Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki zapowiada ułatwienia dla przedsiębiorców

45
Podziel się:

Mateusz Morawiecki zapowiada wprowadzenie pakietu ułatwień dla przedsiębiorców. Minister rozwoju i finansów mówił w radiowej Jedynce, że przewiduje on przede wszystkim zmniejszenie biurokracji, ale również obniżkę podatków dla małych firm.

Morawiecki zapowiada ułatwienia dla przedsiębiorców
(MAREK LASYK/REPORTER)

Wicepremier przypomniał, że taki pakiet, zawierający sto ułatwień dla biznesu, został przedstawiony w czerwcu. Jak mówił, od tamtego czasu trwały konsultacje w tej sprawie.

Mateusz Morawiecki liczy, że uda się wprowadzić zdecydowaną większość zawartych w pakiecie rozwiązań, ale - jak zaznaczył - zależy to także od decyzji innych ministrów.

Gość Jedynki mówił, że te propozycje zakładają m.in. likwidowanie biurokracji w działalności gospodarczej oraz obniżkę podatku CIT z 19 do 15 procent dla małych firm, których roczne obroty są niższe od miliona 200 tysięcy euro.

Minister zastrzegł przy tym, że w Polsce podatki dla przedsiębiorców, na przykład w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej, już teraz są relatywnie niskie.

Wicepremier Mateusz Morawiecki, dotychczas pełniący funkcję ministra rozwoju, jest teraz, po dymisji Pawła Szałamachy, również ministrem finansów.

Morawiecki stanął na czele Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów - nowego ciała w rządzie, które ma koordynować współpracę resortów gospodarczych. Pierwsze posiedzenie Komitetu zaplanowano na piątek.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(45)
Aleksy
7 lat temu
Słuchając tego gościa - ręce opadają ...
slajdowy od p...
7 lat temu
slajdowy ty tylko pieprzysz a co zrobiłeś , pokaż jakieś slajdy i znowu spokój na rok do nastepnego pieprzenia
czeremcha
7 lat temu
To jest oczywista bzdura ,że mamy niskie podatki. Podatek jest naliczany od zysku .Zysk ,to jest różnica pomiędzy przychodami i kosztami ,a te ostatnie tak naprawdę decysdują o wysokości zysku ( i podatkach. Proszę zobaczyć co jest kosztem działalności w Polsce i innych krajach europy i dopiero mówić o niskich podatkach.
leonek_king
8 lat temu
podatki w Polsce są relatywnie niskie w porównaniu z innymi krajami europejskimi............. to ja się pytam o progi podatkowe np. w Niemczech, Francji, Czechach, UK, Austrii.......... to też Europa ale u nas ktoś należy do "ELITY" zarabiających a tam dostałby jeszcze dodatek socjalny........
jajan
8 lat temu
chłopie przestań gadać.zrób cos wreście.
...
Następna strona