Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jak zamówić stronę www - krok po kroku

0
Podziel się:

Jednym ze sposobów na niedrogie stworzenie firmowej witryny www jest skorzystanie z oferty zakupu strony w modelu abonamentowym.

Jak zamówić stronę www - krok po kroku
(Pressmaster/Dreamstime)

Jednym ze sposobów na stworzenie firmowej witryny www jest skorzystanie z oferty usługodawców, którzy umożliwiają zakup strony w modelu abonamentowym. W ten sposób przedsiębiorstwo może szybko stać się właścicielem profesjonalnego serwisu, bez ponoszenia dużych wydatków.

Najczęściej decydują się na nie nowo powstałe firmy, które z powodu dużych kosztów początkowych, nie mogą sobie pozwolić na przeznaczenie kilku lub kilkunastu tysięcy złotych na zlecenie agencji interaktywnej budowania serwisu www. Model abonamentowy pozwala zmniejszyć obciążenia finansowe. Dzięki niemu firma musi przeznaczyć na opłacenie usługi jedynie kilkaset złotych w skali całego roku.

Wybór odpowiedniego projektu

Nie tylko cena jest elementem, którym należy się kierować. Dla samego przedsiębiorstwa ważne jest, aby wybór oferowanych projektów był jak najszerszy.

Należy pamiętać, aby strona firmy była przede wszystkim użyteczna dla internauty. Wpływa na to m.in.: czytelny układ zakładek i odpowiednia organizacja informacji zawartych na poszczególnych podstronach. Warto również sprawdzić, czy projekt oferuje ułatwienia dla potencjalnych klientów, np. formularz kontaktowy, dzięki któremu można wysłać wiadomość e-mail z poziomu strony www.

Istotnym elementem, na obecność którego należy zwrócić szczególną uwagę, jest system zarządzania treścią, czyli tzw. CMS. Oprogramowanie to jest niezbędne dla każdego przedsiębiorstwa, które chce samodzielnie zarządzać swoim serwisem. Łatwość jego obsługi, która nie wymaga znajomości języków programowania, pozwala, np. na aktualizowanie oferty zawartej na stronie. Warto sprawdzić, czy takie oprogramowanie jest udostępniane przez usługodawcę oraz czy korzystanie z niego pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Zamawianie strony www

Po wyborze usługodawcy można przystąpić do zamawiania witryny internetowej dla firmy.
Przed finalizacją zamówienia należy jeszcze zapoznać się z treścią regulaminu. Znajomość zapisów, które znajdują się w regulaminie ma fundamentalne znaczenie. Jest on formą umowy podpisywaną pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą i określa wszystkie aspekty, które należy mieć na względzie korzystając z usługi. Określa on również szczegółowe warunki promocji. Nadmierny pośpiech jest najczęstszą przyczyną komplikacji, które mogą wyniknąć w okresie korzystania usługi.

Dostosowanie witryny

Gdy firma stanie się już posiadaczem nowej strony powinna przystąpić do dostosowania jej pod kątem swoich wymogów. Najważniejsze jest wprowadzenie oferty przedsiębiorstwa, informacji o firmie, danych kontaktowych oraz elementów graficznych zgodnych z dotychczasową identyfikacją wizualną.

Odpowiednie dopasowanie witryny pod względem branży, w której działa firm, jak i wymogów internautów, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu jaki odniesie jej serwis internetowy. Profesjonalnie przygotowana strona zwiększa atrakcyjność zawartej na niej oferty oraz wspomaga kształtowanie wizerunku solidnego przedsiębiorstwa.
Autorka jest kierownikiem sekcji PR w NetArt (www.nazwa.pl).

wiadomości
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)