30 VIII - 3 IX

YareckiL_nielog / 85.200.209.* / 2010-08-29 16:48
Witam, jako wierny czytelnik watkow tygodniowych widzac brak chetnych do otwarcia nowego tygodnia pozwolilem sobie na taki ruch. Nadal zapakowany w gold i unidolara. Myslicie, ze lepiej by bylo na pare dni wskoczyc w akcje zmiast $ ?
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-09-01 08:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Info dla złotników,posiadaczy ML5. Atak byków na Newcrest Mining jest totalny i bezlitosny. Jeśli ktoś wczoraj myślał,że widział wszystko,to jest w błędzie. Byki na Newcrest idą w górę świecami maribuzu,ustawiając je,jedną nad drugą...dziś powtórka z rozrywki,z wczorajszej nocy.
_Action / 89.174.39.* / 2010-09-01 10:16
Cudownie :) ... żeby mi się to tylko odpowiednio dobrze przełożyło na DWS-a
Zeus52 / 2010-09-01 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja myślę,że zarówno DWS-gold,jak i ML5 nie wykazały wczoraj wszystkiego. Ten niewiadomy termin rozliczenia...do tego dziś Newcrest Mining zrobił powtórkę z rozrywki(to już trzecia podobna świeca w tym tygodniu),dołączył Zijin Mining ze swoim+6%. Newcrest ma tylko jedną przeszkodę w ataku ma szczyt wszechczasów z marca 2008r.. Jest nią szczyt z listopada 2009r. Ale to tuż nad głową,a przy takiej przewadze korpusów,to kwestia czasu. Pewnie przystaneak zrobi ponad listopadowym szczytem. W przypadku indeksu spółek XAU,to szczyt wszechczasów był w maju 2008r.i wynosił około 206punktów...,a nie,jak wcześniej pisałem w marcu i nieco wyżej.Ale to szczegół. Tak z pamięci. Spółki są dotąd w tyle za złotem,gdyż dla XAU szczyt(maj 2008r.),to odpowiadało wtedy cenie złota w pobliżu 1000$. Właściwie szczyt w maju 2008r. wypadł przy cenie złota jeszcze niższej. Teraz gold ma swój szczyt wszechczasów,na którego pobicie z resztą się wybiera,na 1264$...a dopiero teraz powstała niezwykle realna szansa nie tylko na zaliczenie,ale przebicie szczytu szczytów na spółkach wydobywczych,indeksie XAU. Może nawet do 220p.
tedchom / 2010-09-01 10:40 / Tysiącznik na forum
czyli sądzisz że jeszcze można dzisiaj zlecić doładowanie ml5?
Zeus52 / 2010-09-01 12:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
To było info dla kolegów forexowiczów. Chodziło o 100pipsów od 1,2750....i już zaliczone! Szybka kasa.
Zeus52 / 2010-09-01 11:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
O właśnie...jeśli eurodolar pójdzie dziś w górę jeszcze o następne 100pipsów,a na to wygląda,że to zrobi...to przy jak wysokiej cenie złota nastąpiłoby wejście w gold zlecone teraz? Pod szczytem szczytów? 1264$/ozt ? I pytanie:co wtedy dalej?
Zeus52 / 2010-09-01 11:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
A kto to wie...sam rozumiesz,nie raz było to pisane,że co innego być na pozycji,a co innego ją dopiero zajmować. Zawsze boję się tego,że ktoś zobaczy,że nieźle idzie i wskoczy np teraz w gold...a zanim nastąpi realizacja zlecenia zakupu,trzeba się będzie ewakuować...Kurna,był dobry czas(już pomijam cały sierpień) tydzień temu,gdy pisałem,że Newcrest ma tak zabezpieczone tyły,że jak mało kiedy to jest możliwe na giełdzie,tak tym razem spadek był NIEREALNY,NIEMOŻLIWY...to było wtedy,gdy na złocie byki podpuszczały niedźwiedzie i pozwalały im łaskawie wybudować wielką gromnicę,którą zamieniły niebawem w długi,dolny cień pod linią głównego trendu...a widząc linię trendu i to,co zrobił wtedy wcześniej,w nocy Newcrest Mining...mogłem sobie pozwolić na żarty z miśków...i pisanie na pewniaka,co czeka złoto...w trakcie budowy czarnej gromnicy w trakcie dnia...zupełnie na luzie i na pewniaka. Ale teraz? Kurna,pisałem jakiś czas temu,że na gold widzę ewentualnie większą korektę...ale z wyższego poziomu na wtedy obecny. Czyli ewentualna strata podczas korekty to to,co dopiero mieliśmy zarobić. A nie ubytek. Więc wtedy byłem pewniejszy. To znaczy nadal jestem,ale nie wiem z jaką prędkością zaliczy szczyt złoto? Czy od razu,czy będzie meandrowało?,Jak się zachowa później? Czy będą powody do wyskoku,czy raczej do przeczekania? Kwestia timingu w powiązaniu z przebiegiem linii głównego trendu...od tego,jak wysoko będzie ponad nią zależy,czy będzie sens wyskakiwania. Między innymi od tego.
tedchom / 2010-09-01 11:44 / Tysiącznik na forum
To jasne dzięki, ja tylko myślę co zrobić bo mam wolne środki w pieniężnym ok 30% i myślę czy nie walnąć tego w e-mela już w zeszłym tygodniu zrobiłem przerwę z ml5 i niestety nie trafiłem za dobrze dzięki oczekiwaniu na konwersję:) więc dlatego zastanawiam się czy doładować się czy nie hmmmm. Wiesz że nie robię tego sam dlatego chcę w miarę bezpiecznie wiec chyba sobie to uśrednię
tedchom / 2010-09-01 12:21 / Tysiącznik na forum
i stało się dokupiłem za kolejną kasę z ing4 50% na ml5
Zeus52 / 2010-09-01 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą,jeśli nastawiasz się długoterminowo i zdajesz sobie sprawę z możliwości korekt,to O.K....ale sam wiesz,że w tym wypadku musisz ostrożnie. Bo a nuż korekta kogoś przerazi...i wycofa się w złym momencie i efekt może być negatywny. Chyba,że sam zarządzasz...ale to tym bardziej ostrożnie. Powiem,że nie jesteś w tym jedyny z forumowiczów. Ale to tyle,co mogę powiedzieć...zwykle jadą bardziej ostrożnie,zabezpieczając obie strony.
tedchom / 2010-09-01 12:24 / Tysiącznik na forum
Zeus a z tym miodem to poważnie pytałem czy sprzedajesz no chyba że to max ma te ule:)
Zeus52 / 2010-09-01 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Ale obecnie musi dokarmiać,bo te powodzie.
max1224 / 2010-09-01 13:21 / Tysiącznik na forum
oj w tym roku będę na zapasach z poprzedniego świerzyzny nie będzie całe lato dokarmianie i troska by przetrwały
tedchom / 2010-09-01 15:58 / Tysiącznik na forum
czyli max nie mamy szans na mały handelek?;)
jak patrzę za okno to współczuję tym pszczołom i pszczelarzom
max1224 / 2010-09-01 16:12 / Tysiącznik na forum
w tym roku na pewno niestety nic z tego
devil000 / 2010-08-31 20:35 / Bywalec forum
Panowie bedzie dobrze nie panikowac i nie zmieniac pogladow co sesje bo zawal murowany ale tu sie tloczno zrobilo szykuje sie chyba glebszy ruch:) czy to falkami, podfalkami czy bez.pozdr
max1224 / 2010-08-31 21:03 / Tysiącznik na forum
drogi diabełku nikt nie panikuje wręcz przeciwnie a rozważanie różnych scenariuszy jest dla nas swego rodzaju frajdą;-))
Zeus52 / 2010-08-31 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ooo...dokładnie. Zwłaszcza ta druga część zdania. Inaczej nikomu by się nie chciało.
London / 2010-08-31 23:49 / Bywalec forum
Coś w FED niezgodność coraz większa, coraz bardziej niechętnie podchodzą do drukowania . Brak tuszu ? dzrzewa ? czy poprostu wymodzą coś innego...? Skoro pierwsza niemała partia kasiory nic szczególnego niewniosła ...
Zeus52 / 2010-09-01 02:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście,chodziło mi o to,że być może dynamika PKB idzie zgodnie z planami FED po pierwszym dużym wstrzyknięciu kasy. Dlatego były sprzeciwy wobec symbolicznego nawet poluzowania ilościowego teraz. Bo protokół dotyczył posiedzenia z 10 sierpnia, na którym zapadla jednak decyzja o rzuceniu 200mld rocznie.
Zeus52 / 2010-09-01 01:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
To była symboliczna kasiora,bo choć niby 200mld rocznie,ale to chodziło tylko o wykorzystanie pożytków z obligacji. Po prostu o niewycofanie ich z obiegu,a nie o dorzucenie świeżego mięska. A mimo to dyskusja była podobno burzliwa i takież głosowanie. Były sprzeciwy nawet dla tak symbolicznej pomocy...bo właśnie nie widzą takiej potrzeby,gdyż wszystko idzie zgodnie z planem. FED czuwa,znaczy...śledzi sytuację na bieżąco i nie uważa,aby zasilenie teraz gospodarki było potrzebne. I tego,czy się mylą,czy nie,nie da się rozstrzygnąć. Przynajmniej nam się nie uda. Tego nie rozstrzyga się w głosowaniu,ale w oparciu o skomplikowane modele matematyczne gospodarki...a do tego potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie i moc obliczeniowa. Wszystko,co poza tym...to nazywa się populizmem. Co najwyżej możemy zauważyć,że niektóre parametry,np PKB,zachowują się,ich wykres,typowo. Ale i tak nie wiemy,czy to że dynamika PKB dąży do wartości ujemnych,to dobrze,czy źle,bo nie znamy modelu,założeń,celu działań. Można jedynie założyć,że jeśli wykres układa się w kształt znanej krzywej,to jak na razie idzie zgodnie z założeniami...bo FED działając jakiś czas temu musiał spodziewać się takiego jej przebiegu. Dopiero odchyłki od typowo modelowej linii mogą wzbudzić niepokój i nadzieję na szybką interwencję. To nie jest tak,że program nie zadziałał. Zadziałał,o czym świadczy modelowy przebieg krzywej dynamiki PKB. Taki powinna mieć przebieg. Tylko zwracam uwagę,że ja mówię tylko o tym jednym z bardzo wielu parametrów(PKB),bo ten wykres tak ładnie się układa. Nie wiem nic o reszcie...być może więc inne przyczyny,poza PKB,zmuszą jednak FED do działania. Np bezrobocie,deflacja(?). Z maxem pisaliśmy na priva tylko o tym jednym i to,co się z tym wiąże,jak produkcja,ISM...że wobec tego trudno będzie liczyć na dodruk kasy tak szybko. Bo zbyt wzorcowo się to układa. Nie znam ich celu,ale jeśli właśnie idzie tak wzorcowo,to znaczy po ich myśli. A jeśli tak,to wiadomo...lipa. Tylko żeby tłum się za szybko nie skapnął,że mamy do czynienia z obiecankami dla podtrzymania nastroju,sugestiami,ale jak najdalej od działania...żeby nie pogorszyć sprawy. Tak,jak pisałem gdzieś tu w wątku,że póki inwestorzy się nie skapną o co chodzi,to jesteśmy w domu. O to chodziło.Na szczęście Janki tu raczej nie zaglądają. Pzdr.
devil000 / 2010-08-31 23:10 / Bywalec forum
ja tu Maksiu akurat starych wyjadaczy (forumowych grubaskow) nie mialem na mysli:) ale czasem tu w ciagu dnia jak u Hitchckoka pozdrawiam.
Ps. U2mart zapakowalem i trzymam no i ziolka co noc hehe
max1224 / 2010-08-31 23:31 / Tysiącznik na forum
eee no zrzuciłem w te wakacje 4 kg więc jaki tam ze mnie grubas 92 przy 182 to nie tragedia były czasy (Zeus widział) gdy po100 pochodziłem he he he
u2mart / 2010-08-31 21:12 / Tysiącznik na forum
ano , a ty Devil zakładam że trzymasz zielonego i spokój ?
ps. Max sprawdz pocztę
max1224 / 2010-08-31 21:21 / Tysiącznik na forum
już odpisałem
tedchom / 2010-09-01 01:41 / Tysiącznik na forum
Max czy Zeus kto z was ma pszczoły?
Zeus52 / 2010-08-31 16:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Protokół z ostatniego posiedzenia FOMC,dziś wieczorem...ED będzie pewnie czekał.
Zeus52 / 2010-08-31 16:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chicago PMI zjechał potężnie,z 62,3p.,do 56,7p. Ale tylko trochę poniżej prognoz,choć liczyłem po cichu na nieco większy spadek. Natomiast nastroje konsumentów....zaskoczenie in plus. To niespodzianka...ale dzień nie może być tak zupełnie bez niespodziankek.
screep / 178.19.184.* / 2010-08-31 19:05
Zesusie tak rozlegle zakładasz - powiedz mi co oprócz ml5 atakujesz tak mocno w tej Swojej skandii ?
Zeus52 / 2010-08-31 19:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie tylko ML5...(o kurka wodna...ja już mam go 99%,przecież wczoraj było dotankowanie z czwartkowego zlecenia!)...a co później? Na razie bez pomysłu.
max1224 / 2010-08-31 15:03 / Tysiącznik na forum
prognozy to jedno a że ceny spadają to drugie ciekawe co rynek z tego wybierze
Zeus52 / 2010-08-31 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za chwilę dane dużego kalibru. Nie powiem,że czekam bez niepokoju...czy się sprawdzi. Przede wszystkim dane. Bo to zestawienie z Phil.FED Index nie ma tak dobrego timingu,jak zakup domów. Obsuwa może wystąpić teraz,albo dopiero za miesiąc.
max1224 / 2010-08-31 14:43 / Tysiącznik na forum
no i czyżby gold ruszył za spółeczką??
Zeus52 / 2010-08-31 15:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i złoto(można rzec:znowu,jak tydzień temu)powtarza nocny ruch na Newcrest Mining. Max. Zauważ,że na razie,zgodnie z tym,co Ci pisałem na maila,czyli Case Schller,jako jedyny odczyt,który ma szansę zrobić niespodziankę in plus! Bo ceny podane przy sprzedaży nie sugerowały dużego spadku,więc prognozy musiały być przestrzelone w dół. Ale to nadaje pożądany kierunek eurodolarowi...który powinien się utrzymać,a nawet wzmocnić w razie złych następnych odczytów.
screep / 178.19.184.* / 2010-08-31 19:10
myślę podobnie ; uciekam z wig20 na rzecz złotka ale musze powiedziec że nie wiem jak odczytac rgr na wigu chyba że rgr to tylko moja błędna interpretacja ?!?
Zeus52 / 2010-08-31 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko...ze złotkiem...teraz. Ogólnie myślę pozytywnie,ale czekam,co też z komunikatu FOMC wyłapią inwestorzy. Ważne,aby coś ich nie zaniepokoiło,a propos ewentualnej możliwości interwencji FED...bo może jest jeszcze za dobrze z gospodarką i interwencja(większa)może być zbędna(?). A sądzę,że niektórzy będą dokładnie się wsłuchiwać. Grube ryby i inni,którzy posługują się modelem matematycznym,a nie techniką...jeśli zauważą coś nie tak,albo zauważą,że coś,co zwykłych inwestorów może zawieść...to lipa. Bo oni wiedzą,że FED prędzej może sprawić zawód,niż interweniować. Ale póki mają nadzieję,że coś z gospodarką idzie niezgodnie z planem i będzie konieczny dodruk...dopóki tak właśnie myślą,to my jesteśmy w domu. Ale jeśli się kapną,że nic z tego i tylko blą,bla,bla będzie,dla uspokojenia,to może być lipa.
Zeus52 / 2010-08-31 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. RGR na Wig20 jest i już od dawna jesteśmy pod przebitą linią szyi. Inaczej mówiąc,to technicznie....już dawno powinniśmy zwiedzać poziomy gdzieś tam,hen w dole,jakieś piwniczne czeluście...w kierunku 2300p. Ale ostatnio,to mało co dzieje się technicznie. A zwłaszcza na GPW.
max1224 / 2010-08-31 20:23 / Tysiącznik na forum
alez drogi Zeusie wszystko idzie technicznie aż do bólu zobacz rgr wybicie LS nastąpiło ruch w dól i owszem teraz mamy powrót pod wyłamaną LS i jak nie jutro to pojutrze powinniśmy się od niej odbić a wtedy zobaczysz 2300 i jeszcze mniejsze wartości być może
Zeus52 / 2010-08-31 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypomnij sobie moje obawy(w mailu)..."Dopiero silny spadek parametrów,który byłby groźny dla gospodarki może skłonić FED do zareagowania. Obecnie FED nie widzi do tego powodów.". Czyli musi być najpierw bardzo źle,żeby było dobrze(!?). Ciekawe,jak pisze Kiepas,że jest to komunikat z posiedzenia z 10.sierpnia,kiedy to zdecydowano o"poluzowaniu ilościowym". Poza tym...chodzi chyba o rynek pracy. Bo,jak Ci pisałem,PKB,a także ISM...nawet wejście na minusy może nie skłonić ich do dodruku kasy...bo to będzie całkiem normalna,modelowa,sytuacja. A zresztą,samo brzmienie komunikatu wskazuje,co oni śledzą... FED uważa,że ma wszystko pod kontrolą...wiesz,pisałem Ci...mogą mieć rację. A wtedy nici z dodruku. Chyba tylko bezrobocie ich skłoni do czegoś. Z drugiej strony:to był komunikat z 10 sierpnia. Od tego czasu co nieco się wydarzyło...zwłaszcza rynek pracy(!?)
max1224 / 2010-08-31 21:23 / Tysiącznik na forum
no i budowlanka
Zeus52 / 2010-08-31 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Ale nie sądzę,aby FED o tym nie wiedział,skoro nasze prognozy były na -30%. Błąd raptem o 1,5 punktu procentowego,bo rzeczywisty spadek,bez poprawki poprzedniego odczytu przekraczał 28%. Tym bardziej FED musiał to akurat wiedzieć. Bo takie dane na pewno zbierają i analizują zawczasu. Inwestorzy,wbrew analitykom to wiedzieli,bo dyskontowali to już wcześniej.
_Action / 89.174.39.* / 2010-08-31 14:32
dzięki Zeus, nawet jeśli wykres NCM.AU na stooq'u jest niedoskonały, wygląda obecnie baaaaardzo sympatycznie.
Zeus52 / 2010-08-31 15:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jego niedoskonałość uwidacznia się w pierwszej dekadzie sierpnia,już po utworzeniu pierwszej luki hossy. Ta brak dwóch sesji. To miało znaczenie historycznie,nie teraz. Po prostu ktoś obserwując WTEDY ten wykres,mógłby zostać zmylony i doszedłby do fałszywych wniosków. Czekałby na korektę,której by się nie doczekał. Ale to już było. Tam w dole.
_Action / 89.174.39.* / 2010-08-31 11:35
Zeusie, a jakie to może mieć przełożenie na XAUUSD ? Jak na razie lekka gleba na GOLD SPOT ... :(, a czekam cierpliwie na wzrost DWS Gold.
Zeus52 / 2010-08-31 14:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno. DWS-gold,tak jak i ML5 inwestuje w akcje spółek wydobywczych złota. W akcje,a nie w metal! Dlatego złoto to tylko część prawdy o fundach,i wycenie ich jednostek. To zależy od ceny akcji spółek gold,oraz czasu wyceny,w którym momencie jest ta wycena. Same spółki też nie idą ściśle,jak gold. I tak:wiemy,co robi ostatnio złoto...opadające szpulki. A tymczasem np Newcrest Mining...wczoraj+2,09%,dzisiaj+3,44%. Tak,że nie zawsze obecny ruch złota się liczy. No i DWS-gold zdaje się od razu przelicza wartość na złotówki...(nie wiem,czy się nie mylę,nie mam tego na składzie),a my w ML5 robimy te przeliczenia sami. Po prostu dodajemy,lub odejmujemy procentową zmianę dolara w/g fixingu NBP. Dziś zdaje się,że dodajemy. Nie patrzyłem akurat ile dodajemy. Poza tym oznaczenia są różne. Na stooq.pl symbolem XAU oznaczają samo złoto. My,używając symbolu XAU mamy na myśli: Philadelphia Silver&Gold Industry Index. Dotyczy to spółek wydobywczych złota,srebra. To oznaczamy,jako XAU,bo takie oznaczenie jest ogólnie znane. Na Stockcharts.com. Na kitco. Indeks ten grupuje obecnie 17 spółek i w pewnej mierze jest zbieżny z ML5. Ale ML5 ma papiery wielu innych spółek,takich które nie wchodzą w skład indeksu XAU. Chobiażby Newcrest Mining...z resztą,ta spółka jest od dłuższego już czasu na samej górze portfela ML5,jako najważniejszy składnik. Składu DWS-gold.nie znam. Ale na pewno się różni,bo daje różne wyniki w tym samym czasie. Bywały nawet lepsze od ML5,choć takie rzeczy to zależy od czasu...raz pewnie lepiej,innym razem gorzej. To ten sam sektor i głównie od sektora będą zależały wyniki.
Zeus52 / 2010-08-31 13:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inaczej:Tak,jak na Newcrest Mining...tak oceniają obecną sytuację australijczycy w Sydney. I mam nadzieję,że się nie mylą(zwykle się nie mylili) i pociągną resztę.
max1224 / 2010-08-31 14:31 / Tysiącznik na forum
stooq podaje +3,44%
Zeus52 / 2010-08-31 14:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Ale porównaj wykresy. Ten,który Ci podesłałem ze strony giełdy ASX i ze stooq.pl. Zwróć uwagę na brak dwóch świec na wykresie na stooq.pl. Pierwsza dekada sierpnia. Po prostu na stooq.pl zjedli dwie sesje. Nie ma ich. I ktoś,patrząc na stooq. powie:no cóż,tak sobie. A wykres na ASX...obserwator tego wykresu wykrzyknął by w początku sierpnia:" Niezła sprawa!...Po takim czymś,nic tylko wchodzić na fulla. I to na pewniaka! Kurna! Czemu jeszcze mnie w tym nie ma?" A obserwator ze stooq.pl:" Eee...tam! Poczekam,zobaczę,bo za chwilę się mocno skorekci. Na pewniaka!".....i tak czeka już 3 tygodnie na korektę..
max1224 / 2010-08-31 14:52 / Tysiącznik na forum
prawda ale też zob co nz złocie
Zeus52 / 2010-08-31 12:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest zawsze wyprzedzał. Także przed obsuwą na gold w czerwcu. Dwa dni wcześniej! Newcrest był już w odwrocie,wyrysował świece odwrotu,a gold poszło jeszcze na 1264$. Także przy ostatniej czarnej gromnicy na gold...złoto się jeszcze sypało,a Newcrest już w tym czasie zrobił piękny biały młotek na zwiększonym wolumenie. No i później,piękna jazda,sprytne podjazdy pod luki bessy,budowa luk hossy,zabezpieczanie tyłów. Proszę się nie sugerować wykresem Newcrest Mining na Stooq.pl...jest błędny. Nie dość,że od niedawna,obejmuje tylko czas od początku roku,to ma błędy. Brak aż dwóch sesji,dwóch świec z początku sierpnia. I to jak ważnych! To był czarny korpus,pod nim wieee...elka luka bessy i doji na wcześniejszym oknie hossy. Po doji,tak samo wieee...elka luka hossy(doji,jak"porzucone dziecko"daleko w dole),a nad nią wysoki,biały korpus...całość,trzy świece:taka niesamowita"gwiazda poranna",wszystko poparte właściwym wolumenem...to pierwsza dekada sierpnia. Niestety na stooq.pl brak pierwszego,czarnego korpusu,oraz następującej po nim doji na luce hossy. Jest tylko następujący po tych,nieistniejących u nich na wykresie świecach, biały korpus...jako siódma świeca w sierpniu na wykresie dziennym.W rzeczywistości ten korpus jest dziewiątą świecą sierpnia.
Zeus52 / 2010-08-31 10:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jaki wolumen na Newcrest Mining,przy tym wybiciu...o rany! Nie wiem,czy miała w historii taki szał zakupów? Ale to normalne. Potwierdzenie wybicia. Można rzec,historyczny wolumen przy wybiciu i wejściu na drogę do historycznego szczytu.
Zeus52 / 2010-08-31 10:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i stało się! To na temat ciągle obserwowanej(opisywanej w wątkach na forum),jako wyznacznik kierunku spółki złota: Newcrest Mining(ML5). Jeśli ktoś nie widział rakiety Ziemia-Kosmos.....to służę wykresem Newcrest. Świeży,nocny wypiek. Z zabezpieczonej od dołu konsolidacji(pisałem,że spadki ma zablokowane,wręcz uniemożliwione i będzie atak na czerwcowe szczyty) wyszedł dziś w nocy atak świecą Maribuzu ponad czerwcowe szczyty. I możliwy będzie atak na maxima...nawet wszechczasów z marca 2008 roku(spółki)
Zeus52 / 2010-08-30 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kogoś tam niżej uspokajałem wynikiem Newcrest...hmm...wynik nawet podobny. ML5:+1,95%. Dolar wyszarpał niewiele,zaledwie -0,25%,więc w porzo. A jutro? Gold i spółki jakoś sobie radzą. Jeśli tak zostanie,w okolicy zera...a dolar jutro dołoży...też nie będziemy chyba narzekać,choć jakby niezupełnie tak planowałem. Pozostaje życzyć sobie,aby Jankom coś nie odbiło,a jeśli już,to we właściwą stronę. Gorzej,że już mi się poplątało i tracę rozeznanie...która to jest ta właściwa strona. Ale tak to bywa,jak się siedzi w gold.
paweł77 / 2010-08-30 21:23 / Bywalec forum
Zeusie52 troszkę wtrącę z innej beczki. Jak byś miał jakieś przemyślenia lub typy do dobrej inwestycji w jakąś spółeczkę na gpw byłbym wdzięczny za malutkie info. Wiem, że w przeszłości miałeś dobre trafienia. Za kilka dni będę miał napływ wolnej gotóweczki a w fundach mam już większość kapitału. Pozdrawiam.
Zeus52 / 2010-08-31 00:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałem ciekawe układy na Polnordzie:odwrócona RGR z zasięgiem 34.- PLN. Wybicie linii szyi już nastąpiło i to takie klasyczne...okazję może stwarzać aktualne cofnięcie. Dopóki ponad linią szyi,to może być jako ruch powrotny,także Cersanit wybudował ładny trójkąt,po wcześniejszym ruchu w górę...jakiś chleb z tego może się wypiecze. Ale z trójkątami różnie bywa. Dobrze w nim być przed prawidłowym wybiciem w górę. Ale uważać też trzeba(20%wypadków odwrotnych).
Zeus52 / 2010-08-30 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak coś mi się spodoba,to czemu nie...ale to tylko zwrócenie uwagi na coś,jakiś zachęcający układ,konsolidację(flaga,trójkąt,przyklejenie się do linii trendu i ponawiane próby jej) wybicia. Później i tak trzeba to samemu obserwować,czy da sygnał zakupu,czy trzeba zwiewać...bo nie zawsze się udaje. No i wyjście:albo na strzał i wyskok,albo na dłużej. A poza tym,to techniczne rysunki,formacje,nawet bardzo ładne, czasem zawodzą(jak z I Group) i tylko błyskawiczna ucieczka ratuje sytuację. Ale jak coś będę miał,to jasne,że dam znać...
u2mart / 2010-08-30 21:43 / Tysiącznik na forum
To ja też się przyłącze, ale że świeżej mamony brak to może jakieś cyferki na dużego lotka na jutro )
Możesz podać na głównym bo sądząc z poczytności naszego forum szóstek może być od kilku do kilkuset ale że pazerny nie jestem wal śmiało na głównym :-))
u2mart / 2010-08-30 21:08 / Tysiącznik na forum
widzisz Zeusie ja już też mam mętlik w którą stronę. Bo zredukowałem dolca do jakichś 55% a reszta akcyjne.
Wszystko rosnąć nie będzie i nie wiem czego się pozbyć. A i w akcyjnych też trochę złota od dziś
max1224 / 2010-08-30 21:26 / Tysiącznik na forum
ja też dlatego zostawiam i czekam aż mi się rozjaśni czasem dobrze stanąć na uboczu i poprzyglądać się jak to się wszystko rozwinie
Zeus52 / 2010-08-30 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tak...tak czasami próbuję robić. Oderwać się,odetchnąć,spojrzeć na to z zewnątrz,jakby to nie była moja kasa. Żeby odrzucić myślenie życzeniowe,ale także emocje,szum. Tylko,że wtedy,jak zaczynam pisać,to się mnie pytają:Zeus,to w czym ty siedzisz? Bo czasem pisze się coś,co jest wbrew zajętej pozycji...ale to wtedy tak wychodzi,takie beznamiętne spostrzeżenia,jakby z zewnątrz...czasem przeciw pozycji,albo nawet z podziwem dla niedźwiedzi,które mogą dać popalić portfelowi. Ale to nie zawsze wychodzi...wypada na to,że albo analizy,albo własne inwestycje...
max1224 / 2010-08-30 22:07 / Tysiącznik na forum
znowu wig pokazuje kierunek?
Zeus52 / 2010-08-30 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do kierunku...tak. Ale brak potwierdzenia. U Janków też ten spadek odbył się na świątecznym wręcz wolumenie. NYSE,Nasdaq...wolumen niższy o 25-30%...to bardzo duży spadek. Właściwie to kto tam handlował? Jeden farmer puścił taniej drugiemu pięć krów i indeksy od razu zjechały(?). A reszta się przyglądała z boku. Brak więc potwierdzenia ruchu... Obama stwierdził,że grupa rządowych ekspertów już pracuje nad dodatkowym pakietem pomocowym...i nie pomogło(?). Pokazały się podobno jakieś śmieszne plotki(Kuczyn wątpi,czy prawdziwe...może celowo puszczone?) na temat Chin...
max1224 / 2010-08-30 23:35 / Tysiącznik na forum
odpowiedź prosta zresztą już przytaczałeś klasyczna przyczajka przed danymi a rynek się po prostu osuwa (tak mi się zdaje)
London / 2010-08-30 23:20 / Bywalec forum
Plotki plotkami ale jeśli ktoś tam podpadnie główno dowodzącemu to marnie to widzę ;)
Swoja drogą to pokazuje siłe "demokracji" tego kraju.
Co do wigu to jedziemy sobie kanalikiem , którego kierunek jest dość klarowny na tą chwilę.
Zeus52 / 2010-08-30 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jakbym w Kraju Środka,stracił pół biliona dolarów na obligacjach amerykańskich...to gdzie powinienem uciec? Do Stanów? Bo na Księżycu pewnie i tak by mnie dosięgli...
Shadowm / 2010-08-30 14:42
To jesteśmy w podobnej sytuacji Max, bo ja wcześniej wycofałem kasiorkę i teraz też rozważam inwestycje z nową kaską i w sumie rozważam Turcję, Dolca i Złoto. Dolar dzisiaj rośnie, hm...
Shadowm / 2010-08-30 13:57
Czyli co Panowie, uderzamy znów w dolca, czy utrzymujemy pozycje?
max1224 / 2010-08-30 14:17 / Tysiącznik na forum
trochę to zależy gdzie kto jest zakotwiczony ja np. mam 50/50 ml5(gold) i skan2(dolec) więc rozważam uderzenie ale kolejną świerzą kapuchą a to zupełnie inna sprawa
Zeus52 / 2010-08-30 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max. Ta dolna banda na ED poszła...ale właściwie to niedźwiedzie przecisnęły EDa przez nią,przetarły,jak ser przez tarkę...i brak jakiegokolwiek efektu. Jakby gracze tej linii nie grali,jakby jej nie było...wypada więc przyjąć,że jej nie ma,a tylko przypadkowo coś się w tym miejscu działo(?). Co do indeksów...wygląda na to,że mamy identyczną sytuację,jak przed danymi z nieruchomości. Tzn analitycy mają swoje prognozy,..a inwestorzy swoje. Zwłaszcza w przypadku ISM w środę. Wiele odkryje nam na jego temat jutrzejszy odczyt Chicago PMI...to będzie bezpośrednia sugestia w sprawie ISM-przemysł. Dlatego podobny strach zapanował,jak przed sprzedażą domów. Bo inwestorzy znów,w odróżnieniu od analityków,wyszukali sobie zestawienia wykresów:Philadeklphia FED z produkcją,a także z ISM-przemysł...i znowu uważają,że jeśli chodzi o prognozy Chicago PMI i ISM-przemysł,to analitycy są wyjątkowymi wręcz i niepoprawnymi optymistami! I tym razem znowu mogą mieć rację.
u2mart / 2010-08-30 22:07 / Tysiącznik na forum
Tylko teraz jak zielony zareaguje bo lepsze odczyty teoretycznie powinny umocnić dolca, ale z kolei malejąca awersja do ryzyka po takich danych może go zdołować a umocnić waluty rynków wschodzących. Z kolei gorsze odczyty dadzą powera euro, ale dołując indeksy powinny , ale zaznaczam że POWINNY ale nie muszą umocnić zielonego, ale ostatnio jakoś właśnie opornie to szło bo patrząc na poziomy indeksów zielony powinien być wyżej
I weź tu człowieku spróbuj coś przewidzieć. No chyba że dane kiepskie i wsparcia na staśku padną to wtedy dolec i tak pójdzie w kosmos ( chyba )))
A jak nie padną to szybka ewakuacja?
Zeus52 / 2010-08-31 01:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,nie ma pewności,co przeważy. Ale mamy taki trend ostatnio,słabnięcia dolara przy złych danych(ze Stanów!),co jest skąd inąd normalnym,fundamentalnym zjawiskiem. Przynajmniej na pewien czas po danych to skutkuje...a później dopiero następuje ocena: czy jest szansa na wzrosty na giełdach(wtedy dolar nadal słabnie),czy też rynek walutowy przestaje wierzyć we wzrosty i następuje powrót do dolara,wyprzedaż walut regionalnych...Czyli fundamenty i nastroje na giełdach. Nastroje mogą się poprawić,jeśli złe dane zmuszą FED do pomocy,wtedy obie opcje działają zgodnie:wzrost apetytu na ryzyko wraz z fundamentalnym osłabieniem dolara(dodruk).
Zeus52 / 2010-08-30 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mój plan właśnie coś takiego przewidywał. Rano dobre,albo nie złe,dane z Europy,czyli dla nadania kierunku ED,a następnie ścinające z nóg odczyty Jankeskie. Ścinające z nóg inwestorów...i dolara! Niestety,wygląda że Janki też czasami myślą. I zjazd załatwili już dzisiaj...także ED nie wytrzymał. To znowu nie chodzi o to,co dzisiaj było. O dzisiejsze dane,bo te były w miarę dobre,choć mało ważne. Chodzi o strach przed danymi,które nastąpią. Ruch wyprzedzający.
Zeus52 / 2010-08-30 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym razem zrezygnowali. Ciekawie na ED. Trwa walka na dolnej bandzie kanału. Źle dla EDa,że konkretne dane są dopiero jutro. To wiele godzin...a już jest dociskany do bandy na wykrerie 1H. Musiałby być"wypychany"siłowo w górę. Na razie tak się dzieje,ale jak długo wytrzyma? Do Chicago PMI...czyli odczytu mogącego zdołować dolca...prawie doba.
Zeus52 / 2010-08-30 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,jaką czystej wody manipulację rynkiem robią. Teraz KNF powinna wziąć to pod lupę,kto,co,ile...przecież planują fixingowy strzał ze 30punktów w górę w ostatnie 5 minut!
max1224 / 2010-08-30 15:26 / Tysiącznik na forum
ale przecież Kurna Nasza Forsa i tak nic nie wykryje więc szkoda zachodu a swoją drogą jak się to sprawdzi to będą niejakiego Zeusa52 poszukiwać he he he
Zeus52 / 2010-08-30 13:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eurodolar(1,26997)) nadal idzie lokalnym w boczniaku,w ramach większego kanału wzrostowego. Idąc nim nadal,niebawem,w okolicach 1,2680 natknie się na linię trendu wzrostowego(dojdzie do dolnej bandy kanału) i będzie miał wybór...sądzę,że wybierze ruch do górnej bandy. Na realizację prospadkowej flagi chyba jeszcze nie czas.
matu / 15.203.233.* / 2010-08-30 12:58
chłopaki co sie dzieje ze złotkiem ? zanosi sie na jakąś korektę? privy wspominał gdzieś wcześniej w swoich przemysleniach o spadku, wychodzicie z ML5 czy bierzecie na przetrzymanie?
privy / 2010-08-30 18:56 / Tysiącznik na forum
Wspomniałem. Jutro dzień ''0'' zobaczymy co się zacznie dziać.
max1224 / 2010-08-31 14:59 / Tysiącznik na forum
jak zwykle trudno odmówić Ci racji;-))
Zeus52 / 2010-08-30 13:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście to niżej...taką opcję widzę. A czy to się sprawdzi,czy złotko powie mi:"A kuku!",to się okaże...
tedchom / 2010-08-30 13:54 / Tysiącznik na forum
mi ostatnio powiedziało a kuku wyszedłem na moment i straciłem ten 3%wzrost co prawda tylko czescią tam bylem ale zawsze to wkurza
Zeus52 / 2010-08-30 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pociągnij sobie linię trendu od dna w listopadzie 2008r.,przez dołki(dolne cienie np z luty,marzec 2010r.)...i masz linię obrony.
Zeus52 / 2010-08-30 13:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do korekty,to każdy wie,że nastąpi. Bo korekty występują na okrągło. Pytanie tylko z jakiego poziomu,do jakiego? Sądzę,że poważniejsza korekta może nastąpić z poziomu 1264$...do poziomu obecnego(dolna banad kanału:główna linia trendu). Czyli może być"większa" i zabierze więcej...ale to,co dopiero zdobędziemy...wróci z góry do obecnego poziomu. Ale to będzie się wiązało ze spadkiem ED,więc wtedy dolar nam dołoży....odpowiedź na pytanie:"co robimy?" wydaje się jednoznaczna. Można by próbować przejść w SKAN2(dolar)...ale czy się trafi akuratnie? I sens tego ruchu? To do przemyślenia.
Zeus52 / 2010-08-30 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem niżej,że Newcrest Mining(główna w ML5 spółka złota) ma odmienne zdanie na ten temat i szykuje się właśnie do pokonania tegorocznych szczytów.
matu / 15.203.233.* / 2010-08-30 13:24
dzieki Zeusie, obyś miał rację :) pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy