europie próbuje podreperować swoją trudną sytuację finansową.

UniCredit wyprzedaje kolejne pakiety akcji warte ponad pół miliarda euro
(Metropolico.org/flickr (CC BY-SA 2.0))

UniCredit sprzedał ponad 121 milionów akcji, czyli około 20 procent udziałów włoskiego FinecoBanku. Dostał za nie blisko 550 milionów euro. W ten sposób jedna z największych grup bankowych w Europie próbuje podreperować swoją trudną sytuację finansową.

"Unicredit ogłasza, że z sukcesem zakończył przeznaczoną dla inwestorów instytucjonalnych ofertę około 121,4 mln istniejących akcji zwykłych FinecoBank S.p.A., stanowiących 20 proc. kapitału akcyjnego spółki, po cenie 4,55 euro za akcję" - czytamy w komunikacie UniCredit.

Rozliczenie całej transakcji ma nastąpić w poniedziałek 17 października. Kupującymi byli inwestorzy instytucjonalni, niewymienieni w komunikacie.

UniCredit szacuje, że uzyskana cena sprzedaży przełoży się na zwiększenie współczynnika wypłacalności banku. Od dłuższego czasu jest on poniżej zaleceń nadzoru bankowego.

Po zamknięciu oferty UniCredit będzie nadal posiadaczem 35 proc. udziałów w FinecoBank. Włosi zobowiązali się do niesprzedawania kolejnych akcji w najbliższym czasie.

Podobną transakcję przeprowadzili Włosi w lipcu tego roku z akcjami Banku Pekao SA. UniCredit sprzedał wtedy 10 proc. udziałów za 3,3 mld zł. Mimo tego wciąż jest strategicznym właścicielem Pekao z udziałem na poziomie 40,1 procent w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w blisko 20 europejskich. Jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Grupa jest inwestorem strategicznym Banku Pekao od 1999 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
pilos
8 lat temu
wojtek aleś żony pilnował
wito
8 lat temu
Banki to biznes i chcą zarabiać, ale nie zawsze fair wobec klienta. Warto zainwestować we wlasną wiedzę finansową by uniknąć pułapek typu AmberGold czy kredyt frankowy. Jest książka "Emrerytura nie jest Ci potrz.ebna" o zarządzaniu swoimi pieniędzmi, budowaniu majątku i inwestowaniu. Pokazuje praktyczne rozwiązania w polskiej rzeczywistości.
DZIADEK
8 lat temu
Ile pracujesz i jak zarabiasz to decyduje o emeryturze na Stare lata! I WARA od moich składek! Do roboty NIEROBY! Całe życie pracowałem i mam utrzymywać LENI a sam grosze dostanę? Nigdy! Co za Barany nami rządzą?!
opinion
8 lat temu
17 LAT PŁACE SKLADKI I TERAZ JEDNORAZOWO 1000 ZŁ?Jest na to tylko jedno, adekwatne słowo.
piret
8 lat temu
te wszystkie niby profesory to banda durniow i oszustow. przed reforma byla podana przez zus wysokosc emerytury. i co nagle brakuje, to niech wezma od mundurowych i po klopocie. czy moze zus prze 20 lat oszukiwal w swoich pismach? to niech rzad zabierze uprzywilejowanym