Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jak maksymalnie wykorzystać firmowy serwer i domenę

0
Podziel się:

Na serwerze mogą znajdować się np. firmowe konta pracowników.

Jak maksymalnie wykorzystać firmowy serwer i domenę
(maebmij/CC/Flickr)

Potencjał marketingowy Internetu wzrasta z każdym dniem. Sieć stała się obecnie jednym z głównych źródeł informacji, a środki przeznaczane na reklamę internetowa to jedna z pierwszych inwestycji firm w promocję. Dlatego często zdarza się, że domena staje się bardziej rozpoznawalna od nazwy firmy.

Warto podejść do strony www jak do podstawowej formy promocji przedsiębiorstwa i zamieszczać adres internetowy we wszystkich kreacjach reklamowych. Najskuteczniejszą i jednocześnie najprostszą formą rozpowszechnienia domeny jest umieszczenie jej na wszystkich materiałach reklamowych firmy. Powinna znaleźć się zarówno na wizytówkach, papierze firmowym, jak i na szyldzie firmy, wszelkich reklamach zewnętrznych, prasowych oraz ogłoszeniach. W ten sposób wśród odbiorców wzrośnie świadomość marki. Działania takie wpłyną również korzystnie na identyfikację domeny z nazwą firmy.

Domena główna i jej promocja

Firmy coraz częściej rejestrują całe pakiety domen z różnymi rozszerzeniami. Ma to na celu ułatwienie klientom dotarcia do firmowego serwisu www oraz wyeliminowanie działań nieuczciwej konkurencji. Sprawia to również, że do firmowego serwisu internetowego kieruje kilka domen.

Zabiegiem, który warto zastosować, jest przekierowanie wszystkich posiadanych domen na jedną główną domenę. Promocja domeny głównej we wszystkich kanałach od samego początku, zwiększa jej rozpoznawalność, a co za tym idzie, także zainteresowanie firmą wśród klientów. Działania takie przyniosą firmie korzyści wizerunkowe, jak i sprzedażowe, przekładające się na realny zysk firmy.

Domena internetowa jest bardzo skutecznym narzędziem działań marketingowych. Odpowiednio dobrane rozszerzenie może zintensyfikować jej efektywność. Wpływa także na obraz firmy w oczach klientów, budując wizerunek poważnego i profesjonalnego przedsiębiorstwa.

Przykładowo domena z rozszerzeniem globalnym .com przedstawia firmę, jako działającą na rynku międzynarodowym. Końcówka .eu jest odpowiednia dla firm, których działania obejmują Europę. Na wizerunek wpływa również adres poczty elektronicznej, z którego prowadzona jest firmowa korespondencja. Zdecydowanie korzystniej prezentuje się adres e-mail w firmowej domenie, niż w ogólnodostępnym, darmowym adresie popularnego serwisu.

Serwer kreatywnie wykorzystany

Kolejną usługą konieczną do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej jest serwer www. Głównym zastosowaniem serwera jest udostępnianie przeglądarkom internetowym wszystkich plików koniecznych do wyświetlenia i funkcjonowania strony www.

Jednak serwer nie tylko udostępnia firmowe strony www przeglądarkom, ale także usprawnia pracę pracowników, którzy mogą zamieszczać na nim firmowe dokumenty i bazy danych. Takie wykorzystanie serwera usprawnia obieg informacji w firmie. Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie mogło łatwo i szybko udostępniać pliki zewnętrznym firmom i kontrahentom.

Na serwerze mogą znajdować się także firmowe konta pracowników, łącznie z historią korespondencji. Jest to bardzo przydatne np. w przypadku kiedy współpraca z pracownikiem dobiegnie końca lub firmowy komputer ulegnie awarii. Firma nie będzie miała problemów z odzyskaniem archiwum czy kontaktów. Zamieszczenie danych na serwerze gwarantuje ich całkowite bezpieczeństwo, w przeciwieństwie do CD czy innych nośników danych, które mogą być awaryjne lub ulec zniszczeniu. Takie zastosowanie serwera pozwala na efektywne wykorzystanie jego parametrów (powierzchni, transferu itp.).

Autorka jest kierownikiem sekcji PRw NetArt (nazwa.pl).

firma
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)