18 X - 22 X

Shadowm / 2010-10-17 18:19
Na forum zrobiło się ostatnio coś bardzo cicho, więc tak na rozruszanie, otwieram nowy tydzień!

Jeśli o mnie chodzi to na razie lekko się wycofałem. Kusi zielony, ale to chyba jeszcze nie czas na zakupy, natomiast co do WIG to nie czuje sie ekspertem, zeby orzekać w jakim kierunku to dalej pójdzie. A jak u Was Panowie? (I Panie, jeśli jakieś są!)
Wyświetlaj:
max1224 / 2010-10-22 19:12 / Tysiącznik na forum
słowo nt. bovespy obecnie drugi dzień utknęliśmy między 23,6% zniesienia wzrostu mierzonego od pierwszego lipca a 32,8% ostatniego impulsu jednocześnie 23,6% całego wzrostu od 20 maja co prawda to nie wiele znaczy ale trzecia świeczka skutecznej obrony tych poziomów może dać szansę na koniec korekty albo też zapoczątkować mały ruch korekcyjny przed dokończeniem spadków wtedy zejście do 50% czyli w okolice 67700
Zeus52 / 2010-10-22 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze jedna sprawa...zdaje się,że nadchodzi następna fala wzrostow produktów rolniczych(pszenica,soja,kukurydza...). Oj będzie się chyba działo na tych walorach w poniedziałek. Oj będzie...
Zeus52 / 2010-10-22 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż dodać? Byki na gold wykonały postawione przed nimi zadanie w 100%,nie tylko nie dopuszczając do zejścia do minimów,lub co gorsza,do zakrycia dolnego cienia,ale wytrwale dążyły do zamknięcia w pobliżu maxsimum sesji....czy ja dobrze widzę? Czyżby to"młotek"na wykresie gold? To pośrednio łaczy się także z Bovespą...bo eurodolar,bo ropa. Zobaczymy w weekend,co też wymyślą w trakcie spotkania w Korei. A później szczyt G20...w następnym tygodniu znowu posiedzenie FED,wybory w Stanach...ech,są powody do niepewności. Tylko taka ciekawostka...złoto zaczyna momentami tańczyć solo...gdy ED się za bardzo obsuwa,opuszcza go i idzie swoją drogą. Widać to było w późniejszych godzinach sesji...pamiętam taki taniec gold...zwykle tak robiło tuż przed ostrą jazdą w górę, i bywa to później niezależnie od tego,co zrobi ED.
tedchom / 2010-10-22 23:19 / Tysiącznik na forum
faktycznie patrzę i jest młotek idealny książkowy, wygląda na to zeus że będziemy musieli kogoś tutaj okrzyknąć małym prorokiem:) masz chyba nosa do rynku. Zobaczymy czy już to ruszy up ale fakt wiele na to wskazuje
Zeus52 / 2010-10-23 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj nie mów tak...bo zapeszysz i co wtedy? Na razie to tylko możliwość,szansa. A pogadamy,jeśli to wypali...nie to,co chcesz widzieć,jest ważne. Jeśli się uda...przyjmę gratki. Ale teraz....jestem nieco zażenowany,bo wiesz jak wiele może się zdarzyć... Z resztą,duża korekta na gold i tak musi nadejść. Problem tylko,czy jeszcze przed nią zobaczymy atak na szczyty...
tedchom / 2010-10-23 00:03 / Tysiącznik na forum
ja raczej zakładałem jeszcze wiekszy spadek i potem do świąt up
Zeus52 / 2010-10-23 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym,jeśli wypali jak niżej...to po szybkim szczycie,zmieści się jeszcze duża korekta na gold. Taka 2-3 tygodniowa....a do świąt i tak zostanie trochę czasu. To 3 miesiące.
Zeus52 / 2010-10-23 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
RSI jest na 50p....a więc teoretycznie pół na pół...łatwo wyobrazić sobie taki ruch. Max o tym zagrożeniu wspominał. Ale przy tak silnym trendzie...zejście RSI do 50p.,to już tak,jakby w innym wypadku wejście do strefy krańcowego wyprzedania(poniżej 30p.). Teraz powinien nastqić ruch RSI w górę. Z tym,że nie przewiduję dużego wejścia w strefę powyżej 70p....a nawet w ogóle może nie wejść już do strefy...to może odpowiadać krótkiemu nadbiciu dotychczasowego szczytu. Ale może powstać też właściwa,szczytowa formacja odrócenia...czyli,jak pisze Kuczyn:dłuższa korekta. Ale timing inny.
Zeus52 / 2010-10-22 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
A,żeby poprawić wielu osobom humor,to dodam że choć faktycznie,od wczorajszego zamknięcia dolar niewiele dodał,to jednak od fixingu wczorajszego,do dzisiejszego,przybyło mu 1,50%. No i Newcrest Mining nie przejął się zupełnie wczorajszymi harcami złota,wychodząc dziś w nocy na zieloną stronę mocy.
Zeus52 / 2010-10-22 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba czas co nieco uporządkować. Proszę wybaczyć małą dokładność poziomów na złocie. Obserwowałem i piszę z konieczności z telefonu,gdzie trudno o precyzję,nie da się poprowadzić linii trendu,chyba że na oko,albo przykładając krawędź paczki papierosów...palenie czasem na coś się przydaje. Ale dla jasności,oprócz poziomów podawałem opis,jak to widzę. Teraz,przy dzisiejszym porannym zejściu gold i wybudowaniu dolnego cienia widać wyraźniej,o co mi chodziło. Otóż właśnie ten rejon,koniec dzisiejszego cienia,dotyka zakresu wyznaczonego przez te szpulki z przełomu wrzesień/październik. To także wspominana linia 2,5 miesięcznego trendu wzrostowego. Wniosek: teraz byki mają na gold okazję. I w zasadzie nie mogą już odpuścić. Nie powinny pozwolić niedźwiedziom na zakrycie powstałego,dolnego cienia. Inaczej mówiąc nie mogą dopuścić do pokonania dzisiejszego minimum śródsesyjnego. Jeśli myślą o większym wybiciu w kierunku szczytów i potwierdzeniu trendu wzrostowego,potwierdzeniu że mamy do tej pory"czwórkę",a nie"A" korekty... A w zasadzie nie powinny w ogóle folgować już miśkom i pozwalać im na atakowanie dolnego cienia. Takie zejście,co prawda,jeszcze nie przesądza sprawy...ale baaa...ardzo utrudniło by jakąś akcję bykom po weekendzie. O groźbie zejścia do poziomów o których marzy max,już nawet nie wspominając...stały by się wtedy bardziej realne.
max1224 / 2010-10-19 18:48 / Tysiącznik na forum
na goldzie flaga dobrze nie wróży kolejne 2% down się jak nic kroi jazda do 1332 dalsze ważne to: 1299, 1271 i ostateczne 1244 a i na stockcharts indeks xau leci w kierunku 192 kolejne przystanki to 185 i ostateczny 182 czyżby jednak Zeusie udało się odkupic po moich kiedyś preferowanych cenach??? zastrzegam ze nie są to żadne wielkie analizy ot walnąłem zniesienia fibo i tak mi wyszło
Zeus52 / 2010-10-20 19:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
I już o podwyżce stóp w Chinach zapomnieli....czyli zgodnie z planem Kuczyna
max1224 / 2010-10-20 19:17 / Tysiącznik na forum
dokładnie jakoś tak wszystko wraca do szeregu
London / 2010-10-20 22:07 / Bywalec forum
I tak jak wspomniał Zeus wczorajsze zachowanie wydaje się przesadzone na coś co było wiadomo już dawno. Według mnie cały czas droga na 2900 otwarta i teraz nawet lepiej bo rynki się schłodziły. Póki co ja trzymam się tezy wzrostowej co nieznaczy ,że nienależy być czujnym .Pzdr ALL
Zeus52 / 2010-10-21 11:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
I tak,jak pisał mi na maila tedchom,o przepływach(a on wie,co pisze)duża kasa jest poza rynkiem i czeka na wejście...na zachętę,a jeśli niedźwiedzie sobie nie radzą...to trudno o lepszą...
myfa / 2010-10-21 19:31 / Bywalec forum
złoto leci ładnie na ryj :(
max1224 / 2010-10-21 23:27 / Tysiącznik na forum
no jeszcze jeszcze tak z 60$ i idę na zakupy (sorry Zeus biznes is biznes)
Zeus52 / 2010-10-22 08:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fakt,że Kuczyn od paru dni pisze o dłuższej korekcie na rynku gold... Ale nie szkodzi. W odpowiednim momencie nie omieszkam przypomnieć,że biznes is biznes...:))
max1224 / 2010-10-22 12:25 / Tysiącznik na forum
wiem wiem chwilowo w kwestii złota jesteśmy po różnych stronach ale to naprawdę kwestia czasu i moze się okazać że zanim wejdę Ty z nawiązką odrobisz to co teraz oddajesz , biznes.... a moje sorry w kontekście oczekiwanego spadku z mojej pozycji te 60 to idealnie ale jak to napisałem to sobie co nieco przypomniałem i zrobiło mi się tak dziwnie resztę znasz
Zeus52 / 2010-10-22 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nikt nie wie,co będzie. A jak Ci się podoba mail...ten,z początku o "dziwnej i nierokującej,na mój nos, RGR na ED",pogaduchach rano na ten temat z Kiepasem,po...na zasadzie:od Sasa,do lasa...trwające właśnie spotkanie ministrów i szefów banków centralnych i możliwość porozumienia wobec zmodyfikowanej zasady Kalego wyznawanej przez jednego z uczestników...najważniejszego,z resztą.
tedchom / 2010-10-21 21:49 / Tysiącznik na forum
taki przystanek do ew. tankowania na xau pierwszy jest tuż tuż 1320 dopiero jego moim zdaniem pokonanie da sygnał rozważenia wyjścia z ml5
Zeus52 / 2010-10-22 10:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry...dla ścisłości. Chodziło o RGR na gold. Na ED RGR jest tylko na godzinowym(i taki też zasięg czasowy,w sam raz dla forexu). Bo,aby powstała RGR na ED dziennym,to....jeszcze ho,ho,ho,albo i wcale. :)
Zeus52 / 2010-10-22 08:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy przecież zapowiadaną bodaj od soboty RGR(jako możliwość,opcję...która jednak się stała) na gold...i wczoraj naruszenie linii szyi. Podobnie na ED. Czy spadki? A może"pies baskervilla"?...po prostu musiałem przypomnieć. A jeśli wyłamanie dołem...to co? W okolicach 1300$ są nie tylko silne wsparcia,ale linia 2,5 miesięcznego trendu wzrostowego. W sam raz dobry punkt do zaliczenia podczas którejś sesji. Może,tak jak poprzednie jej zaliczenie, tylko dolnym cieniem? Ciągle sam siebie pytam....gdzie jest ta "piątka" na gold,która dawałaby dużą korektę po niej następującą? Korektę do okolic 1260$? Przecież wystarczy pociągnąć linię po dołkach...od dna w lipcu,przez dołek(dolny cień-"dwójka"),po"jedynce"...mamy"trójkę"...gdzie jest następne dotknięcie linii trendu? Nie ma. Dopiero może być...a po nim"piątka". Może w formie głowy,ale już dużej RGR.
Zeus52 / 2010-10-21 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiem tylko...dziwne i nie pasujące do ogólnej sytuacji. Długo więc nie poleci. Albo zatrzyma się teraz,na obecnym poziomie...i możliwy byłby"pies baskervilla",czyli odwrotna reakcja na linii szyi RGR. Linii szyi naruszonej nieco dzisiaj. Ewentualnie najważniejsza linia obrony...poziom szpulek z ostatnich sesji września. To jednocześnie linia 2,5 miesięcznego trendu...nie została przebita,a nawet jeszcze nieco brakuje...to około 1300$. Do tego momentu,to ciągle jest"czwórka"w lokalnym trendzie wzrostowym...gdzie wtedy,przy zejściu do 1300& będzie RSI?...prawdopodobnie w okolicach,lub w strefie maksymalnego wyprzedania. Ale muszę to zobaczyć po 23.00 na stockcharts.com...jak w ogóle sytuacja wygląda. Dziś ML5: +1,12%,ale dolar zabrał więcej. Jutro ML5 może dać duży minus(choć nie musi),za to dolar pewnie dołoży(choć także nie musi)...i tak w kółko.....jakieś deja vous? Piszę,że ani fund,ani dolar jutro niczego nie musi....bo ED miał właściwie zaplanowany przystanek,szpulkę...i jutro znowu możemy mieć sytuacje przeciwną...następny,biały korpus.
Zeus52 / 2010-10-20 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto nieco marudzi...grozi zbudowaniem małej,lokalnej formacji RGR...ale pewnie czeka na eurodolara(za to spółki nie czekają). Edek będzie chciał pewnie zrobić to samo,co w trzy poprzednie sesje. Czyli korpus/szpulka/korpus...tylko,że dwa poprzednie korpusy były czarne,a teraz chyba powtórka z korpusami białymi. Pewnie zechce zaatakować ostatni szczyt...czy uda się go przebić,to inny problem. Ale popatrz na kontrakty gold i silver...moja druga linia obrony wytrzymała(na razie). Newcrest podobnie...zamknął wyższą,tę dużą, lukę hossy,ale dzisiaj zaczął od luki bessy i zaczął budowę białego korpusu maribuzu od tej mocnej linii obrony,od poziomu"gwiazdki"-szpulki...powstałej z resztą z przetestowania(na poziomie) wcześniejszej luki hossy,z połowy września. Musisz to zobaczyć na wykresie. Jednak bez hurra. Bo powstała luka bessy nie została domknięta. Mimo wysokiego,białego korpusu...jeśli po przystanku-szpulce,jutro/pojutrze...luka bessy nie zostanie zamknięta...to zostaniemy z"wyspą odwrotu". ED,gdyby jednak przebił lokalny szczyt...to będzie dochodził do 1,45 jako"piątka". A to nie wróży przebicia tego poziomu w tym ruchu. Raczej odbicie od linii trendu(1,45) w dół...duża korekta A,B,C,lub coś takiego. Ale to śpiewka przyszłości. Pożyjemy zobaczymy. Najpierw ED musi się wykazać pokonując 1,41 a to nie jest takie oczywiste. Mówiłem,że spać spokojnie się nie będzie... Kto dał decyzję wyjścia po sygnale RSI na gold,ma przynajmniej spokój...bo realizacja poniedziałkowego zlecenia powinna wypaść w miarę dobrze. A mi pozostaje waleriana na nocnym stoliku,przy łóżku...
myfa / 2010-10-20 22:02 / Bywalec forum
też się denerwuje bo myślałem że płytsza będzie korekta ale siedzę dalej na razie bo teraz nie ma sensu uciekać, polowe siedzę w ml5 i ml6 a reszta nasz grajdołek
Zeus52 / 2010-10-21 08:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasi wczoraj tak źle nie poszli. Wczoraj,to dywidenda PKO BP zabrała 0,65% z Wig20. A z plotek: Przęcieki z głównej firmy doradczej FED mówią,że 3 listopada zapadnie decyzja o dodatkowym skupie obligacji("dodruk") w wysokości 500 mld dolarów. Poza tym dane z Chin(PKB za 3 kw.) zaskoczyły minimalnie pozytywnie:0,1% ponad konsensus rynkowy,czyli spadek mniejszy od prognoz,ale utszymując się na bardzo wysokim poziomie. Inflacja CPI:+3,6%...to usprawiedliwia podwyżkę stóp. Jednocześnie usuwa sprawę Chin,ich "chłodzenie"gospodarki na dalszy plan...teraz na dłużej.
Zeus52 / 2010-10-20 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj wypadło tak sobie. ML5:+0,13%,ale łącznie z dolarem,to +1,66%. Ale fart ze SKAN5. Wczoraj,w momencie sprzedaży jeszcze na+0,43%...a dziś właśnie,gdy już go nie mam,właśnie posypał się dość boleśnie. Dokupienie ML5 też wczoraj wypadło ciekawie(tanio)....ale znowu:bez hurra...bo zobaczymy,co dalej. Bo wejście(powiększenie pozycji) wygląda na dość niebezpieczne i niezalecane. Z resztą,pisałem o tym. Nawet wręcz o natychmiastowej ewakuacji....jeśli ktoś woli bezpieczniejsze jazdy,to dobrze zrobił,kasując,co jego. A,że moja decyzja(trochę przez pomyłkę)była inna...to moja decyzja...pozostaje czekać,w co się to wszystko rozwinie.
max1224 / 2010-10-21 08:09 / Tysiącznik na forum
ładnie ładnie ale chyba się wszystkim jesienna nostalgia przytrafiła stąd takie szare nastroje na rynkach
Zeus52 / 2010-10-19 21:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak zwykle...trochę mnie nie było,a tu już ktoś Chińczyków nie upilnował...i nieco nabroili. Z nimi nie ma żartów...choć nieco dziwna reakcja na coś,co i tak wisiało w powietrzu...wisiało coś gorszego. A tymczasem...prawie symboliczne 25 punktów bazowych. I o co ten raban? Nie za szybko?
tim999 / 2010-10-19 23:05
prosty łańcuszek zależności. Chiny "chłodą" gospodrkę, tym zamym dają sygnał, że zmniejszają zapotrzebowanie na surowce w tym rope naftową, której są największym importerem a Brazylia, która to czarne złoto wytwarza i leci dziś na pysk;) Bovespa - 2,61%
Zeus52 / 2010-10-19 23:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Był taki moment,że rynek zamiast się zmartwić zbyt silnymi danymi z chińskiego rynku nieruchomości,ucieszył się z tego. Ale to był wzrost jednodniowy. Zaraz potem,na następnej sesji, zostało to skorygowane....bo wiadomym się stało,czym to grozi...właśnie podwyżką stóp. Zwłaszcza,że został poważnie przekroczony cel inflacyjny(równy3%) Bank of China. Można było spodziewać się czegoś więcej niż 25p.b. Czyli mamy korektę czegoś,co już powinno być w cenach. A że ceny rosły później znowu...to już nie z powodu "dobrych"danych z Chin. Mamy więc czysto emocjonalny ruch,z wykorzystaniem pretekstu do realizacji niemałych zysków. No i niedźwiadki też przecież chcą zarobić. "Niedźwiedź też człowiek",jakby powiedział Dersu Uzała...:)
matu / 15.203.233.* / 2010-10-19 16:11
oj złotko dzis zabierze
Zeus52 / 2010-10-19 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5:-3,38%,ML7:-2,13%,ale za to SKAN5:+0,43%....i zakup(po dzisiejszej cenie) na fulla w ML5 ze średnią za dziś w portfelu:-2,22%.
max1224 / 2010-10-19 23:02 / Tysiącznik na forum
jutro nadzieja w dolarze poducha powinna być
Zeus52 / 2010-10-19 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj tak. Dzisiaj fixing NBP wypadł jeszcze na minus(to podliczenie wyżej sumy portfela jest już w PLN)...za to jutro dolar dołoży. Ale nie tylko w dolarze nadzieja. Jak pisał Kuczyn(przed chwilą czytałem)...podobnie w sensie,co ja tu wyżej...że najwłaściwiej zareagował Euroland. Czyli potraktował info z Chin,jako mało znaczące. Natomiast Janki wykorzystały to jako li tylko pretekst do realizacji zysków. Jutro o podwyżce stóp(o 25pb) w Chinach nikt nie będzie nawet pamiętał.... Jedynym problemem mogą być kłopoty banków. Pisałem o tym jakiś czas temu. Dzisiaj pogłębienie pierwszej fali spadków nastąpiło z powodu kłopotów Bank of America(nieruchomości,nieprawidłowa dokumentacja). I tylko to może być powodem przedłużenia korekty (TYLKO KOREKTY!),nawet do 2-3 tygodni. Gdyby kłopoty nie zostały zażegnane,lub jakoś załagodzone wcześniej. Ale prędzej chyba,jako boczniak...tak myślę. Chiny...źle wróżące gospodarce dane...kurna,nie pod to rósł ostatnio eurodolar,aby z tego powodu miał się zmieniać teraz kierunek ruchu...a to,pod co rósł staje się coraz bardziej prawdopodobne. A więc korekta...jaka? Zobaczymy jaka będzie jutrzejsza reakcja na ten euforyczny zjazd...
tedchom / 2010-10-19 23:45 / Tysiącznik na forum
zeus jak tam maja sie metale? bo jeden z fundów w nich siedzi po uszy a nie wiem gdzie sprawdzać
Zeus52 / 2010-10-20 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...już przysypiam...ale gdyby istotą rzeczy były Chiny,to głównym dostawcą dla Chin jest Australia,a ML6 ma wiele spółek australijskich...jeśli o ten fund Ci chodzi. Na razie na gold,jeśli się przyjrzysz,to jesteśmy w punkcie omawianym w poprzednim tygodniu...wiesz,ta dziwna obrona tego korpusu,jego szczytu. Na kontraktach gold,a także lepiej widoczne na silver futures...teraz też dolny cień się tam zapuścił. RSI za to ładnie zjechał. Jest tuż ponad 50p. Dokładniej 53p.o 23.00. Jakby w pół drogi. Ale 50p. przy takim trendzie,to jak strefa wyprzedania...bliziutko jakby.
tedchom / 2010-10-20 01:32 / Tysiącznik na forum
akurat nie o ten fund chodziło ale dzieki o SF:)
privy / 2010-10-19 15:53 / Tysiącznik na forum
Wyłączyłem kompa na 2h i niespodzianka. Zdaje się, że to mój robot trzymał wcześniej rynek :). Teraz lepsze dane będą odcinać prąd drukarkom Bena stąd zapewne taka reakcja. Skala dodruku może być niższa niż to oceniał rynek. Jeśli dalej tak będzie to zaczynamy spadać.
Zeus52 / 2010-10-19 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście to poniżej,z powodu braku czasu,"ściągnąłem"od Gessnera(ED)i Łucjana(miedź)...cóż...ciągle akurat praca...zwykle tak jest,gdy coś się dzieje.
Zeus52 / 2010-10-19 08:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na eurodolarze,jak i złocie, mamy po wczorajszej sesji długi,dolny cień,premiujący w zasadzie byki...ale jest jednak szansa dla uzyskanie pewnych profitów przez niedźwiedzie. Choćby przez zakrycie dolnego cienia,a następnie budowę RGR...co daje co najmniej prawe ramię do jazdy dla byków." Co najmniej"dlatego,że istnieje jeszcze później szansa na stworzenie czegoś,co nazywamy"Psem Baskervilla"...czyli wybiciem z linii szyi RGR,zamiast klasycznie,w dół...w górę. Z resztą,ostatnio,to"Pies Baskervilla"staje się powoli klasyką :)) wszak najczęściej na tym ostatnio jechaliśmy... Na taki przebieg wskazują wykresy dla surowców,np miedzi,gdzie wszystko wręcz zachęca nie tylko do utrzymania pozycji,ale wręcz jej powiększenia w razie jakiejkolwiek próby zbudowania formacji odwrócenia.
Zeus52 / 2010-10-17 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj są Panie,a jakże. Właśnie dostałem od jednej z nich kilka ładnie opracowanych wykresów eurodolara. W tym wykres w kompresji tygodniowej(weekly). Po prostu przypomniało mi to(ten właśnie wykres),rozmowę z privem na forum,w poprzednim wątku...kurna...może nieco przesadziłem z tym ostrzeżeniem na temat RSI na gold? Bo eurodolar na weekly...przy takiej przewadze korpusowej byków...tu są małe szanse na A,B,C...to raczej impuls 1-5,który będzie dążył do 1,45 i jeśli zrobi to w trakcie"trójki"(to,co dotąd brane było za"C"),to piątka będzie fruwała ponad 1,45. Jeśli natomiast zrobi jakąś korektę teraz,to raczej płytką i krótką...ale wtedy cały impuls 1-5 zamknie się do poziomu 1,45...Więc wypada raczej ta wersja wskazywana przez kagi(trzymaj pozycje)na gold. A RSI,faktycznie wyrysuje trzeci szczyt...strasznie to szalone,nietypowe,bardzo rzadko,a właściwie wcale nie zdarzające się...ale może jednak ryzyko się opłaci? Ale właśnie dlatego,że aż tak szalone,nie pisałem o zleceniu powiększenia pozycji w gold...bo z resztą,wcale nie jestem tego tak pewny. Nie wiem,czy się nie przejadę...cóż? Ale ta doji po serii korpusów,prawie maribuzu na eurodolarze weekly...to dodaje otuchy. Bo w tym układzie wygląda na przystanek,tydzień odpoczynku...z resztą,jak pisałem,świecowe wykresy na ED,czy gold(daily)wyglądają nieźle. A z resztą,czas pokaże.
Zeus52 / 2010-10-17 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Także wydaje mi się,że na większą korektę jeszcze nie nadszedł czas...chyba,że jak o tym napisał Kuczyn,wypadnie jakiś trup z szafy. Na ED i gold...pamiętajmy,że anulowanie sygnału zakupu TO NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z SYGNAŁEM SPRZEDAŻY ! RSI na gold wyrysował drugi,duży szczyt w strefie maksymalnego wykupienia...ale niższy od poprzedniego,co powinno być sygnałem NATYCHMIASTOWEJ ucieczki z gold...RSI to bardzo szybki i skuteczny wskaźnik,jeśli się go dobrze stosuje....jak dotąd wszystko się udawało i wyrysował wszystko w zgodzie z założeniami. Ale mam teraz pewien dylemat. Bo po cichu zwiększyłem znów gold do 100%(nie pisałem,bo uznałem to za zbyt ryzykowne i niebezpieczne)...i teraz mam problem. Bo po piątku powinienem,widząc RSI,dać natychmiast zlecenie ucieczki z gold. Z drugiej strony,świecowo,złoto wygląda nieźle. Kagi(wykres alokacji środków)...silna linia jang nadal nakazuje trzymanie pozycji. Co prawda jest na niej pewna próba,ale dopiero próba utworzenia dopiero formacji odwrócenia...tu będzie bardzo trudno o sygnał sprzedaży bez utworzenia pełnej formacji ....a w trakcie jej tworzenia wiele może się zdarzyć...np może okazać się następnym załamaniem,przed kontynuacją lini jang....kurna,wszystko byłoby O.K....gdyby nie ten niższy szczyt na RSI. Ale RSI po jego utworzeniu nadal jest w strefie,na prawie 73p....czyżby więc jeszcze jeden szczyt? Potrójna dywergencja RSI miała się utworzyć? Ot zagwozdka. Ale tak,czy inaczej...czy jeszcze podjedziemy co nieco,czy już nie...Dla bardziej nerwowych przypominam:RSI,tak kłasycznie,dał sygnał natychmiastowej ewakuacji! I można kasować,co zdobyte,jeśli komuś nerwy siadają,a to zrozumiałe,to jest ten czas. Być może będzie jeszcze podjazd w tym ruchu...ale też zagrożenie jest już duże. Sam też myślę o ucieczce...ale jeszcze poczekam do jutra,do 21.00 . To czekanie w Skandii niczego nie zmienia. I tak wszelkie decyzje zostaną zaliczone,jako poniedziałkowe,z terminem realizacji w środę. A więc lepiej poczekać jak najdłużej z decyzją....jeszcze do tego czasu może się zmienić.
tim999 / 2010-10-17 20:55
z ml7 już Zeusie zrezygnowałeś? Oglądałem Kuczyna w piątek i tak myśle, że te świeżutkie dolary muszą gdzieś trafić, bo przecież nie tylko Staśka będą mimi obsypywać. Dlatego w portfelu dalej Chiny, Indie, Brazylia Stasiek i Wigwam. Kuczyn podkreślał słabość naszego rynku, że zachowuje się bardziej jak rynek rozwinięty a nie rozwijający się i z lekkim zażenowaniem podawał przyklad tureckiego ISE gdzie bity jest rekord za rekordem. Nie mam odpowiednich narzędzi (nie mam Skandii) żeby grać na złocie. DWS Gold wogóle nie odzwierciedla wzrostu ceny uncji. Przy poziomie 1265 wyceny jednostek były wyższe niż teraz przy cenie 1360. Wiem, że wpływ ma też dolar, ale mimo za bardzo się rozmijają z wycenami w stosunku do ceny złota.
Zeus52 / 2010-10-17 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,to prawda. Mam wykresy Kuczyna. ISE100,to jednak całkiem inna sprawa. On od 2000r.jest ciągle w hossie. W 2008r.miał załamanie,ale które było tylko większą korektą w hossie! W hossie,w której jest nadal. Całkiem odmiennie od indeksów jankeskich,Eurolandu i naszych...gdzie,jak dotąd,jesteśmy w WIELKIEJ KOREKCIE BESSY. W wielkim"C",które prawdopodobnie zaczęło się z początkiem sierpnia. I być może znowu wracamy do ubiegłorocznej(z wiosny 2009)koncepcji korekty bessy,gdzie A=C,ale o wiele większym zakresie. "A",to ta część od marca 2009r,do kwietnia 2010r.."B",od kwietnia,do sierpnia. A od początku sierpnia...wielkie"C". Ale nadal "C"korekty bessy. Przeciwieństwo ISE100.
Shadowm / 2010-10-17 22:34
ISE100 jednak jest już bardzo wysoko (przebiło 70000) i przy RSI rzędu 78 na dzień dzisiejszy chyba nie ma co kombinować? Jak sądzisz Zeusie?
Zeus52 / 2010-10-17 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą RSI...sam możesz to rozpracować. Porównaj,jak rozpracowywałem RSI dla gold,gdy weszło w strefę "krańcowego" wykupienia.
Zeus52 / 2010-10-17 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musiałbym spojrzeć na stockcharts.com i uruchomić wskaźniki. To,co prezentował Kuczyn,to wykres wieloletni,od 2000roku,więc nie da się tam zauważyć drobnych ruchów,a tym bardziej brak wskaźników. Wspomniałem tak,poglądowo...ogólną sytuację z Turcją,że oni są ciągle w hossie. Nie mieli bessy,nie zakosztowali"przyjemności"kryzysu,bessy...ale bieżąca sytuacja jest do sprawdzenia. Pewnie zaraz tam zajrzę. Zapraszam więc na stockcharts.com. Można wbić w google. Później kliknąć w taki link,już na stronie: "market summary"...znaleźć interesujący walor. Wejść w niego,kliknąć w "other charts for..."w lewym,dolnym rogu....i można ustawić sobie każdy wykres,parametry. To tak,dla tych czytaczy,którzy jeszcze tego nie znają.
Miron1911 / 89.231.223.* / 2010-10-17 22:18
tim999 inwestujesz w fundusze w mBanku? Jeżeli tak to w jaki fundusz ?
Pozdrawiam.
tim999 / 2010-10-17 22:40
tak, w fundusze inwestuje w mbanku. Dawniej siedziałem troche w Arce ale przy ich opłatach manipulacyjnych i dystrybucyjnych rzedu kilku % nie bardzo mi się to opłacało, bo znacznie wydłużał się okres inwestycji. Najpierw mój fundusz musiał zarobić 3% dla panów z WBK a dopiero potem punktował dla mnie. W mbanku wszystko jest za free.

Skład mojego portfela jest zmienny, aktulnie siedze w rynkach o których napisałem wyżej, a te fundusze to ING FIO Chiny i Indie i HSBC Brazil Equality.
Miron1911 / 89.231.223.* / 2010-10-17 22:20
W jakie fundusze z MBanku które inwestują na rynkach Chin, Indii i Brazylii.
max1224 / 2010-10-17 21:04 / Tysiącznik na forum
mnie zaś mocno kusiło z wejściem w golda tylko wychodząc pomyślałem wrócę jak będzie taniej tymczasem gold dorzucił jeszcze ze 40$ od tego czasu a dolar paprał wszystko i teraz tak myślę że jutro do 21:00 jest czas ale co zrobić nie bardzo mam koncept a w golda raczej nie wejdę jeszcze nie
Zeus52 / 2010-10-18 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja wejścia teraz też nie zalecam...
tedchom / 2010-10-18 00:51 / Tysiącznik na forum
kurka kochani każdy ma swoją zagwozdkę ja ciągle dumam nad sf1 i chyba zlecę z 10% wyjść z niego bo zbyt ładnie za długo już idzie up, a tu brakuje mi czasu na cokolwiek tak tylko zerkam na wasze wpisy jeju jeju
Shadowm / 2010-10-18 14:12
OK, ja nie mam jednak tak mocnych nerwów i z jutrzejszą wyceną w całości wycofuję się na razie do pieniężnych. Ale tak czy inaczej uważam, że warto przyglądać się ISE 100 bardziej szczegółowo w najbliższym czasie
romuald_z / 2010-10-18 16:43 / Bywalec forum
Witam. Wygląda na to, że się skończy dobrze. Gdyby nie wczorajsze wpisy Zeusa też bym się wycofał (wprawdzie ze srebra nie złota, ale zachowują się podobnie i wykresy też pokazywały to samo). Wprawdzie to UP na surowcach i akcjach jeszcze nie jest definitywnie zaklepane, ale na korektę chyba jeszcze nie czas. Pozdr.
Zeus52 / 2010-10-18 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,jak pisałem,techniki Japan,świece+kagi wskazywały dalszy ciąg up! Po małym,dwu-trzysesyjnym cofnięciu,ząbku.Dlatego poszło zlecenie dotankowania ML5(gold),bo okazja się nadarzała...załamanie na kagi...dopiero pierwsza próba utworzenia formacji odwrócenia. Ale na kagi silny trend odwraca się dopiero po utworzeniu 9 buddów,czyli 9 załamań...a mieliśmy na gold bodaj piąte dopiero...tu więc było w porzo.Ale przestraszył mnie RSI,który zbudował drugi,niższy szczyt...nie widziałem tego,dając zlecenie konwersji z telefonu. Dopiero później zobaczyłem i trochę się zlękłem. Choć to też tak,nie do końca...bo RSI utrzymał się w strefie(73p.),więc pozostała nadzieja na rzecz dość niespotykaną...następny szczyt. Być może potrójną dywergencję RSI. Jednak nie jest to już tak bezpieczna inwestycja,jaką była do piątku(jeśli rozpatrujemy inwestycję krótkoterminowo,bo w dłuższym czasie to co innego)...I nadal można przyjąć,że technika bardzo pomogła w inwestycjach w gold(ale nie tylko,bo gold szedł,jak ED,jak indeksy)... pokazała dokładnie początek ruchu w górę,z samego dna,jak i teraz...dla ostrożniejszych graczy,wyjście teraz dawało duży profit...a,że być może nie zlapią jakiejś tam,nieznanej na razie nadwyżki...to jednak już większe ryzyko. Dotąd było ono na gold wręcz znikome. Dlatego myślę,że jeśli nawet ktoś postanowił dotąd sugerować się choćby RSI...to miał bezpieczną inwestycję. A do ilu my jeszcze dojedziemy....możliwe,że wysoko...ale dotąd spałem spokojnie. A czy tak będzie w najbliższej przyszłości...
romuald_z / 2010-10-18 21:58 / Bywalec forum
Na stockcharts public przywoływany kiedyś tu chyba przez Ciebie Daniel E. Millard pokazuje, że obecny ruch na gold to 5 dużej 5 i jej target może być w okolicy 1500
Zeus52 / 2010-10-18 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale nadal lokalna podfala "3"...i target w takim razie całkiem możliwy.
max1224 / 2010-10-18 21:34 / Tysiącznik na forum
"stare przysłowie pszczół mówi" kto nie ryzykuje w więzieniu nie siedzi;-))) być może teraz zbierzesz dopiero bonus mnie zadowala to co dziś na ml7 i z niecierpliwością czekam na skan4 bo sam LG dziś ok 10% zupełnie inaczej niż indeksy te generalnie czerwone w regionie zaś top10 bardzo zielony jaki efekt???
Zeus52 / 2010-10-18 08:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to,co napisałeś mi na maila,o przepływach kapitałowych w fundach jest o wiele ważniejsze od wszelkich rysunków technicznych...a potwierdza dalszą jazdę up na indeksach,ED,a więc także gold...czyli to,co wydaje się niemożliwe,może się udać(trzeci szczyt RSI na gold).
tedchom / 2010-10-18 10:13 / Tysiącznik na forum
no oby to dalej szło up bo teraz parę dni nie będę miał czasu i głowy do rynku bo wypadł mi pogrzeb w rodzinie i muszę się tym załatwianiem wszystkiego zająć więc powodzenia all
Zeus52 / 2010-10-18 10:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
1,3775 to cel dla ED. Dopiero,gdyby brakło silnego odbicia od tego poziomu,mamy korektę.
Zeus52 / 2010-10-18 07:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym trzecim szczytem RSI,to trochę tak,jak postawić:1,2,3,4,5,6 w totolotka...i czekać na główną wygraną...ale zdarzyć się wszystko może. Eurodolar może zrobić dziś np długi dolny cień intraday....będą emocje,oj będą
Zeus52 / 2010-10-18 07:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż powiedzieć? Patrząc na gold jako na walor w którym siedzę,ale także,jak na barometr dla innych,siedzących w akcjach(gold idzie wspólnie)...nie wygląda to zbyt dobrze...cóż...trzeci,duży szczyt RSI w strefie(pomijając lokalne,jakby podszczyty pierwszego)...nie powiem...to liczenie na coś,czego jeszcze chyba w historii nie było. Ale w tym roku było wiele rzeczy,których nie było w historii rynków....ot problem. Co przeważy? Świece+kagi...czy historia?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy