3 I - 7 I

max1224 / 2011-01-02 22:40
Coś nie widać chętnych więc nieśmiało zacznę pierwszy wątek Nowego Roku oby nie był tylko gorszy od poprzedniego a będzie super czego Wam i sobie życzę ;-))
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-01-08 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na ISE100 też możliwe byłoby zejście i siad na chmurce ichimoku,jednocześnie MA50 i poziome wsparcia. Ogólnie mówiąc zakres 67-67,5 kilo. W długim terminie atak i pokonanie szczytów+w baaardzo długim, nawet ponad :80kilo.
max1224 / 2011-01-08 13:31 / Tysiącznik na forum
wczoraj poszło w mbanku zamiana dwsgold na gotówkowy, unikorona akcje na pieniężny a NE na unidolara skandia bez zmian choć kusi też dolar i złoto oj Zeusie znowu podobnie myślimy
Zeus52 / 2011-01-08 15:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max...gdybym wiedział w tej chwili,co zrobić,to nie pisałbym tutaj,ale to zrobił. A na forum tylko o tym poinformował...piszę...żeby się samemu upewnić,albo żeby ktoś mnie przekonał...ale nadal niepewność. Ewentualnie ruchy można przewidywać.Ale na zasadzie:jeżeli A,to B...a jeżeli C,to D...natomiast brak jakiegoś rozstrzygającego prawdopodobieństwa ruchu w którąś ze stron. Parę tematów na przyszły tydzień: aukcje obligacji Hiszpanii,Portugalii(CDS-y PIIGS poszły w górę w końcu tygodnia),drugi temat,to początek raportów kwartalnych i rocznych...może wykresy głównych banków w Stanach?
devil000 / 2011-01-08 16:12 / Bywalec forum
Ponoc zeusie jesli nie jestes pewnien to nie rob nic tak mowia ale z drugiej strony czlowiek chcialby jak najlepiej wiec warto wziasc pod uwage zabezpieczenie kapitalu jak to maxiu zreszta zrobil.
Usd/pln jesli wogole dotrze w rejony 3.10 i wyjdzie gora (orgr) lamiac po drodze 3.06 to chyba warto mocniej sie zaladowac i czekac na ponowana okazje w tych okolicach ja od dawna w dolcu siedze jak max pozbywal sie na korzyc zlota odkupowalem od niego hehe a zlotko tez jakies 2 tyg temu opchnolem w pieniezne. Wskaznik Bull/Bear tez dosc wysoko podlecial moze byc tak ze chwilowo braknie dawcow bo zeby roslo ktos musi to kupic a tych obecnie malutko wiec jakis maly dramat bylby wkazany.pozdrawiam i zycze trafnej decyzji
Zeus52 / 2011-01-08 16:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na stockcharts,niedawno indeks commodity miał wskaźnik bull/bears na poziomie 95
max1224 / 2011-01-08 16:05 / Tysiącznik na forum
w mbanku to takie marne grosze że łatwiej ryzykować a pewność ? ha ha ile to przysłów na ten temat ;-))
Zeus52 / 2011-01-08 17:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale z drugiej strony groźnie wręcz wygląda rentowność 10Y. I to pomimo piątkowego spadku...on się mieści w ramach boczniaka-konsolidacji. Tymczasem średnie idą na"Złoty krzyż"...to już nieuniknione. P&F sugeruje wzrost do 5,8%. Prawie 6%!!! Toż to byłaby tragedia dla gospodarki Stanów...a jaka okazja do ataku spekulacyjnego. Jak do niedawna na PIIGS.Pozostaje nadzieja,że A.T. kłamie. :))
Zeus52 / 2011-01-08 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostaje nadzieja,że A.T.kłamie,albo nadzieja w tym,że FED więcej skupi,niż zamierzał...ale to problem nie na teraz. Teraz rentowność 10Y ma jeszczę szansę opóścić klin dołem...i trochę się skorekcić. Tak,powiedzmy,do szybko rosnącej MA50.
Zeus52 / 2011-01-08 16:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
A zwróć uwagę na Bovespę. Na stockcharts.com ticker: $BVSP . Włącz ichimoku. No i MA50 i zobacz,na czym siedzi piątkowy korpus świecy.
Zeus52 / 2011-01-08 16:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Woody Allen:"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga,powiedz mu o swych planach!" :)
max1224 / 2011-01-08 19:16 / Tysiącznik na forum
a Ty skąd kurka wiedziałeś że akurat to miałem na myśli;-))
mieliśmy przerwę w dostawie prądu tak mniej więcej na 6 skoków przed końcem drugiej serii stąd wyłączenie się z dyskusji nagłe
Edimax / 89.231.196.* / 2011-01-08 22:46
Witam panowie co myślicie o ISE 100??

Pozdrawiam Edimax.
Zeus52 / 2011-01-09 14:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę się pomieszało wszystko. Ale tak,jak wpis na samej górze...załamanie,max do 66-67kilo, a następnie dalszy ruch w górę. Możliwe,że te 80 kilo nie aż w tak długim terminie.
devil000 / 2011-01-08 16:14 / Bywalec forum
wybaczcie wac moscie zem sie tak nieladnie w watek wyzej wciolem:)
Zeus52 / 2011-01-08 16:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic się nie stało,często się zdarza. Zanim coś napiszesz,a zanim zdecydujesz wysłać...nic takiego.
max1224 / 2011-01-07 08:41 / Tysiącznik na forum
Zeusie idziemy na górę
w kontekście tego co pisałeś trudno się nie zgodzić zagrożenie jest duże i jeszcze ta trauma z przed roku;-)) dywergencje nie kłamały wystarczyło zamknąć pozycje z końcem roku ale z jednej strony nadal wierzę w złoto a ściślej wzrost ceny tego waloru z drugiej najważniejsze wytrzymać nerwowo i ma być dobrze
Zeus52 / 2011-01-08 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dywergencja była i to jedna...i faktycznie nie kłamała...gdy dawno,dawno temu,za górami,za lasami... RSI zrobił takową w strefie ponad 70. I od tego czasu mamy korektę...idziemy,szeroko zygzakując,prawie w bok(dotąd klin,ale może być zaliczona jego podstawa),oddalając się od górnej bandy kanału...
max1224 / 2011-01-08 14:04 / Tysiącznik na forum
na 5 letnim wykresie pięknie to widać prawie jak trend boczny do dolnego ograniczenia kanału długoterminowego obecnie to ok 1327-30 ale z każdym dniem lekko się wznosi a na lini trendu żeby go złamać oj łatwo nie bedzie bardziej prawdopodobne mocne odbicie jak pod koniec lipca 2010 (wtedy korekta zabrała ok10%) warto było wytrwać
max1224 / 2011-01-08 14:07 / Tysiącznik na forum
a tygodniowe taktowanie to potwierdza i dlatego właśnie nie do końca zgadzam się z privym w tej kwestii znaczy teraz na krótko szacun pięknie zasygnalizowana korekta ale ... no właśnie zaczekajmy z wyrokiem też bliżej mi do powiększenia udziału w złocie ale jeszcze nie dziś może za tydzień bliżej linii trendu o ile do niej dotrze
Zeus52 / 2011-01-08 14:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Różnica polega na rozmiarach korekty i czy w ogóle można mówić o korekcie w ujęciu średnioterminowym...jeśli właśnie ciągle w niej trwamy. Miałem swego czasu,w poprzednim wątku napisać,co mi nie pasuje do mojej wcześniejszej opcji nowego impulsu...jednej z opcji. Właśnie MACD. Opadająca linia szczytów...obiecałem,że napiszę później,ale zapomniałem,a rynek sam już to pokazał,więc nie było po co. Ale odpada ta jedna opcja,co oznacza iż nadal trwamy w korekcie. Wyłamanie w dół boczniaka=zmiana trendu średnioterminowego. Natomiast patrząc wstecz: czy za każdym wahnięciem w dół,w ramach boczniaka,mamy mówić,że dywergencja się sprawdziła,a w górę,że nie? Toż to byłoby dopiero dzikie. Była dawno temu i się sprawdziła,wykazała korektę,która od tego czasu trwa. To tak w przybliżeniu mój punkt widzenia.
max1224 / 2011-01-08 14:58 / Tysiącznik na forum
to co niżej o dolarze wygląda mi na ponowną szansę jednoczesnego wzrostu złota i dolca przynajmniej na krótko tylko który walor odpadnie? a co do samego złota to właśnie kanał długoterminowy jest dla mnie istotniejszy i jeśli coś mam decydować to raczej w kontekście tego wsparcia
Zeus52 / 2011-01-08 15:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę,że rynek miał czas na oswojenie się z cenami ponad 1300$,a nie może jeszcze trwale oswoić się z psychologią 1400$,jako bazą...potrzeba czasu. I może zjazdu.
Zeus52 / 2011-01-08 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie pisałem o kanale długoterminowym,bo to oznaczałoby jednocześnie ruch powrotny do 1264...a to już była by duża strata...
privy / 2011-01-07 10:22 / Tysiącznik na forum
Potrójne dywergencje to jedne z najsilniejszych sygnałów AT.
max1224 / 2011-01-07 11:26 / Tysiącznik na forum
taaa korekta musi być a na odwrócenie trendu to raczej jeszcze za wcześnie do tego też potrzebny bedzie ruch przeciwny (okazja do ew. ucieczki) a na razie w kategoriach korekty z większą dawką adrenaliny
privy / 2011-01-07 11:48 / Tysiącznik na forum
No wiesz.... pewność co do odwrócenia nastąpi po przełamaniu odpowiednich poziomów. Na początek 1280/90, choć moim zdaniem dopiero 1250 będzie kluczem, tylko kto to wytrzyma? Myślałem, że gold i wigwam podciągną dziś ale są chyba słabsze niż sądziłem. Jeśli dzisiejsze dane z usa będą lepsze to raczej to nie pomoże, ostatnie przecież też nie pomogły. Wniosek jest taki, że mamy możliwą dystrybucję.
Zeus52 / 2011-01-08 02:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla mnie próg bólu na gold to obecny,paromiesięczny zakres zmienności,a dokładniej to podstawa klina,okolice 1313-1320. Ale złoto wcale nie jest słabe,jak mówisz. Jest wręcz przeciwnie...właśnie dlatego w nim jeszcze siedzę. Gdyby to,co widać na wskaźnikach dotyczyło innych walorów,o innym układzie wykresu świecowego...już dawno by mnie nie było i zapomniałbym nawet,że w tym siedziałem... Ale gold właściwie to co 10$ ma tak silne wsparcia,że każde z nich może stać się trampoliną do wybicia ponad szczyty. Dotąd tego nie było. Ta czarna gromnica powstała w miejscu pustym,nie bronionym...to była dla niedźwiedzi łatwizna. Była. Bo teraz mamy właściwie zaledwie pierwsze wsparcie...i już niedźwiedziom zaczęły się schody. Na kontraktach szpulka,prawie doji,z dolnym cieniem+silny wykup(wolumen).
privy / 2011-01-08 11:36 / Tysiącznik na forum
1352$ to w piątek był dla mnie punkt równowagi (solidna linia idąca od poprzedniego szczytu po dołkach korekt obecnego). Został wybroniony. Teraz powinna być jazda pod 1390 i wówczas się rozstrzygnie czy to był tylko zrzut czy początek większej korekty bo nie sądzę aby drugi test 1350$ był udany. Tak to przynajmniej widzę.
Zeus52 / 2011-01-08 13:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Możliwe,że te wahania na gold są związane z ponowną zmianą korelacji z ED...euro może niebawem być zagrożone,a wtedy gold pozostanie jedyną ucieczką(poza frankiem)."Złote franki"nadal mogą być w modzie. Teraz USD/PLN...ja obserwuję parę linii...tak się ułożyło,że to konieczne. I jedna z nich została w piątek wybita w górę. Cały piątkowy korpus mam ponad nią. Dlatego myślałem o zmianie...wejście częściowo w SKAN2+gold(zwiększenie!?)
max1224 / 2011-01-08 13:36 / Tysiącznik na forum
dolar się ładnie zaczyna układać więc z racji szybkości transferów spróbowałem w mbanku a nad skandią się zastanawiałem ostatyecznie nie mam jednak pewności a może odwagi żeby coś zmieniać
Zeus52 / 2011-01-08 14:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na USD/PLN mam trzy linie. Jedna,dawno wybita w górę,ale późniejszy,wymuszony przez interwencje walutowe głęboki ruch powrotny spowodował powstanie nieco innego układu. Wczoraj wybita została druga linia,cały biały korpus...więc może była istotna. Ale na SKAN2 możemy mieć czas. Dlatego nic nie robię i tak spokojnie o tym mówię,o planach. Bo wchodzi w grę jeszcze trzecia linia,po ostatnim szczycie...dlatego myślę,że mamy czas się zastanowić. Bo dolar za szybko i za wysoko nie powinien nam uciec. Także EUR/USD...jeśli w poniedziałek nastąpi kontra byków(?)to nici ze SKAN2. Pamiętajmy,że ED jest na skraju linii szyi ORGR...cofnij się parę miesięcy wstecz na wykresie...
privy / 2011-01-08 14:29 / Tysiącznik na forum
1,2750 podwójne wsparcie ED linią szyi i dołkiem prawego ramienia. Trend jednak jest spadkowy i to wsparcie może polec.
Zeus52 / 2011-01-08 14:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...byłeś szybszy. Myślałem o tym,jako o możliwym zygzaku w tym miejscu,tak jak listopadowy. Ale jeśli wcześniej byki nie zanegują piątkowej świecy-wyłamania.
Zeus52 / 2011-01-08 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja widzę to samo,ale drugi,nieudany test(raczej 1364...poziom,nie linia) oznacza zejście niżej. Do 1313-20...w teorii...ale w praktyce w najgorszym razie i ewentualnie dolnym cieniem przy którejś świecy. Zależy od wielkości wcześniejszego podejścia w górę....na ile RSI pozwoli się obsunąć...bo jednak złoto jest w permanentnej korekcie,od wielu miesięcy,jak widać po MACD,RSI...i pozycji w kanale wzrostowym, i czas ją zakończyć...np wejściem RSI tam,skąd powinien rozpocząć się nowy impuls.
Zeus52 / 2011-01-08 02:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobre dane nie za wiele pomogły,bo jak widać,nadal liczy się dodruk FED,a fundamenty dopiero w dalszej kolejności....jeśli dane są dobre to źle,jeśli takie nie za bardzo złe...automatycznie spada dolar,rosną surowce i giełdy. I w końcu,jeśli dobre dane będą napływały wystarczająco długo...po pewnej korekcie zaczną się wzrosty. Będą musiały. Ale na razie mamy bałagan....zarąbiste dane,to wszystkim tylko jedno w głowie:Czy w takim razie FED nie zacznie zacieśniać polityki? A surowce? Teraz już nie tylko złoto służy do zabezpieczania się przed inflacją...taką samą rolę pełni ropa,miedź. Lepsza miedź,niż tracące wartość papierki. Londym monitoruje zapasy miedzi i okazuje się,że są one olbrzymie. Nie pamiętam liczb,ale rosną nieustannie od października. Co nie przeszkadza rosnąć cenie miedzi. Dlaczego nie,jeśli prognozuje się,że w 2012/13 ma być ponad 11 tys.$/t....gdzie ja to już słyszałem? Deja vu? Acha...ropa po 200$ w 2008r. Żart? Tak...ale rynek lubi takie żarty. Złoto...cóż...FED i tak z dodruku nie zrezygnuje,jeśli go jeszcze nie zwiększy. Natomiast niebawem duże problemy będzie miała strefa euro...i złoto z tego właśnie powodu powinno utrzymywać się w dotychczasowym zakresie zmienności,aż którymś razem wyjdzie z niego w górę. I to odbędzie się wbrew spadającemu eurodolarowi. Powiedziałbym nawet,że niech no tylko ED zacznie się naprawdę sypać,to zacznie się masowa ucieczka w gold. Bo na pewno nie w obligacje. Zwłaszcza europejskie.
max1224 / 2011-01-07 12:11 / Tysiącznik na forum
też liczyłem...
privy / 2011-01-07 16:19 / Tysiącznik na forum
No proszę. Kierunek na gold na najbliższe 2 dni 1390 i tu powinna rozegrać się główna bitwa co do dalszego kierunku.
London / 2011-01-07 17:19 / Bywalec forum
A na wigu robi się coraz bardziej gorąco. A jak do tego dołączą się janki jakąś większą korektą to byki zaczną się same tratować i nawet nie będą potrzebować niedźwiadków do walki.
tim999 / 2011-01-07 17:43
tyle, że Janki ciągle w okolicach nowych szczytów a my po 3 dniowym rajdze w dół w okolicach dolnej bandy kanału wzrostowego.
London / 2011-01-07 17:49 / Bywalec forum
No właśnie niewiadomo czy się cieczyć czy przeciwnie. Nadal siedzimy w kanale ale jak reszta ruszy z korektą to szybko wyskoczymy z niego dołem .A widać ,że wystrachani u nas zdrowo.
Ja akurat siedzę sobie po przeciwnej stronie i nieukrywam ,że by mi pasowało . Choć z drugiej strony zastanawiam się w którym miejscu kasować zysk.
privy / 2011-01-07 18:15 / Tysiącznik na forum
Nie ma co cudować. Sygnał jest sygnałem a ten ma kierunek południowy. Coraz bardziej mam wrażenie, że ten ruch jest ruchem wyprzedzającym dla staśka tak jak to miało miejsce w lutym/marcu 2009. Tę teorię może potwierdzać słaba Azja, jedynie Korea jeszcze się trzyma reszta popuszcza lub już to zrobiła. Szczęśliwi ci co poza rynkiem lub w krótkich gatkach. Widać gołym okiem, że coś jest nie tak i to coś robi się coraz większe. Mam na staśku wstępny sygnał sprzedaży więc karawana powoli się powiększa. W poniedziałek a może jeszcze dziś małe podejście i będę miał małą klasykę szczytu. Tak czy siak bawimy się granatem, z którego ktoś zwinął zawleczkę.
chris-d / 2011-01-07 19:47
Witam
Przyglądam się dyskusji i mam jedno "z*********"ważne pytanie...
Czy już czas na przeczekanie na "boku" z funduszami akcji,czy może lepiej zacisnąć zęby i patrzeć jak topnieją zayski licząc że może się odbije.
Pewnie wielu laików jak ja liczy na konstruktywna i rzeczową odpowiedz.
privy / 2011-01-07 20:30 / Tysiącznik na forum
W tej kwestii nawet my jesteśmy podzieleni. Jeśli widzę dywergencje na wykresach tygodniowych to często korekta jest głębsza niż ta, która rozpoczyna się od sygnałów z wykresu dziennego. Obecna idzie z wykresu tygodniowego może być zatem głębsza. Ja w takich wypadkach bezdyskusyjnie wyskakuję z tym, że robię to wcześniej kiedy zarys tego czegoś się pojawia. Teraz jesteśmy kilka procent niżej więc wyskakiwałbym na pierwszym lepszym podbiciu chyba, że to podbicie wyniosło by indeks ponownie powyżej linii trendu wówczas mamy klasyczną pułapkę i trzeba się z powrotem ładować w agresywne. Decyzja jak zawsze, wedle uznania.
privy / 2011-01-07 11:52 / Tysiącznik na forum
Najciekawsze jest to, że w usiakowie pomimo mocnego wykupienia nie ma na mych kreskach tragedii a jedynie mały nic jeszcze nieznaczący sygnał wejścia w bocznicę.
privy / 2011-01-05 17:50 / Tysiącznik na forum
No to mamy zamknięcie w tzw. normie. Zobaczymy jak jutro będzie przebiegać sesja, znaczy się w piątek. Moje kreski mimo utrzymania w trendzie, każą mi teraz traktować każdy wzrost jedynie w kategoriach korekty. Dla miłośników złota mają dokładnie takie samo przesłanie.
max1224 / 2011-01-05 11:13 / Tysiącznik na forum
w świetle tego co poniżej byc może wieczorkiem pójdą decyzje jeszcze warto pewne opcje rozważyć
Zeus52 / 2011-01-05 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Widziałeś wykres miedzi? Ciekawy jest ten swoisty rekord. To rekord co najmniej roczny...albo i dłużej...tylko na tygodniowych świecach bywało podobnie...
max1224 / 2011-01-05 23:01 / Tysiącznik na forum
krótko?
WOW
Zeus52 / 2011-01-05 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak obserwowałem od początku,jak rośnie...skup niesamowity. Dzienny wolumen wielkości tygodniowego...i to nie każdego,ale tylko w czasie tygodni o niezłych wymianach. Może być duży ruch w interesie...a KGHM już chyba się skorekcił wystarczająco. Ktoś pewnie powie,że to dystrybucja. Ja powiem,że dystrybucja to dopiero będzie...za jakiś czas. I nie przy takim układzie świec. Kurna,miedź zaczyna się spieszyć,jak wcześniej gold. Przecież nie musieli. Byki miały sporo luzu do sygnału sprzedaży. Mogli miśkom pozwolić na dużo więcej...ale niecierpliwość wzięła górę. Albo te 7,1 w skali Richtera 2 stycznia w Chile i powodzie w Australii(?)
Zeus52 / 2011-01-05 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Organicznie mam wstręt do samej GPW jako takiej i naszych fundów...bo,w co inwestują to "enigma",żadnych aktualnych danych. Nie wiem,czy mają Tepsę,czy KGHM,a może Bioton...i w jakiej procentowo ilości. Na dodatek notorycznie łamią statutowy termin publikacji wartości jednostek na swoich stronach...ale coś mnie korci,chodzi to za mną.
Zeus52 / 2011-01-05 02:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,jeśli chodzi o gold,to poza tą linią po ostatnich dwóch dołkach,którą masz zaznaczoną na rysunku,który mi podesłałeś,a na której złoto stanęło,jest jeszcze linia zwyżkującego klina. Jego dolne ograniczenie...to,do którego złośliwie nie chciało zejść wcześniej. Ale pozostaje obserwować reakcję po tym zrzucie. Bo jeśli pęknie ta Twoja linia,to pójdzie cały łańcuszek...jej pęknięcie da rozpęd do wyłamania linii klina,do tego podwójny szczyt...reakcja łańcuchowa i suma sumarum,lądujemy u podstawy klina. Czyli tam,gdzie zaznaczyłeś prostokątem. Okolice 1313-20. Z tym,że prostokąt dałbym niżej,bo chodzi o zakres:korpusy i ich dolne cienie. Podobnie wygląda to w/g świec. Wyłamanie jednej obrony powoduje zjazd do następnej,na której niedźwiedzie zabezpieczają pozycje na kagi...tak,czy siak,w grę wchodzi ten zakres. Ale to pod warunkiem,że w najbliższym czasie nic pozytywnego się nie zdarzy. Poobserwuję,jak w nocy poradzi sobie Newcrest Mining. Ma do obrony linię szyi takiej rozległej,wieloramiennej(2 lewe ramiona i 2 prawe) RGR. Stoi tuż nad nią,więc po takim zrzucie na gold...to będzie dobry test jej wytrzymałości. Newcrest to dobry test. Jedna z największych w świecie spółek gold,wszystkie grubasy na niej grają...dlatego często"prognozuje"kierunek.Gruby zawsze wie więcej. Choć w pewnej mierze Australia...wczorajsze dane PricewaterhouseCooper na temat PMI przemysłu...wyraźny spadek pod 50p....czy to nie zafałszuje sprawy. Czy Newcrest,jako spółka australijska,będąc przez to w odmiennych od reszty warunkach,okaże się tym razem prognostykiem(?). Zdaje się,że to pozostanie na razie bez odpowiedzi. Jeszcze jedna sprawa,tak z innej beczki...powodzie w Australii zalewają kopalnie węgla kamiennego,Australijskie spółki nie mogą i nie będą mogły wywiązać się z kontraktów na dostawy węgla kamiennego. Biorąc pod uwagę wielkość ich eksportu...węgiel powinien iść nieźle w górę..a co na to nasze spółki węglowe na GPW?
max1224 nielog / 195.117.209.* / 2011-01-06 20:31
jak na razie 1370 na złocie dzielnie się broni drugi dzień dolny cień kończy się na tym sanmym poziomie być może stąd właśnie nastąpi odbicie
Zeus52 / 2011-01-07 18:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wreszcie spółki gold coś robią. Newcrest się jednak wyłamał mocno w dół z RGR. Ale próbowałem coś znaleźć na ich stronie. Niestety są to pliki PDF,ale tylko dla zarejestrowanych. Jednak po samych nagłówkach widać,że Newcrest ma problemy z niektórymi kopalniami. Jakaś blokada wydobycia w kopalni z powodu zalewającego błota,kurzawki...trudno rozgryźć,bo to może chodzić o jakieś techniczne zwroty. W każdym bądź razie chodzi o to,że Newcrest ma poważne problemy i to dotyczy tylko ich,a nie jest związane z ceną złota. Tak,że faktycznie to,co rysuje Newcrest na wykresie nie może być prognostykiem dla gold i XAU.
Zeus52 / 2011-01-07 05:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,że dopiero teraz,w nocy piszę,ale wcześniej nie wyszło. Fakt,obecny zakres 1364-1370 to dobry moment do odbicia. Bo to i poziome silne wsparcia i poziom fibo,a także wyłamana linia lokalnego klina(ruch powrotny do niej),a także dolne ograniczenie tego wielkiego,kilkumiesięcznego odwrotnego klina...i złoto dalej mogłoby iść w ramach dotychczasowych wahań,w ramach bardzo delikatnie idącego w górę klina...w najgorszym wypadku jeszcze jeden zrzut-gromnica do jego podstawy. Ale jest coś,co psuje mi humor:Spółki złota. Ostatnio coś bardzo źle się zachowują. I nie chodzi o indeks XAU,ten pod pokonany szczyt z 2008 roku nie spadnie. W najgorszym wypadku zrobi ruch powrotny i tyle. Ale pojedyncze spółki z ML5. Niektóre zachowują się dziwnie. Są takie,którym brakuje jeszcze ze dwóch spadkowych sesji,aby znalazły się na dnie z lutego. Niektóre,jak Buenaventura,od trzech miesięcy miały z pięć wzrostowych sesji,a reszta to serie czarnych korpusów...od 3 miesięcy nurkują. Są takie,przy których już od listopada co sesja to taki czerwony znaczek"R" na wykresach na stooq.pl. "R" w kolorze czerwonym oznacza nowe roczne minimum,dno...Eldorado ma tak od dawien dawna...właściwie to ciągle poprawia roczne dno...też gdzieś od października,czy listopada. ML5 dlatego albo się trzymał,albo szedł w górę,bo wiadomo...dywersyfikacja. Są takie,które ciągnęły ostro w górę(mam nadzieję,że już ich nie ma). Pewnie wiedzieli,co robili zakupując te spadające spółki,jako akurat tanie...ostatnie dane portfela z 30 października...tylko,że one nadal lecą. Rozumiem te rozdmuchane,jak Barrick Gold. Mają z czego się korekcić. Ale te,które są blisko poziomów z przed roku? Z lutego? Porównując ceny złota z tamtego okresu? Do tego Newcrest zachowuje się źle. Jakby chciał dziś w nocy pokonać linię szyi RGR...choć nie wiem,czy w związku z powodziami to,co pokazują australijskie spółki,można nadal brać na serio,jako prognostyk...ale jednak straszy. Nic to,zobaczymy. Za wczoraj wyszło mi dokładnie na zero. Bo dolar: 0%,ML5 i ML7 na lekkich minusach,za to ML2 i ML6 na plusach. Ale ogólnie jednak nieco ubyło w ostatnie dni. Fakt,większe ruchy bywały w portfelu podczas jednej sesji,niż teraz ogólnie,ale jednak. Na ra.
London. / 82.132.248.* / 2011-01-04 18:14
No i stalo sie o czym wspomnialem w innym watku. Poziomy sztucznie utrzymywano pod WD. Chyba z niedzwiadkow co niektórzy za szybko chcieli skórę zdzierac...
Zeus52 / 2011-01-05 02:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Parę dni w tę,czy w tę...bez różnicy. I tak będzie skóra darta.
London. / 92.24.49.* / 2011-01-05 09:45
Hmm no tak kiedyś napewno ;)
privy / 2011-01-05 09:57 / Tysiącznik na forum
Raczej szybciej niż później. Mniej kasy dla OFE, sypanie akcjami przez SP i wzrost VAT to najlepszy moment do zwałki. Dziurę w budżecie trzeba czymś zasypać. Wigwam do lamusa. Zrobimy Turcję z końcówki ubiegłego roku. Dziś wywalę nawet misie. Na moich kreskach wigwam blisko linii trendu i mam wrażenie, że odbije się od niej tylko na chwilę.
matu / 15.203.233.* / 2011-01-05 10:10
privy, czy zaczynamy teraz jakąś dłuzszą korektę wg Ciebie? jak nisko może wigwam zjechać?
privy / 2011-01-05 10:41 / Tysiącznik na forum
Zaczniemy jak połamiemy linię trendu choć na moich kreskach to już nie jest jedynie korekta. Jak nisko? 2700 2660 2620 2600 2560 poziomów jest sporo. Sposób podchodzenia do nich powie więcej na temat ich trwałości. Dla mnie 2700 to potencjalna zmiana trendu. Po przebiciu tego poziomu powinna nastąpić mała nawrotka do 2725 a po niej mocniejszy spadkowy impuls. Tak to widzę na teraz. Można posiłkować się fibo: zatem jeśli trend wzrostowy jest mocny to w najgorszym wypadku 2575 powinno wytrzymać.
tim999 / 2011-01-05 14:19
na wykresie FW20 dolna banda kanału wzrostowego to 2695-2700
romuald_z / 2011-01-05 15:07 / Bywalec forum
mi ta banda wychodzi troszkę wyżej (2707-2710) i jeśli wig zamkną by się powyżej to może jeszcze trochę korekta się odwlecze. Pytanie czy otoczenie da wystarczający impuls up (np. dax zaczyna trochę odrabiać)
Zeus52 / 2011-01-05 22:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj,jednak właśnie po tych minorowych nastrojach sądzę,że to jednak z niedźwiedzi będzie zdzierana skóra...im więcej czarnowidztwa,tym lepiej...
max1224 / 2011-01-05 11:09 / Tysiącznik na forum
faktycznie ten średni trend poszedł
ale jak weźmiemy dołki z ósmeg lutego i pierwszego lipca to dla nich wyznaczy się ładny kanał wzrostowy od którego górnego ograniczenia się właśnie odbiliśmy droga w dół otwarta aż w okolice 2450 -2500 im dłużej potrwa tym wyżej się zatrzymać powinno (linia się wznosi bardzo łagodnie) i na tej drodze mamy zniesienia fibo dla dołka lutoweg:
23,6%= 2637, 38,2%=2546, 50%= 2475 a dla dołkaz lipca 23,6%=2657,32,8% =2578, 50%=2517, tak patrząc myślę że celem będą okolice 2546 (ew. służę rysunkiem)
lenkaa / 2011-01-06 12:34
Witam, jeśli to nie problem poproszę również o wykres, pozdrawiam.
hrw / 2011-01-06 10:01
Bardzo prosze rowniez o rysunek hal23@op.pl. Przy okazji bardzo dziekuje w pouczajace wpisy na forum. Jak dobrze, ze jestescie :) Udanych inwestucji zycze
az71 / 77.79.214.* / 2011-01-05 12:16
To ja też poproszę rysunek arkzur@gmail.com
London / 2011-01-05 11:57 / Bywalec forum
No wig ostro napiera na główną linie trendu ( 2666 pnkt ) , potem decydujace może być 2600 . Poziomów obrony jest dużo no i średnia 200 jest dosyć wysoko, RSI mocno zjechało,więc może gdzieś koło 2600 się zatrzymamy.
London / 2011-01-05 22:26 / Bywalec forum
No i odbił się idealnie od 2665,40 .
jankoma / 2011-01-05 11:35
Witam!
Max, ja też poproszę o podesłanie rysunku ;) wiosna102@wp.pl
matu / 15.203.233.* / 2011-01-05 11:17
Panowie, bardzo dziekuję :) max jesli mógłbys podesłac rysunek to byłbym wdzięczny matu33@wp.pl
Zeus52 / 2011-01-03 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Co do tego,o czym na priva...Alcoa publikuje wyniki kwartalne dokładnie za tydzień,w poniedziałek. Jeśli podjazd pod wyniki na surowcowych miałby osiągnąć apogeum w tym czasie...może po tym czasie,bo Alcoa otwiera dopiero sezon raportów kwartalnych. Później będą następne,Rio Tinto,BHP...to może powinniśmy mieć więcej np ML2. Bo to ogólnie S&P500. A banki chwalą się wynikami później...przynajmniej ich większa część...więc na spółkach surowcowych może już wcześniej zacząć się korekta,gdy np na ogólnych indeksach może dopiero w trzecim tygodniu stycznia...
max1224 / 2011-01-04 00:00 / Tysiącznik na forum
o ile dobrze pamiętam to właśni tak było rok temu jak mi w portfelu zginęło ponad 7% Kuczyn pisał że zbliża się czas korekty czy coś w tym stylu
max1224 / 2011-01-04 00:01 / Tysiącznik na forum
eehh trzeba się z tym przespać i tak do jutra a nawet pojutrza jest czas na spokojne ruchy a może nic nie trzeba będzie robić??
Zeus52 / 2011-01-04 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z drugiej strony największa korekta grozi właśnie bankom. Choć może później. Bo banki właśnie,ogólnie sektor finansowy napiera w górę,jak szalony...gdy tymczasem,to właśnie banki są najbardziej zagrożone! Tyle zaległych spraw,o których jakby zapomniano,właśnie nad nimi wisi...jak miecz Damoklesa. Nadal nierozwiązane sprawy nielegalnych przejęć nieruchomości,sprawy prowadzone przez FBI w związku z wxkorzystaniem nielegalnie zdobytych,tajnych,lub poufnych informacji...to się ciągnie od dłuższego czasu,ale zdaje się niebawem dobiegnie końca...w sądach. Do tego Wiki Leaks...ciekawe,co mają...Tymczasem sektor finansowy przeżywa ostatnio super-hossę. Jazda pod wyniki? Jeśli tak,to jeszcze ze dwa tygodnie...a później? Przypomną sobie o wszystkim,co złe?
max1224 / 2011-01-04 07:50 / Tysiącznik na forum
http://www.analizy.pl/fundusze/wiadomosci/9760/dws-polska-tfi%3A-sygnaly-nadchodzacej-korekty.html?fm=6747&id_miejsca=3


coś w tym jest
Zeus52 / 2011-01-04 14:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale na razie korzystamy z tego,co rynek daje. Korekta,korektą...nie ucieknie. Na nią przyjdzie czas później. Martwi mnie,że nie wrzuciłem więcej w S&P500(ML2)...trochę mało tego. Ale dobrze,że w ogóle jest...
tim999 / 2011-01-03 18:01
Mialem pisać już o tym wczoraj, ale nie było jeszcze właściwego tyg tematu. Ale do rzeczy. Bardzo ciekawie wygląda Bovespa. W okresie od 20.05.10 do 4.11.10 widzimy wzrost indeksu w regularnym kanale wzrostowym. Utworzony w listopadze szczyt nie został potwierdzony przez MACD. Utworzyła się negatywna dywergencja bessy, zapowiadająca spadki. Spadki nastąpiły, korekta znosiła maksymalnie 38% fibo omawainych wzrostów. Indeks "ślizgał" się" na tym 38% fibo wsparciu, ale ostatnio ruszył i i pokonał opór na 23% fibo. Do kanału wzrostowego jeszcze nie dotarł. Mnie to generalnie cieszy bo w portfelu mam HSBC Gif Brazil E.
Zeus52 / 2011-01-03 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aktualnie:ML2(Basic value-S&P500),ML5(Gold),ML6(Sur.przemysłowe),ML7(Latin,głównie Bovespa)...i z powodu tego ostatniego,wypadałoby się Bovespą zająć...Hmm...na razie mam ML7,wszedłem w to trochę jakiś czas temu, tylko z powodu przewidywanych wzrostów ropy...Nie widzę na razie powodu,aby z tego wychodzić. Jak z resztą z każdego z pozostałych fundów. Niestety,zdaje się,że w Skandii nie mamy nic Turkey(ISE100),bo po oczekiwanym wręcz,jak kropli dżdżu załamaniu na kagi,wyjściu linią jang(sygnał zakupu),aż ślinka leci.
max1224 / 2011-01-03 22:18 / Tysiącznik na forum
ma się przyzwoicie ja wchodziłem w ml7 tego samego dnia co w gpw efekt? dws3 5,45% plus jutro wycena za dziś (czyli max ok1%) a ml7 12,73% po aktualnej wycenie komentarz zbędny
PS. ostatnio najtrudniej podjąć decyzję o zmianie pozycji
Shadowm / 2011-01-03 20:50
Witam wszystkich po świątecznej przerwie! Zeus, myślisz, że ISE100 jest rzeczywiście takim łakomym kąskiem? RSI wciąż jest wysokie, ale MACD wygląda już całkiem sympatycznie. Warto w to wchodzić?

Ja załadowany w dolara, liczę na wystrzał do góry w ciągu dwóch tygodni hehe
Zeus52 / 2011-01-03 22:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie,nie...trochę z przesadziłem. Ale dobrym dla zajmujących akurat na nim pozycję. To z resztą miałem na myśli,gdy pisałem w grudniu...że nie zmieniamy pozycji,jeśli już jesteśmy w ISE100,bo co najgorsze mogło spotkać siedzących w tym inwestorów,to najwyżej małe obsunięcie i budowa prawego ramienia ORGR...w najgorszym razie. Byłoby to pożądane załamanie,z którego łatwiej wyprowadzić sygnał zakupu,linię jang. No i te bajery,szpulki na oporze...w pewnym momencie linia jang powstała,ale była tak wiotka,krucha...musiała być po niej większa,czarna świeca. Właśnie po to,by powstał sygnał zakupu. Ale powyżej nadal czają się przeszkody,które mogą doprowadzić do budowy prawego ramienia ORGR,ale o większym timingu,nie tak lokalnym,jak ta mała formacja. Jednak ogólnie i tak wygląda nieźle. To,czy wchodzić teraz,czy poczekać na korektę...być może z wyższego poziomu tylko na obecną linię szyi...jest parę opcji...to wszystko bardziej już należy do indywidualnych preferencji,a także predyspozycji psychicznych...ja tylko na coś uczuliłem,przekazałem coś,co zauważyłem. A resztę koledzy,którzy o tym pisali,sami sobie rozpracują...jak zauważyłem,nie są w ciemię bici...po wpisach widzę,że wiedzą o co chodzi,więc sobie poradzą...ja tylko coś zauważyłem. Może wtedy to było zbytnie wybiegnięcie w przyszłość...trochę wtedy fantazja(z resztą nadal po części tak jest). Ale mam nadzieję,że się komuś przydała...z jednej strony ryzyko,ale z drugiej...nikt nie chce gonić z tyłu,za rynkiem. Poradzą sobie. Myślę,że ten obraz,wizja może być dobra...jak nie jedna,z tą małą ORGR,to druga,z tą obszerniejszą...zaczyna się układać i wystarczy obserwować. Dziś także duzi gracze to zauważyli. Analitycy BoA i ML podwyższyli dziś rekomendację do:"lekko przeważaj" dla ISE100.
Zeus52 / 2011-01-03 16:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy. Ale ja proponuję,aby zgłosić taki projekt Sobolewskiemu. Aby GPW otwierać np o 22.00. Dla nocnych marków może być później,to kwestia uzgodnienia...może głosowanie,plebiscyt? Ale nie było by fajnie? Zobacz...notowania ciągłe na GPW byłyby powiedzmy,że w wyniku głosowania ustalone pomiędzy jedenastą wieczorem,a północą. Typowy inwestor o 23.00 kładł by się do łóżeczka...laptop na nocnym stoliku,pod ręką...a po godzinie płynnie,delikatnie,w sposób niezauważony przechodziłby z paradoksalnej fazy snu,do fazy snu właściwego...wszystkim wyszłoby na zdrowie. A,co najważniejsze... bez widocznych zmian na samej GPW! Rano dzwonek,pobudka,fixing,śniadanie i do pracy. Jak myślisz...dobry pomysł?
privy / 2011-01-04 18:42 / Tysiącznik na forum
Dla mnie mogą te giełdę zamknąć w ogóle. To jest jakaś karykatura. W dobie dzisiejszych możliwości i technologii takie cóś jak GPW jest po prostu zbędna, przynajmniej dla mnie. Sytuację mogło by uzdrowić zlikwidowanie fiksów i pełna jawność koncentracji LOP, ale i to na takiej płyciźnie to tylko połowiczne rozwiązanie.
Zeus52 / 2011-01-04 19:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
I nawet przeliczając obroty...to są wyższe,ale wzrost tylko relatywny,porównując do Sylwestra. Bo ogólnie,to obroty nadal świąteczne. I to dotyczy nie tylko GPW.
Zeus52 / 2011-01-04 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale się dzieje dzisaj! Ho,ho...nie ma to,jak SZYBKIE korekty.
privy / 2011-01-04 19:51 / Tysiącznik na forum
Myślisz, że będzie szybka i krótka?
Zeus52 / 2011-01-04 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Ale wiesz...myśleć to ja sobie mogę. Nareszcie na stooq.pl wprowadzili bieżący wolumen na kontraktach surowcowych,a nie,jak dotąd za parę sesji wstecz. Tymczasem ML6 ratuje honor portfela...ładny plusik! Ale cóż,Alcoa jedzie pod wyniki,lukami hossy,codziennie po 4-5%na plusie,niezależnie od tego,co dzieje się na surowcach...tylko na chwilę,intraday zeszła do+2,5%,po to by stać się obiektem zakupów. Teck też nieźle,choć później nie zdzierżył i nieco się obsunął...Rio Tinto i BHP Billiton podają wyniki później,więc na podjazd maja czas. Nie spieszy im się tak,jak Alcoa. Problemem jest właściwie USD/PLN,nagle silna złotówka...albo i nie...bo jeśli ktoś jest na GPW,to domyśla się,co to może oznaczać.
max1224 / 2011-01-04 22:21 / Tysiącznik na forum
to nie był dzień mojego portfela dolar plecy złoto plecy bovespa plecy jutro poprawi gpw;-)) cóż przeżyjemy i to jutro ... kolejny normalny dzień
Zeus52 / 2011-01-04 23:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
A dla mojego też nie był lekki,bo choć strata z ML5 się rozłoży(jest w mniejszości),a na dodatek ML6 na plusie...to jednak odejdzie,niestety nieźle ujemny dolar. Cóż...wczoraj sumowaliśmy plusy z dolarem,dziś jest nieco inaczej. I tyle...
Zeus52 / 2011-01-04 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miejmy nadzieję,że GPW jednak nie poprawi....mam na myśli całą sesję,a nie początek...widziałeś wykres USD/PLN intraday? Nie mam nic na GPW,ale trzymam kciuki.
tedchom / 2011-01-04 22:39 / Tysiącznik na forum
oj może zaboleć chociaż mnie tylko mała część ml5,6,7 mało było a gpw nie zaboli. Po jutrze dokupuję za5% tego badziewia i trszkę skan 2 zobaczymy
Zeus52 / 2011-01-04 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5:-2%. Ale ML6:+0,8%,czy coś koło tego. A na dodatek spółki ML6 wyglądają całkiem nieźle. Albo plusy,jak Xstrata,albo Alcoa(+4,6%),albo minusy,ale za to w formie szpulek z długimi dolnymi cieniami...jako test intraday silnych wsparć...ruch powrotny,w formie dolnego cienia. Tak to na większości spółek wygląda.Tych,które są na minusach. Z resztą...więcej takich korekt na surowcach przemysłowych,spowodowanych...danymi makro mówiącymi,że zapotrzebowanie na te surowce wzrośnie! Bodaj zawsze miedź,czy ropa korekciła się po komplecie super byczych danych....
Zeus52 / 2011-01-03 13:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście zaskakująco dobry,ewentualny,odczyt ISM-przemysł mógłby chwilowo wzmocnić dolara,ale tu znowu zasada:kto pierwszy,ten lepszy...jeśli nastroje na ED się utrzymają,to po odczycie uderzą byki. Bo technicznie,to ich uważam na za faworytów rozgrywki,ponieważ ten dolny cień,to był ruch powrotny do wyłamanej wcześniej w górę linii po szczytach z listopada i grudnia.
Zeus52 / 2011-01-03 13:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy dziś parę danych makro,które wpłynęły,lub wpłyną na kurs ED...PMI z Chin,odczyt wysoki,choć słabszy od prognoz,a także od poprzedniego. Oznacza silny rozwój gospodarki Chin,ale jego tempo nieco spadło...jednak z odczytami z Chin,to trochę teraz tak,jak niedawno było ze Stanów: im gorzej,tym lepiej...byle nie bardzo źle...a to w związku z ewentualnym dalszym zacieśnianiem polityki pieniężnej,lub z jej rezygnacji w razie pogorszenia. Tak,że spadek PMI,to krótkotrwały negatywny impuls dla ED. Pozytywem były odczyty ze strefy Euro. Jednak zbliża się odczyt ISM-przemysł ze Stanów. Analitycy,nie wiedzieć czemu są bardzo pesymistycznie do tego odczytu nastawieni....nie wiem dlaczego...czyżby nie pamiętali,że odczyt Chicago PMI,będący jakby zapowiedzią dla ISM-przemysł,ostatnio bardzo mocno ich zaskoczył? Tylko jaka będzie reakcja ED? Bo zaskakująco wysoki odczyt ISM może umocnić chwilowo dolara(?).
Zeus52 / 2011-01-02 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak sobie czytam chińskie przepowiednie z początku ubiegłego roku...interesujące: " Ten,kto oswoi metalowego tygrysa,zapanuje nad swoim światem"...ale musi działać na pewniaka. Albo wróżby dla znanych osób. Tusk(chiński"ognisty kogut") miał mieć przed sobą dobry rok. Natomiast dla Prezydenta Lecha Kaczyńskiego(chiński bawół ziemny)...ten rok miał być niepomyślny....można powiedzieć,że się sprawdziło.
privy / 2011-01-03 10:02 / Tysiącznik na forum
Nowy rok a ja, pomimo szampańskiej zabawy, ciągle w chmurze pesymizmu. Znacie jakieś dobre tabletki na cóś takiego? Wigwam mnie straszy, złoto straszy, nawet Edek. Natomiast odwrotnie wygląda u/j co potęguje moje czarnowidztwo. Nie mówię, że zawał, ale przynajmniej męczący boczniak. To chyba przez ten brak słońca.
Zeus52 / 2011-01-03 11:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obroty na GPW...po tej zmianie....czy,aby je porównać z wcześniejszymi, wystarczy je przemnażać przez dwa? Hmmm...to i tak nie byłoby za wiele,choć dużo lepiej,niż było. Chyba,że teraz inaczej się będą rozkładać przy przedłużonej sesji...Za to szerokość zadowalająca.
privy / 2011-01-03 16:00 / Tysiącznik na forum
Mamy chyba mistrzostwo świata w obrocie i jeszcze sesję wydłużyli. W kretynizmie to my długo liderami będziemy, oj długo. Proponuję wydłużenie do 22.00 to będziemy mieć tiki po 0.5%. Ręce opadają.
Zeus52 / 2011-01-03 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może lepiej by zrobili na sposób japoński...w dwóch częściach. A najlepiep po godzinie. Godzina rano,godzina pod wieczór i spać....analitycy,inwestorzy,nie musieli by zasypiać przy monitorach( część z nich,do tego...w pracy ! ). A ja bym w ogóle proponował sesje na czas 20.00-22.00,albo do północy...łagodne przejście do snu...a fixing o 6.00 rano,jako pobudka!
privy / 2011-01-03 16:51 / Tysiącznik na forum
Moja propozycja to niech sobie jest jak jest ale do 15ej i bez fiksów. O wiele lepiej by to chodziło.

Tak poza tym mam wstępny sygnał szczytu na gold. Jeśli jutro gold będzie na minusie będzie to wstępny sygnał sprzedaży.
privy / 2011-01-03 17:53 / Tysiącznik na forum
No to mamy nową jakość na GPW. Handel poszedł generalnie w końcówkę tworząc jednocześnie nową jakość cudofixów. Już nawet nie udają ustawek tylko je po prostu robią. Kontrakty na GPW tylko dla kamikadze.
tim999 / 2011-01-04 17:35
zgłasza się kamikadze:) Na FW20 dzisiaj klasycznie planowo podjazd pod opór 2804 (max było 2801) i gdy wydawało się że sufit wreszcie pęknie to strzelila podłoga i zjazd ok.50 pkt do 2752. Ogólnie gruby strsznie czesze z depozytu ulice. Recepta na taki rynek to ciasne stopy, ja osatnio jestem na +.
privy / 2011-01-04 18:08 / Tysiącznik na forum
No to gratuluję. Ja wolę rynek fut 24h na jaśka albo staśka na FX. Luki na open wykończyły by mnie, a tak wszystko pod kontrolą.
London / 2011-01-03 23:56 / Bywalec forum
No nie ma jak dobry fix ;)
Swoja drogą dziwnie to wyglada gdy defensywna tpsa rośnie 10%... a kghm przy rosnącej miedzi prawie -2%
privy / 2011-01-04 16:37 / Tysiącznik na forum
OFErmom zabrano sporo kasy i obawiam się, że staniemy się na razie zaściankiem giełdowym. Ja na gpw nie mam już nic. Występuje jedynie jako składowa niektórych fundów. Czasami będę myślał o misiach bo jedynie to może być perspektywiczne, z wigwamu będą brał już tylko pojedyncze akcje.
Zeus52 / 2011-01-03 11:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie oswoiłeś widocznie"metalowego tygrysa".Mówiłem przed Świętami,że na GPW darcie niedźwiedziej skóry planują najpóźniej po Sylwestrze,w styczniu...a obiecane poziomy czekają...podwójnej wysokości RGR na Wig20.Śmielej...tylko Ten,kto wierzy w Mikołaja dostaje prezenty...niegrzeczne dzieci nie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy