Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Współpraca Pekao i Goldman Sachs. Banki mają nową ofertę dla bogatych

Współpraca Pekao i Goldman Sachs. Banki mają nową ofertę dla bogatych

Fot. Richard Drew/AP/NYRD111

Pekao rozpoczyna strategiczną współpracę z jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie - amerykańskim Goldman Sachs. Chodzi o nowe produkty dla najzamożniejszych klientów.

Goldman Sachs Asset Management (GSAM) na początku zaoferuje 9 subfunduszy o różnych strategiach inwestycyjnych. Przez pierwszych 12 miesięcy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań w polskim modelu obsługi jest Centralny Dom Maklerski (CDM) Pekao.

- Naszym celem jest bardzo bliska współpraca z dystrybutorem. Musimy zarządzać daną klasa aktywów w miejscu, gdzie one są geograficznie zlokalizowane, aby osiągać dobre wyniki - powiedział Nick Phillips, dyrektor Goldman Sachs Asset Management ds. międzynarodowej dystrybucji funduszy, podczas konferencji prasowej. - Stawiamy na dywersyfikację, która jest niezbędna, aby portfel dawał dobre wyniki. Wierzymy też w dywersyfikację klas aktywów. Mamy więc możliwości zaoferowania trwałego wzrostu. Goldman Sachs będzie oferował w Polsce 9 subfunduszy, ale jesteśmy przygotowani na rozszerzenie gamy produktów - dodał.

Goldman Sachs Asset Management ma aktywa na poziomie 1,1 bln dolarów i ta wartość od dłuższego czasu bardzo szybko rośnie. Asset Management odpowiada za około 15 proc. przychodów całej grupy Goldman Sachs.

Grupa Pekao zawiązała współpracę z GSAM zarówno na poziomie obsługi płatniczej (Bank Pekao jest agentem płatności), operacyjnej obsługi modelu dystrybucji w Polsce (Pekao Financial Services jest agentem sub-transferowym), jak i obsługi dystrybucyjnej (współpraca ze spółkami dystrybucyjnymi grupy Pekao). Goldman Sachs oferuje klientom bankowości prywatnej Pekao 3 fundusze dłużne, jeden alternatywny i 5 funduszy akcyjnych.

- Nasza relacja jest na wyłączność. Współpracujemy z niewielką liczbą partnerów, a taka bliska współpraca sprawia, że ta usługa jest najwyższej jakości. Nie planujemy rozmawiać z żadnym innym podmiotem. Jeśli ta współpraca będzie sukcesem, nie będziemy szukali innych partnerów - zapewnił Phillips.

Fundusze inwestycyjne GSAM w okresie pierwszych 18 miesięcy będą dostępne wyłącznie w grupie Pekao, zaś przez pierwsze 12 miesięcy będzie kierowana do klientów bankowości prywatnej Pekao w modelu obsługi, przygotowanym przez CDM Pekao.

Wiceprezes Pekao Adam Niewiński poinformował ISBnews, że aktywa klientów bankowości prywatnej Pekao z uwzględnieniem funduszy inwestycyjnych i obligacji, ale bez akcji, wynoszą ok. 13 mld zł.

- Mamy przyjemność być liderem rynku bankowości prywatnej. Obiektywnym wskaźnikiem jest wielkość aktywów pod administracją naszych klientów. Wierzymy, że bankowość prywatna w dużej mierze opiera się o dobrze dobrane doradztwo oferty inwestycyjnej. Goldman Sachs to synonim bankowości inwestycyjnej. Mamy bardzo dobre doświadczenia, bo Goldman Sachs współpracuje z grupą UniCredit od wielu lat na różnych rynkach - powiedział Niewiński.

Liczba klientów bankowości prywatnej Pekao sięga kilka tysięcy, w tym połowa z nich posiada aktywa w CDM Pekao.

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
cvq
2016-06-09 20:51
Goldman Sachs i Pekao już zapala się czerwone światełko. Tak swoją drogą to nie rozumiem Polaków którzy dają się rżnąć makaroniarzom.
uwaga
2016-06-09 20:14
Tylko uwazajcie!!!!!
Obywatel 123
2016-06-09 19:41
Goldman Sachs w Polsce? A co chcą ukraść ci spekulanci?
Pokaż wszystkie komentarze (11)