Notowania

14. emerytura. Morawiecki mówi kiedy, ale nie tłumaczy, czy na stałe

- Wypłatę czternastej emerytury planujemy rozpocząć w 2021 r. W dużym stopniu zależy to od całego systemu emerytalnego – mówi Mateusz Morawiecki. W ten sposób odpowiada na pytanie, czy "czternastka" będzie wypacana każdego roku, czy też jest to świadczenie jednorazowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Premier Mateusz Morawiecki chwali się, że jego rząd wprowadził "rewolucyjne rozwiązania" dla emerytów

Premier, który udzielił w sobotę wywiadu RMF FM, zwrócił natomiast uwagę, że jego rząd – poprzedni i obecny – wdrażają nowe propozycje w zakresie emerytur, co jest prawdziwą rewolucją w tym zakresie. Bo obok "trzynastki" i "czternastki" jest też obowiązujący od października niższy PIT, który jest korzystny również dla emerytów, oraz waloryzacja kwotowa świadczeń emerytalnych.

Jarosław Gowin konsekwentnie deklaruje, że nie jest zwolennikiem znoszenia 30-krotności limitu składek
Pieniędzy na "trzynastki" nie zabraknie. Projekty PiS przyniosą budżetowi dodatkowe miliardy

- Co trzeba zrobić, byśmy za 30 lat nie płakali? – zapytał prowadzący audycję Krzysztof Ziemiec, mając na myśli wciąż spadającą liczbę urodzeń.

Obejrzyj: Waloryzacja emerytur wciąż niewiadomą. Tak samo jak 14. emerytura

- Największy konkret po stronie finansowej już zrobiliśmy. Nie było większej inwestycji finansowej w dzieci niż program "Rodzina 500+". Jego roczny koszt to 43 mld rocznie. Proszę mi pokazać inną pozycję w budżecie, która tyle wynosi – odpowiedział Morawiecki. - Po stronie państwa zrobiliśmy to, co należało - zapewnił.

Dodał, że "nie jest tak, ze poprzez impuls załatwimy cały temat, bo to indywidualne decyzje rodziców". Teraz rząd chce bardziej intensywnie przyciągać ludzi, który z Polski wyjechali.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, emeryci, trzynastka, gospodarka, wiadomości, emerytury
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-11-2019

SeasZwolennikiem PiSu nie jestem, choć realizuje stare marksistowskie pojęcie: byt kształtuje świadomość. Tych biedaków głosujących na PIS nie obchodzi … Czytaj całość

24-11-2019

emerytNIE dla TRZYNASTEK, CZTERNASTEK ! Emeryci oczekują zwolnienia z PODATKU ! To nie są TRZYNASTKI 888 zł , TRZYNASTKA to jest tyle ile wynosi … Czytaj całość

23-11-2019

OBODDAJCIE MOJE SKŁADKI I MAM WAS GDZIEŚ ZŁODZIEJE

Rozwiń komentarze (17)