Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konstytucja dla biznesu. Niedługo rząd odkryje karty

8
Podziel się:

Na najbliższym posiedzeniu rządu - we wtorek - planowane jest przedstawienie informacji na temat rozwiązań znajdujących się w "Pakiecie Konstytucji dla Biznesu". Dokument omówi wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Konstytucja dla biznesu. Niedługo rząd odkryje karty
(PAP/Leszek Szymański)

"Konstytucja dla Biznesu" to zbiór fundamentalnych zasad, określający na nowo relację pomiędzy przedsiębiorcą a państwem. Jednym z jego elementów będzie np. klauzula pewności prawa. - Założenia tego dokumentu mają się przełożyć na system legislacyjny - zapowiada wicepremier.

Planuje się, że "Konstytucja dla biznesu" zostanie zaprezentowana na "Kongresie 590", który odbędzie się 17 i 18 listopada w Jasionce pod Rzeszowem.

Pomóc w działalności polskich przedsiębiorstw ma także pakiet stu zmian dla firm. Ostatnio rząd przyjął pierwsze trzydzieści trzy ułatwienia. Chodzi między innymi o ochronę podatników przed zmianami interpretacji prawa, mniejszą uciążliwość kontroli w firmach oraz o łagodniejsze przepisy prawa pracy.

wiadomości
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Toni
6 lat temu
Zacznij wreszcie Morawiecki COŚ konkretnego robić bo tylko gadacie, obiecujecie i tak dalej ble, ble ble. Barany za co wam płacimy.
Mietek Grzech...
6 lat temu
Morawiecki sobie, a urzędnicy skarbówki sobie. Przedsiębiorca, który chociaż raz miał nieprzyjemność z tymi su*insynami wie, o czym mówię.
zerg
6 lat temu
a gdzie te biliony co kaczynski obiecywal? jak narazie tylko klody pod nogi rzuca
WERT
6 lat temu
A SWIADCZENIODAWCY W SLUZBIE ZDROWIA TO TEZ PRZEDSIEBIORCY? WATPIE
Krzysztof137
6 lat temu
Zamiast tworzyć kolejny knot przywróćcie po prostu ustawę Wilczka. Wasza konstutucja ma następujące motto: "każdy przedsiębiorca to potencjalny złodziej, zakładający firmę tylko po to aby oszukać państwo i któremu trzeba utrudnić proces zakładania, prowadzenia oraz bankructwa firmy wszelkimi możliwymi spisobami"