40k co z tym zrobić

Lookson / 84.10.96.* / 2007-10-18 21:04
Cześć,
W co byście poradzili zainwestować takie pieniądze. Chciałbym zainwestować w jakiś fundusz na 3 lata. Po odjęciu inflacji i kosztów zarządzania itp chciałbym w tym okresie wyjść około 30% na plusie. Co byście radzili wybrać. Mam dostęp do supermarketu SFI w mbanku. Zastanawiam się też nad Investors FIZ (teraz są zapisy).
Wyświetlaj:
monika f. / 193.200.82.* / 2007-10-18 23:57
daj na fundusze, w sfi masz ich sporo, jak zaczniesz z giełda to nie ma jak skonczyc, w markecie mbanku sprawdz sobie stopy procentowe funduszy, polecam akcyjne, legg, pzu sp.dws 25 tez teraz przyjmuje. fundusze są mniej emocjonujace
aaaabbc / 83.29.91.* / 2007-10-18 21:35
Na 3 lata to bym wziął 25% fund akcji i fund 75% obligacji. Fund akcji nawet jeżeli w pierwszym roku wyjdzie na minus to jest duże prawdopodobieństwo ze w kolejnych latach bez problemu nadrobi. 75% w fund obligacji zapewni ci nieduże zyski, ale względne bezpieczeństwo inwestycji, a 25% fund akcji przyzwoite dochód.
new_rejs / 2007-10-18 22:22 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
wpłać wszysko na lokatę na najbliższy miesiąc. w tym czasie obserwuj fundusze. teraz jest taka huśtawka na giełdach, że nic w miarę pewnego doradzić nie można. z funduszy polecam akcyjne, ewentualnie zrównoważone oraz surowcowe. kapitał w funduszach bardzo rozdrobnij pod względem lokalizacji rynków i tego w co inwestują. i jak to ktoś na tym forum powiedział - trzymaj rękę na enterze.
Lookson / 84.10.96.* / 2007-10-18 22:15
Właśnie zastanawiałem się nad rozłożeniem kwoty na fund akcji i obligacji. Z tym, że myślałem trochę bardziej agresywnie co może jest błędem. Chciałem podzielić to 50/50. Włożyć np 20k na INV FIZ i 20 wpakować w fund obligacji jakiś. Czy jest sens dywersyfikować portfel w obligacjach na kilka fundów czy nie ma to sensu i wsadzić 20k w jeden fund obligacji?
Idyll / 2007-10-19 07:35 / Bywalec forum
Pozostałbym przy tym certyfikacie Investors - ma on mniejsze ryzyko niż zwykły funudsz akcyjny - w mojej ocenie. Poza tym podobnie jak poprzednicy polecam SFI i inwestycję w jakiegoś misia,albo np. UniAkcje ME 2012, ten fundusz ma spore szanse na ponadprzeciętne zyski.
Co do obligacji to raczej nie polskich, zdecydowałbym się raczej na europejskie lub może nawet amerykańskie.
new_rejs / 2007-10-18 22:24 / portfel / Dajcie mi jakąś rangę
radzę zwiększyć dywersyfikację. inwestuj np. po 5000zł w jeden fundusz. w mbanku i tak nic Cię to nie kosztuje.
Lookson / 84.10.96.* / 2007-10-19 00:55
tzn ywersyfikować zarówno fund akcji i obligacji czy tylko akcji?
na razie kase trzymam na emaxie plus ...

co do giełdy i do zabawy w akcje to na pewno się pobawie, ale najpierw chcę z rok poświęcić na zdobycie odpowiedniej wiedzy ... na giełdę włożę z tysia żeby zobaczyć jak to wszystko działa i nabrać doświadczenia ... na początek poczytam o analizie technicznej i spróbuje na kilku spółkach potestować ...

wrzucam kasę jeszcze w Skandie, ale to jest typowo na przyszłość i ewentualną emeryturę ... będę zadowolony jak uzyskam 10% rocznie ... na razie jest dużo lepiej ale wiadomo że nie zawsze będzie rosło ...
aaas / 83.26.161.* / 2007-10-19 12:43
Im więcej różnych fundów tym lepiej, większe bezpieczeństwo
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy