Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

A po wzrostach przychodzi korekta

A po wzrostach przychodzi korekta

Money.pl / 2007-02-02 17:41
Komentarze do wiadomości: A po wzrostach przychodzi korekta.
Wyświetlaj:
happy akcjonariusz / 83.27.84.* / 2007-02-02 19:22
AMICA znowu w górę, i to JAK!
A zamknięcie wskazuje, że może to jeszcze nie koniec.
Może w końcu ten papier odżyje.

Ciekawe czy chodzi o wyniki /publikacja 14.02/ czy coś drgnęło w sprawie wierzytelności?
Wojcek / 2007-02-02 19:12
Może ktoś z Was ma hoopa (26,6), kogenerację (51,85), transintura (4,17), action (19,38) i zechce coś o nich napisać. Sam je posiadam a ceny zakupu podałem w nawiasie. Osobiście z tych spółek najbardziej liczę na tin, który w mojej ocenie może w najbliższym czasie osiągnąć 5,30. Nie wiem co myśleć o hoopie od dłuższego czasu cała hossa go omija, a kurs regularnie spada krok po kroczku. Mam nawet ochotę go jeszcze dokupić, ale boję się że jeszcze przed nim najgorsze. Kogenerację traktuję jako taki stabilizator trochę wzrośnie, zaraz spadnie, ale zawsze parę złotych zostanie. Kupowałem go po spadku, ale ostatnio nie mam do niego większego przekonania. Przed sprzedażą jednak powstrzymuje mnie to, że w ostatnim okresie był na nim dwukrotnie b.wysoki obrót, może jednak pójdzie wyżej.Tym bardziej, że w Rynkach TVN, jakiś gość coś mówił, że w ich wycenie czegoś jeszcze nie ma, a ma być - co to już nie pamiętam. Zagadką dla mnie pozostaje action - po wzroście dał sygnał kupna po czym zaraz opadł, mam go krótko, dlatego też zamierzam się go pozbyć, chyba że wróci do wzrostów. Z góry dziękuje za wszelkie uwagi.
tet / 83.28.121.* / 2007-02-02 19:34
tin do końca lutego 6 zety, dobre sygnały
gabrik / 2007-02-02 18:52 / portfel / Wierny Forumowicz
witam wszystkich najpierw uwaga do Pana Daniela i jego zdaniu o przewadze psychologii nad AT (już teraz wiem dlaczego warren też tak myśli) o tóż Panu nie wypada pisać takich rzeczy! Dobrze Pan wie że jedno wynika z drugiego ,jeśli ktoś liczył że dziś skończymy na 3600 to musiałby być oderwany od rzeczywistości.Kontrakty staneły idealnie na luce i to wszystko co chcę powiedzieć na ten temat :-)

Co do "zlatego hrada" niestety to nie jest czeskie piwo ,jeśli mnie pamięc nie myli to browar van pur(rzeszów) to produkuje (choć obecnie chyba jest przejęty przez inny)
warren buffet / 2007-02-02 18:58 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to ze pan Daniel tak mysli to znaczy ze ja za nim tak mysle ? oj chyba sie pomyliłes :) ja w 90% nie czytam nawet jego komentarzy... dzis zrobiłem to wyjątkowo.

nie chce sie tu w polemike wdawac, bo po co, ale czy gielda nie jest grą, ktora polega na wyruchaniu przeciwnika na kase ? gdzie kasa tam emocje. gdzie emocje tam psychologia. tyle.
gabrik / 2007-02-02 19:09 / portfel / Wierny Forumowicz
warren już to przerabialismy AT i jej wskażniki opracowano na podstawie zachowań ....i wszystko jasne.Teraz jeszcze słowo za godzinę w TV i radio podadzą"...al kaida zdetonowała dwie bomby atomowe w nowym jorku i paryżu(boże uchowaj)...... wszystkie AT oraz oczekiwania i przewidywania można sobie w buty wsadzić!!!!!!!
AT,infa ze świata itd. to tylko pomocnicze środki a nie 100% pewniki
gabrik / 2007-02-02 19:01 / portfel / Wierny Forumowicz
nie o to mi chodziło :-) chciałem powiedzieć że nie jesteś odosobnionym przypadkiem ale teza jest totalnie niedorzeczna z całym szacunkiem dla wszystkich.
Czy do jasnej anieli wszyscy dookoła musza udawać że nie widzą co się dzieje ?Czy może faktycznie już zostali profesionalnie omamieni?
warren buffet / 2007-02-02 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
spoko, kazdy ma swoje teorie :) natomiast rzeczywiscie z leksza reguły sie zmieniły...
gabrik / 2007-02-02 19:13 / portfel / Wierny Forumowicz
warren spoko tu nie o teorie chodzi pamiętasz niedawno jak nie wiedziano dlaczego był spadek to napisano że tajlandia wywołała taką reakcję ( ile w tym prawdy ?najwyżej 1%)
Kenobi / 2007-02-02 19:20 / Uznany malkontent giełdowy
A dziś w Chinach kolejny duży spadek i jakoś nikt tego sygnału wydaje się nie zauważać, zupełnie jakby nic się nie wydarzyło, a w kieszeniach w krótkim czasie mocno ubyło.
lukaszwych / 2007-02-04 19:55 / portfel / "Demon rynków"
Ty nie jestes realista tylko pesymista. A Chiny nie poszly na dul z powodu gospodarki tylko dlatego iz rzad rozglosil ze akcje sa przeszacowane, i zaczal sprawdzac kredyty Chinczykow czy nie kupuja za nie przypadkiem akcji. Natomiast nie slyszalem o zadnych naprawde niepokojacych informacjach.
Kenobi twoja gadka przypomina troche zepsuty zegar co 2 razy na dobe pokazuje prawdziwa godzine, pisz tak dalej a w koncu bedziesz mial racje, Chyba ze sie wczesniej powiesisz bo z twoim podejsciem do zycia to troche sie dziwe ze jeszcze zyjesz.
gabrik / 2007-02-02 19:31 / portfel / Wierny Forumowicz
Kenobi może my wejdziemy na 4000 czy 5000 ale napewno nie tak jak obecnie i tu ani AT ani czary nie pomogą.Pisałem kilka razy i nie będę się powielał ale "coś" jest na rzeczy za wiele dziwnych objawów na rynku i wcale nie mam zamiaru krakać spadków bo to mi nic nie da ale mam zamiar zająć niebawem bardzo dobrą pozycję i wszystko.
P.S. Czy grasz na GPW? jeśli tak to na jakim rynku
warren buffet / 2007-02-02 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobrze mowisz. powiedz mi jednak jedna rzecz.... bardziej spodziewasz sie 4000 czy zjazdu ? takim okiem inwestora... to ze cos jest na rzeczy to kazdy wie.... no moze nie kazdy. ale mi ta sytuacja sie wielce nie podoba i wiem - jestem na 99% przekonany - ze S-ka ( 1 głupia S-ka ) da zarobic duzo niebawem. a o midwigu nie wspomne.
Bull / 2007-02-02 19:28 / Bywalec forum
racja, w tym tygodniu shanghai spadl az o 8%, obawiam sie ze w najblizszym czasie mozemy sie do nich przylaczyc, a sa do tego powazne przeslanki
gabrik / 2007-02-02 19:34 / portfel / Wierny Forumowicz
jesteś chyba od niedawna?mogę wiedzieć na jakich instrumentach grasz?
Bull / 2007-02-02 19:48 / Bywalec forum
forex- glownie eurusd, a na gpw - rynek kasowy i choc do niedawna rowniez kontrakty(od sierpnia gdzies mam przerwe), ale przymierzam sie do powrotu
gabrik / 2007-02-02 19:51 / portfel / Wierny Forumowicz
no to zpraszam Cię do "kącika" do dyskusji ,na foreksie z dobrym skutkiem? ja narazie rachunek demo ale jak dalej taka sytuacja będzie na GPW to chyba przejdę na forex
Bull / 2007-02-02 20:03 / Bywalec forum
na fx jest ok, choc nie przyszlo to od razu, na poczatku zaliczylem ladne straty jak i zyski(z przewaga tych pierwszych), z czasem doszedlem do rozsadku i od 2 lat srednia miesieczna to okolo 15%(choc znam takich co nieustannie trzymaja sie na poziomie 40%/mc), lecz zaznaczam ze jest to calkowicie inny rynek niz nasza gpw
Bull / 2007-02-02 19:50 / Bywalec forum
ps. a forum to czytuje prawie od samego poczatku :)
człowiek znikąd / 2007-02-02 19:41 / portfel / "Trillium"
NIECH ZGADNę - NA SAKSOFONIE?!
Dzisiaj zamknąłem wczorajsze krótkie. Z zyskiem.
gabrik / 2007-02-02 19:48 / portfel / Wierny Forumowicz
zabawne :-) gratuluję zarobionych esek długo na kontraktach?
człowiek znikąd / 2007-02-02 20:41 / portfel / "Trillium"
kilka miechów się bawię
człowiek mimo iż znikąd jak stoi w miejscu to się cofa;
mam nadzieję, że wiesz o czym mówię?!
Kenobi / 2007-02-02 19:43 / Uznany malkontent giełdowy
Zdążysz jeszcze nie raz otworzyć nowe.
człowiek znikąd / 2007-02-02 19:47 / portfel / "Trillium"
zgadza się - raz krótkie, raz długie zależy od sytuacji
pozdrawiam
gabrik / 2007-02-02 18:53 / portfel / Wierny Forumowicz
tuż -ale byk z rozpędu
Bull / 2007-02-02 18:58 / Bywalec forum
znasz moze strone gdzie podane sa historyczne dane dla kontraktow na sp500(moga byc tez pozostale)? dla naszych fw20 tez by sie przydaly, z gory thx.
gabrik / 2007-02-02 19:04 / portfel / Wierny Forumowicz
bossa.pl-wykresy-FW20WS a na zagranicę niestety nie znam
albercik / 83.20.135.* / 2007-02-02 18:47
A ja myślę ;że za dwa tygodnie przyjdzie spory dół.
smialeq / 2007-02-02 18:52
Kiedyś nadejdzie.. W grudniu prognozowalem, ze nadejdzie w polowie lutego, wiec trzymajac sie tej wersji zgadzam sie.
Trzeba sie miec na bacznosci, ale nie uciekac z gieldy, tak jak wiele osob uczynilo. Nawet jak przyjdzie korekta, to zapewne 1/3 spolek bedzie szla w gore. Ludzie sie za bardzo wciagneli w gre na gieldzie by tak od razu uciekac. Czesc utopi troche kasy, ale wiekszosc bedzie walczyc i isc pod prad, wiec spadki nie potrwaja dlugo..
Kenobi / 2007-02-02 19:41 / Uznany malkontent giełdowy
Pobożne życzenia. Zapoznałeś się komentarzem do projekcji inflacyjnej? Rentowność naszych obligacji przestała być atrakcyjna dla zagranicy (angielskie gilty dają 5%, amerykańskie 4,9%), która będzie je wyprzedawała, co osłabi złotego.Do tego dochodzi rosnąca inflacja, co spowoduje konieczność podwyżki stóp. Spadek cen obligacji, które są w portfelach banków, które i bez tego są już mocno przewartościowane, odbije się na ich wynikach. W sumie niezbyt sprzyjające perspektywy dla rynku akcji, takie byly wczorajsze komentarze, o których przyjdzie moment, że sobie przypomnimy.
smialeq / 2007-02-02 20:42
W chwil obecnej zagranica za bardzo nie przezywa sytuacji na naszym rynku. Okres 'ryzyka' i trąbienia o olbzymiej bessie zaczal sie juz dawno temu. Kto mial sie wycofac, to sie wycofal.
To co sie dzieje na rynku akcji, to nie zasluga rzadu, ktory za psucie gospodarki sie jeszcze nie zabral, a Polaków łakomych zysków. Co oznacza, ze to jak wycenia oplacalnosc pozyczania marnotrawnemu panstwu kasy 'duzi z zagranicy' nie wplynie znaczaco na wachania kursu akcji. "zagranica" tez z dystansem podchodzi do decyzji partii rządzącej. Korekta nadejdzie, ale gigantyczna zapasc napewno nie.
Teraz rynek akcji przeistacza sie z miejsca, gdzie inwestorzy dofinansowywali spolki, by w przyszlosci wyciagnac zyski na dywidendzie, na wielką losową grę, w której psychologia i zmysl obesrwacji rynku odgrywa kluczowa rolę.
Swoimi pieniędzmi na GPW zarządzaję teraz setki prostych ludzi - dla nich to zabawa, tak jak dla małolatów gra komputerowa. Mniejsi ryzykanci ładują kase w nieruchomosci lub fundusze. Szybki przepływ pieniądza i zmiana filozofii inwestowania przeraza osoby doświadczne, które do szybkich i gwaltownych zmian nie przywykly. Tak jak wielu straych ludzi z wielkim dystansem podchodzi do nowinek technicznych, tak stazi wyjadacze sieją postrach na rynku i zapowiadają gigantyczne spadki. Gdy ktoś się czegoś boi, to zwykle z dystansu komentuje zachodzące sytuacje, prezentując je w szarych barwach, by uzasdnic swoj strach przed zmianami i zwiekszonym ryzykiem...
. / 2007-02-02 18:28 / ................
jak zawsze milego wieczoru,dzis zgodnie z gabrikiem testuje czeskie piwo . Zlaty Hrad,pelno zlotych medali,ale dla mnie troche za slodkie.
mikus / 2007-02-02 18:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To miał być "kozioł" :)
. / 2007-02-02 18:40 / ................
ale nigdzie nie bylo --:--))

Jutro zobacze jeszcze w Bomi i u Piotra i Pawla,maja bardzo duzy wybor
warren buffet / 2007-02-02 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Nie pierwszy, to i nie ostatni przykład na triumf analizy psychologicznej rynków nad techniczną.

==
swięte słowa. PSYCHOLOGIA. kluczem
Lisior / 2007-02-02 18:59
Ja byłbym jednak ostrożny......Niejednokrotnie rynek dobrze się zachowywał pod wpływem wyników i sytuacji gospodarczej, a potem nagle zaczął pikować......z powodu błahej przyczyny
Daniel Gąsiorowski / 2007-02-02 17:58 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Nie pierszy, nie pierwszy...
warren buffet / 2007-02-02 18:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
otóż to, panie Danielu, otóz to...
. / 2007-02-02 18:15 / ................
mowicie jak stare dziadki /nic nie mam do dziadkow/
co tu dzis ma do roboty psychoanaliza????
cathcart / 2007-02-02 18:17 / Tysiącznik na forum
a analiza techniczna czymże jest ??? :)
. / 2007-02-02 18:19 / ................
naprzyklad !!!

Juz rano pisalem Warrenowi kontrakty. Tylko tyle,bo nie bylo czasu.
Chodzilo mi o to,ze caly dzien trwala walka kontraktow z kasa.Jesli ktos to sledzil,to wie.
Psychoanaliza jest potrzebna,gdy trzeba wyjasnic poparcie dla ojca Dyrektora i jego Radyja czy wciaz utrzymujace sie poparcie dla PiS.
Kenobi / 2007-02-02 18:42 / Uznany malkontent giełdowy
Jaka znów walka kontraktów z kasą? Kontrakty wyciągane na siłę, żeby było z czego zjechać, a kasa w tym nie bierze udziału, jest bierna, bo nie ma komu kupować, a więcej chce wyjść. Więc jak ktoś uparł się , żeby wyciągać, to nikt ze sprzedających nie musi z tym walczyć, bo jest mu to na rękę. Zwleka, czekając na możliwość korzystniejszej sprzedaży, jak nastąpił odwrót, podaż zaraz się ujawniła.
smialeq / 2007-02-02 18:56
Zastanawiam sie, czy kiedys przeczytam jakas twoją pozytywnie nastrajającą wiadomość..
Kenobi / 2007-02-02 19:14 / Uznany malkontent giełdowy
Trzeba być realistą, a nie bujać w obłokach. Jesteś naiwny, że codziennie będzie rosło po 2% i nikt nie będzie realizował zysków? Hossa trwa zbyt długo, żeby jeszcze dalej spokojnie rosło, coraz więcej inwestorów to rozumie i wykorzystuje okazję bicia rekordów. Oczywiście nikt nikomu nie zabrania trzymać akcji, albo nawet kupować. Każdy powinien mieć własną strategię i wyczucie kiedy wejść, a kiedy wyjść. Jednak jak czytam, że duzi inwestorzy zagraniczni ogłaszają wychodzenie z naszych spółek, to zaczynam się zastanawiać, że coś jest na rzeczy. Bo inni mogą robić to samo, bez konieczności ogłaszania.
. / 2007-02-02 18:44 / ................
zapomniales fragmentu o dystrybucji.

A moze zajrzysz do nas na gielde i cos doradzisz maklerom??
Kenobi / 2007-02-02 18:56 / Uznany malkontent giełdowy
Wystarczy jak poczytam Ciebie, bo widzę, że Ty nic nie czytasz, ale dużo piszesz, przez to ma się to nijak do rzeczywistości, jak choćby twierdzenie, że zagranica nie wychodziła z naszej giełdy. W całym 2006 roku zagraniczne fundusze zmniejszyły zaangażowanie w polskie akcje o 4,9 mld USD netto.
warren buffet / 2007-02-02 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a czym że jest formacja filizanki z uszkiem czy spodek ? nie jest psychologia ?
. / 2007-02-02 18:32 / ................
poniewaz wszystko co robimy jest wynikiem pracy mozgu,mozna spokojnie powiedziec,ze cale nasze zycie i wszystkie dzialania sa wynikiem psychoanalizy.Jedna wtedy dzis musielibysmy przyjac dwie wersje:
1.Ktos lub ktosie manipulowali dzis calym rynkiem lub
2.wszyscy naraz dokonali psychoanalizy
zadna ztych wersji nie jest prawdziwa
Kenobi / 2007-02-02 19:52 / Uznany malkontent giełdowy
Pod dwoma warunkami: 1) że się go posiada, co wcale nie jest jeszcze wystarczającym powodem sukcesu, bo 2) trzeba jeszcze potrafić zrobić z niego użytek. A nie jest to wcale takie proste, bo jest wielu takich, którzy robią wszystko, żeby to się nie udało. I to jest ta cała psychologia. Kapitał i dostęp do informacji poufnych pozwala utrzymywać przewagę nad szerokim ogółem, który musi domyślać się jakie kolejne sztuczki zostaną wymyślone, żeby dobrać się do jego kasy.
Big Lebowski / 2007-02-02 18:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
dzisiejsza sesja jezeli mialbym podsumuwac to nic innego -jak zimna kalkulacja,wyrafinowanie...
. / 2007-02-02 17:43 / ................
Sroda + 1,72
Czwartek + 1,9
Wiec zostawilismy AT i psychologie na boku i poprostu zabralismy troche zyskow na szalony weekend.To proste.
Ile wzrosla reszta swiata podczas tych 2-ch sesji?A przedtem tez jeszcze bylo + 0,18 i + 0,57.
radekidz / 2007-02-02 17:41 / Mazur z Mazur
jakie spadki ?
"małe jest piękne" MIDWIG +0,8% :)))
Romi / 2007-02-02 17:58 / portfel / Koci Tata
Dokładnie.
o mnie dzisiaj + 0.2.
. / 2007-02-02 18:00 / ................
+02+3,0=3,2 : 2 = 1,6 i wciaz jest super
3 4 5 6 7 8
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy