22 XI - 26 XI

u2mart / 2010-11-22 03:09
Chętnych nie ma na otwarcie wątku ?
T
Wyświetlaj:
devil000 / 2010-11-27 10:57 / Bywalec forum
http://www.timingcharts.com/

Moglby ktos skomentowac ten wykres ( znaleziony na jakims forum) chodzi o koncentracje na rynku s&p500 nie wiem czy dobrz to odczytalem ale czy nie jest tak ze grubasy (zielona linia) ucikaja z rynu natomist na szczycie ja zwkle pakuja sie mali spekulanci (czerwona lini) wraz z OFE itp (niebieska) i ktos zostanie przewieziony jak zwykle to oczywiscie teoria gdyby podwojny szczyt wypalil jakies drobne podejrzenia. Co o tym myslicie warto sie tym sugerowac o ile wogole to poprawnie odczytalem?
max1224 / 2010-11-27 11:50 / Tysiącznik na forum
u góry masz tam inne walory sprawdziłeś "maluchy" zobacz resztę ja oglądnąłem złoto i s&p500 globex wg Twojej teorii ... zresztą zobacz sam tyle że to kolejna stronka którą warto odwiedzać dzięki
devil000 / 2010-11-27 16:38 / Bywalec forum
dzieki maxiu co do innych wykresow tez patrzylem tylko mam watpliwosci o co biega z tymi wykresami linowymi zielony czerwony i niebieski kogo one dotycza wlasciwie i jaki ma to wplyw na rynek razem jakos doamy rade moze inni tez sie wypowiedza bedzie mozna cos wiecej na ten temat powiedziec
max1224 / 2010-11-27 11:52 / Tysiącznik na forum
co do pełniejszej interpretacji to potrzebuję więcej czasu i obserwacji zachowania spoko rozgryziemy i to
privy / 2010-11-27 17:54 / Tysiącznik na forum
Spread bull/bear wynosi obecnie 34%. Jest to jeden z wyższych odczytów i poprzedzał zwałki na giełdach z dokładnością do max 2 tygodni. W tym kontekście przełom listopad/grudzień może należeć do misiów.
Zeus52 / 2010-11-27 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Manifestacje w Budapeszcie...chodzi o OFE,ale też o przywrócenie do pracy zwalnianych za poglądy polityczne,przywrócenie wolnych mediów...kurna,co tam u nich się dzieje. Jakiś zamordyzm tam panuje? Te hasła kojarzą mi się z dawnymi czasami u nas... Uff...dobrze,że to nie u nas. Bo aż zgroza,ciarki przechodzą... Ale pewnie i tak GPW może oberwać rykoszetem...
młody wykrztałcony z wielkiego miasta / 87.205.34.* / 2010-11-27 23:33

przywrócenie wolnych mediów...kurna,co tam
u nich się dzieje. Jakiś zamordyzm tam panuje? Te hasła kojarzą mi się z
dawnymi czasami u nas...


no tak , bo u nas mamy teraz wolne media...
wolne od prawdy to na pewno...
privy / 2010-11-28 10:48 / Tysiącznik na forum
Masz rację, nigdzie na świecie nie ma wolnych mediów. Taki ich los, że zawsze potrzebują właściwego oparcia w tzw. grupach interesu. Mamy więc półprawdy, ćwierćprawdy, statystyki i czułe słówka. Jedyne na co można liczyć to na własny rozum.
Zeus52 / 2010-11-28 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najgorsze dla GPW może być to,że potraktują nas tak samo,razem. Wrzucą do jednego worka. Jeśli było zalecenie wycofania się z wszelkich aktywów węgierskich,z powodu kompletnej nieobliczalności ich rządu,to i nam się dostanie...wielu inwestorów,jak to nieraz już pokazali,ma kłopot w zakresie geografii(a o polityce,o tym,kto gdzie rządzi,to już nawet mowy nie ma). Nie odróżniają Czech od Estonii,ani Węgier od Polski...dla nich to wszystko Europa Wschodnia. Dla tych bardziej kumatych. Bo część pewnie sądzi,że to Azja,albo Afryka. A jeśli zostają nastawieni przez agencje,jak w piątek,że Węgrami rządzą jacyś"Czerwoni Khmerzy",czy ktoś równie nieobliczalny...to od razu: Węgry...Węgry? Gdzie to jest? Aaa...a! Zdaje się,że to coś z Polską ma wspólnego! O....trzeba wiać z GPW. Oczywiście,jak zwykle,nieco przesadziłem. Ale tak,czy inaczej...choć Wig20 ładnie się w piątek wybronił...świeczka-marzenie dla byków...to jednak obroty były świąteczne. To niestety nie jest potwierdzeniem dla"wschodzącej gwiazdy"...tu powinien być silny wzrost obrotów,wolumenu,żeby potraktować tę figurę,jako"gwiazdę". Ważniejsza i groźna, w takim wypadku jest luka,jaka jest ponad nią,która powstała na otwarciu. A kształt świecy może nic nie zmaczyć. Właściwie ta luka jest na pierwszym miejscu,najważniejsza. No i wolumen....oznaczać może brak zainteresowania obroną wsparcia. Tego wsparcia,atakowanego w piątek. Może w takim razie obrona jest zaplanowana niżej...wiesz,o co chodzi. Jeśli pamiętasz,to pisaliśmy nieraz o sytuacji odwrotnej,gdy wsparcie było silnie bronione...gwałtowny wzrost wolumenu przy zejściu na nie. Tutaj tego nie było. Ale nie chcę przez to powiedzieć,że lecimy w dół. Jedynie tyle,że tym razem nie ma pewności co do odbicia. Kiedyś,w podobnej sytuacji taką pewność mieliśmy...pamiętasz pewnie to"zejście na wsparcie przy wysokich obrotach i wolumenie"...niestety,teraz tego brak. Ta niby"gwiazda" musi więc zostać potwierdzona jutro...musi zostać pokonana luka. Jeśli nie,jeśli nastąpi walka na dolnym cieniu,to w najlepszym razie grozi boczniak. Z resztą,nie wiem na ile te wszystkie,wymalowane w drugiej połowie minionego tygodnia figury,są warte uwagi i rozpatrywania. Właściwy handel zaczyna się dopiero po niedzieli,gdy Janki zaczną na całego,a nie jak dotąd,na pół gwizdka. Nic w tej chwili nie wywróżymy. Bo z jednej strony,Janki mogą olać resztę i ruszyć ostro w górę...a z drugiej mamy coeraz więcej"strachów" europejskich i to nie tylko wspomniane na początku Węgry. To wybitnie może szkodzić GPW,ale Euroland ma do tego swoje strachy. A politycy tak gmatwają...nawet ci,którzy(wygląda,że na niby)próbują bronić euro...już lepiej,żeby milczeli. Bo każda wypowiedź jeszcze bardziej euro pogrąża...
privy / 2010-11-27 22:15 / Tysiącznik na forum
W Irlandii nie lepiej, protesty, protesty. A ja myślałem, że chwycę dołek na edku, a tu się trend spadkowy odc.2 szykuje.
Zeus52 / 2010-11-27 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z drugiej strony Rosja i Chiny rozmawiają o dostawach gazu i nie chcą rozliczać się w dolarach,ale w juanach...któryś z analityków powiedział,że to mocno uderzy w dolca,choć to nie na teraz. Ale z tego,co wiem,to Chińczycy od dawna tak mają i to akurat nic nowęgo...
Zeus52 / 2010-11-26 13:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wartość Wig20 wszyscy widzą. Ale czy ktoś zwrócił uwagę na dotychczasowe obroty...nasi też już zaczęli weekend?
u2mart / 2010-11-26 10:32 / Tysiącznik na forum
"Komisja Nadzoru Finansowego zaakceptowała zmiany w regulaminie GPW, które zakładają m.in. przedłużenie sesji giełdowej o godzinę, do 17.30. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2011 roku"

No to teraz Janki juz nas w balona nie będą robic.
Ps. Ale dolar szaleje )
Zeus52 / 2010-11-26 10:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz Portugalię namawiają:Bierzcie kasę. A oni:Nie...nie potrzebujemy. Nie chcemy. A w kolejce następni. Hiszpania też"nie potrzebuje" pomocy... Czy ktoś z forumowiczów "nie potrzebuje"może jakiegoś grosza na święta?
Zeus52 / 2010-11-26 10:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj szaleje,szaleje. Za 10 minut fixing NBP...będzie wiadomo ile mamy dzisiaj za dolara. Newcrest skończył na +0,67%.
privy / 2010-11-26 11:52 / Tysiącznik na forum
Postraszę Cię trochę, mam wstępny sygnał ostrzegawczy na złocie, tzw. ''bez pozycji''.
Zeus52 / 2010-11-26 12:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już sam się wcześniej "postraszyłem",pisząc o tym dolnym cieniu z 3 sesji listopada długości Amazonki...że dzisiaj jest trochę za mały...zdaje się,że właśnie jego produkcja ruszyła.
privy / 2010-11-26 13:43 / Tysiącznik na forum
Wszystko się okaże jak janki się obudzą, ile prawdy jest w tym ruchu a ile ''strząsania''.
Zeus52 / 2010-11-26 13:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam jedynie obawy,takie,na dzisiaj...Janki dziś mają luzacką sesję,do 19.00 naszego czasu. Może potraktują to,jak nasi na GPW,weekendowo... Mogą też poczekać do poniedziałku. A tymczasem,przy płytkim rynku,niedźwiedzie mogą cuda wymalować,tak jak u nas...2% spadku,a obroty,jak w Wigilię Bożego Narodzenia.
tedchom / 2010-11-26 18:29 / Tysiącznik na forum
dosyć ciekawie to wszystko wygląda i znowu nie wiadomo jaki kierunek stragany obiorą więc chyba się zaczaję z boczku tak myślę również nad doładowywaniem powoli ml5 no może i 6
hmm.
Zeus52 / 2010-11-26 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
No popatrz...co za złośliwcy...nie wykonali do końca planu. Jak już dotknęli tej szpuli z 2 listopada,to mogli później wyciągnąć ten dolny cień na gold jeszcze trochę wyżej...nie jest to tak zupełnie podobny obrazek do tej sesji z 3 listopada. Troszku zabrakło...ale nic to. Co się odwlecze,to nie uciecze. Będą musieli zrobić dogrywkę. Teraz już nie muszą takiej sondy w dół zapuszczać,z resztą miśki raczej będą się bały parkować w zakazanej dla nich strefie. Tylko odwleka się budowa tego ciągu dalszego...tego z 4 listopada... Albo i nie...ale trudniej będzie. A teraz wypada powiedzieć: widzieliśmy dziś wiele,ale wszystkie,zarówno tez brzydkie,jak i te ładne malunki,jak np na Wig20...zostawmy to wszystko na boku. A najlepiej o tym zapomnijmy. Bo w poniedziałek i tak wszystko odbędzie się inaczej,niż ktokolwiek się tego spodziewa...
max1224 / 2010-11-26 19:22 / Tysiącznik na forum
wygląda że jeszcze to potrwać może w przyszłym tygodniu choć dzisiaj co prawda na niewielkim obrocie ale piękną świeczkę wig20 pokazał ile to już razy taki młotek był omawiany?? na złocie rgr coraz bardziej prawdopodobny dolar w poniedziałek pewnie decyzja odwrót czy dalszy rajd (górny cień) ale to tak bez zagłębiania się w temat mocno powierzchowny ogląd
Zeus52 / 2010-11-26 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Oh...sorry! Wziąłem pod uwagę koniec sesji na NYSE. Obsobaczyłem ich tam,że na gold nie wykonali planu...Sorki. Zwracam im honor do kieszeni. Oni go realizują.
Zeus52 / 2010-11-26 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawa sprawa. Indeks XAU,grupujący 17 spółek gold notowanych na NYSE i Nasdaq,spadł coś około 1,7%. Natomiast szerszy indeks TSX-gold,grupujący 34 spółki gold notowane w Toronto spadł zaledwie 0,5%. Ale tam jest wiele mniej znanych spółek(oprócz także tych z XAU),które rosły dzisiaj nawet po 4-5%. W ogóle cała tabela TSX-gold,to mieszanka zieleni i czerwieni,mniej więcej po równo.
max1224 / 2010-11-26 19:45 / Tysiącznik na forum
no właśnie niemal razem pisaliśmy i jeszcze wtedy tak to nie wyglądało odpał poszedł o 19:23;-)) ale co tam martwić się tym nie będziemy;-))
Zeus52 / 2010-11-26 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. 1364,2$/ozt to jest maciupeńka szpulka,w ramach wczorajszej sesji,z długim dolnym cieniem...to tak,dla informacji. Bo na stooq.pl utknęli z wykresem w miejscu,jeszcze przed zamknięciem. Coś się im zacięło...i dlatego u nich ten korpus wystaje w dół,dużo poniżej wczorajszego zakresu zmienności.
Zeus52 / 2010-11-26 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,widziałem. Ale w planach właśnie taką świeczkę miałem na gold...nawet powiem,że po cichu zaciskałem zęby i: niżej,niżej,dojedździe do podstawy tego korpusu,do strefy cienia. No,a później obserwacja i czekanie,na drugą część...bo to w dół,wykonali prawie poprawnie. Ale co tam. Jak powiedziałem. To,co dziś i przez poprzednie dwa dni,może się ostatecznie mało liczyć. Pozytywy też. To działa w obie strony.
max1224 / 2010-11-26 20:03 / Tysiącznik na forum
wiem wiem nie zdziwił bym się jakby początek tygodnia dalej był czerwony
Zeus52 / 2010-11-26 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale mimo wszystko. Nie patrz na wykres na stooq.pl. Złoto kończy na 1364,2 A to oznacza,że plan utworzenia kopii świecy z 3 listopada został zrealizowany. Maxsiu...proszę nie siać mi tu defetyzmu jakimiś RGR-ami na gold...:-)) Wszak pisałem Ci,że gold w/g planu kopiuje wszystko,co już było na przełomie miesiąca. To się wydaje inne. Ale przyjżyj się uważnie....A jeśli tak dalej...to w poniedziałek co by wypadało?
max1224 / 2010-11-26 20:31 / Tysiącznik na forum
to tak sam dla siebie z tym rgr żeby zbytnio się nie napalać bo jest fajnie dziś np ml5 -1,42% dolar na to 1,61 ;-)) a latin -0,49% nawet jak w poniedz dws odbierze ok 1% to tylko ćwiartką portfela więc powinno coś jeszcze zostać zapasu a i u Ciebie 0,19% up;-))
Zeus52 / 2010-11-26 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Ale to śmiesznie wypadło. Podliczyłem dokładniej ten tydzień i co się okazuje? Ano,że(z dokładnością do 0,2p.%)gdybym wszedł w dolara,a nie siedział w ML5...to na jedno wyszło. Taki sam wynik. Po prostu ML5 za ten tydzień się zresetował na zero,a cały przychód jest z dolara. Ale myślę,że na później...to jednak ML5 powinien lepiej wypaść.
Zeus52 / 2010-11-26 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli za cały tydzień mam jakieś+5,28%. Tak z tego,co piszesz wypada. Sam jeszcze dziś nie zaglądałem.
devil000 / 2010-11-26 21:31 / Bywalec forum
sorki ze sie wcinam w rozmowe panowie ale czy dalej w goldzie siedzicie czy poszlo zlecenie wyjscia bo nie sledzilem uwaznie od ajkiegos czasu wasych poczynan? a tak pytam bo sksilem sie kiedy maxio wchodzil mala czaescia portfela narazie jes niezle zwazywszy ze to DWS macie nocha do analizy tego kruszywa chyba zlotko wam lezy:)
Zeus52 / 2010-11-26 22:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
U mnie cały czas,bez zmian...takie hobby,konik...już kiedyś przez tę moją fiksację dorobiłem się ksywy:"Midas",a także "Nadworny złotnik". Fakt,jakaś tam niby RGR się zarysowuje...ale RGR(formacja liniowa),to jedna sprawa,a świece jak na razie sugerują coś przeciwnego...na kagi ciągle jedziemy na sygnale sprzedaży. Teraz jest załamanie,więc i szansa na w miarę nisko położony sygnał zakupu,wyjście w górę linię jang. Na spółkach złota straszy co prawda niewielki podwójny szczyt,ale mamy tuż poniżej MA50(na gold też). Na dodatek układ histogramów MACD na spółkach XAU jest taki,że w razie minimalnego odbicia w poniedziałek mamy od razu pozytywną dywergencję. A trudno przyjąć,że odbicia nie będzie. Po tym,co dziś wyrysowało złoto...a to daje lawinową reakcję...taki mus. A później pozostanie obserwacja...Tak się zastanawiam(jeszcze tego nie ustawiałem,więc mogę się mylić),ale to powtarzanie przez gold wcześniejszych ruchów z początku miesiąca...to wygląda,jak ruch lini opóźnionej...czyżby gracze na gold jechali w/g systemu ichimoku? Muszę zerknąć,jak to wygląda. Jeśli nie pasuje,to proszę potraktować ostatnie zdanie,jako niebyłe...
max1224 / 2010-11-26 22:00 / Tysiącznik na forum
nic nie zmieniałem od 3 listopada połowa portfela w złocie reszta od 29 września chyba w ml latin i dws akcji dużych spółek ogólnie jest nieźle bo portfel ładnie puchnie a jak się korekta skończy to będę w akcjach gotowy
devil000 / 2010-11-26 22:24 / Bywalec forum
dzieki sliczne za odswiezenie tematu ja kupilem troche akcji dzisiaj wywalajac 20% dolca a jak widzicie ruch na gieldach chodzi mi o akcje ten wystrzal dolca to korekta waszym zdaniem czy odwrocenie trendu Tusk nie moze miec caly czas z gorki tym nic nie robieniem az strach pomyslec jak do nasz z pomoca zawitaja jak juz chyba zeus zreszta pisal :)
max1224 / 2010-11-26 22:34 / Tysiącznik na forum
ta korekta musiała przyjść i tak jest nieźle w punkt nie ustrzelisz ale ruch zasadny
privy / 2010-11-26 11:30 / Tysiącznik na forum
Jeśli dobrze zrozumiałem wypowiedź Balcerowicza, Węgry mają coś podobnego do naszego OFE i zabierają się za jego likwidację, stosując nawet szantaż wobec własnych obywateli. Zapewne z tego powodu BUX tonie na potęgę. Zaczynam się bać o wigwam. Ustawiłem się na dzisiejsze zamknięcie ale chyba będę musiał sobie podarować, bo my będziemy następni w kolejce.
Zeus52 / 2010-11-26 12:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Są konkretne wnioski agencji:...zalecenie szybkiego wycofywania się z WSZELKICH aktywów węgierskich,z powodu...jak by to krótko określić...kompletnego oszołomstwa i nieobliczalności ekipy,która dorwała się tam do władzy.
Zeus52 / 2010-11-26 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Rozkład systemu emerytalnego na Węgrzech dobija BUX(to już wcześniej) i rzutuje też na nas. Wszyscy do jednego worka...z tym,że w końcu powinni zauważyć,że jest między nami kolosalna różnica i u nas powstanie ustawy(jeśli w końcu powstanie)o OFE powinno być powodem do silnych wzrostów. Chodzi o zwiększenie możliwości ekspozycji na akcje. To są dwie różne sprawy. Na Węgrzech rozkład,u nas próba uporządkowania i wzmocnienia możliwości OFE. Systemowo,bo pomysł Pawlaka to zupełnie inna para kaloszy i chyba nie przejdzie.
max1224 / 2010-11-25 21:59 / Tysiącznik na forum
Czołem forumowicze
trochę mnie nie było ale musiałem trochę intensywniej niż normalnie popracować wiadomo każdy czasem tak ma co do sytuacji na rynkach to chyba trzeba odpuścić sobie ruchy i cierpliwie trwać ot choćby obecnie od ok. 9.11 mamy korektę a portfel jakoś mimo wszystko puchnie;-)) jeśli dotychczas dało się na tej korekcie nie tylko nie stracić a wręcz zarobić ;-)) to daj Panie więcej takich korekt być może dolar wkrótce odbierze co dał ale wtedy ruszą rynki i też źle być nie powinno fundamenty są za nami a to co się dzieje to takie rozgrywki jak zwykle przed ruchem ktoś kogoś chce wydudkać ( u nas mówi się słowami dowcipu baca do bacy alem twojo babę wystrychnął na dudka ;-)) he a jak jo twojo wydudkoł na strychu;-))) więc my tym razem mamy szansę właśnie tak z grubasem się zabawić pozdr. szczegóły jak zwykle podał Zeus (za co mu chwała i szacun) pozdr
London. / 92.24.60.* / 2010-11-26 12:01
No ja też zniknąłem na troszkę ale w zupełnie innych okolicznościach...wyskoczyłem zobaczyć jaka pogoda w Egipcie .hmmm 35 st w południe...więc wczoraj jak wróciłem doznałem małego szoku ;)
u2mart / 2010-11-26 12:08 / Tysiącznik na forum
Czesc London
To fajna wycieczke miales )
Nie wiem czy jeszcze bierzesz w tym udzial ale moze bedziesz wiedzial jak rozumiec to pytanie w skarbcu? Albo ktos inny
Nie prosze tu o odpowiedz ale o sens pytania bo nie kumam o ktore fundy chodzi czy o srednia wszystkich?
Jeszcze raz sorki za brak polskich znakow


Proszę uzupełnić: Średnia stopa zwrotu z inwestycji w Jednostki Uczestnictwa za ostatnie 3 lata obrotowe (2007–2009) wyniosła -1,26%. Średnia stopa zwrotu z inwestycji w jednostki Uczestnictwa za ostatnie 5 lat obrotowych (2005–2009) wyniosła ……. %.

-9,8

7,66

19,08

6,77
privy / 2010-11-26 12:44 / Tysiącznik na forum
Musisz sprawdzić po kolei, czy któryś z funduszy dał te -1,26, jeśli żaden to chodzi o wszystkie, które istniały od 2005 roku.
London. / 92.24.60.* / 2010-11-26 12:26
Heja
Nie biorę już udziału w ankietach więc trudno mi coś doradzić co do tego pytania. Często są tak układane ,że sami chyba nie wiedzą o co chodzi ;)
u2mart / 2010-11-26 12:36 / Tysiącznik na forum
Ale pozycje w inwestycyjnym masz elegancką )
London. / 92.24.60.* / 2010-11-26 13:34
heh dzięki , jakoś się trzymam .Jedna nagroda już skasowana więc chyba będzie trzeba coś zaryzykować ;)
Zeus52 / 2010-11-26 10:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
ED naruszył poziome wsparcie i zaatakował linię trendu...jakoś nie bardzo się tym przejął Newcrest Mining(+0,6%)...widocznie też zauważyli,że złoto kopiuje wszystkie wcześniejsze świece...teraz jest przy trzeciej listopadowej...tylko,że tam dolny cień był bardziej długaśny, przypominający Amazonkę...ale do właściwie początki. Z tym,że jak zwykle...przedwczoraj,wczoraj i także dzisiaj:wszystko z lekkim przymrużeniem oka..Janki dziś też jadą świątecznie. Przedwczoraj mieli nieoficjalnie pół sesji,a nawet mniej...później sobie poszli. Dziś za to oficjalnie kończą o 19.00 naszego czasu...tak,że lajtowo. Później wyniki,przez weekend. I dopiero od poniedziałku coś znaczącego prognostycznie może się dziać. Za to znowu intrygujące akcje przeprowadzają byki na USD/PLN i EUR/PLN...nawet lukami hossy zaczęli...i też się nie boją. Jak Janki. Tylko w drugą stronę. Ciekawe,co z tego wyniknie na koniec?
Zeus52 / 2010-11-26 01:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale racja...teraz zauważyłem. Mimo braku sesji w Stanach ML5 ma dziś wynik(WORLD gold fund). Czyli następne 0,5% do dorobku tego tygodnia. To już +5% z kawałkiem.. Najgorsze mogą być jednak te przejścia,moment zwrotu na ED.
Zeus52 / 2010-11-26 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak bardziej to jestem przekonany do gold,a co do reszty...też niby wygląda nieźle...ED ładną szpulkę nad linią trendu wyrysował(choć tu ważniejsze jest poziome silne wsparcie).USD/PLN,po wczorajszej"spadającej gwieździe",dziś nieudany test jej górnego cienia zakończył się następną gwiazdką...jeszcze jedna taka brawurowa akcja byków,trzecia gwiazdka...i już nie będzie korekty wzrostów na USD/PLN,ale długi lot w przepaść...kto wie,czy 2,70 to wtedy zatrzyma...ale pewności nie mam...ciągle jakieś"trupy z szafy straszą". A poza tym dzisiejszy handel...to raczej udawanie handlu,tak na przetrwanie. Aby do poniedziałku. Bo jutro,co prawda"czarny piątek",ale wstępne wyniki sprzedaży nadejdą później...Pozytyw,to zachowanie Janków wczoraj,w pierwszej części sesji,gdy wolumen był przyzwoity...bo później,tam już nikogo nie było. Ogólny wolumen z całej sesji był jednak niski. Czy u nas też zechcą,z zaskoczenia,wyprzedzić dane...przed weekendem? Tak bywało...ale tego nie rozgryziemy teraz. W każdym razie,Janki podeszli do sprawy dość odważnie...
Zeus52 / 2010-11-25 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Irlandia,później Portugalia...dziś plotki mówią,że Włochom grozi obniżka ratingu...gdy tymczasem od wszystkich agencji mają perspektywę stabilną,więc,jak pisze Kiepas,może chodzić co najwyżej o zmianę prognoz ratingu w przyszłości. Ale maszynka się kręci. Gdybym miał ciągoty do teorii spiskowych,to pomyślałbym faktycznie(tak z resztą odczytałem sugestię privego,jakiś czas temu) o"wojnie walutowej" i że to właśnie Euroland próbuje ją stosować w odpowiedzi na"dodruk"w Stanach. Dlatego to wciskanie na siłę"pomocy":bierzcie kasę. Ależ my wiemy lepiej,że potrzebujecie. Jak będzie mało,to dodrukujemy...bierzcie,nie marudźcie. Jakoś się dogadamy,co do warunków...tylko dajcie nam pretekst do zdołowania euro. Też na tym skorzystacie...dajcie jakiś pretekst,tak żeby nikt nie zarzucił nam prowadzenia wojny walutowej...po prostu:robimy,co musimy. Jak FED. Irlandia poszła na to. Teraz Portugalia...później,w razie czego będą inni. Ale to tylko takie tam,rozmyślania...
G77 / 2010-11-24 20:56
A co planują ;)? A takie pytanko mam małą kwote tak na najbliższy czas może do końca roku i mam oprócz Skandii mbank co myślą szanowni panstwo o unikoronie akcje od jutra ? No chyba ,że jest w mbanku jakiś inny lepszy fund ,do tej pory miałem tam kiedyś tylko DWS gold więc nie orjętuję się .Pozdr
Zeus52 / 2010-11-24 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie pokazali,że na święta wolą zakupy,niż wyprzedaż....jeśli oni nie chcą obudzić się po święcie bez akcji i nie boją się,wpadli,zrobili zakupy"w ciemno"...i wolne...duża część pewnie na długi weekend...tak sobie rozmyślam.
Zeus52 / 2010-11-25 00:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest tak...że gdybym był pewny,że to koniec korekty,to nie siedział bym w gold,ale na GPW...bo wtedy,w razie odpału dolar nie zżerał by części zysków. A ponieważ takiej pewności nie mam,więc jest,jak jest. Tym bardziej,że złoto wygląda ciekawie. Pomijając powody fundamentalne,takie jak kłopoty strefy Euro,"dodruk",czy groźba konfliktu w Korei(mało realna)...pomijając to wszystko,bez wnikania w przyczyny...złoto i tak wygląda pozytywnie technicznie. Spodziewałem się jakiegoś załamania,bo ciągle jedziemy na lini jin w/g wykresu kagi,z dotąd nieanulowanym sygnałem sprzedaży w/g tego wykresu. Jednak świecowy mówi coś innego...że sygnał sprzedaży,to historia. I teraz małe załamanie było by niezbędne. Nie dla zabezpieczenia pozycji...ale dla uzyskania sygnału zakupu. W miarę nisko położonego sygnału...bo prostym ruchem się nie da. Aby uzyskać sygnał zakupu na kagi bez korekty...trudna sprawa i właściwie nierealna. Dopiero po przekroczeniu 1400$ z hakiem. Tymczasem załamanie...sądzę,że dzisiejsze powinno już wystarczyć...spowoduje,że bykom łatwiej będzie wyjść w górę linią jang. Dotychczasowe,dość nieudolne działania niedźwiedzi na świecach i poziomach "parkowania" sugerują,że można się spodziewać niebawem takiego sygnału zakupu na kagi,jak wyżej...a to powinno dać podobny w efekcie rozwój wypadków,jak przed szczytem wszechczasów...być może także niewielkie pogłębienie odejścia,następnie test dolnym cieniem wsparcia:podstawy tego białego korpusu-wieżowca,czyli szpulka z długim,dolnym cieniem...i w następstwie ciąg dalszy,czyli powtórka korpusu-wieżowca. Tylko,że tym razem z dużo wyższego poziomu...co w efekcie da nowy szczyt wszechczasów jednym,długim korpusem. Tymczasem spółki...spółki zachowują się zgodnie z planem. Tak,jak napisano go dwa tygodnie temu...bujają się ponad swoim szczytem wszechczasów(XAU). Powtórzę,o czym pisałem wtedy:świecowo spółki mają tak zabezpieczone tyły,atak na szczyt i wybicie go,był od dawna bardzo solidnie umotywowany,to nie jest przypadkowe wybicie i nawet w razie korekty na gold spółki powinny ją przetrzymać. Przyczają się w konsolidacji,czekając na ruch gold w górę....jakoś tak to było. Jak dotąd idzie nieźle. Po części to zasługa USD/PLN,ale po części właśnie XAU. Wyniki z obecnego tygodnia...+0,65%/+1,13%/+2,81%= około+4,59% zapewniają nam stały pobyt w pobliżu szczytu także w prywatnym funduszu,jakim jest własny portfel...to tak,jak konsolidacja wartości,flaga po silnym wzroście. Pozostaje więc życzyć sobie i pozostałym posiadaczom ML5...oby tak dalej. Trzymajmy kciuki. A jeśli ktoś chce,a jest człowiekiem wiary,to może niech tam sobie i westchnie do kierownictwa,tam u góry....choć osobiście uważam,że szkoda zaprzątać głowę Głównemu Szefowi naszymi przyziemnymi duperelkami...On i tak wie najlepiej,jak być powinno. Pozdro All
Zeus52 / 2010-11-24 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdyby ktoś przypadkiem obserwował,co dzieje się na rynku u Janków,na walutach,surowcach,a zwłaszcza indeksach,to od razu mówię:Dajmy sobie spokój,to nie ma sensu. Tam już nikogo nie ma. Janki już mają wolne,to tylko automat działa,dając pozory handlu...jak pisał Kuczyn...ważna jest pierwsza część dzisiejszej sesji. Później,na płytkim rynku można wymalować cuda...to i tak nie będzie miało znaczenia w piątek,gdy Janki wrócą do gry. Już pokazali,czego chcą,co planują...i poszli do domu szykować się do święta. Woźny,albo sprzątaczka zapomniała prawdopodobnie wyłączyć prąd i dlatego to coś jakby jeszcze działa....
u2mart nielogo / 193.19.165.* / 2010-11-24 20:54
Nie wiem jak działa wasz Superfund , ale Skarbiec Alternatywny to kompletna porażka. Będzie już z -10% w kilka dni. To byl pierwszy i ostatni raz z fundami podążającymi za trendem. Wychodzi im to że szkoda gadac. I jeszcze laptop mi padl przed chwilą, co za tydzien normalnie (
privy / 2010-11-24 21:43 / Tysiącznik na forum
Skarbiec, to porażka.
Superfund też tak poleciał a nawet mocniej. Generalnie tego typu fundy są do bani wystarczy prześledzić ostatni rok. Z daleka od tych ''proszków'' na wszystko.
u2mart / 2010-11-24 21:46 / Tysiącznik na forum
No trzeba było na wlasnej skórze to przetestowac, szkoda tylko ze taka strata.
Zastanawiam sie czy po prostu powoli nie kupowac transzami MISS na okres ze 2 lat, jak pisal Max po spotkaniu ze Staniszewskim. Moze lepiej by wyszedl na tym niz skacząc jak zawsze
Sorki za literówki ale drugi komp cos nie do konca ma polskie znaki
u2mart / 2010-11-24 21:48 / Tysiącznik na forum
A co do skarbca.
Jeden fund mi sie podoba, Surowcowy. Calkiem fajnie sobie radzi i chyba z niego bede korzystal czasami. Na razie spadam z alternatywnego w depozytowy
privy / 2010-11-23 21:32 / Tysiącznik na forum
Wydaje się, że jutro czeka nas test długoterminowej linii trendu wzrostowego na wigwamie. 2600 do pilnej obserwacji.Edek i U/Pln przy mocnych wsparcio-oporach. Jankesi po raz trzeci z dobrym skutkiem wymacali wsparcie zrobione z krótkoterminowej lini trendu spadkowego. Zatem: jeśli tendencja ma się odwrócić to albo jutro albo pojutrze.
Zeus52 / 2010-11-24 19:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Linia trendu,linią trendu...ale zobacz wczorajsze miejsce poziome, parkowania i teraz odholowania, na świecach. Zarówno na Wigwamie20,jak Staśku,czy surowcach(miedź)...
privy / 2010-11-24 10:29 / Tysiącznik na forum
No proszę, jesteśmy tacy mocni, że o linii trendu to sobie chyba pomarzymy.
Zeus52 / 2010-11-24 13:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiłem(z resztą to ogólnie znane),że na GPW takie rzeczy robią zwykle z zaskoku...co do USD/PLN muszę jeszcze powiedzieć(zapomniałem o tym napisać),że np Kuczyn nieustannnie pisał,że mimo wybicia linii trendu,pokonania linii"W",uważa iż jest to wybicie fałszywe,pułapka z max zakresem,jak pisaliśmy:okolice 3 zeta/$.
privy / 2010-11-24 13:16 / Tysiącznik na forum
Czyli znowu jesteśmy skazani na sukces? :) Patrzę na Edzia jak tańczy na linii swojego trendu i jeśli ona wytrzyma to przy tym co mam na ''week'' na kreskach to będzie taka petarda, że rączki pourywa. Na początku tygodnia miałem taki układ na ''daily'' tylko w odwrotną stronę i elegancko poszedł jak się patrzy. Na ''week'' warunki są już prawie spełnione. Przydała by się mała płaska świeca w okolicach linii trendu i za dwa tyg. moglibyśmy mieć start rakiety. Jak będzie to się okaże.
Zeus52 / 2010-11-24 13:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zajrzyj do skrzynki.
Zeus52 / 2010-11-24 13:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i oczywiście:nie zapominajmy,że BYĆ MOŻE mamy teraz tydzień przełomowy,a to co się rysuje,to tylko SZANSA na zwrot.
Zeus52 / 2010-11-24 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze,że przypomniałeś!Oj na weekly widziałem,widziałem! I jak zwykle zapomniałem wspomnieć...ale to w ogóle tak ostatnio z doskoku na forum i to przez to.
u2mart / 2010-11-23 17:19 / Tysiącznik na forum
Się porobiło. Ja dalej dolca trzymam i myślę czy nie do tankować pod korek
Pytanie dalej siedzicie w złocie czy zamieniacie na zielonego?
privy / 2010-11-23 17:50 / Tysiącznik na forum
Edziu w obecnym miejscu może zakończyć 4kę, usdpln też. Ryzyk fizyk.
u2mart / 2010-11-23 18:39 / Tysiącznik na forum
ale jak ropa się ciekawie prezentuje przy takim spadku euro
devil000 / 2010-11-23 21:33 / Bywalec forum
tez czekam z dolcem troche go opyilem w zlotko i jakies 15 % w akcje bo juz watpic zaczynalem jak roslo i roslo juz to kiedys przeabialem jak w dolcu na 3 miechy utkwilem tak i teraz. faktycznie 1.33 jakis wazny poziom ale od jakiegos czasu zamiast s&p500 obserwuje daxa i tam ciekawie to wrozy dla dolara w jakims dluszym terminie jakies 200 pk do rzucenia i marsz na dolna bande i faktycznie zamiast Edwarda chyba lepiej ropke ogladac b podaza ona przeciwnie do dolarka.
privy / 2010-11-23 18:56 / Tysiącznik na forum
Jest na ''czubie'' trójkąta z października. Od tego momentu bardziej prawdopodobny jest wzrost.
Zeus52 / 2010-11-24 00:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Stasiek już został wyżej wspomniany...czy zrobi ruch powrotny do linii szyi ORGR? Musiała by pęknąć MA50. Dostępu do niej broni seria dolnych cieni z października. Ruch powrotny realizuje jednak Shanghai composite. Miedź w okolicach LS RGR...zależnie,jak ją zaznaczyć. Wszystko wygląda groźnie. Ale to zagrożenia...równie dobrze z takich układów może być zwrot w górę. Nieraz już to przerabialiśmy. Poziom VIX jest w sam raz właściwy do odpału...choć nie zaszkodziłoby,gdyby jeszcze spadł...jasne,że ryzykowna to gra.. Tak prawdę rzeklszy,to siedzę w gold...bo nie miałem innego pomysłu na ten czas.
laik_ / 80.51.9.* / 2010-11-23 17:45
Jaki może być zasięg tego wzrostu na dolcu?
Zeus52 / 2010-11-22 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyżby złoto wzięło wreszcie rozwód z EDem? Albo liczy na odbicie EDa od linii trendu...
privy / 2010-11-22 19:19 / Tysiącznik na forum
Dolar wcale się nie osłabia ani umacnia to ojro zipie pod pseudo kłopoty kolejnych krajów. A w sumie niech zrobią tę czwórkę na 1,33 i jedziemy do góry.
Zeus52 / 2010-11-22 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj FBI wkroczyło do siedzib paru funduszy hedgingowych...ciekawe,czy to ma związek z ucieczką któregoś z nich z GPW?
Zeus52 / 2010-11-22 20:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne! Teraz Portugalia nie potrzebuje pomocy... :)
niezalogowany dumniy / 83.7.71.* / 2010-11-22 22:03
Oj jest tego trochę i się zbiera ;P A kłoptów nie nazwę "Pseudo"
Ciekawe kiedy my polecimy z naszym coraz większym długiem :)
A kłopotów nie nazwę "Pseudo" . Ktoś za to w końcu zapłaci i czuję że to będę JA

Coś słyszałem, że ostatnio chcą mnie z pieniędzy z OFE obrabować w imię wyższych idei.
Jestem ciekawy kto teraz będzie nasze dobre bo POLSKIE obligacje kupował jak zabraknie OFE.
Ledwo co człowiek zacznie uczciwie wypracowywać PKB dla tego pięknego kraju, a już przez tych szmaciarzy mam ochotę p********* ten k********* i iść w szarą strefę.
Skoro mam nie mieć emerytury wiec po co na to mam jeszcze płacić.
Przyznam się szczerze że ja nie wierzę, że otrzymam choćby złamany grosz z jakiegokolwiek FILARU
Tak przynajmniej czeka na mnie 7 000 zł rocznie więcej od pracodawcy (tak odkładając 7000 rocznie na procent to po 40 latach miałbym dobrze około 600 tyś)

Przepraszam za wulgaryzmy. I za wątek niezwiązany bezpośrednio z tematem ale muszę wyładować frustrację gdzieś, a to jest dobre miejsce.

Za punk rockiem nigdy nie przepadałem ale podeślę link defrustrujący
http://www.youtube.com/watch?v=IUbqraKDFZg&feature=related
Zeus52 / 2010-11-22 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podobno konsultacje na temat podziału OFE na subfundy agresywne(do 85% akcje) i bezpieczniejsze,obligacji +obniżka prowizji do 2,4%,a docelowo 1%wypadły pozytywnie...Tylko dlaczego oni ciągle ten podział:akcje,obligacje...w domyśle rządowe? A inwestycje alternatywne gdzię? Obligacje podmiotów,które mogą coś zrobić dla kraju,infrastrukturalne...coś,co da stanowiska pracy...i da też zarobić OFE po pewnym czasie. A oni zamiast ruszyć tę kasę,wykorzystać do czegoś konkretnego(przynajmniej część)wolą ciągle wirtualną grę na rynkach finansowych...w którą i tak nie bardzo potrafią grać. Nie jest tajemnicą,że OFE kupują zwykle na górce,a sprzedają w dołku. Będą mieli więcej w akcjach...więcej przerżną i tyle. Z resztą,przecież OFE inwestują na dłużej...a proszę popatrzeć na stopy zwrotu fundów akcyjnych,nawet tych najlepszych...i porównać je z fundami obligacji. Każdy to może zrobić,wystarczy zerknąć na tabele,nawet u nas,w Skandii. Proszę porównać stopy zwrotu za rok,za trzy lata,5 lat. Jak ktoś poszuka,to i za 10 lat....a oni ciągle domagają się prawa do większej ekspozycji na akcje... Nie wiem,po co?
neizalogowany dumniy / 83.7.71.* / 2010-11-22 23:33
Chodziło mi bardziej oto ze chcą wstrzymać na czas nieokreslony wpłaty lub część wpłat do do OFE lub zmniejszyć ich udział na rzecz. Przynajmniej taka wiadomość przecisneła mi się gdzieś w TV (ostatnio nie mam czasu ogladać) jest to powrót do sytuacji z przed reformy. Chociaż emeryturę chciałbym mieć w pieniądzu które rzeczywiście gdzieś mam.

http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/pawlak_proponuje_zawieszenie_wplat_do_of
/32340
http://www.biznespolska.pl/przeglad/?contentid=202468
Daje przypadkowe linki z google
Nie chce zaśmiecać wątku więc chyba warto skończyć ten temat
Ten powyższy tekst po prostu wykazuje moje wkurzenie na fakt że pracuje od 7 do 19 jako projektant ,kier.bud ,wykonawca, kosztorysant wywalony psychicznie od zbyt dużej liczby budów i jeszcze państwo mnie okrada w sposób haniebny.!!
privy / 2010-11-22 21:56 / Tysiącznik na forum
Jankeski fut z powodzeniem drugi raz przetestował krótkoterminową linię trendu spadkowego od góry. W tych warunkach ciężko będzie o spadki, ale pewnie nie na wigwamie. Ale co zrobić jak Max realizuje zyski, na kumulację w totka zbiera :)
Gucioo / 2010-11-22 13:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A serwis nadal nie działa;/ nie wiem jak wy ale ja im jakieś pismo wysmaruje pozdro
privy / 2010-11-22 16:13 / Tysiącznik na forum
U mnie już chodzi.
Gucioo / 2010-11-22 09:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sluchajcie u was serwis skandii nadal nie działa? czy ktos pisal do nich paszkwila? pozdro dla forumowiczów :P
Zeus52 / 2010-11-22 08:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,ewentualnie doszło info o pozytywnym zakończeniu "konsultacji społecznych"na temat reformy OFE...to niewiele zmienia,do ustawy nadal daleko...ale kto tam wie. Może rynek będzie chciał to wyprzedzić,wykorzysta,jako pretekst do odbicia...
Zeus52 / 2010-11-22 08:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie pisałem z braku czasu,nawet w niedzielę. A co było do napisania,zostawiłem w końcówce poprzedniego wątku....zobaczymy,czy byki wykorzystają niesamowitą okazję do kontry od razu,czy budując szpulkę na Wig20...to w związku z tym złym zaparkowaniem niedźwiedzi w piątek. Na temat USD/PLN też była krótka i szczera odpowiedź,co o tym myślę(złotówka będzie się umacniać). Cóż? Więcej niewiele do dodania. Do tego,co pisał Kuczyn(zapraszam też do jego blogu) na temat wycofywania się jednego z graczy z GPW...już wcześniej zostało u nas w wątku zauważone,że ktoś usiłuje sztucznie zdołować Wig20,że jest to jeden podmiot,który rzuca koszyki zleceń sprzedaży,ściągając na siłę indeks do wsparć,a następnie rzuca po kilkaset zleceń na kontraktach...to nie była obrona,ale celowe działanie dołujące. Sądziłem,że jeśli ktoś miałby uciekać z GPW,to powinien robić coś odwrotnego,dystrybucję...bo nie wierzę,że grubas kieruje się....tak,parafrazując kompletnie bzdurne i częste demo-zagrywki prokuratorów z czasów komuny: "Przemożną chęcią straty"...tak nikt nie robi,a tym bardziej gruby.
privy / 2010-11-22 10:29 / Tysiącznik na forum
Hedgfundy rozliczają się bodaj w listopadzie, ale czy to one? Jeśli nawet to listopad się w końcu skończy i będziemy gonić. Na razie jest czas by się ewentualnie zapakować. Do tego jeszcze ta sprawa z zawieszeniem wpłat do OFE. Patrząc jednak ogólnie to Dax jest wybrykiem na tle innych rynków w Europie.
Zeus52 / 2010-11-22 13:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zbliża się"Czarny piątek"...zaczną się spekulacje na temat świątecznych wyprzedaży w sieciach detalicznych,podjazdy pod wyniki sprzedaży...czyli to,co nazywamy potocznie"Rajdem Św. Mikołaja". To już od piątku....
Zeus52 / 2010-11-22 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardziej chyba na oku grubasów jest sama reforma OFE...gdyby doszła do skutku w ramach proponowanych przez Boniego...tak abstrachując w ogóle od jej sensu...to byłby impuls do wzrostów.
Edimax / 89.231.199.* / 2010-11-23 00:01
Witam,
Zeus52 co myślisz na temat spadków na giełdzie w Turcji?
Pozdrawiam Edimax.
laik_ / 46.113.245.* / 2010-11-23 16:26
Dlaczego dzisiaj nasza giełda taka mocna?
u2mart / 2010-11-22 03:10 / Tysiącznik na forum
T miało oznaczać " To" i dalej miała być dalsza część zdania , ale że się enter niechcący wcisnął to już ze zmęczenia chyba
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy