Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Głodowe emerytury Polaków. Na ZUS nie ma co liczyć

68
Podziel się:

Przyszłe emerytury dzisiejszych 30-50-latków będą marne. Wypłaty na poziomie 1100-1300 zł szokują. ZUS prognozuje, że w przyszłości emerytura będzie odpowiadać około jednej czwartej wynagrodzenia.

Głodowe emerytury Polaków. Na ZUS nie ma co liczyć
Jeśli sami nie zadbamy o oszczędności, na starość czeka nas głodowa emerytura. (Flickr, Garry Knight CC-BY-SA-2.0)
bEDRtYwR

To będą głodowe emerytury. Nie ma złudzeń. Polacy zszokowani są wyliczeniami ZUS. Prognozy dla czynnych dziś zawodowo osób z przedziału wiekowego 30-50 zł mówią o 1100-1300 zł emerytury - pisze "Fakt", publikując fragmenty pism z ZUS.

Państwowy ubezpieczyciel rozsyła co roku wszystkim pracującym informacje o stanie konta emerytalnego. Dla tych co ukończyli 35 rok życia dodatkowo prognozę przyszłego świadczenia - przypomina dziennik.

Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne
bEDRtYwT

Z wyliczeń ZUS wprost wynika, że w przyszłości emerytura będzie odpowiadać około jednej czwartej wynagrodzenia.

Gdyby tak było już teraz, przy minimalnej płacy można liczyć na 500 zł emerytury, a przy średniej krajowej na zaledwie 1000 zł.

Dlatego też nie ma co liczyć na państwo - przestrzegał w rozmowie z money.pl dr Błażej Podgórski, prodziekan Kolegium Finansów i Ekonomii Akademii Leona Koźmińskiego.

bEDRtYwZ

- Nie licz na ZUS, licz na siebie. Jeżeli chcesz utrzymać poziom życia sprzed emerytury, musisz oszczędzać. Inaczej spotka cię rozczarowanie. Nie wierz, że państwo zapewni ci dobrobyt na starość. To jest technicznie niemożliwe - ostrzega.

Nasz system bowiem skazany jest na niepowodzenie. Opiera się bowiem na solidarności pokoleniowej i założeniu, że kolejne pokolenie bedzie utrzymywać seniorów. Problem w tym, że jak wskazują, będzie to niemożliwe, gdyż już mamy problem z dzietnością, starzeniem się społeczeństwa i zmianami w systemie emerytalnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDRtYxu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(68)
Pozdrawiam
4 tyg. temu
Czytam i nie dowierzam że Polacy są tak mało inteligentni,te opinie że to wina Tuska czy Kaczyńskiego że pisu albo po ...a jakie to ma znaczenie ?Za 20 lat nie będzie Tuska i Kaczyńskiego i PISU-PO.Będzie szara rzeczywistość i grosze na emeryturze,płacz i zgrzytanie zębami a potomkowie wspomnianych polityków będą opalali się na Jamajce i śmiali z waszej głupoty z przeszłości.Żaden polityk nie myśli o obywatelach bo niby dlaczego miałby to robić mając swoje rodziny i swoje problemy,tym bardziej że do polityki pchają się ludzie którzy kochają władzę i pieniądzę to nie są altruiści,nie maja natury Matki Teresy z Kalkuty.Polityk to interesant w pełni tego znaczenia słowa a wy ludzie zacznijcie myśleć bo to nie boli.
Basia
2 miesiące temu
Moim zdaniem każdy pracował jeśli leniuchować chciał wyleciał z pracy jeśli ty kierowca to ja musiałem dbać aby maszyna była sprawna jeśli ja szyłam buta to ty dawałeś mu podeszwę na montażu ty ręcznie dźwigałes wory z paszą karma dla zwierząt z przyczepy ja siedziałem za kierownicą traktora i dowozilem ale ty też miałeś uprawnienia na ciągnik ale to praca zespołowa i tak jest w całym kraju wszędzie można dawać dużo przykładów nie każdy mógł ,nie dawał rady se lub nie było go stać więc pracował i na kursy zakłady pracy wysyłały pracując dokrztalcaly jeden się uczył drugi pracował aby ten uczący się miał na półkach żywność towar i każda praca jest w zespole na zysk pracujemy razem a nagroda wysoka tylko dla wybranych !!! nie sprawiedliwe były stawki za pracę cóż takiego robią ,,wybrańcy,,że mają miesięcznie po 15 -20 czy inne wysokie pensje czy emerytury te różnice są niesprawiedliwe zrównać emerytury wyliczyć ten koszyk aby starczyło na życie ,wczasy pod grusza ,remonty opłaty aby ten emeryt nie musiał ubierać się w ubrania w sprzed wielu lat ,nie męczył się z praniem bo nie stać go na pralkę i kleił wciąż te stare buty a ciężko charowal ,dla kraju w pracy zakładzie zespołowo ty ja on i to była całość aż 30 czy 40 lat a zarobki niesprawiedliwie bo ktoś wymyślił że za te pracę taka a za te taka stawka godzinowa i rada związki potwierdzały ,,zrównać choć minimalnie emerytury niech nie będzie taka wysoka różnica ,😯🤔
zdy
2 miesiące temu
Zmniejszyć administrację i pieniądze się znajdą. Dawno temu twierdzili, że zmniejszenie liczby województw spowoduje zmniejszenie administracji a mamy odwrotną sytuację do zamierzonej - powód - tworzyli i obsadzali stanowiska członkami swoich rodzin. Ilość radnych - Nowy Jork ma ich 51 (8,419 miliona mieszkańców), Los Angeles 15 (3,967 miliona mieszkańców). W Warszawie liczba miejskich radnych wynosi 60 (1,794 miliona mieszkańców)
bEDRtYxv
edo
2 miesiące temu
Co wy tu ściemniacie czego się spodziewacie ,czego straszycie ludzi, naprawdę nie rozumiem przecież ci co będą u władzy do tego nie dopuszczą bo przegrają następne wybory więc spokojnie walcie się opozycjoniści.
alo
2 miesiące temu
Ale na szczescie obalilismy te okropna komune
...
Następna strona