Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trzynasta emerytura. Duda podpisze ustawę

We wtorek Andrzej Duda podpisze ustawę, która wprowadza na stałe tak zwane trzynaste emerytury. Prezydent zrobi to o godzinie 15, podczas wizyty w Żyrardowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Andrzej Duda podpisze ustawę o 13. emerytura (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Trzynasta emerytura będzie wypłacana rokrocznie w kwietniu. Dzięki podpisowi prezydenta wszystko będzie mogło się stać faktem. Opozycja w Senacie nie chciała, by emeryci dostawali to świadczenie. W każdym razie my dotrzymujemy słowa, a ZUS jest gotowy do wypłaty - chwaliła się we wtorek rano w radiowej "Jedynce" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodała Maląg, będzie to świadczenie na poziomie minimalnej emerytury, czyli 1,2 tys. złotych brutto.

Minister dodała też, że we wtorek rząd zajmie się z kolei projektem 14. emerytury.

Obejrzyj też: Czternasta emerytura. Wiceminister rodziny: będzie limit, nie wszyscy dostaną

- Projekt, który został złożony, ma wprowadzić dodatkowe świadczenie na 2021 rok. Wypłaty będą w listopadzie i grudniu na poziomie minimalnej emerytury w 2021 roku (jeszcze nie wiadomo, jaka to będzie kwota - przyp. red).

- Tutaj jest zmiana w porównaniu z trzynastą emeryturą. Będzie próg dochodowy na poziomie 2900 zł. Taki projekt przedkładamy, zobaczymy, jak będzie po Radzie Ministrów - wyjaśniła Maląg.

Minister przypomniała, że w marcu emerytów czeka waloryzacja kwotowo-procentowa. Minimalna emerytura wzrasta o 100 zł - z 1,1 tys. do 1,2 tys. zł brutto. Emeryci, którzy mają świadczenie na poziomie do 1966 zł, dostaną 70 zł podwyżki, a renciści - 52 zł. Dla pozostałych obowiązuje wskaźnik waloryzacji o wysokości 3,56 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

Twój nickŻeby z rozpędu kota nie podpisał 😜🤪

25-02-2020

wwwDuda niczego nie zapewnia. To zwykła kiełbasa wyborcza na koszt podatników. Za to rozdawnictwo bez sensu zapłacimy wszyscy bardzo słono. Przy … Czytaj całość

25-02-2020

Emeryt janŚciągacie ze mnie podatki, a potem z tego kapiecie jałmużnę, a sobie wypłacacie wysokie premie.

Rozwiń komentarze (43)