Notowania

finanse
09.06.2016 13:46

Współpraca Pekao i Goldman Sachs. Banki mają nową ofertę dla bogatych

Chodzi o nowe produkty inwestycyjne dla najzamożniejszych klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Richard Drew/AP/NYRD111)

Pekao rozpoczyna strategiczną współpracę z jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie - amerykańskim Goldman Sachs. Chodzi o nowe produkty dla najzamożniejszych klientów.

Goldman Sachs Asset Management (GSAM) na początku zaoferuje 9 subfunduszy o różnych strategiach inwestycyjnych. Przez pierwszych 12 miesięcy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań w polskim modelu obsługi jest Centralny Dom Maklerski (CDM) Pekao.

- Naszym celem jest bardzo bliska współpraca z dystrybutorem. Musimy zarządzać daną klasa aktywów w miejscu, gdzie one są geograficznie zlokalizowane, aby osiągać dobre wyniki - powiedział Nick Phillips, dyrektor Goldman Sachs Asset Management ds. międzynarodowej dystrybucji funduszy, podczas konferencji prasowej. - Stawiamy na dywersyfikację, która jest niezbędna, aby portfel dawał dobre wyniki. Wierzymy też w dywersyfikację klas aktywów. Mamy więc możliwości zaoferowania trwałego wzrostu. Goldman Sachs będzie oferował w Polsce 9 subfunduszy, ale jesteśmy przygotowani na rozszerzenie gamy produktów - dodał.

Goldman Sachs Asset Management ma aktywa na poziomie 1,1 bln dolarów i ta wartość od dłuższego czasu bardzo szybko rośnie. Asset Management odpowiada za około 15 proc. przychodów całej grupy Goldman Sachs.

Grupa Pekao zawiązała współpracę z GSAM zarówno na poziomie obsługi płatniczej (Bank Pekao jest agentem płatności), operacyjnej obsługi modelu dystrybucji w Polsce (Pekao Financial Services jest agentem sub-transferowym), jak i obsługi dystrybucyjnej (współpraca ze spółkami dystrybucyjnymi grupy Pekao). Goldman Sachs oferuje klientom bankowości prywatnej Pekao 3 fundusze dłużne, jeden alternatywny i 5 funduszy akcyjnych.

- Nasza relacja jest na wyłączność. Współpracujemy z niewielką liczbą partnerów, a taka bliska współpraca sprawia, że ta usługa jest najwyższej jakości. Nie planujemy rozmawiać z żadnym innym podmiotem. Jeśli ta współpraca będzie sukcesem, nie będziemy szukali innych partnerów - zapewnił Phillips.

Fundusze inwestycyjne GSAM w okresie pierwszych 18 miesięcy będą dostępne wyłącznie w grupie Pekao, zaś przez pierwsze 12 miesięcy będzie kierowana do klientów bankowości prywatnej Pekao w modelu obsługi, przygotowanym przez CDM Pekao.

Wiceprezes Pekao Adam Niewiński poinformował ISBnews, że aktywa klientów bankowości prywatnej Pekao z uwzględnieniem funduszy inwestycyjnych i obligacji, ale bez akcji, wynoszą ok. 13 mld zł.

- Mamy przyjemność być liderem rynku bankowości prywatnej. Obiektywnym wskaźnikiem jest wielkość aktywów pod administracją naszych klientów. Wierzymy, że bankowość prywatna w dużej mierze opiera się o dobrze dobrane doradztwo oferty inwestycyjnej. Goldman Sachs to synonim bankowości inwestycyjnej. Mamy bardzo dobre doświadczenia, bo Goldman Sachs współpracuje z grupą UniCredit od wielu lat na różnych rynkach - powiedział Niewiński.

Liczba klientów bankowości prywatnej Pekao sięga kilka tysięcy, w tym połowa z nich posiada aktywa w CDM Pekao.

Tagi: finanse, bankowość, fundusze, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2016

mirekWspółpraca giganta jak na polskie warunki Pekao z Goldman Sachs nie oznacza nic dobrego dla Polaków, czyżby kolejne próby dojenia naszego złotego??

09-06-2016

pisiekZydkow juz Amerykanie nie chca to co ... teraz czas na durnych Polaczków, wydoic i dobić tak samo jak to robią z Grecją !

09-06-2016

kk@kCzas zlikwidować rachunek...

Rozwiń komentarze (11)