20 V - 24 V 2013

max1224 / 2013-05-20 19:41
Ostatnio jestem tu dość sporadycznym gościem :) to sobie otworzę:)
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-05-22 13:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
15800p. też pękło...nawet bez zatrzymania,jak w masło...
h20 / 92.40.253.* / 2013-05-22 14:00
Mam cfd na nikkei.
Gdzie powinienem zrealizowac pierwszy zysk?
Zeus52 / 2013-05-22 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal z telefonu...nie widzę przebiegu wykresu,nie widzę wskaźników,ichimoku itp. Po prostu z telefonu widzę jedynie suche liczby na stooq.pl...na tę stronę dobrze się z telefonu wchodzi...ale niestety nie ma wykresu CFD. Jest tylko Nikkei z nocy i w rogu"CFD real time"... Tylko wartości liczbowe,z parominutowym opóźnieniem(taki to real time)pokazujące stan na FRX. Tak,że nic nie wymyślę....De Niro wprawdzie,jako niewidomy jeździł samochodem w"Zapachu Kobiety"...ale ja nie jestem De Niro... :). Zdaje się,że robią próbę podejścia w stronę maximum...trzeba uważać na 2 szczyt. Ale nie wiem,czy to ma sens,bo nie widzę układu ostatniego zejścia. Z resztą,na dłuższy termin,a nie daytrading...raczej,tak jak pisałem...zająłbym się ostatnim załamaniem,dnem na H4....a może H1? Widzisz...tego nie wiem,bo nie widzę wykresu. A moźe wogóle świeczki daily i luka hossy....niestety,ponieważ nic nie widzę,nic tu po mnie. Musisz sam oceniać...ważne,by mieć stopa już na plusie,a jednocześnie pod jakimś ząbkiem,załamaniem.
Zeus52 / 2013-05-22 17:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę powiedziawszy,to należało już wcześniej ograniczać ekspozycję,podobnie jak ISE-100...zwłaszcza w fundach(bo termin realizacji jest istotny). Nie uciekać,ale zmniejszać. Dla mniejszego ryzyka...część sprzedana,zysk zaklepany...a część niech dalej doi zyski. Ale teraz...cóż,rezerwowy cel dla Nikkei był bodaj 17000...tak chyba pisałem,nie mam kresek przed nosem,bo piszę z telefonu...15900 też pękło,do gry wchodzi... 16000p. Przy tym tempie...z jednej strony gwałtowność przyspieszenia nie dziwi,była w planie...ale to też jest groźne. Spadek po hiperboli też jest podobnie gwałtowny. A jeśli Ninja mają już zamiar na ruch białymi korpusami przerywanymi lukami hossy...robi się groźna euforia. Na CFD...na FRX? Jeśli tak,to po prostu,podstawiałbym stopy pod załamania na H4....z obserwacją wskaźników na interwałach mniejszych.,porównanie zjazdu z poziomem wyprzedania....czy dalej zjedzie,czy znowu zwrot w górę...nie jestem w stanie odpowiedzieć,co teraz...bo tego nie widzę na platformie. Jak mówiłem,piszę akurat z telefonu jadąc autobusem. Może,gdybym widział właściwie,inaczej bym napisał...ale nie widzę w tej chwili. Z telefonu nie mogę. Nie mam takiej opcji wbitej.
Zeus52 / 2013-05-22 12:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla tych,którzy siedzą w fundach z Nikkei...mamy lukę,ładny biały korpus...i zaliczony poziom pierwszy prognoz(15600p.)....anulowanie długoterminowego sygnału sprzedaży,jeśli utrzyma się dłużej nad tym poziomem(LS bardzo starej RGR).Ale mamy też(to do wczorajszych dywagacji)przyspieszenie ruchu...coś,jak Nasdaq swego czasu...kontrakty CFD atakują już 15800
privy / 2013-05-21 21:03 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś ma informacje ze skandii na temat czasu trwania tej systemowej szopki?
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-05-22 09:57
dzwoniłem do nich i mam zapewnienie (rozmowa nagrywana) że dziś po południu awaria ma być usunieta ... ale ważniejsza sprawa to sposób wykonywania konwersji i tu mam dobrą wiadomość;) w przypadku braku dostępu internetowego wystarczy wysłać faxem lub mailem wypełniony wniosek z opisem, ze jest to zlecenie w formie awaryjnej z powodu problemów po stronie usługodawcy, wtedy będzie traktowany jak normalne internetowe zlecenie, czyli do 21:30 i bez opłat
(wnioski tak wysyłane standardowo są płatne i realizowane do godz. 16 )

wystarczyło zadzwonić
tedchom / 2013-05-22 10:07 / Tysiącznik na forum
Dokładnie.
To samo się dowiedziałem na infolini i chciałem opisać ale mnie ubiegłeś;)
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-05-22 12:55
spoko już chodzi:)
Zeus52 / 2013-05-21 20:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
No ładnie...robi się pewien problem do przemyślenia...bo jak tak dalej pójdzie,jak idą kontrakty CFD,to Nikkei jeszcze dziś w nocy trzaśnie w cel...15600p....jeszcze 75p.
Zeus52 / 2013-05-21 20:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nikkei też nam się zbliża do założonego,pierwszego celu...w oczekiwaniu na BoJ kontrakty właśnie zaklepują 15500p...Zostało 100p.,ułamek procenta do celu,a tutaj,w przeciwieństwie do Turcji,czy Jankesów(MACD!!!)...im nawet śladu dywergencji.Ani MACD,ani RSI...i to na dziennych i na tygodniowych.Na świeczkach też cisza...fakt,dwie ostatnie sugerują jakiś przynajmniej mały zwrot w dół...ale tak by było,gdyby nie to,że kontrakty anonsują w tym czasie następną(którą to już z kolei)lukę hossy.Jeśli nie dojdzie do realizacji po BoJ,to tak jak u Janków,trzeba będzie szybciej spojrzeć na cel rezerwowy,który wstępnie miał być,ale później.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-21 22:42
to tak w skrócie Zeus nikkei dalej up?
Zeus52 / 2013-05-21 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu,przydałoby się rozstrzygnięcie..."białe linie"...układ nie jest idealny,druga szpulka,z poniedziałku za wysoko sięga,powinna być nieco niższa od piątkowej...ale,z drugiej strony.idealne układy,to tylko w książkach.A jeśli teraz kontrakty sugerują lukę...no to pozostaje uznać,że to są"białe linie"...a jak faktycznie pójdą w górę na zamknięciu,to rozterki typu:co to było,mamy z głowy.Białe linie mogą mieć dwojakie znaczenie,ale w tym położeniu mają prowzrostowe,kontynuacji wzrostów.Nie sesja,dwie,ale cała fala w górę.
Zeus52 / 2013-05-21 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kontrakty nieco spadły,ale i tak są na poziomie,sugerującym niezłą lukę hossy na Nikkei...a jak luka,to odpada utworzenie mniej przyjemnych widoków.Z resztą,może źle to napisałem...dotychczasowy układ ostatnich świec..."białe linie"to prowzrostowa formacja kontynuacji...tyle,ze mogłaby zostać załamana.Tymczasem ewentualna luka hossy potwierdzi kierunek up. Teraz,nawet w razie zwrotu w dół już podstawy ostatnich dwóch białych świeczek powinny zatrzymać niedźwiedzie,nie wspominając nawet luki pod nimi.Mówię...w razie draki,gdyby ktoś chciał próbować.Ale niech nam jeszcze wyjdzie ponad te białe świeczki w górę...wtedy powrót pod nie będzie niezmiernie trudny dla dla potencjalnych "miśków"...połamią sobie pazurki...a po takiej nieudanej próbie(ewentualnej) wystrzał w górę powinien jeszcze przyspieszyć.Ale...poczekajmy na rozwój wypadków.
Zeus52 / 2013-05-21 12:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
I coś jeszcze... stooq.pl/n/?f=742081... na razie niewiele się dzieje,ale...UWAGA!!! Na sektor bankowy! Temat wraca.
Zeus52 / 2013-05-21 12:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś z cyklu samouczek dla "małego przedsiębiorcy":stooq.pl/n/?f=742080 :)
Zeus52 / 2013-05-20 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to witaj max w nowym tygodniu...max otworzył...nie wiem,boją się...nikt nie pisze...jakieś przesądy? :)
Ciułacz / 2013-05-21 13:43 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witajcie !
Lubię was poczytać ale że mało gram na DT więc się wstrzymuję s moimi mądrościami :-)
Odnośnie
z cyklu samouczek

Już w starych czasach za Kazimierza Wielkiego było podobnie.
Obecnie w Stanach to opłakują i potępiają a robią podobnie, sporo spółek się przeniosło z Kanady do Stanów i jest walka jak tu przyciągnąć firmy.
Zeus52 / 2013-05-21 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie...no...to jest watek funduszowy i staramy się pisać o dłuższych ruchach,dla funduszy...a,że czasami dzieje się coś ważnego intra,a na temat dłuższych ruchów nie ma co pisać,dla fundów to i tak nieistotne...no to wtedy zaczyna przeważać DT na FRX.Czasami jednak,jak się już nieraz okazało,te małe ruchy intra i dywagacje o pozycjach na FRX...te małe ruchy zapoczątkowały ruch dużo większy,istotny dla fundów...tak,jak ostatnio na F-Wig20...jeśli ktoś czytał o FRX i przegięciu na minutówkach,następnie o-RGR na 1/4H...i że warto zaryzykować wejście....to to"warto zaryzykować"nie dotyczyło przecież FRX...bo forexowicze dawno już to złapali,właśnie na minutówkach....ale dotyczyło większego ruchu,jaki się kroi...ruchu już dla fundów.Zanim ruch,w widoczny na świecach daily, powstał.Czyli...posiłkując się FRX,mieliśmy wyprzedzenie istotne dla fundów...wejście,gdy dziennych świecach jeszcze niewiele się działo.Choć na FRX to już były ważne ruchy,to dla fundów było to właściwie trafienie w samo dno....jeśli ktoś zareagował zaraz,na przegięciu i obronie 61,8fibo. Tak,ze te dywagacje o pozycjach na FRX tylko pozornie są nie na temat...okazują się niezwykle przydatne dla wyczajenia większych,istotnych dla fundów ruchów.
Zeus52 / 2013-05-21 13:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie tylko z Kanady...do Stanów wraca produkcja lokowana dotąd w Azji...
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-05-21 09:44
no jakby ostatnio bardziej nieco zajęty jestem;) a przesądy? olać to:)
Zeus52 / 2013-05-21 12:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,gdy ja otwieram wątek,to zwykle jest to tydzień przełomu...po nim jakiś zwrot.A gdy Ty otwierasz...też wiadomo.Tym razem ja otworzyłem poprzedni,a Ty obecny.Gdyby więc być przesądnym...to wypadło,jak piątek trzynastego...:)) Jasne,że nie mówię poważnie...ale...
max1224tel / 195.117.209.* / 2013-05-21 13:47
oj kto wie kto wie???
hahaha wszystko się może zdarzyć :) a dawno nie otwierałem
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy