Forum Polityka, aktualnościGospodarka

63 zł kosztuje jeden dzień w więzieniu

63 zł kosztuje jeden dzień w więzieniu

Money.pl / 2008-08-05 08:27
Komentarze do wiadomości: 63 zł kosztuje jeden dzień w więzieniu.
Wyświetlaj:
ekkw1724 / 82.152.203.* / 2008-08-05 22:16
Kto takie glupie prawo ustanawia???? Biednemu zawsze wiatr w oczy. a glupi ma szczescie!! A co im zle w wiezieniu?Tyle kasy panstwo da i wszystko na gotowe !!!
Szkoda gadac...
jhfi / 82.29.134.* / 2008-09-21 21:28
proponuje, przestepcow ktorzy popelnili przestepstwo zdrowiu i zyciu zamykac...!!!. Reszte drobnych zlodzieji, prace spoleczne lub grzywne. 63 zlote jest na dzien dzisiejszy a kwota bedzie rosla poniewaz struktury wieziennictwa rozbudowuja sie i trzeba bedzie jakos to utrzymac. kraje cywilizowane np. Anglia zlodzieja sklepowego nie trzyma dluzej niz 3 tygodnie... a pozniej z obrożą wypuszczaja do domu..a u nas.. dostaje 1.6 - 2 lata
"bardzo zadowolony ze swojego pięknego kraju obywatel" / 81.168.247.* / 2008-08-05 20:15
Nie rozumiem! Ktoś robi krzywdę społeczeństwu i w zamian za to, owo społeczeństwo funduje mu 63 zł dziennie by mógł wygodnie wypoczywać przed telewizorem.
Mało tego - jak się obrazi, bo mu za mało miejsca przydzielono, to społeczeństwo dodaje mu 1000zł za każdy przewałkoniony miesiąc.
Ludzie! To Państwo jest chore. My pracujemy po to by zbrodniarze i złodzieje mieli wygodne cele.
No chyba, że Ci co ustanawiają takie prawo myślą o sobie - tak na wszelki, jakby się miał zdarzyć "wypadek przy pracy"
Puki co to jesteśmy fundatorami, nawet ten biedny emeryt też.
"bardzo zadowolony ze swojego pięknego kraju obywatel"
kobieta / 91.196.9.* / 2008-08-05 20:55
Nie ma Pan pojęcia jak łatwo można zostać skazanym na te 63 zł, więc proszę się mieć na baczności..., bo nie tylko zbrodniarze odbywają kary. Życzę szczęścia w naszym pięknym, ale niestety nie całkiem sprawiedliwym kraju!
Przeciwnik płacenia podatku na więzieńnictwo / 81.168.247.* / 2008-08-05 22:12
Domyślam się, że jest Pani zdania: "dajcie mi człowieka, a ja mu paragraf znajdę"
zdradziecki pies / 85.31.233.* / 2008-08-05 18:55
"Raczejjj" ciebie do psychologa bo coś nie masz pojęcia o czym piszesz a kryminałów do roboty i miska zupy-jak na filmach.Więzienie ma być karą a nie wczasami!!!
Raczejjj / 77.253.112.* / 2008-08-05 13:40
A renty jakie państwo polskie (roz)daje na lewo i prawo, ludziom zdrowym i chorym, w zależności od dyspozycji dnia i humoru - to wielokrotność tych 3 mld przeznaczanych na więźniów! Gdzie Rzym, gdzie Krym - panowie redaktorzy z Money.pl !!! Co nie znaczy, że więźniowie nie powinni płacić za swój pobyt w więzieniu albo po oprostu pracować. Z drugiej strony w normalnym kraju nie ma takiego faszystowskiego systemu podatkowego jak w Polsce i skutkiem tego w kryminale siedzą osoby które zalegają z jakimś tam podatkiem, którego w normalnym kraju by nei zapłacili. W więzieniu powinni siedzieć złodzieje i kryminaliści,a nie ludzie, którzy pracują na siebie i nie życzą sobie aby oddawać 75% swoich dochodów faszystowskiemu państwu !
Howard Webb / 2008-08-05 12:37 / Bywalec forum
A ja proponuje otworzyć dodatkowe oddziały więzienne w podziemnych nieczynnych kopalniach i przestrzeni więcej i trudno uciec, a wartownik wystarczy jeden przy każdym szybie, no i pracy nie braknie przy utrzymaniu bezpieczeństwa na dole, a kto by chciał to jeszcze coś ufedruje i zarobi grosza
adam222 / 77.88.184.* / 2008-08-05 21:52
Tylko że prawo skazuje na więzienie a nie pracę. Po za tym warunki odbywania kary nie mogą spowodować pogorszenia zdrowia. Myślę, że lepiej byłoby aby zwolnić część więźniów niż ponosić takie koszty. Oczywiście tych skazanych za nie przestrzegania bandyckiego prawa jakie u nas obowiązuje.
cyna / 83.13.177.* / 2008-08-05 11:07
No.. 63 zł * 31=1953 zł!!!!!!!!!!!!
Tyle mniej więcej zarabiam..
To jakaś paranoja jest.
elkabaska / 79.175.223.* / 2008-08-05 17:17
a ile maja samotni rodzice na dziecko na miesiac?? dali 170 zl i z tego jest na wszystko dla dziecka???
niesamowite / 213.158.196.* / 2008-08-05 16:31
i przyznajesz się publicznie do takiego dziadostwa?
Naukowiec / 212.51.204.* / 2008-08-05 11:33
jestem pracownikiem naukowym Polskiej Akademii Nauk i zarabiam 1280zł miesięcznie!!! 1280zł/31= 41,3zł dziennie!!!! I właśnie to jest następny dowód jak to "państwo" funkcjonuje!!! Rząd ma nas gdzieś bo co z tego jak się będziemy buntować nikomu na nas nie zależy! Tylko bardzo mało osób zdaje sobie sprawy że rozwój nauki przyczynia się do rozwoju państwa! Nic więcej dodać - następny powód żeby się spakować i wyjechać stąd gdzie będzie człowiek szanowany za swoją prace.
zmęczony/a/ / 83.5.89.* / 2008-08-17 15:21
Ma Pan rację , pakować się nawet trzeba.Gdybym miała obecny rozum nawet 10 lat temu dzis nie pamiętałabym ,gdzie na mapie jest RP.Teraz jest juz dla mnie za póżno ,ale jestem pewna,że jeszcze wiele lat upłynie zanim coś w tym naszym kraju zmieni sie na lepsze.Ludzie nauki powinni być doceniani,a młodzież powinna mieć szansę edukacji w normalnych warunkach,gdzie rodziców stać na podręczniki ,rozwijanie zainteresowań i talentów swoich dzieci.
Wsadza się do więzień małych kieszonkowcówl lub niewinnych ludzi ,a wielcy złodzieje chodza po wolności .
--s / 85.89.162.* / 2008-08-05 12:07
Ale brutto, prawda? A tak przy okazji: dlaczego tam jeszcze pracujesz? Dobrym pracownikom naukowym biznes daje większe pieniądze niż uczelnie, no ale skoro sam tak wygrałeś to nie narzekaj
Naukowiec / 85.128.44.* / 2008-08-06 19:49
zajmuje sie biotechnologia, przemysl ktory w polsce ledwo istnieje... wiec niestety nie mam wyboru
astrolog / 2008-08-05 10:46 / Bywalec forum
to się im instaluje telewizory w celach, słownie, czytelnie. Bierzcie przykład z Irańskich więzień - tam jest porządek. Przestępcy wiedzą że źle zrobili. Moi kolesie wybijali szyby żeby pójść do więzienia na zimię. Tak tam jest wygodnie i z*********.
zmęczony/a/ / 83.5.89.* / 2008-08-17 15:24
Człowieku o czym Ty piszesz?
Dołącz do kolesi i walnij w szybkę ,ale główką !
dsdds / 217.74.68.* / 2008-08-05 08:27
Praca za jedzenie, ciuchy i dach nad glowa... czemu by tego nie sprywatyzowac ? Przeciez model businessowy jest idealny ! Jeszcze by poszkodowani co nieco mogli dostac w ramach dodatkowej rekompensaty.
Pilsener / 2008-08-05 08:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Dokładnie, firma wygrywa przetarg na separację jednostek aspołecznych, a gdy jakiś ucieknie to jeszcze z tego tytułu budżet mógłby dostać odszkodowanie. Więźniowie byliby wyzyskiwani, ale czy gorzej niż np. pracownicy marketów? Zasady łatwo ustalić - firma może przejmować np. maks 25% poborów więźnia, a zachęcić więźniów do pracy łatwo - pracujesz, masz większe przywileje. Ja bym jedno-dwa prywatne więzienia chętnie stworzył w ramach eksperymentu, niestety nie mam takich możliwości.
adam222 / 77.88.184.* / 2008-08-05 21:57
Prosta droga do stworzenia łagrów i państwa totalitarnego. Za pisanie głupich komentarzy dwa lata pracy w więzieniu. Rodzinę i krewnych też zamknąć. Tak jak w Chinach.
dwawda / 82.210.146.* / 2008-08-05 09:33
No tak ale Poczta Polska ma 500!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dyrektorów i tu jest ok:? a tacy sami złodzieje jak ci w p********. Polska paranoja.

Nawet Hermaszewski był dyrektorem na poczcie od TERRORYZMU!!! paranoja!!!!!!!!!
Pilsener / 2008-08-05 13:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polsce jest około 50 tysięcy ważnych i intratnych stanowisk rozdzielanych z klucza partyjnego - nikomu to nigdy nie przeszkadzało - bardziej z tym walczyła PZPR niż kolejne rządy po 89. Politycy potrzebują zaplecza i boją się związków zawodowych jak ognia.
Olio / 195.47.239.* / 2008-08-05 10:45
No cóż , w USA chyba większość więzień jest prywatnych. Może oprócz kilku dla niebezpiecznych skazańców. I jakoś od lat to dobrze funkcjonuje.

Wcale nie zwiększał bym załogi więzień , wręcz przeciwnie. Za to dał bym im większą swobodę działania , lepsze zabezpieczenia i broń.... Na zachodzie jednego bloku potrafi pilnować 2-3 strażników i jakoś nic sie nie dzieje...
astrolog / 2008-08-05 10:47 / Bywalec forum
zbrodniarze są rozpieszczani niczym grzeczne dzieci. Żołnierze to również zbrodniarze - tyle że legalnie
Elly / 85.89.191.* / 2008-08-05 22:30
Ciekawa jestem, ile kosztuje jeden dzień w Domu Dziecka?
realista / 89.76.52.* / 2008-08-06 00:03
Ale jak w artykule podano - wiekszosc tej kasy idzie na niemale pensje ! Jesli liczba wiezniow spadnie o polowe to wtedy dopiero wyjda koszty na 1 skazanego :-) Ja bym psow nie wieszal na skazanych - oni nie maja wplywu na ilosc personelu i pensje SW.
jshf / 195.117.22.* / 2008-08-06 04:20
masz racje nie wieszajmy psow coz one winne sam sie powies
diablica / 90.141.40.* / 2008-08-25 19:19
poprostu oczom nie wierze co Wy tu piszecie!! Boże drogi przeciez piszecie o ludziach ktorzy zbłądzili, ja nie pisze o tych najciezszych przestepstwach, mowie o tych lżejszych. Przeciez oni maja prawo w miwre godnie życ mie posiłek, miec w co sie ubrac itd .widze ze wszyscy no moze wszyscy moi przedmowcy sa czysci jak łza, nikt z was nie przeszedł na czerwonym swietle? nikt nic nie zrobił? ponadto wielu wieznow chciało by pracowac ale nie ma pracy dla nich,a jak juz pracuja to albo nieodpłatnie albo za naprawde smieszne kwoty, z czego i tak wieksza czesc jest zabierana na roznego rodzaju rzeczy w wiezieniu wiec taki wiezien pracuje na wiezienie. i ostatnia rzecz ludzie nie przekreslajcie osob ktore kiedys były karane nie wszyscy sa tak zli zeby trzeba było ich potepiac czy wytykac i nikomu nie życze pobytu w tym miejscu aha i zeby była jasnosc nigdy w takim miejscu nie byłam jako wiezien lecz jako osoba odwiedzajaca meza
skazany / 85.145.8.* / 2008-09-07 19:39
63zl bylem w więzieniu prawie 2 lata 6 miesięcy jako tymczasowo aresztowany w areszcie sledczym i 13miesięcy w zakładzie karnym po około 3 miesiacach poszedłem pierwszy raz na swietlice i do biblioteki na 1 godzine na swietlicy byly 2 stoly do tenisa ale nie byllo rakietek i ping-pongów a w bibliotece była umyta podłoga i nie mozna było wejść ZK KŁODZKO pozdrawiam dostałem przez 6 miesiecy 2 koperty i 2 kartki papieru wcześniej pracowalem i zarabiałem około 4000zł brutto miesięcznie i płaciłem podatki z tych 63zł do samego więznia dociera może 4zł dziennie wliczajac jedzenie prąd i ogrzewanie (jeśli w ogóle jest) żaden pracownik więzienia nie kupuje jedzenia do domu jakiś materiałów potrzebnych do remontu mieszkania czy domu tylko bierze to właśnie z "pracy" telewizory owszem są ale to są prywatne skazanych i to jeśli wychowawca,oddziałowy się zgodzą siedziałem w 8osób na około 12-14m2 i w tym był "kacik"-toaleta trzebabylo jesć spać prać suszyć... 8 osób i nie płaczę że było zle i ciężko bo sam doprowadzilem się do tego miejsca chociaż z wielka pomocą innych osób... ale te brednie o telewizorach rarytasach i 63zł dziennie to uszy więdną jest 21wiek elektronika monitoring wystarczy kilka kamer i nie trzeba aż tylu strazników którzy zarabiają po 4000zł brutto i drugie tyle wynoszą z pracy poza pieniędzmi od skazanych za załatwienie różnych spraw w zakładzie karnym we wrocławiu pracowałem dostawałem za prace około 130zł miesięcznie i paczke papierosów dziennie od firmy w której pracowałem nie palę więc za papierosy kupowałem u kucharzy lepsze jedzenie firma płaciła zakładowi karnemu za jednego pracownika około 700zł w ciągu 13miesięcy pobytu uciekło z pracy 3 skazanych z tego 2 złapano w nastepny dzień i jednego po tygodniu a 85% osadzonych chce pracować tylko administracja robi problemy byl przypadek ze więzien za przeklinanie nie dostal pracy nie wyzywanie czy obelgi tylko za to że przeklinał i dostał za to "kwita" w szkole dzieci przeklinają na ulicach... jak w każdej sprawie sa dwie strony medalu więzienia muszą być ale powinna byś do nich trochę trudniejsza droga i same więzienia powinny być bardzie zautomatyzowane bo utrzymanie stu kamer jest tansze od 1 funkcjonariusza który i tak nie jest w stanie nic zrobić... a dla tych co im tak ciężko w zyciu to proponuje zróbcie kominiarki na drutach i latajcie a jak wpadniecie to i tak traficie do lepszego świata i bedziecie mieć 63zł dziennie i zero zmartwień a dla tych co naprawde są nieskazitelni i sumienie im nie pozwala to mogę zatrudnić was w holandii bo jestem własnie tutaj mam firme i w zalezności od posiadanych umiejętności mogę zaproponować od 8 do 14 euro na godzine tylko ze wtedy na innym forum bedziecie płakać o wyzysku polaków itd. płaczek zawsze bedzie płaczkiem a naród polski jest taki ze zawsze narzeka zamiast konstruktywnie myśleć, kara powinna być karą ale niech ludzie wiedzą co naprawde się dzieje i jak jest a pózniej się na ten temat wypowiadają i osądzają innych
Obywatel Płacący Podatki / 83.20.140.* / 2010-01-22 12:06
Każdy p********* więzień powinien zarobić na swoje utrzymanie, gówno mnie obchodzi jak by to zrobił, chociażby wysłać s******** do kamieniołomów albo do kopalni węgla brunatnego i nich na taczkach wożą towar przez 12 godzin na dobę. NIKT NIE KAZAŁ NIKOMU ŁAMAĆ PRAWA!!!! Każdy kto popełnił przestępstwo powinien odpokutować. Nic mnie nie obchodzi że będzie zmęczony, albo coś, jeśli nie zarobiłby na swoje utrzymanie podczas wykonywania kary powinien otrzymać rachunek z więzienia i spłacić go po wyjściu, np. odciągając mu z wypłaty lub odebrać majątek który posiada. To jest śmiech na sali że na dzieci w domach dziecka, które znalazły się tam z nie swojej winy, wydaje się mniej niż na p*********** więźniów, którzy żyją z naszych podatków!!!!!!!!!
klotka / 87.206.225.* / 2008-11-27 23:21
brawo

2008-09-07 19:39:26 | 85.145.8.* | skazany
63zl bylem w więzieniu prawie 2
lata 6 miesięcy jako tymczasowo
aresztowany w areszcie sledczym i
13miesięcy w zakładzie karnym po
około 3 miesiacach poszedłem
pierwszy raz na swietlice i do
biblioteki na 1 godzine na
swietlicy byly 2 stoly do tenisa
ale nie byllo rakietek i
ping-pongów a w bibliotece była
umyta podłoga i nie mozna było
wejść ZK KŁODZKO pozdrawiam
dostałem przez 6 miesiecy 2
koperty i 2 kartki papieru
wcześniej pracowalem i zarabiałem
około 4000zł brutto miesięcznie i
płaciłem podatki z tych 63zł do
samego więznia dociera może 4zł
dziennie wliczajac jedzenie prąd i
ogrzewanie (jeśli w ogóle jest)
żaden pracownik więzienia nie
kupuje jedzenia do domu jakiś
materiałów potrzebnych do remontu
mieszkania czy domu tylko bierze
to właśnie z "pracy" telewizory
owszem są ale to są prywatne
skazanych i to jeśli
wychowawca,oddziałowy się zgodzą
siedziałem w 8osób na około
12-14m2 i w tym był
"kacik"-toaleta trzebabylo jesć
spać prać suszyć... 8 osób i nie
płaczę że było zle i ciężko bo sam
doprowadzilem się do tego miejsca
chociaż z wielka pomocą innych
osób... ale te brednie o
telewizorach rarytasach i 63zł
dziennie to uszy więdną jest
21wiek elektronika monitoring
wystarczy kilka kamer i nie trzeba
aż tylu strazników którzy
zarabiają po 4000zł brutto i
drugie tyle wynoszą z pracy poza
pieniędzmi od skazanych za
załatwienie różnych spraw w
zakładzie karnym we wrocławiu
pracowałem dostawałem za prace
około 130zł miesięcznie i paczke
papierosów dziennie od firmy w
której pracowałem nie palę więc za
papierosy kupowałem u kucharzy
lepsze jedzenie firma płaciła
zakładowi karnemu za jednego
pracownika około 700zł w ciągu
13miesięcy pobytu uciekło z pracy
3 skazanych z tego 2 złapano w
nastepny dzień i jednego po
tygodniu a 85% osadzonych chce
pracować tylko administracja robi
problemy byl przypadek ze więzien
za przeklinanie nie dostal pracy
nie wyzywanie czy obelgi tylko za
to że przeklinał i dostał za to
"kwita" w szkole dzieci
przeklinają na ulicach... jak w
każdej sprawie sa dwie strony
medalu więzienia muszą być ale
powinna byś do nich trochę
trudniejsza droga i same więzienia
powinny być bardzie
zautomatyzowane bo utrzymanie stu
kamer jest tansze od 1
funkcjonariusza który i tak nie
jest w stanie nic zrobić... a dla
tych co im tak ciężko w zyciu to
proponuje zróbcie kominiarki na
drutach i latajcie a jak
wpadniecie to i tak traficie do
lepszego świata i bedziecie mieć
63zł dziennie i zero zmartwień a
dla tych co naprawde są
nieskazitelni i sumienie im nie
pozwala to mogę zatrudnić was w
holandii bo jestem własnie tutaj
mam firme i w zalezności od
posiadanych umiejętności mogę
zaproponować od 8 do 14 euro na
godzine tylko ze wtedy na innym
forum bedziecie płakać o wyzysku
polaków itd. płaczek zawsze bedzie
płaczkiem a naród polski jest taki
ze zawsze narzeka zamiast
konstruktywnie myśleć, kara
powinna być karą ale niech ludzie
wiedzą co naprawde się dzieje i
jak jest a pózniej się na ten
temat wypowiadają i osądzają
innych
praktyk prawa / 83.7.58.* / 2009-02-03 21:33
Wieszość wpisów pochodzi od ludzi, którzy albo nie wiedzą co piszą , albo piszą by zabłysnąć. Tacy włąsnie ludzie zawzięci, rzekomi katolicy w niedzielę do kościoła na pokaz, a po mszy chętnie by drugiemu nóż wpibli w serce za to ze ma lepiej niż oni. A ciekawe jakie byłoby ich zachowanie i słowa, kiedy w zakłądzie karnym zamknięto by jednego z najbliższych członków ich rodziny, wówczas nie byłoby ich tutaj. Więzienie ma służyć resocjalizacji , a niestety dzięki systemowi służy demoralizacja. Wystarczy zwolnić mniej groźnych przestępców i zwolnić cele dla przestępców groźnych i recydywy, wówczas w kraju byłoby mniej groźnie. Zasad winna byc prosta ;
Ukradłeś bracie to odpracuj i zwróć , napraw szkodę. Nie płacisz alimentów, trudno nie bedziesz jeździł autkiem zakupionym na kolegę lubciotkę,
Większość osób wpisujących nie ma zielonego pojęcia o systemie penitencjarnym oraz o rzeczywistych warunkach pobytu ludzi skazanych. Polacy jako katolicy, zawzięci , powinni wreszcie zauważyć że skazany tez jest człowiekiem i nie można go obskubać z całej godnosci i warunków , tylko dlatego ze popełnił w życiu błąd. Ale jak chcesz bracie poznać polaka, zerknij na jego zachowanie , odpowiedź sama zostanie udzielona. Mściwy i zawistny naród.
J.P. II człowiekowi który chciał go zabić, wybaczył, dla polaków to słowo jest bardzo obce.

Szkoda słów i czasu na polemikę. Skazany masz świętą rację.
mam wyj...ne / 89.67.133.* / 2013-01-04 21:19
nawet tego nie czytam. popełniłeś przestojowemu idź siedzieć ale na za podatki. Zdychaj z głodu, z choroby nie ważne ale nie żryj naszych podatków nie zasługujesz. jesteś ścierwem i niewartym tego margines. szlak mnie trafia kiedy zamykają jakieś szpital bo niema kasy a ty j****** macie co żreć.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy