Forum Polityka, aktualnościGospodarka

25 lat wolności dały nam 10 powodów do narzekań

25 lat wolności dały nam 10 powodów do narzekań

Wyświetlaj:
mno_1966 / 37.128.13.* / 2014-06-04 21:17
Świetne!
Można by dodać jeszcze kilka powodów do narzekań.
Kiedyś jak się z "saksów" przywiozło 1000$ to można było nieźle poszaleć(średnia pensja ok.40$),a teraz za taką kwotę to się niektórym z domu nie chce ruszać.
s_bilinski@ / 2014-06-04 20:40
Redaktorze troszkę pokory zbyt dużo sarkazmu nie przystoi tym bardziej że od redaktora jest wymagana wiedza o czasach tak zwanych komunistycznych.
Za tamtych czasów brakowało pracowników w zakładach, powie pan że nie efektywnie pracowali może ale praca była.
Dziś chroniczny brak zakładów pracy.
Mamy wolność no pewno że mamy nawet paszporty w domach i co z tego 80% społeczeństwa z tego nie skorzysta, chroniczny brak zasobów finansowych.
W tamtych czasach wszystkie ośrodki wczasowe były wykorzystywane 120%.
Dalej tym tropem nasze pociechy spędzały wakacje na koloniach mało kto z tego nie skorzystał chyba że nie chciał a dziś?
Niech pan wybaczy ale nie chcę pana dokształcać proszę zajrzeć w statystyki.
Jeśli bym chciał panu wymieniać zajęłoby zbyt dużo czasu.
Dlatego proszę jeśli piszemy to nie na zamówienie nie których sił politycznych i troszkę pokory i bezstronności.
mno_1966 / 37.128.13.* / 2014-06-04 21:31

proszę zajrzeć w statystyki.

No właśnie chyba nie zajrzałeś do statystyk.
Ale nawet bez zaglądania do statystyk.
Byłem w latach 70tych ma naszym morzem.
Pusto cicho i spokojnie.
Teraz w pogodne dni nie można znaleźć wolnego miejsca na plaży.O korkach na parkingach i drogach dojazdowych nie wspomnę.
To samo w górach.
A i paszportów Polacy bardzo chętnie korzystają.W ostatnich latach praktycznie z każdej rodziny ktoś był na wycieczce lub wczasach za granicą.
A kolonie?
U mnie w zakładzie kolonie do Grecji i Włoch rozeszły się jak ciepłe bułeczki-kto kiedyś słyszał o takich koloniach?
Itd...
Mr s_bilinski-typowy przykład polskiego malkontenctwa!
el314 / 188.47.182.* / 2014-06-05 11:55
No to fajny zakład, moje dzieci pewnie o koloniach nie usłyszą (a już o Grecji czy Włoszech to mogą zapomnieć - chyba, że się same dorobią na takie luksusy)
A nad morze jeździłam na pocz. lat 80-tych i były tłumy.
też ogryzek / 89.72.120.* / 2014-06-04 18:02
Drogi Zastępco Redaktora Naczelnego Money.pl. Rozbawiłeś mnie swoim dowcipem. Niestety Polacy nie narzekają tylko dlatego, że lubią. I że w demokracji wolno narzekać.
R4 / 94.158.238.* / 2014-06-04 08:22
cyt: " wtedy wieczne naprawy zawieszenia maluchów, polonezów, czy trabantów były kilkakrotnie tańsze niż obecne naprawy fordów, volkswagenów, czy renault. "
Co za bzdury, teraz za kilkanaście pensji można kupić 3-5 letnią Toyotę w std. z klimą od I właściciela, która posłuży b. długo bez większego wkładu finansowego.
realustaa / 83.6.200.* / 2014-06-04 21:43
O ile przebieg realny. Bo w kapitalizmie cnotą jest wykiwać kogoś, więc potem okazuje się że 5-letnia Toyota od I szego właściciela miała jeszcze 3 innych w Niemczech, bo złożona jest z 3 aut, a przebieg cofnięty o 300 tysięcy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy