Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ENEA w tym roku zadebiutuje na GPW

0
Podziel się:

Konsolidacja koncernu ENEA z Elektrownią Kozienice da możliwość szybkiego debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, informuje wiceminister skarbu Michał Krupiński.

ENEA w tym roku zadebiutuje na GPW

*Konsolidacja koncernu ENEA z Elektrownią Kozienice da możliwość szybkiego debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, informuje wiceminister skarbu Michał Krupiński. *

Zdaniem Michała Krupińskiego skonsolidowana Grupa Energetyczna może wejść na giełdę jeszcze w tym roku. W Sejmie wiceminister powiedział również, że koncern ENEA jest bardzo dobrze przygotowany do wejścia na giełdę. Przypomniał, że był on już gotowy do wejścia na parkiet w 2005 roku.

"Pracownicy Elektrowni Kozienice na podstawie ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji otrzymają ekwiwalent prawa do nieodpłatnego nabycia akcji. Wielkość tego ekwiwalentu dla prawnionych pracowników wynosi 500 mln zł, wychodzi średnio 140 tys. zł na uprawnionego pracownika" - mówi wiceminister.

Dodał, że sposób konsolidacji Grupy Energetycznej ENEA - poprzez wniesienie 100 proc. akcji Elektrowni Kozienice - jest konsultowany z pracownikami elektrowni. "Tak, konsultujemy ten model konsolidacji ze stroną społeczną" - potwierdził Krupiński.

Według niego do końca lipca z przedstawicielami strony społecznej mają być rozstrzygnięte szelkie wątpliwości w sprawie konsolidacji elektrowni Kozienice z ENEĄ. "Jesteśmy zdeterminowani, aby realizować ten model konsolidacji. Uważamy, że jest on bardzo ważny dla spółki Kozienice. Chodzi
również o finansowanie budowy nowych bloków energetycznych" - podkreślił wiceminister.

msp
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)