Forum Forum inwestycyjneFundusze

Opodatkowanie przy wycofywaniu się z Funduszy

Opodatkowanie przy wycofywaniu się z Funduszy

drag0n69 / 2010-08-28 15:34
Witam,
Ciekawi mnie czy przy wycofywaniu się z Funduszy Inwestycyjnych w WBK są pobierane jakieś opłaty przy przelewie do innego banku pieniędzy z funduszów ? I jak wygląda wycofywanie funduszów?? Liczba akcji funduszów jest przemnażana przez notowania z dnia w którym wycofuje się? Czy z ostatniego notowania??
Wyświetlaj:
nie płać Belki! / 195.234.20.* / 2010-09-12 04:55
tim999 dosyć dobrze to opisał. A jeśli nie chcesz płacić podatku Belki, zainteresuj się funduszami parasolowymi. Tu możesz przeczytać, z czym są lepsze od zwykłych funduszy:
http://www.finansomania.net/inwestycje/fundusze-parasolowe-a-podatek-belki
tim999 / 89.73.76.* / 2010-08-28 20:34
Jeżeli fundusze, które masz w swoim portfelu wygenerowały zysk, to od zysków kapitałowych pobierany jest standardowo podatek belki. Dodatkowo Arka (bo WBK to dystrybutor tych funduszy) pobiera opłate manipulacyjną, która jest uzależniona od rodzaju funduszu i czasu trwania inwestycji. Taka przykładowa opłata manipulacyjna to 0,75% (wszystkie opłaty są stabelaryzowane, możesz się łatwo z nimi zapoznać). Następna rzecz wycena. Jeżeli składasz zlecenie odkupienia jednostek np. w poniedziałek, to walory są wyceniane dopiero po wtorkowej sesji, więc jest pewna niewiadoma. Jak ja inwestowalem w Arke to nie zauważyłem, żeby WBK pobierało jakąś opłate za przelew do innego banku ( w moim przypadku mbanku)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy