Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

A po wzrostach przychodzi korekta

A po wzrostach przychodzi korekta

Money.pl / 2007-02-02 17:41
Komentarze do wiadomości: A po wzrostach przychodzi korekta.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-02-04 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobranoc.
samuraj jack / 2007-02-05 01:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dobranoc:)
warren buffet / 2007-02-04 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja sobie dzis przy piwie polglosem powiedzialem, aby nie krzyczec na ulice. jest żądna akcji - dlaczego ma nie kupic ? będzie moment ze będzie pitać szybciej niż kupiła, natomiast to jeszcze nie ten moment... dlaczego mam krzyczec na fale morską ? sama o brzeg sie rozbije... mam czas :)
sumani / 2007-02-04 23:59 / Plankton giełdowy
warren nie radzisz sobie z zyskami :))
orzeł / 2007-02-04 23:32 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
no to nasennie zadam Ci pytanie :) co się takiego zmieniło w obrazie rynku iż pstryczek przeskoczył Ci w stronę drugą tj spadkową :) ? czy wystarczyło kilka mniej udanych inwestycji? chętnie poznam Twą odpowiedź
pozdrawiam
warren buffet / 2007-02-04 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
inwestycje ok. atmosfera nie okey. ale przyzwyczajam sie. od jutra nie bede juz marta jęczała :) niech sie dzieje co chce.
danek113 / 2007-02-04 23:31 / Bywalec forum
W sumie to chyba kiedyś każdy z nas mógł o sobie powiedzieć "inwstor" z ulicy. Przynajmniej ja o sobie tak myslę - jestem początkującym inwestorem. Wiem jedno, że każdy kiedyś nim był. Zobaczymy ilu z tych napalonych na szybki zysk zostanie po mocnej korekcie. Chociaz w maju była taka korekta to dzisiaj liczba początkujących inwestorów raczej wzrasta. Poczekamy zobaczymy, ja chciałbym zostac na dłużej ale jak będzie to życie pokaże :-)
warren buffet / 2007-02-04 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie o to chodzi drogi przyjacielu. jesli ktos 2 - 3 lata temu cie nazywał kamikadze i intelektualnym zboczeniem - a dzis sam cie zagaduje co kupiles ( i to w stadnym tego slowa znaczeniu ) chyba nalezy zaczac sie obawiac ?
danek113 / 2007-02-04 23:38 / Bywalec forum
Może po prostu przekonali sie że to ma sens i że mozna zyskac na tym pare groszy - chociaz 2-3 lata temy wydawało im się to niemożliwe. Sz\ukają porady żeby nie wtopić na wejściu :-)
warren buffet / 2007-02-04 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oki :) to mamy swiezy kapital :)
danek113 / 2007-02-04 23:53 / Bywalec forum
W Polsce dopiero się rozwijamy - jeśli chodzi o inwstowanie, oszczędzanie itp itd Ciągle większośc Polaków oszczędza do skarpety :-)
brydzia / 2007-02-04 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
11:44 Goldman Sachs sprzedaje 618 tys. akcji Pekao, po 252 zł za akcję


dopiero Bank of New York wychodził z orlenu , jeszcze ktoś sprzedał dużo tp sa


niczego nie sugeruję bo nasze fundusze mają na razie chyba dużo pieniędzy
warren buffet / 2007-02-04 23:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
maja duzo pieniedzy i beda miec wiecej. nie jednego zmeczy ta hossa.
desperado / 2007-02-04 23:17 / Bywalec forum
Wydaje mi sie, ze korekta nie bedzie zwiazana z czynnikami wystepujacymi u nas. Raczej bedzie wynikiem sytuacji na swiecie. Czynniki u nas takie jak stan gospodarki i ilosc pieniadzy w Funduszach nie sugeruja tego zeby nastapila. Ale pewnie kiedys nastapi ...
desperado / 2007-02-04 22:44 / Bywalec forum
Brydzia widze, ze tak jak ja nie masz juz akcji i czekasz na przecene ... Ale nie staraj sie wywolac spadkow na gieldzie swoimi wpisami bo staniesz sie slawna nie przez inwestowanie a przez wywolanie korekty a przeciez nie o to chyba Ci chodzi? :)
brydzia / 2007-02-04 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
akcje mam ale nie podam ci jakie , jak się upewnie to w poniedziałek Ci napiszę w połowie sesji co mam , bo chcę dokupić

Jeżeli Ty myślisz że ja cokolwiek swoją osobą i kapitałem mogę namieszać to chyba pomyliłeś fora ,

Akcje kupuje każdego dnia i wystarczy mi zarobić 1 % ale nie zamierzam Ci się tłumaczyć
sumani / 2007-02-05 00:03 / Plankton giełdowy
brydzia ma ochotę na biotka ? :)
warren buffet / 2007-02-04 23:14 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pewnie ciecha :)
brydzia / 2007-02-04 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
mam jeszcze innego typa ale nie wiem czy trafiłam
cathcart / 2007-02-04 23:17 / Tysiącznik na forum
i echo odkupuje :))
desperado / 2007-02-04 22:59 / Bywalec forum
Spoko spoko :). Zartowalem. Ja mam teraz niewielkie ilosci i caly czas zmniejszam zaangazowanie. Mam pilne projekty w pracy do zrobienia wiec odpuszcze na jakis czas gielde i wroce po ewentualnej korekcie chociaz wydaje mi sie, ze moze byc stosunkowo slaba i przed nia beda jeszcze pewnie duze wzrosty. Za duzo ludzi na nia liczy ...
brydzia / 2007-02-04 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
teraz jest napewno dużo niebezpieczniej niż na początku stycznia , co będzie nie mam pojęcia i przestaję zgadywać a reagować na bieżąco do sytuacji
desperado / 2007-02-04 23:10 / Bywalec forum
Ja wszedlem w akcje w 100% portfela przed swietami i tuz po. Od konca stycznia zdecydowalem sie na redukcje bo tak zalozylem przy kupnie. Wychodze z zalozenia, ze w miesiac dwa czy nawet trzy nie zarobie tyle ile moge stracic przy silnej korekcie.
danek113 / 2007-02-04 22:13 / Bywalec forum
Witam
To mój dopiero trzeci wpis na tym forum, ale nie ukrywam sporo sie uczę - chociaz ciągle tracę :-) Narazie ucze się na stratach. Mam nadzieje, że ten trend sie odwróci i w końcu zacznę coś zarabiać, albo przynajmniej odrobie stratę (oczywiście chodzi mi o trend w moim portfelu). W tym tygodniu liczę na STX - może w końcu cos się zacznie poważniej dziac na tym papierze - zobaczymy. Na razie zero rekomendacji a i na tym forum niewielu interesuje się ta spółką jak zuważyłem. Mam nadzieję, że nie tylko ja wierzę we wzrost notowań :-)
Udanego tygodnia wszystkim
warren buffet / 2007-02-04 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja ci nie chce nic mowic, ale trend to my mamy 5 lat prawie silnie wzrostowy.... nie wiem na jaki ma sie odwrocic... tez czekam na besse
danek113 / 2007-02-04 23:16 / Bywalec forum
Dlategio napisałem, że chciałbym żeby sie trend zmienił ale w moim portfelu :-) bo tu ciągle straty
warren buffet / 2007-02-04 23:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
aa :) w twoim portfelu :) to zwracam honor i zycze szczescia :)
Bull / 2007-02-04 22:32 / Bywalec forum
nie mam zamiaru naganiac ani wieszczyc apokalipsy na tym forum, lecz radze ci zachowac szczegolna ostroznosc w nadchodzacym okresie, pozdro i zycze samych sukcesow na gieldzie(nie jestes sam, ja rowniez zaczynalem od serii strat,pamietaj ze liczy sie tylko wytrwalosc, dyscyplina i zdrowy rozsadek ;)
danek113 / 2007-02-04 22:46 / Bywalec forum
Dzięki za radę. Zdecydowanie brakuje mi ciągle wytrwałości - gdybym od początku siedział w spółkach, które na początku wybrałem byłbym dzisiaj na plusie. Jak już pisałem - uczę się. Dopóki tylko obserwowałem wydawało mi sie wszystko takie proste i właściwie be najmniejszego ryzyka - teraz widze że to nie takie proste :-)
desperado / 2007-02-04 23:05 / Bywalec forum
Wazna rzecz to kupic dobre spolki i wierzyc, ze dobrze sie zrobilo. Jesli cos mocno nie spada to nie ma co handlowac i nabijac kasy dla biura maklerskiego. Prawie na wszystko przychodzi czas wzrostow.
brydzia / 2007-02-04 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
to napisz zawsze i się poradź
danek113 / 2007-02-04 23:14 / Bywalec forum
W tej chwili zastanawiam się jaki wpływ będzie miało zaangażowanie AUTOSTRADEna kurs STX i pozbycie się części handlowej. W sumie wiadomo o tym i wszystko toczy sie juz ponad pół roku, a jakoś nie dostrzegam entuzjazmu wśród inwstorów - chociażby na tym forum. No cóż w sumie kurs wzrósł od 6 msiesięcy około 60% - więc zastanawiam się czy jeszcze będzie rósł i wypali tak jak niektóre spółki, czy moż osiągnął juz swoje maximum, a że na analizach i róznych współczynnikach się nie znam, więc bazuje bardziej na przesłankach typu: że w Polsce trzeba wybudowac sporo km autorad to może STX będzie rósł :-) No cóz zobaczymy.
valjean / 2007-02-04 22:08 / Galernik
2007-02-03 09:50:21 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (12799 postów) Bloguje na bblog.pl ]
za siedmioma gorami, za siedmioma hossami :) skomentuj


Warren wygrałes piwo ;)
niestety nie mogę być 17 chociaż mam całkiem blisko ale może bedzie jeszcze okazja..
warren buffet / 2007-02-04 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mysle ze będzie okazja. chociaż.... szkoda ze elity forum nie bedzie... częsci elity.... Ciebie, Brydzi, A2, Hajdiego, Strokusia.... szkoda, szkoda
valjean / 2007-02-04 23:57 / Galernik
dzięki ;)
myślałem że będę ale wyskoczył mi wyjazd w ostatniej chwili, czasami tak bywa ;(
orzeł / 2007-02-04 22:06 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Ależ piękną lekturkę ście mi Państwo przygotowali :)
dziękuję za rady porady
przymiarkę robiłem do MUltibanku ale okazuje się że nazwa ta nie padła ni raz (a przymiarkę robiłem bo znajomy jest dyrektorem oddziału ot co ) - ale wrzucił mi w piątek 6,21 % w złotowym co jak widzę brzmi nijak wobec np Kredyt Banku i daje mi to do myślenia:(
Główny problem mój polega na tym, iż być może kupię kawałek ziemi za cenę absurdalnie wysoką ale ......
NO właśnie cena jest wysoka, tłumaczę sobie jednak że pewnie niższa nie będzie to raz a za lat np 3 to jej wogóle nie będzie ot co :)
Mam obawy Brydziu ale myślę jak Bullo jak boś nie wypali sprzedam i już :)
jeszcze raz dzięki
Romi / 2007-02-04 22:41 / portfel / Koci Tata
ziemia to w tej chwili najlepszy interes

sam kupuje kolejny hektar w tym miesiącu tylko czekam na kredyt jeszcze.

Ten kawałek akurat tylko i wyłącznie na sprzedaż.

Geodeci już umówieni tylko nie wiem na ile podzielić.

8 arowe zrobie szybko sie sprzedadzą i będą pozornie tanie:))
cathcart / 2007-02-04 23:57 / Tysiącznik na forum
orle uwazaj....jezeli jest to ziemia rolna (brak planu, nie masz warunkow zabudowy) to mogą byc problemy z jej podzialem na dzialki mniejsze od 30 arow....polecam lekture ustawy o gospodarce nieruchomosciami...artykul 95 mowi jak mozna podzielic dzialki ktore nie są, powiedzmy kolokwialnie, "budowlane"...
nie wiem co rozumiesz pod pojęciem przekwalifikowanie ...
jezeli jest plan to tam jest okreslone co i jak....jak chcesz go zmienic to jest duzy problem...a pozniej jeszcze mogą ci naliczyc przy sprzedazy oplate (przy sprzedazy wczesnie niz 5lat od zmiany planu, mozesz zaplacic nawet do 30% wzrostu jej watości)....odsylam do ewentualnego planu
jezeli brak jest planu...to jedyna mozliwosc z rolnej zrobic budowlanke to wystąpic o warunki zabudowy.....geodeci wszedzie pracują troche inaczej /pomimo tych samych przepisow/...czesto jest tak ze podzial na dzialki ponizej 30arow /bez warunkow zabudowy np na domki/ jest niemozliwy....
cutof / 2007-02-04 23:32
Ciekawe kto teraz kupuje działki 8 arowe. Chyba na domek letniskowy. Zbuduj dom z garażem dwustanowiskowym z podjazdem na takiej działce. Wydziel miejsce na śmietnik. Zachowaj odstęp od granicy 4 m a zobaczysz ile to jest 8 arów. Ale masz rację, szybciej się sprzedadzą. Czytałem gdzieś ogłoszenie- sprzedam piękną działeczkę 400m2 -czy ktoś to kupił?
brydzia / 2007-02-04 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale robisz 8 arowe i są to działki budowlane , czy tylko ziemia

napisz coś więcej
Romi / 2007-02-04 22:55 / portfel / Koci Tata
Rolne ale można przekwalifikować bo to w centrum wsi
brydzia / 2007-02-04 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale to przekwalifikowanie to problem , bo też bym kupiła taką ziemię i przekwalifikowała , bo zamierzam sprzedać dom w którym mieszkam akoro tak wszyscy sobie wyrywają i postawić nowy na takiej działce

długo trwa takie przekwalifikowanie i chyba nie każdą ziemię można
brydzia / 2007-02-04 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
mbank Orzełku i mutli bank to prawie to samo dlatego proponowałam ci mplan , jest i tu i tu
orzeł / 2007-02-04 22:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
jak coś nie wypali of course:):):)
warren buffet / 2007-02-04 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zycze jutro powodzenia. jak zawsze :)
lojka / 2007-02-04 21:57 / Tysiącznik na forum
nie dziękujemy (żeby nie zapeszyć)
i wzajemnie
witexaaa / 2007-02-04 21:52 / Bywalec forum
PAP, pb/03.02.2007, godz. 10:10)

Ostatni kwartał 2006 t. był udany dla większości firm. O prawie 500 proc. wzrósł w tym okresie zysk operacyjny Polimeksu-Mostostalu - wynika z uśrednionych prognoz analityków, zebranych przez "Parkiet".

W górę pięły się też zyski Biotonu. Ta najmniejsza pod względem przychodów firma z WIG20 odnotowała skok wyniku operacyjnego o 148 proc., a na czysto zarobiła o ponad 260 proc. więcej niż w tym samym okresie 2005 r. Bardzo dobre wyniki wykaże też TVN - sądzą specjaliści. Rentowność poprawi również Agora.

Nie wszystkim reprezentantom głównego indeksu warszawskiej giełdy wiodło się tak dobrze - zaznacza "Parkiet". Spadki wyników odnotowały m.in. informatyczny integrator Prokom czy firmy wydobywcze, takie jak KGHM czy Lotos. Gorsze rezultaty może przedstawić Orlen.
Longterm / 2007-02-04 21:43 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, mój bajtlik bez zmian czyli longterm:
MSZ - spółka jest już w pełni wiarygodna. Nie ma już żadnych spraw sądowych mogących zagrozić układowi z wierzycielami. Akcje mogą oni już przedawać na rynku pozagiełdowym poprzez WZ WBK na czym korzysta główny inwestor - Zbigniwe Opach który nieco podkupił...
BPHFIZSN- fundusz jednak bardzo skorelowany z arką, niemniej najlpesza inwestycja longterm bez ryzyka
Getin-Arka przekroczyła 10% no coments...
Duda-kiedy noowania PP? czy ktoś wie?
Plastbox - czekam na odpał
Boryszew - na celu, ręka na spuście czeka..
Agora - wypada mieć coś z WIG20, w końcu idą te pakiety...

Pozdrawiam
PS w odpowiedzi na kenobizm namazałem coś na blogu:
http://longterm.bblog.pl/
_wookash_ / 2007-02-04 21:52 / Bywalec forum
Cze. Sam mam MSZ od niedavna.. i tak .. trochę się zastanaviam po tym gvałtovnym vzroście. Napisałeś jakoś niedavno, że 'będzie gonił MSVV" . tylko przy takiej ilości akcji to kapitalizację to on już ma viększą.. 80 mln, o ile dobrze pamiętam... droga ta spółka Tvoim zdaniem ? pzdr.
_wookash_ / 2007-02-04 22:04 / Bywalec forum
bo ja go kupiłem z myślą że na dłużej , tylko nie spodzievałem się że to będzie taka gviazda vzrostóv:]
Longterm / 2007-02-04 22:15 / Mostek Zwyciężymy!
mnie też przestaszyło te tempo bo prognozowałem 10zł do wakacji a już jest 7,31:-)
Longterm / 2007-02-04 22:03 / Mostek Zwyciężymy!
MSZ po wynikach z 4 kw będzie miał C/Z na poziomie 50. (min. 20mln zyku/ 128 mln akcji=0,16 zysk na akcję). Teraz przytoczę C/Z konkurentów z branży:
Budimex 780
Domdev 606
Mostwar 212
_wookash_ / 2007-02-04 22:19 / Bywalec forum
dzięki za odpoviedz. Kosmiczne te vskażniki... szalenie kosmiczne:] 50 to tez nie jest niski vskażnik.. ale vierzymy że to piervszy etap vychodzenia tez zacnej spółki z tarapatóv.. takze trzymam. Dzięki Long za odpoviedź a i za inne podpoviedzi. Povróciłem na giełdę po długiej przervie od niedavna, od sierpnia i chociaz grzebałem v róznych miejscach, to jakos tak vyszło, stvierdziłem post factum, ze portfel ukształtovał mi się v dużej mierze pod vpłyvem tego forum..:]
MSZ 23%
MIL 20%
MCI 20%
IBS 5%- too... taki kupon v totolotka.. troszkę parzy..
(reszta gotóvka.. czeka na zvałkę)
trzy piervsze spółki trzymam z myslą, ze navet jak będzie głęboka korekta, to szybko vrócą do obecnych poziomóv, bo taki jest ich realny potencjał...
Pzdr całe zacne grono:)
Longterm / 2007-02-04 22:09 / Mostek Zwyciężymy!
Obecne wskaźnik MSZ na pozimie 352 bierze pod uwagę jeśli się nie mylę jedynie wynik ze sprawozdań skróconych nie uwzględniając całego holdingu. Cały holding ma według moich obliczeń w tej chwili C/Z=61 (w oparciu o skonsolidowany wynik netto za rok obrotowy całego holdingu)
mojek / 2007-02-04 21:26
Rozmowa z Maciejem Garncorzem
Prezesem Zarządu MOJ S.A. Grupa Kapitałowa Fasing

Od kilku lat spółka systematycznie powiększa zysk netto, jednak
w wypadku pogorszenia się koniunktury na rynku górniczym, sytuacja
ta może się zmienić.
Proszę zauważyć, że w latach 2004-2006 spółka podwyższała poziom
sprzedaży przy jednoczesnym spadku wydobycia krajowego węgla. Stale
modernizujemy i unowocześniamy naszą ofertę narzędzi górniczych.
Główny cel to pogodzenie wymogów zwiększania wydajności z koniecznością
zapewnienia bezpieczeństwa pracy. W najbliższych latach planujemy
utrzymać nasze przychody z tytułu sprzedaży dla polskiego górnictwa
na podobnym poziomie. Jednak tym, co ma stanowić o dynamice rozwoju
firmy jest zwiększanie sprzedaży dla klientów spoza górnictwa.

Które rynki będą dla Was kluczowe?
Jak już wspomniałem, ciągle zwiększamy naszą sprzedaż na potrzeby
energetyki, hutnictwa i przemysłu cementowego. To dla nas kierunki kluczowe.
Jednak istniejemy na innych rynkach i tam będziemy rozszerzać
naszą sprzedaż. Myślę tu o przemyśle chemicznym, petrochemicznym,
maszynowym, okrętowym, a także o papierniczym i browarach. Nie zapominamy
oczywiście o eksporcie, szczególnie w branży górniczej. Między
innymi dzięki współpracy z GK Fasing S.A. chcemy zaistnieć na rynkach
chińskim i indyjskim. To gigantyczny rynek dla sprzętu górniczego.

Co szczególnego spółka może zaoferować inwestorom?
Od lat udowadniamy, że jesteśmy rentowni. W latach 2005-2006 rentowność
netto utrzymuje się na poziomie 11-12 proc., co nawet jak na
standardy spółek giełdowych jest wynikiem bardzo dobrym. Na pewno
zaoferujemy inwestorom akcje z dyskontem w stosunku do innych spółek
sektora elektromaszynowego pod względem wskaźników cena-zysk
i cena-wartość księgowa. Nasze plany, co do dynamiki wzrostu zysków
i przychodów, są oparte na solidnych podstawach.

Jest Pan licencjonowanym maklerem. Czy wprowadzenie MOJ
S.A. na giełdę nie jest dla Pana powrotem do korzeni?
W pewnym sensie tak. Jednak z punktu widzenia emitenta giełda
wygląda zupełnie inaczej. Niezmienny jednak fakt, że z każdego punktu widzenia istnieje tylko jedno obiektywne kryterium oceny pracy zarządu
– cena akcji spółki.
Czy zostanie Pan akcjonariuszem MOJ S.A.?
Oczywiście. To moja przyszłość.
yoo / 2007-02-04 21:47
Właśnie rozważam małe zakupy FSG. Zdaje się, że to może byc niezła inwestycja - akcjonariat, małe FF, od 19 lutego notowania ciągłe. Nadal jednak nie podjąłem decyzji.
freshcom / 2007-02-04 22:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
jak mozesz to daj namiar na info o FSG
yoo / 2007-02-04 23:37
Nie znam żadnego adresu z wyczerpującym info o spółce (informacje, analizy, rekomendacje itp.). Korzystam z różnych portali finansowych, w tym Money.pl (spółki giełdowe) i opinii z forów dyskusyjnych.
Frog / 2007-02-04 21:07 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Wy tu gadu gadu, a jutro nowy dzień.
Jaki barometr nastrojów wśród forumowiczów?

Ja obstawiam w tygodniu raczej trend boczny - no i wyskoki lub zwały na pojednyczych Spółek (spekuła pod wyniki).
lojka / 2007-02-04 21:56 / Tysiącznik na forum
większość spółek będzie doświadczać korekty - tylko biotek z lubą w górę :-)
Krzych / 2007-02-04 22:01 / Płoteczka na forum
też bym tak chciał:)
Krzych / 2007-02-04 21:52 / Płoteczka na forum
biznes.onet.pl0,1478744,wiadomosci.html
z tego wynika że NET,PKM,KGH,LTS i PKN poleci w dól a to oznacza że może być korekta.
Krzych / 2007-02-04 21:57 / Płoteczka na forum
biznes.onet.pl/0,1478744,wiadomosci.html
pomyłka w /
Gomez / 83.26.208.* / 2007-02-04 21:09
zwała to sie zacznie na całym rynku, minimum 30% w lutym na pewno spadniemy
warren buffet / 2007-02-04 21:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na pewno.... uzywasz tego slowa. nie bedziesz bogaty
Gomez / 83.26.208.* / 2007-02-04 22:05
a nie pomyslales moze ze juz jestem? :)))
warren buffet / 2007-02-04 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tym gorzej..............
Bull / 2007-02-04 22:20 / Bywalec forum
ostatnio w bilansie jeden ceniony analityk ktory przewidzial wszystkie mocniejsze korekty jak i wzrosty(miedzy innymi zachecal do kupowania w czerwcu, praktycznie w samym dolku) powiedzial ze mozemy spodziewac sie w lutym 30% korekty i mysle ze to stad te przypuszczenia Gomeza. Choc majowa zwala byla latwa do przewidzenia, gosc jest raczej ceniony wsrod analitykow i inwestorow zagranicznych za wiele trafnych komentarzy(chodz o analityka of course :)
chris / 2007-02-04 22:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
który to anal?
Bull / 2007-02-04 22:42 / Bywalec forum
chyba pokrywka z boś, mowia ze wyrasta na nowa gwiazde anali w tym kraju
desperado / 2007-02-04 22:54 / Bywalec forum
Musze przyznac, ze jak dla mnie ma najbardziej trafne komentarze.
chris / 2007-02-04 22:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to trza go poczytać przy okazji
gdzieś o nim czytałem i dobrze o nim pisano
dominik 30 / 2007-02-04 21:25 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
stary daj spox tylko 30% może napisz że zamykają giełdę, a pytali się o Ciebie na Bankierze
sumani / 2007-02-04 21:51 / Plankton giełdowy
jeszcze odpowiadacie na zaczepki?
rocoman / 2007-02-04 21:35 / Tysiącznik na forum
no potwierdzam że szukają Gomeza koledzy z forum bankiera
ja obstawiam spadki ale nie duże ( oby nie dotknęły moich spółek ).
pawlus / 2007-02-04 21:06 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Wszystko wskazuje na to ze teraz Biotkoiem beda ciegnac indeks - sobotni puls biznesu, najlepsza spolka z wig20, najwieksza dynamka wzrostu i takie tam, najpier wytrzepali małych, obkupili sie, teraz wyniki i rzeźnia
pklark / 2007-02-04 21:14 / portfel / -
Pisanie pozytywne o Biotonie w najblizszej przyszłosci jakos mi sie z delikatnie to nazwe "naciąganiem frajerów" kojarzy- to dobra ,perspektywiczna spólka ale swoje zlote dni ma już za sobą -ale za pól roku znowu powinna tak do 2.70 -2.90 wzrosnąc........
Krzych / 2007-02-04 20:31 / Płoteczka na forum
Solana: problem polskiego mięsa rozwiązany w najbliższych tygodniach.
www.pb.pl/news,1,.aspx
perpetoom / 2007-02-04 20:36
Czyli kurs dudy pewnie podskoczy jutro o 2-3%..
fuks2000 / 2007-02-04 20:48 / Tysiącznik na forum
dopóki nie zniosą w plotki nie ma co wierzyć. już raz się Merkel chwaliła, że z Putinem się dogada. Wielkiegi Brata tylko wkurzają takie wypowiedzi więc przeciąga sprawę, żeby nie było, że to Rosja się ugieła. najpierw kontrole, potem doczepią się do czegoś, będą kazać coś zmienić - a dopiero potem łaskawie i warunkowo zniosą. takie jest moje zdanie.
dominik 30 / 2007-02-04 21:01 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dokładnie tak będzie i co jeszcze Wielki Brat nie pozwoli na to by jakieś urzędasy z Brukseli mogły się chwalić że załatwili na eksport bo on tu gra pierwsze skrzypce
Krzych / 2007-02-04 21:44 / Płoteczka na forum
jutro się przekonamy , jak rynek to przyjmnie.A może pozytywnie.
Abus / 2007-02-04 20:07 / Uznany Gracz Giełdowy
spojrz Kredyt Bank w zlotowie [ unikasz ryzyka kursowego, a obecne 5,09% to malenko jak na zlotowke], jak ponegocjujesz to dostaniesz pakiet 70% swojego wkladu dla stalych klientow.
Posiadam taki i sobie chwale, do tego dorzuca ci konto vipowskie z przelewami za darmoche...dobra rzecz

Pozdrawiam
chris / 2007-02-04 20:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a po co negocjować skoro te 5,09% w PLN dostanie każdy klient w Kredyt Banku
jest tylko jeden warunek - kredyt powyżej 50 tys zł
a konto vip-owskie kosztuje parenaście złotych ... więc jeżeli tylko do spłat to odradzam, a jak do większej ilości operacji to można się zastanowić
bollullos / 2007-02-04 20:27 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Jakie ryzyko kursowe? W większości dobrych ofert przewalutowanie kosztuje 50 zł i można je robić dowolną ilość razy! A zaoszczędzi się tysiący na oprocentowaniu!
chris / 2007-02-04 21:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
przewalutowanie ok tanio
ale np. moment zaciągnięcia - z PLN na CHF po kursie kupna CHF
przewalutowanie - z PLN na CHFjuż po kursie sprzedaży przedaży
więc warto sprawdzić różnice (spread) ... a na tym jesteś w plecy
chyba trafisz z ruchami kursu walut, to zaoszczędzisz
nie wiem czy nie trzeba wtedy składać zmian do wpisu hipoteki w KW za troszkę kasy
Jeck / 2007-02-04 21:31 / "Poławiacz perełek"
oczywiście, ze trzeba + znów ubezpieczenie do momentu wpisu do hip..
chris / 2007-02-04 21:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
błąd miełobyć - przewalutowanie z CHF na PLN już po kursie sprzedaży
bollullos / 2007-02-04 20:19 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Przelewy i konto za darmochę jest w Reiffeisenie
bollullos / 2007-02-04 20:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
sorry, w VW bank właśnie się ram przenoszę.
Co do negocjacji - jasne przy kwotach kredytu 200k i więcej jest szerokie pole do twardych negocjacji, oni i tak swoje wyciągną.
umika / 2007-02-04 20:13 / Bywalec forum
Moja rada- mój Mąż poszedł poradzić się do Open Finance, pomogli mu wybrać najlepszą opcję a potem sam uderzył do tego banku/ była to akurat Nordea/ i tu uzyskał jeszcze ok.1,5% mniejsze oprocentowanie. Po prostu pytaj i negocjuj, negocjuj, negocjuj to kosztuje tylko........czas. A wypadku dużego kredytu liczy się nawet 0,5%!!!
rocoman / 2007-02-04 19:42 / Tysiącznik na forum
troche mnie nie było nie wiem czy były portfele, a oto mój
lokata 42.7%
TETA 14.1%
AB 13.2%
Domdev 10.6%
Kable 6.5%
Warimpex 5.2%
TIM 4.1%
MNI 3.3%
do tego jeszcze sporo NE MNI ale póki co nie nie ma ich na rachunku.
Gomez / 83.26.208.* / 2007-02-04 21:11
na twoim miejscu myślałbym nad poziomem stopow, miej to na uwadze
rocoman / 2007-02-04 21:38 / Tysiącznik na forum
stopy póki co zostaw sobie, ja na jakiś czas z nich rezygnuje, niedawno wywaliły mi Spin-a i Millennium czego do tej pory żałuje, oraz Agore ale w tym przypadku to chyba dobrze...
Bull / 2007-02-04 22:12 / Bywalec forum
Mysle ze musisz nauczyc sie optymalnie ustawiac stopy i zarzadzac ich poziomem oraz kapitalem przypadajacym na dany poziom, stop nie oznacza ustawienia ceny dla wszystkich akcji(jednej spolki), sa techniki ktore za pomoca umiejetnego pozycjonowania uchronia cie w pewnym stopniu od odleszczenia jak i realnych strat w przypadku naglego spadku kursu
_wookash_ / 2007-02-04 21:45 / Bywalec forum
no vłałnie... ustav stopa na MSZ, a ktoś Ci po prostu zabierze akcje...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy