Forum Forum inwestycyjneFundusze

100tys i więcej- AEGON czy mBANK ?

100tys i więcej- AEGON czy mBANK ?

z500 / 2007-07-04 06:11
jestem tuż przed podjęciem decyzji o wrzuceniu 100tys. w fundusze - dość uczciwy doradca prawie przekonał mnie do AEGONu ale..poczytałem forum i mam kilka wątpliwości... dokładnie chodzi o ten produkt Multi AEGON Lokata przy 100tys.- 0zł opłat za wejście, zarządzanie i wyjście płatne. http://aegon.pl/u235/navi/33085 Muszę przewidzieć i taką sytuację, że pieniądze będę chciał wycofać nawet ze stratą (np. uda mi się znaleźć jakąś działkę pod budowę). I czy w tym całym AEGONie nie wpadnę w pułapkę znacznych strat?

Zakładam przytrzymanie tam pieniędzy min. rok i jak wciągnie mnie ta "zabawa
to mogę tam dorzucać jakieś 5-10 tys. miesięcznie. Pytam o wasze opinie- jak by tu dobrać portfel na początek (na dzień dzisiejszy) .Mam 30lat i dopiero zaczyna w temacie
Czy przypadkiem mBank - nie byłby tu bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Wiadomo, że jak każdy liczę na zyski ale jestem też realistą i wiem że nawet NOSTRADAMUS nie przewidzi jaka pogoda będzie za pół-roku....;;) Niemniej jak byście na dzień dzisiejszy konfigurowali portfel aby zarobić po roku - nie mniej niż 15% na czysto, minimalizując ryzyko (z tytułu małego doświadczenia) ?
Czy może zadziałać na dwa fronty - w AEGON wsadzić tą większą kwotę - a te wpłaty wsadzać na SFI mBanku ? - jak tak to jakie portfele konfigurować .... i co konkretnie polecacie na dziś ew. czy już inwestować czy teraz jest dobry okres się wstrzymać w ciągu najbliższych dni.... początek lipca 2007
piotr@z500.pl
Wyświetlaj:
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-03-26 21:47
Zapomnij o AEGON. W obecnej sytuacji potrzebne są częste zmiany portfela (konwersje).
W AEGON konwersje między fundami notowanymi w różnych walutach trwają do 7 dni roboczych!!! :( W Skandii konwersje niezależnie od ewentualnego przewalutowania trwają 2 dni.
Na pewno lepsze od Aegon będzie SFI mBanku - korzystając z tego forum możesz tam inwestować w fundusze.
pozdrawiam
adamek 34 / 87.99.118.* / 2009-03-25 19:43
odradzam AEGON, stracilem troche kasy wlasnie poprzez niekompetencje i dwuznacznosc kruczkow prawnych i obecnie sie z nimi sadze, wiem ze wyciagne od nich ta kase gdyz bylem przezorny i wszystko nagrywalem takze te bajki co opowiadali mam nagrane wiec wkrotce bekna za to.... uwazajcie na ta firme
fodomoto / 2009-03-18 20:17
A ja mam 30 000$ ico z tym zrobic ?
interesuje mnie czas inwestycji do 3 lat co do ryzyka ,jest ryzyko jest zabawa
dzieki za kazda sensowna podpowiedz.
Doradca OVB ALLFINANZ / 86.63.149.* / 2009-03-16 11:29
jestem w pełni obiektywnym doradcą najstarszej w Europie firmy OVB z czego mogę być dumny. Nie chciałbym tutaj zadnej firmy poniżać tylko tak czytałem te wypowiedzi i są one bynajmniej śmieszne. Mała rada dla osób które chcą podjąć rozsądną decyzję na temat programu oszczędnościowego czy inwestycji - nie czytajcie tych wypowiedzi bo piszą je ludzie w większości którzy nie mają o tym pojęcia. Czy nie lepiej umówić się z doradcą firmy aegon, OVB, Axa i porównać te oferty? doradca przyjdzie do domu więc nie będzie to zbytni wysiłek. A tak nawiasem - OVB jako pierwsza firma zajmująca się doradztwem wprowadziła OBOWIĄZKOWY serwis u klienta kilka razy do roku;] nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja w aegonie bo nie jest mi to do życia potrzebne ale kolega tam pracował i został moim klientem... dlaczego nie podpisał umowy sam ze sobą? mogę się domyślać.
Fahrenheit / 2009-03-17 18:34 / Bywalec forum
duma pozwala Ci na zapomnienie znaczenia słów, np. "bynajmniej". Czy OVB jako pierwsza firma zainwestuje w słowniki języka polskiego dla swoich pracowników?
pieuk / 2009-03-16 11:48 / portfel
To dlaczego w praktyce tego serwisu nie ma?
adetona / 82.210.145.* / 2008-03-13 08:05
straciłem w aegon 40k wiec nie polecam mbank nie wiem
Maciej01 / 2008-03-13 08:39
To, że straciłeś 40k to chyba nie jest wina Aegon. Wiesz coś o aktywnym zarządzaniu portfelem? Skoro wpakowałeś się w fundusze akcyjne to musiałeś stracić. Kupując jednostki w mbanku też byś stracił i teraz wypisywał, że nie polecasz. Litości! Na pierwszy rzut oka widać, że jesteś zupełnym laikiem. Wsadź pieniądze na lokatę i przestań gadać głupoty.
Klubbe / 87.205.214.* / 2008-03-09 10:06
Zeus zapraszam na gg 3411914 na kazde pytanie odpowiem
Klubbe / 87.205.190.* / 2008-03-08 08:48
2008-03-06 11:20:14 | *.*.*.* | analityk [ Portfel ] [ Bywalec forum ]
zanim napiszesz że AEGON potrąca 2% to sprawdź a nie bzdurz na podstawie wcześniej
zasłyszanych lub przeczytanych bzdur

jest wybor opcji przyjmuje sie ze jest 0% wiec nie wciskaj mi kitu

pracuje do Aegona i wiem co pisze
djgpp / 2008-03-05 13:39
Jest taki produkt AEGON - Lokata. Wpłacając pieniądze tracisz niemal od razu 2% lokowanej kwoty, bo to jest prowizja dla sprzedawcy którą on dostaje, jeśli się nie wycofasz w ciągu dwóch miesięcy.

Takie są prowizje w mojej firmie, a nie pracuję w Aegonie. Aegon też na pewno swoje odbiera. Nie po to przecież bierze Twoje pieniądze, żeby Ci wszystko oddać :)

Na funduszach w mBanku straciłem przez ostatnie pół roku, ale to nie wina mBanku, tylko koniunktury (i moja). Dodam, że nie pracuję w mBanku ani w Grupie BRE, ale to porządna i solidna firma. Aktualnie przenoszę swoje kredyty i karty z Banku w którym pracuję do mBanku.

Prowizje na funduszach w mBanku są prawie nie widoczne - podają stopę zwrotu pomniejszona o prowizje. Tzn jeśli dostajesz informację, że Twój fundusz ma miesięczną stopę zwrotu 7% to na prawdę miał 11%. Przy zakupie i zbyciu jednostek uczestnictwa funduszy w mBanku nie płacisz prowizji. To duży plus.

Radziłbym Ci się wstrzymać z "inwestowaniem" tych 100 tysięcy do co najmniej lipca tego roku. Po co masz nie spać po nocach. Wg analityków drugie półrocze tego roku ma być lepsze i da się coś zarobić.

Pozdrawiam.
Jeck / 2008-03-09 16:47 / "Poławiacz perełek"
mBank nie pobiera prowizji, tylko opłaty za zarządzanie (a te wszystkie fundusze mają "ukryte" i są one śr. ~1,6% rocznie)...
Maciej01 / 2008-03-13 08:42
1,6% rocznie? Skąd masz takie informacje. Każdy fundusz pobiera opłaty za zarządzanie. Są one wliczone w cenę jednostki uczestnictwa i są one zdecydowanie wyższe niż wspomniane 1,6%.
Jeck / 2008-03-13 10:07 / "Poławiacz perełek"
Hmmm, szczerze to nie pamiętam. Ale jak wystartował SFI kupiłem parę udziałów to zdaje się, że w umowie była wysokość opłaty za zarządzanie... Ale teraz nie mogę podać żródła.
Co nie zmienia faktu, że mbank nie pobiera prowizji, a opłaty za zarządzanie płacą wszyscy.
pzdr
analityk / 2008-03-06 11:20 / portfel / Bywalec forum
zanim napiszesz że AEGON potrąca 2% to sprawdź a nie bzdurz na podstawie wcześniej zasłyszanych lub przeczytanych bzdur
klubbe / 87.205.177.* / 2008-03-06 01:13
Jest taki produkt AEGON - Lokata. Wpłacając pieniądze tracisz niemal od razu 2% lokowanej
kwoty, bo to jest prowizja dla sprzedawcy którą on dostaje, jeśli się nie wycofasz w
ciągu dwóch miesięcy.

synku bzdury piszesz
Zeus52 / 2008-03-08 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chociaż nie jestem w Aegonie,lecz w Skandii to poruszyły mnie totalne bzdury które gościu nam serwuje.Jednorazowa prowizja nie uszczupla środków inwestora,jest wypłacana ze środków T.U.-tak jest w Skandii i sądzę,że podobnie robią w Aegonie-proszę ewentualnie sprostować.Po drugie to "czyste"fundusze są droższe,bo te tzw."czyste fundusze"wcale nie są czyste-są rozprowadzane w nazwijmy to "cenie detalicznej"(dotyczy to zarówno opłaty wstępnej,jak i zarządzania),w cenie niższej można je dostać właśnie poprzez T.U.Proszę ewentualnie potwierdzić czy tak jest w Aegonie,bo ja mogę się wypowiadać tylko o tym co znam.W Skandii mam np opłatę wstępną na tzw.składkę dodatkową w wysokości 2%,a wszystkie łączne opłaty kosztują mnie około 1,38-1,39% rocznie(W związku z max.okresem,max.składką podstawową i na tyle dużą częścią wolną,że właściwie to część bazowa jest tylko dodatkiem)Tzw"czysty"fundusz np.ML5 dla porównania:Wstęp 5% +1,75%rocznie za zarządzanie.Z tego wynika,że te rzekomo "tańsze"tzw"czyste" fundusze to kompletna bzdura. Proszę odpisać,jak to wygląda ze strony Aegona i ewentualnie potwierdzić korzyści wynikające z zakupów funduszy poprzez T.U.
djgpp / 2008-04-24 16:15
Zaserwuję Wam kolejną "bzdurę".

Czy doczytaliście w swoich umowach o "opłacie likwidacyjnej", którą AEGON pobierze z waszych wpłat w przypadku wycofania się z funduszu przed terminem (AEGON regular)? Wynosi ona 99% zgromadzonych środków.

Zeus52 a jak Ci się wydaje co to są "środki T.U." z których T.U. wypłaca prowizję? Nie spadają im przecież z nieba.

Bank w którym pracuję sprzedaje ten kit. Klient "widzi" na swoim koncie całą zgromadzoną kwotę, ale prowizję płacą nam z jego składek. T.U. nigdy nie założy własnych pieniędzy.

Jakbyś chciał więcej szczegółowych informacji to daj znać.
Zeus52 / 2008-04-24 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno. W Skandii są dwie składki podstawowa i tzw "składka dodatkowa".Składką dodatkową dysponuję całkowicie-mogę w dowolnym czasie wypłacić ją w 100%,bez żadnych potrąceń. Potrącenia dotyczą tylko skł.podstawowej w zależności od okresu jaki pozostał do końca umowy. Może nie doczytałeś mojego postu dokładnie,więc przypominam,że w moim wypadku chodzi o zainwestowaną dużą sumę i składka podstawowa mało mnie interesuje,mimo że jest maksymalna(niecałe 1000 PLN/miesiąc). Przy dobrym układzie mogę ją sobie odpuścić. Pisałem już w innym wątku,że Skandia to jednak nieco elitarny klub,dla drobnych ciułaczy opłaty mogą być procentowo bardzo wysokie. Pozdro.
max1224 / 2008-04-24 18:57 / Tysiącznik na forum
spoko już tyle razy te wątki były poruszane i bez skutku klepią ludziska bzdury aż głowa boli ale cóż skandia to produkt z trochę wyższej półki więc... szkoda słów doskonale Cię rozumiem mam podobnie ale niektórzy znajomi ciułają po 200 miesięcznie na dodatkowe wrzucili 150k i są zadowoleni pozdr kumatych
Zeus52 / 2008-04-24 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,ale wkurza czasem to,że ktoś podaje się za fachowca,że niby to pracuje w banku i ma do czynienia z T.U.,a następnie robi wszystkim wodę z mózgu,choć regulaminu pewnie nawet nie widział,nie mówiąc o przeczytaniu go,a ktoś to czyta i być może w to uwierzy. Pozdro Max!
Zeus52 / 2008-04-24 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie jestem przedstawicielem żadnego T.U.,ale wiem co mam potrącane-obliczam to sobie "na żywo"i tyle mi wychodzi ile napisałem powyżej. Prowizje w Skandii są właśnie wypłacane ze środków T.U. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem przed wejściem,było sprawdzenie z czego żyje "naganiaczka" i tak właśnie jest. Oczywiście pieniądze na prowizje nie biorą się z niczego,są to pieniądze klientów. Po to są właśnie opłaty,za wejście,zarządzanie itp. Ale nie dodawajmy do tych opłat jeszcze jednej,niejako dodatko,na prowizje bo takiej opłaty nie ma. Wszystko jest w regulaminie-wystarczy dokładnie przeczytać.
djgpp / 2008-03-05 13:42
Do: z500

Kurcze nie zwróciłem uwagi że pisałeś w lipcu 2007 :))))))))))))

Ciekawe co zrobiłeś z ta kasą i czy masz w ogóle jeszcze.

Jeśli przeżyłeś zeszłoroczne spadki: odezwij się.
klubbe25 / 87.205.42.* / 2008-01-02 18:14
super to idz
rozwazny / 2007-12-22 21:45
A dlaczego wogóle wybrałeś te dwie firmy ? o AEGONIE najlepiej zapomnij albo daj tą kase biednym dzieciom albo wrzuć do jeziora bedzie lepsza korzyść ! m Banku nie znam co to za ptica .Polecam mój portfel tj. 20 % inwestuję sam na WIG 20 za posrednictwem konta internetowego , 60 % w funduszach akcyjnych o stabilnych fundamentach typu Parasolowego jest ich juz całkiem sporo na rynku, koniecznie z dostepem internetowym do konta i 20 % w bezpieczne instrumenty finansowe . Z doswiadczenia wiem a rynkami kapitałowymi interesuje sie od 4 lat , że najlepsze efekty daje inwestycja do której nie mozna przypisać żadnej twarzy która na tobie bedzie żerować , Jak masz komputer i internet to po co ci doradca ? .
Pozdrawiam
rydz78 / 2007-12-22 19:57
sTRACIłEM 20% kapitału w ciagu 7 miesiecy,a przy wycofaniu jeszcze dodatkowe koszty.Uwazam ze niewiary7godni tak jak nasze ekipy rządzace.Pozdrawiam
nie amator / 87.205.41.* / 2007-12-15 09:47
dla wszytskich przeciwnikow Aegona jakby to powiedzial Miller jestescie zerami jesli chodzi o inwestycje

rok dwa trzy

mbank???

to tylko daje wam etykiete Inwestor amator
Bartosz Milewski / 2007-12-15 12:45 / Bywalec forum
Zrozum jedno, sam sprzedaje AEGON, ale to NIE JEST PRODUKT DLA KAŻDEGO, różni ludzi mają rózne potrzeby i oczekiwania, nie każdy jednak odnajdzie wszsytko w produkcie AEGONa. Jeżeli mam uważać się za doradce, więc staram się doradzać i spotykając się z potrzebą np.płynności bez opłat likwidacyjnych, mogę doradzić coś fajnej, lecz zawsze jakaś część kapitału będzie nieopłacalna do podjęcia w każdym momencie.

Ps. Fajne masz wzory do nasladowania " MILER"
miki3d / 2007-12-15 11:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Panie! Oświecaj nas najbardziej jak możesz! Nas, ćwierćinteligentów i megaamatorów zniby kilkunastoletnim doświadczeniem.
klubbe25 / 77.253.172.* / 2007-12-14 02:36
Aegon jest szybszy niz mbank w przerzucie z funduszu na fundusz
Bartosz Milewski / 2007-12-14 11:26 / Bywalec forum
Podaj jeszcze gg i powiedz, że ty wszsytko wytłumaczysz indywidualnie....
xyc / 89.171.106.* / 2007-10-18 18:38
Broń BORZE nie korzystać z pośredników tego typu. Co prawda marketingowo dobrze opakowane fundusze (innych TFI) w produkty strukturyzowane dają pewne drobne i dodatkowe przywileje ale pośrednik wali nas po d.....e znacznie większymi kosztami niż czyste fundusze. Jak ktoś chece płacić za uśmiech doradcy to proszę bardzo.

Osobiście polecam czyste fundusze i to przez platformę mbanku o ile jest się ich klientem - wtedy nie płacicie apłat manipulacyjnych a kasa robi na was następnego dnia po nabyciu jednostek uczestnictwa wybranego funduszu.
jan leszek / 91.94.147.* / 2008-01-06 13:48
ale bzdurzysz
nie ma ofert doskonałych ani do końca złych
złe wymieraja
korzystam z aegona, mbanku, axy i innych. mam co zainwestowac więc robię to na różne sposoby.
ale nie opowiadaj takich głupot, że pośrednik zedrze skórę
to nie ta branża i nie te czasy.
czy zawrzesz umowę u źródła czy u pośrednika, koszty masz takie same.
i nie psuj krwi pośrednikom, którzy zapieprzają w terenie a ty wypowiadasz się na postawie zasyszanej wątpliwej opinii a nie na faktach.
pozdrawam
wiele mogę doradzić w tej materii
berjel / 83.15.102.* / 2007-10-23 17:30
Wszystko miałoby ręce i nogi gdy jesteś doświadczonym inwestorem.Pomyśl co dzieje się z tymi co w lipcu 2007 inwestowali w małe spółki i stracili z każdych 100 000 po 12-20% i do dziś czekają na lepsze czasy.Proponowałbym to sobie przeliczyć.A jak ktoś nie ma szczęścia w inwestowaniu?
zenek 1963 / 2007-10-23 18:02 / Bywalec forum
zapytaj mnie ja za 100000 w lipcu kupiłem dynamiczne BPH FAJNIE?
wojtek28 / 89.79.121.* / 2007-11-27 14:00
Nie martw się, nie jesteś sam.Ja też kupiłem w lipcu za 20000 BPH ADS.
berjel / 83.15.102.* / 2007-10-16 16:54
Podobają mi się Wasze komentarze .Jak powiedziałeś jesteś niedoświadczonym inwestorem,i tak jak wielu wchodziło w małe i średnie spółki w czerwcu ,lipcu to w sierpniu stwierdzili że dużo stracili do dziś liczą na odkucie (może po dłuższym czasie odrobią).Jeśli myślisz o inwestycji na rok to nie ma sensu AEGON ,na dłuższy okres na pewno tak .W programach AEGON masz bardzo przydatne narzędzia: fundusz gwarantowany AEGON właśnie na przeczekanie momentów korekt itp.,pomocy ze strony doradcy np.portfele wzorcowe i co miesięczne komentarze do nich ,a co najlepsze możliwość zmian funduszy bez ponoszenia kosztów wpisu do TFI.Natomiast gdy koniunktura w Polsce będzie słabsza masz możliwość zmiany rynku na bardziej korzystne np.Azja,Latino itp.pzy minimalnych kosztach zamiany na euro,dolar,frak AEGON robi Ci wstępną selekcję funduszy pod względem efektywności oszczędzania - mBank daje Ci prawie wszystkie fundusze bardzo dobre,dobre ,przeciętne ,słabe i wybierz sobie co chcesz.Ważną kwestią jest to ze programy są formą ubezpieczenia co pozwala na bezpieczne inwestowanie twoich ciężko zapracowanych pieniędzy.Trzeba ,też myśleć co jest celem tego oszczędzania czy kasa sama w sobie ,czy kupno czegoś (mieszkania,samochodu) czy też spłata kredytu itd.Myślę że powinieneś się zastanowić nad innym programem multiPin AEGON (regular )ze składką regularną miesięczną,lub roczną .Pozwala on na dwie techniki oszczędzania tj.regularne subkonto podstawowe (lokujesz tu składkę regularną przez 5 lat do statusu polisy opłaconej np.12.000 pln/rok z pełnymi rygorami wyjścia) a pozostałe pieniądze na subkonto składek dodatkowych które lokujesz podobnie w fundusze z tym że możesz je wybierać dwa razy do roku z 2%lub po uzyskaniu statusu polisy opłaconej 1% kosztami wykupu (trzeba pamiętać że gdy wchodzisz do funduszy ponosisz koszt wejścia 2-6%) uważam że dla Ciebie jest to jedno z lepszych rozwiązań .
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy