14XI- 18XI

bierr / 2011-11-13 18:58
Witam.
skoro nie ma chętnych do otwarcia nowego tygodnia, to pozwolę sobie jako nowicjusz to zrobić.
Przy takim zamieszaniu z Grecją i Włochami, a co za tym idzie spadkami na giełdach planuję drugi tydzień spędzić poza rynkiem.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-11-20 15:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak a propos KGHM. Mi nie chodziło o to,że ktoś mógł na tym zarobić dzięki przeciekom. Pisząc,że sprawą powinna zająć się KNF,miałem na myśli samo działanie prezesa Rady Nadzorczej spółki,nie to co działo się później. Chodzi o samo wątpliwe ogłoszenie skupu akcji W CELU PODNIESIENIA WARTOŚCI. Owszem,można podejrzewać,że ktoś na tym zarobił. Jednak sam wcześniej przeglądałem wykres cenowy od momentu ogłoszenia skupu,aż do zamknięcia w piątek. I faktycznie,nie znalazłem żadnych nieprawidłowości. Gdyby ktoś wiedział o treści expose premiera,mielibyśmy dystrybucję akcji podczas wzrostu cen,jakieś szpulki na dużym wolumenie...nic z tych rzeczy. A przeglądałem wykresy w różnej kompresji,aż do 5 minutowych. Żaden wykres nie ma objawów dystrybucji akcji,żadna nawet pięciominutowa świeca. Natomiast spadki zaczęły się nagle,w parę minut,ale dopiero PO ogłoszeniu zamiaru wprowadzenia podatku. Podatku od wydobycia kopalin takich jak miedź,srebro i...gaz łupkowy!(wszak na to chyba wszyscy liczyli). Z wykresów wynika więc,że faktycznie wszystko odbyło się jednak w pełnej tajemnicy. Brak wyprzedaży papierów po wzroście cen. Oczywiście dotyczy to większej skali. Nie jest powiedziane,że ktoś nie mógł sprzedać jakiejś minimalnej ilości,która nie odbiła się na wolumenie. Ale to już inna sprawa,nie do wyłapania na ogólnych wykresach. Na ogólnych widać jednak coś innego. Nie ma co prawda wcześniejszej dystrybucji,od ogłoszenia chęci skupu,aż do expose. Jest za to duża akumulacja już po spadku. Zwłaszcza na 5minutowym wykresie to widać....ostatnia szpulka,ostatnie 5 minut sesji piątkowej. Ktoś zrobił potężny skup podczas fixingu....ale to dotyczy przyszłości...kwestia ryzyka. "Może wzrośnie,może nie"...więc tu także nie ma się do czego przyczepić.
privy / 2011-11-20 16:42 / Tysiącznik na forum
Nie zapominaj o kontraktach na KGHM. Ja dostępu do takich danych nie mam. Trzeba by zobaczyć jak wyglądał LOP przed i po info i jaki był wówczas wolumen kiedy, mówiąc krótko, czesane były stopy. Na wykresie kasowym można się wszystkiego doszukać np. na 15 minut. 0,5mln wolumen po info o skupie i mniej więcej taki sam na zamknięciu w piątek. Jeśli jutro okaże się tymczasowym dnem to zagrywka mogła być ustawiona bo w takich wypadkach nie trzeba robić dystrybucji wystarczą kontrakty i wcale duży gracz. No ale to są spiskowe teorie. Doświadczenie uczy jednak, że takie rzeczy raczej nie są przypadkowe. Donald wiedział co robi uderzając dokładnie takimi a nie ogólnymi słowami. Miedź, srebro - to jednoznaczna informacja.
Zeus52 / 2011-11-21 08:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiadomo miedź(1 miejsce w Europie),srebro(2 miejsce w świecie!)...od razu widać,że chodziło o KGHM. Ale także gaz łupkowy...a to należało zrobić,na to wszyscy czekali,łącznie z opozycją.
Zeus52 / 2011-11-21 08:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na kasowym sama drobnica w tym czasie,można rzec spokojny handel. Ale możesz mieć rację w sprawie kontraktów.Kontraktów nie sprawdzałem.
tedchom / 2011-11-19 22:08 / Tysiącznik na forum
Witam otrzymałem z jednego z również tutaj reklamowanych progrfamów do zarządzania sygnał sprzedaży akcyjnych i zakup bezpiecznych więc będę po niedzieli zlecał zakup akcyjnych ponieważ obserwując ten system widzę że więcej się zarobi robiąc na odwrót;)
tedchom / 2011-11-18 14:09 / Tysiącznik na forum
Nie wiem jak wam ale mi wypowiedź premiera się podobała. Powinno to spowodować wzrosty na naszym straganie oby tylko wprowadzili te i tak konieczne zmiany. Kurcze a ja ciągle w sf1 i teraz nie dam rady wyjść jeju jeju
Zeus52 / 2011-11-18 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też tak sądzę.Ale na razie KGHM Ściągnął wszystko w dół.Niektórych zabolało i im współczuję.Ale czemu nie posłuchali,nie poczytali...Piotra,Łucjana...który od razu,zaraz po oświadczeniu prezesa o skupie wyrażał swoje niepomierne zdziwienie,że inwestorzy poszli za pierwszym odruchem,zamiast od razu wyrzucać papiery KGHM...od razu pisał,czym to pachnie,sugerując lekturę"Pamiętnik giełdowego gracza"
privy / 2011-11-18 18:11 / Tysiącznik na forum
Tusk jest chory jeśli myśli, że tym coś zmieni. Powinien zająć się uszczelnianiem dziur na swoim podwórku a nie nurkować po raz kolejny do kieszeni i tak już umęczonego społeczeństwa. Tak jest po prostu najłatwiej. Znieść wszystkie przywileje z tym się zgadzam, nie ma miejsca dla świętych krów. Mnóstwo jednak kasy jest w totalnie chorych procedurach od służby zdrowia poczynając. Następnie chory system podatkowy, który trzeba uprościć i zamrozić sekwencyjnie na parę lat. O całej administracji nie wspomnę bo już legendy o tym krążą - sami spece od parzenia kaw i układania pasjansów. Uporządkowanie funkcjonowania różnego rodzaju agencji, których kompetencje się powielają a decyzje wykluczają. Zreformować nie system emerytalny tylko ZUS i KRUS, które trzeba połączyć a nie powielać stanowiska i jedna składka dla wszystkich, osobna dla działalności osobna dla rolnika, kto chce więcej kasy niech sam się stara. Uprościć prawo w tej dziedzinie. Zreformować szkolnictwo tak by zapobiegać bezrobociu strukturalnemu. Tymczasem nic z tego nie usłyszałem tylko likwidacja ulg wzrost podatków i parapodatków i wydłużenie wieku emerytalnego jako narzędzia do osiągnięcia wiecznej szczęśliwości. No ale czego spodziewać się po nauczycielu historii, który musiał fizycznie pracować malując kadłuby statków i miał w jednej z poprzednich kampanii pretensje o to do losu. Zauważcie, że zawsze gdy gdzieś na stanowisku państwowym pojawia się nauczyciel albo prawnik to można być pewnym jednego ''paranormal activiti''.
Expose konkretne, ale działania wykierowane w próżnię, a niektóre wręcz szkodliwe.
tedchom / 2011-11-18 20:19 / Tysiącznik na forum
Privy masz częściowo rację, ale mnie cieszy że od czegoś zaczęli. Przecież powinni wszystkim obciąć przywileje również sobie to oczywiste tak samo jak mundurowym itd. Poza tym tych mundurowych jest o dużo za dużo.
privy / 2011-11-19 23:26 / Tysiącznik na forum
Ja nie mam częściowo racji. Poza zrewidowaniem przywilejów reszta proponowanych rozwiązań to strzał samobójczy. Tusk jest mitomanem. Kryzys u nas wywoła właśnie on a nie problemy Europy. On nie rozumie podstawowych ekonomicznych zdarzeń przyczynowo-skutkowych. Jest tępy w tym temacie jak łyżka wazowa. Ulega roztoczakowi, który idzie totalnie na łatwiznę i to w najgorszym wydaniu. Jest coś takiego jak elastyczność cenowa/dochodowa i tylko de.bil zakłada, że coś takiego nie istnieje. Poza tym Tusk uderza w część dochodową budżetu a część kosztowa, o której już wspomniałem pozostaje niemal nietknięta. To czysty populizm. Swoimi decyzjami sprawi, że jeszcze więcej młodych ludzi spiep..y za granicę powiększając problem emerytalny i to będzie mechanizm samonapędzający. Do tego firmy będą przenosić swoją produkcję do krajów ościennych bo będzie zwyczajnie taniej. Dużo by jeszcze o tym pisać. Pierwszoroczny student ekonomii powalił by Tuska po jego expose. Ekonomiści, którzy je zachwalali byli albo kupieni albo z lewymi dyplomami. Każda normalna firma swoją restrukturyzację zaczyna od tematu kosztu i wydajności. Ryży wali po przychodach a to jest ekonomiczny sabotaż. Myśli, że jak podniesie to czy tamto to cała reszce będzie constans. Po po prostu ekonomiczny the Bil. No ale mundurówkom podnosimy pensję, a co. Chyba się domyśla, że będą mu potrzebni.
tedchom / 2011-11-20 01:00 / Tysiącznik na forum
Nie za bardzo się z tobą zgodzę. Oczywiście co do emerytur to masz rację efekt może być częściowo odwrotny ale. Jest duże ale, system emerytalny i tak nie jest i nie będzie w stanie utrzymać wszystkich emerytów na zadowalającym poziomie (demografia) to chociażby częściowy powód mojej obecności na tym forum po prostu sam siebie zabezpieczam tą okoliczność.
Mam nadzieję że opozycja nie będzie tylko przeszkadzać ale zmusi rząd do dobrania się również do przywilejów, jeśli zależy im na Polsce. Wiadomo musieli by również odjąć sobie w co osobiście nie za bardzo wierzę pamiętając obietnice przedwyborcze.Każdy obiecywał złote góry podwyżki emerytur itd. Również Donald Tusk, Pan Korwin ma bardzo dużo racji w tym co mówi, ale dlatego nie wejdzie do rządu. Kto wybierze osobę która mówi o cięciach i to ostrych? Sam na niego nie głosowałem bo uważam że i tak był bez szans choć miał rację. Co do firm to nie koniecznie będą się wynosiły za granicę, bo tam też raju podatkowego nie ma. Każdy rozwój rodzi się w bólach co do tego to żaden z nas się nie będzie kłócił. Tylko by ten ból również dotykał rozhukanej sfery w naszym kraju. Z drugiej strony mieć wszystkich za wrogów też się nie da, a gdyby to w expose zapowiedział to mogło by się dziać. Szkoda, że polityka ni jak się ma do rzeczywistości.
privy / 2011-11-20 12:50 / Tysiącznik na forum
Trochę mnie poniosło, ale pierwsze lepsze z brzegu fantazje donaldinio: Wiek emerytalny 67 lat. Moje pytanie co w sytuacji niemal dwucyfrowego bezrobocia ma dać ten manewr? Zwiększy się tylko liczba ludzi odwiedzających MOPSy. Taki gość jak ja czy Ty będzie statystycznie pobierał emeryturę przez 4 lata podczas gdy jej wyliczenie będzie bazować na okresie 20 lat. To jest zwykły skok na kasę. Być może bilans dla budżetu będzie tu dodatni, ale tylko na krótką metę i jest totalnie aspołeczny (czytaj wzrost emigracji całych rodzin). Co innego przy niskim bezrobociu, które ma charakter bardziej rotacyjny. Z drugiej strony dokładamy obciążeń typu składka rentowa i jestem absolutnie pewien, że pojadą jeszcze po Vacie. Zatem ci co cokolwiek mają dostaną mniej a będą płacić więcej. Już widzę jak rośnie konsumpcja zwłaszcza, że już rośnie problem regulowania zobowiązań konsumenckich a także zatorów płatniczych w firmach. Kto będzie chciał inwestować w takim kraju? Kolejna sprawa: przyszłością każdego kraju są jego dzieci. Tymczasem mamy totalne zdmuchnięcie polityki prorodzinnej. W tych warunkach 2+1 będzie już wyzwaniem, a oni start-up założyli od 2+3. Wśród swoich znajomych nie mam nikogo z takim pomysłem nawet na emigracji.

To tylko kilka elementów złapanych z brzegu. Przypomina mi to firmę, która chcąc przygotować się na kryzys wpada na pomysł podniesienia cen swoich towarów przy jednoczesnym okrojeniu budżetu działom handlu i rozwoju zamiast dobrać się do doopy nierobom i patologiom na swoim podwórku. Był taki rok w którym dla przedsiębiorców zmieniono podstawę naliczania składki zdrowotnej, która nagle wzrosła o 50%. Tłumaczono, że po tym w służbie zdrowia będzie cud i miód a jak jest? Bez twardego uporządkowanie pewnych wewnętrznych rzeczy wszystko to studnia bez dna i tu będzie dokładnie to samo. Szkoda tylko, że zaczyna się od tego na czym powinno się kończyć.
Zeus52 / 2011-11-18 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do Twojego expose dołączyłbym mundurówki! Też"święte krowy",nie do ruszenia,czy co. Z resztą się zgadzam,z wyjątkiem OFE...to w ogóle nie powinno istnieć. Problem w czymś innym...nie w samym zlikwidowaniu OFE,ale co zrobić z kasą. Bo jeśli likwidacja OFE miałaby służyć tylko bieżącym potrzebom,to ja protestuję. A co do OFE. To się w moim mniemaniu wiąże z tym,co napisałeś...reformą ZUS. Niech ZUS robi to,co miały robić OFE. Jeden podmiot.zamiast kilkunastu zarządów do parzenia kawy(OFE)...to chyba najdroższe kawy w Polsce.
privy / 2011-11-18 19:01 / Tysiącznik na forum
Będzie podatek od miedzi i srebra. Chyba SP będzie wywalać KGHM, zabezpieczy sobie dywidendę tym podatkiem papier można wyrzucić do śmietnika. Ciężkie dni idą dla akcjonariuszy.
max1224kom / 195.117.209.* / 2011-11-18 17:19
dawaj zlecenie i wyjdziesz, ja tak zrobiłem i kilku znajomych też
tedchom / 2011-11-18 14:12 / Tysiącznik na forum
co myślicie o dotankowaniu reszty w que2? Obawiam się że znowu biorąc pod uwagę czas konwersji mogę wejść za późno
Pietrodolar / 2011-11-18 13:08 / Bywalec forum
Ciekawe było widzieć zjazd KGHM po expose Tuska, oj będą doić krowę...
max1224kom / 83.29.242.* / 2011-11-18 08:13
warto wspomnieć o kolejnej zalecie skandii, o której dowiedziałem się przed chwilą ... otóż mimo informacji o zawieszeniu mam wykonane zlecenie i w portfelu nie ma już SF1 jest za to UNK3 ... nie ważne na ten moment czy decyzja słuszna ważne że jest to kolejny wyróżnik na tle innych produktów czekam na sygnały od posiadaczy innych produktów
Zeus52 / 2011-11-18 08:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wszedłem wczoraj na stronę i z tego,co wyczytałem,to Skandia wstrzymuje tylko ZAKUPY jednostek SF1. Pozbyć się ich można.
max1224kom / 83.29.242.* / 2011-11-18 11:17
ciekawe kto jeszcze dał taką możliwość swoim klientom ... powszechnie zamrożono wszelki obrót i wyceny
Uqui / 130.149.49.* / 2011-11-17 19:45
znowu wodospad na srebrze, a rozliczenie opcji dopiero 22 listopada. Zatem przed nami pare ciekawych sesji.
Zeus52 / 2011-11-17 21:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,jak i na kontraktach gold,wiedźmy są zwykle gdzieś po 20 listopada. Już gra się zaczeła.
Zeus52 / 2011-11-17 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś mi się zdaje,że dążą do utworzenia trójkąta prostokątnego...to i tak niewiele zmienia. Ewentualnie jeszcze(mamy połowę sesji)możemy mieć bardzo długi,dolny cień. Tak powinni zrobić. Wszak odpowiedzią ECB będzie pewnie zapowiedź tego,co mówił wczoraj Piotr...skup obligacji i to może nieograniczony. Gdyby tak się zastanowili...to nie warto spadać. Chyba tylko po to,by pogonić ECB do działania...
privy / 2011-11-17 19:59 / Tysiącznik na forum
To może potrwać. A tak poza danymi i oczekiwaniami to technicznie na moich kreskach, jeśli jutro stany nie odpalą petardy to na następny tydzień skoryguje janków w obszar 1230/50 i no właśnie, od tego momentu wszystkie stacje TV prawdopodobnie puszczą Titanica.
Zeus52 / 2011-11-17 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ oczywiście,wiem że to potrwa. Ale ja już wyprzedzam fakty i dziwię się tylko,że rynek tego nie robi. A powinien patrzeć do przodu,odrzucić tę nabitą pianę. Jakiś ogłupiały ten rynek ostatnio...oj,chyba się powtarzam...
privy / 2011-11-17 21:19 / Tysiącznik na forum
A może karmi kogoś nadziejami by ten odbierał papier. Najpierw jedna banda, potem druga, potem trójkąt prostokątny, potem flaga. Tymczasem zjazd pod 1230 to już czerwona lampka. Od obecnych poziomów jutro trzeba będzie urosnąć min. o 1,5% a jutro piątek.
max1224 / 2011-11-17 21:52 / Tysiącznik na forum
realizacja zysków z "esek" na koniec tygodnia i wzrost jest ... tylko dzięki za takie intencje, wtedy w przyszłym tygodniu ciąg dalszy
Zeus52 / 2011-11-17 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie jakoś lampka się nie zapala...no,zielona owszem.I nadal patrzę na tegoroczne szczyty.
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2011-11-17 22:14
Zeus zastanawiam się czy przypadkiem nie utoniemy razem w que2 ale nie mam zamiaru realizować aż takiej straty i chyba poczekam do świąt z wyjściem z que2. Choć przyznam że rok gdyby dziś się skończył zamknę znacznie poniżej połowy z 2010 fatalnie
Zeus52 / 2011-11-18 08:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dane makro ze Stanów najpierw spadały,grożąc recesją...od tego,a nie czegoś innego zaczęły się poważniejsze spadki,te w sierpniu. Euroland idzie tak samo,ale z opóźnieniem. W Stanach już mamy odbicie w danych...to nie Goldman Sachs,oni tylko potwierdzili to,co od dawna wiemy,o czym co jakiś czas trąbię...gospodarka Stanów miala CHWILOWE spowolnienie i znowu odbija. A Euroland? Spoko,też wszystko z pewnym opóźnieniem... I to jest ta gruba rzecz,która się szykuje,którą przeczuwa privy...choć myśli chyba o rynkach,a nie danych. Analitycy w/g mnie popełniają błąd. Co ja gadam...jakie "w/g mnie". Przecież to widać od długiego już czasu...błąd za błędem,rozmijanie się prognoz z rzeczywistością,często o kilkadziesiąt procent,wielokrotnie nawet kierunek danych jest przeciwny do prognoz. A więc nie"w/g mnie",ale to fakt,że anale mijają się z rzeczywistością totalnie. Anale i ekonomiści. Błąd analityków polega na tym,że traktują często wykresy makro,jak wykresy giełdowe...a to nie jest tak. To błąd wołający wręcz o pomstę do nieba. W makro nie obowiązują figury takie,jak na wykresach dla rynków kapitałowych,gdzie rządzi głównie psychologia tłumu, Naturalną konsekwencją wyhamowania spadków i szorowania jakiś czas po dnie jest ruch w górę. To nie jest,jak na indeksach...konsolidacja przed dalszą zwałą... Nie wiem z resztą o co chodzi. Próbuję tylko zrozumieć przyczynę tak horrendalnych często błędów anali w prognozach. Dawno nie było takich rozbieżności,jak w ostatnich 2 miesiącach. Nie ukrywam,że bardzo mnie one bawiły.
max1224kom / 83.29.242.* / 2011-11-18 08:15
mamy synchro co?:))
Zeus52 / 2011-11-18 08:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ósma trzynaście...faktycznie. :)
Zeus52 / 2011-11-17 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
to jest to,o czym było wczoraj w TVNCNBC,gdzie gość mówił,że takie formacje,jak ten trójkąt,często przed właściwym wybiciem,robią najpierw takie mocne,ale fałszywe wybicie w przeciwnym kierunku.I w pełni się z nim zgadzam.Tak też najprawdopodobniej mamy obecnie.
max1224 / 2011-11-17 22:31 / Tysiącznik na forum
Klepacki to był chyba?
Zeus52 / 2011-11-17 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zdaje się,że to on.Razem z Piotrem.
privy / 2011-11-17 23:35 / Tysiącznik na forum
Dlatego jest jeszcze jutrzejszy dzień. Coś grubszego się szykuje. Etapami ściągali kasę z różnych rynków, dziś z surowców. Nawet w jankesowie nie czekano do jutra. Tak kasa zostanie w coś zaaplikowana, na razie połykał ją zielony. Wydaje się, że w przyszłym tygodniu dojdzie do jakiś rozstrzygnięć. Jutro być może wskazówka.
quasi_trader / 31.174.183.* / 2011-11-18 11:48
Wczoraj odwrót od surowców, dziś jakby powoli wycofywali się z dolara (WIG20 i USD/PLN jednocześnie na minusie nie zdarza się często i daje wiele do myślenia). W skarpecie ani pod poduszką swoich pieniędzy raczej trzymać nie będą. Czyżby piorun w górę od poniedziałku na akcjach?
szalony inwestor / 2011-11-18 17:59 / Tysiącznik na forum
oby piorun w gore bo ja sie dzis w akcjie zapakowalem
tylko ten kghm .... boli troche
Zeus52 / 2011-11-18 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poboli i przestanie.Taki podatek,to nic nowego.Zmałpowali z Australii.Pamiętacie,jak wtedy posypały się spółki z ML6...BHP Billiton,Rio Tinto...przeszło im,a ostatecznie i tak poszły za surowcem.Jednak działania zarządu,to faktycznie granda...manipulowanie kursem. Co robi KNF?Przecież pan prezes,ogłaszając skup akcji KGHM w celu podniesienia kursu powinien to robić na stojąco...to byłaby jedyna i ostatnia okazja do postania...przed szybkim,ale za to długim siedzeniem. Oczywiście nie w fotelu prezesa,lecz na mniej wygodnym meblu,z pięknym widokiem na słońce w kratkę, przez ładnych parę lat.
Zeus52 / 2011-11-18 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przejmuj się,ja właśnie też poprosiłem o dokładkę.Do pełna.
inny. / 77.253.122.* / 2011-11-18 18:42
Widzicie, tak sie zarabia miliony, jak to zrobił Donek z Partią Oszustów w tym tyg. na KGH. Najpierw prezes KGH z PO wyskoczył z tym skupem po 190, nagonił ulicę na kupno na górce, znajomi Donka odsprzedali frajerom, wzięli jeszcze rano szorty na KGH, a potem Donek napomknął ni z gruchy i pietruchy o podatku od miedzi i ulica i pewnie OFE waliły równo akcjami KGH. To są po prostu jaja na twardo :-)
Teraz pewnie znajomi królika odkupują tanie akcje, bo przecież ten bąk z podatkiem, to bliżej nieokreślona przyszłość.
Uczcie się, po co AT, śleczenie na wykresach, ciężka praca, nerwy, jak można mieć miliony za frico.
Podobnie zarabiają na PLN zajmując pozycje tuż przed interwencjami.

P.S. Ja siedzę na razie teraz na lokatach (jeszcze bez belki), więc śledzę te machlojki jako obserwator.
tedchom / 2011-11-18 20:24 / Tysiącznik na forum
Ciekawe co byś ty zrobił mogąc tak zarobić. Przecież zawsze zarabia się na stracie innych więc nie rozumiem na co biadolisz. Mogłeś nie wychodzić tylko dokupować po przecenie.
privy / 2011-11-18 19:52 / Tysiącznik na forum
Według AT w najgorszym wariancie kupno na poziomie 144, normalnie w punkt. Manipulacja... rzecz oczywista, ale co wolno wojewodzie to... To sprawa nie do udowodnienia, a przynajmniej nie będzie takiej woli.
Zeus52 / 2011-11-18 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mimo wszystko,to jest przestępstwo.A KNF nic nie robi.Nie do udowodnienia? Przecież to oczywiste,że chodziło o manipulację kursem...sam pomysł był tak idiotyczny,nierealny,że jedynym celem mogła być tylko manipulacja,a to jest karalne.
max1224kom / 83.29.210.* / 2011-11-18 12:18
a wy ciągle o tych wzrostach:))
tedchomnielog / 194.177.29.* / 2011-11-17 23:30
teraz tvncnbc jest P. Staniszewski
max1224 / 2011-11-17 22:09 / Tysiącznik na forum
po części nieco niżej po części na blogu napisałem co o tym myślę
max1224 / 2011-11-16 21:51 / Tysiącznik na forum
i jeszcze Piotruś w TVNCNBC 0 22
max1224 / 2011-11-16 21:42 / Tysiącznik na forum
no cóż sam sączę ... a stasiek testuje dolną bandę trójkąta
max1224 / 2011-11-16 21:33 / Tysiącznik na forum
już mnie coś zawodzi? RTS wg stooq traci 95%
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2011-11-16 21:45
na to wygląda to Ci dopiero okazja ale podejrzewam że to może być błąd
max1224 / 2011-11-16 21:50 / Tysiącznik na forum
to jasne ... na money jest 0,04% na plusie
tedcho-mnielog / 194.177.29.* / 2011-11-16 22:00
tak samo na stockcharts.com
tedchom / 2011-11-16 22:10 / Tysiącznik na forum
oj kuczyn ma rację z tym dodrukiem ale czy tak zrobią? to się okaże, bo byłoby to na zbyt oczywiste do odczytania
Zeus52 / 2011-11-16 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki,dzięki wszystkim za życzenia. I widzę,że wiara się stara,jak może. Już przez chwilą mieliśmy pełne objęcie bessy nawet na USD/PLN...mam nadzieję,że do wieczora to ładnie domkniecie...żeby takie pełne objęcie pozostało...Jeszcze raz dzięki za życzenia i starania...:))
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2011-11-16 14:03
Zeus najlepszego życzę
suv44 / 2011-11-16 15:29
Zeus,zdrowia,spelnienia marzen zycze
Zeus52 / 2011-11-16 16:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki suv44,dzięki tedchom. Może coś się spełni. Na razie skromnie,na dzisiaj. Już jakoś tak się układa...nie chciałbym popadać w przesądy...że zwykle albo w rocznicę urodzin układa mi się zwykle coś po myśli...a jeśli nawet nie w ten dzień,to jest on zwykle kluczowym dniem,w następstwie którego układa się w przyszłości. To mogłaby być np obecna świeca na eurodolarze,pomocna do wybudowania"W"...tak od pewnego czasu o tym"W" myślałem. Może więc wypali(?). Taka złożona korekta na ED..."A","B","C",w której "C" jest również złożone z podfal a,b,c...zgodnie z resztą z zasadą zmienności..."A" było proste,więc"C" składa się z a,b,c. A to doprowadza do"W" i na tym zakończylibyśmy korektę na ED. To były takie moje ciche marzenia na krótką metę.
max1224 / 2011-11-16 21:06 / Tysiącznik na forum
post na blogu napisany, robota skończona zatem nalewam Johny Walker'a do szklaneczki z trzema kostkami lodu i Twoje zdrówko Zeusie piję licząc, że nie sam to czynię bo lusterka brak
NA ZDROWIE I STO LAT
Zeus52 nielog. / 77.113.157.* / 2011-11-16 23:02
Dzięki i na zdrowie...ja też przed snem coś wychylę...przed zupełnie spokojnym snem...co podkreślam...jest dobrze,a co ma wisieć,nie utonie. Co najwyżej wybicie z trójkąta opóźni się o dzień,maximum dwa. Taka już uroda trójkąta symetrycznego...jak pisałem,co najmniet 80% prawdopodobieństwa wybicia górą...taka uroda,że trójkąt ten bardzo trudno załamać(o czym z resztą mówił w TVNCNBC kolega Piotra. Dlatego mówiąc o dynamicznym wybiciu rozumie się wybicie na północ. Inne opcje są tak mało prawdopodobne,że graniczą z cudem. Nawet przy naruszeniu dolnej bandy mamy trójkąt być może nadal symetryczny,później prostokątny,wreszcie klin zniżkujący...a wybicie w górę jest jedno. Ale za to znaczące.
max1224 / 2011-11-16 23:10 / Tysiącznik na forum
ale nie ma na razie żadnego wybicia jest tylko i wyłącznie zejście do dolnej bandy ... jak to Piotruś powiedział, a za chwilę napisze Fitch wystraszył amerykanów nawet nie wiem czym ale wystraszył ... trójkąt ten sam, ale może się to trochę przedłużać ... pamiętasz ile zeszło mi z opisywaniem klina na wigu20 ... momentami sam zaczynałem wątpić ... ale co tam walnę za Ciebie jeszcze jedna szklaneczkę i lulu :))
Zeus52 / 2011-11-17 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z ropą jeszcz jeszcze taka sprawa,której Piotruś nie ujął w komentarzu po sesji...to tak,dla informacji...od wczoraj mamy zmianę serii kontraktów na crude-oil. Wtedy zwykle dzieją się rzeczy niezwykłe. Technika(wybicie szczytów lipcowych)i zmiana serii. Doszukiwanie się innych powodów mija się z celem. Na razie.
Zeus52 nielog. / 77.115.90.* / 2011-11-16 23:50
Fitch w ostatniej godzinie(jak zwykle,skąd my to znamy)sesji u Janków wyjechał z ostrzeżeniem,że kłopoty europejskie mogą obniżyć perspektywy ratingów dla amerykańskich banków(nawet nie ratingi,ale perspektywy ratingów). Ja myślę,że przyczyną tego lokalnego zjazdu była raczej bliskość górnej bandy trójkąta,a nie tyle sam Fitch. Gdyby nie to,to Fitcha by po prostu olali...kto zważa na i tak skompromitowane agencje...po prostu górna banda nie pozwalała na razie na dalszy ruch w górę. Jak się to precyzyjnie narysuje,zwłaszcza po cieniach,a nie korpusach,to wyraźniej widać. Dlatego Fitch zareagował. Aby nie dopuścić do wybicia w ostatniej godzinie. Ale chyba większość wie,że agencje,to żadne agencje,lecz gracze manipulujący rynkiem. Dlatego jutro,jak się z tym prześpią,pewnie zanegują całą dzisiejszą świecę. Coś takiego i widoczna reakcja przy górnej bandzie trójkąta pokazuje,że jest ona bardzo ważna. Już wszyscy to widzą i grają(a niedawno zaproponowałem Piotrowi,że coś takiego się kroi,aby to narysował,z resztą podesłałem mu gotowca,hi,hi...a teraz wszyscy to grają...nie powiem,że to niemiłe). Ale w takim razie po wyłamaniu tego oporu ruch w górę będzie naprawdę dynamiczny. Ropa ciekawie poszła. Szukałem info,czy coś się nie stało na linii Izrael-Iran,ale nic z tych rzeczy. Powodem był jakiś mało znaczący pretekst,a później po prostu technika...wybicie lipcowego szczytu wydatnie wydłużyło biały korpus.
quasi_trader / 31.174.198.* / 2011-11-17 16:49
Mam wrażenie, że niektórymi zawładnęła mania trójkątów, czworokątów, wielokątów i takiego określania rzeczywistości, by wszędzie dookoła widzieć wzrosty nawet, jeśli dane makro i mikro temu przeczą.
A fakty są m.in. takie, że indeks WIG-Deweloperzy, będący wyprzedzeniem WIG20, właśnie zaczyna testowanie drugiego dna. Za kilka, kilkanaście dni jego drogą pójdzie WIG20 i być może dopiero po tym obsunięciu nastąpi dynamiczne odbicie. ALE NA PEWNO NIE WCZEŚNIEJ.
Poza tym ciągle słabość wykazują niektóre rynki wschodzące jak Turcja czy Indie.
szalony inwestor / 2011-11-17 18:57 / Tysiącznik na forum
quasi trader masz racje na tym forum wszyscy sa zafiksowani na punkcie wzrostow szukaja na sile powodow do ruchu up a gielda ostatnio slabo sobie radzi ale tu do nikogo to nie dociera. tak to jest jak.sie gra tylko na.wzrosty wtedy podswiadomie szuka sie powodow.do.ruchu up. zeby miec wyczucie trzeba gracbna wzrosty i spadki wtedy sie czuje rynek.
max1224 / 2011-11-17 19:11 / Tysiącznik na forum
bo to forum FUNDUSZE już na ten temat była dyskusja ... jest forum FOREX, SPÓŁKI i tam jest miejsce na szybkie ruchy ... czy Wy nie rozumiecie, że tu piszemy o nieco innym horyzoncie ... czy naprawdę nie widać naszych wpisów o korektach spadkach i poziomach zejścia? nie do końca rozumiem o co Wam chodzi ... ale to już Wasz problem ... OK rozumiem, że możecie mieć inne zdanie tylko po co te frustracje ... zresztą szalony miałeś ode mnie cynk na eski i olałeś więc o co biega, pisałem wtedy o korekcie i jak dla mnie jest jeszcze miejsce na zejście ... a że piszę o wzrostach ? a co jakiś zakaz?
szalony inwestor / 2011-11-17 19:37 / Tysiącznik na forum
1.poprostu dziwi mnie ze tu zawsze wsxyscy widza wzrosty
2. miales czuja co do tych esek ale ja lubie pelne rychy teraz to w pol drogi sie w fw nie bede ladowa. gram tylko dt i jest calkiem niezle
3. po tej korekcie o ile sie nie zmieni trend bedzie okazja do kupna akcji i funduszow
4. czekam na panike
max1224 / 2011-11-17 19:46 / Tysiącznik na forum
nie zawsze i nie wszyscy ... ale jakbyś się wczytał, to my piszemy o spadkach jednocześnie za nimi wyczekując kolejnego wzrostu ... ostatnio jest tak, że na te impulsy spadkowe nie opłaca się wychodzić od miesiąca mimo wahań i dużej zmienności portfel oscyluje na stałym poziomie więc po co panikować ... wychodząc można się nadziać na gwałtowny ruch i klepnąć stratę na wyjściu rzędu 5-8% a to trudno odrobić
max1224kom / 195.117.209.* / 2011-11-17 17:23
no weź chłopie ... dzisiejsze o nowych bezrobotnych, i budowlane w USA przeczą w szczególności te dane były FATALNE hi hi hi ... cały problem obecnie tkwi w spekulacjach nt długu państw i spekulanckich atakach na kolejne słabe ogniwa strefy euro, a rynkami rządzi zwykły strach ... a jak strachliwi inwestorzy to właśnie takie reakcje na rynkach, (czego należało dowieść)
quasi_trader / 31.175.182.* / 2011-11-17 17:45
Dlaczego nic nie wspominasz o dzisiejszym negatywnym odczycie indeksu FED z Filadelfii ani o zamówieniach budowlanych M/M i R/R z Eurolandu? Jutro o 16.00 w USA będzie ogłoszona wartość indeksu wskaźników wyprzedzających i też czuję, że odczyt będzie gorszy niż poprzednio. A spekulacyjne ataki na długi państw strefy euro wynikają nie tyle ze spekulacji ile z rzeczywistych obaw inwestorów o własne pieniądze. Przejechali się na Grecji tracąc 50%, teraz wcale nie jest powiedziane, że tak samo nie będzie w przypadku Włoch czy Hiszpanii, więc najzwyczajniej w świecie szacują ryzyko wysoko i domagają się wysokich profitów w zamian za strach przed powtórką z historii.
max1224 / 2011-11-17 18:03 / Tysiącznik na forum
powołałeś się na dane makro i mikro ... dałem więc przykład danych pozytywnych i tyle ... akurat dane o bezrobociu mogą być istotne, zaś odnośnie wskaźników wyprzedzających poczekajmy do jutra i zapewne jeden z nas będzie zdziwiony, akurat oczekuję dobrych odczytów ... ograniczam się też do danych w USA, bo stamtąd oczekuję impulsu tak jak stamtąd poszedł ruch spadkowy dane europejski i tak obecnie schodzą na drugi plan króluje rentowność obligacji
Zeus52 / 2011-11-16 08:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale Piotr pojechał na temat KGHM....Rada Nadzorcza ogłasza skup akcji w celu podniesienia kursu,a KNF milczy w sprawie manipulacji kursem akcji! A do tego,"jeśli Skarb Państwa zatwierdzi decyzję rady,pozbawiając się dywidendy w czasie,gdy mamy kłopot z deficytem,to albo żyjemy w bajkowym świecie,albo MF chce sprzedać część KGHM....w innym wypadku,MF powinno się zastanowić,czy aby Rada Nadzorcza KGHM jest obsadzona właściwie"
privy / 2011-11-16 09:37 / Tysiącznik na forum
Ja w takie rzeczy nie wierzę. Ten skup ma niby być przez ładnych parę lat więc te info jest kompletnie bezwartościowe na tak płynnej spółce. Bardziej przypomina mi to ochronię przed nadmierną dywidendą dodatkowej kasy z nieudanych akwizycji złóż, ale SP raczej na to nie pozwoli. Krowa musi być wydojona, za głośno ostatnio muczała.
max1224 / 2011-11-15 19:58 / Tysiącznik na forum
kolejny raz po amerykańsku:)
Zeus52 / 2011-11-16 08:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,dziś mam urodziny...załatw coś na dziś w prezencie...jakieś porządne"objęcie" na walutach,potwierdzające spadającą gwiazdę z 1 listopada,byłoby niezłym prezentem...załatwisz? ...:))
jankoma / 2011-11-16 22:45
Wszystkiego najlepszego i 100 lat dla Zeusa :))
max1224kom / 83.29.242.* / 2011-11-16 09:27
przede wszystkim 100 lat ... pomyślę, postaram się ... jakby brakło środków to koleżanki i koledzy forumowicze na pewno pomogą, jakże by nie ... a wieczorem szklaneczkę whisky z lodem za Twoje zdrowie z przyjemnością wypiję i pewnie też kilku chętnych sie znajdzie:))
privy / 2011-11-16 10:21 / Tysiącznik na forum
Z tym pomaganiem to bym nie przesadzał, ale szklaneczka...łaj not:) Niech wszystkie błędy wychodzą ostatecznie na dobre.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-11-16 10:32
Zdrówka ;)
Zeus52 / 2011-11-15 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max...dotąd czułem się samotny i opuszczony,wieszcząc odbicie w gospodarce pośród tabunów kraczących o kryzysie,recesji analityków,utytułowanych często ekonomistów...owszem byli nieliczni myślący inaczej,ale mało istotni. Teraz mamy sprzymierzeńca. I to nie byle jakiego...a ich zdanie pokrywa się z moim,a co ważne liczy się bodaj najbardziej na rynkach. Zgadnij kto to taki.
tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2011-11-15 22:59
Czyli sugerujesz wzrosty do nowego roku? Jeszcze nie dokupiłem que2 i zastanawiam się czy może jeszcze będzie tańsza okazja czy też już za późno co myślicie?
max1224 / 2011-11-15 22:57 / Tysiącznik na forum
nie mów że GS dołączył
Zeus52 / 2011-11-15 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sam to wypowiedziałeś! Dokładnie ustami swego prezesa"gospodarkę U.S.A. czeka w najbliższym czasie silne przyspieszenie"
max1224 / 2011-11-15 23:18 / Tysiącznik na forum
no tylko żeby to nie była wypucha, a za 2 tygodnie nie nastąpił zawał ... a na serio to już od dłuższego czasu ml2 i skan5 dają niezłe zyski
Tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2011-11-15 23:55
Dłuższego czasu? komuś tutaj czas zbyt szybko chyba ucieka
max1224 / 2011-11-16 19:29 / Tysiącznik na forum
tak bardziej konkretnie to za ostatnie 3 miesiące ML2 dał zarobić 17,24%, lepszy okazał się tylko SKAN5 17,32%, a trzeci pod tym względem DWS8 15,46%, następne to wynik rzędu 13% z hakiem ... ciekawe czy komuś chciałoby się szukać :))
max1224kom / 83.29.242.* / 2011-11-16 08:10
oj żebys wiedział zapier... szczególnie tak od połowy lipca ... przydałoby się żeby doba 29h miała ... przed październikiem wbrew pozorom też tragicznie z ML2 nie było (dolar)
Zeus52 / 2011-11-16 07:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML2 to S&P500....a to cały październik...więc chyba można tak powiedzieć(?)
Zeus52 / 2011-11-15 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak widać przeczytali i wzięli sobie do serca mój poranny wpis...."nie powinni tak się spieszyć z atakiem na górną bandę trójkąta(a taki mają zamiar,dziś lub jutro)"...jakoś tak to leciało...niech lepiej bardziej napną sprężynę przed dynamicznym wybiciem. Właśnie waluty,jak tu kolega niżej wspomniał. Ja tam widzę,w odróżnieniu od anali,tylko i wyłącznie obronę przed spadkami. To objawia się wzrostami USD/PLN i EUR/PLN....ale to są wyłącznie korpusy obronne...po prostu byki na parach złotowych nie mają innego wyjścia,jak przeć,choćby siłowo,wbrew technice,do góry. To jest jedyna obrona przed totalną zwałą...na USD/PLN w każdej chwili może zostać przełamana lokalna linia trendu wzrostowego. Na EUR/PLN to już nie jest zwykła obrona. To obrona wręcz rozpaczliwa przed wyłamaniem średnioterminowej linii trendu. Gdyby nie tworzone co jakiś czas białe korpusy obronne mielibyśmy z dnia na dzień ruch w dół,przypominający upadek do szybu Halemba Głęboka...i to w końcu nastąpi. I może być dosłownie z dnia na dzień...jedna sesja=kilka figur w dół nie pipsów,ale figur. W jeden dzień. Ktoś,kto wyczai moment może zostanie milionerem,wielokrotnym.
quasi_trader / 31.174.218.* / 2011-11-15 13:45
W oczekiwaniu na wzrosty kilka rzeczy powoduje niepokój:
- długoterminowy trend EUR/USD jest spadkowy, jeżeli wsparcie 1,352 z 8 listopada nie wytrzyma to otworzy się droga do 1,318 z 2 października, przebiciem którego może rozpocząć się rzeź edka, a trudno wyobrazić sobie hossę na akcjach przy jednoczesnym umacnianiu się USD;
- załączając 3-letni wykres USD/PLN widać jak czytelnie dotąd poruszała się ta para, analiza techniczna wskazuje na umocnienie PLN, tymczasem USD pnie się w górę do oporu 3,351 z 21 września i wcale nie jest powiedziane, że go nie przekroczy, co wywołałoby wiadomy wszystkim efekt;
Zeus52 / 2011-11-15 09:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż tam mamy na dzisiaj? Wczorajsze obsunięcie na Staśku na świątecznym wolumenie...kursujemy w ramach trójkąta i być może szykujemy wybicie. Trzeba wiedzieć,że trójkąt powstał w oparciu o MA200. To ta średnia hamuje wzrosty,powodując powstanie konsolidacji w formie trójkąta...sprężyna się napina,ciśnienie od dołu rośnie. Jeśli trochę to jeszcze potrwa,to wybicie będzie potężne. Dlatego właśnie spadek na początku tygodnia uważam za plus. Gorzej byłoby,gdyby przedwcześnie się wyrwali. Gdyby tydzień zaczął się od wzrostów...tak właściwie to nie mógł...za blisko MA200 i za blisko górnego ograniczenia trójkąta...musiało być cofnięcie. Tyle,że Janki prawdopodobnie dziś ponownie podejdą pod górną linię trójkąta i dotrą do MA200. Ważne,aby było miejsce do ruchów wewnątrz trójkąta jeszcze przez tydzień. Za tydzień Śwpięto Dziękczynnienia,a po nim" czarny piątek"...gdyby przetrzymali do tego czasu,nie wybijali trójkąta dzisiaj,lub jutro...wtedy wystrzał byłby większy i pewniejszy co do dalszego ciągu. Dlatego dobrze by chyba było,gdyby dziś podeszli do górnego ograniczenia,ale go jeszcze nie wybijali. Jakieś cofnięcie umocniło by opór,a to z kolei tak napięło sprężynę,że pęknięcie oporu za następnym podejściem dałoby zatrzymanie dopiero na tegorocznych rekordach.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy