8.VI-12.VI

tedchom / 2009-06-06 00:17
ja póki co to siedzę w wigu i zobaczymy co będzie dalej jeden z znanych mi analityków uparcie twierdzi, że dojdziemy jeszcze dużo wyżej i też teoretycznie ma rację pożyjemy zobaczymy .
na razie jesteśmy na plus pozdr.
Wyświetlaj:
lukaszn19 / 2009-06-12 20:04 / Tysiącznik na forum
co do samego euro na forex gram na te RGR i na spadki, jak tylko troche rosnie kupuje i czekam na down
Zeus52 / 2009-06-12 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i na edku nie tylko my nie znaleźliśmy na dziś rozstrzygnięcia...tak mu już pozostało,ni w tę ni w tamtą stronę. Choć sprawiał takie wrażenie,jakby chwilowo(intraday)miał zamiar podskoczyć.
lukaszn19 / 2009-06-12 17:58 / Tysiącznik na forum
cos sie nie tak mi dziala z komentarzami nie moge skomentowac pod wpisem tylko wyrzuca moje wypowiedzi na sama gore .....????
Zeus52 / 2009-06-12 18:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i dobrze,bo na górze zawsze luźniej. A złoto naruszyło linię szyi takiej brzydkiej lokalnej formacji...o to Ci chodziło? Może to tylko naruszenie.
lukaszn19 / 2009-06-12 18:54 / Tysiącznik na forum
oczywiscie o RGR chodzi na zlocie, tydz. byla wyksztalcila sie malutka formacja RGR widoczna tylko na 4h wykresie (ktore jest teraz glowa wiekszej RGR)i sledze na biezaco duza RGR i wedlug mnie juz linia szyji padla, a godz. temu byla proba wybicia jednak pare minut temu wykres wrocil pod linie szyji, jes to formacja widoczna na wykresie dziennym, a wiec do calkowitego potwierdzenia przydala by sie dzienna swieca przecinajaca korpusem ta formacje a nie tylko knotem, na dodatek linia szyji poktyla sie z 38% fibo. i linia trendu wzrostowego ostatniego miesiecznego ruchu wzrostowego i jest to wszystko b.bliskie "padniecia" mimo iz jest to naprawde potezne wsparcie
Zeus52 / 2009-06-12 19:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyślę Ci coś niezwiązanego z gieldą. Tak,dla odprężenia. Znalazłem coś fajnego(moim zdaniem). Może Ci się spodoba. Posłuchaj.
Zeus52 / 2009-06-12 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to widzę na wykresie świecowym daily,ale dorysowuję sobie(wirtualnie,w myśli)obecne ceny. Faktycznie,przy tak krótkim okresie budowy formacji jednodniowe naruszenie linii szyi ma duże znaczenie i trudno liczyć na powrót. Trzeba będzie to traktować jako przebicie. No chyba,że jeszcze dzisiaj zawalczy,ale z tego,co piszesz,raczej ciężko będzie. Pozostaje spoglądać na niższe wsparcia. To może nie być tak nisko. Jaki zakres formacji...taki spadek. XAU około 145-6p. Do 140p.(opisywałem gdzieś tu,dużo niżej) jeszcze trochę zostało. To by mogło się zgadzać z gold.
lukaszn19 / 2009-06-12 19:16 / Tysiącznik na forum
no to jako ciekawostke podam by przyjrzec sie uwarznie wykresowi eurousd 4h jak ktos ma mozliwosc i dziennemu, ciekawe kto zgadnie co tam jest widoczne
max1224 / 2009-06-12 19:43 / Tysiącznik na forum
tak dla przypomnienia

2009-06-09 00:41:31 | max1224 [ Tysiącznik na forum ]
no i jeszcze niepokojąco wygląda sytuacja samego edka rzut oka na wykres 10 dniowy
,miwesięczny i 5m-czny (fraktale)
lukaszn19 / 2009-06-12 19:51 / Tysiącznik na forum
na euro rowniez pojawil sie niepokojacy wzrost wolumenu podczas spoadku 3 dni temu
lukaszn19 / 2009-06-12 19:52 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID396524&cmd=show[s168553230]&disp=P
privy / 2009-06-12 19:23 / Tysiącznik na forum
Dzienny jest bardzo wymowny, a H4 to dwa w jednym jak nie przymierzając pewien szampon :))). Jak dojdzie do materializacji to chyba zaczniemy zjazd na giełdach i towarach.
Zeus52 / 2009-06-12 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spojrzałem na daily...to prawe ramię jest jednak dużo wyższe od lewego. Natomiast dzisiaj intraday(interwał 15min ze stook)wygląda jakby euro miało zamiar pójść ostro w górę. Może się mylę,ale tak mi się wydaje,że to konsolidacja przed wzrostem euro??
lukaszn19 / 2009-06-12 19:43 / Tysiącznik na forum
ja licze na to samo co na zlocie, ale zob. dzis raczej na edku sie nie rozstrzygnie to chociarz licze ze na zlocie sie wyjasni i do tamtego wykreu z rentownoscia mozna dorzucic Dji , tez pokrywa sie w ciekawy sposob http://stockcharts.com/charts/performance/perf.html?$TNX,$FVX,$TYX,$dji
Zeus52 / 2009-06-12 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chciałbym w tej chwili obstawiać niczego na edku,póki się nie wypełni jedna z możliwości. Tak upraszczając,czy teraz mamy konsolidację przed wzrostem,czy calość sesji potraktować jako tworzenie się prospadkowej chorągiewki? Musi przekroczyć odpowiednie poziomy,żeby to rozstrzygnąć. A wiesz,co to była za piosenka? Z jakiego musikalu? Akurat znam,bo mieszkając koło Gdyni,mam blisko doTeatru Muzycznego. Ta sztuka była kiedyś u nas grana,na małej scenie.
lukaszn19 / 2009-06-12 19:58 / Tysiącznik na forum
ta ktora mi wyslales? nie mam pojecia ?
Zeus52 / 2009-06-12 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Musikal Harveya Schmidta "The Fantasticks" do słów T.Jonesa. Coś,jakby współczesna wersja"Romea i Julii",ale z pozytywnym zakończeniem." Try to Remember,The kind of September. When life was slow,And though so mellow. Try to remember The kind of september..." U nas była oczywiście polska wersja. Tłumaczenie W.Młynarski,a znana w wykonaniu Edyty Geppert pt."Echo".
lukaszn19 / 2009-06-12 20:20 / Tysiącznik na forum
fan klasyki, dobre dla uspokojenia emocji i zebrania mysli
Zeus52 / 2009-06-12 20:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,niektóre melodie pozostają gdzieś w głębi duszy. Już sam fakt oglądania tego na scenie,na żywo przyprawia o dreszcz emocji. Ale to także skojarzenia po prostu z życia. A tu nagle słyszysz melodię podczas reklamy,jakiejś kawy,czy innego badziewia i po prostu wymiękasz...muzyka...słowa... Chyba się rozklejam. Ponieważ wiedziałem,czego szukać..więc raz,dwa znalazłem,a jak znalazłem,to podzielę się. A co mi tam.Na ra
lukaszn19 / 2009-06-12 19:32 / Tysiącznik na forum
tez mam to swiadomosc jednak licze na przeciagniecie w czasie, a moze nawet oderwanie sie gield od walut, z towarami to raczej bedzie przechlapane ale tez po pewnym okresie dopiero
privy / 2009-06-12 19:41 / Tysiącznik na forum
Jest taka możliwość. Dolar może po prostu umacniać się z innych powodów niż dotychczas. Wcześniej jako tzw. bezpieczna przystań teraz jako oczekiwanie wzrostu stóp. Od kwietnia można zauważyć pewny wzrost autonomii indeksów w stosunku do wahań EDka. Co do towarów to chyba nie przejdzie bo by to oznaczało wzrost inflacji w skali globalnej w warunkach jakby nie było recesyjnych.
lukaszn19 / 2009-06-12 17:53 / Tysiącznik na forum
dzis b.pozytywnie zaskoczyl mnie wig20 i ten duzy wzrost w koncowce, chyba jednak Ci co obwiescili "polapke" na wig20 maja czego teraz rzalowac (jezeli dobrze pamietam to chyba sugestie cytowane o polapce glownie z serwisu "funduszowych",chyba maja nauczke by sie troche przylozyc do tego co robia), przez te 3 tyg. mozna bylo niezle zarobic na polskiej gieldzie i nikt nie powiedzial ze to koniec, a w razie zmiany na wig20 zawsze powinno cos zostac zysku i pozostanie dalej jest dosc komfortowa sytuacja mimo wszystko ;)
lukaszn19 / 2009-06-12 17:27 / Tysiącznik na forum
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1,85951,6714165,Proba_przemytu_amerykanskich_obligacji_o_wartosci___.html

ktos niezla kase wtopil
Zeus52 / 2009-06-12 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprawdziłem wykres rentowności 10 latek. 3,77%...korekta jakby zatrzymała się na górnym ograniczeniu wcześniejszej luki hossy(3,72-3,77%).
lukaszn19 / 2009-06-12 17:56 / Tysiącznik na forum
to teraz czekamy na ruch zlota i to co ewentualnie pociagnie za soba
Zeus52 / 2009-06-12 18:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli porównać do tego rentowności papierów długoterminowych,np ostatnia sprzedaż 30latek była przy rentowności bodajże 4,8%,to taka stroma krzywa w jako takich normalnych warunkach zapowiadałaby silną hossę w przyszłości.(to wypowiedź ze strony,którą podałeś,jednak autorka zastrzega się,żeby jednak nie traktować tego,jako pewnik. Sądzę,że obawia się iż to wynika z braku zaufania do rządu U.S.A. Z resztą spotkałem się ze zdaniem,ogólnie znanego analityka,który ostrzega właśnie przed czymś przeciwnym. Że dalszy wzrost rentowności może zapowiadać,owszem silną,ale katastrofę dla gospodarki. Z resztą,jego uzasadnienie,zbyt rozległe,żeby je tu opisywać wygląda na bardziej umotywowane.
lukaszn19 / 2009-06-12 18:39 / Tysiącznik na forum
rentownosc w gore = inflacja w gore a wiec wszystkie towary w gore, czyli nie za dobrze dla gospodarki dlatego juz widac zee FED cos kombinuje z ta rentownoscia
Zeus52 / 2009-06-12 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podwyżki stóp?
u2mart / 2009-06-11 20:42 / Tysiącznik na forum
Ale u Janków ciekawie jak już dawno nie było.
Ciekawe czy się utrzymają czy też znowu jakiś cudofixing będzię na koniec.
No i wie ktoś może jaki wolumen u nich???
privy / 2009-06-11 21:56 / Tysiącznik na forum
Boczniaka ciąg dalszy. Kolejny odcinek mody na sukces.
u2mart / 2009-06-11 21:58 / Tysiącznik na forum
Myślisz że jeszcze będą próbować czy już mają dość )
No i co kolega myśli o dolarze na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć ?
privy / 2009-06-11 22:43 / Tysiącznik na forum
Pewnie, że można wiedzieć. Przede wszystkim zielony jest jak na razie w głównym trendzie spadkowym do złociszcza. Pojawiają się jednak pierwsze symptomy możliwego odwrócenia tego trendu. Była taka okazja parę dni temu, nie wyszło. Następna nie sądzę by zjawiła się jutro więc pewnie w przyszłym tygodniu. Na razie jednak trzeba traktować to w kategoriach symptomów możliwego odwrócenia, ale wygląda to całkiem całkiem. Myślę jednak, że takie trwalsze przejście na wzrost dolara nastąpi z końcem obecnego odbicia na giełdach, a te na razie samo nie wie co ma ze sobą zrobić.

Czy będą próbować? Nie wiem. Wykres DJ nie daje odpowiedzi, ma jednak coraz miej miejsca na pseudo ruchy i trzeba będzie zdecydować. Jeśli zbliżające się dywergencje mają się wykształcić i zadziałać to na podskok w górę mamy coraz mniej czasu - jakiś tydzień może półtora. Jeśli nie, to wcześniej czy później pójdą w górę. Sądzę zatem, że najbliższe 2 tygodnie dadzą nam odpowiedź co do powrotu do spadków.
max1224 / 2009-06-12 00:19 / Tysiącznik na forum
dj nie daje ale za to s%p siadł dokładnie na oporze zamieniając go w wsparcie ciekawe czy wytrzyma ewentualny test w końcu opór padł za ósmym razem a to coś oznacza
Zeus52 / 2009-06-12 16:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
O wsparciu trudno mówić. To za mało wyraźne było,w granicach błędu. Za to powstała nieładna świeca. Możliwe,że dzisiaj wreszcie rozstrzygnie się kierunek jazdy. Dolar natomiast na razie jest trochę dziwny. Rentowność 10 latek spadła,więc dolar do euro też powinien,a tymczasem mamy coś odwrotnego.Inna sprawa,że rentowności obligacji należała się zapowiadana niewielka korekcinka...i chyba dziś się może zakończyć,co może oznaczać marsz dolara w górę już w przyszłym tygodniu.
lukaszn19 / 2009-06-12 17:10 / Tysiącznik na forum
rentownosc obligacji troszke spadla, ale to naprawde troszke w porownaniu z tym co uroslo od poczatku marca,a co do dolara to tez zaczynam widziec pozytywne syg. zarowno na zlocie, ktore zazwyczaj podaza odwrotnir do usd i wlasnie na rentownosci obligacji http://stockcharts.com/charts/performance/perf.html?$TNX,$FVX,$TYX na tej stronie gdzy zmniejszymy wykres do okolo 70 dni (paskiem na dole mozna zmniejszyc i zwiekszyc okres, automatycznie ustawia sie na 200 days i nie widac tego co chce przekazac) i widac wyraznie iz rentownosc 5 letnich papierow zaczela rosnac szybciej niz rentownosc 30 letnich co jest syg. iz FED zaostrzyl w tym okresie polityke pieniezna co moze doprowadzic do wzrostu stop % na co z pewnoscia zareaguje usd jednak to dziala z pewnym opoznieniem (ogolnie rzecz biorac gdy rentownosc obligacji rosnie to rosnie inflacja,a zaostrzenie politki pienie. i wzrost stop % prowadzi spadku inflacji) jednakze jezeli chodzi o samego usd to warto obserwowac zachowanie sie zlota, na ktore usd reaguje troche szybciej, zwlaszcza ze po niemal tyg. na zlocie jest niemalze ukonczona b.negatywna formacja,
privy / 2009-06-12 18:31 / Tysiącznik na forum
Ciekawe porównanie. Ja ten pasek przeciągnąłem na maxa w drugą stronę i nasuwają się również ciekawe wnioski. Co o tym sądzisz, chodzi o wzajemne położenie owych rentowności?
lukaszn19 / 2009-06-12 18:39 / Tysiącznik na forum
priv mozesz rozwinac troche swoja mysl
privy / 2009-06-12 19:14 / Tysiącznik na forum
Układ rentowności od góry 5/10/30 w 2000 roku i podwójny szczyt na 5Y. Podobny lecz nieco rozciągnięty układ w 2006/2007. W 2003 roku i obecnie układ jest 30/10/5 z wyraźnym odchyleniem 5Y in minus. Wszystkie te momenty z ich układami dawały punkty zwrotne na giełdach. Obecnie być może utworzy się to co było w 2003 roku czyli ORGR na 5Y i...no właśnie.
lukaszn19 / 2009-06-12 19:22 / Tysiącznik na forum
priv niezle!!! tylko ze brakuje ramienia jeszcze i te brakujace ramie gdyby mialo sie zamiar tworzyc moglo by sie zgrac ze zlotem, a wiec rentownosc w dol troszke inflacja w dol i zloto w dol, ale to luzne mysli choc uwaga priva niezwykle ciekawa
Zeus52 / 2009-06-12 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest właśnie ta krzywa rentowności(o której wspomniałem wyżej). Krzywa pokazująca,jak zmienia się stosunek rentowności papierów długoterminowych,do rentowności papierów o krótszym terminie zapadalności. Jeśli idzie w górę,to szykuje się przełom na giełdach(hossa). Ale,jak zaznaczają analitycy(także ta ze strony,którą podałeś) w obecnej sytuacji zadłużenia rządu(programy pomocowe) należy traktować to ostrożnie. To może być obosieczny miecz. To,że zwykle tak bywało,nie oznacza,że tak być musi.
Zeus52 / 2009-06-12 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego napisałem "korekcinka"...to tak w porównaniu do tego wcześniejszego Mount Everestu. Ale zdaje się,że powinna być już na wsparciu...nie sprawdzałem
lukaszn19 / 2009-06-12 17:13 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID396524&cmd=show[s121123287]&disp=P kolejnym waznym czynnikiem jest ogromne zainteresowanie obligacjami rzadowymi
Zeus52 / 2009-06-12 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popyt na 30latki przewyższył 2,8 raza podaż. Ale przy wysokiej rentowności. Ze złota jakiś czas temu zrezygnowałem(na jakiś,na razie nieokreślony bliżej termin),ale też uważam,że warto obserwować.
tedchom / 2009-06-12 01:10 / Tysiącznik na forum
tutaj wpaść i co nieco się dowiedziecć bo jakoś z czasem krucho dzięki za komentarze pozdr.
u2mart / 2009-06-11 23:48 / Tysiącznik na forum
Dziękuję za info i pozdrawiam
max1224 / 2009-06-10 17:07 / Tysiącznik na forum
zagrywka pod beżową księgę ??
###_maciejk / 2009-06-10 21:24 / Bywalec forum
max, jak decyzja na dziś bo zbliża się 21.30 ???
u2mart / 2009-06-10 20:17 / Tysiącznik na forum
No księga raczej nie wniosła nic nowego do ogólnego obrazu jakim jest recesja więc co sądny dzień jutro ???
LdN / 2009-06-10 22:28 / Bywalec forum
Zamknięcie w USA wcale nie wygląda tragicznie. Wlaściwie to nawet nieźle jak na obecną sytuację. Jeszcze wszystkie drzwi są otwarte.
privy / 2009-06-10 23:35 / Tysiącznik na forum
Wynik często jest kwestią drugorzędną. Liczy się głównie charakter przebiegu sesji. Ten jest pozytywny.
myfa / 2009-06-10 19:20 / Bywalec forum
ciewake co janki pokaza pod koniec sesji bo cos mi sie wydaje ze moga sie wyciagnac w gore
LdN / 2009-06-10 19:17 / Bywalec forum
No to teraz będzie ciekawie. WIG20 od dołka urósł o połowę. Właściwie to już hossa tylko podstaw nie widać. Teoretycznie inwestorom powinna zapalić się lampka KUPOWAĆ !! TANIEJ JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE !!, ale jakoś nie bardzo w to wierzę.
privy / 2009-06-10 12:56 / Tysiącznik na forum
Żegnamy pomału tygodniową MA50. Jeśli przeżyjemy dywergencje na STSie to pojedziemy jeszcze do góry i to całkiem całkiem.
u2mart / 2009-06-09 20:16 / Tysiącznik na forum
Powiem Wam coś w tajemnicy.
Męczą już mnie te Janki. Podchodzą do tego jak pies do jeża bo nie wiem jak to mam inaczej określić.
Rozumiem że nie ma żadnych istotnych impulsów które by popchnęły ich w którąś stronę.
No ale żeby tydzień góra-dół to można było spokojnie przespać ich sesję )
No a co do walut to chyba jednak dolar ma szansę zejść jeszcze do 3.10 co by kupić troszkę taniej.
Dziś zleciłem następny zakup więc cena powinna być ładnie uśredniona.
Jeszcze żeby euro zjechało do 4.40 i bez wahania kupię euroobligację bo napewno wróci szybciutko na przynajmniej 3. 60 jak tylko zaczną się giełdy korekcić.
No a przynajmniej mam taką nadzieję
Ogólnie nuda bo mój Allianz Akcji Plus wykazuję bardzo małe zmiany
A co sądzi reszta o walutach, giełdach, Jankach i naczelnym hamulcowym wigusia
Chętnie poczytam bo na notowaniach Janków idzie usnąć )
privy / 2009-06-09 21:12 / Tysiącznik na forum
Badają siłę podaży i usypiają. W ten sposób dają sporo czasu na zajęcie niewłaściwych pozycji, no bo skoro nie chce przebić... Może też nastąpić ruch w dół, bo są gracze łapiący trendy boczne i operują na bandach kanału. Kierunek wybicia jest w takich wypadkach nieznany bo prawdopodobieństwo jest niemal identyczne (nieznacznie większe up) - zależy na której bandzie kto operuje, a tego się nie wyłapie.
u2mart / 2009-06-09 20:20 / Tysiącznik na forum
A no i jeszcze jedno
Zeusie bo czytałem że siedzisz już troszkę w róznego rodzaju pieniężnych denominowanych w usd i euro. Można wiedzieć jaki procent portfela tam zarzuciłeś?
Zeus52 / 2009-06-12 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chciałem podawać,bo jeśli popełniam błąd,to po co ktoś jeszcze ma stracić. Ale odpowiem,z powyższym zastrzeżeniem,że może to błąd. Mam prawie wszystko w fundach walutowych,obligacji i pieniężnych(od dziś,bo dziś realizacja sprzedaży SCH1 i resztki ML5 jaka mi została). Z tym,że ponad 50% to JPM3,a ten też w razie wzrostów potrafi przebić,lub wyrównać ewentualnie spadającego dolara. Jest dość stabilny, w porównaniu,jeśli chodzi o stopę zwrotu w każdych warunkach. Biorę realną stopę zwrotu,a więc fund+dolar. W razie pomyłki,jak znalazł. Żadna jazda w górę mi nie ucieknie. Najwyżej mniej zarobię,niż na typowo akcyjnych.
u2mart / 2009-06-12 22:45 / Tysiącznik na forum
A dopuszczasz możliwość zjazdu zielonego w okolice wsparcia na 2.90 czy raczej mało realne.
I co myślisz o następnym tygodniu. Jest szansa że po 3 wiedzmach gruby w końcu wezmie s-ki i skończą się te wzrosty.
Bo w takim tempie to do końca roku byłoby i 4000 ))))
Zeus52 / 2009-06-13 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po to właśnie,w razie Niemca jest JPM3.Najczęściej przy zjazdach dolara on,to wyrównuje,lub nawet przebija. Z tym,że czasami ma kilkudniowe nieduże realnie spadki i wymaga czasami troszeczkę cierpliwości. Market Neutral to strategia wykorzystująca niekonsekwencje rynku. Zdarza się,że spółki niedowartościowane nie chcą rosnąć,a przewartościowane spadać. Także poszczególne sektory. Ale to nie trwa dlugo. Po prostu,jak się wchodzi w JPM3,to trzeba cierpliwie poczekać na efekt,ale ten nadchodzi szybciej niż w akcyjnych,choć nie w takim wymiarze. Bardziej sklaniam się jednak ku wzrostowi dolara,a zwlaszcza do złotówki. Złotówka jednak jest i chyba pozostanie słaba przynajmniej do rewizji raportu o PKB za 1 kw. i nowelizacji budżetu w lipcu. Chwilowe wahania mnie tak bardzo nie interesują. Nie gram na foreksie,tylko siedzę w fundach,a tu ważna jest wartość dolara za tydzień,czy dwa,a nie,czy dziś,lub jutro spadnie. No,a wygasanie kontraktów...sam wiesz,czym to pachnie. Jednak bez przesady. W grudniu też spodziewaliśmy się pogromu. W kontraktach był zaangażowany duży kapitał i nic z tego nie wyszło. Rolowanie na marzec. 10 nieudana próba przebicia 944p. na S&P500...bo jest nieudana. To tylko nieznaczne naruszenie. Przy takim oporze 1p. przebicie nie może być traktowane inaczej. Powinno być co najmniej 1-2%,a nie 1-2 punktowe. Na dodatek potwierdzone. Dlatego taka niepewność. Pomógł indeksom spadek rentowności obligacji. Jednak ten został zatrzymany na krawędzi luki hossy. Możliwa jest jednak jeszcze dalsza korekta rentowności,zwłaszcza,że przyszły tydzień jest wolny od aukcji obligacji. Jednak FED zdaje się,że nie ma zamiaru przeznaczyć większych środków na skup obligacji...to działa na minus dla rynków akcji. Już widać pierwsze negatywne oznaki,jak zmniejszenie reflnansowania kredytów,a także poważny wzrost ceny kredytów hipotecznych z powodu wysokich stóp rynkowych(rentowność obligacji). To zła wróżba na przyszłość. Do tego wzrost importu...czytaj: cen importu. Z powodu wzrostu cen surowców,jak m.innymi ropy. A nie jako efekt działań pomocowych rządu. To grozi inflacją,więc FED powinien myśleć o podniesieniu stóp procentowych,ale tego zrobić nie może,bo jak wyżej,już są kłopoty z kredytami. Robi się jakieś błędne koło. Dlatego,choć taka różnica pomiędzy rentownością obligacji długo-,średnio-,a krótkoterminowymi zwykle jest pozytywnym objawem,ale to może się tym razem nie sprawdzić. Nie wiem,co dalej. To staje się już męczące.
tedchom / 2009-06-13 11:44 / Tysiącznik na forum
tak się zastanawiam czy nie wejść w ml5. Złoto w %r weszło w zakup jeszcze trochę a na macd też będzie sygn kupna zobaczymy co przyniesie przyszły tydzień
Zeus52 / 2009-06-13 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Łukasz pisał o przełamaniu linii szyi na lokalnej RGR na gold,więc może jeszcze polecieć. Przy takiej lokalnej formacji może zatrzymać się przy 920. Może go nawet naruszyć. To by pasowało do XAU na 140p.Dla XAU wskaźniki wyglądają podobnie. Zobaczymy. Zawsze można wchodzić stopniowo,albo jeśli ktoś zostawił coś w ML5 na zaczepnego...mam jakoś poniżej 1%.(z ostatnich niecałych 10% sprzedałem 90%). Ale na razie poczekajmy,jak sytuacja się rozwinie.. Równie dobrze ta korekta może potrwać...edek.
tedchom / 2009-06-13 12:05 / Tysiącznik na forum
oj jednak nie za wcześnie patrzyłem na %r dzienny nie tygodniowy
Zeus52 / 2009-06-13 12:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie szkodzi,to się zdarza. Czasami także różne pomyłki,przejęzyczenia...każdy i tak wie o co chodzi i z czego wynikły,a w razie czego sprawdzi przed decyzją.
max1224 / 2009-06-13 15:41 / Tysiącznik na forum
reasumując Waszą wczorajszą dyskusję edek tuż przed korektą spadając wywinduje dolara a pociągnie za sobą surowce a te z kolei giełdy w pierwszej kolejności te surowcowe a w ślad za nimi pozostałe a wszystko w rytmie 10 latek i to wygląda na najbardziej prawdopodobny scenariusz ??
PS. jeśli coś nie tak odczytałem to proszęo sprostowanie
lukaszn19 / 2009-06-13 18:46 / Tysiącznik na forum
problem w tym jaki zakres czasowy, ustawia sobie analizujacy, dwie osoby moga pisac to samo o tym samym, ale miec na mysli inne wymiary czasowe wtedy cel kazdego jednego i zalozenia sa zupelnie inne
u2mart / 2009-06-13 16:57 / Tysiącznik na forum
Czyli że pozbywacie się powoli akcyjnych czy jeszcze czekacie.
Bo mój Allianz Akcji Plus jest tak stateczny że zmiany zachodzące w nim są minimalne a czas odkupienia prawie tydzień.
No i Max jak ty zaopatrujesz się na zielonego ?
Myślisz że spadnie jeszcze niżej??
Mi się wydawało że 3.10 to jest max co go może spotkać ale pewna Pani od Kinii ( zainteresowani powinni wiedzieć o kogo chodzi )))) czeka na dolca koło 3 zeta
u2mart / 2009-06-09 20:22 / Tysiącznik na forum
No i secundo jeszcze
Oglądał ktoś mecz bo słyszałem że masakra jakaś była ?
max1224 / 2009-06-09 15:56 / Tysiącznik na forum
wsparcie trzyma
a dzisiejsza sytuacja to dobry obrót sprawy my jesteśmy w połowie drogi do oporu a janki po raz kolejny podchodząpod opór w razie niepowodzenia cofniemy się pod wsparcie a jak u nich będzie sukces to nas nic nie powstrzyma w każdym razie będzie ciekawie
PS. pułapka jest na pewno tylko pytanie na czym ustawiona na walutach, giełdach, czy surowcach, a może obligacje? miłej zabawy deszyfranci pozdr;-))
Zeus52 / 2009-06-09 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chciałem wrócić do XAU,a właściwie ML5,bo przynajmniej jakościowo ML5=XAU(ilościowo pewnie nie,ale zawsze dość duże podobieństwo).Otóż,gdyby ktoś przyjrzał się wykresowi XAU,to z łatwością mógłby wyrysować pierwotny kanał wzrostowy,do maja,a następnie przyspieszony kanał wzrostowy od początku maja. Wykres XAU cały miesiąc poruszał się dotykając górnego ograniczenia tego kanału. Jednak w piątek przebił linię trendu,wybijając się tym samym dołem z kanału. To,co działo się wczoraj i dzieje dzisiaj można więc traktować,jako typowy ruch powrotny,gdyż jak dotąd nie udaje mu się zanegować sygnału sprzedaży. Ta wczorajsza świeca-młotek,owszem byłaby O.K.,gdyby nie to,że wskaźniki,jak np.STC nie uprawniają do poważnego jej traktowania. Także MACD,o czym było już pisane,wygląda bardzo źle. Coraz bardziej rozchodzące się linie fast i slow,co wyraźnie pokazują histogramy,nie mówiąc już o wcześniejszej potrójnej dywergencji...jest to doskonale widoczne przy zastosowaniu właściwych dla trendu(kierunek MA 50)parametrów tzw szybkiego MACD,czyli 6,19,6. Wracam do wczorajszej świecy-młotka. Byłoby O.K.,gdyby nie była tylko częścią ruchu powrotnego. Jej górna część zatrzymała się właśnie na dolnej krawędzi kanału wzrostowego. Dziś mieliśmy,jak dotąd to samo. Próba ponownego ataku na linię trendu(dzisiejszy górny cień) i jak na razie znów nieudana. Niewykluczone,że będzie następny atak,ale nawet większy wzrost jutro,czy pojutrze,jeśli nie spowoduje wbicia się ponownie w zakres kanału nie daje nadziei na sukces w ML5. Proszę wziąć pod uwagę,że kanał wzrostowy,jak wynika z nazwy,idzie pod górę. W takim razie z upływem czasu XAU będzie potrzebował większego wzrostu,aby osiągnąć cel,a prawdopodobieństwo odpadnięcia będzie rosło. Pozostaje jeszcze poziom 140p. Gdzieś w okolicach 135-140p. przebiega linia trendu pierwotnego kanału wzrostowego. Dlatego dobrze by było pomyśleć o tym zakresie,gdyby wersja pierwsza,czyli szybkiego powrotu do wzrostów(mało w tej chwili prawdopodobna) upadła. Jeśli komuś by się chciało.mógłby na wykresie XAU wyrysować,dla sprawdzenia wspomniane linie kanału. Niestety,akurat nie mam takiej możliwości. Pzdr.
Rumburak / 2009-06-09 22:38 / Bywalec forum
Czyli jeśli wychodzić to teraz żeby skorzystać na tych próbach i nie wyjść ze złota na tarczy... a potem poczekać aż się wyklaruje sytuacja.. jeśli się wyklaruje?
Zeus52 / 2009-06-09 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak sądzę. Gdyby nawet XAU wbił się ponownie,to wtedy wracamy do pierwszej wersji,opisywanej wczoraj. Czyli czekamy na korektę wzrostu. Wtedy obserwujemy poziom 153,64p.,a zwłaszcza jak duże będzie odejście w górę od tego poziomu. Ale to raczej mało prawdopodobne. Ważniejsza powinna być wersja druga,czyli dzisiejsza. Może się wydawać,że pisałem to dość ryzykownie,długo przed końcem sesji w U.S.A. No cóż...to dla odróżnienia od "innych" piszących cokolwiek tylko po fakcie. Pzdr.
max1224 / 2009-06-09 23:49 / Tysiącznik na forum
a mi się podoba to że zaczynają przeważać głosy wieszczące korekę
Zeus52 / 2009-06-10 08:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pytanie,posługując się słowami p.Piotra,brzmi:czy"co nie może wzróść,musi spaść",czy"pukajcie,a będzie wam otworzone" ? Ale to ewentualnie w czwartek. Chodzi o S&P500
max1224 / 2009-06-10 09:19 / Tysiącznik na forum
taa oglądałem a jakże o 22 wczoraj
d.dar / 93.105.164.* / 2009-06-09 16:57
Trochę obawiałem się dzisiejszej sesji.
A tu piękna zieleń :)))))
Oby tak dalej.

Pozdr
privy / 2009-06-09 10:03 / Tysiącznik na forum
Warto wspomnieć, że na GPW mamy obecnie niezłego hamulcowego wzrostów w postaci PKOBP. Proponowane emisja nowych akcji spowoduje bardzo sporych rozmiarów rozwodnienie zysku . Cena może powrócić poniżej 20zł.
Zeus52 / 2009-06-09 19:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
No cóż. Rząd na gwałt potrzebuje dywidendy. Chcą,czy nie...są zmuszeni do nowej emisji. Musiała być niezła presja...
Gucioo / 2009-06-09 10:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no niestety dziś widać jak ciąży i ma duży wpływ na indeks wig20 a szkoda bo dzis moglby ładnie odbić w gore :/
privy / 2009-06-09 10:51 / Tysiącznik na forum
Może zatem warto rozważyć inny rynek.
romuald_z / 2009-06-09 11:17 / Bywalec forum
Witam. Popieram pomysł . Tzn z wielką chęcią przeczytałbym rozważania np o rynkach wschodnich. Mam od 20.05.HSBC Indie do dziś +11%. Również Chiny dają cały czas zarobić. Pozdr.
Barny / 91.150.223.* / 2009-06-08 21:53
Obama speeds projects to create, save 600,000 jobs
Stąd te wzrosty :)
Thank you Barack
Barny / 91.150.223.* / 2009-06-08 21:42
Lubią kowboje ostrą jazdę, ciekawe co powodem było.
U nas to się zdarza po dobrym otwarciu w USA ale oni nie mają na co patrzec.
Na pewno chcą na GPW ustawic szorty jutro wysoko :)))
Zeus52 / 2009-06-08 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krueger miał objawienie,że gospodarka U.S.A. wyjdzie na plusy już od września tego roku. Indeksy szarpnęły w górę natychmiast po jego wypowiedzi. No cóż...każdy pretekst,choćby całkowicie nieprawdopodobny jest dobry. Jak by nie było,świadczy o byczym nastroju u Janków.Jednak,jak na razie-już szósty raz z rzędu-nie udaje się pokonać oporu 944p. na S&P500. Może by się udało,ale niestety,ta rosnąca rentowność 10latek...i technicznie brak szans na jej korektę. No,ewentualnie mała korekcinka byłaby możliwa...ale wsparcie i tak blisko. A za rentownością idzie poziom edka,za nim cena złota..etc.
Zeus52 / 2009-06-09 00:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,przekręciłem nazwisko,jak by nie było noblisty,więc nie wypada. Chodziło o Krugmana. Choć widać że,jak każdy naukowiec zajmuje się teorią...a z praktyką,ta nie zawsze ma wiele wspólnego...widać,że inwestorzy w pierwszym momencie zafascynowani chyba nazwiskiem(i tym noblem)ruszyli na zakupy,ale zaraz się zreflektowali i uznali,że to bezzasadne.
Gucioo / 2009-06-08 21:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
coz jest po 21:30 wiec i tak po ptakach obserwacja i wyczekiwanie do jutra o tej samej porze :p pozdro chlopaki
Barny / 91.150.223.* / 2009-06-08 21:29
Wow, jednak w górę stany, może nie bedzie tak zle bo siedze w akcjach
Gucioo / 2009-06-08 21:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ml5 spadl piaty raz z rzedu :P
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy