21 II - 25 II

max1224 / 2011-02-20 22:38
Otwieram nowy wątek. Coś ostatnimi czasy brak chętnych. Wezmę to na siebie.
Ale w zamian znowu zaproszę na mojego bloga. Widząc wzrost odwiedzin strony postanowiłem nie ograniczać się do dwóch wpisów tygodniowo. Dla niektórych będą to rzeczy oczywiste, dla innych nawet zabawne, ale może komuś się przyda. Postaram się nie zanudzać i pisać możliwie najprościej. ;-))
Wyświetlaj:
max1224 / 2011-02-25 19:58 / Tysiącznik na forum
najgorszy jest ten brak czasu właśnie szwagrowi trzeba było w transporcie mebli pomóc ... tylko czemu na 4 piętro ? nawet nie do końca wiem co się dzieje złota bym się całkowicie nie pozbywał choć zmniejszyć zaangażowanie czemu nie ew. zamienić złoto na ml6 może być ciekawie bovespa jakby przestawała mnie słuchać i coś się z tym prawym ramieniem za bardzo grzebie jeszcze ciut i wszystko weźmie w łeb a co do ml2 top Zeus ma rację trend tam mocny zrzut dokonany coś trzeba chyba bedzie ruszyć
Zeus52 / 2011-02-25 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Coś straśnego usłyszałem! Wiesz,co godoli w T.V.? Radzili...jak chronić się przed Zeusem! Straśne...dorwą,obiją jeszcze...
max1224 / 2011-02-25 20:27 / Tysiącznik na forum
no ponoć szalejesz w ING i nie tylko pół Polski w strachu a moje teście spokojne tylko temu że im powiedziałem spoko Zeus kolega swojego nie ruszy ;-))
Zeus52 / 2011-02-25 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P500 nie naruszył wczoraj dolnej wstęgi Keltnera,a więc nadal obowiązuje bull,bull,bull...cósik mi tu bąbelkuje...
Zeus52 / 2011-02-25 13:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to poczekamy na Janków...co też zrobią na gold? Bo Janki widzą u siebie potężną lukę hossy i na kontraktach obronili ją wczoraj na zwiększonym wolumenie....hi,hi,hi...a reszta świata tego nie widzi na wykresie i zjechała w dół....tylko Newcrest zrobił podobny do Janków manewr...też obrona luki+wolumen...zobaczymy,czy sprawdzi się zasada,że liczy się tylko to,co widzą na wykresie Janki,a nie reszta...cóż,sprawdzimy po czternastej...
max1224 / 2011-02-25 19:52 / Tysiącznik na forum
odnosnie Twoich obaw poniżej ... są wyceny ml5 -0,49%
Zeus52 / 2011-02-26 00:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5:-0,53%. Co daje tydzień na lekkim minusie:-0,22%(już w PLN). Ale trzy poprzednie wzrostów+jeszcze poniedziałek.
Zeus52 / 2011-02-25 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ulga...po wczorajszym zjeździe(wczoraj dał plus)...musiał już załapać część dzisiejszego odbicia.
max1224 / 2011-02-25 20:11 / Tysiącznik na forum
taa ale po przedwczorajszym wzroście też można było oczekiwać więcej wczorajszego plusa generalnie tak się układa że idzie płasko tym razem (uśrednia się) ... jeszcze nie tak dawno bujało nim od bandy do bandy
Zeus52 / 2011-02-25 20:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest zrobił jakieś"X",później właśnie taką klawiaturę,jak teraz XAU,następnie jedynkę...i chyba szykuje się już do trójki...a XAU w tyle. Zerknij na kitco. Wiesz,za co Newmont został uhonorowany orderem czarnej gromnicy? Z pewnością za wyniki...najwyższe w 90 letniej historii...cóż,rynek naprawdę jest dziwny. Może kierunki im się pomyliły?
max1224 / 2011-02-25 20:36 / Tysiącznik na forum
zerkałem ale tak w biegu (wyżej) stąd dziś taka mała aktywność i takie "wyjałowienie" myśli chyba jeszcze wstrzymam się z ruchami choć ml2/skan5/jb2 kuszą nic to idzie weekend pomyślimy co dalej na spokojnie
Zeus52 / 2011-02-25 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nowina! Szwajcaria zamroziła konta Kadafiego....pewnie łatwo im to przyszło...zwłaszcza,że od dawna są puste. Ot,taka ciekawostka.
tedchom / 2011-02-25 22:59 / Tysiącznik na forum
może miał tam cokolwiek przecież chyba dywersyfikował coś nie?;)
jednak postanowiłem nic nie zmieniać pozostawię to wszystko na autopilocie........ niepodłączonym niestety zobaczymy jak sie ten przyszły tydzień zakończy pozdr all
Zeus52 / 2011-02-25 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przecież wycofał wszystkie środki ze szwajcarskich banków już dawno temu,gdy aresztowali mu synalka za rozróby....obraził się.
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-02-25 23:30
...obraził się do tego stopnia że nawoływał do rozbioru Szwajcarii przez Włochy, Niemcy i Francję :)
Zeus52 / 2011-02-25 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha,ha....gdyby nie działo się to naprawdę i nie było tragiczne...można by pomyśleć,że to postać z jakiejś groteski...
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-02-26 00:29
Dokładnie, dziwię się tylko że tak długo utrzymał się przy władzy. Tyle że warunki w jakich przyszło mu rządzić były sprzyjające. Co by nie powiedzieć jednak sporo ropy i gazu a tylko 6 milionów mieszkańców. Co budzi obawy o inne stosunkowo zamożne kraje arabskie eksportujące wielokrotnie większe ilości ropy jak Arabia Saudyjska. Tam PKB na mieszkańca jest podobne jak w Libii (stosunkowo wysokie), wydawało się, że do tej pory buntowały się tylko biedne kraje - Egipt, Tunezja, Jemen a jak się okazuje nie jest to regułą. Gdyby u Saudyjczyków doszło do podobnych wydarzeń to.. lepiej nawet nie mówić.
Zeus52 / 2011-02-26 01:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie w tym jest niepewność. Akurat czytałem Kuczyna. Też uważa,że z jednej strony jeśli"upolują"Kadafiego,to ropa(i może gold?)spadnie,ale indeksy poszybują w niebo. Jednak z drugiej strony wszyscy zdają się nie zauważać,że to się rozszerza...i zagrożenie nadal jest duże. A co do Kadafiego...pamiętam czasy,jak na niego polowano...bombardowania zakładów...on przymierzał się do broni nuklearnej...16 samolotów lecących przez Gibraltar,Maroko,zrobiło spustoszenie w instalacjach,a przy okazji przetrzebiły mu nie tylko wyrzutnie rakiet i nieco libijskie siły lotnicze,ale także jego pałac....niestety,nie mieli wtedy takiej techniki namierzania...akurat go tam nie było. I oczywiście 16 samolotów wróciło. Były też walki nad zatoką...bodaj Syrta,..jeśli dobrze pamiętam nazwę...i znów wziął cięgi. Dlatego groteskowo wygląda ten pomnik z tą pięścią zgniatającą amerykański samolot...bo zdaje się,że spadały u nich jedynie libijskie...to były akcje Janków,z totalnym przeoraniem,bez strat własnych. Aż w końcu zrezygnował z broni jądrowej. Ale iperyt wyprodukować...to nie sztuka. Nie potrzeba wielkich zakładów. Sam bym to zrobił w łazience z wentylacją. Jak z resztą wielę innych rzeczy. Dlatego,jak mówią...to broń masowego rażenia ubogich. Ale i bogatych,którym nie pozwolą na nic innego...ale produkcja broni chemicznej...trudno to namierzyć,a jeśli nawet,to łatwo zacząć od nowa,w dowolnym miejscu i czasie...i to jest zdaje się zagrożenie z jego strony. Bo on zdaje sobie sprawę,że właściwie to już nie żyje...tylko przez nieuwagę zapomniał go ktoś piaskiem przysypać...i dlatego może być jeszcze groźny. Bo nie wiadomo,co mu odbije,jeśli nie ma nic do stracenia.
Zeus52 / 2011-02-24 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Silver robi lokalny podwójny szczyt,a XAU objęcie...prawdopodobnie uciekam w ML2(S&P500).
maxsio / 2011-02-24 21:44 / portfel
No i właśnie przez ostatnią godzinę złoto i srebro baaaaaaardzo mocno zjechały.
tedchom_nielog / 194.177.30.* / 2011-02-24 22:43
oj spadło złoto ale dzisiaj jestem na innej stronie http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/index.html pozdr all
Zeus52 / 2011-02-25 12:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja oglądałem na Al Jazeera...kurna,ale powinni sprawdzić płytki osłony termicznej...widziałeś,jak się coś posypało? Już po odłączeniu tych dwóch silników na paliwo stałe? Albo lód,albo jakieś części poszycia...bodaj dwa duże fragmenty się oderwały i poobijały pomiędzy promem,a zbiornikiem paliwa.....chyba to sprawdzą?
tedchom / 2011-02-25 14:52 / Tysiącznik na forum
Widziałem dokładnie mam nadzieję że to sprawdzą chociaż u nich powinno to być widoczne z innych kamer a nic nie gadali więc chyba jest ok OBY
Zeus52 / 2011-02-25 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miejmy nadzieję. Bo to nie wyglądało na coś małego(chyba,że kamera przekłamuje)...i tak zawirowało między promem,a zbiornikiem...to było tak szybko,ale tam mogły być uderzenia. Z resztą,czort wie,co to było...a jeśli nie lód,ale właśnie już płytki? Zdaje się,że jakiś tam procent odpadniętych nie przeszkadza...chyba,że z newralgicznych punktów...ale to poleciało gdzieś z góry,czyli z przodu,nie ze skrzydeł...może jest O.K.. Chyba nie mogli tego nie zauważyć...
tim999 / 2011-02-25 15:44
coś przegaoiłem?? Janki lecą na Marsa? Bo, że w kosmos na Staśku to wszyscy wiemy:D
tedchom / 2011-02-25 15:31 / Tysiącznik na forum
no raczej nie a to dosyć ważne pamiętasz ostatnią tragedię też odpadła płytka i było to powodem przegrzania i w efekcie śmierci całej załogi więc wątpię by to zignorowali, bo skutki mogą być gorsze jak inwestycja w spółki akcyjne w 2007 roku.
tedchom / 2011-02-25 15:53 / Tysiącznik na forum
Tak sobie oglądam ich poczynania na orbicie i dumam nad wykresami w co się zapakować na ten tydzień bez sterowania jak będę za wielką wodą ;) kurka czemu to nie jest takie banalne?
Zeus52 / 2011-02-25 16:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wig20,poza zasadą nie skracania nudnego rynku...na razie straszy jednak odwróconą flagą. Jeśli to przełamie,to może wysoko zajechać...dlatego pod obserwacją. Ogólnie to obawiam się wschodzących rynków(może tymczasowo)...bo jeśli znowu kapitał uderzy pompować u Janków(?). A to możliwe. Przypominam to,co już pisałem jakiś czas temu,przed zrzutem u Janków...no właśnie,że grozi niebawem krótki zrzut...bo RSI nie zrobił dywergencji,niższego szczytu(tworzy się dywergencja,ale taka długoterminowa,to nie na duży zjazd teraz,na dużo później),więc powinien dążyć do jego utworzenia. To z pewnością się nie uda,ale sama jazda RSI do strefy70+,nawet z utworzeniem niższego szczytu na RSI,od obecnego poziomu...ho,ho,ho...to na wykresie cenowym MOŻE odpowiadać całej,długiej fali wzrostowej. MOŻE! Jeśli znowu coś niespodziewanego się nie wydarzy w geopolityce. XAU...zdaje się,że ma zamiar pograć na pianinie...klawiatura na MA50...to samo uskuteczniał Newcrest Mining już w połowie lutego na swojej średniej...przed wybiciem w górę...ale wszystko pod obserwacją. Na razie była taka prowizoryczna decyzja...bo Stasiek się akurat tak podłożył,jak oczekiwałem...ale zobaczymy,jak to dalej pójdzie.
andy2U / 2011-02-25 21:15 / Bywalec forum
wyrzuciłeś 99% ML5 ?.., czy ile?
Zeus52 / 2011-02-25 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,dokładnie 99%. Na ML2. Ale w poniedziałek jeszcze zbiorę plusy...tak by wypadało,mam nadzieję. Nie dlatego,że gold ma spadać,z resztą pisałem. Decyzja trochę na wszelki wypadek,a w dużej mierze z powodu ułożenia się Staśka... Poza tym,jak pisałem...licząc na prezenty od ML5 w poniedziałek. ML5 i tak powinien iść up,ale tak patrzę...do szczytu blisko. Tam może coś się dziać..poza tym,w razie czego mogę zrobić zwrot po"śladach"ML2. Dziś nic nie robiłem....trochę się pospieszyli z S&P500...ale sprawdzałem i wynik ML2 jest za dzisiaj niski. Fakt,że w poniedziałek(zakup) ML2 zdrożeje....ale ML5(sprzedawany)też. I to może poważnie.
G77 / 2011-02-26 00:28
Ja się walnąłem o jeden dzień z" ML2" 21-go zlecenie wycena z 23-go , a 22-go była jeszcze fajna wycena :( Powróciłem w ML2 23-go czyli wycena z 25-go czyli jak dobrze rozumię wycena fundu za dzień 24 ? Kurde to nie takie łatwe trafić tam gdzie się chce ;) ML5 narazie nie ruszałem w razie korekty są jeszcze środki na dokupienie. Hilsen fra Norge ;)
Zeus52 / 2011-02-26 00:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Takie krótkie wejście...traktuję to bardziej,jako fart...ale,jeśli się uda,to cieszy. Głównie chodzi jednak o większe ruchy,wejścia na dłużej. Ale czasami jest tak,jak teraz....że wiele może się zdarzyć. Jest taka sprawa. S&P500 pierwszą falę robił po górnej bandzie kanału wzrostowego,drugą środkiem. Obawiam się,że teraz,dzisiejszy wyskok może jednak być chwilowy,a następnie S&P500 będzie się ślizgał po dolnej bandzie,po linii trendu....jeśli nawet sprawdzi się to,co pisałem,o jeszcze jednej fali wzrostowej...to jeśli miałaby polegać na wyciskaniu w górę,przez linię trendu...to nie wiem,czy długo w tym wysiedzę. Za nerwowo może być,jak dla mnie.:)
Zeus52 / 2011-02-24 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie powinno jednak odbić w górę. My nie widzimy tego,co widzą Amerykanie. Nikt u nas tego nie widzi,bo my nie mieliśmy święta,gdy złoto rosło...Amerykanie tak. I oni na złocie mają konkretną lukę hossy...i na tej luce miał dzisiaj miejsce potężny skup,akumulacja...to widać na kontraktach gold...a więc na razie powinien nastąpić silny ruch w górę. Na to liczę,że zanim wyjdę,gold uderzy w szczyt...a później się zobaczy.
tedchom_nielog / 194.177.30.* / 2011-02-24 23:54
Zeus co myślisz o wigu 20 na najbliższy tydzień? Wyjeżdżam i nie wiem w co zaparkować na tydzień
wydaje mi się że powinien iść up natomiast bez kontroli nie wiem czy to QUE2 bezpieczne bo właściwie kupione w dołku ale kto wie co będzie się działo co o tym myślicie?
Zeus52 / 2011-02-25 00:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Naprawdę mam dokładny mętlik...sądzę,że S&P500 idzie nadal up...MIELIŚMY już korektę u Janków. Gold? Też up. Na to wskazuje to,o czym już wcześniej pisałem,a także dzisiejszy duży skup na kontraktach gold. To nie był duży wolumen tak sobie,gdzieś tam w powietrzu. To była wymiana na silnym wrparciu...przy okazji zaliczyło ten poziom,o którym pisałem(1390...tak prawie)...ale w tym miejscu Janki widzą solidną lukę hossy...i to na niej padły niedźwiedzie. Stopniowo,wraz ze wzrostami, odbudowuje się też LOP. Ale postanowiłem wyjść z gold w S&P500(ML2). Jeśli będzie tak,jak myślę,to może dostanę prezent w poniedziałek...i też mimo wszystko,tak na wszelki wypadek wolałem jednak wyjść. Bo jednak szczyt na gold i tak niedaleko,a S&P500 ma szansę na niezły ruch.A w razie czego,gdyby się coś działo,mogę szybko wrócić. Co do Wig20...jeszcze trudniejsza sprawa. Jedno tylko się potwierdza,to co kiedyś pisałem,jako ostrzeżenie dla niedźwiedzi....gdy wszędzie pisano coś w tym stylu:"jeśli GPW teraz,gdy wszędzie wzrosty,zachowuje się tak słabo...to cóż to będzie,gdy u Janków zacznie się korekta? To dopiero Wig20 się posypie!"...i takie tam dyrdymałki. Nic bardziej błędnego. Przypomniałem,za Piotrusiem,że zasada mówi: Nie skraca się nudnego rynku! Nie gra na krótko,na spadki,bo można sobie poparzyć łapki...i Wig20 daje właśnie ostrzeżenia niedźwiedziom....ale czy będzie go stać teraz na wzrosty na tyle trwałe,aby warto wejść w QE2 ? Nie wiem. Dla mnie GPW jest męcząca...i właśnie...nudna.
misiek440 / 2011-02-25 11:09
a jak myślicie opłaca się teraz wejść w DWS Agrobiznes?? jest szansa coś na tym zarobić bo myślę czy nie zrobić konwersji z Gold na którym i tak już sporo zarobiłem?
domus1 / 2011-02-25 11:21
Ja myślę, że to już musztarda po obiedzie. Wyszedłem parę dni temu - akurat udało się złapać górkę. Tu - http://app.quotemedia.com/quotetools/popups/quote.jsp?webmasterId=92543&locale=pl - możesz sobie obejrzeć indeks na którym ten fund bazuje
misiek440 / 2011-02-25 14:15
no niby tak, choć jam myślałem żeby wejść na dłuższą chwilkę. W sumie to i tak jest w sporym dołku.
tedchom_nielog / 194.177.30.* / 2011-02-25 10:54
Dzięki Zeus w sumie to chyba coś zmienię dzisiaj po sesji ale jak obadamy co będzie po dzisiejszej sesji natomiast z ml2 wyszedłem w cenie: połowa 147,81 i 148,02 więc ok
matu / 15.203.233.* / 2011-02-25 09:04
Zeusie a czy nie ma szansy na przebicie tego szczytu na Gold o którym piszesz powyzej?Max co o tym sadzisz? czy tez uciekasz tak jak Zeus?
Zeus52 / 2011-02-25 11:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja pisałem,że po pierwsze...na wszelki wypadek...a po drugie i główne:chodzi o okazję na S&P500...kurna,zdaje się że poczekać nie chcą nawet.... Myślałem też przez chwilę o naszym rynku...ale trochę nie mam pewności,co Wig20 zrobi wyżej. Hmmm...no i właśnie pokazuje bycze różki...tak to właśnie wygląda"sypanie się"Wig20,gdy Janki się korekcą...ale właśnie:co innego nie skracanie rynku,brak spadków,a co innego jazda up...choć kto wie? Może teraz popędzą na 3000p.? Na razie widzą pewnie to samo,o czym pisałem wczoraj,u Janków... Gold...Hmm...może powinienem jednak wrzucić połowę na powrót...miałbym tylko jeden dzień nieobecności. Albo po 1/3...S&P500,GPW i Gold?. Tak to zdywersyfikować? Bo we wszystkich tych trzech kierunkach widzę szanse na jazdę up...ale trudno wyczaić,gdzie rzeczywiście będzie największa...i czy któryś kierunek nie nawali...Hmmm...GPW,Janki,gold(?)...mam czas do wieczora. Pomyślę. A Newcrest zrobił to samo,co kontrakty gold,i co powinien zrobić dzień wcześniej...szpulka,duży wzrost wolumenu...silny wykup na luce hossy=odpał po niedzieli.
Zeus52 / 2011-02-24 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale widziałeś jak Stasiek podskoczył? To ja tak sobie wszedłem... Doszedłem do wniosku,że złoto co prawda już więcej nie spadnie...sądzę,że od jutra idzie ostro w górę....ale nad sobą ma też sufit,dotychczasowy szczyt. Przez dwie sesje,do realizacji,powinno ruszyć w górę i coś dać na wyjście dobrego. A jak mi się Stasiek nie spodoba,to jeszcze zobaczymy...poruszam się po"śladach",więc w razie czego szybka zmiana.
maxsio / 2011-02-24 22:33 / portfel
Faktycznie też ładnie poszedł na północ. Szczególnie martwiące było już przebicie EMA50 na futach dla Staśka i 1300p intraday. Jutro jeszcze może się podziać trochę chyba, że Kadafi jednak ustąpi/zginął/uciekł to wówczas mamy jazdę na ropie tylko teraz w drugą stronę - sweet crude już dość mocno obsunął się.
Zeus52 / 2011-02-24 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inwestorzy przeanalizowali wydarzenia. Kadafi nawet nie mógł się już pokazać,telefonował z jakiejś kryjówki i pokazywali jakąś garstkę ludzi rażimu...powstańcy panują już praktycznie wszędzie,są uzbrojeni,nawet w broń pancerną...Kadafi może już tylko chować się w ziemiankach,lub wiać...panuje nad garstką wojska...i nie może być nawet pewnym,czy ktoś nie strzeli mu w plecy(fatwa!). To samo jego rodzinka. Już były próby ucieczki. No i ropa,oraz gold poleciały.
maxsio / 2011-02-24 23:31 / portfel
Pozostaje jeszcze kwestia wschodu Libii czy muzułmanie nie narobią jakiś problemów tam. Inaczej możemy spodziewać się względnej stabilizacji. Na razie nie ma też chyba powodów do obaw o ZEA, bo to mogłoby spowodować poważne problemy i wzrosty na rynku ropy.
Tak z innej beczki zastanawiam się ile na tych zamieszkach zarobiły GS i JPM, bo to mogły być ich żniwa.
Zeus52 / 2011-02-25 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak w ogóle,to już wspominałem o swoich podejrzeniach("Tajne akcje C.I.A.")...za dobrze zorganizowane to wszystko. Poza tym to nie tylko Libijczycy nie darują Kadafiemu zbrodni,ani jego rodzince(Zobacz na Al jazeera zbombardowane miasta,domy,zamordowanych ludzi...)...w Stanach tylko czasowo ustąpił miejsce wroga publicznego nr1(do odstrzału!)Ben Ladenowi...Jankesi też nie darują,choćby wiele lat minęło...więc przyszła kryska na matyska...ktoś to za dobrze zorganizował...a Jankesi siedzą w Iraku,marines współpracują z armią egipską...cóż,za rękę nikt,nikogo nie złapał...ale...Z resztą,sam Kadafi...pewne wątki z jego podszytej strachem(gadaliśmy o tym wczoraj z maxem...on miał strach w oczach)perory...tak to można odczytać:co wy robicie,to ja bronię przed Al kaidą...nie dosłownie,ale taki miało sens. Widocznie on domyśla się,od kogo to zależy,kto na niego poluje...dlatego te słowa...jak to...ja jestem już cacy....kiedyś zamordowałem wielu Amerykanów,Szkotów w Loherbee,ale teraz walczę z Al kaidą...co wy robicie... ale u Janków nie ma wybaczenia za zbrodnie...Dlatego takie,moje podejrzenia...to wszystko wygląda mi na dobrze zorganizowane.
myfa / 2011-02-24 21:04 / Bywalec forum
tylko mały problem techniczny bo multiportfel nie działać :(
Zeus52 / 2011-02-24 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi zadziałać. Ale mi zadziałać po 20.00....później nie sprawdzałem...
Zeus52 / 2011-02-24 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chociaż....tak zerknąłem na dłuższy,roczny,wykres gold....takie zejście do 1390$/ozt...to nawet ładnie by się układało...może nawet bardziej wskazane by to było.
Gucioo / 2011-02-24 09:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak patrze na ropę taki wzrost w dwa dni to aż się łezka w oczku kreci ze nie można wejść w SH1 ;/
Zeus52 / 2011-02-24 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj tak...była okazja,a nie było wejścia w SCH1. Ciekawa sytuacja wśród spółek XAU. Newmont leci na pysk...ale to jego wewnętrzna sprawa. Podał wyniki kwartalne. Co prawda EPS dużo powyżej oczekiwań,ale przychody poniżej. Et,po prostu pretekst. Za to Buenaventura robi dokładnie taki sam ruch w drugą stronę,czyli fruwa w niebiosach...
salamander2 / 78.9.0.* / 2011-02-24 18:15
no z perspektywy godziny 6stej buena chyba pomyliła kierunkico z resztą nadrabia teraz. newcrest jest lekko na plusie i dwi inne a reszta nurkuje ;)
Zeus52 / 2011-02-24 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest:harami(+)...ale bardziej na boczniaka się przymierza. Buena już odrabia...No i surowce bazowe...w którą stronę wybije się srebro z proporca,tam poleci...ale i srebro i gold mają wszystkie sygnały zakupu na ichimoku,także keltner i RSI...powinien być jeszcze minimum jeden atak na szczyt...musiałbym przyjąć,że także ED wybił się z flagi fałszywie,aby tak samo myśleć o gold. Także S&P500....jakoś nie widzę teraz przebicia od góry MA50...przy dojściu do średniej niedźwiedzie całkowicie wytracą potencjał(właśnie RSI). Już go tracą. A to tak jakby,tak mi się zdaje,wiąże się ze sobą. Cóż...Newmont,to drugi,światowy producent gold....wynik miał jednak bardzo dobry...tylko te przychody...to się nie spodobało...i tak rykoszetem idzie po pozostałych spółkach. Gdyby to był jakiś mikrus...ale taki gigant...to musi mieć wpływ.
Pietrodolar / 2011-02-23 16:12 / Bywalec forum
ISE 100 dzisiaj testuje SMA200 ... jęzeli nie będzie odbicia to następny przystanek zapewne na dolnej bandzie kanału spadkowego czyli jakieś 60000 ...
domus1 / 2011-02-25 17:31
DWS podał wycenę za dzień wczorajszy. Ała!
Zeus52 / 2011-02-25 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
DWS-gold?
maxsio / 2011-02-25 18:51 / portfel
Turcja -4,84%. Niewątpliwie boli. Gold poleciało o -0,15%
Zeus52 / 2011-02-25 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...zastanawia mnie,jak ML5 da dziś popalić? Bo wczoraj wyszedł na plus(był wcześniej niedowartościowany),na dodatek dolar też dołożył...a dzisiaj dolar:-0,59%,Newcrest też ponad półtora na minusie...no,chyba,że dziś załapał spółki już odbiciu...to może coś tam się skompensuje. Ale,ale....my ostatnio tak gadu,gadu o d....Maryny,a tymczasem miedź i spółki ML6:BHP Billiton,Rio Tinto...zrobiły poważny skup(wolumen)na istotnych wsparciach...i teraz napierają ostro,z lukami hossy...przegapiliśmy ten skup. Po prostu zostawiliśmy miedź i spółki poza obserwacją....tzn niedawno jeszcze o tym było...a później się zapomniało...
Pietrodolar / 2011-02-25 19:25 / Bywalec forum
Oj boli , boli, :) inwestycja w ten fund na dziś licząc rok do roku dała +6,16% czyli jak niezła lokata ;))
Pietrodolar / 2011-02-23 16:36 / Bywalec forum
test zaliczony, długi dolny cień dotyka krzywej SMA200, jutro się okaże czy to odbicie będzie coś warte ...
Pietrodolar / 2011-02-24 12:59 / Bywalec forum
Technicznie rzecz biorąc to dobry moment na wejście w Turcję chociaż mocno ryzykowny, jeżeli sytuacja z Libią się zaostrzy i dolna banda pęknie to dopiero będzie jazda ...
max1224 / 2011-02-24 12:52 / Tysiącznik na forum
opisałem to u siebie na blogu jeszcze z tysiąc punktów może spokojnie polecieć, oczywiście niekoniecznie dziś zresztą żadne odkrycie bo poziom ten potwierdził ciut wyżej Pietrodolar
Pietrodolar / 2011-02-24 13:09 / Bywalec forum
Max dzięki za analizę ISE, czytam twojego bloga regularnie, do 18-go lutego liczyłem jeszcze na pozytywny scenariusz, ale po wyjściu z kilna dołem i zbudowaniu flagi plus informacje z Libii to już wiadomo było co się święci, zrobiłem redukcję jednostek, zeby trochę ograniczyć straty, ale zjazd był tak szybki, że zastanawiam się czy dzisiaj nie skonwertować części DWS Gold na Turcję, ale ryzyko duże ...
Pietrodolar / 2011-02-24 12:51 / Bywalec forum
Ano... Libia i ogólna sytuacja pociągnęły ISE w dół i teraz już pozostaje czekać na test dolnej bandy kanału spadkowego.
piterus / 77.255.50.* / 2011-02-24 13:25
Hmm Pietro wejście chyba za bardzo ryzykowne, za duże jest powiązania firm z Turcji z Libią, jestem za tym żebym poczekać na test dolnej bandy kanału spadkowego i ewentualnie wtedy szybkie wejśćie z kapitałem. A lukacie co się dzisiaj dzieje z EUR/PLN? Czy CHF/PLN? Psychologiczna bariera 4 zł Euro padła szybko i do tego Frank w kilka godzin zyskuje 1,23 %. Czekaliśmy na korektę to mamy, teraz pierwsze wsparcie na S&P500 1296 pkt. chyba dzisiaj pierwszy test
Pietrodolar / 2011-02-24 14:01 / Bywalec forum
Jak tak dalej pójdzie na ISE to test dolnej bandy zobaczymy jeszcze dzisiaj :)
madix / 2011-02-24 14:34
Juz nawet nie chce tam patrzec xD
piterus / 77.255.50.* / 2011-02-24 14:13
Hmm, jest pokusa na tę Turcję tylko brak przesłanek z Libii o zakończeniu lub powolnej stabilizacji w tym regionie. Trochę środków jest po odkupieniu jednostek w Japonii i teraz tylko czekać co się dalej stanie na ISE100
piterus / 77.255.50.* / 2011-02-24 20:33
Pietro to co jutro mamy wielki test na ISE100? :D
Pietrodolar / 2011-02-24 21:17 / Bywalec forum
Liczę na to :)) może zejść do bandy na ok 60100 albo do poziomu zniesienia Fibo 61,8 jak u Maxa na wykresie, czyli jakieś 59300. Mam nadzieję, że się to szybko rozegra, gorzej jeżeli się przyklei do dolnej bandy i jeszcze parę dni pomęczy ...
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-25 11:01
Narazie wygląda to dobrze wybicie na ponad 1,2% + umaciająca się Lira wróżą dobrze.
Pietrodolar / 2011-02-25 11:16 / Bywalec forum
Jak narazie nieźle..., podwójmy szczyt na EURTRY jeżeli lira wzrośnie do 2.14-15 za eur to mamy duży RGR i możliwość dalszego wzrostu do 2.09-10. Narazie nie ma presji ze strony ropy więc może lira się trochę uspokoi. Myślę, że na ISE możliwy jest jeszcze zjazd i budowa albo głowy (głębszy zjazd) albo prawego ramienia ORGR. Zobaczymy dzisiaj w drugiej części sesji.
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-25 11:23
Dokładnie jest tak jak mówisz, dzięki ustabilizowaniu się cen ropy gospodarka Turecka powina rosnać, od tego surowca Turasy są baaaardzo uzależnienii, innaczej jest z Rosją gdzie surowcami giełda stoi i dzisiaj nikłe wzrosty.
Pietrodolar / 2011-02-25 11:38 / Bywalec forum
A propos RTS rysuje się na nim od 2 tyg. prospadkowa flaga, chociaż jeżeli dzisiaj popołudniu znowu podpompują ceny ropy to może zostać zanegowana. Swoją drogą RTS od sierpnia zeszłego roku idzie jak ruski czołg :) Wyszedłem z niego w listopadzie bo nagle na wolumenie pojawiła się przepaść, kapitał gdzieś sobie poszedł na chwilę :) ale wrócił z początkiem grudnia. Wchodzenie wtedy wydawało się bardzo ryzykowne więc odpuściłem, a teraz czekam na jakąś korektę na RTS ale jeżeli dalej surowce będą iść w górę to chyba się niedoczekam:)
piterus / 78.8.255.* / 2011-02-25 11:52
Hmm miałem podobnie podejście jeżeli chodzi o RTS, mówiłem sobie za duże ryzyko nie wchodzę, a teraz dzięki zamieszkom i relatywnie tanich spółkach w Rosji RTS wystrzeluił jak głupi. To jest mój czarny koń inwestycyjny na ten rok, choć z naklejką - "UWAGA, UWAGA lubię kroić z kasy leszczy"
Pietrodolar / 2011-02-25 16:47 / Bywalec forum
No i ruski czołg przejechał po fladze :)
piterus / 77.255.50.* / 2011-02-25 17:20
Nie patrzy na nic, nawet na podwyżkę stóp procentowych i szalejącą inflację ;)
az71 / 77.79.214.* / 2011-02-23 14:47
A jak widzicie sytuacje na dolarze? Jeż szansa na wzrost czy raczej pozbyć sie np. Unidolara?
(pytanie do max 1224)
max1224 / 2011-02-23 16:02 / Tysiącznik na forum
ja trzymam w mbanku w trzeciej części zresztą gdzieś pisałem, na razie inwestycja zyskowna a strach i informacje ze świata arabskiego nie pozwolą dolarowi zbyt mocno spadać, z drugiej strony jak ktoś nerwowy to może lepiej zgarnąć choćby niewielki zysk i wiać to już indywidualna decyzja
Zeus52 / 2011-02-23 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe,co maluje S&P500....będzie głowa RGR(patrz wpis ze stycznia,po zrzucie)? Czy za wcześnie na to? Bo MA50,na schłodzonych wskaźnikach(gdzie zszedł RSI?)...raczej trudna do przebicia...
Gucioo / 2011-02-23 07:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kurcze nadal konwersji nie można zrobić :/ ale teraz juz po plackach pozdro
Zeus52 / 2011-02-23 13:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co chciałeś zrobić?
Gucioo / 2011-02-23 14:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
konwersje ale wczoraj wieczorem i niestety system nie działał więc po plackach mam nadzieje że dziś wieczorem będzie sprawny pozdro :)
Zeus52 / 2011-02-23 15:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak...nie zgadłbym....ale co,na co...jeśli można zapytać?
Gucioo / 2011-02-23 17:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hbsc4 na scan2 ale jeszcze wieczorem zobaczę czy nie na coś innego mam jeszcze trochę ml5 i nie wiem czy nie zwiewać :)
fasolens / 2011-02-23 23:36
Czemu z HSBC4 wyszedłeś? przecież teraz jest w dołku, no chyba że kupiłeś akurat w okolicach 10:) wtedy rozumiem
Zeus52 / 2011-02-23 18:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwiewać z ML5? To ja już powiem tak: zapomnij o tym,co pisałem o gold na podstawie A.T....bo,jak zwykle,A.T. bywa niejednoznaczna i mogę się mylić. Włącz jakikolwiek program informacyjny T.V,obejrzyj wiadomości ze świata....i zadecyduj ot tak,na tzw"chłopski rozum",czy wychodzić z gold.
Gucioo / 2011-02-23 19:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Spoko Zeus miałem na myśli wyjście na szczycie na chwile wiem że w dłuższej perspektywie pójdzie jeszcze w górę, ale z hbsc zjeżdżam bankowo , poza tym niezle to wygląda ropa dziś 5 $ w górę, zaczyna byc jazda
Zeus52 / 2011-02-23 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
W/g zasady Murphy'ego: Nie ciąć zysków... Po prostu musimy uważać na szczyt...ten poziom. To może być górne ograniczenie szerokiego boczniaka,jak pisał o gold Kuczyn...ale jeszcze ciut,ciut zostało. I nie ma pewności,że tak rzeczywiście będzie,czy to koniec jazdy. Wiele wskaźników zaczęło temu przeczyć. Spółki,indeks XAU,co prawda nadal nie anulowały niedźwiedziego sygnału,nie naruszyły górnej wstęgi Keltnera...ale dostępu do niej broniła MA50. Dzisiaj XAU wreszcie dość solidnie zmłócił MA50...jest więc szansa,że coś dobrego się z tego urodzi... ML5 wyszedł co prawda na minus,ale jest niesamowicie niedowartościowany w tym momencie. Zebrał za wysoko wyniki wczoraj,a dzisiaj za to w samym dołku,tak to czasowo wypadało,gdy XAU był pod MA50...do tego Newcrest był dziś na minusie w dość nieszkodliwym układzie,nakładającej się z poprzednią czarnej świecy,nie dochodzącą nawet do okna hossy...w nocy może zrobić albo szpulkę na oknie,albo od razu wyskok w górę z luką hossy...to się zobaczy. Ale póki się da,to jedziemy. Wiesz,olbrzymia trudność,jeśli chodzi o pytania o wejście w gold...ale będąc na pozycji...to inna sprawa. Jest ten zapas bezpieczeństwa,od dna...na forexie można szybko działać,ponawiać pozycję na bieżąco. A my mamy te dwa dni na realizację,i to powoduje tę trudność,jeśli ktoś nie jedzie od dna...tutaj tylko wyraźna korekta daje okazję do zakupów. Myślę teraz o tej opcji opadnięcia już z góry na chmurkę ichimoku....chyba,że nie będzie odbicia w dół od szczytu(w kierunku chmurki),ale tylko jakaś konsolidacja....
G77 / 2011-02-23 18:30
Witajcie! Ja to myślę by dokupić ale coś właśnie te wiadomości powodują ,że każda korekta jest niewielka i ciężko trafić ;) z dzisiejszą wyceną wychodze z ML2 miałem troszkę i nie wiem czemu ale zrobiłem konwersje powrotną ;) A ML5 dalej czekam na wiadomości , co niektórzy analitycy już wieszczą 220 usd za baryłkę ropy jeśli sytuacja się pogorszy gdzie wtedy będzie złoto ? pewno na tyle wysoko ,chyba :) pozdr Grzegorz
Zeus52 / 2011-02-23 19:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bez przesady jednak! Myślę na razie o dotychczasowym szczycie na gold. Także ropa...kurna,przypominają mi się moje prognozy dla ropy(crude oil)z grudnia: 102$...to było z geometrii kanału wzrostowego(górna banda),oraz poziomu fibo 61,8 zniesienia bessy na ropie. Bo do fibo 50 ropa uparcie wtedy wracała,kleiła się do niego...a jak wracała,to nie z towarzyską wizytą,ale aby ten poziom bić. Ale tak faktycznie,to trafności tej prognozy pomógł przypadek,obecne wydarzenia geopolityczne....bo mało brakowało,aby sie nie sprawdził. Ropa już zaczęła realizować podwójny szczyt...aż tu nagle... Pewnie to kiedyś będzie,nasze wnuki będą oglądały,w nowej serii filmów pt:"Tajne akcje C.I.A."...
G77 / 2011-02-23 19:24
Własnie przy wczorajszym cofnięciu pod 61,8 fibo zakupiłem mały kontrakt na ropke dała zarobić ale za wcześnie wyszedłem ,pozdr
salamander2 / 78.9.4.* / 2011-02-23 19:50
-0,83 ml5
salamander2 / 78.9.4.* / 2011-02-23 19:38
dolar ledwo dycha i chyba na lepiej to nie ma sie co nastawiać. Co myślicie zatem o ML5 ale w euro?
myfa / 2011-02-23 18:47 / Bywalec forum
a co myślicie o tym by wejść w ml6 teraz ?? powiązane z gold jest no i po małej korekcie
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-02-23 18:23
hehe dokładnie:)
Zeus52 / 2011-02-22 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
W związku z tym,co pisałem gdzieś,nieco niżej(taka,nieco może pogmatwana epistoła),przeglądałem inne, wskaźniki i średnie dla gold i silver. To tylko potwierdza poniższe wnioski. Kanał Keltnera...ceny wyszły ponad górną wstęgę Keltnera...a więc straciły znaczenie dotychczasowe negatywne sygnały. Powstał sygnał,sugerujący dalszą jazdę w górę,lub...ruch boczny.
max1224 / 2011-02-22 23:27 / Tysiącznik na forum
Ty to zawsze masz asa w rękawie jak nie kagi to jakiś kanał... eh ja tymczasem zamówiłem sobie "Ichimoku - japońska strategia inwestycyjna" i mnie skręca, że jeszcze nie przyszło
Zeus52 / 2011-02-23 02:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
To wygląda podobnie do Bolingera,ale pierwsze naruszenie górnej wstęgi oznacza,że będzie nadal naruszana, dalsze wzrosty po niewielkim cofnięciu,a naruszenie dolnej,przeciwnie. Teraz mamy naruszenie górnej na silver i gold,czyli zmianę prognoz z bears na bulls. Ja tylko tak,dla potwierdzenia. Inna metoda,a efekt ten sam. To się zgadza z tym,co pisałem niżej o RSI i możliwych do utworzenia ruchów. Nie koniecznych,że tak musi być,ale możliwych,bardzo prawdopodobnych. Tak prawdę powiedziawszy,to mamy do czynienia z kontraktami gold i silver. Dobrze byłoby uruchomić HPI(Herrick Payoff Index),bo on uwzględnia cenę,a także wolumen,oraz LOP...poza tym,podobnie,jak RSI,pokazuje kierunek,oraz jego zmianę,poprzez dywergencję. Ale ma bardzo wysoką sprawdzalność...to jednak A.T. związana z przepływem kapitału...a "pieniądz zawsze prawdę ci powie". Problem,że nie wiem,gdzie to znaleźć...chyba pozostaje"ręczna"obserwacja wolumenu,LOP,cen i choćby RSI...
tedchom / 2011-02-22 20:15 / Tysiącznik na forum
Mam pytanie czy też nie możecie zrobić konwersji?
Zeus52 / 2011-02-22 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie mogłem wejść na stronę logowania.Z telefonu lepiej,bo wszedłem,ale z logowania nic nie wyszło...
Gucioo / 2011-02-22 21:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tez nie moglem pelna padaczka do portfela moglem wejsc ale jak chciałem konwersje przeprowadzić to sie zwiesilo ;/
tedchom / 2011-02-22 16:50 / Tysiącznik na forum
Zerkam sobie na wykres w20 i póki co to idealnie dotknęliśmy wsparcie, więc kierunek powinien północny być ale czy na długo? zobaczymy
Zeus52 / 2011-02-22 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
W handlu przedsesyjnym spółki ML5 stały wysoko(poza Newcrest w nocy)...ciekawe,jak to się rozwinie na XAU w trakcie sesji.
max1224 / 2011-02-22 16:03 / Tysiącznik na forum
no poza freeport i kinross na razie w indeksie zielono po części to nadganianie wczorajszego wzrostu złota i święta u janków trzeba dociągnąć do reszty ale coś mi mówi że do wieczora będzie bardzo ciekawie ;-))
Zeus52 / 2011-02-22 16:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Freeport realizuje A,B,C...i to,co tworzy,wygląda dość pozytywnie. Fakt,że ta ładna świeca jest pod luką bessy,co jest teoretycznie negatywem,ale to wyczerpuje A=C i może być spowodowane przeniąsieniem obrony na poziom linii"W"z listopada i tamtejsze okno hossy...widocznie większości graczy wydało się to naturalnym poziomem obrony. Teraz zobaczymy,jak będą przebiegały na tym poziomie zakupy(wolumen).
max1224 / 2011-02-22 20:00 / Tysiącznik na forum
a tak się zastanawiam może mamy dziś dzien testu wybitych poziomów, o których wspominałeś, no i przy okazji podciągnięcie linii obrony na okrągłe 1400 ?
tymczasem dziś zarabiamy dolarem złotko cofnęło się ciut a i bovespa nie zabrała wszystkiego dość powiedzieć że przesunąłem swoje PW o kilkanaście punktów bazowych i jak chodzi o złoto inwestycja staje się bezpieczna a i z ml7 wygląda przyzwoicie (w kontekście moich potrzeb wypłatowych)
Zeus52 / 2011-02-22 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry. Nie Boni,ale Belka...kurna,nie mieli kogoś na inną literę...
Zeus52 / 2011-02-22 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Męczy mnie to,co powiedział wczoraj Boni...że nie ma potrzeby podnoszenia stóp,bo WZROSTY CEN SUROWCÓW się kończą...albo człowiek wielkiej wiary,albo coś wie,jak grubas? Czy złoto to bardziej surowiec? Czy waluta?
Zeus52 / 2011-02-22 16:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwłaszcza biorąc pod uwagę dolara+1,54% :) Newcrest Mining co prawda zjechała zawczasu,w nocy...ale miała prawo. Nie przebija się tak poważnego okna bessy z marszu,na wyczerpaniu. Reszta? Gold? Zobaczymy. Gdzieś tu probowałem przybliżyć pewien schemat możliwości...z wykresem pod ręką chyba każdy sobie wyobrazi,co miałem na myśli.
długodystansowiec / 89.230.35.* / 2011-02-21 22:03
A propos złota:
http://ichimoku.blox.pl/html

Myślicie że wkrótce koniec ruchu wzrostowego?
Gucioo / 2011-02-21 20:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ml5 dziś dał =1,45% jak myślicie czy już nie czas pakować walizki i przesiąść się do innego składu?
max1224 / 2011-02-21 22:27 / Tysiącznik na forum
każdy ma swoje preferencje jak dla mnie RSI 66,61 to raz wyjście górą z chmurki (czekam na amerykańskie potwierdzenie jutro oni rządzą), no i pokonanie oporów o których Zeus wspominał 1388-90, ponadto psychologiczne 1400 przeszło niezauważone choć czujność wzmorzona jeszcze zostaję
Zeus52 / 2011-02-21 22:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popatrz,mówione było też o opcji wybicia się z chmurki i może opadnięcie w korekcie na...już chyba następną...jest trochę nisko. Wiesz,pytanie o moment dotankowania,lub wejścia. My zawsze bierzemy pod uwagę ten dwudniowy termin realizacji zleceń....zlecenie wtedy,gdy było o tym pisane,równałoby się drogim zakupom. Chyba,że jak było pisane o srebrze,a także o gold(Łucjan)...był dobry moment na ponowienie pozycji,ale dla szybkich graczy,a nie z dwudniową realizacją. Patrząc na srebro...pisałem wczoraj,że RSI wbił się w strefę,teraz już nieźle,więc należałoby utrzymywać pozycję,nawet w razie cofnięcia,w oczekiwaniu na następny szczyt na wskaźniku...na razie nie mamy nawet pierwszego. Ale srebro osiągnęło dziś pełny zakres podwojonej RGR. Nawet z lekkim nadbiciem...Na pewno masz rację:dopiero Janki pokażą,co dalej. Co do złota,to faktycznie liczyłem,że po ruchu do 1390 nastąpi jakieś odejście w dół,ale coś w rodzaju boczniaka pod tym poziomem,konsolidacji....jeszcze nic"straconego"...tylko zakres może być inny. Trochę emocjonalne te ostatnie korpusy na silver...na takie coś musimy uważać.
myfa / 2011-02-21 21:15 / Bywalec forum
ja z dniem dzisiejszym wyskakuję połową ml5 w bezpieczne, nie chce kusić losu, już nie raz dostałem po łapkach :)
fasolens / 2011-02-22 12:42
mówicie o wyjściu z ML5 a mi się jeszcze poniżej kreski jestem:(
z wejściem się za bardzo pośpieszyłem...:/
są szanse na wzrosty jeszcze?
Zeus52 / 2011-02-22 14:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie obserwujemy. Złoto zrobiło cofkę do poziomu do którego w/g mnie powinno było dojść(okolice 1390)...widocznie rynek też doszedł do takiego wniosku. Tymczasem mamy cofnięcie intraday,dolnym cieniem....jeśli na tym by się zakończyło,to możemy mieć jakiś lokalny boczniak(jak oczekiwałem)...ale,jak długi...trudno powiedzieć...może chodzić tylko o kilka sesji walki na cieniu(?)...konsolidację. Ale na razie nie wiemy,sesja trwa. Tak,czy inaczej,jeśli nawet zejście będzie głębsze...biorę pod uwagę okolice 1370$/ozt,jako górne ograniczenie następującej chmurki ichimoku...to i tak,jak sądzę,będziemy mieli wyznaczanie dolnego zakresu boczniaka. Silver...mamy silne wbicie się RSI w strefę 70+. Teraz powinno nastąpić cofnięcie,które spowoduje,że wreszcie będzie można powiedzieć o PIERWSZYM szczycie RSI w strefie 70+....i czekamy na następny. Jeśli będzie wyżej...nadal czekamy. Jeśli będzie niższy...zwiewamy. Ale niższy szczyt RSI,jeśli będzie w strefie oznacza następny rekord na wykresie cenowym srebra....istnieje więc możliwość utworzenia szczytowej formacji odwrócenia na silver,np RGR...ale wtedy głowa dopiero przed nami. Możliwy też 2 szczyt,niższy...ale tak,czy inaczej:to pod obserwację. Bo w najgorszym razie(po powyżej o formacji odwrócenia. To tylko jedna opcja) będziemy mieli teraz poszukiwanie poziomu przyszłej linii szyi. W najgorszym. Bo możliwa jest opcja krótkiego zatrzymania,cofnięcia i dalszego ataku. Newcrest nie mogła dziś iść wyżej,gdyż była już zbyt wyczerpana,aby z marszu pokonać okno bessy z początku roku,którego parapet został dotknięty w punkt wczoraj...mamy cofnięcie,i tak też pewnie skończy się na gold. Powtarzam:jesteśmy w takim miejscu i sytuacji,że musimy poczekać i zobaczyć jaką tendencję rynek będzie chciał forsować...
salamander2 / 78.9.4.* / 2011-02-22 20:12
ML5 na dziś to -0,37
dumniy / 2011-02-21 20:09
Panowie a co myślicie o funduszach przedstawiających ogólnie pojęte budownictwo.
np Skarbiec sektora nieruchomosci lub ING środkowoeuropejski Budownictwo i nieruchomości.
Ostatnio firmy budowlane (nie tylko na polskim rynku) sporo straciły z wycen giełdowych!!
Może to jest okazja przed rozpoczynającym się sezonem. Osobiście też sie zastanawiam czy by na ich aktywach nie ruszyć trochę na giełdzie. Polimeks poleciał 25%. PBG również ze 20%,. Przecież nic w spółkach budowlanych sie specjalnie złego nie dzieje. Sam nie wiem.

Patrzyłem jeszcze fundusz HSBC Indian Equity. Spadło potężnie ostatnio. Warto sie załadować??

Proszę o opinię czy ktoś zerkał w tym kierunku.
Na HSBC Indian equity poszło zlecenie na 20% portfela
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy