Forum Polityka, aktualnościGospodarka

300-tysięczna armia uprzywilejowanych. Do każdego dopłacisz 490 zł

300-tysięczna armia uprzywilejowanych. Do każdego dopłacisz 490 zł

Wyświetlaj:
sxcwc / 80.55.158.* / 2011-01-28 09:20
Co za problem jak politycy nie maja JAJ zrobmy referendum,niech placacy na tych darmozjadow sami sie opowiedza czy chca placic emeryture po 15 latach.Ja osobiscie mysle ,ze wszyscy powinni byc w jednym systemie!Jak komus zdrowie przestaje dopisac szuka innej pracy!!!!!
metorolog / 77.255.6.* / 2011-01-28 16:00
to startuj do sejmu i naprawiaj Polskę a nie udzielasz głupich rad.Referendum to rób sobie w domu jak masz rodzinę i zastosuj swoje'' pomysły''. Najlepiej rób o pogodzie to nikomu nie zaszkodzisz.
4tepian / 79.188.238.* / 2011-01-28 09:14
ponad 50 miliardów złotych !!! w 3 lata.
Nie wiadomo po co, może na swoje wypłaty na odprawy, na pensje w Radach Nadzorczych, kto za tymi z "pędzoącego króliczka " trafi !

może lda tych "ekspertów co gromnie w tvn i tok-fm przesiadują i wazelinują dwór tuska
gnago / 99.229.48.* / 2011-01-27 23:54
No dobra.To chciałbym widzieć autora tego artykułu, jak wspina się na drabinę w wieku 55 lat,a ma jeszcze 10 lat do emerytury.Albo zygzakiem biega po poligonie na równi z młodymi .
Ergo: Yntelygentni inaczej podobnie rozumują. Dobry podoficer na drabinie czy poligonie nie musi być równie dobry na zapleczu.A na siłę trzymać.Niech spada do cywila.Tak praktykuje cały świat,tylko yntelygeni u nas kombinują jak osioł pod górkę.
zmartwiony / 212.160.172.* / 2011-01-28 11:07
Cywil, gdy już nie może pracować w danym zawodzie musi się przebranżowić, a czemu mundurowy nie może zrobić tego samego?
Skoro nie może już wchodzić na drabinę czy biegać za przestępcami czy po polignie, niech sobie znajdzie lżejszą robotę...
Wcześniejsze emerytury dla mundurowych to bardzo nieuczciwe rozwiązanie wobec niemundurowych...
szwejk nowy / 77.255.6.* / 2011-01-28 15:37
możesz popróbowac zaciągnij się cwanaczku a po 15 latach dostaniesz wypasioną emeryturkę około 1200zł i przebranżowisz się dopiero się zmartwisz. Takie teksty populistyczne można sobie walić to nic nie kosztuje.
ryszard5 / 91.145.184.* / 2011-02-10 21:16
Człowieku, to ty wtedy masz już emeryturę i możesz sobie dorobić. A wielka rzesza ludzi w wyższym wieku pracuje za mnijejsze pieniadze, bo nie całe 1000 zł. Czy ty to moższ pojąć, a może jesteś takim cwaniaczkem, że nie ma ci już skali.
wektor / 2011-01-28 16:38 / portfel / Bywalec forum


możesz popróbowac zaciągnij się cwanaczku

Dlaczego ubliżasz człowiekowi, który nic tobie nie zawinił ?
szwejk nowy / 77.253.135.* / 2011-01-29 10:51
nie lubię jak ktoś wypisuje farmazony-przepraszam ja kogoś uraziłem
velandil / 2011-01-28 12:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Bo to święte krowy są...
sxwc / 80.55.158.* / 2011-01-28 09:25
A pracujacy na budowie jak sie wspinaja w wieku 60 lat,jeszcze wiaderko z zaprawa w reku trzymaja!!!!!Bez ubezpieczenia za 7zl na godzine!!!!!!INNI LUDZIE
Yntelygent / 89.79.219.* / 2011-01-28 00:17
Mundurowi oprócz biegania po poligonie i wspinania się po drabinach faktycznie nie mają nic innego do roboty ?
andrzej789123 / 78.131.159.* / 2011-01-27 20:53
Jestem ciekaw czy palacz w wiezieniu lub osoba z administracji jest zaliczana do mundurowych i może po 15 latach palenia w piecyku lub 15 latach zamawiania długopisów, spinaczy ect. odejść na wcześniejszą emeryture?
.kasdandarsq233 / 83.25.7.* / 2011-01-27 21:30
jeśli złożył przysiege, a jest zatrudniony na stanowisku cywilnym to tak. Czy sie stoi, czy sie lezy......
Kinga2 / 78.9.38.* / 2011-01-27 20:50
Mam 53lata trzydziesci lat przepracowanych skladkowych i jako cywil obserwuje poczynania naszej wladzy wlosy jerza sie na glowie i nic mi nie pozostaje tylko kupic kawalek ziemi ,lopate okopac sie wybudowac ziemianke i uprawiac ziemniaki marchewke i modlic sie o zdrowie,bo o emeryturze to moge pomazyc .
sanotino / 80.48.115.* / 2011-01-27 19:55
Jest jednak problem z naborem do wojska. Jeśli wojsko jest niepotrzebne, to trzeba z niego zrezygnować. Wtenczas nie będzie płaciło się emerytur. To, że emerytury wojskowe są wyższe od cywilnych wiedziałem od początku, ale jakoś mi do wojska nie było spieszno. Jeśli ktoś chce do Afganistanu, Iraku, lub służyć jak pies, zamiast pracować, to proszę bardzo, drzwi otwarte, nie ma izby żołnierskiej na wzór adwokackich czy lekarskich, by ograniczyć nabór i ukierunkować go na swoich kolesi. Nikt tu nie napisał ile dopłacamy do emerytur kleru katolickiego, nawet tego który uczył religii w salkach katechetycznych w PRL? A nikt nie napisał ile bierze emerytury tzw. gen. Głódź i jemu podobni? A może dobrze było by zrezygnować z finansowania Krk w Polsce? Ostatecznie wojsko każde z państw ma i płaci im emerytury większe niż my, a kler katolicki, utrzymywany z budżetu w UE prawie nie występuje. A może by się tak zastanowić nad emeryturami palestry? Dlaczego nikt nie podaje, że są rewaloryzowane tak, jak ich pensje i są wyższe od wojskowych? Nikt również nie podaje, że te 40% emerytury to żadne rozwiązanie na życie. Nigdy nie chciałbym, by mój syn tak skończył. Masz 40 lat i zaczynasz życie od nowa. Kompletna paranoja. Reformujcie! Już macie problemy z naborem, a ciekawe jak zmusicie kogokolwiek do służby?
lotols / 83.5.34.* / 2011-01-27 19:21
To się zgadza - ludzie funkcjonariusze np SKW z 3 letnim stażem mają pensje o 30% większe niż w ABW a 40% większe niż oficerowie wojska - LUDZIE kogo na to stać?
Co do naboru - to .......
Maks 2 / 178.73.49.* / 2011-01-27 19:03
Artykuł na bardzo niskim poziomie merytorycznym, tendencyjny i nieobiektywny. Dopiero na koniec artykułu dowiadujemy sie, że pod słowem mundurowi poza tymi których wszyscy uznaja za mundurowych są też sędziowie, prokuratorzy, górnicy. Na drugi raz autor niech postara się o dane z Wojskowego Biura Emerytalnego, np. dowie się ilu żołnierzy na własną prośbę stało sie emerytami po 15 latach służby. Większość wczesniejszych emerytów to wynik działalności polityków wszystkich opcji politycznych szukajacych oszczędności poprzez likwidacje jednostek wojskowych od 1989 r. Nawet w tym 2011 r. tylko min. Klich chwali sie jaką to armię żołnierzy i pracowników wojska wyśle na bruk w ramach kontynuacji akcji pod szczytnym hasłem "tanie państwo". Poza tym niech autor następnym razem poda dane z WBE ilu oficerów dożywa do emerytury i średnio ile żyja z emerytury. Nie znam tych danych, ale podejżewam, że wielu obywateli tego kraju może być bardzo zaskoczonych. Dla jasności należałoby także dodać, że większość emerytów wojskowych to ludzie po studiach, i nie tylko jednych, którzy dosłużyli się wysokich stopni i stanowisk w linii i kierowali zespołami ludzkimi różnych szczebli np. dowódca dywizji - kilkoma tysiącami ludzi i sprzętu uzbrojenia za miliardy. Równorzędny biznesmen kierujący korporacją kilkutysięczną zarabia dziesiątki jeśli nie setki razy więcej i taką też wypracowuje emeryturę. Podsumowując mniej demagogii pismaków, a więcej pokory i szukania danych, a nie chodzenie na skróty i łatwiznę.
................ / 89.79.219.* / 2011-01-27 19:12

ilu oficerów dożywa do emerytury i średnio ile żyją z
emerytury.

To prawda, szybko umierają ze względu na nadużywanie alkoholu w pracy. 80 % wojskowych emerytów to nałogowi alkoholicy, którzy tyranizują swoje rodziny. Ostatnie badania rodzin byłych wojskowych wskazują też na duży odsetek pedofilów kadry oficerskiej średniego i wyższego szczebla.
Yak / 89.79.4.* / 2011-01-31 10:48
A skąd ty prostaczku masz takie dane? Chyba nie z księżyca, ale z Mgławicy Andromedy. Cóż za tępy prymityw i do tego złośliwy kłamca. Coś ci nieudaczniku w życiu nie wyszło? Miej pretensje do siebie. A może sam jesteś nałogowym alkoholikiem i pedofilem? No, przyznaj się!
neurolg / 77.255.6.* / 2011-01-28 15:46
chyba sam robiłeś badania pod kołderką, cosik mi się zdaje bo masz rozwolnienie mózgownicy
sanotino / 80.48.115.* / 2011-01-27 19:58
Kompletne bzdury! Chyba pomyliłeś wojskowych z klerem.
retqertretqet / 188.33.12.* / 2011-01-27 22:00
trochę w tym prawdy. stres związany z pracą, niepewność jutra, ciągłe bycie pod rozkazami (nie pracujemy, służymy) brak czasu, niepłatne, nie do odebrania nadgodziny i ludziom wali na dekiel. Wśród wojskowych jest sposry odsetek rozwodów. Facet dostaje rozkaz: za 3 tygodnie masz być 500 km stąd.... i jedzie, a kobita za nim, 0 znajomych, nowe środowisko, 0 szans na pracę, problem z zaadoptowaniem dzieci do szkoły, chłopa w domu nie ma, bo musi się wykazać na poligonie i tak w kółko macieju. :D
cj3engcell / 81.190.125.* / 2011-01-27 18:29
Z czego bijecie pianę?
Dajecie się pompować jak dętki bzdurami przez pseudo dziennikarzy szukających sensacji za wszelką cenę.

Po 15 latach emerytura? A i owszem. Ale najniższa. Tak niska, że nie da się z niej wyżyć w tym chorym państwie. Im dłużej żołnierz pracuje tym jest ona wyższa, dlatego czasem ciężko jest się pozbyć betonu z dawnego ustroju.
kudaśko / 77.255.6.* / 2011-01-28 15:52
betonu brak wykruszył się, został piasek i woda możesz się zaciągnąć do NSR szukają chętnych wzmocnisz świeży beton
st.szeregowy / 89.79.219.* / 2011-01-27 18:49

Z czego bijecie pianę?

Ty bijesz pianę, klikając bez sensu na zielonego plusika !
anty PO / 193.19.125.* / 2011-01-27 16:57
Tylko zołnieże będący na misjach powini mieć prawo po 15 latach iść na emeryturę , reszta siedzą w kraju wykonuje swoje obowiązki nie narażając zycia ,podobnie jest z wieloma służbami mundurowymi, nikt mi nie wmówi że policjant z drogówki ma bardzjej niebezpieczną pracę od policjanta operacyjnego , jestem za tym aby mundurowi mogli iść wczesniej na emeryturę ale tylko tacy którzy wykonywali pracę wysokiego ryzyka, reszta mundurowych powinna pracować dłużej , niec im sie nie stanie jak poracują do chociaż wieku 50 lat . Ktoś musi pracować na to aby drugi człowiek mógł iść wcześniej na emeryturę . To są prawa ekonomi . Jestem za prawem do wcześniejszej emerytury dla mundurowych , ale tych któży pracowali w sytułacjach zagrożenia życia bez podziału na wojsko, policję, straż itd.
szwejk nowy / 77.255.20.* / 2011-01-27 19:09
dajesz się manipulować , kto o zdrowych zmysłach idzie po 15 latach na emeryturę chyba agent Tomek ale on miał podstawę wymiaru około 6tys PLNx40%=2.4tys- 19%podatku=1944.00PLN i koniec więcej do końca życia nie otrzyma chociaż będzie mógł dorobic z ograniczeniami. Taką podstawę może mieć w WP podpułkownik ale po 15 latach można się dosłużyć najwyżej majora a to inna podstawa wymiaru.Kto u zdrowych zmysłach po 15 latach marnując młode lata odchodzi na emeryturę tylko głupiec i lekarz im się opłaca [lekarzom] wysokie zarobki po uzyskaniu specjalizacji w wojsku. Reszta to demagogia , najlepiej zabierać innym nie mnie.
st.szeregowy / 89.79.219.* / 2011-01-27 17:15

Tylko zołnieże będący na misjach powini mieć prawo po 15 latach
iść na emeryturę

To jest wasza prywatna wojna do spółki z USA i ubezpieczajcie się indywidualnie na własna rękę. Państwo Polskie może z naszych podatków dać wam co najwyżej- zasiłek socjalny.
Niezadowolony 1 / 88.135.162.* / 2011-01-27 23:31
Albo lepiej pogrzebowy...
Sami sią pchacie na misję żeby zarobić dużą kasę, i nie dziwota że was tam nie chcą. W oczach tubylców jesteście okupantami
sumerr / 95.51.184.* / 2011-01-27 20:07
Dodałbym jeszcze, że za dodatkowe srebrniki pchają się w to nikomu nie potrzebne gó..no.
Z CHAPATOŚCI.
Leszek_76 / 90.156.0.* / 2011-01-27 16:52
Ja mam nadzieję, że jak rząd po wyborach powie, że trzeba wydłużyć wiek emerytalny do 67 lat to też dla osób które dopiero zaczną pracować, bo te nowe, drakońskie emerytury mundurowe będę dotyczyć nowozatrudnionych. Stopa zastąpienia to samo. Poszukiwany dobry prawnik, który zaskarży to do Trybunału Konstytucyjnego.
double agent sc / 173.32.52.* / 2011-01-27 16:51
Jest nas tak dużo, którzy widzimy istniejące nieprawidłowości. Tutaj, na forum staramy się przekazać swoje poglądy i łudzimy się, że może ktoś rozsądny tam na górze zacznie rozumować podobnie. Chcemy aby tak jak w cywilizowanym świecie zlikwidować wszelkie przywileje dla pewnych grup. Emerytura powinna zależeć i być naliczana, ogólnie mówiąc, od dwóch czynników: określonego wieku i nagromadzonych składek. Ilość lat przepracowanych nie może odgrywać żadnej roli. Jedyny wyjątek jaki musi być to wojsko. Funkcja tej grupy zawodowej (części tej grupy) jest wyjątkowa. Jednakże zasady przyznawania im emerytur powinny być zupełnie inne jak dzisiaj. Policja absolutnie nie! Oczywiście wysokość zasiłków emerytalnych nie może być jednakowa dla wszystkich i musi zależec od zarobków i wpłacanych składek. Jeżeli komuś zdrowie nie pozwoli pracować do określonego i takiego samego dla wszystkich wieku emerytalnego to takie przypadki musiałyby być uzupełniane rentami inwalidzkimi. Dla takich osób, które straciły obie nogi, jak kolega poniżej pisze należy się renta inwalidzka a nie emerytura jeżeli ta osoba nie przekroczyła odpowiedniego wieku. Odpowiedni wiek przejścia na emeryturę trzeba ustalić wyższy niż obecnie bo poziom zdrowia społeczeństwa jest wyższy niż 25 lat temu. Należy brać przykłady nie od Greków lecz raczej od Niemców. Piszę tylko ogólnie ale jest to takie proste i te właśnie zasady są przyjęte we wszystkich cywilizowanych krajach świata. Właśnie Unia Europejska zaleciła Polsce przyjęcie podobnych zasad jako jedyną ostatnią deskę ratunku przed załamaniem finansowym Polski. Polska nie usłuchała mądrych rad. Polska należy do Unii. Stan gospodarki Polski jest częścią gospodarki europejskiej. Polska wchodząc do Unii zobowiazała się dbać i poprawiać swoją gospodarkę i dbać o dobro swoich obywateli podwyższając standart życia do średniej w Unii. Dlatego Polska otrzymała tak dużo funduszy i tylko dlatego. Skoro Rząd w Polsce upiera się, że sytuacji nie da się poprawić to pozostaje jedynie opcja, którą trzeba zastosować aby Polska przestała myśleć, że to są żarty. Jeżeli Polska nie chce przeprowadzać reform Unia musi wstrzymać wszelkie dotacje finansowe i pomoc do momentu kiedy reformy w Polsce zostaną wprowadzone w życie. Tylko w ten sposób można zreperować ten chaos.
LISIAK / 87.205.57.* / 2011-01-27 16:26
FUNDUSZ EMERYTALNY MSWIA TRZEBA ZMIENIĆ.PO CICHU STWORZYLI CICHE FUNDUSZE TO BYŁO OKOŁO 1994 R .ZAMIAR BYŁ TAKI ,ŻEBY PRZYPADKIEM PRACOWNIK ZUSu NIE WIDZIAŁ ILE ODBIERAJĄ EMERYTURY LUB RENTY.JUŻ WTEDY KWOTY BYŁY PORAŻAJĄCE.... DZIĘKUJEMY CI BOLEK PRACOWALIŚMY NA TWYCH MOCODAWCÓW Z SB, MO, LWP ,ITD
szwejk nowy / 77.255.20.* / 2011-01-27 19:16
Lisiak bzdury wypisujesz, najpierw zapoznaj się z ustawą emerytalną to może dostaniesz porażenia jak masz coś pod czachą bo wyglada mi na wodogłowie.
MO-KGB-WP / 89.79.219.* / 2011-01-28 22:07
Lisiak napisał najprawdziwsza prawdę ! okradacie ludzi i żerujecie na pracy zwykłych obywateli pobierając wysokie emerytury po 4000 tys miesięcznie a lewusy w mundurach po 2500 tysiąca złotych !

PYTAM SIĘ >>JAKIM PRAWEM NAS OKRADACIE ??????????
Arnfin / 95.49.155.* / 2011-01-27 16:07
To jedyny przywódca, który chce chronić nasze nabyte przywileje socjalne.
Dość oszołomstwa i brutalnego kapitalizmu
rudakita007 / 2011-01-27 16:06
Służyłem w wojsku ponad 18 lat...Przykro mi słuchać krytycznych komentarzy...Powoli jest mi wstyd,że mieszkam w państwie takich obywateli...W państwie o takiej historii...Robiłem co swoje najlepiej jak umiałem...Państwo,które PONIŻA swoich obrońców to dziwne państwo...Zauważcie,że żołnierze nie mogą się wypowiadać,bronić...Kto z krytykujących ma za sobą więcej niż 2 lata służby zasadniczej i wie co to jest służba zawodowa?...Ludzie opamiętajcie się...!Czy to dla was służyłem???Gdybym wiedział,że będę musiał słuchać takich komentarzy jak te krytyczne nigdy bym tego nie zrobił...Pozdrawiam rozumnych
st.szeregowy / 89.79.219.* / 2011-01-27 17:00
Służyłeś w bolszewickiej armii ubranej w Polskie mundury i nawet nie masz pojęcia co znaczy Polskie Wojsko.
Doskonale pamiętam kiedy w latach siedemdziesiatych, odbywałem przymusową zasadniczą służbę wojskową, z jaka pogardą i nienawiścią kadra podoficerska i oficerska traktowała żołnierzy z poboru.
Mało tego że wykorzystywano młodych Polaków do niewolniczej pracy za darmo to pracowaliśmy też w domach oficerów jako służący do wszystkiego.
Służba w wojsku w PRL-u niczym się nie różniła od więzienia albo obozu karnego. Dowodem na to może być fakt, że praktycznie żołnierz przez dwa lata pobytu w koszarach praktycznie nie miał dostępu do broni, gdyż taka była wielka nienawiść do zlewów ( trepów) i kadry tej bolszewickiej armii.
nie bolszewik / 83.168.106.* / 2011-02-07 11:11
oto przykład zanarchizowania kraju przez "s"
rm3 / 77.114.153.* / 2011-01-29 06:23
Wojsko Polskie nie wypiera się swojej przeszłości. Bolszewicka czy inna - to wina polityków (tzw. wybrańców ludu). A ty czasem nie budowałeś socjalizmu? W komunie i nie?. Powinieneś nie liczyć sobie lat pracy z komuny do emerytury. A co do metod jakie stosowano u ciebie w jednostce to należy pamiętać, że musiały one być dostosowane do poziomu poborowych. Widocznie nie uznano cię za zbyt wartościowego skoro zaliczono cię do "mięsa armatniego".
AAzz / 178.19.100.* / 2011-01-27 20:46
Co za bezczel !!!
"Czy to dla was służyłem???" Byłem i widziałem tę tzw."służbę"
Chyba nie ma Boga, bo gdyby był to musiałby Cię zdzielić w łepetynę za wypisywanie takich głupot !
A ci wszyscy, którzy takim jak Ty musieli obrabiać d... przez 2 lata za mniej niż paczka najtańszych papierosów dziennie, za te dwa lata nie mają nawet złotówki do emerytury !!! Są to "okresy nieskładkowe", przecież byli tam dla przyjemności
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-01-27 16:45
Polska nie prowadzi z nikim wojny od 1945 roku. Czyli wojsko nic nie robi. Aby się nie nudzić organizują sobie szkolenia. A po 18 latach takiej zabawy chcą szacunku i wysokich emerytur. Inni pracują ciężka przez 45 lat i dostają emeryturę za którą tródno wyżyć. Składki tych osób są rozkradane przez takich pasażytów jak ten żalący się wojskowy. Wstyd.
ironmaiden / 91.150.220.* / 2011-01-27 18:22
chleją wóde przez 18 lat panieny przyjezdzaja do nich po północy a jak zony dzwoniado jednostki gdzie mąz to ich sie zawozi do domu a dokładnie do duzego pokoju na wersalke.wiem bo byłem kilka tat kierowca w wojsku
st.szeregowy / 89.79.219.* / 2011-01-27 18:58
Twój wpis widać bardzo zdenerwował, jakiegoś pijanego sierżanta.
st.szeregowy / 89.79.219.* / 2011-01-27 17:10
Bo d
Składki tych osób są
rozkradane przez takich pasożytów jak ten żalący się
wojskowy. Wstyd.

Bo do wojska zawodowego zaciągali się tylko lewusy i ludzie nie zdatni do jakiejkolwiek pracy ! Mało tego że nie maja wstydu to jeszcze zabierają tutaj głos, zamiast siedzieć cicho bo żyją przecież z naszych pieniędzy.

Najnowsze wpisy