07 III - 11 III

max1224 / 2011-03-07 08:16
no cóż skoro nikt nie chce OTWIERAM
o obawach i zagrożeniach na blogu o szansach i nadziejach tu
niepokoje Bahrajn, a przede wszystkim AS dadzą kopa ropie i złotu reszta mocno wątpliwa
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-03-12 14:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ewentualnie,co byłoby prawdopodobne,eksplodował wodór...powstaje podczas pracy reaktora i zbiera się wewnątrz kopuły bezpieczeństwa. Jeśli jednak wypuszczali gaz i jakimś cudem wodór dostał się pod osłonę zewnętrzną....mogła tylko ta zewnętrzna obudowa wylecieć w powietrze,nie uszkadzając samej osłony bezpieczeństwa reaktora....kluczem do tego,co się stało,czy poszła tylko zewnętrzna,mniej istotna zabudowa,czy osłona samego rdzenia jest obecność cezu....jeśli faktycznie jest...oznacza przynajmniej częściowe nadtopienie i odparowanie materiału rdzenia reaktora. Jeśli to pomyłka i to nie cez...to mamy tylko rozerwanie zewnętrznej zabudowy,bez uszkodzenia rdzenia... Ale podawane są jednak informacje o obecności cezu...i to jest kluczowa informacja. To tyle....nie zawsze byłem budowlańcem.
piterus / 85.222.65.* / 2011-03-13 10:59
Czy ktoś ma jakieś informacje o rynku Tajlandzkim? Tak sobie przeglądałem wyniki HSBC i widzę że tam były nieprawdopodobne wzrostu, i coś mnie skusiło żeby sobie przybliżyć realia tamtego rynku.
chrissner / 213.239.221.* / 2011-03-13 15:28
Ostatnio przeniosłem część środków na ten fundusz, Index wyszedł nad chmurkę ichimoku i mam nadzieję że tak zostanie. http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$SETI&p=D&b=5&g=0&id=p65065656118 Co do informacji na temat rynku to raczej ciężko coś znaleźć, może http://www.set.or.th/en/index.html
Zeus52 / 2011-03-12 13:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że rozerwało kopułę bezpieczeństwa reaktora Fukushima....a nasi "spece" z Bożej łaski,jak bredzili,tak nadal bredzą....
max1224 / 2011-03-11 19:28 / Tysiącznik na forum
oj walka walka u janków o 1300,
na xau o powrót do chmurki,
bovespa też nie chce poddać się bez walki,
ciekawe jak to wszystko się zakończy
Pietrodolar / 2011-03-11 16:52 / Bywalec forum
DWS Polska dzisija zmienił szyld na Inwestors...
Zeus52 / 2011-03-11 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,oglądałem w nocy Al Jazeera....teraz też,tsunami....masakra. Trzęsienie ziemi 8,9 M....to są zmiany,przemieszczenia powierzchni ziemi. Ale tsunami po tym...właśnie pokazują z lotu ptaka, jak zmiata budynki,mosty,całe miasteczka....po prostu płyną...
fasolens / 2011-03-11 10:31
Widzieliście co się w Japonii przydarzyło?
Nikkei mocno poleciał w dół
piterus / 78.8.255.* / 2011-03-11 11:49
Mocno to by poleciał, bo giełda w Japonii sie zakończyła przed ostatecznymi informacjami co do trzęsienia na pacyfiku.
fasolens / 2011-03-11 12:31
Ciekaw jestem jak inne giełdy zareagują na tą sytuację.
WIG blisko 1% straty
piterus / 78.8.255.* / 2011-03-11 13:07
Jak widać, wszędzie na czerwono.
Pietrodolar / 2011-03-11 13:53 / Bywalec forum
jedynie Grecja się zieleni :)
Pietrodolar / 2011-03-11 13:54 / Bywalec forum
może ich odwieczny wróg Turek też pójdzie za tym przykładem ...
piterus / 78.8.255.* / 2011-03-11 14:02
Hahaha Pietro Turek sobie i tak nawet nieźle radzi, gdyby nie dzisiejsza tragedia w Japonii czuję że dalej udeżałby na północ ;)..A co do Gracji, to kraj o znakomitych fundamentach finansowych więc takie rzeczy jak Japonia, Afryka nawet jej nie ruszają ;)
Zeus52 / 2011-03-11 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...dobre! "kraj o znakomitych fundamentach finansowych"....ja bym im dał AAA+...:))
max1224 / 2011-03-11 21:16 / Tysiącznik na forum
Kuczyn w tvncnbc o 21:30
Zeus52 / 2011-03-11 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie oglądałem akurat,ale domyślam się,co mógł powiedzieć...podam przykład ze swojego podwórka: gdy coś się dzieje,burze,sztorm zrywający dachy....to my zacieramy ręce...sprawdzamy sprzęt...telefony do znajomych,czy mają wolnych dekarzy...może jeszcze kogoś się czasowo zatrudni....czyli,jak katastrofa(ale nie wojna),to hurra! Będzie praca i kasa! Nareszcie coś się ruszy! I tak samo widocznie mają giełdy....ale akcje firm ubezpieczeniowych dostaną pewnie po pupie.
tedchom / 2011-03-11 22:06 / Tysiącznik na forum
proszę i powiedział co chciałem usłyszeć więc teraz tylko systematyczne dokupywanie ale kiedy zacząć:) hmm chyba poczekam do poniedziałku ze zleceniem oj będzie się działo. Szkoda tylko tych ludzi w Japoni:(
piterus / 95.40.31.* / 2011-03-12 10:14
tedchom za bardzo nie miałem czasu oglądać, możesz w skrócie powiedzieć co tam ciekawego powiedział?
tedchom / 2011-03-12 21:37 / Tysiącznik na forum
Tak jak napisał Zeus porównując to do firmy w której pracuje. będzie dobrze dla rynków bo będzie praca, kontrakty , potrzeby itd.
Zeus52 / 2011-03-13 15:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Będzie większy przepływ kapitału. Jedne spółki stracą(np ubezpieczeniowe),inne zyskają...będą ruszone oszczędności. W pierwszym momencie to wielkie straty w majątku narodowym...ale biorąc pod uwagę dłuższy czas...po pewnym czasie powinien nastąpić wzrost PKB,spadek bezrobocia....to taki paradoks,związany ze sposobem liczenia PKB(jak powiedział Kuczyn,to pokazuje,jak dziwacznym wskaźnikiem jest PKB).
piterus / 87.205.83.* / 2011-03-13 19:09
Dzięki, dzięki za streszczenie ;)
piterus / 78.8.255.* / 2011-03-11 14:03
P.S. Węgry tęż wypłyneły na powierzchnie ;)
matu / 78.30.74.* / 2011-03-10 16:18
panowie co z Goldem - odwrót na całego?
max1224 / 2011-03-10 16:27 / Tysiącznik na forum
swoje zdanie wyraziłem a i decyzje podjąłem teraz czekam na 1360-74
Zeus52 / 2011-03-10 19:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też myślę o tym poziomie na gold. Ale co innego spółki. Odbicia w górę na gold z pewnością będą podciągały XAU w górę i da się to wykorzystać. Tylko mam obawy,że te ruchy w górę na samych spółkach,to będą takie tylko korekcyjne ruchy w głównym(na pewien czas)kierunku spadkowym.
Pietrodolar / 2011-03-10 16:32 / Bywalec forum
odkupiłem cały swój DWS Gold po dzisiejszej cenie i też będę czekał na rozwój sytuacji
Pietrodolar / 2011-03-10 16:47 / Bywalec forum
a 7-go jak pisałem poniżej wszedłem w RCSCRAOPEN licząc na to, że ropa zachowa się technicznie a nie panicznie, a teraz cały problem w określeniu poziomu spadku, być może drugi z kolei poziom zniesienia Fibo 38,2 czyli ok 98$
Pietrodolar / 2011-03-10 21:55 / Bywalec forum
Odbicie ropy od dna kanału wzrostowego było dzisiaj bardzo precyzyjne, zasugerowałem się trochę mało dokładną linią trendu, którą narysowałem z małym błędem więc poniżej pisałem o poziomie 102$ a w rzeczywistości i po narysowaniu poprawionej wersji był trochę niżej. Pozstaje więc w kanale wzrostowym. Srebro analogicznie, jedynie gold ma większą bezwładność...
Zeus52 / 2011-03-10 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chiny...od dawna nie widziany,ujemny bilans handlowy. Nowa Zelandia stopy w dół,od razu o 0,50p.p. Australia...bardzo zawiódł rynek pracy...Prognozy dalekosiężnych skutków kataklizmów,jakie dotknęły ten region,m.innymi prognozy spadku PKB prawdopodobnie o 1,00 p.procentowy w I kwartale.Jeśli dodać do tego sytuację w Chinach,dla których Australia jest głównym dostawcą surowców,to nieciekawie się robi. Newcrest miał już w poniedziałek dużą dystrybucję,a następnie wyprzedaż....jednak on robił takie szerokie ruchy,w ramach rozwartego klina,że można było się spodziewać,iż nadal tak będzie,że odbije się od dolnej bandy. Jednak ją dziś przebił. No,powiedzmy...naruszył...ale nieciekawie to wygląda. Ma,co prawda,jeszcze od czego się odbić po drodze w dół,ale zachodzi obawa,że to będzie już tylko korekta w spadkach... Teraz do tego Euroland. Obniżka ratingu dla greckich banków,to właściwie nic dziwnego. Przecież wcześniejsza obniżka ratingu o 3 stopnie dla całego kraju była i tak równoznaczna z obniżką dla wszelkich greckich podmiotów,więc dzisiejsza dla banków to jedynie formalność. Ale obniżka ratingu dla Hiszpanii to raczej trudna do strawienia żaba... To tyle,tak ogólnie...jeśli z tym sobie byki poradzą,to chyba nic ich nie zmoże. Ale trudno będzie...chyba,że jakieś uspokojenie w geopolityce by to zkompensowało.
piterus / 78.8.255.* / 2011-03-10 15:50
To co pisałem rano, dzisaj Europa reagowała przedewszystkim na obniżenie ratingu dla Hiszpani + spore spadki tak jak napisałęm płynące z Azji. Ja jednak bym poczekał co powiedzą Chiny o inflacji, z tego co pamiętam dane zostanął podane mniej więcej o 3 nad ranem i chyba jutro tym będziemy żyli.
Zeus52 / 2011-03-10 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,w dzień to zwykle piszę z telefonu i nie widzę całej strony,dlatego mogę przeoczyć czyjeś wpisy... Na razie spoko. Obserwuję,z czego w najbliższym czasie da się wyjść...S&P500 wcale źle nie wygląda i ta część może mieć szansę na szybsze wzrosty...na XAU nie wiem...ewentualnie jakieś odreagowanie dla lepszego wyjścia...nie chodzi o złoto,bo gold,a zwłaszcza silver...nie sądzę,żeby głęboko zeszło. Raczej już większość potencjału spadkowego poszło. W jednym ruchu. Ale spółki gold,XAU...Jeśli nawet złoto będzie się obracało nadal w boczniaku...ale nie tym szerokim,dotychczasowym(1320-1420),ale w górnej jego części...to i tak może nie pomóc spółkom,które mają ochote się korekcić głębiej. Tak,jak nowe szczyty na gold niewiele im dodały wzrostów...chętniej spadają,niż rosną,tak teraz ruchy gold od deski do deski(przypuszczam,że dolna będzie co najniżej na 1370$),może dać np jedynie schodkowy ruch spółek w dół. Tak,aż Newcrest zaliczy 35,00AUD...
max1224 / 2011-03-10 15:53 / Tysiącznik na forum
ufff zdążyłem ... resztki w mbanku niestety poszły z opóźnieniem
Zeus52 / 2011-03-10 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...widzisz...te kombinacje z przed weekendu...gdzie pisałem,że nie chce mi się już tak skakać...jednak należało tak zrobić... Nic to. Teraz czekąmy i wychodzimy na odbiciu...Podeślę Ci maila...rozmowę z kimś(tylko nie spadnij z krzesła),kto ma pozycję na Newcrest Mining...short oczywiście...i kurna sam mu o tym pisałem,że 10Y monthly wykres sugeruje jazdę w dół do 35 AUD...Ale ja sądziłem,że jeszcze nie tak szybko,jeszcze jeden ruch w górę...on tymczasem nic nie pisał...bo taka prawda,że ja też o to później nie pytałem...i tak wyszło. Nic,polujemy na odbicie.
piterus / 87.205.195.* / 2011-03-10 17:57
Zeus może uronisz rąbka tajemnicy odnośnie tej rozmowy ;)?
Zeus52 / 2011-03-10 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z Łucjanem z Copernicus TFI. Sam mu swego czasu sugerowałem,że Newcrest na 10 letnim wykresie monthly(1świeca=1miesiąc) wygląda tak,jakby chciał zrobić ruch w dół,następny spadek,aż do średniej,czyli do 35 AUD. A jednocześnie byłby to tylko lokalny ruch powrotny do LS ogromnej ORGR...czyli w długim terminie duża jazda w górę,ale w średnim spadek właśnie do LSi linii szyi+średnia krocząca. Inaczej mówiąć,duże spadkowe "C",podobne wielkością do spadku ze stycznia. I on mi dzisiaj pisze,że trzyma za to kciuki sercem i zajętą pozycją ! No ładnie! A ja zostałem częścią portfela w ML5 licząc na jeszcze jeden ruch w górę....kurna,to lekko denerwujące,gdy coś się"wymyśli",a samemu z tego nieodpowiednio korzysta....
privy / 2011-03-10 19:56 / Tysiącznik na forum
Mnie też czasem się to zdarza, tak to jest z fundami. Czasami za dużo się chce a do tego te poślizgi i cytrynka w ustach :)
Zeus52 / 2011-03-11 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprawdź skrzynkę. Wysłałem wykresy. Po Newcrest Mining już w poniedziałek było wiadomo,że jakaś obsuwa będzie. Problem tylko w tym,że liczyłem iż albo zatrzyma się po korpusie,lub w ostateczności na dolnej linii klina,lokalnej linii trendu...a tu w nocy ta lokalna linia pękła....a złoto oczywiście to później"zmałpowało". Ale teraz już nic nie powiem...bo jest jeszcze taka opcja,że zjazd do 35AUD wcale nie musi się udać. Mamy tylko naruszenie na Newcrest....poniżej jest jeszcze jedna luka hossy i jeszcze jedno wsparcie poniżej....tymczasem,jeśli się przypatrzysz wolumenowi...to można mieć wątpliwości co do naruszenia klina,jak i całego tego zjazdu... Nic,zobaczymy rano,co Newcrest zrobi....
Zeus52 / 2011-03-10 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna,a tydzień temu pisałem,że jakbym dał wtedy zleconko,to jeszcze bym zarobił,bo do realizacji powinno być odbicie i gold na lokalnej górce...ale pazerność robi swoje... Trochę przesadzam...będzie dobrze. Choć dziś dało popalić...
tedchom / 2011-03-11 00:43 / Tysiącznik na forum
święte słowa ja również nie dałem zlecenia wyjścia z que2 na poziomie którym wcześniej zakładałem bo ktoś pisał że docelowy poziom jest wyżej i jak zwykle chciwość zgubiła starego:(
Zeus52 / 2011-03-11 05:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,dziwna sprawa. Czytałem na temat Copernicus TFI i Łucjana,przeglądałem,tak z ciekawości wyniki portfela...hmmm...trzymał się,może nie nadzwyczajnie,ale tak pi razy drzwi, zgodnie z benchmarkiem. Natomiast w styczniu i lutym zrobił straszną zwałę...niby były spadki,ale to przekraczało wyobrażenie...a co w tym dziwnego? Otóż to,że w lutym do niego pisałem....parę razy pytałem o coś...i dlatego wiem,że był w rozjazdach...latał do Stanów. To kto właściwie wtedy zarządzał Copernicusem? Tak też można,mamy internet...ale coś w tym dziwnego jednak.
tedchom / 2011-03-11 11:29 / Tysiącznik na forum
damy radę życie sie nie kończy na braku zysków w krótkim terminie:)
Zeus52 / 2011-03-09 15:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe ostrzeżenie analityka. Uwaga na GPW...wchodzą silne zlecenia,które dzięki automatycznemu tradingowi mogą uruchomić stopy i ustawić rynek po wejściu Janków...i nie wiadomo w którym kierunku. Po prostu kto pierwszy zaatakuje,ten lepszy...a przyczyny fundamentalne...później będą "dorabiane" do wydarzeń...oczywiście,jak zwykle,kompletnie bez sensu.
matu / 15.195.185.* / 2011-03-09 09:08
juz znalazłem :)
Zeus52 / 2011-03-09 15:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niezła"lipa"wczoraj,prawda? Cóż...wcześniej był nienaturalny plus...gdzieś musiało to wypłynąć. Ale zdaje się,że duży wpływ miało pewnie zebranie wyników w trakcie budowy dolnego cienia na XAU. I wysoka baza z dnia poprzedniego.
max1224 / 2011-03-09 21:05 / Tysiącznik na forum
Potwierdzam przyzwoita lipa ale jakimś cudem (pisałeś o tym) dziś jednak plusik niewielki ale zawsze ostatecznie z dolarem portfel mój zyskał na wyjciu 0,51% ( układ na xau coraz bardziej niepokoi) co prawda nie zobaczę tego jeszcze ale już wiem wyjście z ML5 +4,01%, a z bovespy +0,86%, od teraz z bezpiecznych pozycji szukał będę okazji po przecenach o ile wystąpią
Zeus52 / 2011-03-09 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P500...mały,typowy dla przystanku wolumen dzisiaj...czas zbudować następny,biały korpus. Być może. Nie wiem,czy zauważył ktoś,taki napis,często dziś powtarzany na Al Jazeera,że największy fundusz obligacji PIMCO, Total Return Fund ogłosił,że pozbył się całkowicie obligacji amerykańskich i nie ma już ich w portfelu....a,jak pisze Piotruś,szef PIMCO znany jest na rynkach z nosa do obligacji. I choć dziś cena obligacji rosła(spadała rentowność),to było jedynie chwilowe, z powodu udanej aukcji. Natomiast najpóźniej za parę dni,a może już jutro,rynek przypomni sobie o komunikacie PIMCO. Dziś to rynkowi jakoś umknęło,może właśnie ta udana aukcja zmyliła. Pytanie...gdzie powędrują pieniądze z wyrzucanych obligacji? Chyba nie do skarpety?
max1224 / 2011-03-10 08:05 / Tysiącznik na forum
sugerujesz wybicie ?
piterus / 78.8.255.* / 2011-03-10 08:26
Po obsuwie w Azji i braku istotnych danych z Europejskich parkietów raczej należy spodziewać się marazmu niź jakiś zwyżek. Zaraz sprawdzimy czy to się sprawdzi.
piterus / 78.8.255.* / 2011-03-10 10:40
Chyba obniżenie raitingu dla Hiszpanii i przypomnieniu sobie inwestorów europejskich że mają jeszcze trupa w szafie spowodowało obsówę na europejskich parkietach. Teraz chyba wszyscy wyczekują na dane z Anglii i dzisiaj w nocy koło 3 Chiny mają podzielić się danym ws. inflacji. Wydaje mi się że jak inflacja będzie wyższa niż oczekiwana może spowodować spadkiem cen miedzy a w tym KGHMu.Choć raczej skłaniam się do opcji ->dane dobre, jutro wzrosty.
London / 2011-03-10 00:08 / Bywalec forum
Zarządzający PIMCO spodziewają się wzrostu stóp w Stanach stąd taka decyzja . Wydaje się to dosyć zrozumiałe podejście .
któś / 195.117.209.* / 2011-03-09 16:14
samo złoto jeszcze walczy spółki też tylko cele jakby inne
matu / 15.195.185.* / 2011-03-09 08:47
Panowie mozecie podesłac wyniki % za wczoraj ML5 razem z dolarem, z góry dziekuję
tedchom / 2011-03-08 19:40 / Tysiącznik na forum
Witam BARDZO PILNIE poszukuję kontaktu do osoby/ osób zajmujących się OFE jeśli ktoś z Was mógłby pomóc BARDZO proszę na priva
najlepiej woj śląskie!!!!
Zeus52 / 2011-03-08 16:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na razie bez zmian. ML2/ML5=50/50. Newcrest wprawdzie zjechał,ale miał prawo,wszystko i tak po białym korpusie nad potężną luką hossy. Nie skłamię,jeśli powiem,że liczę na szpulkę na gold...czyli wolałbym ruch boczny szpulkami u szczytu białego korpusu. Ale jeśli będzie w jego zakresie,też płakał nie będę. Trzymajta kciuki.
max1224 / 2011-03-08 17:01 / Tysiącznik na forum
Czy na staśku to cos co buduje się od 18.02 to trójkąt, czy może bardziej klin?
Pietrodolar / 2011-03-07 22:08 / Bywalec forum
Dzisiaj w Rosji piją bo jutro Dzień Kobiet a Bovespa leczy kaca po karnawałowym weekendzie, oj coś "nawalony" początek tygodnia ;)
max1224 / 2011-03-07 21:27 / Tysiącznik na forum
dzisiejsza decyzja po części wynika z objawów przeciążenia ale jest też pochodną tego co kilka tygodni temu już miałem zaplanowane po prostu będę robił większy wykup a że ryzyko i zmienność duża na wszelki wypadek wyjdę z rynku może jeszcze jakiś bonusik na wyjście się trafi
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy