Forum Polityka, aktualnościGospodarka

17. dzień strajku - dołączają kolejne szpitale

17. dzień strajku - dołączają kolejne szpitale

Wyświetlaj:
leszek345 / 89.243.96.* / 2007-06-06 16:23
Skoro sytuacja gospodarcza jest taka a nie inna z pustego nikt nie naleje. Nalezaloby wiec opodatkowac kazdego obywatela podatkiem 'lakarskim' np. 5 zl i wowczas starczyloby na podwyzki. To jednak musi zrozumiec kazdy obywatel Polski ktory chce korzystac z uslug lekarskich. Kolejnym poroblem jest nadmierna ilosc lekarzy ktorych ksztalci sie 'jak leci'. Nie istnieja zadne mechanizmy ktore kontrolowalyby przyplyw nowych lekarzy. Masz kase to studia mozesz sobie nawet kupic! Zmiany wymagalyby glebokiej i bolesnej ingerencji w strukture Akademii Medycznych. Bez watpienia to spotkaloby sie z olbrzymim sprzeciwem kadry urzedujacech 'wrecz' w takich placowkach i jak to powiedzial Stanislaw Tym 'kolo sie zamyka i stwierdzam ze organ jest chory'. Suma Summarum - brak pieniedzy na lekarzy jest li tylko czubkiem gory lodowej ktora z mojego punktu widzenia siega az po sam system ksztalcenia. Zacznijcie 'Wy Parlamentarzysci' od systemu edukacji jesli jakiekolwiek zmiany maja byc dlugofalowe i dobre. Mam nadzieje ze sytuacja znajdzie rozwiazanie.
man13 / 2007-06-06 16:33 / Tysiącznik na forum
skoro sytuacja gospodarcza jest tak dobra jak opowiadają Kaczyńscy to nie owinno być problemu i dodatkowe opodatkowanie nie jest potrzebne. Natomiast co do kształcenia to warto wiedzieć ze w kolejnej RP kształci się za publiczne pieniadze całą armię studentów dla których brak jest możliwości podejmowania pracy w kraju.
olek456 / 87.205.195.* / 2007-06-06 15:28
nazywają to strajkiem!! Wrócą z wakacji, to będą musieli sobie troszkę zainwestowac w kasy fiskalne. I dobrze!!!
lekarz / 83.11.129.* / 2007-06-07 10:18
Chętnie zainwestuję w taką kasę. Jestem lekarzem i płacę podatki z prywatnej praktyki. To nie jest problem, to kwestia zawiści ogółu. A i za dużo nas nie jest. Jedna z najniższych w Europie liczba przypadająca na 1000 mieszkańców. I będzie nas mniej, bo studia coraz mniej popularne, wyjeżdżamy sporo (zaznaczam, że inne grupy zawodowe też wyjeżdżają), umieramy wcześniej. Tak więc więcej zrozumienia proszę.
man13 / 2007-06-06 16:27 / Tysiącznik na forum
Szczególnie w Łomży i Suwałkach.

Najnowsze wpisy