Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzynasta emerytura. Duda podpisze ustawę

43
Podziel się

We wtorek Andrzej Duda podpisze ustawę, która wprowadza na stałe tak zwane trzynaste emerytury. Prezydent zrobi to o godzinie 15, podczas wizyty w Żyrardowie.

Andrzej Duda podpisze ustawę o 13. emerytura
Andrzej Duda podpisze ustawę o 13. emerytura (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bEqBGbFN

- Trzynasta emerytura będzie wypłacana rokrocznie w kwietniu. Dzięki podpisowi prezydenta wszystko będzie mogło się stać faktem. Opozycja w Senacie nie chciała, by emeryci dostawali to świadczenie. W każdym razie my dotrzymujemy słowa, a ZUS jest gotowy do wypłaty - chwaliła się we wtorek rano w radiowej "Jedynce" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodała Maląg, będzie to świadczenie na poziomie minimalnej emerytury, czyli 1,2 tys. złotych brutto.

Minister dodała też, że we wtorek rząd zajmie się z kolei projektem 14. emerytury.

bEqBGbFP
Zobacz także: Obejrzyj też: Czternasta emerytura. Wiceminister rodziny: będzie limit, nie wszyscy dostaną

- Projekt, który został złożony, ma wprowadzić dodatkowe świadczenie na 2021 rok. Wypłaty będą w listopadzie i grudniu na poziomie minimalnej emerytury w 2021 roku (jeszcze nie wiadomo, jaka to będzie kwota - przyp. red).

bEqBGbFV

- Tutaj jest zmiana w porównaniu z trzynastą emeryturą. Będzie próg dochodowy na poziomie 2900 zł. Taki projekt przedkładamy, zobaczymy, jak będzie po Radzie Ministrów - wyjaśniła Maląg.

Minister przypomniała, że w marcu emerytów czeka waloryzacja kwotowo-procentowa. Minimalna emerytura wzrasta o 100 zł - z 1,1 tys. do 1,2 tys. zł brutto. Emeryci, którzy mają świadczenie na poziomie do 1966 zł, dostaną 70 zł podwyżki, a renciści - 52 zł. Dla pozostałych obowiązuje wskaźnik waloryzacji o wysokości 3,56 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBGbGq
KOMENTARZE
(43)
onaa
rok temu
Sprytnie zaplanowane... Dać emerytom, bo oni przecież nie będą analizować kto na tym straci, no i nie podwyżkę, bo to by nie było takie spektakularne i za dużo by wyniosło, ale jednorazowe świadczenie, tak żeby lepiej zapamiętali, a potem poszli głosować. Zapłacimy, rzecz jasna, za to wszyscy, a prezydent zabłyśnie, jak to niby rzad pięknie spełnia obietnice. No i najlepiej podpisać gdzieś na uboczu, np. w Żyrardowie, bo jakby tak przypadkiem się komuś coś nie spodobało, to może tam mu się nie będzie chciało jechać, żeby zaprotestować...
Danni
rok temu
Pamiętajcie że prezydent wam nic nie daje to pieniądze z waszych ciężko oddanych podatków i to tylko mała część !!!
Pracownicy
rok temu
Około 400 tys ludzi i dużo więcej bo dzieci rodziny tych co czekają na emeryturę stażową nie będą głosować jeżeli Prezydent nas okłamał
bEqBGbGr
Kasia
rok temu
Panie Prezydencie a co z emeryturą stażową czemu cisza?
Emerytka
rok temu
No wiadomo, wszystko przed wyborami, a i tak nie zagłosuję na niego.
...
Następna strona