14 II - 18 II

privy / 2011-02-14 07:05
Ale jestem zaskoczony, że poniedziałek a tematu brak. Coś mi się wydaje, że jakiś kryzys dopada forum związany z anemicznym zachowaniem naszego rynku, bo o czym tu pisać? Może ten tydzień coś obudzi w giepewu pociągniętej przez Azję. Szkoda tylko, że nie w dół bo ja ciągle poza rynkiem.
Wyświetlaj:
max1224 / 2011-02-19 15:50 / Tysiącznik na forum
a propos tego wpisu poniżej też założyłem bloga nic wielkiego takie tam bardziej dla przechowania przemyśleń, ale jeśli ktoś chciałby poczytać i ew. podyskutować, w kulturalny sposób jak tu to zapraszam do siebie
www.blogmax1224.blogspot.com
zamieszczam tam swoje wypociny ;-))
G77 / 2011-02-19 16:25
Zaraz tam wypociny :) Fajnie się zapowiada napewno będe tam zaglądał . Pozdr Grzegorz
marcel54 / 78.154.77.* / 2011-02-19 10:01
Właśnie zamiast poważna tematy to może lajtowo o podróżach zapraszam Marcel54 www.wszystkoopodrozach-marcel.blogspot.com
Zeus52 / 2011-02-19 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5:+1,02%. Z dolarem:+1,07%. Łącznie tydzień:+2,12%. To trzeci,kolejny tydzień wzrostów(+5,05%/+0,13%/+2,12%). Można przeżyć. A byki na gold atakowały do końca,po sesji u Janków. Także spółki gold w handlu posesyjnym....zaraz po sesji,po krótkim spadku,szybki wykup.
maxsio / 2011-02-18 18:46 / portfel
A Chiny dodatkowo dzisiaj jednak jeszcze studzą gospodarkę podnosząc stopy rezerw obowiązkowych przy jednoczesnym znaczącym wzroście w 68 z 70 miast cen mieszkań:
http://www.bloomberg.com/news/2011-02-18/china-increases-banks-reserve-ratio-for-second-time-to-curb-property-boom.html
Zeus52 / 2011-02-18 19:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to było te chwilowe zachwianie przed południem w eurolandzie. Podnieśli o 0,50p.%. Ale to oznacza,że unikają,jak ognia ostrzejszych środków....dlatego giełda zadumała się przez chwilkę,zachwiała,zwłaszcza ED...i poszła dalej robić swoje.
Zeus52 / 2011-02-18 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,wiedziałem że silver wybiera się na podwójną wysokość RGR...ale,żeby tak,za jednym zamachem...kto to widział? Jak tak można? :))
max1224 / 2011-02-18 18:21 / Tysiącznik na forum
a gold w ślad za nim jest ponad 1390 WOW
Zeus52 / 2011-02-18 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś mi się źle posklejał wpis...ale to mniej istotne.
Zeus52 / 2011-02-18 19:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,Gold Fields nie jest w top10 Black Rocka,ale ja mam spisane wszystkie spółki,które były w centrum ich zainteresowania. Bo dane mamy z 31.XII i nie wiemy,jaki skład był w styczniu,ani teraz. A liczę,że jeżeli coś robi odał dwucyfrowy,na dodatek blisko dwójki na przedzie,to Black Rock to już wcześniej zakupił. Także,że to on tak wytrząsał bilety Buenaventury,tak ją gnębił...bo jeśli była w top ten w grudniu,to nie znaczy,że miał ją na początku lutego...a obserwując ich działania,nie zdziwiło by mnie,że to oni tak mieszają...
max1224 / 2011-02-18 19:50 / Tysiącznik na forum
a gdzie odczytujesz Gold fields na finanzen net i aol money podajo po 4% z hakiem?
Zeus52 / 2011-02-18 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wysłałem maila z pytaniem,czy to nie pomyłka...ale to chyba chodzi właśnie o czas notowań... A spółka,która ściąga indeks TSX-Gold...kilkanaście% na minusie+488mln wolumen...to Centamin Egipt...chyba rozumiesz,że to tylko fałszuje wygląd indeksu,w którym przytłaczająca większość spółek jest w mocnej zieleni. Natomiast XAU,jak zwykle...tak,jak wczoraj sztucznie trzymały indeks pod MA50,tak dziś 2 spółki robią górny cień....
max1224 / 2011-02-18 20:40 / Tysiącznik na forum
taa od razu rzuca się w oczy no i jest tam co nieco więcej indeksów jak dla mnie mniam że też wcześniej nie podrzuciłeś ... ale nie pytałem ha mea culpa
Zeus52 / 2011-02-18 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Stooq.pl: +16,6%. To może być kwestia czasu notowań. Stooq ma od poprzedniego dnia,a Gold Field nie ma w notowanich ciągłych... Ale też nie ma jej w XAU. Za to na indeksie górny cień robią znowu dwie spółki. Zerknij na kitco. TSX-Gold stoi lepiej,choć tam jest jedna spółka,na której obroty przekraczają wszelkie wyobrażenie,a która spada za to o kilkanaście procent....indeks mimo to się trzyma. To w ogóle jest nieistotne,bez znaczenia....wejdź na kitco,zobacz TSX-Gold i nazwę spółki,która bruździ....choć praktycznie cała reszta jest na wysokich plusach....sama nazwa wszystko Ci powie. I dlaczego to bez znaczenia.
max1224 / 2011-02-18 20:37 / Tysiącznik na forum
no to ładnie ogólnie wygląda te wszystkie indeksy daje to nieco pełniejszy obraz niż śledzenie tylko XAU
Zeus52 / 2011-02-18 21:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie chodzi nawet o Agnico...duży spadek,ale niski wolumen. Głównie Freeport(Copper&Gold)...ale tu chyba chodzi bardziej o miedź,niż gold. To taki odpowiednik naszego KGHM. Ale istotne jest to,że gdyby te spółki+kinross,od razu spadały,to w porzo. Ale one sypnęły się później dość gwałtownie...i górny cień na indeksie. A zobacz wolumen na nich...to,że indeks jest mimo tego na plusie,to pokazuje jaki jest szeczywiście jego stan...
Zeus52 / 2011-02-18 18:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,że mnie to nie dziwi. Podesłałem Ci,jak mi się zdaje,wykres Newcrest Mining z białym,tym razem porządnym korpusem ponad następną luką hossy. No i wczoraj pisałem,że jakoś sztucznie przytrzymany jest XAU,prawie w punkt pod MA50. Agnico dziś też marudzi,ale to bez znaczenia wobec reszty(a także sanej spółki)...reszta w porzo,jest dość jednomyślna. Gold Field wszedł już w wyniki(w procentach)dwucyfrowe....
max1224 / 2011-02-18 18:54 / Tysiącznik na forum
prawda mnie też nie dziwi ale raduje.... z tym że troszkę tę radość zaciemnia miejsce do którego zbliża się wykres ktoś to nazwał "okiem cyklonu" bardzo mi soię określenie spodobało ale tylko określenie zaś widok (na wykresie) raczej budzi niepokój ... może dlatego że nie do końca potrafię to sobie ułożyć za cienki jestem w chmurkach ;-))
Zeus52 / 2011-02-18 19:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...zawsze może być szybkie zleconko. Z tym,że silver,już wcześniej przełamało dalugoterminową linię dywergencji na RSI,który wczoraj wbił się w strefę 70+. Zgodnie więc z zasadami powinniśmy utrzymywać pozycję,nawet w razie zejścia i czekać na budowę następnych szczytów RSI w strefie. To tak,jak zrobił Stasiek... Tymczasem Gold Field może mieć wynik zaczynający się od cyfry:dwa.
maxsio / 2011-02-17 21:12 / portfel
A tak z innej beczki. Jak sądzicie ile czasu po przywróceniu (podobno od 01.03, czyli już niedługo) Noble Funds Africa będzie leciał w dół?
Pietrodolar / 2011-02-18 15:41 / Bywalec forum
Zdaniem Noble ; http://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/sfi/komentarze/2011/luty/Noble_Fund_Africa_komentarz_15_02_2011.pdf
maxsio / 2011-02-18 18:38 / portfel
Dzięki. Nie widziałem akurat tego na portalu mBanku. W sumie zobaczymy jak się będzie to zachowywać i może jakimś małym pakiecikiem wejdzie.
Opis jest zgodny z zasadą kupuj gdy inni sprzedają :).
Pietrodolar / 2011-02-18 22:10 / Bywalec forum
Też jestem ciekaw jak to się rozegra. Jak narazie giełda w Egipcie do 22-go zostaje zamknięta a pewnie jeszcze się to wydłuży ze względu na problemy w funkcjonowaniu banków. Przyjdzie jeszcze trochę poczekać ale wkońcu otworzą ten kramik i coś na przecenie można będzie kupić ;)
Zeus52 / 2011-02-18 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na temat przeceny spółek egipskich...to właśnie można sobie wyobrazić na przykładzie,tu poniżej omawianym. Spółka"Centamin Egipt" mimo,że spółka gold,to kilkanaście procent na minusie. Do tego na takim wolumenie,że połowę pozostałych spółek z indeksu by obsłużyła....po prostu totalna,paniczna wyprzedaż. I to dołowało indeks,mimo,że w rzeczywistości był cały soczyście zielony,nie mając żadnego związku z gold. Po prostu egipska spółka... Można sobie wyobrazić przecenę innych,poza gold,spólek egipskich...zwłaszcza banków.
Pietrodolar / 2011-02-19 10:15 / Bywalec forum
ok, już widzę dlaczego ta luka, mają strajk ...
Pietrodolar / 2011-02-19 10:08 / Bywalec forum
Z ciekawości spojrzałem na wykres Centamin, faktycznie dość dziwna jest ta przecena, przez cały okes zamieszania w Egipcie notowania były ok, a 18-go luka bessy, w której sfinks by sie zmieścił :)
długodystansowiec / 89.230.35.* / 2011-02-17 20:31
Myślicie że już złoto wyczerpało swój potencjał, w sumie sporo podjechało do góry. Nie wiem czy jeszcze trochę nie kupić... Na GPW na razie bym nie wjeżdżał.
tedchom / 2011-02-17 16:58 / Tysiącznik na forum
poziom na w20 widzę na poziomie 2633 i w tej okolicy planuję się doładować w que2, bo moim zdaniem w tej okolicy jest dosyć poważne wsparcie więc jak zdążę wieczorem to za kolejne z que3 wskakuję na 2
pozdr. all
Zeus52 / 2011-02-18 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...byłoby cacy trafienie...nie mogli zaczekać? Albo transfer szybszy... Ale może być O.K.Wiesz,że dzisiejszy odczyt niemieckiego ZEW dla Polski był kosmetycznie gorszy w części bieżącej,natomiast subindeks dotyczący najbliższej przyszłości,oczekiwań,wzrósł aż o ponad 11p.! Tak widzą nas inwestorzy z zewnątrz...
max1224 / 2011-02-17 17:34 / Tysiącznik na forum
no to jutro załadunek?
tedchom / 2011-02-18 02:18 / Tysiącznik na forum
dokładnie i jeszcze w poniedziałek doładowuję za kolejne zlecenie
London / 2011-02-17 18:05 / Bywalec forum
Też mam ochotę :) tylko im bliżej 2600 tym lepiej
max1224 / 2011-02-17 18:10 / Tysiącznik na forum
a ja mam zagwozdkę bo złoto jeszcze ostatniego słowa nie powiedziało podobnie jak bovespa wię chyba po prostu odczekam ew niewielkie przesunięcia
London / 2011-02-17 18:09 / Bywalec forum
Jednyne co martwi to Janki . Zbyt dlugo rosną ,a jak zacznie się tam korekta to gdzie my wylądujemy ?
tim999 / 2011-02-17 19:10
to jest dobre pytanie, bo korelacja już dawno się rozjechała. Na tych poziomach na których jest W20 teraz to Niemy z DAXa testowali 68 k. U Janków kupują komputery i trzeba by podglądnąć algorytm i zobaczyć jak tam jest uwzględniona korekta;)
Zeus52 / 2011-02-17 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
A teraz co trochę biją rekordy i 74kilo. Janki? No cóż...od początku roku przyglądam się danym i porównuję z tym,co działo się rok temu...to całkowicie odmienna sytuacja. Wtedy słabsze dane przestraszyły chwilowo,choć spowodowane były zimą. Jak zwykle. Ale teraz....zima też była ostra. Tymczasem wiele danych obsunęło się minimalnie,a za to wiele jest takich,że aż dziw bierze...są jeszcze bardziej wystrzałowe. Jakby ostra zima + martwy sezon po Sylwestrze,zamiast zaszkodzić,jeszcze pomogła. Jest pewna grupa złych danych,dotycząca np kredytów(rentowność10Y!),ale rozpoczęte budowy,albo choćby dzisiejsze dane. Inflacja CPI...minimalny wzrost(choć CPI core:0,2 zamiast 0,1). LEI pomijam,bo choć ma nazwę"wskaźnik wyprzedzający",to pokazuje jedynie historię i to nieświeżą. Ale prawdziwy wskaźnik wyprzedzający...Phil.FED...szacowano wzrost z 19,1p. do nieco ponad 21p.. Tymczasem odczyt: 35,9p.! A to daje jakieś 2-3 miesięczne wyprzedzenie dla odczytu produkcji przemysłowej w Stanach...potwierdzają się wskazania ISM...nie były chyba przypadkiem,a także dają wyobrażenie na temat danych za miesiąc,dwa,a może trzy...bo taki,nieco nieokreślony ma"zasięg"Phil.FED....Teraz jeśli jeszcze dodamy do tego"opiekę"FED...To gdzie jest miejsce na korektę? Pytanie chyba retoryczne....Jedynie pozostaje ta myśl,że korekta nastąpi wtedy,kiedy absolutnie nikt się jej nie spodziewa.
misiek440 / 2011-02-18 01:40
a jest jakiś odpowiednik tego funduszu que2 w Mbanku co by naśladował wig20
domus1 / 2011-02-18 10:24
que2 to fund na kontrakty więc z lewarem. Na mBanku czegoś podobnego nie ma, ale fund, którego benchmark to w dużej mierze (90%) WIG20 to DWS Dużych Spółek
Zeus52 / 2011-02-18 02:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie mam pojęcia...
max1224 / 2011-02-16 23:27 / Tysiącznik na forum
a niech to mam rozrysowany kanał na USDPLN i przegapiłem dojście do górnego ograniczenia tzn. zapomniałem zwiać z unidolara ;-))
tak zapatrzyłem się w bovespę - idzie po mojemu;-)) że teraz zauważyłem że dzisiejsza szpólka na złocie cieniami rozciąga się między 50 a 61,8 zniesienia fibo a zamkniecie na naszel linii oporu jutro wóz albo przewóz choć z racji dolara myślę że wóz
Zeus52 / 2011-02-17 11:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
USD/PLN jeśli przyczai się pod lokalną linią trendu,nie odpadnie,to będzie miał jakąś szansę ją przebić. Pod warunkiem,że ED mocniej spadnie. Wtedy byłaby szansa na główną linię trendu na 2,98. Ale to już kres możliwości. Nawet,jeśli by tak się stało,to jest to raczej punkt zwrotu w dół. Ale ED musiałby realizować następną falkę spadkową. To nadal nie oznacza realizacji RGR na ED. Ani piątej podfali. Układ jest taki,że nadal myślę o A,B,C korekty spadkowej. Z tym,że A było proste,a C może być złożone(a,b,b)...i wtedy i tak restart z 1,3400-1,3450. Coś,jak pokręcone"W". Ale wybiegam do przodu...to w razie zwrotu,którego wcale być nie musi.
Zeus52 / 2011-02-17 09:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest jakoś tak,jak niegdyś bywało z Wig20(obecnie nieaktualne)....że robił nawet identyczne ruchy do tych,które później robili Janki na S&P500...jakby gruby u nas najpierw to przećwiczył. Podobnie z gold...wczoraj robiło ruchy intraday,przećwiczone już na Newcrest wcześniej,w nocy...
max1224 / 2011-02-17 10:26 / Tysiącznik na forum
oby Zeusie oby
Zeus52 / 2011-02-17 11:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem,obserwacja Newcrest,to jakby zdawanie się na kogoś...ale to zwykle się sprawdza,a poza tym na samym gold są powody do wzrostów,które omawialiśmy. Świecowo,bez wskaźników,średnich,ichimoku,to nawet pozytywniej wygląda,bo istotne opory już pozostały w dole...pozostał 1388-90.
długodystansowiec / 193.188.253.* / 2011-02-17 15:10
Czy po przebiciu 1390 na złocie można zastanowić się nad dokupieniem? Widać że wzrosty na goldzie na razie mają się dobrze.
Zeus52 / 2011-02-17 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
1388-90...tu powinna nastąpić jakaś realizacja zysków....do MA50. Tym razem test od góry. To może być moment....lub wybicie górą z chmurki i zejście na nią. Na tę następną,bo niebawem zmiana chmurek... Któraś z tych opcji. Na razie obserwacja. Ciekawe,że dziś tylko gold spot ma dziwne wahania. Kontrakty idą zdecydowanie i nie reaguje wcale na zaczepki niedźwiedzi intraday.... Tymczasem silver...wybicie szczytu wszechczasów(głowy RGR). Ale forexsowicze szaleją.
G77 / 2011-02-17 21:32
Szaleją szaleją ja niestety tylko na demo mam ponad 300% plus w 3 dni real to już inna bajka inne emocje więc skromne 100% ale od początku roku. No ale forex to raczej tak (niewielka kwota) jako nauka powstrzymania emocji i, wiele formacji tam się pojawia i pewno większości nie zauważam ;)Priv pewno sporo tam w ostatnie dni tam " wykorzystał" pozdr
długodystansowiec / 89.230.35.* / 2011-02-17 20:45
Dzięki za odpowiedź
Zeus52 / 2011-02-17 21:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu jest nieco zadymy...silver już nie tylko wybiło prawe ramię RGR(sugerując jazdę na jej podwójną wysokość),ale zrobiło pod szczytem tylko jednodniowy przystanek(miśki taki prezent zrobiły wczoraj bykom tym nadmiernym zjazdem). Złoto świecowo też wygląda dobrze,sugeruje walkę dopiero przy 1388-90. Ale z tymi średnimi coś się miesza. Zadyma na całego...bo spółki,index XAU międli się pod MA50... Fakt,że to trochę sztucznie wygląda,bo XAU od początku sesji był w olbrzymiej większości na zielono i to w wielu wypadkach soczyście zielono...ale akurat parę ważących w indeksie spółek jest przedmiotem ataku. Zwłaszcza Agnico Eagle Mines....jakaś wymiana,przemodelowanie portfeli jest uskuteczniana pod MA50...tak,że choć większość idzie ładnie w zieleń,to indeks,jak dotarł w punkt do MA50,tak stanął i ani drgnie.
max1224 / 2011-02-17 22:03 / Tysiącznik na forum
ostatecznie skończył 0,07pkt pod 50 MA
Zeus52 / 2011-02-17 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ML5:+0,95%...i możliwe,że to nie wszystko. Raczej wyrównanie wczorajszego niedowartościowania+Newcrest. Myślałem,że ML7 da Ci dziś więcej...przyznam,że tego nie kumam.
Zeus52 / 2011-02-17 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najciekawsze,że podszedł do MA50 przylgnął,gdy tymczasem większość spółek powiększała zieloną przestrzeń,częś w ogóle weszła w nią z czerwonego pola...Najniższa z zielonych była i tak dużo lepsza od indeksu. A bodaj tylko cztery zostały w tyle,na czerwonym,z nich dwie minimalnie. Tylko Kinros:-2%z kawałkiem...ale też dużo podszedł w tym czasie,rysując szpulkę,prawie doji z długim,dolnym cieniem...no i Agico dała niedźwiedzi popis. W sumie taki ruch na spółkach,a jakby ktoś się uparł i tak sterował jedną,lub dwiema,aby utrzymać index w punkt. To tak,porównując,jakby u nas prawie wszystkie spółki rosły,a ktoś zjechał tylko sam KGHM i Wig20 zostałby przez to zastopowany.
max1224 / 2011-02-17 23:13 / Tysiącznik na forum
to prawda ale wierzę w zarządzających sprawdzili się niedawno z newcrest
Zeus52 / 2011-02-17 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
W ogóle się srawdzili. Weźmy Barrick Gold,opchnięty całkowicie,na absolutnym szczycie,w grudniu,Newcrąst też,choć tylko silnie zredukowany. Wcześniej podobnie doskonale zagrywki z Zijin Mining,sprzedaż,ale i zakup...widać,że tam praca wre na okrągło...i to nie są drobne ruchy,ale od czołówki top10,do całkowitej wyprzedaży. Kurna...zastanawiam się,jak oni to robią,że w tak szybkim tempie(dosłownie w miesiąc,max dwa)całkowicie coś wyrzucają,albo robią zakupy....nie powodując wyskoków,ani zwały na tych spółkach. Barrick Gold zrobił wręcz czerwony wodospad od rekordów....natychmiast PO pozbyciu się go przez Black Rocka...Zijin gdy zaczęła kiedyś gwałtownie rosnąć....to w tym czasie Black Rock miał ją już zatankowaną na full...natomiast gdy zaczęła się sypać,okazało się,że fund już dawno ją wyrzucił z portfela...Wiesz,dwie sprawy:jedna...dobrze,z wyprzedzeniem trafić...a druga,to tak prowadzić transakcję,że nikt się nie połapał,zanim została zakończona...pełny szacun.
Zeus52 / 2011-02-17 09:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest Mining,wczoraj w nocy:krzyż doji nad luką hossy....gold:krzyż doji. I tak po kolei...co Newcrest pokaże,to później gold wykonuje. Dziś w nocy biały korpus na górnym cieniu..... Więc gold...i ED...
madix / 2011-02-16 15:31
A ja się wtrącę z turcją, co myslicie o ise 100?
Zeus52 / 2011-02-16 17:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,no...jeszcze raz zerknąłem na ISE-100...tak sobie,bo na gold zrobiłem sobie przerwę. Postanowiłem ignorować pomysły niedźwiedzi na gold,które uparły się,by napchać bykom na forexsie kieszenie. Wykres ISE100 o szerokości roku....jak pociągnąć linię średniego trendu spadkowego,po szczytach z listopada i stycznia...drugą po dołkach...to mamy prowzrostową flagę o dużym zakresie,jak malowaną! Kanał,lub klin zniżkujący...zależy jak pociągnąć dolną,linię,po korpusach,lub cieniach...W dłuższym terminie musi coś z tego być. Pewnie wtedy kapitał będzie uciekał do Turcji,gdy gdzie indziej będzie lipa.
Pietrodolar / 2011-02-16 21:01 / Bywalec forum
A co sądzisz Zeusie o klinie, który na ISE buduje się od momentu testu SMA200 (na dziennym wykresie)? Przyglądam się temu od 2 tyg. W optymistycznym wariancie wyjście na północ do poziomu ok 68000, co mniej więcej pokrywa się z przebiegiem górnej bandy kanału spadkowego, o którym pisałeś i jednocześnie opór z grudnia. W pesymistycznym kolejny test SMA200? Wydaje się, żew tej chwili zamieszanie wokół liry trochę ucichło. Bank centralny "chwilowo" przestał ciąć stopy, ale być może w marcu kiedy inflacja skoczy znowu je przytną. Być może do lata ISE jeszcze się będize bujał w tym kanale....
madix / 2011-02-17 16:50
Po dzisiejszym dniu jestem dobrej myśli :)
Pietrodolar / 2011-02-17 17:14 / Bywalec forum
Wyjście z klina z wykopem w górę :), myślę, że w ciągu 4-5 sesji ISE powinien dotrzeć w okolice 68000 i wtedy zobaczymy co dalej...
piterus / 95.48.176.* / 2011-02-17 17:07
Hmm, więc tak jak pisałem wczoraj ISE 100 ostatnio jest w trendzie zwyżkowym. Dla tych co zostali jest szansa na odrobienie strat jakie spowodowały spadki od listopada. Do tego dobrą oznaką jest umacniająca się LIRA po opanowaniu inflacji. Zalecane bacznie obserwowanie co zdaży się dalej.
Pietrodolar / 2011-02-17 17:32 / Bywalec forum
dosyć dziwna była wycena DWS Turcja za 16-go; -1,93%, przy +0,86 ISE i EURTRY -0,21%, EURPLN -0,20%, HSBC miał -0,14%
piterus / 95.48.176.* / 2011-02-17 19:08
Aaaaa też mnie to zastanawia...
Pietrodolar / 2011-02-17 20:22 / Bywalec forum
tym bardziej dziwna bo jednostki DWS Turkei spadły 16-go tylko -0,61% do tego euro - 0,70% czyli powinno być max -1,31%
Pietrodolar / 2011-02-17 20:23 / Bywalec forum
a dzisiaj DWS Turkei +1,51%
piterus / 95.48.176.* / 2011-02-17 21:20
Dziwne to trochę.
Pietrodolar / 2011-02-17 21:46 / Bywalec forum
jutro zobaczymy jaka będzie wycena za dzisiaj (żródłowy DWS +1,51%, eur -0,14%) może skorygują tą niedowagę ...
max1224 / 2011-02-16 17:15 / Tysiącznik na forum
ważne że spółki jak dotychczas trzymają się jakby na przekór kruszcowi
Zeus52 / 2011-02-16 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poniżej trochę uprzedziłem końcówkę. Ale zobacz teraz na Wig20. A nasze byki w Hameryce śpiewają:"Góralu,czy ci nie żal...". Ciężki jest żywot emigranta...pewnie wrócą,gdy już u Janków niedźwiedzie się obudzą i wyjdą z gawry...późną wiosną.
max1224 / 2011-02-16 20:57 / Tysiącznik na forum
tymczasem w portfelu lekka cofka (dolar), ale ml7 to na jutro zostawił większą część po wczorajszej szpulce odnoszę wrażenie że z kilkudniowym poślizgiem nasladuje golda właśnie jakby się do lokalnego orgr sposobił
max1224 / 2011-02-16 20:58 / Tysiącznik na forum
ten orgr to oczywiście nie ml7 tylko bovespa
Zeus52 / 2011-02-16 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5 też zebrał wyniki chyba z dolnego cienia...słabiutkie+0,05%...i to samo...dolar zabrał dość dużo. Tu może być trochę marazmu,bo taka okolica. XAU podobnie,jak gold doszedł praktycznie do swojej MA50...zaledwie 1,5p. brakuje.
max1224 / 2011-02-16 23:09 / Tysiącznik na forum
spoko się wyrówna jutro pojutrze ... albo kiedyś
Zeus52 / 2011-02-16 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten tydzień,jak na razie,i tak wypada,jako kolejny plusowy...nawej mimo zjazdu dzisiaj USD/PLN. Wiesz,co się stało na USD/PLN. Poniedziałen: tylko naruszenie linii trendu,tej lokalnej i jednocześnie cofnięcie od oporu poziomego. Wtorek powrót do kanału spadkowego,a dziś jedynie próba,dotknięcie linii trendu górnym cieniem....ale z drugiej strony...zaliczenie wsparcia. I pat,jak na razie.
Zeus52 / 2011-02-16 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. Mówiłem Ci,że miśki bykom prezent zrobiły tym zejściem. Zwłaszcza na silver.... A na gold zejście w punkt,jako ruch powrotny do szczytu pokonanej,czarnej gromnicy...prezent dla spóźnionych. Zwłaszcza na forexie musiały być jazdy.
max1224 / 2011-02-17 08:13 / Tysiącznik na forum
oj musiały musiały szczególnie w nocy i szczególnie na ropie;-)) jak znam życie to privy ładnie się obłowił
Zeus52 / 2011-02-17 10:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno by było na ropie....bo to nie była jazda,ale zmiana serii kontraktów po północy...ta seria już tak miała...taką cenę.
max1224 / 2011-02-17 10:31 / Tysiącznik na forum
aaaa to co innego nie śledzę terminów
Zeus52 / 2011-02-17 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taka cena tej serii już była i tyle. Podobnie miedź. Ale za to jaki ubaw,gdy się poczyta pseudouczone wywody....jakież to fundamentalne obawy spowodowały te ruchy...boki zrywać można...jakie ruchy? :)
Zeus52 / 2011-02-16 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ma prawo odpocząć. Ale zobacz na GPW. Nasze byki popłynęły za ocean,do Hameryki...za chlebem...
Zeus52 / 2011-02-16 16:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Koncepcja szerokiego kanału-flagi dobrze korespondowała by z tym,co pisze piterus o fundamentach...duża jazda na północ w długim,późniejszym terminie...
Zeus52 / 2011-02-16 16:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna...w ogóle opuściłem ten temat,gdy ISE miał atakować czarną gromnicę,z późniejszym zwrotem i zjazdem w celu budowy prawego ramienia,tym razem wielkiej ORGR...kurna,pozmieniało się co nieco,gdy to ostatni raz widziałem...widzę,że z prawego ramienia ORGR nic nie wyszło...było już prawie,prawie i nagle załamanie i kontynuacja w dół....to zdaje się w tym samym czasie,co Bovespa poszła pod kanał... Kurna,trzeba się temu na nowo przyjrzeć. Jak weźmie się wykres o zakresie dłuższym,rok i więcej...czy nie rysuje się na ISE100 taki szeroki,spadkowy kanał-flaga prowzrostowa? Privy,max...co na ten temat sądzicie?
max1224 / 2011-02-16 17:14 / Tysiącznik na forum
z flagą zgoda gdzieś nawet o tym czytałem ... i to nie na forum ... zaś co do linii czy po cieniach czy po korpusach to zamieniam na liniowy wyznaczam i dopiero powrót do świec sprawdza się sam zaś dokładnie nie śledzę pochłonięty kibicowaniem bovespie
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-16 15:38
A jakies bardziej szczegółowe pytanie? Jak wiadomo obecnie był odpływ środków z rynków wschodzących w tym w Turcji. Jednym słowem realizacja zysków przez inwestorów zachodnich, gospodarka naturalnie perspektywniczna jednak walczą teraz ostro z inflacją i zaraz zbliżają się wybory więc rynek czeka jak się to wszystko ułoży. Ostatnio spore wachania, jednak dobrą przesłanką jest że LIR w końcu przestał się osłabiać. Zalecane obserwować i czekać co się wydarzy.
madix / 2011-02-16 15:41
No ja niestety siedze w tym juz od wrzesnia i zastanawiam sie czy teraz po odrobieniu czesci strat uciekac czy zostac..
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-16 15:46
Hehehe dla pocieszenia też tam siedzę, gdzieś od 1,5 roku.Troszkę z tamtąd uciekłem w Gold (luty), jednak kilka zł pozostaje w Turcji. Wydaje mi się że Turcja jako gospodarka ma świetlaną przyszłość (chociaż by średni wiek 28 lat) i nalezy tylko czekać kiedy inwestorzy z zachodu wrócą na tamten rynek i kasą zarobioną w USA. Wydawać by sie mogło że to jeszcze ruszy w górę
madix / 2011-02-16 16:23
przez 1.5roku to na pewno troche zarobiłeś ;) ja niestety na minusie jestem. Trzeba miec nadzieje :)
max1224 / 2011-02-15 22:25 / Tysiącznik na forum
najświerzszy wykres złota
http://www.bankfotek.pl/view/892884
zamknięcie powyżej 50MA to zapewne plus, jak i wybadanie cieniem wnętrza chmurki,
Zeus52 / 2011-02-16 11:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż,ostatnio Newcrest poprawia humor. Zwłaszcza tą luką hossy tej nocy. Czytałem,co pisał Łucjan o gold. Hmmm....to w przybliżeniu to,co pisałem wczoraj,gdy miałem dostęp tylko z telefonu do wykresów ze stooq.pl,a więc bez wskaźników,lini ect, o wyglądzie świecowym gold....że tymczasem wygląd jest pozytywny,była mała konsolidacja w ubiegłym tygodniu. Następnie,co istotne,został pokonana czarna gromnica...bo wygląda,że ona była w grze. Ta gromnica,jej szczyt,ma też wcześniejsze uzasadnienie....wystarczy pociągnąć po niej linię poziomą wstecz. Z resztą,jak wspominałem,ciągle to obserwuję...to nie wiadomo co,ten 2-szczyt,czy RGR...trudno to nazwać...a szczyt gromnicy,to była linia szyi. Coś w tym rodzaju. I teraz ważne....otwarta droga do następnego oporu. Jak pisze Łucjan,układ daje impuls do ponowienia pozycji long(jeśli ktoś był poza)....ale uwaga: on pisze o szybkich graczach,a nie funduszach. Przewiduje w miarę pewny i spokojny ruch do 1388$/ozt. Ale to maksymalny na razie poziom.To nie oznacza,że na tym koniec...ale koniec pewnego etapu,obecnej fali. A więc nie jest to duży zapas dla ruchu up....bardziej na forex,a nie dla ponowienia/powiększenia pozycji w fundach.I to również się zgadza z tym,o czym pisaliśmy. Ten zakres...poziom wcześniejszego,tego małego szczytu po korpusach...to właśnie górna krawędź chmurki ichimoku. Poziom krawędzi,jaki będzie,bo dochodzi poziome przesunięcie(czas płynie)... I od tego punktu powinien nastąpić jakiś zwrot...i powinniśmy mieć wtedy test MA50,tym razem od góry....jeśli test wypadnie pozytywnie dla byków,a sądzę że tak(punkt zmiany chmurki na up)...będzie okazja dla dłuższego wejścia,funduszowego. To tak dodatkowo...bo właściwie,to wczoraj już prawie wszystko zostało powiedziane.
Zeus52 / 2011-02-16 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze taki fragment z Piotrusia: Zaczął się już import inflacji także do Stanów(po odczytach cen importu i eksportu).
Zeus52 / 2011-02-15 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
To dla wsparcia,ocena gold przez Piotrusia: na razie szeroki boczniak...1315$/ozt-1425$/ozt. To tak,od deski,do deski. Dopiero wybicie nada kierunek na bardzo długi czas. To tak oficjalnie. A subiektywnie:będzie to kierunek na północ!
max1224 / 2011-02-15 22:57 / Tysiącznik na forum
o fuj jaki wielBŁĄD sorki
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-16 08:16
Dzisiaj wszystkie indeksy Amerykańskie pod kreską, w Azji nadal udaje się wyciągnąć na Japoniii dzisiaj +0,57. Jak dla mnie to musi być jakaś obsówa w USA, nie jakis dramatyczny zjazd ale taki 5-10%. Obroty nadal bardzo słabe.
Zeus52 / 2011-02-15 20:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ma ktoś opracowanego eurodolara intraday? Wybił się z prospadkowej flagi intra,czy nie?
max1224 / 2011-02-15 22:17 / Tysiącznik na forum
jak na złość jeszcze na stockcharts nie zaktualizowali golda masz jakiś link na notowania live?
Zeus52 / 2011-02-15 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już jest aktualny. Zobacz MA50...precyzja zamknięcia niesamowita. No i chmurka lekko naruszona intraday. I teraz chodzi o to,żeby nie odpadło,żeby nie było masowej realizacji(jak na razie takowej brak)...ale jakieś opadające szpulki,większe zejście tylko intraday,kończące się szpulką...
max1224 / 2011-02-15 22:56 / Tysiącznik na forum
taa dwa posty wyżej ... nie zauważyłeś???
Zeus52 / 2011-02-15 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry. Jak dostaję maila na telefon,że ktoś wpisał się pod moim postem i kliknę na link,to wyskakuje mi na tym wpisie i nie widzę całej strony...musiałbym przesuwać.
Zeus52 / 2011-02-15 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...przedtem niedźwiedzie miały problem z zejściem na gold...co trochę wsparcia. Narobiły miśki schodów,oj narobiły...teraz co kawałek,to opór. Nie mówiąc już o tych omawianych...Silver...fakt,że jest daleko w przodzie,przed gold,złoto ma do nadgonienia trochę...ale przydałoby się na to zwrócić uwagę.
max1224 / 2011-02-15 19:39 / Tysiącznik na forum
kolejny dziś atak na nasze 1374 może lepiej żeby udany? ;-))
maxsio / 2011-02-15 21:33 / portfel
Na razie wszystko wskazuje, że dzisiaj zamknie w okolicach się tego poziomu (na chwilę obecną 35 centów ponad).
Zeus52 / 2011-02-15 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,nawet jeśli nie byłby udany...może nawet przyczajka tuż pod,byłaby lepsza(?)...najważniejszą sprawą jest klejenie się do oporu,dziabanie go i nieodadnięcie. Cofnięcie...owszem. Dla lepszego rozpędu.
max1224 / 2011-02-15 21:34 / Tysiącznik na forum
miałem na myśli właśnie takie mocniejsze odbicie po kilku nieudanych próbach w myśl zasady co nie chce rosnąć w końcu spada
matu / 15.203.233.* / 2011-02-15 11:17
Panowie, co sadzicie o dolarze? zaliczyliśmy juz szczyt? teraz to albo doalr zacznie sie osłabiać albo czeka nas korekta na rynkach, bo jedno i drugie nie moze rosnąć Z tego co widze macie nastawienie hossannowe wiec nalezało by zwiewac z dolara? pls dajcie znać.
Zeus52 / 2011-02-15 11:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krótko mówiąc,to eurodolar chyba rozstrzygnie,co z USD/PLN... Musimy poczekać,co Janki zrobią na S&P500...bo oni niby idą up,ale tak,jakby czekali na jakiś pretekst...do krótkiego zrzuciku.
max1224 / 2011-02-15 12:20 / Tysiącznik na forum
tym razem mi padł mój pecet (wichura=awaria prądu=spalony dysk) więc króćiutko bovespa póki co po mojemu idzie na 68k, dolar przystanek pod 2,94 myślę spodziewany i teraz newralgiczne zachowanie złota 1374 tuż tuż... akurat jak mam problem tfu
Zeus52 / 2011-02-15 18:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja miałem problemy z netem. Wczoraj wieczorem i w nocy...ale na razie O.K.
matu / 15.203.233.* / 2011-02-15 11:50
dzieki Zeusie za odpowiedź :)
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-15 14:04
Hmm chyba mamy mały problem z inflacją gus podał że Inflacja CP '11/'10 wynosi 3,8 a oczekiwano 3,4 więc chyba już w marcu stopy procentowe up
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-15 14:22
I ISE100 małymi kroczkami odrabia straty przy jednoczesnym umacnianiu się liry do euro, to niby dobry znak. Robił ktoś analizę dla tego ryku ostatnio?
Pietrodolar / 2011-02-15 15:22 / Bywalec forum
Jak narazie ISE i EURTRY od początku lutego rysują trójkąty, jakoś wcale nie jestem przekonany co do kierunku wyjścia, oczywiście jak wszyscy z Turcją wolałbym ISE up a TRY down :), do końca tygodnia pewnie się wyjaśni ...
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-15 15:37
Faktycznie spore wachania u Turasów, na pocieszenie pozostaje mi nie wielkie wzrosty w Japonii i Rosji. I oczywiście nie zapominajmy o Goldzie, dzięki Zusowi udało mi się trafić w dołek.
Zeus52 / 2011-02-15 16:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z dołkami,to łatwizna...jakoś się trafia. Mam często problem z trafieniem szczytu i wyjściem na czas....
piterus / 87.205.85.* / 2011-02-15 17:14
Zeus narazie siedziesz w goldzie i w USA?
Zeus52 / 2011-02-15 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
W S&P500,to już nieaktualne,drugi tydzień w ML5,na full. Plus ułamki,parę procent"śladów".
piterus / 87.205.85.* / 2011-02-15 19:27
Ooo proszę nic nie mówiłeś :)?? Po ostatnich rekordach na S&P500 chyba czas się pożegnać ze Stanami bo i tak dały ostatnio trochę zarobić...Robiłeś jakąś AT dla Golda ostatnio?
Zeus52 / 2011-02-15 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszystko było zawczasu na forum. Wyjście z ML2(Stasiek),wejście w pechowegoML7(właściwie zwiększenie,bo był już wcześniej) i ostatecznie ucieczka. Zlecenie poszło,gdy Bovespa dotknęła dolnym cieniem wsparcia na zwiększonym wolumenie. Ale nie było aż tak dużego skupu,dlatego decyzja szybkiego wyjścia. Jeszcze się modliłem...oby teraz do wtorku,na do widzenia coś ładnego rzuciła...i oby wtedy ML5 był jeszcze tani... we wtorek była sprzedaż....i to był dzień tej białej gromnicy na Bovespie....jeszcze max wtedy napisał na forum:"no to masz,co chciałeś"...ML7:+2% z kawałkiem,na do widzenia. Może nie zwróciłeś uwagi. Ale wszystko gdzieś było. Wiesz,jest tej wyrywkowej pisaniny trochę...różne,nie do końca czasem sprecyzowane myśli...bywa. A S&P500? Jakiś zrzut w końcu nastąpi. Albo raczej:zrzucik. Tak,dla schłodzenia. Któś,kiedyś,nie pamiętam kto,napisał:że jazda może potrwać do maja,albo gdzieś do połowy kwietnia....to jest realne. I biorę to całkiem na poważnie. Z tym,że liczyłem niedawno na jakąś,krótką korektę,następny zrzut. Co,z resztą nastąpi....tylko...cóż to komu szkodzi.
max1224 / 2011-02-15 19:56 / Tysiącznik na forum
tak było potwierdzam sam też wtedy przeoczyłem ml7 ale ostatecznie nie żałuję teraz ładnie odrabia dziś np. ml5 0,84% ml7 0,99% $ -0,21 co daje ok. 0,67% przyrostu portfela ... walka trwa
Zeus52 / 2011-02-15 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz Minas Buenaventura! Pamiętasz,na maila...przy pierwszym zrzucie? Podesłałem Ci wykres daily i intraday,z wolumenem,ilością transakcji....ktoś chciał się obkupić tanio i celowo zjeżdżał Buenaventurę. Grubas straszył,dołował setkami w takich punktach,że chyba musiałby pałać przemożną chęcią straty...jedynym wyjaśnieniem była chęć wytrzepania papieru. Pisałem Ci,że mimo wszystko,nie ma chętnych do oddawania biletów....więc obawiam się,że zjadą Buenaventurę aż do restartu,nawet z naruszeniem....i to stało się w piątek...Zerknij teraz!
domus1 / 2011-02-15 20:19
Myślicie, że dotankowanie pod korek złota w chwili obecnej ma jeszcze sens, czy czekać na to cofnięcie o którym pisałeś przed chwilą Zeusie?
Zeus52 / 2011-02-15 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tankuje się pod oporem. Przynajmniej przy pierwszym podejściu pod niego(mam na myśli świece dzienne)...w razie konsolidacji pod oporem,to co innego...jakąś część można by spróbować. Ale tylko część! Później,w razie odwrotu mniejsza strata,a w razie wybicia już procentuje,a wtedy dorzutka...
domus1 / 2011-02-15 21:05
Thx. Z tym korkiem przesadziłem, bo to bardziej "korek na miarę naszych możliwości, korek, którym pokazujemy niedowiarkom - patrzcie - to nasze, przez nas zrobione, i to nie jest nasze ostatnie słowo" :) - tzn. szukam w co skonwertować DWS Agrobiznes - żywność nie będzie drożeć bez końca, a w 3 miesiące swoje (ponad 10%) już zarobiłem...
długodystansowiec / 89.230.35.* / 2011-02-15 20:56
Na ile gold musiałby przebić opór 1374 aby był wiarygodny do dotankowania. Na razie osiągnął ten poziom.Dzięki za info.
max1224 / 2011-02-15 22:01 / Tysiącznik na forum
tu stosuje się różne filtry np. 2-3% ponad lub po prostu zasada 2 dni w pierwszym przpadku uznaje się gdy cena trwale wzrośnie o 2% ponad opór, inni stosują zasadę w myśl której cena utrzymuje się powyżej poziomu dłużej niż 2 dni (na zamknięciu) najlepiej z widocznym testowy ruchem powrotnym intra
Zeus52 / 2011-02-15 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle,to ja nie mam pod ręką kompa. Tak się składa,że piszę z telefonu,nie widzę MA50,nie widzę chmurki ichimoku,wskaźników...to idzie z pamięci i prostych wykresów ze stooq.pl....w/p tego to wygląda obiecująco...pokonane poziome opory,linia szyi tej dziwnej figury(trudno to nazwać...2 szczyt,czy RGR?)..pokonana ta czarna gromnica...ale z pamięci wiem,że gdzieś tu przebiega MA50 i krawędź chmurki...może Max się odezwie...jeśli może i coś dokładniej napisze. Bo ja dopiero po powrocie do domu. Pozytywem jest srebro fruwające ponad prawym ramieniem RGR...ramieniem,którego poziom został już przetestowany ruchem powrotnym...w czwartek,piątek.
Zeus52 / 2011-02-15 21:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musiałbym zerknąć na chmurkę ichimoku...w tej chwili to poza moim zasięgiem....chodzi mi o to,że po wbiciu się w chmurkę,powinien być zwrot pod górnym ograniczeniem. A tak ogólnie to lepsza byłaby konsolidacja,odpoczynek pod spodem...czas na małe wejście,jeśli nie odpada. Wtedy,po odpoczynku mogłoby przebić chmurkę szybkim ruchem....a w trakcie zatrzymania później,już ponad nią,lub cofnięcia do górnej krawędzi chmurki od góry, dotankowanie byłoby pewniejsze. Ichimoku...nie jest zalecane zajmowanie jakiejkolwiek pozycji wewnątrz chmurki...gdzie "widoczność jest słaba",czyli po naszemu nie ma pewności co do ostatecznego kierunku. Czyli to sprowadza się do tego samego:lepiej,aby przed atakiem odpoczęło.Pomijając ichimoku,to po przebiciu i potwierdzeniu następnym,dziennym korpusem. Bo poza poziomem chmurki mamy MA50...opór,a po przebiciu wsparcie dynamiczne. Tak,że trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Bo to,o czym mówi ichimoku o niezajmowaniu żadnej pozycji wewnątrz chmurki,to po zachodniemu odpowiada obawom przed fałszywym wybiciem.
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-02-15 22:12
Nikt nie myśli o Indiach i przecenionym HSBC4?
max1224 / 2011-02-15 22:15 / Tysiącznik na forum
myślę ... tylko siedzę w równie przecenionej i powstającej Brazylii i na złocie więc nie bardzo jest sens w moim przypadku
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-02-15 22:43
no. tak to zrozumiałe... ja tez na razie nie kombinuje siedzę w ML5 60% i ML3 40% ale jak RTS jakoś znacząco przebije 1850 to uciekam, a coś go tam ciągnie:/ Ehh te Indie kuszą pozdrawiam
max1224 / 2011-02-15 16:59 / Tysiącznik na forum
w tej materii testuję nowy patent tyle że akurat sytuacja daleka od szczytów w (pzynajmniej dla mojego portfela), ale mam a raczej (wierze że miałem ten sam problem zresztą wiesz dobrze;-))
Zeus52 / 2011-02-15 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem. Ja też. Choć niezupełnie...za mało ciąłem gold,tzm połowę w sam raz,ale resztę za wolno. No i później ta nieszczęsna Bovespa+awaria+blokada Skandii...mogłem się tylko bezsilnie przyglądać,jak ubywa z portfela.Ale teraz dość sprawnie są te ubytki(nie nazwę tego stratami)likwidowane.
Zeus52 / 2011-02-15 11:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już wszyscy piszą o RGR na eurodolarze,nawet Piotruś....ja też to widzę...ale ja jestem w opozycji,więc choć "nie chcem,ale muszem"-) protestować...ja tam widzę zwykły zygzak a,b,c... A tak już na poważnie...to się dopiero rozstrzyga. Wczoraj USD/PLN naruszył tylko lokalny kanał trendu spadkowego...ale tak silny korpus sugeruje możliwość testowania głównej linii trendu. Obecnie około 2,80.
Zeus52 / 2011-02-15 11:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to praktycznie mamy już na gold krawędź chmurki ichimoku,MA50,fibo maxa i parę innych rzeczy(tak pi,razy drzwi...pozostaje przyjżeć się,co też wykombinują...
max1224 / 2011-02-15 12:22 / Tysiącznik na forum
szkoda że wczesniej Twojego wpisu nie zauważyłem
Zeus52 / 2011-02-15 16:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
W Iranie ichni"ajatollach"tak zachwalał egipską rewolucję,że poddani wzięli to sobie do serca...i teraz mamy niezłą zadymę w Iranie.
Zeus52 / 2011-02-15 11:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ech,te byki(ortograficzne)...sorki,jak piszę,to od razu coś mnie gryzie w rękę,ale długopisem...a klawiatura w palce,jakoś nie chce...i wychodzą rogi
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy