Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

PPK przekonały 1,3 mln pracowników. Paweł Borys przekonuje, że to dobry wynik

30
Podziel się:

- Na pierwszym etapie mamy dobry wynik. 1,3 mln pracowników dużych firm w ostatnich miesiącach przestąpiło do PPK i PPE – mówi Paweł Borys, prezes PFR.

PPK przekonały 1,3 mln pracowników. Paweł Borys przekonuje, że to dobry wynik
(East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS)

W pierwszym etapie wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych brały udział największe firmy w Polsce, czyli przedsiębiorcy zatrudniający przynajmniej 250 pracowników.

- Zatrudnionych jest w nich około 3,6 mln osób. 44 proc. wszystkich zatrudnionych w tych firmach przystąpiło do form oszczędzania z pracodawcą – mówił w Sygnałach Dnia Polskiego Radia Paweł Borys, prezes PFR.

– Można powiedzieć, że pracownicze formy oszczędzania stały się standardem oszczędzania dużych firmach – przekonywał.

Dopytywany o konkretne liczby Paweł Borys przyznał, że do PPK i PPE łącznie zapisanych zostało 1,3 mln pracowników. Jak przekonywał, to dobry wynik.

Pracownicze Plany Kapitałowe są wprowadzane etapami. Co pół roku obowiązkiem utworzenia PPK są obejmowane kolejne grupy pracodawców.

Od 1 lipca 2019 roku PPK tworzyły największe firmy w Polsce - przedsiębiorcy zatrudniający przynajmniej 250 pracowników. Od początku 2020 roku pracodawcy, którzy mają 50 pracowników, będą musieli zainteresować się programem.

Zobacz także: "Przez nieuwagę powiedział prawdę". Balcerowicz o "wpadce" Bartosza Marczuka

W ciągu kolejnych czterech miesięcy - od tego terminu - będą zobowiązani do podpisania umowy z wybraną instytucją finansową.

- W ramach PPK chcemy przekonać Polaków, aby pomyśleli o planowaniu swoich finansów na przyszłość. Projekcje emerytalne dla dzisiejszych 25-latków to 30 proc. obecnego wynagrodzenia. Mówi się, że 55 proc to minimum, aby standard życia na emeryturze nie obniżył się znacznie. Dzięki PPK można dopełnić tę lukę 20 proc. – argumentował Paweł Borys.

Podkreślił, że PPK są w pełni prywatnym systemem. - W każdym momencie możemy je wypłacić. Zabranie tych pieniędzy byłoby równoznaczne z kradzieżą - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(30)
edzia
4 lata temu
Pracuję w dużej fabryce i w związku z tym, jestem w pracowniczych planach kapitałowych. To dobre rozwiązanie, bo 2% z pensji mnie nie boli, ale wizja lepszej emerytury to coś przyjemnego. Nie ma co się martwić, bo do oszczędności jest podgląd a jeśli będą potrzebne można je wypłacić.
Hahaha
4 lata temu
Cóż za obłuda. Właśnie dowiadujemy się jak będzie wyglądać pseudodziedziczenie świadków zgromadzonych na kontach PPK. Ludzie przejrzyjcie na oczy! PPK to piramida finansowa. Coś tam dostaniecie za 40 lat, ale będą to grosze. Dziś to syte procenty zagrabione od każdej pensji, a za wiele lat przy próbie wypłaty nie będzie żadnej waloryzacji, tylko rzucą Wam miskę ryżu. NIE DLA PPK!
Ciekawe
4 lata temu
dlaczego KNF nie wpisał tego projektu na listę ostrzeżeń? Przecież to piramida finansowa!
Hańba WP!!!
5 lata temu
https://oko.press/wirtualna-polska-ziobro-machala/
Okradziony
5 lata temu
Miałem już pieniądze w OFE zostały mi ukrodzione także dzięki za łaskawość złodziejskiego państwa i podziękuję z PPK
...
Następna strona