28V-1IV

bierr / 2012-05-27 20:05
Skoro stali bywalcy zaspali to Ja otworzę nowy tydzień licząc na wzrosty
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-06-01 19:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Indeks spółek złota $XAU jest już na +6,26%...taki też wynik,lub wyższy poda(pewnie jutro) ML5. Do tego indeks przebił w górę średnią MA50,oraz średnią Keltnera. Max...dorzuć to do tych dotychczasowych procentów. Szkoda jednak,że to wirtualny portfel...mi też. Za dużo chyba ostatnio gadamy,a za mało robimy(czyli nic).
max1224 / 2012-06-01 22:57 / Tysiącznik na forum
dopiero teraz zobaczyłem co wymalował ED ... szykuje się rzeź:)
Zeus52 / 2012-06-01 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na parach złotowych...:)
max1224 / 2012-06-01 23:20 / Tysiącznik na forum
kto wie może nie tylko ... weź poprawkę na umocnienie złotego i jednoczesne dźwignięcie wIG20 ... dalej była przecena u janków i kolejna fala umocnienia dolara (zarobili na jednym ruchu dwa razy w dwóch różnych miejscach u nas jeszcze to nie było tak ewidentne, ale BUX ten dopiero pokazał tam się nie udało tego ukryć pod czerwoną płachtą bo rynek zbyt płytki
Zeus52 / 2012-06-01 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiąc o rzezi na parach PLN,mam na myśli także inną rzeź w przyszłym tygodniu...pieczeń z dziczyzny...mniam,mniam. A co sądzisz o tym XABCD(+) na Wig20 weekly?
max1224 / 2012-06-02 20:06 / Tysiącznik na forum
oblukam :)
Zeus52 / 2012-06-03 13:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie wykluczam jakiegoś zejścia w dół. Ale my mamy bezpieczny zapas do spadków. W piątek dlatego pisałem,że można wypaść z zatłoczonego pociągu eskowców,wypchnięty na pierwszym przystanku,bo widać było chęć obrony sygnału zakupu...wiesz,to co Ci pisałem o kagi. To poziom piątkowego fixingu. Ale niestety,to im się nie do końca udało. Mimo fixingu,zabrakło im ułamka punktu,bodaj 0,56p....i mamy taką krótką,bo krótką,ułamkową,ale jednak linię jin...co teoretycznie stanowi sygnał sprzedaży...tyle,że nie wygląda to zbyt wiarygodnie wobec zarysowanej niżej formacji trzech buddów...formacji odwrócenia. Wygląda więc na to,że ewentualne obsunięcie może posłużyć do osiągnięcia niżej położonego sygnału zakupu. Do tego XABCD na weekly...mamy zapas do 2009p.
max1224 / 2012-06-03 13:41 / Tysiącznik na forum
prawda dywergencja RSi do tego poziomu też zanegowana nie będzie ... ale wiesz ta okazja mnie strasznie kusi
Zeus52 / 2012-06-03 15:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym,to co wyżej pisałem,to opcja. Tylko opcja. Opcja negatywna...choć i tak z pozytywnym zakończeniem. Wiem,że być może wielu to zdziwi...ale bardziej mi pasuje,że jednak Wig20 będzie chciał odzyskać utracony w piątek sygnał zakupu na kagi,o który to sygnał tak walczono w piątek. Mam na myśli wykres kagi-close,a nie kagi-low/high. To nie musi się udać na poniedziałkowej sesji,bo do ponowienia sygnału zakupu jest teraz dalej...to odpowiada szczytowi ostatniego białego korpusu na świecowym...a więc dość daleko. Ale próbować mogą...możemy mieć jedną,lub parę szpulek na niższym poziomie,w ramach piątkowego cienia=niższy sygnał zakupu kagi...albo próba ponowienia sygnału od razu...niezbyt udana i ostatecznie sygnał na poziomie w przybliżeniu obecnym. Sorki,na razie za dużo gdybania. Zobaczymy,co rynek pokaże. Rano będziemy coś więcej wiedzieli... Eurodolar pokazuje kierunek i jest to kierunek na korektę spadków,a to dlatego...bo mimo tego,iż pisałem początkowo(pod privym),że szykuje się krótki,dynamiczny,ale czysto techniczny wystrzał(wypchnięcie w prawo,a tym samym ponad linię trendu 1H)...to jednak tuż przed wystrzałem,zaraz po makabrycznych danych od Janków,ED wyraźnie zareagował...widziałeś na sekwencjach wykresu 1H które Ci podesłałem...na ich podstawie zasugerowałem na forum,że teraz wystrzał stał się tym bardziej aktualny...po chwili nastąpił. Później powrót...ale ciąg dalszy potwierdził kierunek sugerowany w tańcu jeszcze pod linią trendu. Mamy więc kierunek techniczny,wybicie 1H...na razie jest to odbicie od dolnej bandy kanału na daily...ale jest to silnie umotywowane danymi makro. A to zapowiada większą korektę wzrostową na ED.
szalony inwestor / 2012-06-03 19:53 / Tysiącznik na forum
Oj zeus... Znowu cie rynek zaskoczy.
Ty znowu swoje.
Niedawno pisałeś ze zaczniesz się martwic jak sp500 zejdzie poniżej 1315
teraz jest 30 pkt niżej a ty dalej swoje...
Sam sobie przeczysz
max1224 / 2012-06-03 22:31 / Tysiącznik na forum
eee tam album na dziś PAPA ROACH - Metamorphosis
max1224 / 2012-06-01 19:27 / Tysiącznik na forum
no właśnie, a żeby było śmieszniej moje narzędzie może, jak się okazuje skutecznie nas prowadzić zobacz na blogu jak wyszedł ten rok badań dlatego zastanawiam się czy nie odpuścić i zagrać pod pojawiające się sygnały ... wiesz co będzie za chwilę;)
Zeus52 / 2012-06-01 20:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sygnał. Ale ta chwila trwała aż 36 minut...:)
max1224 / 2012-06-01 20:27 / Tysiącznik na forum
znaczy wiesz:))
Zeus52 / 2012-06-01 20:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...ja już nawet,jak idę nocą do łazienki,to oglądam się za siebie...czy jakiś sygnał(niekoniecznie techniczny) mnie nie zaskoczy... :) I bez obrazy,to żarty.
Zeus52 / 2012-06-01 18:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki tańczą na średniej...to ich ulubiona rozrywka. Lubią średnie i teraz MA200 stała się oparciem,ale też naturalnym dla Janków celem po zejściu pod wczorajsze minimum. To tyle na razie...
szalony inwestor / 2012-06-01 20:03 / Tysiącznik na forum
wreszcie dzieje sie to na co czekalem :-)
quasi_trader / 188.33.146.* / 2012-06-01 20:43
Czyżbyś miał na myśli S&P500 poniżej 1285 pkt? Faktycznie, jeśli nie wyciągną dziś powyżej tego krytycznego wsparcia to będziemy mieli poważny problem. Właściwie cały wzrostowy impuls z pierwszego kwartału zostanie zanegowany.
Zeus52 / 2012-06-01 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Mają dwa wyjścia...albo przebić średnią z impetem(o co może już nie być tak łatwo),tak aby RSI ani nie kwiknął z jakąś pozytywną dywergencją np w poniedzialek,gdyby zostawili dziś tylko naruszenie średniej....albo od razu odpuścić sobie spadki. Jedno z dwojga. A drugie,osobne pytanie: czy"no...to mamy problem",czy "no...to Janki mają problem"? Zwłaszcza patrząc na eurodolara,takie pytanie wydaje mi się zasadne.
szalony inwestor / 2012-06-01 21:10 / Tysiącznik na forum
jak oni maja problem to my mamy dwa razy wiekszy problem:-)
a wybrani na tym zarobia:-)
Zeus52 / 2012-06-01 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podobno gracz giełdowy nie powinien kierować się emocjami,bo wtedy popelnia błędy.A Ty?....Ty też o tym słyszałeś? Zdaje się,że ktoś o tym na forum pisał.
max1224 / 2012-06-01 21:29 / Tysiącznik na forum
z euforią zaczekaj do 22 i zamknięcia
Zeus52 / 2012-06-01 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Ale naprawdę jest dobrze. Nie denerwuj się...to Janki mieli DZIŚ problem...taki,jak tydzień temu. I błąd podobny. Naruszyli tylko MA200 przed weekendem. Nawet nie wiem,kto tam handlował...jak na taką świecę,to wolumen nieproporcjonalnie mizerny. Stąd ta jednomyślność,a maribuzu jest dobra,ale nie na tak niskim poziomie. Nie ma przebicia z impetem i przytupem MA200. Prześpią się,odpoczną przez weekend i wrócą,ale znowu z konkretnym kapitałem w poniedziałek. I dywergencja RSI w strefie krańcowego wyprzedania gotowa. Maaa...aksiu! Jest dobrze.
max1224 / 2012-06-01 22:51 / Tysiącznik na forum
Zeus daj na luz jak Ruskie gadają "wsio OK" wszystko masz w mailu:)
szalony inwestor / 2012-06-01 22:44 / Tysiącznik na forum
....maksi my niedzwiedzie lubimy ciezka muze....przylaczysz sie?
max1224 / 2012-06-01 22:49 / Tysiącznik na forum
teraz? w poniedziałek niskie otwarcie i po południu ... wiesz jaki koniec czeka niedźwiedzie?
szalony inwestor / 2012-06-01 22:59 / Tysiącznik na forum
czeka je uczta koncowa
przylaczysz sie kiedy bedziesz chcial
miejsce czeka
pimysl o tym
max1224 / 2012-06-01 22:38 / Tysiącznik na forum
wiesz tu nie chodzi o nerwy ale o pewną okazję zbyt skomplikowane żeby tłumaczyć :)
szalony inwestor / 2012-06-01 21:39 / Tysiącznik na forum
euforia to bedzie jak w20 stuknie 1800
narazie jest dobrze
quasi_trader / 31.174.24.* / 2012-06-01 22:20
1278 i długa czarna świeca... Żadnych prób obrony wsparcia. Tak jakby od początku sesji złożyli broń i pogodzili się z nieuchronną klęską. Do tego DAX i ED bez dywergencji, niezagrożone w trendzie spadkowym. Do tego fatalne dane makro z niemal wszystkich wiodących gospodarek. Czy w takich warunkach nasz wiguś będzie miał cokolwiek do powiedzenia? Tworzy co prawda dywergencje, ale kilka dni temu ED też je tworzył... Chciałbym widzieć wzrosty, bo mam w portfelu sporo akcji, ale nie będę walczył z rynkiem, bo to rynek zawsze ma rację. Powoli przechodzę do obozu niedźwiedzi.
szalony inwestor / 2012-06-01 22:25 / Tysiącznik na forum
witam po ciemnej stronie mocy :-)
jeszcze ktos chetny?
spokojnie czekam na poglebienie spadkow....
...w koncu sie doczekam....
max1224 / 2012-06-01 22:08 / Tysiącznik na forum
czas pokaże ... tymczasem SAXON - "Into the labirynth" na wieczór:)
szalony inwestor / 2012-06-01 22:15 / Tysiącznik na forum
ja jestem niedzwiedziem do konca
plyta na dzis Turbo - Ostatni Wojownik
szalony inwestor / 2012-06-01 22:18 / Tysiącznik na forum
wy tez w koncu przestaniecie sie zachowywac jak dorosle dzieci i zostaniecie niedzwiedziami...
szalony inwestor / 2012-06-01 21:04 / Tysiącznik na forum
amerykanskie niedzwiedzie pokazaly polskim jak nalezy atakowac:-)
P O P O / 188.127.0.* / 2012-06-01 15:25
Witam

Zobaczcie jak złotko robi ostatni podryg pod 1605, żeby polecieć w siną dal. Choć mogę się mylić i możemy mieć zmianę korelacji
Zeus52 / 2012-06-01 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. Nie zmianę korelacji,ale korektę i to dynamiczną na ED. A to pociąga wszystko...nie chciałbym już być złośliwym wobec szalonego...ale ja tu już zaczynam zamiast niego daytraderkę na forum...a to jego działka. Ale to wyłącznie było dla privego,bo on gra na forexie. Szalony pewnie też,więc i dla niego także! Korekta na ED dotyczy wszystkiego,także indeksów,par złotowych....podkreślam,to nie złośliwość...ale zbyt łatwo przychodzi szalonemu wyrokowanie,gdy akurat wszyscy widzą armagedon...zbyt łatwo...JEST akurat czerwono...to bez zastanowienia:Hurra! Lecimy! To jest dla szalonego do przemyślenia. Nie żadna złośliwość.
szalony inwestor / 2012-06-01 16:09 / Tysiącznik na forum
przeciez widze ze niedzwiedziom cos slabnie impet
pora ograniczyc pozycje o 1/3
Zeus52 / 2012-06-01 17:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pograłeś sobie na DAX-ie...z tego,co wiem,to miałeś taką możliwość...tam była jazda! No i na forexie. Aż żałuję,że mogę sobie tylko popisać w tym temacie.
P O P O / 188.127.0.* / 2012-06-01 15:57
Ja w tej chwili sam nie wiem. Dla wygląda to tak jakby na złoci musieli podejść do tego poziomu i odpaść. EDEK, cóż też chyba leci do górnego ograniczenia kanału spadkowego i poleci dalej w dół. To tak na chwilę aby usiaki też doszły do górnego ograniczenia. Choć z drugiej strony przesilenie może wyglądać dziwnie i kto wie, kto wie.... Może to właśnie dołek i ZEUS ma rację.
Zeus52 / 2012-06-01 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie nie wiemy na pewno,czy to już początek korekty na ED. Staram się tylko,zimnym okiem,aby nie było gadania,że kierują mną emocje,patrzeć co się szykuje w A.T.,na wykresach...i zapewne zauważyłeś,że można było dziś nieźle pograć na eskach na DAX-ie,a następnie...żeby dzionek nie był stracony...przerzucić się na waluty...pisałem,aby się przygotować,a później przed samym ruchem,że tym bardziej jest to aktualne. Na zimno,bez emocji...bo coś tam leci...same wykresy. I oczywiście mam nadzieję,że właśnie szalonemu też udało się obłowić...na DAX-ie,a później na którejś z par walutowych...ewentualnie gold...to już zależało od jego własnej inwencji. Ale co dalej? Czy to może przekształcić się w większą korektę,korektę na wykresie daily,lub weekly,a nie tylko 1H...nie wiem. To zależy od dzisiejszego,dalszego ciągu. Bo stale pamiętajmy o tej rekordowej liczbie esek na ED...."jeśli jakiś grubas zechce zrealizować zyski z esek..." tak to leciało(autocytat). Równie dobrze realizacja na zasadzie:"kupuj plotki..."po makabrycznych danych. A co do złota....czytałeś pewnie wpis o nieprawidłowym wolumenie w niby prospadkowym trójkącie..."wybicie więc górą?"(znów autocytat...wybacz). I pamiętaj...na razie dłuższe ruchy to przewidywania ze słowem:" może?". Także moje.
Zeus52 / 2012-06-01 14:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciemno wszędzie,głucho wszędzie. Co to będzie,co to będzie...jeśli wymuszą na Jankach otwarcie poniżej dolnego cienia...ale to nie ja jestem od straszenia...wystarczy,że tak silnie boją się danych...
szalony inwestor / 2012-06-01 14:59 / Tysiącznik na forum
ach,
coz to moze byc za piekny krach...
szalony inwestor / 2012-06-01 15:20 / Tysiącznik na forum
tak jak kiedys pisalem skoncza sie w koncu podrygi naszego wigusia
niestety niedzwiedzie rozlozyly ten proces na raty zacisnely swoje zeby na szyi byka i powoli go podduszaja.... patrza z przyjemnoscia jak powoli uchodzi z niego zycie .... mozna i tak...
szalony inwestor / 2012-06-01 15:17 / Tysiącznik na forum
w usa konczy sie czarowanie wzrostami
niech zgadne niedlugo dowiemy sie o kolejnym qe
Zeus52 / 2012-06-01 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie jestem pewny,czy się dowiemy...ale rynki tak myślą. Szykująca się korekta na ED,którą od rana sugeruję,gold,rentowność 10Y...na tych rynkach coś w rodzaju QE uchodzić zaczyna za pewnik. Moje zdanie w tym temacie? QE w dotychczasowej postaci...raczej wątpię. Raczej jakieś inne środki.
privy / 2012-06-01 11:25 / Tysiącznik na forum
Dywergencje na EDku powoli się załamują. Powinien wyskoczyć nad 1,2370 by jeszcze przynajmniej utrzymać nadzieję, ale wydaje się, że potrzebny byłby cud. Kolejne dane które wskazują na zwijanie interesu. Hamulcowy jest w jakimś amoku.
Zeus52 / 2012-06-01 15:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
To niżej dotyczące ED i EUR/PLN staje się bardziej nawet aktualne teraz...
Zeus52 / 2012-06-01 13:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na ED,jeśli popatrzeć na 1H...od 30 maja da się poprowadzić linię po dołkach,wewnątrz kanału spadkowego. Gdyby odepchnęła EDka...niekoniecznie wysoko w górę...wystarczy zatrzymanie i ruch w prawo(czas). Mógłby zostać siłowo przepchnięty przez linię trendu i krótki wystrzał w górę. To mógłby być wyśmienity moment dla BGK(NBP raczej się nie włączy)i do ustawienia się na spadek EUR/PLN...przygotowania. Bo z grą bym się na razie wstrzymał...bo nie wiadomo,czy to wypali.
Zeus52 / 2012-06-01 11:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX ściąga w dół,jak może...po wyłamaniu sam bym pograł na wydłużającej się gromnicy,gdybym mógł... Nasi jednak na razie bronią sygnału zakupu dość skutecznie.
szalony inwestor / 2012-06-01 12:35 / Tysiącznik na forum
ze spokojem oczekuje na kontynuacje spadku:-)
kierunek jest jeden
cierpliwi niedzwiedzie sa hojnie wynagradzani przez rynek....
szalony inwestor / 2012-06-01 12:41 / Tysiącznik na forum
czy jest jeszcze ktos chetny na dolaczenie do grupy niedzwiedzi?
liczba miejsc ograniczona...
Zeus52 / 2012-06-01 12:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Słusznie prawisz..."liczba miejsc ograniczona"...pociąg niedźwiedzi tak przepełniony,żeee...nie skorzystam. Nie chcę wypaść na najbliższym przystanku,wypchnięty przez tłum.
szalony inwestor / 2012-06-01 15:10 / Tysiącznik na forum
coz zeus ty jestes niereformowalny szkoda wysilku zeby cie poddac naturalizacji, to bylby wstyd dla niedzwiedzi miec w swoich szeregach takiego farbowanego byka jak ty:-)
...
max1224kom / 83.27.127.* / 2012-06-01 12:55
a sam eski wziąłeś? czy dziś też nie było okazji
szalony inwestor / 2012-06-01 14:58 / Tysiącznik na forum
nie zawsze mam dostep do kompa (praca)
pozatym jak pisalem mam esek dosyc teraz tylko czekam
kierunek jest jeden
Zeus52 / 2012-06-01 13:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj na pewno wziął,choćby na DAX-ie. Nawet ja bym tak zrobił intraday.
Zeus52 / 2012-05-31 19:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba ktoś tu skłamał i jednak wziął eski mimo ostrzeżenia....szalony,nie wściekaj się już tak,wylej swą żółć gdzie indziej. Przecież odbijesz to sobie. Będzie okazja...
max1224 / 2012-05-31 21:27 / Tysiącznik na forum
się zastanawiałem kiedy ruszą, a tu masz
Zeus52 / 2012-06-01 09:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że Janki tym drugim,długim cieniem przysłonili nieco ten wcześniejszy,poza tym ten czarny korpus. Mogą robić teraz dogrywki na cieniu. Za to nasi muszą utrzymać powstałą formację odwrócenia...to ich cel. A wtedy możliwe 2150p. Wykres w mailu.
Zeus52 / 2012-05-31 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ tedchom wyraźnie zarządził,kiedy mają ruszyć:o 17.30 ! Dlatego nic już nie dodawałem...tyle,że ostrzeżenie dla ewentualnych eskowców,i że nie denerwuj się,bo jest dobrze...Wig20 idzie na nasz późnowieczorno-poranny układ świec. I to nie tylko emocje,ale obserwacja Janków,jak weszli na pole minowe(ten cień opisywany przy tym błędzie miśków w piątek) i sposób macania 1300p....reszta już była jasna. Ale z resztą,jak tedchom nakazał,tak musieli zrobić,nie mieli wyjścia... :)
tedchom / 2012-05-31 22:09 / Tysiącznik na forum
Zeus bo jeszcze uwierzę, że miałem na to wpływ;)
Zeus52 / 2012-05-31 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,co mnie zastanawia...tak po cichu,na ucho,aby nikt nie słyszał... :) FED. Jednym z celów wprowadzania Quantitative Easing było zwiększenie akcji kredytowej,obniżenie rynkowych stóp procentowych...ich benchmarkiem jest rentowność 10 latek. A gdzie jest teraz? Dziś nowe minimum wszechczasów. QE3 w zwykłej postaci...hmm...jakby jakaś zagwozdka się zrobiła.
Zeus52 / 2012-05-31 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Każdy coś tam dodał od siebie i tak jakoś wyszło. Ale dla sprostowania,aby ktoś nam czegoś nie zarzucał...to wszystko dotyczyło lokalnych,krótkich ruchów. Choć jednak wydaje mi się,że czas na większą,wzrostową korektę...jest na razie za mała. Należałoby liczyć na kilka tygodni...Nowa Demokracja,w/g innej agencji podobno prowadzi w sondażach...gdyby do niedzieli się nic nie zmieniło(później cisza przedwyborcza),to temat Grecja odpada. Może nawet pomagać. Do wyborów jazda pod ich wynik. Do tego posiedzenia ECB,FED...też za parę tygodni. A później? Cóż....sądzę,że zawód. Ale to piszę po cichu...nikt nie słyszał. Wiesz...powody już zostały na forum wspomniane,choć nie wiem,czy piszący zdawał sobie z tego sprawę...to było tak w przelocie napisane. Jakby liźnięte od niechcenia. A wtedy piąta fala,spadkowa. Ale to opcjonalnie. Nie musi tak być.
P O P O / 89.167.72.* / 2012-05-31 18:04
Zeus, powiedz tak po prawdzie z jakiego powodu ma rosnąć. Miedź wyłamuje kanał wzrostowy. ED wyłamuje szyje RGR i poleciał poniżej linii głowy dużego ORGR (oz zasięgach lepiej nie wspominać). Janki widać, że robią piątkę (no może jakimś cudem się wybronią). Złoto poniżej 4-letniego kanału wzrostowego i ni jak nie chce tego zanegować (wrócić do kanału) tylko ślizga poniżej niego, a jak odpadnie to mocno zaboli. Jedynie ropa wygląda, że jeszcze na chwilę odbije i też poleci. rentowność 10 latek jankeskich poniżej linii trendu średnioterminowego spadkowego!!! leci do dolnego ograniczenia linii trendu wieloletniego. Nasi wygląda jakby zrobili podskok po eski.
Więc proszę powiedz mi, na jakiej podstawie mówisz o wzrostach, łapiesz dołki z AT czy szklanej kuli.
Sorki za te ostatnie słowa. Ja liczę na wzrosty (może chwilowe odbicie) na nowej serii kontraktów, a i to może być złudne. Jakby porządnie poleciało to i szansa na odbicie u nas duże, lecz wtedy janki gzie musieliby się znaleźć????
szalony inwestor / 2012-05-31 18:29 / Tysiącznik na forum
brawo popo
tym jedny wpisem pokazales ze
znasz sie na gieldzie lepiej od zeusa powinien on brac u Ciebie korepetycje dla poczatkujacych:-)
Zeus52 / 2012-05-31 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
W tej chwili? Po prostu przełom miesiąca. A tak w ogóle to pod wybory w Grecji,pod posiedzenia banków centralnych...bo gorzej być nie może,jeśli mówić o negatywnym nastawieniu rynku...sami pesymiści,a więc poza rynkem,albo w eskach. Optymistów jak kot napłakał...nie ma z kogo już kasy zdzierać...przecież np na ED wszyscy eskowcy nie mogą wygrać...kto im zapłaci? Ci nieliczni optymiści...większości? To wyjdzie im średnia wygrana:5 centów. Zawsze to większość jest płatnikiem,a nie na odwrót. A tak po prawdzie...za diabła nie wiem! Po prostu dlatego,że spaść nie może...:) Trochę żartuję sobie...ale nie wiem,jak to inaczej napisać. Nie bierz wszystkiego poważnie.
szalony inwestor / 2012-05-31 18:41 / Tysiącznik na forum
spadki trwaja juz pona d 4 miesiace przez ten czas kiedy inni zarabiali zeus wtopil zapewne mnustwo kasy na funduszach on sobie nie wyobraza poglebienia strat jego posty ociekaja frustracja panicznie boi sie spadkow jak yeraz nie odbije to biedak sie wykonczy psyhicznie
max1224 / 2012-05-31 21:26 / Tysiącznik na forum
album na dziś
PARADISE LOST - Faith Divides Us - Death Unites Us
a na poprawkę FREAK KITCHEN - Land of the Freaks
mniam
szalony inwestor / 2012-05-31 21:53 / Tysiącznik na forum
album na dzis
Morbid Angel - Gateways to Annihilation
max1224 / 2012-05-31 21:58 / Tysiącznik na forum
o kurka u mnie był kilka dni temu
"Illud Divinum Insanus"
a co u Ciebie jest absolutnym topem
dla mnie od dwóch lat (albumów) OVERKILL
szalony inwestor / 2012-05-31 22:14 / Tysiącznik na forum
running wild. ostatnio pozatym motorhead satriani vai kat ian pooley vivaldi bethowen. wszystko co dobre:-)
max1224 / 2012-05-31 22:22 / Tysiącznik na forum
a masz już Shadowmaker?
szalony inwestor / 2012-05-31 22:37 / Tysiącznik na forum
wkrotce bede mial:-)
max1224 / 2012-05-31 22:46 / Tysiącznik na forum
powiem krótko rewelacyjny
Zeus52 / 2012-05-31 18:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tym różnię się od ciebie(jak i inni funduszowcy),że ja dotąd niczego nie straciłem. Nie wiem,jak tobie się trafiało...czy 5% straty,czy 50(z pewnością to i tak odbiłeś). Ale ja nie mam żadnych strat...zero! I to od wejścia. Za to jednostek mi przybyło z wpłat,tanich zakupów...ho,ho,ho! Dziwne dla ciebie? Bo dla tych,którzy są na forum FUNDUSZE to proste. POMYŚL więc najpierw,a później pisz GŁUPOTY(wiesz dlaczego podkreśliłem te słowa). Nie potrzebuję chyba takiemu"fachowcowi"tłumaczyć,jak dziecku dlaczego dotąd niczego nie straciłem. Bo tutaj nawet nowicjusz to wie. Jak zamknę transakcję,to pogadamy.
szalony inwestor / 2012-05-31 19:11 / Tysiącznik na forum
kazdy ponosi jakies straty wazne zeby w ogolnym bilansie miec plus
nie pisz ze ty ich nie masz napewno na czyms wtopiles moze co innego Ci je pokrylo
jak piszesz ze na wszystkim jestes na plus to ja przepraszam ale sam chyba wiesz jak jest i jak to wyglada?
Zeus52 / 2012-05-31 19:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam tylko czasowy spadek wartości posiadanych jednostek funduszy. To taki,jakże ważny,niuans. Straty poniósłbym,gdybym potrzebował akurat teraz kasy. Sprzedaż po niższej wartości,to faktycznie strata. W tej chwili to rzecz wirtualna.
szalony inwestor / 2012-05-31 19:57 / Tysiącznik na forum
zawsze tlumacze znajomym zeby nie inwestowali w fundusze bo jak im sie trafi strata i zycie ich zmusi do wycofania kasy to maja strate:-( ale jak masz akcje i na nich strate i musisz je sprzedac to na koniec roku przychodzi ci pit i strate z akcji
mozna odliczyc od podatku:-)
dlatego zachecam do samodzielnego inwestowania w skcje
chcecie miec zyski?
jak sami ich nie wypracujecie to nikt za was tego nie zrobi
zarzadzajacy funduszami zyja z prowizji od wplacanych kwot nie zysku
zalezy im zebyscie dlugofalowo oszczedzali by zylo im sie lepiej z prowizji od was
Zeus52 / 2012-05-31 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie,to ja nie mam złudzeń,do czego i komu służą fundusze...żywa gotówka dla zarządzających,niezależnie od sytuacji rynkowej. Ale nie każdy ma czas,aby inwestować gdzie indziej,gdzie wymagana jest większa czujność,nawet intraday. To tak się wydaje,że mam czas,bo stale jestem na forum,ale tak nie jest...to jest często pisane"w biegu",z telefonu. A tak a propos...hi,hi...chyba czasem powinniśmy się zamienić miejscami. Ty średnioterminowo,a my na krótko,czy nawet intraday...hi,hi,hi...bo tak ostatnio wypada,jakby każdy z nas pisał nie na temat...w nieswoim timingu. Bo co nam w fundach po tym,czy np jutro,czy za chwilę nastąpi wyskok w tę,albo drugą stronę. Ale jajca się porobiły. Dzisiejszy układ świec też"zarządziliśmy"z maxem w nocnych mailach. Dyskusja była burzliwa. Na temat harami...zaczęła się na forum. I później "stanęło"na tym,że powinno być niższe otwarcie i biały korpus obejmujący całość...Taki 3 dniowy układ wypadł nam,jako jedyny wyłaniający się chaosu opcji. Był"najdziwniejszy"...tylko co nam to daje. W fundach. No daje. Ale na kontraktach...jeśli ktoś ma rachunek...nooo,to z pewnością istotniejsze. Kurna,rozgadałem się.
max1224 / 2012-05-31 20:22 / Tysiącznik na forum
super :)
Zeus52 / 2012-05-31 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to właśnie miałem na myśli...że jeśli wszystkie niedźwiedzie na Wig20 są tak sfrustrowane,jak ten nasz"służbowy,naczelny"niedźwiedź...to w finale będą jeszcze bardziej sfrustrowane. Gdy czas im zacznie uciekać. Emocje? Oj Szalony...ucz się lepiej.
Zeus52 / 2012-05-31 15:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie to nawet wygląda. Od pewnego czasu,zwłaszcza wczoraj,a także dzisiaj Euroland z DAX-em na czele usiłuje nas ściągnąć w dół iii....i nie wychodzi im to. Jedynie wstrzymują wystrzał Wig20 ponad opór... Ciekawe,jak długo to potrwa.
szalony inwestor / 2012-05-31 15:48 / Tysiącznik na forum
spokojnie czekam na poglebienie spadkow :-)
2 tygodnie temu pisaliscie ze jak wig 20 zejdzie ponizej 2090 zmienicie sentyment na niedzwiedz ...coz za niekonsekwencja
Zeus52 / 2012-05-31 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tak nie pisałem... Owszem,ale o innym poziomie...
max1224 / 2012-05-31 16:46 / Tysiącznik na forum
uwielbiam takie metody ... złapać za słówko najlepiej wyrwane z kontekstu tak by uderzyło w adwersarza ... jak ktoś inaczej nie potrafi
P O P O / 188.127.0.* / 2012-05-31 15:49
No i janki się sypia
tedchom / 2012-05-31 15:58 / Tysiącznik na forum
To się zobaczy czy się sypią dopiero po zamknięciu rynków w eurolandzie
max1224 / 2012-05-31 16:01 / Tysiącznik na forum
sępy się zlatują :)
P O P O / 89.167.72.* / 2012-05-31 16:49
Nie sepy tylko tak mi wychodzi ze poleci na 1230-1240. Sam tez bylem w akcyjnych ale przelazlem na shorta aliora. Nie komentuje tego zeby kogos wku.. lecz tylko wyrazam swoja opinie
Zeus52 / 2012-05-31 17:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
POPO,nie słuchaj go. POPO! Jesteś w porzo!
szalony inwestor / 2012-05-31 17:43 / Tysiącznik na forum
popo przeszedl na ciemna strone mocy....
szalony inwestor / 2012-05-31 17:16 / Tysiącznik na forum
popo na tym forum jesli jestes przeciwnikiem wzrostow to licz sie z atakiem slownym na twoja osobe ewentualnie z mozliwoscia smieszenia
to taki przejaw frustracji spowodowany dluuuugooooootrwalymi spadkami:-)
im gorzej tym lepiej
to motto tego forum
szalony inwestor / 2012-05-31 17:11 / Tysiącznik na forum
popo jezeli masz odmienne zdanie od zeusa i nie jestes zwolennikiem wzrostow licz sie z tym ze zostaniesz na tym forum zaatakowany licz sie tez z proba osmieszenia
pamietaj im jest gorzej tym lepiej
to motto tego forum
szalony inwestor / 2012-05-31 17:17 / Tysiącznik na forum
telefon mi oszalal....
Zeus52 / 2012-05-31 17:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne,rozumiem. Ja to widzę wyżej,tę piątą falę...ale to jedynie opcjonalnie...a nie,że"lecimy!".
Zeus52 / 2012-05-31 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przejmuj się.Niech kraczą...jest dobrze. Spokojnie!
szalony inwestor / 2012-05-31 16:18 / Tysiącznik na forum
moze pora odwrocic monitor...?
ale wy tu czarujecie a rynek i tak swoje
szalony inwestor / 2012-05-31 16:17 / Tysiącznik na forum
moze juz pora odwrocic monitor?
ale wy tutaj czarujecie....
a rynek i tak robi swoje
max1224 / 2012-05-31 16:18 / Tysiącznik na forum
wziąłeś eski?
Zeus52 / 2012-05-31 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Nie bądź taki. Chcesz go narazić na straty...Eski? Eski pewnie wziął i teraz,jak wiekszość niedźwiedzi,ten nasz misiek forumowy wpada we frustrację,czemu daje wyraz...
szalony inwestor / 2012-05-31 17:06 / Tysiącznik na forum
oj zeus najpierw pomysl potem napisz
wiem ze ogarnely cie dzis emocje bo wigus ladnie sie broni przed spadkami ale na gieldzie nie ma miejsca na emocje
zapominasz o podstawach
Zeus52 / 2012-05-31 18:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślisz że giełda to nie emocje... Myślisz? Tak Ci się tylko wydaje...
szalony inwestor / 2012-05-31 16:21 / Tysiącznik na forum
nie bylo dzis warunkow ku temu
max1224 / 2012-05-31 16:27 / Tysiącznik na forum
eee tam o 14 był idealny moment (2090) ... skoro jak twierdzisz jesteśmy niekonsekwentni to Ty nie lepszy
Zeus52 / 2012-05-31 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Ale właśnie emocjonalnie to nie pasowało. A będąc w skórze niedźwiedzia,byłbym sfrustrowany...a jak więcej sfrustrowanych miśków dociągnie do finału...to będą jeszcze bardziej sfrustrowane...zwłaszcza odzyskującą wigor złotówką.
szalony inwestor / 2012-05-31 17:36 / Tysiącznik na forum
ja patrze na stan swojego portfela i mam same powody do zadowolenia i to od kilku miesiecy
a grajacy na wzrosty.... coz ich strata jest moim zyskiem
gielda jest prosta trzeba tylko uczyc sie jej regol od najlepszych
tedchom / 2012-05-31 18:52 / Tysiącznik na forum
Szalony powiem to tak. MYLISZ SIĘ myśląc, że twój zysk to nasza strata, a może świadomie tak piszesz, bo się rozmarzyłeś zbytnio i liczysz na oskubanie również nas? kto to wie. Jedno jest pewne. nie sprzedałem tobie ani ćwiartki moich jednostek więc nie pleć takich głupot. Piszesz, że na giełdzie nie ma emocji? To dopiero dowaliłeś brachu. Gdyby nie emocje to od kogo byś kupował? i komu sprzedawał?
No chyba, że sądzisz iż chciwość, strach, euforia, panika itd, to nie emocje a fundamenty to ok. Niestety gdyby nie EMOCJE rynek wahał by się minimalnie, więc zyski/straty były by żadne.
szalony inwestor / 2012-05-31 19:38 / Tysiącznik na forum
po paru latach grania wlasne emocje trzyma sie w ryzach i mozns zaczac zarabiac na tym ze inni sie emocjonuja
wszystko przychodzi z czasem
gieldy mozna sie nauczyc ale po drodze do celu mozna stracic duzo czasu nerwow i pieniedzy
czasem lepiej pozostac przy funduszach tu nie ma sie czym emocjonowac
male zyski/straty malo stresu
tedchom / 2012-05-31 21:49 / Tysiącznik na forum
No widzisz tym bardziej zastanawia dlaczego na forum funduszy wprowadzasz klimat takiej paniki? Jak dla mnie jest tylko jeden, a mianowicie aby zrobić z osób siedzących w fundach dostarczycieli kapitału, a kochany na to nie licz. Ewentualnie zmień miejsce w którym będziesz starał się wzbudzać panikę. Z drugiej jednak strony twoje pojawienie się dla mnie jest jednym z obserwowanych wskaźników.
Zeus52 / 2012-05-31 17:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Więc dlaczego ich nie słuchasz?
szalony inwestor / 2012-05-31 17:53 / Tysiącznik na forum
zeus znowu nie rozumiesz...
czytaj ze zrozumieniem
Zeus52 / 2012-05-30 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do obligacji. Jankeskie 10 latki zaliczyły dziś historyczny rekord...nigdy,a mam wykres od 1900 roku,rentowności 10Y nie były tak nisko. Tylko niemieckie zeszły procentowo więcej,ale i tak nie dorównują jankeskim...z kraju o ratingu AA...:)
szalony inwestor / 2012-05-30 23:22 / Tysiącznik na forum
a ja dalej czekam na poglebienie spadkow
w koncu musi nadejsc panika wtedy zrealizuje zysk
czekam na laseczke - 5....
max1224 / 2012-05-30 23:34 / Tysiącznik na forum
a ja dalej czekam na solidne odbicie i utrwalenie sygnałów wstępnych ... choć faktycznie brak takiej paniki jest Twoim atutem
Zeus52 / 2012-05-29 15:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki chcą się otworzyć luką...ciekawe,co z tego wyniknie
max1224 / 2012-05-30 18:03 / Tysiącznik na forum
jak rozkminiasz dziś powstałe harami??
Zeus52 / 2012-05-31 11:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie rysunek na Wig20 układa się dokładnie w zgodzie z tym,co Ci pisałem na maila na ten temat....jak dalej pójdzie,zobaczymy...ale wiesz,co Ci pisałem. Miałem wątpliwości co do tego harami...a jedyne wyjście z tego problemu to...no właśnie...tego próbują.
Zeus52 / 2012-05-30 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie nie chcę robić paniki,bo może to niepotrzebne. Z resztą,harami na tym poziomie...Co ma odwrócić i na jaką odległość. Powrót?
max1224 / 2012-05-30 18:43 / Tysiącznik na forum
Chyba już lekko spanikowałeś ... patrząc na trzy miesiące spadków i ostatnie próby wyhamowania, dywergencję rsi, traktuję to jako kolejną próbę odwrotu zwłaszcza, że to harami wzrostowe ... martwiłbym się gdyby było to pod oporem a układ kolorów świec odwrotny
Zeus52 / 2012-05-30 19:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,to nawet nie lekka panika. To raczej obawa. A nie chcę robić paniki,bo u Janków to może być zagrywka...koniec miesiąca daje takie efekty czasami. Takie W.D. o rebour..."jak i tak jest na straty,to niech będzie dobra,bo niska, baza pod następny". Z resztą,nie ma pewności,czy Janki nie ocalą sygnału zakupu. Jest jeszcze nieco czasu. Chodzi o wyjście ponad 1315,15 na kontraktach. Powody zjazdu ED są natomiast równie dziwne,jak wcześniej,około trzynastej powody wyskoku w górę. Powody? Słowa,słowa,słowa...bez pokrycia przy wyskoku,jak i bez pokrycia przy późniejszym,ponownym zjeździe ED. Najpierw słowa z K.E.,a później również słowa,mówiące o ponownej,znacznej przewadze SYRIZY w Grecji. Tymczasem agencja,w/g której SYRIZA ma przewagę,w sposób dość szczególny traktowała dotąd tę partię...zawsze(jak dotąd)były to sondaże błędne. Błędne na korzyść SYRIZY,zawyżone. Trochę więc dziwi reakcja na dane agencji,która dość wyraźnie lubi SYRIZĘ,a której prognoz nie potwierdza nikt inny. Chyba,że to nie o to chodzi,a tylko przypadkowo,publikacja zbiegła się w czasie z obsunięciem ED i indeksów.
szalony inwestor / 2012-05-30 18:40 / Tysiącznik na forum
byki maja coraz ciezej
coraz mniej powodow do wzrostow
max1224 / 2012-05-30 18:50 / Tysiącznik na forum
ale mi ulżyło już myślałem, ze będzie źle ale nie zawodzisz jak tylko ktoś popada w wątpliwość skrzętnie to wykorzystujesz, kilka dni temu jak mnie dopadło też nie odpuściłeś:)
a tak ogólnie zastanów się: od lutego spadki, w mediach tragedia Grecja, Hiszpania, tymczasem rynek wyprzedany, dywergencja RSI potwierdzona, cień z września nadal w grze, a dziś wzrostowe harami
zaś u Ciebie brak jakby konkretów
privy / 2012-05-30 19:08 / Tysiącznik na forum
Popatrz na ED, osłabia się a gold ma to gdzieś. Umacnia się też jen i mamy skok na rentowności jankeskich 10 latek. Mówiąc krótko - jutro się okaże czy to tylko strząśnięcie ostatnich optymistów czy preludium do łamania ważnych wsparć.
Zeus52 / 2012-05-30 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co prawda to nie mój tekst,ale czasem to powtarzam: "Noc zdaje się najczarniejsza przed świtem".
max1224 / 2012-05-30 19:21 / Tysiącznik na forum
ależ temu nie przeczę, pokazuję drobne, bo drobne, ale zawsze jakieś czynniki pro wzrostowe ... co nie oznacza, że koniecznie musi rosnąć
a robię to z premedytacją bo co niektórzy nie podają ani jednego argumentu za spadkiem a wciąż tylko jak mantrę powtarzają BĘDZIE SPADAĆ tylko tyle
Zeus52 / 2012-05-30 20:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
A propos złota. Wcześniej przeglądałem wykresy,a tu temat sam się nawinął. Trzecia szpulka weekly się szykuje(na jankeskich wykresach są nawet doji)...to ma nawet swoją nazwę. Na dodatek to trzecia już szpulka z dolnym cieniem na kontraktach gold. Do tego wolumen niezły. Wygląda,że chyba to nie na darmo tak....przemyślimy to???
max1224 / 2012-05-30 20:12 / Tysiącznik na forum
zobacz na portfel wirtualny odkąd jest sygnał kupna ML5 dał już zarobić ponad 7% od wejścia ... się kurna uparłem na testy do końca maja zamiast włazić w ciemno na sygnał
szalony inwestor / 2012-05-30 19:29 / Tysiącznik na forum
no i spada:-)
nie mam w zwyczaju pisac elaboratow jak zeus i sie rozwodzic nd tym ze jakas swieca wchodzi w cien innej itp.
szkoda czasu
czas to pieniadz
Zeus52 / 2012-05-30 20:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,już to gdzieś słyszałem...od kogoś,osobiście..."mnie tam rysunki na wykresach nie obchodzą. Poza kilkoma,najprostszymi,jak linie trendu itp"...taka przypadkowa zbieżność...hmm...
max1224 / 2012-05-30 22:04 / Tysiącznik na forum
czyżby jutro zejście na WIG20 do 2058 ... widzisz co wtedy będzie?
szalony inwestor / 2012-05-30 22:12 / Tysiącznik na forum
poczatek konca?
max1224 / 2012-05-30 22:22 / Tysiącznik na forum
wiesz lepiej się chyba będziemy rozumieć na płaszczyźnie muzyki ... dziś na tapecie w ramach wieczornych przesłuchań poszło MEGADETH album "Endgame" a teraz OVERKILL "I Hear Black"
Zeus52 / 2012-05-30 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie. Bo co do tego harami...lepiej przemilczę...wiesz dlaczego. Jeszcze sprawa z gold. Tam może być trójkąt symetryczny,po silnym spadku. Teoretycznie byłby trójkątem prospadkowym...jest jednak pewne"ale". Chodzi o rozkład wolumenu...on jest odwrotny,nie maleje,ale rośnie w miarę zawężania wahań. Wyłamanie górą niebawem(?).
max1224kom / 83.4.68.* / 2012-05-31 10:36
:))
Zeus52 / 2012-05-31 11:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,mówię o tym trójkącie budowanym w maju...i wolumen na kontraktach w żadnym razie nie sugeruje wyłamania w dół...to nie trójkąt-konsolidacja przed kontynuacją spadków,wręcz przeciwnie. Jasne,gdyby ktoś spojrzał na sam rysunek,bez wolumenu,doszedłby do innych wniosków.
szalony inwestor / 2012-05-30 22:33 / Tysiącznik na forum
ja sie degustuje
King Diamond - Abigail
max1224 / 2012-05-30 22:36 / Tysiącznik na forum
świetny album, jak chodzi o Kinga to jeden z lepszych:)
max1224 / 2012-05-30 22:15 / Tysiącznik na forum
przecież szkoda czasu na oglądanie świeczek:) to jaki sens pytać?
max1224 / 2012-05-30 19:32 / Tysiącznik na forum
ponadto my na funduszach mamy czas :)
szalony inwestor / 2012-05-30 19:49 / Tysiącznik na forum
oby wasza cierpliwosc zostala hojnie wynagrodzona
max1224 / 2012-05-30 19:30 / Tysiącznik na forum
Wiesz jak było z Rubinim?
privy / 2012-05-30 19:18 / Tysiącznik na forum
Dla pocieszenia dodam, że takiej zgodności na wskaźnikach jaki używam na ED to ja nie pamiętam. Brakuje tylko białej dziennej świecy zakrywającej tą z dnia wcześniejszego i będę miał potężny sygnał szukania dna, które właśnie, być może, powstaje na naszych oczach.
Zeus52 / 2012-05-31 07:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
A biorąc pod uwagę rekordy pozycji na spadki euro,wystrzał przeciwny,w górę powinien być potężny i gwałtowny.
max1224kom / 83.4.68.* / 2012-05-31 08:51
tyle dziś danych istotnych się pojawi, że będzie kilka okazji do zwrotu:))
max1224 / 2012-05-29 15:41 / Tysiącznik na forum
luka?
Zeus52 / 2012-05-29 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak planowali w przedsesyjnym...lukę hossy ponad piątkowym maximum. Ale wyszła tylko luka otwarcia. Z tym,że celem nie jest już,jak pisałem bodaj w piątek,1330p.,ale poziom jeszcze o 10p.wyżej. Ale obserwujmy...także wolumen...czy mamy,czy będziemy mieli, powrót kapitału po długim weekendzie...właściwie od czwartku. Bo w piątek Janki właściwie prawie nie działali,biorąc pod uwagę wolumen...dlatego pozwoliło to miśkom na zejście na cień...wiesz,ten błąd. Teoretycznie bardziej pasowałaby jeszcze szp ulka z dolnym cieniem,a dopiero po niej biała maribuzu...ale może się spieszą...:)
max1224 / 2012-05-29 18:20 / Tysiącznik na forum
janki zmieniają strategię ? wypuszczają Europę w górę i realizują zyski do tej pory było odwrotnie ... ciekawe przerzut kapitału do nas?
Zeus52 / 2012-05-29 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na jankeskie jednak najlepiej działa kolor czerwony. Zieleń je uspokaja,zasypiają...:) Z 1340p.może być trudno dzisiaj. Eurodolar coś słabiutko. I tu odpowiedź na jedno z pytań. Fakt,w/g wykresu ED ma jeszcze dużo miejsca do spadków...i jakiś ruch w tym kierunku robi i nadal może. Wszystko byłoby jasne i proste,gdyby nie pewien"drobiazg":ponownie mamy rekord pozycji zajętych na spadki ED. A to oznacza,że w dosłownie każdym momencie cały techniczny,prospadkowy układ może się zawalić. Zwrot może nie nastąpić z któregoś poziomu technicznego,ale dosłownie"z powietrza". Wystarczy,że jeden z dużych graczy zechce zrealizować zyski z esek(nad wsparciem)...i pójdzie lawina realizacji. Kto pierwszy,ten lepszy. Tak,jak w styczniu. I duża korekta wzrostowa gotowa. Na razie mówię o rosnących szansach na korektę.
privy / 2012-05-30 12:46 / Tysiącznik na forum
Masz jakąś stronę na której widać zaangażowanie komercyjnych / niekomercyjnych na ED? Ja gdzieś kiedyś taką miałem, ale przestała działać.
Zeus52 / 2012-05-30 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Słyszałeś może,co nasz Naczelny Wódz rzekłbył o GPW? Bo ja tak...i myślałem,że śnię. Czy on musi się tak ciągle,na każdym kroku kompromitować i pokazywać,że w ogóle nie zna się na tym,o czym mówi. Miesza pojęcia...wzrost ilości spółek,ze spadkami indeksów na innych parkietach...no,żenada. "Iponujący wzrost GPW,w czasie gdy innym spada"...Wódz Naczelny,czy Bezczelny(?)
Zeus52 / 2012-05-30 13:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. To info podawane co tydzień przez jankeską komisję...jakoś tam,zapomniałem nazwy. Muszę poszukać.
szalony inwestor / 2012-05-30 15:03 / Tysiącznik na forum
twardo siedze na eskach i przy kazdej zwyzce dobieram
obserwujcie miedz
Zeus52 / 2012-05-30 16:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak S&P500-future stuknie dziś drugi raz w 1315,15 i spadnie niżej,to wtedy będę się martwił. Krótkoterminowo martwił. Gdy stuknie drugi raz i się odbije w górę...martwić się przestanę i pójdę sobie na szklaneczkę Heinekena.
P O P O / 87.246.223.* / 2012-05-30 16:28
A mi z kresek wychodzi że lecimy do 50 fibo na 1243 i to łącznie z miedzią na 320 i przebita linią szyi RGR na ED, też pewnie pierwszy przystanek na 1.21
privy / 2012-05-30 16:46 / Tysiącznik na forum
Zgadza się choć ED ma jeszcze jednego RGRa zwróconego w przeciwną stronę. Nabierze mocy jak obroni 1,23, jak nie no to zonk. Moja lanca okazała się słaba zatem dziś wywalam 33% tego co pod nią nabyłem. Jeśli janki nie zrobią dziś czegoś w obronie 1327 jutro wywalę resztę nie czekając na stopy.
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-05-30 18:00
tylko zobacz co poprzedza tę formację oRGR powinna odwracać trend spadkowy ... wyjątkowo pojawia się jako zapowiedź kontynuacji trendu
P O P O / 89.167.72.* / 2012-05-30 18:48
No właśnie o tym mówiłem duża oRGR powinna odwrócić trend spadkowy a przebiliśmy w dół linię głowy i przy okazji przebijamy linię szyi w dół mniejszej RGR (LR XI.2010 PR -III.2012)
P O P O / 87.246.223.* / 2012-05-30 17:10
Mnie się wydaje że linia głowy tego dużego ORGR już poleciała, broniliśmy jej w styczniu, a teraz realizujemy mniejsze RGR. Mogę się jednak mylić, ale nie wygląda to najlepiej na ED. Może to tylko chwilowe naruszenie, ale EDKU grają co do punkcika, więc nie wiem, nie wiem...
privy / 2012-05-30 17:39 / Tysiącznik na forum
PR - XI 2008 G - VI 2010
privy / 2012-05-30 17:40 / Tysiącznik na forum
Oczywiście nie PR tylko LR
max1224kom / 83.4.68.* / 2012-05-30 16:11
oj chyba cwaniaki kibice z Europy chcą się w złotówki obkupić po promocji, (na euro wywindują złotego i mają drugą promocję)
Zeus52 / 2012-05-30 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak by im wypadło...okazja. Niepokoi jednak rosnąca cena naszego długu. Zobacz nasze dziesięciolatki....nie traktują nas jako wiarygodnego dłużnika. W pobliżu tylko Niemieckie obligacje rosną(silny spadek rentowności)...a zobacz,co jest na naszych rentownościach. Właśnie wybiły prowzrostowy klin-proporzec. Poza Niemcami,tylko Czeskie mają rentowności spadają,chcąc się wybić z proporca... Tyle,że w przeciwieństwie do naszych,chcą się wybić w dół. To z resztą norma ostatnio. Porównaj wykresy,a zobaczysz,kto ma rację w sporze Balcerek-Vincent. Nie będę uprzedzał,ale wspomnę tylko,że jeden kraj jest traktowany jak poważny,solidny dłużnik,a drugi jak kraj trzeciego świata,republika bananowa. Zobacz wykresy,a dowiesz się kto z adwersarzy(R-V) kłamie. Z resztą,po GPW każdy i tak się domyśla.
P O P O / 87.246.223.* / 2012-05-30 15:58
Ja się przychylam do szalonego. Widzę delikatne podbicie na miedzi od jutra albo pojutrza przez parę dni i lecimy do linii szyi wielkiej RGR na 320. Jak ją przebije to już nie wiem dokąd poleci 200 i poniżej, no chyba, że byłby piesek.
max1224 / 2012-05-29 19:21 / Tysiącznik na forum
nie potrzeba dziś 1340 wystarczy 1328
max1224 / 2012-05-29 19:18 / Tysiącznik na forum
faktycznie jakieś pierwsze zatrzymania dla edka to 1,2 (i to z racji okrągłych liczb), chyba że jest tam coś z dalszej przeszłości (nie śledziłem)
Zeus52 / 2012-05-29 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
A Facebook skończył korektę i wchodzi w następną falę spadków...czyżby faktycznie pod 20$(?). Ale chyba nie ma co przykładać techniki,bo za krótko jest na rynku(?).
max1224 / 2012-05-29 20:20 / Tysiącznik na forum
tymczasem niejako tradycyjnie spadek FB to zrost indeksów:)
Zeus52 / 2012-05-29 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też to zauważyłeś? Nawet intraday.
max1224 / 2012-05-29 21:34 / Tysiącznik na forum
no ba:))
Zeus52 niel. / 77.115.112.* / 2012-05-29 22:10
No i zjechał na koniec minus 10%. Za to Janki nas pogodzili...prawie,że krakowskim targiem,choć nieco bliżej Ciebie. Ale,jak pisałem w tym dołku,po takiej realizacji o 1340p.będzie dziś trudno.
max1224 / 2012-05-29 22:18 / Tysiącznik na forum
dobrze jest :) lepiej się nie zapędzać od przesadnej euforii do paniki kroczek mały wystarczy ... a my tak trochę po cieniutkim lodzie stąpamy
Zeus52 / 2012-05-29 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ja się nie zapędzam,jak usiłuje się mi wmówić. Widzę podobne opcje rozwoju sytuacji. Moja megahossa ma swój czas...całe nieporozumienie w timingu. A dzisiaj...z tym 1340p. chyba nie zdążyli...:). Bo po sesji jadą równo. Już 1336p. I znowu zgodnie z obserwowanym jednocześnie dalszym spadkiem Facebooka.
max1224 / 2012-05-29 22:34 / Tysiącznik na forum
też mi nie o to chodziło, bardziej o to że 1328 wystarcza do wstępnych sygnałów kupna jak to określił Dębowski, dla mnie to po prostu ciut pozytywniejszy obraz i tyle ... a swoją drogą to na jutro coś w tym temacie na bloga pójdzie jak nic się nie wydarzy co by mi pokrzyżowało plany
Zeus52 / 2012-05-29 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wiem. Mój wstępny sygnał na kontraktach Staśka,choć jak pisałem... wątły,powstał w środę i w czwartek się utrwalił...następnie piątek...jazda pazurzastych kudłaczy na powstanie tzw"ząbka"w dół. Piotr pisze o dolarze...mocny dolar=spadek inflacji...a to wiadomo,czym pachnie w wykonaniu FED. Im gorzej,tym lepiej...ta zasada zadziałała przy dzisiejszych danych. I technika. Jeśli Hiszpania znowu nam czegoś nie podrzuci,to mamy czas na co najmniej większą korektę wzrostową. Słowa kluczowe to:"jeśli",oraz "co najmniej".
Zeus52 / 2012-05-29 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z tym,że w razie zwrotu na eurodolarze,PLN powinien zyskać wyraźnie więcej,niż wynikaloby to z ewentualnego wzrostu ED. Inaczej mówiąc,lawina na walutach może być jeszcze gwałtowniejsza,niż dotychczasowa pika w górę. Ale ktoś pierwszy musi uruchomić lawinę,czyli wyskok w górę na ED.
wierny czytelnik / 46.230.232.* / 2012-05-29 00:02
http://naturabramy.wordpress.com/
starakobieta / 83.22.39.* / 2012-05-29 09:09
Witam jak myslicie pln juz bedzie sie teraz umacniał na dłuzej bo pisza ze cos grozi nam nowelizacja budzetu bo po euro bedzie kaplica na rynku pracy i eksport siada ? mam troche funtow i nie wiem czy zamienic lepiej juz na pln bo jak bedzie jednak hossa jak pisze Zeuss52 to do nas kapitał napłynie .
starakobieta / 83.22.39.* / 2012-05-29 09:11
http://www.harmonictrading.pl/ ale te prognozy nie mozna przeczytac bo trzeba wykupic wiec nie ma jak skonfrotowac te wypowiedzi
szalony inwestor / 2012-05-29 00:15 / Tysiącznik na forum
http://www.harmonictrading.pl/
ten gosc stosuje ta sama technike obliczania dat zwrotu co song mun autor blogu natura bramy, a jednak nie ma byczego nastawienia:-)
dwie osoby stosujace te same metody moga widziec co innego
tedchom / 2012-05-29 01:00 / Tysiącznik na forum
kto miał rację to się już za nie długo okarze
bierr / 2012-05-28 16:59
jak nazywa się fundusz grający na spadki
Zeus52 / 2012-05-28 21:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ktoś nawet wymyślił fundusz"Eurogedon"...ciekawa nazwa,ale nic poza nią.
szalony inwestor / 2012-05-28 22:01 / Tysiącznik na forum
poza ciekawa nazwa ma on ciekawe zyski kiedy inni traca ten fundusz zyskuje
Zeus52 / 2012-05-28 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jak długo będzie zarabiał.... A tak w ogóle,jak już bodaj privy o tym pisał...jeśli powstają takie różne dziwne produkty i zostają rozprowadzone...to na ogół na tym kończą się zyski im zyski...dochodzimy do szczytów histerii. A to pozytywna wiadomość dla byków...samo powstanie czegoś takiego.
szalony inwestor / 2012-05-28 22:08 / Tysiącznik na forum
http://www.rybinski.eu/
Zeus52 / 2012-05-28 22:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już czytałem.
tedchom / 2012-05-28 20:31 / Tysiącznik na forum
QUE 3
bierr / 2012-05-28 20:44
dzięki ale ja siedzę w MBanku
Zeus52 / 2012-05-28 16:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na ED znów rekord pozycji krótakich... jednomyślność...hi,hi,hi...czas chyba na ponowne przetrzepanie miśkom futerka.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy