Forum Polityka, aktualnościKraj

12 milionów Polaków dostanie niższe pensje

12 milionów Polaków dostanie niższe pensje

Money.pl / 2008-06-09 07:54
Komentarze do wiadomości: 12 milionów Polaków dostanie niższe pensje.
Wyświetlaj:
podatnik / 217.11.139.* / 2008-06-16 10:08
Panie Anest problem polega na tym , zę nie ma takich pieniędzy , które by pozwoliły na radykalną poprawę sytuacji.
Konieczna je st prywatyzacja. Zmiana mentalności.Lepsze wykorzystanie środków a potem dodatkowe piniądze.
Przychodnie Państwowe po godz 15-tej świcą pustkami.
Sprzęt stoi nie używany budynki też. Obok mnie na osiedlu jest wielka przychodnia , miezynnymi jest tam ortopeda i przychodnia rehabilitacyjna,
Czekałam 2 misiące ,aż dostapiłam zaszczytu przyjęcia przez oanią doktor poten następny miesiąc na terminy zabiegów. Jak poszłam na gimnastykę , to już potrafiłam wejścć po schodach o własnycjh siłach( w międzyczasie próbowałam leczyć się sama - masaże w wannie , kąpiele w soli i nieudolna gimnastyka we własnym zakresie) po gimnastyce miałam mieć fizykpterapie i laseri i zrezygnowałam ,bo mnie już przestało boleć . Odstapiłam terminy innym.
Ale w czym jest problem - tam pracuje się tylko od 8-mej do 13-tej , a potem te sale ze sprzętem stoja puste.
Pytałam, czy mogłabym chodzić na gimnastyke prywatnie np. po godzinach tych państwowych. Nie nia ma takiej możliwości. Personel zachowuje się jakby robił łaskę. Panie nieszczęśliwe bo muszą pracować . Na drzwiach tabliczka akkcja protestcyjna - chcemy podwyżek- a ja pytam za co.
Stałam w kolejce do rejestracji bo chciałam zgłasić,że odstepuję terminy , a pani w pkienku rozmawiała ze znajomą prywatnie o przysłowiowym niczym. Jak zwróciłam jej uwagę ,że stoi kolejka to się dowiedziałam ,że jak się tu przychodzi to trzeba sie uzbroić w cierpliwość.
Niech Was do cholery wyślą wszystkich do tej Angłi do USA jak tam popracujecie to może się nauczycie co to jest praca
Najpierw trzeba dać coś od siebie , a potem wymagać pieniędz.
Mam nawrót choroby i leczę się sama , bo nie widzę sensu tam chodzić , mo czas to pieniądz - ja pracuję na własny rachunek nie budżetu i nie mogę sob ie pozwolić aby codziennie przez 4 godziny w godzinach pracy wysiadywać w gabinetach i podnosić sobie ciśnienie patrząc na leniwych i wiecznie nie zadowolonych pracowników SŁUŻBY ZDROWIA>
Za co mam płacić wyższe składki. Po to aby pani doktor ortopeda kuoiła sobioe lepszy samochós , którym i tak nie przyjedzie do pracy punktualnie.
Anest / 194.126.147.* / 2008-06-16 15:44
Pani nie zrozumiała- NFZ nie jest zainteresowany zwiekszeniem ilosci usług medycznych , a raczej jest ale za darmochę. niech pani poczyta posty ponizej. jesli bedzie zdrowy układ = za wiecej usług wiecej pieniedzy ( po uczciwie wycenionej stawce) to wszyscy beda chcieli wiecej pracować. Czekamy wiec na ten cennik.
Anest / 194.126.147.* / 2008-06-15 16:47
Drodzy koledzy. w czerwcu miał byc ogłoszony koszyk swiadczen gwarantowanych.Ale to nie jest to co ogłoszono - ogłoszono ,że 300 procedur typu powiekszanie biustu nie bedą finansowane. Miał byc ogłoszony koszyk=wykaz wszystkich procedur z cennikiem. Ceny w szpitalach publicznych nie są przeciez rynkowe. Muszą zatem zawierac rzeczywisty koszt swiadczenia ( koszt materiałów, pracy personelu ale też podatku gruntowego , amortyzacji sprzętu, planowanych remontów )Cennik ten może zawierać np tylko dwie pierwsze pozycje z nawiasu ale wtedy musli wskazywać kto bedzie płacił za te pozostałe. czy bedzie to samorząd lokalny, czy ministerstwo - to dla mnie wszystko jedno. Aktualnie wygląda to tak, że cenik podaje się w punktach za usługę i podaje sztywna na rok ( czas umowy ) stawkę za punkt np. 12 zł. Wielu fachowców ( nie lekarzy ), specjalistów z ekonomiki medycyny mówi, że cena ta jest wzieta z sufitu. Jest zanizona stąd długi szpitali. Oczekujemy więc tego nowego cennika bo zeby leczyc trzeba postawic diagnoze najpierw. a brzmi ona - za mało kasy. Jesli ja i żona płacimy po 200 zł miesiecznie składki a mamy 2je dzieci to składka wynosi 100 zł na osobę, a jeszcze rolnik i bezrobotny. A jeszcze ten z nowotworem co ma leczenie za 100 000 na rok. Obudz sie chłopie - twoje obrazliwe okrzyki nie pomoga. uswiadom sobie, że twoje zycie to dla ciebie najwazniejsza rzecz, a dobre rzeczy muszą kosztować. Nie obrażaj tych co cie leczą. z mojego szpitala wyjezdzaja młodzi lekarze i doskonale sobie radzą za granicą. Nakłady na zdrowie są u nas wyzsze tylko w od tych w Albanii . zreszta co ci bede tłumaczył - jestes w necie i tu są wszystkie informacje jakich tylko zapragniesz - dla sejmu, dla rzadu, zestawienia, wnioski. Poswiec tylko chwile na krytyczna analizę tego co czytasz. rząd sie wyleczy, ja ( lekarz ) też - bo pójdę do kolegi, a co bedzie z tobą : bedziesz stał pod sciana i zlorzeczył i na kogo ?
Bioon / 78.88.248.* / 2008-07-14 22:48
lekarze nie są bez winy. firmy farmaceutyczne i PH medyczni korumpują ich, by wypisywali bzdurnie drogie terapie niestandardowe. Na listy leków wpisywane sa idiotycznie drogie preparaty. Min Zdrowia jest tak przeżarte korupcją, że chyba tylko amputacja (całkowita prywatyzacja)by pomogła. Ale NFZ skutecznie zablokował możliwość by to pacjent decydował (swoimi pieniędzmi - imienną kartą czipowoą z pieniedzmi z opłacanego ubezpieczenia medycznego) gdzie się leczyć. Prowadzę firmę, co roku odprowadzam do NFZ 8% (9%) moich dochodów, za co mialbym pełną opiekę medyczną w prywatnym szpitalu z ubezpieczeniem (albo i dwoma różnymi ubezpieczeniami) na życie i od choroby, na kwotę 250.000 PLN (za najniższą stawkę 200 PLN / mc). W NFZ wszystkie usługi (jak zawsze w budżetówce) są droższe nż na rynku 4 - 5x. NFZ, MIN FIN jest przeżarte korupcją - jedyna drog to prywayzacja. Kto nie chce, ten niech nie płaci ZUS i składki panstwowej. Im szybciej, tym lepiej.
tito / 87.96.72.* / 2008-06-13 20:55
a tak w ogóle to czy można wypisać sie z państwa "kaczorów - polska" ... idę poszuka wiadomości bo te podwyżki są śmieszne to składki, to benzyna, podatki w p**** z tym wielkim gównem. zamiast zając sie gospodarka to oni marnują czas nawet nie wiadomo na co. moim zdaniem każdy powinien sie publicznie poza czasem "pracy" tłumaczyć co zrobił
\
ja81 / 88.156.65.* / 2008-06-14 11:14
To jest kpina i porażka zamiast szukać dobrych rozwiązan wprowadzają zamęt i niekorzystne zmiany. Najlepej niech wprowadzą konta osobiste jak w Chille!! Albo niech każdy sam odprowadza składki zdrowotne i emrytalne to by było najbardziej sprawiedliwe. Pzrecietny Polak nie wie co sie dzieje z jego pieniedzmi to jest manipulacja i debilizm do potegi !!!!!! Mam nadzieje ,że klasa średnia ,społeczenstwo stworzy keidys rzad jaki powinnien być w normalnym kraju...trzeba madrze glosowac by pozniej sie nie rozczarowc !!!
llongin / 84.13.100.* / 2008-08-15 01:38
Prawda co mowisz, ale najpierw trzeba wrowadzic jednomandatowe okregi wyborcze.
Dwumandatowe powoduja, ze 50 % poslow to cymbaly do kwadratu.
Anest / 194.126.147.* / 2008-06-15 11:17
Przeczytaj i przeanalizuj.

Z kraju; 09-06-2008 ["Życie Warszawy"]
Pieniądze do grudnia skończyły się w maju
W stomatologicznej przychodni pacjenci dopiero na fotelu dowiadują się, że muszą zapłacić za wizytę z własnej kieszeni.

Pani Anna leczy się w przychodni Gocław przy ul. Fieldorfa 5. - Zabiegi miały być finansowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia - opowiada. Tymczasem podczas kolejnej wizyty okazało się, że musi za leczenie zapłacić sama.

- Lekarz powiedział mi to dopiero, kiedy siedziałam na fotelu - dodaje. Pacjentka nie miała wyjścia - aby dokończyć terapię, musiała pokryć jej koszty.

- Na leczenie dorosłych wydaliśmy już pieniądze za cały rok, chorzy muszą płacić sami. Za kilka dni skończy się także kontrakt na leczenie dzieci - mówi Maria Kamela, właścicielka przychodni.

Sytuacja jest tak trudna, że osoby, które zgłoszą się do przychodni po zrobienie protezy, mają na to szanse dopiero za półtora roku.- Bezpłatnie przyjmujemy pacjentów z ostrym bólem, bo musimy, ale nie wiem, czy NFZ zapłaci nam ze te usługi - dodaje Maria Kamela.

Co na to NFZ?- Popełniono błąd w administrowaniu przychodnią. Właściciele powinni rozkładać liczbę przyjmowanych pacjentów tak, aby pieniędzy wystarczyło do końca roku - przekonuje Wanda Pawłowicz, rzecznik Funduszu. - W najbliższych tygodniach będziemy rozdzielać pieniądze z nadwyżki budżetowej. Przychodnia może wystąpić o zwiększenie kontraktu.

Dyrektor Maria Kamela jednak odbija piłeczkę. - Oczywiście, wystąpimy o te pieniądze. Ale składamy kolejne podania i ciągle słyszymy tylko, że dostaniemy pieniądze później - mówi i przypomina, że w ubiegłym roku przychodnia wykonała zabiegi za 100 tys. zł więcej, niż przewidywał kontrakt, a NFZ zwrócił tylko 30 proc. sumy. ("Życie Warszawy")
Anest / 194.126.147.* / 2008-06-15 16:49
Gdyby co drugi pacjent płacił z własnej kieszeni, a co drugi miał z NFZ pieniedzy starczy do pazdziernika.
Anest / 194.126.147.* / 2008-06-15 15:00
Jak zawsze - pseudoekonomiczna utopia skonczy sie krachem
pecek2 / 79.163.88.* / 2008-06-15 12:48
Na skutek dewastacji środowiska i idjotycznego tj. totalnie konsumpcyjnego trybu życia liczba chorób cywilizacyjnych jest taka że jeśli każdego będziemy leczyć za wszelką cenę bez względu na koszty tocoraz mniej liczni zdrowi będą musieli pracować bez przerwy za miskę kaszy i środków na leczenie i tak zbraknie warto zastanowić się nad przyczynami chorób a nie leczyć ich skutki znam dziadka co ma 70 lat wszystkie zęby nigdy nie był u dętysty i nigdy tych zębów nie mył najpierw to nie jeść nafaszerowanej chemikaliami żywności nie pracować przy trujących substancjach mieć dużo wysiłku fizycznego i nie wdychać spalin zamiast domagać się obniżki akcyzy na paliwo
władzio / 83.68.95.* / 2008-06-11 12:46
To już przestaje być śmieszne bo nasi władcy podchodzą do narodu jak do stada baranów.Ciągle wiele obietnic z których od 20 lat nic dobrego dla tysięcy Polaków ni e wynika.Ciągłe afery komisje śledcze mydlenie oczu i igrzyska dla władzy. Duże podwyżki z byle okazji szpan i komfort.Na otarcie łez żebrakom kilku złotowe ochłapy z ,,pańskiego" stołu.Zapomina się że na ten pański stół składają się wszyscy nawet żebracy.Myślę że już pora zabrać się za uzdrawianie naszej gospodarki.Dość marnotrawstwa naszych pieniędzy w służbie zdrowia.Dość marnowania ogromnych sum w NFOZ .Ograniczyć bezmyślne wydawanie naszych składek.Dobre i rozsądne wydawanie naszych pieniędzy powinno uzdrowić służbę zdrowia.W przeciwnym wypadku nawet 20% składka będzie za mała, ale przecież kolejne rządy się wyżywią.
iv. / 213.158.196.* / 2008-06-10 18:08
Kochani, wczoraj dostalam decyzję od ZUS że zasilek chorobowy zostanie mi naliczony i wyplacony od przecietnego wynagrodzenia czyli 2900zl a nie nie 80% od wysokosci mojego prawdziwego wynagrodzenia (sprawdzilam jest to zgodne z prawem) wiec do cholery dlaczego pobieraja skladki od mojego dochodu brutto a nie od przeciętnego wynagrodzenia. Każdego dnia walą nas po rogach!!! wmawiając nam że to dla naszego dobra i że państwo musi się chronić przed oszustwami!!! Mam tylko jedno pytanie jak my możemy ochronić się przed okradaniem nas zwyklych ludzi???
Pozdrawiam!
amigo222 / 83.7.95.* / 2008-09-02 18:53
W pełni się zgadzam. Walą nas po rogach (delikatnie mówiąc).Prywatyzacja? Możliwe ,choc mam z nią niemiłe doświadczenia. Pracuję w prywatnym zakładzie, gdzie oszczędności rozumiane są jeden najprostszy sposób -pracownika po kieszeni. Z 95% średniej krajowej 5 lat temu do 45 % (brutto) obecnie w ratach(przy 2-krotnie wyższej wydajności).Więc tylko prywatyzowac ten kraj i miec takich właścicieli jakich mam ja. CI co zarządzają, rządzą powinni za swoje decyzje odpowiadac całymi swymi majątkami, a nie otrzymywac wielomilionowe odprawy za błędne decyzje za które i tak zwykli pracownicy ponoszą koszty.jednym słowem mówiąc ZA DUŻO ŁAP DO BRANIA ,a uczciwie płacic nie ma kto.
Moralnes / 83.23.28.* / 2008-06-11 12:23
Popieram! Tak wysokie obciążenia to obłuda! Do przyjęcia jest jedynie biblijna dziesięcina. Później zaczyna powstawać jakieś koszmarne monstrum, nad którym nie można zapanować i które pożera własną inicjatywę jednostki.
Krzysiek - Astro / 83.6.91.* / 2008-06-14 10:07
"Podziel się dochodem z państwem i narodem"

Lubię wydawać pieniądze, ale tylko wtedy gdy wiem na co (CAŁA kwota, a nie resztki) one idą/ za co płacę. Patriotyzm sprowadzający się do płacenia daniny coraz bardziej przerośniętej administracji.. sorry to dla mnie jakaś pomyłka. Wolę aby moja firma płaciła 3-4x mniejsze podatki innemu ( lepiej zorganizowanemu, czyli mniejsza administracja.. ) krajowi i część z tych zaoszczędzonych pieniędzy wydać w Polsce, ale nie płacąc podatków na bandę nierobów ala RZąD, ZUS itd.. tylko punktowo tam gdzie, te zastrzyki pieniężne są rzeczywiście potrzebne i mogą komuś (jednostkom, nie administracjom) pomóc.

Od 2-3 lat wszystko jest podporządkowane aby się stąd
wynieść (na czas - przed wejściem strefy Euro) przed 2013-2015 rokiem. Jak ktoś stoi po szyje w gównie i mówi, że tak mu dobrze (bo i tak nic się nie da zrobić..), to Ok. Ja wolę dać najpierw sobie, by potem móc dać więcej innym.

Jest jeszcze czas (kilka lat), na przygotowanie/
poukładanie wszystkiego i Ty także możesz (jeżeli myślisz
że to db rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich)
zapewnić sobie lepszą przyszłość, tyle że najpierw trzeba
zdjąć klapki z oczu (policzyć jakim jest się niewolnikiem
- 7dmio dziesięcina - we własnym kraju), a potem przez
kilka kolejnych lat ostro (mądrze - z głową) zapier...
--> siedząc w fotelu z pilotem w ręku, po prostu (poza
grą w lotto - def: leczenie własnej niegospodarności
lekiem vel "a może się uda") nie masz szans wydostać się
z tego (życie przypominające wegetację, ciągła gonitwa z
rachunkami, bankami/ wierzycielami..) bagna.

Pozdrawiam,
KTG

PS. Mało interesują mnie opinię osób które siedzą po
szyje ... i mając świadomość (teoretycznego) braku
możliwości ruchu muszą wyrzucić tu swój żal. Tekst/ plan/
punkt widzenia jest zamieszczony tu (wkrótce także strona
poświęcona jak być polakiem, pomagać innym rodakom, ale w żadnym wypadku nie płacić w POL 7-dmio-dziesięciny) ku
inspiracji dla osób kreatywnych i przedsiębiorczych
-->niewolniczy etat znacznie trudniej "przenieść" gdzieś
dalej, firmę dużo łatwiej - a czasami nawet opłaca się
pozostawić ją w Polsce. Wielka UE oprócz całej masy ograniczeń daje także nowe możliwości.. i tak można zarejestrować firmę (szczególnie internetową) tam gdzie najmniej ją złupią, żyć tam gdzie jest tanio (niski/ zerowy VAT), a na wakacje przyjeżdżać do Polski. Jesteś przedsiębiorcą (nie pracownikiem, a dającym pracę) masz (Twoja firma) pieniądze do zainwestowania, wszędzie witają Cię z otwartymi ramionami i nie robią Ci łaski jak w naszych urzędach: "bo i tak nam musisz oddać, to co nam się należy".
Nie, nie proszę Pani.. przypisanie do ziemi chłopa/ parobka uległo przedawnieniu, w tym roku jeszcze zapłacę, w następnym nie koniecznie :-)

Tyle w tym temacie.
maal_kontent / 80.55.219.* / 2008-06-10 15:42
po jakiego... obniżać podatki w roku 2009 by pod inną nazwą podnieść je w 2010
historyk / 83.6.175.* / 2008-06-10 13:04
te plany świadcza o totalnej obłudzie i o tym że nie bedzie żadnej reformy slużby zdrowia
podatnik / 217.11.139.* / 2008-06-10 12:30
To jest niepotrzebne zabieranie ludziom pieniędzy i nadawanie służbie zdrowia.To nic nie da. Nie ma takich pieniędzy,które zadowoliły by lekarzy. Podniosą sobie pensje a pacjentów dalej będą olewać,
Panująca znieczulica , pazerność na piniadze i egoizm tych ludzi osiągnął już szczyty . Spółeczeństwo powinno zaprotestować.
Należy zmienić system na taki ,że pacjent ma ubezpieczenie i kartę z limitem i za kazdą wizytę tą karta płaci lekarzowi. Bedzie wtedy wymagał ale rozsądnie gospodarował przyznaną mu kwotą. A lekarz będzie musiał się z nim liczyć , nie będzie mu mógł powiedzieć jak mnie powiedziała pani doktor , pani ma wizytę za darmo .Była zdziwiona ,że pozwoliłam sobie nie zgodzić się z jej zdaniem bo płacę 1000 zł składki na miesiąc od mich pensji , większość wizyt płacę w prywatnych gabinetach bo
nie mam czasu stać godzinami w przychodniach i czekać az łaskawie pan doktor się zjawi w przychodni.
Tu tylko walec i wyrównać , żadne naprawianie nic nie da potrzebny nowy system budowany od podstaw.
historyk / 83.6.175.* / 2008-06-10 13:08
podatniku nie odbiraj chleba tym biednym lekarzom zapomnialeś ile maja zarabiać przypomne lekarz 7 tys pielegniarka 3,7 tys salowa 3 tys no i oczywiscie kieszonkowe a najlepij nie przeszkadzaj w szpitalu jakimis chorobami
polskiznawca / 83.28.60.* / 2008-06-10 09:57
Za rządów SLD pamiętamy afery korupcyjne, za rządów PISu afery innego kalibru, za rządów PO obietnice cudów gospodarczych. Nie będę już więcej głosował na żaden rząd.
konwalik / 79.186.35.* / 2008-06-10 09:45
Dlaczego doicie ten naród? By później łaskawie coś dać i pokazać to w telewizji? Nie chcę ulgi dla dzieci. Wystarczą mniejsze obciążenia, a dam sobie radę. Nadmiar urzędników przesunąć do produkcji, handlu i usług. Niech zakładają firmy i pokażą jak to się robi, a nie tylko szkolą i namawiają do własnej działalności, a pojęcia o tym nie mają. To samo ci z US - niech sami się rozliczają - zobaczą, jak fajnie się z US "współpracuje". Fundusze unijne są dobre, ale buchalteria z tym związana to coś potwornego. A ile środków idzie na samą obsługę... Ze środków na dany program żyje cała masa urzędników, a naród jest mamiony tym, że tyle idzie na przedsiębiorczość, tyle na innowacje, a jeszcze tyle na rolników. Bzdura - może połowa dotrze z tego do końcowego benefickenta, resztę pożrą inni. UE to jeden wielki socjal i na globalnym rynku nie ma szans.
Moralnes / 83.23.28.* / 2008-06-11 12:24
Popieram - nasze wszytkie obciążenia razem wzięte nie powinny przekraczać 10%.
edward0107 / 79.186.178.* / 2008-06-10 17:09
popieram tę wypowiedź w całej rozciągłości. Urzędnicy do prawdziwej roboty. Moim zdaniem powinno się wyrzucić 50% urzędników w tym 80% kadry tzw. kiwrowniczej i niechaj zakładają sobie działalność i zobaczą jaki to jest miód.
BODZIOP / 83.1.100.* / 2008-06-09 19:50
... 3/4 pracodawców to kombinatorzy - tak robią aby pracownikom dać jak najmniej i państwu wydrzeć jak najwięcej, do tego państwo wszystko robi aby pracownika jeszcze bardziej dobić - niech zdycha za marną pensję którą płaci pracodawca... Myślicie darmozjady w Warszawie i w rządzie że my będziemy zdychać, prędzej was my wybijemy do nogi niż damy się zgnębić. REWOLUCJI trzeba aby w Polsce się coś zmieniło - ani lewica, ani prawica nie dba o interesy ludu pracującego - NABIJAJĄ SWOJĄ KIESĘ I TO SIĘ DLA NICH LICZY.
o s a / 79.186.35.* / 2008-06-10 09:18
Załóż firmę, to zobaczysz, jak jest fajnie.
Junosza / 83.4.97.* / 2008-06-10 09:07
To jest właśnie ten CUD platformersów: pod ich władzą Polacy i Polska dostają non-stop po tyłkach, za to obywatele i media cały czas cieszą się z "sukcesów" premiera Tuska i jego partii.
Ludzie, czas wyjść z hipnozy, no i oczywiście zacząć myśleć - polityków oceniać po tym co robią (co osiągnęli) niż po pustych frazesach.
pajac / 89.79.154.* / 2008-06-09 23:36
Re: 12 milionów Polaków dostanie niższe pensje [1]
Brawo BODZIOP popieram to co napisałeś !!!
bulion / 89.206.21.* / 2008-06-09 22:23
a ty myślałeś że pracodawcy to frajerzy??!!
lasse / 2008-06-09 19:32
czytając poniższe komentarze tak sobie myślę:
jeszcze jedna taka podwyżka i
część społeczeństwa wyjedzie (np. do dubaju , gdzie brak jest podatku dochodowego) inni padną na zawał, część ludzi sie powiesi, wiele osób zachoruje nerwowo itd...
PANIE PREMIERZE, PANIE PREZYDENCIE, WYSOKA IZBO
pewnego dnia zostanie przekroczona granica wytrzymałości i znajdzie się kilka osób, które nie będą miały nic do stracenia...
zuziatymek@vp.pl / 77.114.105.* / 2008-06-09 18:49
Ale zabawne!!!!Rzad rzadzi a ja sie pokuje!Tam sobie wypracuje emreture!Piszcie sobie co chcecie ale tam tez trzeba pracowac zeby miec emeryture!Nigdzie nie ma nic za darmo.Jest tylko jedno ale TAM NIE MA Z U S U!NIech bedzie blogoslawiony kraj nasz.....
bulion / 89.206.21.* / 2008-06-09 22:24
amen bracie amen :)
ani złotówki więcej na ZUS!!!! / 212.76.37.* / 2008-06-09 18:26
Ale syf!
Sprywatyzować wreszcie ta słuzbę zdrowia!!!! Mam dośc utrzymywania tyłków urzedników ZUSu!, wypasionych fur Dyrekorów ZUSu, itp!, całego tego złodziejskiego towarzystwa! I mam dość łożenia na nierobów z zasiłkami! Brakuje nam ponad 200 tys. rąk do pracy, bo nieroby tylko w kolejce po zasiłek potrafią stać lub przechodzić na wcześniejszą emeryturę! I ja na tych drani mam płacić 10%???? Co za złodziejstwo!
beatasz / 79.188.250.* / 2008-06-13 10:52
prywatyzacja szpitali nic nie da.dalej skladka bedzie podnoszona bo koszty rosna .Prywatny szpital to mniej przyjec i przyjmowanie chorych wylacznie "dochodowych",kosztochlonni beda sie bujac miedzy szpitalami aby ktos laskawie ich przyjal!spolka nie moze sie zadluzac bo splajtuje-jaki scenariusz leczenia sie samemu gotuje nam PO zobaczymy juz niedlugo ale nie bedzie juz wtedy odwrotu-zostanie nam placenie po kilka tysiecy zl za prywatne pobyty szpitalne(bez kolejki)...
bioon / 78.88.248.* / 2008-07-14 22:59
to trzeba płacić. Z ubezpieczenia. Jak masz ubezpieczenie na 50.000 - to pokryje 5000 na pobyt w szpitalu. Jak cie stać na ubezpieczenie na 200.000, to i pół roku w szpitalu możesz prywatnie się leczyć.
azz / 83.23.173.* / 2008-06-10 11:45
Zamkni firmę? bBędziesz szczęsliwy!!! Ni będziesz płacił, ani jednej pensji, ani składki na ZUS czy KRUS....
ani złotówki więcej na ZUS!!!! / 212.76.37.* / 2008-06-13 04:16
Nie chodzi o prowadzenie firmy! Etatowcy też płacą na wszystkich nierobów! Jedynym wyjściem jest zaprzestanie pracy i ustawienie się w kolejce po zasiłek lub wyjazd z kraju.
bulion / 89.206.21.* / 2008-06-09 22:25
skoroś frajer :):)
ani złotówki więcej na ZUS!!!! / 212.76.37.* / 2008-06-13 04:15
A ty znasz metodę na niepłacenie ZUSu? Ale taką, że cie za to nie wsadzą?
jody grind / 156.17.63.* / 2008-06-09 18:06
Składki rosną, a jak chcesz się leczyć, to i tak musisz płacić. Dlaczego do tej pory nie określono co w zamian za składkę - jakie usługi mi przysługują? Żadna firma poza państwem polskim nie może oszukiwać tak swoich klientów. W majestacie chorego prawa jesteśmy ograbiani z własnych pieniędzy! Dość!!!!!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy