Forum Forum inwestycyjneFundusze

6 tys. zł + 500 zł/m-c-jak zainwestowac?

6 tys. zł + 500 zł/m-c-jak zainwestowac?

LukaszZ / 212.2.99.* / 2007-03-18 20:35
Witam!
Proszę doświadczonych o radę jak zainwestować 6 000 zł i do tego 500 zł miesięcznie. Byłem w Exapnderze, Open Finance i Xelinie, ale każdy polecał co innego-odpowiednio Superfund, Fundusz akcji Noble Banku i fundusz parasolowy ING.
Skłaniam się ku Superfund, ale nie jestem przekonany, szczególnie po tym jak w Openie polecali Noble...
Wyświetlaj:
gippo / 84.205.196.* / 2007-05-10 22:36
Hey. Fajnie, że masz mniej więcej określone założenia co do wysokości kwot - pierwszej wpłaty i następnych... Ze swojej strony proponowałbym Ci zdywersyfikowanie portfela funduszy.
Mój portfel składał się w 60% z funduszu akcyjnego i 40% z obligacji. W tej chwili pachnie spadkami w najbliższym czasie, więc póki co na dzień dobry radziłbym wejść w obligacje i ew. rynek pieniężny i przeczekać spadki. Jak spadki się skończą to zrobić konwersję z rynku pieniężnego na hybrydowy łączący akcje i obligacje - gdzie część pieniędzy trzymać tylko w obligacjach. Ja inwestowałem w Union Investment i mogę ich śmiało polecić. Rozdziel pieniądze np. między Unikorone obligacji oraz zrównoważoną. Rozwiązanie to jest dość bezpieczne, przynoszące średnie zyski, ale jak coś to w sumie niewielkie straty, więc w dłuższym terminie napewno się opłaci.
LBas / 2007-03-18 21:51 / Bywalec forum
Witam ! Proponowałbym w mBanku wejść pod parasol AIG i tam wybrać jakiś fundusz w zależności od ryzyka jakie jesteś wstanie ponieś i czasu inwestowania
Rooland / 2007-04-18 23:45
dokladnie ... masz glowe to rusz nia .... nie dawaj komuś kaski zeby oni na tobie zarabiali ... tez byłem w open Finance i rowniez mi proponowali Noble a co najlepsze chciałem zobaczyć jakie to cwaniaki sa i umowilem sie z nimi dwa razy lecz z innymi przedstawicielami ... i raz powiedzialem ze chce agresywnie zaproponowali Noble a drugi raz ze spokojnie i co mi zaproponowali ??? to samo ... Noble ... wiec moim zdaniem poczytaj sobie poogladaj wykresy i normalnie przez mbank zarządzaj swoja kaske i tylko i wyłacznie ty bedziesz zarabiał a nie ktoś inny twoim kosztem ... pzdr
TaS / 2007-04-22 13:02 / Tysiącznik na forum
ja swoja przygodę z funduszami zacząłem w expanderze i choć nie moge powiedzieć, że jestem niezadowolony to jednak to nie to samo co samodzielne inwestowanie nmp przez mBank. Doradcy maja to do siebie,ze tak naprawde promuja waska grupe funduszy z ktorymi maja podpisana umowe. W dodatku bardzo staraja sie zrobic wrażenie na kliencie (trudne słowa itp) i wielu sie na to nabiera. Dlatego lepiej poczytaj cos w necie, sam poparz na wyniki fundow, popatrz w prospekty i wybierz cos dla siebie. Osobiscie polecalbym dywersyfikacje funduszowa, tzn bys mial kilka fundow (w mBanku nie ma prowizji). Za dwa agresywne i dwa stabilne. Ale ryzyko jest indywidualna kwestia dla kazdego.

Zawsze mozez sam grac na gieldzie ;)
TiBO / 2007-04-23 00:58
W mbanku nie ma prowizji, ale jest w TFI. Możliwym rozwiązaniem są ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, które grupują kilka funduszy różnych TFI. Dzięki temu można dokonywać konwersji bez podatku Balki i ciągłych opłat prowizyjnych.

W długiej perspektywie czasu wybór banku zamiast UFK może okazać się mniej opłacalny, ponieważ jakieś ruchy na rachunku trzeba wykonywać. Giełda ciągle do góry nie będzie szła.

Jeżeli ktoś nie zna się na inwestycjach to niech zostawi tą sprawę fachowcom. Tylko wtedy może spokojnie przyglądać się jak pomnaża swoje pieniądze.

PS - Bank nie jest instytucją charytatywną i też z czegoś musi żyć. Podobnie jest z firmami doradztwa finansowego. Nie wiem skąd taki opór ludzi piszących na tym forum do firm doradztwa finansowego?
radziej / 2007-05-03 16:59 / Bywalec forum
ty musisz mieć jakieś udziały w firmach doradztwa finansowego i w parasolach, co? często powtarzasz ludziom te same info! przeczytaj coś nowego, zainwestuj w siebie i na jakiś kurs z inwestowania się zapisz. pozdrawiam!
jertom / 2007-05-03 18:52 / portfel / Bywalec forum
a już byłem w strachu że cos ci sie stało wypiłeś za mało zjadłeś za dużo czy na odwrót
ale brakowało mi twoich cennych naszpikowanych wiedzą merytorycznych uwag na temat inwestowania w stylu :kup sobie ogródek na bałkanach, a temat ze słoikiem to poezja
twój styl doradzania można porównać do stylu kojota doradzającgo strusiowi
na pytanie w co ma zainwestować usłyszał"pędż nad ocean wsadż głowę w piasek i wsłuchaj się w fale oceanu one ci powiedzą w co inwestować"
poświęciłem trochę świątecznego czasu i zapoznałem się z twoją "radziejku"twórczością na forum jest nie do przejścia tyle w tym chęci pomocy i chęci podzielenia się doświadczeniem z nowicjuszami i wskazania im kierunku aby nie zbłądzili alboż tylko chęci wymiany poglądów i doświadczeń
ja też miałem trudne dzieciństwo i na forum chcę sie wykrzyczeć ale jesteś w tej materi dla mnie mistrzem którego nie prześcignę
szukasz mesydża ależ możemy podyskutować o nowościach o np funduszach
jamesa kinga w samo corp.panama jak masz bańkę papiera pomogę ci tam inwestować
o funduszach szwajcarskich z siedzibą na bahama o funduszach hedingowych
o superduecie z milenium o likwidacji skarbca-lokacyjny czy o nowych funduszch KBC TFI
INDEX NIERUCHOMOŚCI I RYNKÓW AZJATYCKICH z ochroną kapitału,czy o pierwszym funduszu który możesz kupić listownie o Secus I FIZ Z CENĄ CERTYFIKATU USTALONĄ NA 1000,00zł czy o benchmarku ing budownictwa i nieruchomości możemy pogadać o funduszch templetona,franklina.agileo
na kursy w polsce już prawie nie chodzę bo skończyłem wszystkie niezbędne i pare zagranicą jak widzisz może znajdzie się temat do dyskusji masz możliwość napisać do mnie w każdej chwili adres jest dostępny a ja otwarty na twórczą wymianę zdań "radziejku"
pozdrawiam
radziej / 2007-05-03 21:34 / Bywalec forum
no i się rozwinął jertom, forumowy doradca, witamy serdecznie ponownie w naszym środowisku. podobał mi się kojot i struś, jak ty to zestawiasz przyjacielu doradco? no masakra, rozbawiłeś mnie i jest mi lepiej, taki sam dowcip jak superduet w millenium, taki sam dowcip jak cały ten bank. jak Wam jertom poradzi wejść w superduet to nie polecam, wrecz odradzam bo kasa z czesci kapitału daje plon w kwartał albo w pół roku jak drzewa owocowe w sadach w tym roku za przyczyną przymrozków. siedziałem w tym szkoda czasu, potwierdzisz Panie Jertom że to totalna klapa dla agresywnych graczy? krolewski produkt, co? sam byś pewnie w to nie wszedł, co? co do jamesa, to znałem ich kilku ale żaden nie został moim przyjacielem, podobnie jak cieniutki kbc, myslisz ze chwytliwy temat coś im pomoże w najbliższej przyszłości? co do certyfikatów sekurytyzacyjnych to wiedza na tego typu inwestycje w naszym kraju jest narazie żadna i rozwija się w takim samym tempie jak Ty na moje zaczepki, czyli zawsze zbyt długo, zbyt wolno. jeszcze ludzie nie zajarzyli funduszy akcji, a ty już wymagasz znajomości pierwszego secura, zluzuj doradco. (pewnie teraz bedziesz grube ryby właśnie w te wynalazki pchał:):):) ) co do bahama, to kiedyś Cię zabiorę, chyba , ze wcześniej firma tam cię zabierze za dobre wyniki w pracy. muszą na ciebie uważać, bo jak już Cię szkolą za granicą to gotów będziesz z taką wiedzą im uciec do ciepłych krajów za lepsze zarobki, prawda? z doświadczenie wiem jednak, że tam najczęściej wysylaja tych mnie obrotnych, bo nim się połapią o co chodzi i gdzie sie zahaczyć to już siedzą w samolocie kierunek pochodzenia. nie pękaj może kiedyś będzie lepiej i nie będziesz musiał z zamiłowania siedzieć na zwykłym forum tylko założysz własne i już wtedy nie będziesz ludziom bredni wkładał w portfel, tylko uzyjesz bardziej zmysłowej broni. a powiedz mi Jertom, kiedy studiowałeś w wolnym czasie moje wypowiedzi, to zauważyłeś ze przypadkowo najczęściej znajdowały się one w Twoim sąsiedztwie, albo innej "mruwy". jesteście boskim zestawieniem niekiedy, jeden lepszy od drugiego i to po kolei, standard się stopniuje najwyraźniej. ale dziś mnie zadziwiłeś, a wiesz dlaczego bo ty znasz znacznie wiecej terminów niż lokata i fundusz ochrony kapitału, ale rady zapewne nadal będziesz dawał te same, "6-7 miesięcy to za krótko na fundusze, tylko lokata". chłopie, jeździsz niby po świecie na rekolekcje, świecisz hedingami, a z kalkulatorem nawet pięć minut nie byłeś na warsztatach w wesołej pod warszawą. moja rada dla Ciebie, nie zmarnuj talentu, zbierz pięciu z bańką papiera i grzejcie na bahama bo naprawdę warto, a ja ze swoją (jak ją będę miał) będę wiedział co zrobić i daję Ci gwarancję, że inwestycja będzie poczyniona bez Twojego pośrednictwa, bo już po tych kilku leszczach widzę, gdzie by te Twoje rady zaprowadziły. w razie co jestem gotów się dorzucić na Twoje szkolenie, ale nie zaawansowane tylko z samych podstaw, od początku, bo już jesteś na końcu ścieżki szkolenia ( z Twojej wypowiedzi wynika) a z początków nic nie pamiętasz, tak więc profesorze czas wrócić do szkolnej ławy. będę śledził Twoj dalszy rozwój, a bosom doradcy powiadam - nie szczędzić kasy na tego koleżkę, on tu na forum codziennie kupę dobrej roboty wykonuje, dosłownie kupę, i to za darmo. pozdrawiam Jertom. Radziej
jertom / 2007-05-04 11:30 / portfel / Bywalec forum
wierzyłem w ciebie i w to że moja wypowiedż wzbudzi u ciebie entuzjazm ale nie wiedziałem że aż tak na ciebie działam radziejku napisałeś taki laborat że hej jak nigdy
jednocześnie w swoim i mruwy chyba też imieniu jestem ci wdzieczny za wyróżnienie jaki nas spotkało czyli za to że zostałeś naszym osobistym krytykiem co za zaszczyt
co prawda obawiam sie o twój stan zdrowia przy pracach cenzorskich ze względu na to że jesteś osobą która najpierw robi a potem myśli poco to robi to tak jak z naszą piłką nożną jest nudna statyczna i przewidywalna po prostu piłkarz kopie piłkę a potem sie rozgląda gdzie jest bramka przeciwnika ja jak sam słusznie zauważyłeś wolę po woli a z namysłem dojrzewać.
pochopność twych decyzji brak oczytania -nie czytasz tego co napisane albo czytasz po łebkach doprowadza do nieporozumień
szukałeś nowości zaproponowałęm ci najnowsze informacje jako temat do dyskusji na forum do wymiany zdań poglądów informacji wiedzy a ty od razu traktujesz to jako propocycje afe.tak od razu a gdzie romatyzm a poza tym jesteś jak ogórkowa serwowana przez miesiąc codziennie w barze mlecznym ze swoimi powtarzającymi sie ironiami po prostu dostaje sie już cofki.
jednak trochę info o sobie też pokazałeś i stąd twoje flustracje musiałeś nieżle wtopić w milleniu na lokacie że teraz złościwością i czasami wręcz hamstwem nadrabiasz stracony czas agrestwny inwestorze bo gdybyś się wczytał to byś wiedział dlaczego na 5 misięcy lepij inwestowac w lokatę
nie zrobię ci tej przyjemności i nie wyjadę poczekam na besse i na rady naszego cenzora radziejka co zrobić by zarobić w czasie bessy tak chociaż z 10%
a w ogóle to niezły z nas duet ja robię kupę dobrej roboty a ty te kupy sprzątasz
i przez wyjazd miałbym cię pozbawić tej przyjemności nigdy radziejku pa.
radziej / 2007-05-03 21:40 / Bywalec forum
lubię jak ktoś mówi do mnie jak tato do syna, pozdrówka
jertom / 2007-05-04 11:01 / portfel / Bywalec forum
nie pochlebiaj sobie radziejku traktuj to jak gej do geja tylko musimy uważać bo to teraz nie modne jest
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 00:36
W sumie to nie wiem po co się wtrącam w wasze kłutnie i walke z wiatrakami. Może dlatego że ktoś wymienił moją ksywe bezpotrzeby. Chciałbym aby w przyszłości ani JERTOM ani ty RADZIEJ nie oceniali mojego pseudo DORADZTWA - czy nawet tego co pisze BO PO CO??. To że wypowiadam sie na forum to wynik chęci podzielenia się tym co wiem z innymi - a nie wiem zbyt duzo (przyznaje). Wiem tylko to co sam zauważe. Nie pracuje w doradztwie finansowym - moja praca jest o wiele bardziej kreatywna i daje więcej satysfakcji niż doradzanie innym co maja robić z pieniędzmi. Sam "próbuje" - podkreślam PRUBUJE - coś zarobić bo wiem że nic za darmo na świecie nie ma. I na pewno nie jestem tak bogaty jak ty RADZIEJ. zapewniam cie że nie zarobiłem tylu pieniędzy co ty - wielki doradzco. A ztego co pamiętam to wypowiedzi Jertoma są jaśniejsze niż twoje Radziej - skoro mamy już oceniać siebie nawzajem. Pozdrawiam
radziej / 2007-05-08 17:47 / Bywalec forum
czesc Mruwka, z tymi jaśniejszymi wypowiedziami to ja nie wiem, które ty czytałeś:):):), ale mogę rozjaśnić kilka rzeczy jakby co. pozdrawiam Cię.
radziej / 2007-05-04 16:36 / Bywalec forum
gubię się w tych Twoich wywodach, ja cały czas o kasie, a Ty droadco o piłce nożnej, o stanie zdrowia, o trudnym dzieciństwie i na samym końcu o gejach, zmartwiłeś mnie, myślałem, że zapodasz nowe produkty na milion papiera, których klubowicze nie znają, a tu nic, tylko niegrzeczne klepanie po pupci, ja się zastanawiam, kto w dzieciństwie miał trudniej, u mnie łatwo nie było, ale u Ciebie to już jakaś masakra musiała być, jak jesteś na tych szkoleniach zagranicą to wracasz choć na chwilę myślami do tych straconych lat?
jertom / 2007-05-04 19:08 / portfel / Bywalec forum
a tak wierzyłem w twój intelekt innych krytykujesz za ortografię a jak trochę wyobrażni trzeba użyć to klapa zawiodłem się teraz strasznie na tobie i myślę że już ze sobą nie pogadamy pa
radziej / 2007-05-06 12:30 / Bywalec forum
miałeś dzień wolny od pracy czy cały piątek o mnie myślałeś?
LBas / 2007-04-23 21:40 / Bywalec forum
Chyba dlatego że spora część tych doradzców jest niekompetentnych i zależy im tylko na pozyskaniu klienta .Pozdrawiam
jertom / 2007-04-24 20:08 / portfel / Bywalec forum
nie koniecznie LBas jestem doradcą finansowym to mój zawód
doradzam tworzę i zarządzam portfelami klientów zarówno w funduszch inwestycyjnych jak i na giełdzie a na forum jestem bo lubię pogadać i udało mi się kilku osobą z forum udzielić pomocy rady w zarządzaniu swoimi portfelami i nie wystawiłem im za to rachunku tylko umówiłem sie na kufel piwa i chwile rozmowy gdy będę w okolicy
choć zgadzam sie że wielu doradców jest niekompetentnych i nachalnych ale nie oznacza to że wszystkich trzeba wsadzić do jednego wora i może zabrzmi to dziwnie ale jest wielu takich którzy czerpią samo zadowolenie z zadowolenia klienta nie tylko kasa się liczy ale kontakt zaufanie i tego wymagam od siebie i swoich pracowników
a po za tym tak jak wszędzie są ludzie i ludziska
LBas / 2007-05-03 10:58 / Bywalec forum
Oczywiście że nie wszystkich wsadzam do jednego worka dlatego wymieniłem że to część doradców jest nie kompetentnych ,ale są doradzcy bardzo kompetentni ale ci to przeważnie ludzie kochający to co robią a nie tylko pieniądze które z tego czerpią i nie jednokrotnie doradzają bez interesownie też takich znam i podziwiam ale tych ostatnich jest niestety dużo mniej niż tych pierwszych . Pozdrawiam
jertom / 2007-05-03 14:14 / portfel / Bywalec forum
zgadzam się z tobą w tym temacie pasjonatów tego zawodu jest coraz mniej
LBas / 2007-05-03 23:17 / Bywalec forum
a szkoda bo piękny zawód
jertom / 2007-05-04 11:38 / portfel / Bywalec forum
zgadzam sie z tobą mamy też chyba dwa niedokończone tematy jeden to opłaty nbanku a opłatyTFI a drugi to wyższość parasola nad normalnym TFI w stosunku do opłat belki
zapraszm do dyskusji mój adres jest dostępny
slowikdaniel / 2007-05-03 09:40
Cześć Jertom,

Mam więc pytanie do Ciebie - czy inwestowanie samemu przez mBank jest korzystne (oczywiście zakładam jakąś lekturę przedmiotu i śledzenie trendów etc., czy bardziej opłąca się rozmowa z doświadczonym konsultantem w jakiejś firmie doradztwa finansowego. Jeżęli możesz też powiedzieć coś o tym, w co inwestować obecnie i jakie pieniądze?

Dzięki
jertom / 2007-05-03 14:12 / portfel / Bywalec forum
a dalczego nie jedno i drugie a po wynikach poznasz kto lepszy
widzisz samodzielne inwestowanie wymaga choć podstawowej wiedzy i trochę czasu który musisz na to poświęcić i sadzę że samodzielnie możesz też osiągnąć większe zyski ale też może się zdarzyć że wpodki będą większe i straty duże
doradca przede wszystkim będzie zabezpieczał kapitał a potem dopiero zarabiał czyli zyski mogą być mniejsze ale straty też no chyba że dogadasz się że idziesz na full ryzyko
zawsze można się spotkać i pogadać z doradcą a forme inwestowania i tak wybierzesz sam spotkanie do niczego cię nie zobowiązuje
w co obecnie inwestować
ma pewno wszelkiego rodzaju misie oraz fundusze inwestujące w rynek nieruchomości czy też budownictwa a euro 2012 jeszcze bardziej napędzi koniunkturę
na pewno warto inwestować w znane fundusze akcji arka pionier,legg mason
warto inwestować w tej chwili jeszcze w rynek azjatycki czy też południowo amerykański
możesz sam wybierać fundusze z różnych TFI a jak skorzystasz z doradcy to możesz w ramach jednego programu korzystać z wielu TFI tak np.jest w aegon czy w skandi
kwota jaką podałeś jest całkiem przyzwoita i jeżeli jeszcze do tego będziesz inwestował przynajmniej 10 lat to uzbierasz niezły kapitał
oczywiście zawsze można zainwestować więcej to więcej się zarobi
mruwa / 87.204.69.* / 2007-05-08 00:47
euro 2012 ma na celu podciągnięcie gospodarcze Polski przez Unię. Żeby Polska podołała temu to musi mieć pieniądze na budowe nieruchomości (stadiony hotele restauracje) i dróg. Skąd na to wszystko pieniądze?? - unia przyznała dofinansowanie, ale to za mało. Żeby banki mogły pomóc w tym przedsięwzięciu to też muszą miec skąds pieniądze. Miejmy nadzieje że Polaska - a raczej rząd polski da sobie rade. Pozdrawiam
TiBO / 2007-04-25 00:17
Poza tym LBas, gro ludzi w Polsce nie wie co to jest fundusz inwestycyjny i jak się do tego zabrać żeby cokolwiek zarobić. Spora grupa ludzi nie ma nawet otworzonego konta w banku - choć tutaj to bym nawet ich popierał, bo bank nie dość, że obraca pieniędzmy klientów to jeszcze każe sobie za to płacić.

Chodzi o to żeby każdy mógł zarobić. I ta osoba, która trzymała przez ostatnie 10 lat pieniądze w szufladzie albo na lokacie w banku i ten doradca finansowy, który pokaże możliwości jakie daje aktualnie rynek.

Dlaczego sam nie pieczesz chleba tylko chodzisz do piekarni? No chyba, że się mylę?
LBas / 2007-05-03 23:15 / Bywalec forum
Nawet jak sie samemu nie inwestuje tylko zdaje sie na doradce ,to minimum chociaż wiedzy o funduszach trzeba mieć , żeby na przyszłość nie być zaskoczonym niemiło , a przede wszystkim polecałbym nowym inwestoram wejść do archiwum funduszy i zobaczyć że nie zawsze rosło i trzeba było pare lat żeby fundusze odrobiły strate
maciex / 195.22.117.* / 2007-05-09 22:41
Witam
Właśnie, właśnie dawno tu nie zaglądałem, a widzę sporo ciekawych opinii.
To tak po krótce podsumuję długie (czasem niezwiązane z tematem) wywody kolegów ;)
Co do inwestowania to oczywiście zgodzić się trzeba z tym, że nie wazne gdzie i jak się inwestuje wiedza jest potrzebna! A to radzę czerpać przede wszystkim z portali poszczególnych TFI, poprzeglądać poporównywać, a później zadawać pytania na forach i szukać wsparcia w portalach porównawczych, a wtedy na pewno wybierze się właściwie i osiągnie oczekiwane zyski.
Co do doradców, to zgadzam się, że coraz mnie jest osób, które się znają na tym co robią i naprawdę to lubią, może wynika to z tego, że w ciągu ostatnich paru lat niektóre firmy tak się rozrosły, że biorą pracowników z 'ulicy' i naet ich nie przeszkolą, a tylko nauczą schematu jak szybko sprzedać... ale całe szczęście są jeszcze dobre firmy.
Co do Euro2012 to myślę że może to nie być taki sukces ja mógłby być, dopóki na czele komitetu będzie stał nasz rząd w większości... może powinni postawić na specjalistów (to przypomina sytuację firm doradczych, byle kto zamiast specjalistów i pasjonatów).

A co do pierwszego postu to przy takich wplatach to oczywiście jakieś PSO, tu radzę poczytać na stronach poszczególnych TFI bo niektóre mają całkiem sporo ciekawych planów, np. Union Investment czy CU albo Compensa.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy