30 VIII - 3 IX

YareckiL_nielog / 85.200.209.* / 2010-08-29 16:48
Witam, jako wierny czytelnik watkow tygodniowych widzac brak chetnych do otwarcia nowego tygodnia pozwolilem sobie na taki ruch. Nadal zapakowany w gold i unidolara. Myslicie, ze lepiej by bylo na pare dni wskoczyc w akcje zmiast $ ?
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-09-03 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest wspomógł i ostatecznie dzisiaj ML5:+0,73%. Spółki z XAU,tak różnie. Ale wiele wyrysowało podobną święcę,jak złoto,z tym,że niektóre,jak Barrick Gold,który ostatnimi dniami ciągle spadał...zrobił tę świecę na dole po kilku coraz to mniejszych,czarnych korpusach. Z resztą,było parę innych,jak Agnico Eagles Mines,które przez całą sesję ciągle rosły. Zaczęły z niższego pułapu i ciągle up. Nawet tąpnięcie złota intraday nie spowodowało zmiany kierunku w górę. Niektóre,jak Barrick,to dopiero dzisiaj postanowiły rosnąć. Bo wcześniej spadały...kurna,może u nich wydobywanie złota,to tylko przykrywka? Bo jak złoto up,to oni w dół,a teraz odwrotnie... Ciekawa sprawa z tym chwilowym pikiem w dół. A zwłaszcza z tym,co działo się później. Pik w dół,konsolidacja...i rzut w górę. Czy też to macie na wykresach? Ja na 15 minutowym mam lukę hossy o wartości 6 dolarów/oz....Co to było? Po 14.00 zaczęło się spychanie złota,aż do wyłamania z konsolidacji dołem. Tak dość zgrabnie zgrane to było z danymi o 14.30. Później dane...i strzał w dół. A następnie ktoś wykorzystuje spadek ceny i robi duże zakupy. Na 15minutówce jest taki skok w górę,że wykres tego nie załapał. Jest luka,przerwa w życiorysie... Ale sprawdzę to jeszcze,bo znowu tylko z telefonu i wykres ze stooq.pl Może coś źle widzę...
max1224 / 2010-09-03 21:38 / Tysiącznik na forum
na innych tego nie widać choć na stooq jest piękna luka
Zeus52 / 2010-09-03 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widocznie stooq ma błąd. Im to się zdarza...tak,jak z Newcrest. Zapominam,aby z nimi uważać,bo można się naciąć...rysują coś,czego nie ma...a później zla ocena sytuacji.
Shadowm / 2010-09-03 19:10
USD/PLN znowu dzisiaj spadł, może wartoby w poniedziałek dokupić trochę dolca?
Zeus52 / 2010-09-04 00:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno,tak żeby w miarę podsumować. Sygnały kupna krótkoterminowe mamy od chwili przebicia przez S&P500 lokalnej linii trendu spadkowego. To na krótko i właśnie są efekty. Natomiast sygnał kupna średnioterminowy,który ustawi cały wrzesień,powstanie po przebiciu 1130p....LS ORGR,a po drodze MA200. Powstanie tego średnioterminowego sygnału kupna powoduje otwarcie drogi do kwietniowego szczytu. Taki jest zasięg rażenia ORGR. Dokładniej, MINIMALNY zasięg,to 1250p.,a więc pprzebicie kwietniowego szczytu. Ale to odległa sprawa. Jednak Kuczyn właśnie możliwość WYGENEROWANIA średnioterminowego sygnału kupna na 70%. Wygenerowania,a więc z wszelkimi powyższymi implikacjami z tego wynikającymi. Z tym łączy się też spadek USD/PLN do okolic dolnego ograniczenia kanału spadkowego. W tej chwili jest to 2,90.
Zeus52 / 2010-09-03 23:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do dolca,to wspominałem możliwość powstania piątki. Piątej fali impulsu spadkowego,która doprowadziłaby do realizacji przez kurs USD/PLN pełnego zasięgu RGR,czyli do 2,92-95. Jednak,sądziłem,że okolice 3,00 mogą zatrzymać spadek(wzrost złotówki),z ewentualnym zejściem intraday niżej i może powstać drugie dno,"W". Jednak ta bardziej prawdopodobna staje się pełna realizacja zakresu,czyli 2,92-95,a nawet zejście do 2,90...dolna banda kanału spadkowego. Oczywiście to w związku z przewidywanymi wzrostami na giełdach i wzrostem eurodolara,co powinno być ze sobą powiązane. Pisałem,że powinniśmy na S&P500 uważać na MA200,ale,jak poprzednio,może zostać ona z powodzeniem nadbita. Dopiero poziom 1130p.,czyli poziom linii szyi tej hipotetycznej ORGR,opisywanej kiedyś przez Maxa,może zadecydować. Kuczyn też od pewnego czasu pisze o tej odwróconej RGR i szanse na jej realizację ocenia w obecnej sytuacji na 70%.
max1224 / 2010-09-04 00:02 / Tysiącznik na forum
Plan A: mamy na dolcu ok 3,05 czyli od fixingu to jest cóś koło % w dół nawet jeśli dolar spadnie do 2,92 to daje jakieś 4-5% spadku złoto część odrobi powiedzmy że będzie to spadek 2-3% na portfelu przy czym jak bedzie 2,95 można się angażować w dolca na całego ml5 jest bardzo blisko historycznych szczytów więc na takiej górce można zyski realizować oby tylko cierpliwości i zimnej krwi starczyło
Plan B: w poniedziałek zlecenie skan2 na dws3 (uwolnienie od dolara) niemrawość ostatnio gpw a więc większy ew. ruch przed nami może nie w poniedz bo janki świętują
tak się zastanawiam co nie znaczy że coś będę robił
Zeus52 / 2010-09-05 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeśli chodzi o GPW,to słabo zachowywała się(względem reszty)do szczytu styczniowego,słabo do szczytu w kwietniu. Dlatego tylko teraz zachowywała się względnie lepiej podczas korekty od kwietnia,do teraz. Po prostu tak mało urosła,że nie miała z czego spadać. Ostatnio,w lipcu wydawała się silniejsza...ale to też złudne..wynikało to z poprzednich,względnie małych,wobec EM, ruchów...tak nieco zachowawczo się zachowuje ciągle. Wszystko z zewnątrz jest jakby filtrowane,ruchy wygładzone. Małe spadki,bo i wzrosty wcześniej słabsze...Nasi muszą się upewnić,że wzrosty Staśka,to rzecz trwała...i dopiero wtedy pewnie ruszą,gdy Stasiek będzie już w trakcie korekty...
Zeus52 / 2010-09-05 12:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Spółki złota czają się na szczyt szczytów...w końcu zaatakują. Co nie przeszkadza w cofnięciu...choćby dla nabrania rozpędu. To niczego nie zmienia. Najpierw szczyt z grudnia musi pęknąć na XAU(Dla Newcrest,to już historia,fruwa ponad nim). Ale ten szczyt właśnie jest"macany" i nie odpadają od niego,więc w najbliższym czasie pewnie padnie. Może już we wtorek,gdy Janki się włączą do gry po długim weekendzie? Tak sugeruje świeca na XAU. A może przez sesję,dwie będą badać jej dolny cień. I następne szpulki? Choć po tym,co zaprezentowały spółki złota w piątek,to chyba bardziej pasuje atak na przełamanie szczytu od razu. Od razu,znaczy we wtorek,bo nasz indeks XAU w poniedziałek świętuje wraz z Jankami. Może we wtorek otworzy się luką ponad szczytem? Chodzi o ten szczyt z czerwca,już intraday naruszony. Nie miałbym nic przeciwko temu... Bo jeśli Azja i Euroland odpowiednio potraktują piątkową sesję u Janków,zwłaszcza ten biały korpus na Staśku,ponad luką hossy...? Jeśli tak samo potraktuje to eurodolar...już podszedł do"zaplanowanego"1,29. Przyczaił się i czeka...to we wtorek Janki mogą się obudzić widząc nowy szczyt wszechczasów na złocie...a wtedy luka hossy na XAU gotowa....i w następstwie atak na szczyt grudniowy. To taka,optymistyczna wersja. Druga,to taka,że właśnie parę sesji marazmu,szpulki w ramach dolnego cienia na gold i XAU,lub niewielkie obsunięcie. Ale i tak w ramach przygotowań do ataku na szczyt. Jednak, tak szczerze...to w to nie wierzę. Nie widzę w ogóle poziomu,gdzie spółki miałyby się obsunąć...tyle ile miały się obsunąć,obsunęły się w piątek...na otwarciu,lub intraday. To był dobry test siły,a raczej bezsilności niedźwiedzi. Niektóre,jak Newmont,zrobiły to w czwartek. Zaliczyły to,co miały. Jeśli któraś z nich wcześniej jeszcze czegoś w dole zapomniała,to wróciła i znalazła to w piątek. Są gotowe do mocnego ataku w górę...
Zeus52 / 2010-09-04 00:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do złota,to przyda się ochłodzenie wskaźników. Natomiast spółki,mimo że część spadła,to wyrysowały,że spadać nie chcą,a wręcz szykują się do skoku na szczyty. Niektóre dopiero teraz się obudziły. Może to Obama tak podziałał. I ISM-usługi? Że jednak na Bena też przyjdzie liczyć? Prawdopodobnie wszystko razem. Złoto i spółki wybierają się na szczyty. Nawet na ustalenie nowych. Dużo zależy od przyszłego tygodnia. Złoto chwilowo mogło mieć zachwiania. To było do przewidzenia,że tak będzie tuż pod szczytem wszechczasów. W pierwszym momencie te dane z rynku pracy też mnie zmroziły. Ale to zaczęło się wcześniej. Ktoś znając wyniki ładnie zagrał. Ale jak eurodolar się wybije ponad 1,29 a w końcu to zrobi,bo na razie się tylko przyczaił,to złoto pójdzie z gieldami i eurodolarem. Jeśli plan Obamy się spodoba. Ruch giełd i ED w górę,jeśli będzie oparty o plan pomocowy,musi pomóc też złotu. A zwłaszcza spólkom. Tym,jak rzadko kiedy. Wiesz pewnie,co mi się marzy...ale to pewnie se ne wrati? A może jednak? Kiedyś czekaliśmy na pewną decyzję...aż do późnego wieczora. A później był świst w uszach od zmiany ciśnienia...ktoś tu dziś o tym wspomniał...
Zeus52 / 2010-09-04 00:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wspomnę,na co jakiś czas temu liczyłem...że będzie zryw w górę,przed większym spadkiem. To nadal obowiązuje. Ale,jak pisał Kuczyn...pisze o tym,o czym Ty dużo wcześniej wspominałeś i to omawialiśmy...to teraz obietnice Bena(bo choć to na razie odległe,to jednak są),a przede wszystkim plan pomocy Obamy tworzą taką mieszankę wybuchową,że ten scenariusz należy zmienić. Odbicie owszem,ale nie tak krótkie jak pisałem. Bardzo prawdopodobne jest jednak wybicie ponad MA200 i LS ORGR. Tu Kuczyn z pewnością ma rację. MA200...cóż? Do trzech razy sztuka. A dlaczego określa prawdopodobieństwo na tylko 70%? Po pierwsze technika...tak teraz pasuje. A poza tym pewnie dlatego,bo to wszystko zależy od przyszłego planu Obamy. Czy spodoba się inwestorom. Można by więc rzec,że:co najmniej 70%.
Zeus52 / 2010-09-03 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki pokazały siłę byków. Będą jechać na 1130p.na S&P500. Silny byczy sygnał,to luka hossy i coś ponad nią. Do tego zrobili to przed długim weekendem. W poniedziałek mają wolne. Obama obiecał pomoc,a szczegóły planu mają być już w przyszłym tygodniu. Więc do tego czasu byki będą napierały. A później też mogą,zależnie od tego,co z planem wyjdzie.
Zeus52 / 2010-09-03 15:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eurodolar wyskoczył,by zaraz spaść na czerono,teraz znowu zielony...ale huśtawka. Złoto się poślizgnęło. Stłukło kolano. Ale lekarz dyżurny podczas wstępnych oględzin nie zauważył uszkodzenia ważnych dla życia organów wewnętrznych. Potrzebna tomografia...wnioski na temat dalszego postępowania z pacjentem później,po analizie zdjęć...
privy / 2010-09-03 17:09 / Tysiącznik na forum
Odnaleźć się na rynku - bezcenne. Spora część jankeskiej gospodarki dużymi krokami zbliża się ku regresji.
Zeus52 / 2010-09-03 18:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Niecałe 20% właściwie tylko stanęło,zatrzymało się w spadku tempa rozwoju. Mówię o ISM-przemysł,ze środy,którego odczyt jedynie dzięki odpowiednio niskim prognozom wydał się inwestorom tak pięknym. W rzeczywistości ledwie drgnął w górę,o ułamek punktu. W granicach błędu pomiaru. Nowi bezrobotni...średnia 4 tygodniowa spadła wręcz kosmetycznie,niezauważalnie. Rynek nieruchomości...jeszcze długo się nie podźwignie. Następny odczyt zapowiada się na minus 2,8%(po spadku ostatnio o 28%)...za dwa miesiące odczyt może pokaże wzrost 5%(podpisane umowy)...zapowiada się więc niezłe "odbicie" po takich spadkach...po prostu szykuje się totalny zastój i to na długo. No i dzisiaj dowiedzieliśmy się,że ponad 80% gospodarki Stanów jest już na granicy recesji. A biorąc pod uwagę tempo i kierunek,to następny odczyt mamy poniżej 50punktów,czyli się cofamy. Recesja w tym sektorze. Drobnym,bo drobnym...co tam. To tylko 80%z hakiem gospodarki....Z resztą w tym tygodniu było więcej raportów,które tylko dzięki odpowiedniemu ustawieniu prognoz STAŁY SIĘ wystrzałowo dobre,gdy były albo przeciętne(zastój),albo wręcz totalnie złe(rynek pracy,struktura ISM). Ale to było do przewidzenia,było widać,że rynek chce odbicia. Blokada S&P500 na 1044p. była totalna. Więc jakikolwiek pretekst wystarczył. No i początek miesiąca,fundy ze świeżą kasą do ulokowania. Poza tym nigdy tak do końca nie wiadomo,czy FED czasem nie ma racji. Być może idzie wszystko w/g planu. Pisałem,że niektóre parametry tak wyglądają,mimo spadku. Spadki pod kontrolą,ściśle zaplanowane. Ale nie mamy możliwości,aparatu matematycznego,aby to wiedzieć na pewno. Także inwestorzy. Więc powinni uważać...tym bardziej,że jeśli np takie dane,jak PKB,ISM obsuwają się w/g typowej krzywej...to nie ma co liczyć na kasę od FED. To,co piszę szkodziłoby złotu,ale nie sądzę,aby inwestorom odeszła nadzieja na FED. Więc mogę sobie pisać. Bo z drugiej strony FED będzie pobudzał inflację...tak można odczytać wcześniejsze newsy,więc bez strachu.
student_mel / 2010-09-03 13:21 / Bywalec forum
ja bym tak nie narzekał na DWS GOLD, biorąc pod uwagę, że są rozliczane z EUR na PLN a notowania zamykane są o 23.59 bieżącego dnia :) dlatego pewnie czasami rozjeżdża się z ML5 :)
u2mart / 2010-09-03 13:45 / Tysiącznik na forum
Zupełnie inny skład fundów, grunt że sprawuję się lepiej niż kiedyś.
ps. pisałem niedawno Zeusie o krezusie , pewnie pamiętasz. Wygląda że w końcu ruszył za innymi spółkami Karkosika
Gucioo / 2010-09-03 12:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja na razie kolo 30% ml6 30% scan 3 ml3 30%i reszta w pieniężnych i muszę przyznać że ostatnio podział portfela trochę mi pomógł odrobić parę ale chyba wychodzę z akcyjnych bo wydaje mi się że będzie zwała tak jak słusznie pisz eo tym zeus pozdro dla forumowiczów :)
Zeus52 / 2010-09-03 09:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
News dla posiadaczy ML5. Świeży,nocny wypiek Newcrest Mining:+1,71%...i fruwa pod samym szczytem rocznym. A Newmont Mining(to już z XAU,ale z opóźnieniem małpuje Newcrest Mining) zakończył wczoraj na+2,05%.
Viqy / 2010-09-03 10:02
Świetnie, pewnie DWS Gold wzrośnie o jakieś ... +0,20% ... Jakie ML5 ma historyczne przełożenie na takie wzrosty ?
u2mart / 2010-09-03 10:57 / Tysiącznik na forum
Pamiętam pewnie już z 1.5 roku temu jak Benek powiedział o drukowaniu kasy i z -2% na zlocie zrobiło się od razu +2% a ML5 dał za jeden dzień wtedy +18% a mój DWS Gold jakieś +2%, ale wsciekły byłem. Najbardziej na zarządzającą fundem, która nie korzystała ze spółek wydobywczych tylko takie tam badziewie,że sztabka złota byłaby bardziej opłacalna.
Faktem jest że odkąd zmienił się zarządzający wyniki lepsze, ale z ML5 dalej spora różnica
Gucioo / 2010-09-03 12:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
+14% 18 nie było nigdy pamiętam bo akurat siedziałem w nim miedzy innymi max i inni tez byli ale za późno wyszedłem i zyski szlag trafił,
pozdro :)
u2mart / 2010-09-03 13:07 / Tysiącznik na forum
hmm spojrzyj na wykres bodajże od 20 listopada 2008, mi się wydaję że więcej było , być może już po przeliczeniu na zety
Zeus52 / 2010-09-03 15:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na wykresie XAU było mniej,ale ML5 dał+18% z kawałkiem,bo był za poprzedni dzień niedowartościowany. Ale wtedy akurat mało kto miał tego więcej w portfelu. Nie był akurat w centrum zainteresowania. Te 13% to innym razem.
Viqy / 2010-09-03 11:30
DWS jest na tyle frustrujący, że zaczynam się zastanawiać nad zmianą platformy z SFI mBanku na inną, z ML5. Przy optymistycznej wizji złota na poziomie 1500$ ma to swój głęboko uzasadniony sens. Połączenie dwóch nieruchawych goliatów (DWS G + SFI) jest pewnie dobre dla siedzących w pieniężnych lub obligacji ... ale ja się zdrowo męczę.

Ach,sorry ...czasem nieruchawce dostają niezłego speeda - na spadkach :)
tim999 / 89.73.76.* / 2010-09-03 17:41
a na jakiej platformie oprócz Skandii jest ml5, bo na progress24 też go nie widzialem...
pablomaz / 2010-09-04 10:53
Fundusze BlackRock są dostępne w Aliorze.
Zeus52 / 2010-09-03 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo dobre,choć trudno też czasami wyczaić,jak u nich z czasem zbierania wyników. Ale zawsze to wychodzi,jak należy:co się odwlecze,to nie uciecze. Jeśli w jeden dzień nie ma spodziewanych wyników,to odbija to w następnych. Ale wynik może być osłabianx przez dolara,jednostki są rozliczane w dolarach. Nie zawsze jest tak,że wynik za dolara się dodaje. Często trzeba odjąć,jak wczoraj i w środę... A DWS może podaje od razu w złotówkach? No,a poza tym,to pewnie ma inny skład... Ja też czekam,aż Newcrest pociągnie resztę"składu",czyli indeks XAU. Newmont już małpuje...więc może czas? Barrick Gold zawała...ale tam widać bardziej jakieś zaprywki techniczne,niż chęć spadania. Dojdzie do wyznaczonego punktu i ruszy i tak up, w ślad za resztą.
Viqy / 2010-09-03 12:53
XTB: 03.09.2010, 12:49
"Notowania złota znajdują się wciąż w zielonym kanale wzrostowym i testują obecnie ostatni z poziomów oporu wynikający ze zniesienia Fibonacci’ego całego ostatniego ruchu spadkowego równego 88,6% przy poziomie 1252,00. Jeśli cena pozostanie dalej w kanale, wtedy prawdopodobne będzie wyjście na nowe szczyty ponad poziom 1264,00 USD za uncję. W przypadku przełamania linii poprowadzonej po minimach, pierwszym wsparciem są okolice lokalnych szczytów oraz dołka – 1215,00.

Daniel Kostecki
Analityk Techniczny Rynków Finansowych"
Zeus52 / 2010-09-03 13:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz oni wszyscy tak piszą w bezpłatnych analizach,albo jak Kuczyn,czy inni w mediach:albo opowiadanie historii,które już były,albo prognozy polegające na: albo tak,albo tak....ja nie krytykuję tego. Po prostu męczą się nieraz strasznie,aby nie powiedzieć publicznie,czyli za free, tego,za co im placą. Technika,fundamenty,ocena prawdopodobieństwa podanych,możliwych ruchów. To podcinałoby gałąź,na której siedzą. Publiczne i płatne prognozy,choćby Kuczyna,to czasem dwa,różne światy.
Viqy / 2010-09-03 14:00
Zdaję sobie z tego sprawę, jednak takie małe podsumowanie z niewielkim opisem miejsca w którym właśnie się znajdujemy, zdaje się, bywa przydatne. Może nie dla Ciebie, Zeusie , ale dla niektórych,w tym mnie. Pozwala na chwilę stanąć obok, spojrzeć jeszcze raz i wybrać drogę. To taka mała spacja, oddech :)
Zeus52 / 2010-09-03 14:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Zgadzam się. Dlatego napisałem,żeby to nie zabrzmiało,broń Boże,jako krytyka. Dobre,wzorcowe określenie miejsca,gdzie jesteśmy,choć tylko bardzo ogólnie...a bardziej szczegółowo pewnie napisałby gdzie indziej,a nie publicznie,za free. Większość analityków tak robi. Co do złota. Dzisiaj już całkiem wyraźnie widać,że robi wręcz kalkę eurodolara...wypada mieć nadzieję,że eurodolar zachowa się więc tak,jak to sugeruje. Choć sugeruje więcej,niż chyba może,bo na drodze do 1,30 jest ważny opór na 1,29 i tak od razu chyba się nie uda. Za niedługo dane. Czy dużo zmienią. Na dzisiaj mogą namieszać...bądźmy jednak dobrej myśli,że jeśli nawet by namieszały,to tylko dzisiaj...
Zeus52 / 2010-09-03 13:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki za info. Ale mały komentarz. Nie wiem,czy jemu chodzi o kanał lokalny. Czy widzi ten kanał 20-miesięczny,do którego złoto ponownie się wdarło? Z przetestowaniem długiej linii trendu w poprzedni poniedziałek. Bo to,co pisze...to:albo będzie padało,albo będzie słoneczna pogoda. I nic więcej. A gdzie prawdopodobieństwo zdarzeń. Wlaśnie udany test linii trendu,samo wbicie się do kanału stawia atak na 1264$ i powyżej jako scenariusz preferowany. Bo nawet wyłamanie lini lokalnej da spadek do linii głownej...a to niewielki spadek. A tego tam brakuje. Ja też wiem i Ty wiesz,że jak pójdzie w górę,to nie w dół. A jak w dół,to nie do góry. Ale co z tego wynika?
domus1 / 2010-09-02 12:51
News dla grających na fundach w mBanku - mamy dostępny nowy ciekawy fund "IPOPEMA m-INDEKS". Fundusz jest praktycznie idealnym odzwierciedleniem indeksu mWIG40. Ciekawa alternatywa dla "misiów" - historyczne wyniki wyglądają lepiej niż większości funduszy tego typu
Viqy / 2010-09-02 12:55
Widzieli, widzieli ...
Blazej_ / 2010-09-02 13:44 / Tysiącznik na forum
Ogólnie wydaje mi się, że pompują MiŚki...
nena93 / 83.27.166.* / 2010-09-02 14:33
Jak myslicie czy warto zajnwestowac w eurosy??????
Zeus52 / 2010-09-02 10:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal gold wygląda pozytywnie. Niedźwiedzie chciały ugryźć Necrest Mining,ale nie wyszło. Efekt:+0,5%. Powstała doji z cieniami,małym górnym,za to długim,sięgającym połowy ostatniego korpusu dolnym cieniem. Nie było chętnych do sprzedaży(wolumen śladowy,prawie niewidoczny),a ta garstka realizująca zyski...została łyknięta. Ostatecznie Newcrest wymalował świecę podobną do gold i XAU...ale o odwrotnym ułożeniu. Aby nie ulegać emocjom przeczytałem analizę Łucjana dotyczącą Newmont Mining...również spółki złota. Ma układ nieco gorszy od Newcrest,pokazała "objęcie bessy"...ale to było przewidziane. Łucjan pisał w trakcie sesji: tu powinno nastąpić zejście do 60$(tak się stało)...i z tego poziomu byki będą mogły następnie ponowić atak na pokonanie szczytów. Ta świeca,to typowa świeca obronna miśków przed właściwym atakiem byków na szczyty. Właściwie z małymi szansami powodzenia. Tzn małe szanse niedźwiedzi na zatrzymanie ataku. Potwierdza to wykres Kagi,jako zabezpieczenie pozycji byków. W tym układzie trzymanie pozycji długich jest jak najbardziej sensowne. Posłużyłem się"beznamiętną"analizą Łucjana na temat spółki Newmont Mining,aby po pierwsze,nie ulegać myśleniu życzeniowemu,a po drugie Newmont(objęcie bessy)gorzej wygląda od Newcrest Mining,gdzie niedźwiedzie poniosły w nocy porażkę w ataku na połowę poprzedniego korpusu,a doji na tak śladowym wolumenie staje się przystankiem w ruchu głównym. Wniosek:siedzę w ML5 i czekam na rozwój wydarzeń.Bo na razie niedźwiedzie niczym nie potrafią się wykazać. Co do spółek surowcowych,ale bez złota,jak BHP Billiton...Australijczycy nie ulegli takiemu amokowi,jak Euroland,czy Janki. BHP Billiton...skromnie+1%,przy niewiele większym ruchu wczoraj. Przy szaleństwach u Janków,momentami do +6%,to wręcz zero! Czyli podeszli powściągliwie do euforii,jaka zapanowała...
Zeus52 / 2010-09-01 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak na dobranoc polecam lekturę Smolarka z Noble Funds,na stooq.pl Zwłaszcza maxowi. Będzie wiedział o co chodzi. Bo gość krąży koło tematu ISM...to nie to samo,o czym pisaliśmy na forum i wcześniej na priva(porównanie wykresów PKB i z nim związanych parametrów,jak PMI,ISM z wykresami modelowymi,w kontekście sensowności interwencji FED)...widzę,że Smolarka coś tknęło...choć to niezupełnie to,ale krąży bardzo blisko. Ciepło,ciepło...
Zeus52 / 2010-09-01 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kuczym pisał o tym wcześniej. Że mamy na indeksach sytuację patową,ze wskazaniem na niedźwiedzie. Ale,jak zaznaczył wczoraj...jeszcze nie czas na większe spadki. Najpierw mocne odbicie w pierwszych dniach miesiąca. I to się zgadza. Ale przypomina,że jednak:uwaga! Sierpień zaczął się identycznie. Duży strzał pierwszego dnia,wszędzie luki hossy. Później marazm trwał parę sesji...a co było później i poziom końca sierpnia znamy. A wrześnie bywają szczególnie zdradliwe...
tim999 / 89.73.76.* / 2010-09-02 22:59
w pierwszych 2 miesiącach? Chodziło chyba o dni... BTW, Jaki przewidujecie poziom Staśka, jaki jest możliwy do osiągniecia próg na tej korekcyjnej fali wzrostowej. Często czytam forum i widze sformułowanie "większe spadki" tylko pytanie czy Janki będą chciały jakoś głeboko spadać, może mają bungee:D do poziomu 1040 i po muśnieciu nosem tej granicy grzecznie wracają up, coby niedżwiedż w jamie nie zdąrzył przeciąć gumowego sznureczka...
Zeus52 / 2010-09-03 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już dawno przestałem się łudzić,że korekta pójdzie książkowo,albo wejdziemy w trend spadkowy. Książkowa była tylko pierwsza część. A później bardzo szeroki boczniak...jak na banji. A jeśli banji ktoś przetnie...."większe spadki":mam na myśli w pierwszym rzędzie 1010p.,a następnie 980-1000p.(musiałbym zerknąć na poziomy). I to są te"większe spadki"w moim rozumieniu. Jeśli MA200 znów odbije Staśka w dół. Na nic więcej na miejscu niedźwiedzi bym nie liczył.
Zeus52 / 2010-09-02 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
(???)...Przecież napisałem:w pierwszych dniach. A poziom? 1100p. S&P500 powinien zaliczyć...czy wymaluje ORGR ? Będzie się starał...może powinniśmy znów zwrócić baczną uwagę na MA200. Ale to na później. Najpierw jutrzejsze dane...
tim999 / 89.73.76.* / 2010-09-03 06:51
racja Zeusie, dobrze napisałeś, ja źle doczytałem,,echh. Dzięki za wyjaśnienia.
Zeus52 / 2010-09-03 10:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z rozpędu,fonetycznie(dniach,dwóch)....rozumiem,nieistotne. Ważne,co po dzisiejszych danych. Bo jednak czekają na dane od Janków. Dla mnie ważne,że Newcrest wyszedł z luką ponad wczorajszą doji,która jak sugerowałem,była przystankiem(niedźwiedzie przegrały wtedy z połową białego korpusu+mały wolumen).
max1224 / 2010-09-01 23:47 / Tysiącznik na forum
taktyka jest dość prosta trzeba wyczekać do piątkowych danych wtedy jak nie zawróci będzie jasne że realizujemy orgr na staśku i można wchodzić w trakcie ruchu powrotnego do przebitej wcześniej LS formacji i tak zasięg kilku % będzie do wzięcia to dla mających chrapkę na giełdy złoto też kiedyś odpoczywać musi więc kilka dni przyczajki pod wymacanym dziś szczytem lokalnym się przyda a dalej wielce prawdopodobny atak na szczyt wszechczasów dolar - cóż Zeus miałeś chyba rację po zygzaku wraca kreślić 5 w tej sytuacji tzreba pzremyśleć strategie tyle nieuczesanych myśli no i oczywiście bez gwałtownych ruchów
Zeus52 / 2010-09-02 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
A czytałeś Smolarka z Noble Funds? Wiesz,na temat krzywej ISM,cykli poszczególnych parametrów(to zaledwie parę parametrów samego ISM)...chodzi o cykle modelowego ruchu. Jak kropla wpadająca do szklanki z wodą sfilmowana i puszczona w zwolnionym tempie. Albo,ostatnio widziałem model zderzenia galaktyk...chyba skumasz,o co mi chodzi. On tak tylko krąży blisko tego. Ale nie da się ogarnąć tego,czy przewidzieć,bez odpowiedniego aparatu matematycznego i wielu gigabajtów...ale w przybliżeniu widać,że w coś takiego się układa. Znany wzorek. Pamiętasz to opracowanie,które Ci podesłałem. To dotyczy Polski. Opracowanie z 2005roku,ze strony NBP. Stany,to co innego,inne parametry...ale ogólny kształt powinien być podobny. I jest. W razie czego,to...Dobranoc. Bo jutro rano zryw. Mało czasu będzie. Ale ładowarkę do telefonu biorę tym razem ze sobą. No to: Karaluchy pod poduchy!
Zeus52 / 2010-09-02 00:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wiesz, można powiedzieć to samo co pisałem w ubiegłym tygodniu, jak i nasz"diabełek" także niżej zauważa...z tej piątki na USD/PLN może wyjść np tylko"W",drugie dno...
devil000 / 2010-09-02 00:11 / Bywalec forum
hossa na calego tylko kupowac akcje a powaznie linia wsparcia na usd/pln tygodniowym wyglada solidnie przy ewentualnym zjezdzie tylko akumulacja
Zeus52 / 2010-09-02 00:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie podobny,prawdopodobny rozkład jazdy,opisałem w piątek...jednak nie realizowałem go,bo cóż...jestem optymistą co do gold. A właściwie to nie,bo w gołd siedzą właśnie pesymistycznie nastawieni(jeszcze przez pewien czas) do świata i giełd... A korekta,parosesyjny odpoczynek złotku się przyda. Tylko na cholerę wspomniałem o tej możliwości...kurna,jakaś siła sprawcza słowa,czy co?" I słowo ciałem się stało...". :)
devil000 / 2010-09-02 20:45 / Bywalec forum
mysl miales optymalna tyle ze ten timing wlasnie zeusie timing ustrzelic wrecz wydaje sie nie mozliwe dlatego chwilowe ruchy wole odpuscic a wtedy nie glupieje i mam twadszy sen
Zeus52 / 2010-09-02 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie ML5+0,05%. Dolar trochę szarpnął. Ale za ten straszący,wczorajszy dzień,przybyło,choć niewiele. Tymczasem indeks spółek gold ładnie,po zielonej stronie mocy. Poruszany tutaj dzisiaj temat Newmont Mining...ten od tego niby"objęcia bessy"...+1,8% i ładną świeczkę postawił. Czyli,jak pisał Łucjan... Właściwie to Newmont małpuje z kilkudniowym opóźnieniem ruchy Newcrest Mining...on też miał identyczny układ w piątek,jak wczoraj Newmont. Też"objęcie bessy"...ale wtedy nawet tego nie zauważyłem. Nie,że nie widziałem. Ale to było tak nieracjonalne w tym miejscu,że stwierdziłem wtedy to samo,co Łucjan na temat Newmont:Brak zagrożenia i nieistotna realizacja,przygotowanie do ataku na szczyt...teraz tak porównując wykresy sobie to przypomniałem. Pozostajemy więc nadal na pozycjach.
devil000 / 2010-09-02 23:04 / Bywalec forum
oczywiscie niech sie wyszaleja u nas juz tak nie swiruja a to pewnie dlatego ze jankesi byli zanizeni wzgledem naszego grajdolka (teraz sily sie wyrownaly) zakupie troche walutu z jutrzejszym dniem i jak pisal max obserwajca
Zeus52 / 2010-09-02 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale USD/PLN może okolice 3,04 zaliczyć...tak świecowo to nawet już teraz wygląda. Gromnica-szpulka(przystanek)->gromnica(?) Chyba,że zrobi to do fixingu NBP,do 11.00....
u2mart / 2010-09-02 23:41 / Tysiącznik na forum
Może i zaliczać , jak dla mnie okazja do akumulacji i jak pisze diabełek spokojnie , jakieś ziółka i na przeczekanie go )
Zeus52 / 2010-09-03 00:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,tak marzy mi się,to co pisałem w piątek(że na razie tego nie robię-miałem zlecenie dotankowania gold z czwartku)...żeby tak gold,a zwłaszcza spółki gold poszły sobie nadal w górę. Bo tak to wygląda,że złotko wykazuje takie ruchy,zgodne tym razem z EDem i giełdami. Wczoraj trochę zamarudziło,ale dziś to dość ciekawie wyglądało. W tym czasie dolar do złotówki spadłby sobie do okolic 3,00 PLN. A może zaliczył"W", drugie dno. Ciągle ten zakres RGR=2,92-95 nie jest zrealizowany(?). A jeśli złotko i spółki mają ochotę zachowywać się,jak typowe akcje,to fajnie by było,gdyby w tym czasie znalazły się na lokalnym szczycie. A ja wtedy:myk,w samego dolca(SKAN2)...i spokojnie omijam korektę na gold,w SKAN2. A dolar sobie rośnie. Nawet do 3,30...później znów myk! Znowu wracam do bajeczek..chyba dziecinnieję na stare lata. .:)
Viqy / 2010-09-01 21:11
Ja też czekam w DWS Gold, liczyłem się z tym że będzie bujało.
Viqy / 2010-09-01 16:51
jak na trend spadkowy, to całkiem niezła zieleń. Ciekawe jak długo ?
Zeus52 / 2010-09-01 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Parę dni na pewno...a co dalej? Na razie do przemyślenia. Zobaczymy,co Newcrest Mining wymaluje w nocy. Ale on ma dobrą pozycję,na dobrym wolumenie ją wypracował. Z resztą jest efekt w postaci +1,10% ML5,za dzisiaj.
nowy71 / 178.218.228.* / 2010-09-01 19:22
Czy nie uważacie, że to może być dobry moment do konwersji na fundusze akcyjne? Zdaje się, że Funduszowe.pl są o tym święcie przekonane?
_Action / 89.174.39.* / 2010-09-01 16:25
eeeeeeee .... a tak ładnie rósł gold ...
Zeus52 / 2010-09-01 14:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i dolar australijski poszedł mocno w górę. Mocna akcja na parze AUD/USD...parze zwanej surowcową.
screep / 178.19.184.* / 2010-09-01 18:33
no to co Zeusie wiejemy z golda?
Zeus52 / 2010-09-01 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja na razie czekam. Jak by nie było,to bodaj w piątek taki plan-"bajeczkę"opisywałem. Ale to było:co by było,gdyby...chodziło o dolara do PLN i możliwości taniego zakupu dolca niebawem...Ale,gdybym wtedy zrobił,jak nie zrobiłem(zaznaczyłem,że nic nie robię,a to taka bajeczka.)...i tak bym nie trafił w czas. Bo wszystko się pewnie przesunie o dwa,trzy dni. Kurczę...wyobraź sobie nerwy. Byłem w pracy,tylko z telefonem...i zdążyłem tylko zobaczyć,że coś się na goldzie dzieje nie tak...i koniec baterii. Myślałem,że jajo zniosę! Dopiero się przyssałem do ładowarki.
screep / 178.19.184.* / 2010-09-02 18:46
no a co powiesz dziś bo mam zwrot z wigusa i nie wiem czy atakowac złotko i zdominowac portfel do 70%, czy czarnego konia tajlandię i turcję ? gold na minimalnych wzrostach oparł się stabilnym jankesom ale przypuszczam że jutrzejszy dzień tez bedzie dla janków jak to bywa na finiszu byczki nie odpuszczą wiec gold może lekko popłynąć....
Zeus52 / 2010-09-02 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę źle się wyraziłem. Eurodolar jeszcze nie obrał kierunku,choć chciałby pretekstu do ruchu up. Dopiero,gdy Chiny,Japonia dobrze się sprawią(dane),to późniejsze dane ze Stanów,niezależnie,dobre,czy złe...staną się tylko pretekstem do pogłębiania ruchu obranego wcześniej. Tak było wczoraj. Najpierw poprawa nastrojów po danych z Australii i Chin(+sytuacja techniczna)....a późniejsze dane,jakie by nie były dawały okazję do up...dlatego skoki w górę były przed danymi,z właściwymi fundamentalnie,krótkimi ruchami,np ED najpierw uderzał w dół(wzmocnienie dolara)po dobrych danych. Dopiero po chwili,gdy indeksy szły w górę,to ED też w tym samym kierunku. I znowu dolar słabł po gorszych odczytach. Czyli ED ogólnie,ostatecznie i tak szedł w górę. Bo nastroje już były ustawione. Gdyby dane ze Stanów wczoraj były złe,to ED też poszedłby najpierw w górę,bo złe dane=słabszy dolar. Ale może później by spadł,gdyby indeksy zanadto się obsunęły. Dlatego myślę,że choć wszyscy czekają na dane ze Stanów(to będzie ważne dla indeksów),to Azja wcześniej ustawi kierunek ED.
max1224 / 2010-09-02 20:34 / Tysiącznik na forum
jeden drobny szczególik mamy jutro trochę danych z eurolandu i pytanie a co jeśli będą fatalne w sensie odbiegające od oczekiwań w sposób rażący wtedy prawdopodobnie zanegują raczej dobry nastrój bo z australii trudno oczekiwać rozczarowań
Zeus52 / 2010-09-02 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Lekko może. Zależy co kto ma na myśli,mówiąc:"lekko". Bo ja dosłowne znaczenie tego słowa. Tak,myślę,że lekko może. Ale i tak czai się do ataku na szczyt. To dotychczasowy szczyt wszechczasów...tu musi się coś dziać. Nie ma,że tak od razu,z marszu się to pokonuje. Gold znowu wykazuje ochotę podróży wspólnie z eurodolarem...a ED nie ruszy się wcześniej,niż jutro. Ewentualnie w nocy. Jutro najważniejsze dane tego tygodnia...ze Stanów. Ale wcześniej,w nocy,..Chiny,Japonia....Teraz mamy takie właściwie ni to,ni sio...udawanie handlu, a w rzeczywistości wyczekiwanie. Aby do jutra... Tyłko,że dla eurodolara dane ze Stanów to tylko pretekst do ruchu w i tak już obranym kierunku,czyli w górę! Niezależnie,jakie będą. To tak,jak wczoraj...dane były właściwie zbędne,liczyły się jako pretekst,bo kierunek został obrany wcześniej,w nocy. Można się było powygłupiać:"Uwaga,zaraz ruch o następne sto pipsów"...z resztą skutecznie. Z tym,że my jechaliśmy już od dna,w nocy,właśnie pod dane(tzn nie ja,mój lokator,bo ja musiałem iść spać i rano do pracy),ale to była jazda! Praktycznie od punktu, do punktu... A jeśli jutro dane z Azji czegoś nie zawalą.to będzie podobnie.
screep / 178.19.184.* / 2010-09-02 19:01
no i mała prośba o twoją opinie indeksu set wyznacza nowy szczyt a przebił rekord 14 letni !!! a ise100 jest w ciągłym trendzie wzrostowym bez korekt ... to wygląda za pieknie:)
Zeus52 / 2010-09-01 14:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
ADP nie dość,że poprzedni odczyt zrewidowano mocno w dół,to jeszcze dodatkowo ubyło miejsc pracy...ale na rynek pracy FED może chętniej zareagować. Dla inwestorów chyba bardziej się liczą dzisiejsze dane z Chin,gdzie PMI ponownie wyszedł na zieloną stronę mocy(ponad 51p.),z Australii zarąbisty odczyt PKB. Choć to u nich nie nowina,bo w Australii dynamika PKB jest stale na zielono. Ostatni ujemny odczyt był ni mniej,ni więcej,jak 19 lat temu ! Inny świat!
privy / 2010-09-01 15:42 / Tysiącznik na forum
A w regionie giełdy takie sobie w porównaniu do rynków rozwiniętych. Widać obecna zwyżka może mieć krótkotrwały charakter skoro z rynków wybierają te najpłynniejsze. Trochę lepszy odczyt inflacyjny u nas i pewnie znowu napompują dług, pln nabrał siły.
Zeus52 / 2010-09-01 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prawdę powiedziawszy,to jest "planowy strzał w górę",przed spadaniem...o to mi jakiś czas temu chodziło. Że na zwałę jeszcze nie czas. I na dolara powyżej 3,22 też nie czas...taki plan,przy końcu poprzedniego wątku. Giełdy,eurodolar up(dolar spada do PLN)...ect,ęct. Ale z timingiem...za cholerę nie utrafisz. Myślałem o window dressing...a fundy dopiero na początek miesiąca mają świeżą kasę. No i zakupy...odkupują teraz tylko te walory,których wcześniej się pozbyli. Te,które przynosiły straty. Pozbyli się ich na krótko,żeby nie straszyły inwestorów na koniec miesiąca,w zestawieniu,swoją obecnością w portfelu. Dlatego pod koniec miesiąca pozbywali się walorów na których sporo stracili,a teraz abarotno. Przy okazji też przemeblowanie.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy