Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

KRUS. Składki na ubezpieczenie oraz emerytalno-rentowe w IV kw. 2019 r.

3
Podziel się:

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) poinformowała o wymiarach składek m.in. na ubezpieczenie chorobowe, wypadkowe oraz emerytalno-rentowe w czwartym kwartale 2019 roku.

KRUS. Składki w IV kw. 2019 r.
KRUS. Składki w IV kw. 2019 r. (PAP)
bEUyUlph

Jak czytamy na portalu agropolska.pl, wysokość składki KRUS na ubezpieczenie chorobowe, wypadkowe oraz macierzyńskie za podlegającego mu przez cały miesiąc rolnika, małżonka, domownika i pomocnika rolnika pozostanie na dotychczasowym poziomie, czyli 42 zł miesięcznie.

Co więcej, gdy małżonek, domownik lub rolnik objęty ubezpieczeniem na wniosek wyłącznie w zakresie ograniczonym, obowiązująca składka szacuje się na poziomie 14 zł miesięcznie.

Jak informuje KRUS, płatnicy składek, którzy z powodu nieregularnego wpływu dochodów, nie są w stanie terminowo opłacić należnych składek, mogą dokonywać częściowych przedpłat w taki sposób, aby łączna kwota dokonanych wpłat pokryła pełną wysokość składki w obowiązującym do zapłaty terminie.

bEUyUlpj
Zobacz także: Zobacz: Nie tylko rolnicy czekają na zmianę ustawy o obrocie gruntami

KRUS. Ubezpieczenie emerytalno-rentowe w IV kw. 2019 r.

Zgodnie z danymi KRUS, podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe za rolników, małżonków i domowników w IV kwartale 2019 r. stanowić będzie 10 proc. obowiązującej we wrześniu br. emerytury podstawowej (938,97 zł) - 94 zł.

*KRUS. Stawka dodatkowa miesięcznej składki za rolników prowadzących gospodarstwa o powierzchni powyżej 50 ha przeliczeniowych użytków rolnych wg agropolska.pl: *

  • 12 proc. emerytury podstawowej - 113 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących obszar użytków rolnych do 100 ha przeliczeniowych;
  • 24 proc. emerytury podstawowej - 225 zł dla gospodarstw obejmujących od 100 do 150 ha przeliczeniowych
  • 36 proc. emerytury podstawowej - 338 zł dla gospodarstw obejmujących od 150 do 300 ha przeliczeniowych
  • 48 proc. emerytury podstawowej - 451 zł dla gospodarstw obejmujących powyżej 300 ha przeliczeniowych
bEUyUlpp

Dla ułatwienia opłacania składek na ubezpieczenie jednostki organizacyjne KRUS przesyłają płatnikom druki przekazów z wymiarem należnych do opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne rolników.

Jak informuje Kasa, brak druku przekazu (polecenia przelewu/wpłaty gotówkowej) lub nieznajomość aktualnej wysokości składki nie zwalnia rolnika z obowiązku terminowego płacenia składek. Wówczas płatnik składek dokonuje wpłaty na rachunek właściwej placówki terenowej lub oddziału regionalnego KRUS.

Termin opłacenia składek KRUS mija 31 października 2019 r.

bEUyUlpq

Źródło: agropolska.pl, KRUS, money.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUyUlpK
KOMENTARZE
(3)
jasio
2 lata temu
NAWET TAKIE SWIADCZENIE 500+ DLA ROLNIKA CZEKAM JUŻ TRZECI MIESIAC BY LEKARZ ORZEKŁ ZE MAMA 90 LETNIA POTRZEBUJE OPIEKI OSÓB TRZECICH,tO SKANDAL SAM PESEL POWINIEN ZWALNIAĆ PRZED WYPRAWA NA KOMISJĘ.MOŻE KTOS SPRAWDZI TO W LUBLINIE
FD
2 lata temu
@Robert A wiesz jak bardzo rolnicy są łojeni przez dobroczynne dla innych państwo na cenach skupu ich produktów przez cały okres ich działalności ?
Robert
2 lata temu
Polscy rolnicy swoje emerytury dostaną podobne jak mieszczanie a dodatkowo mają różne dopłaty których przedsiębiorcy nie dostaną - równouprawnienie?