Forum Forum inwestycyjneFundusze

A propos kto może polecić fachową ksiązke o inwestowania, giełdach itp....? to bardzo proszę

A propos kto może polecić fachową ksiązke o inwestowania, giełdach itp....? to bardzo proszę

donia / 2007-07-25 21:29
zgadzam się z Panem Sebastianem Drutowskim że najpierw trochę nauki a potem świadome inwestowanie tak oczywiście jest najlepiej, ale każdemu się spieszy. Denerwuje nas że lokaty bankowe to takie biedy i chcemy jak najszybciej przenieść pieniądze na coś bardziej atrakcyjnego no i fundusze ostatnio nagłaśniane przyciagają coraz więcej osób. Zatem uczymy się w tradycyjny sposób trochę na błędach i z książek. A propos kto może polecić fachową ksiązke o inwestowania, giełdach itp....? to bardzo proszę, Od miesiąca sledzę forum bo chcę zainwestować kasę ale im więcej czytam tym większego mam stracha i już kompletnie zgłupiałam. Na pocżątku chciałam zainwetować w same akcje PKO CS MiŚS, Fortis Akcji, BPH Akcji Dynamicznych Spółek, i Legg Mason a co tam żyje się raz pomyślałam one wszystkie już po roku przynoszą zyski. Teraz jestem w kompletnej kropce. Nauka inwestowania może jeszcze sporo potrwać a jak tu sie nie sparzyć i dokonać właściwego wyboru? Jeśli ktoś na ochote wesprzeć mnie swoim doswiadczeniem to będę bardzo wdzięczna.
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-25 23:17 / Tysiącznik na forum
to nie prawda,ze kazdemu sie spieszy... mi na przyklad w ogóle sie nie spieszy w kwestii inwestowania :) w tym miesiacu jestem okolo 0,5% w plecy ale nie zrazam sie :)

Jesli sie spieszysz to szybko mozesz stracic. Inwestorzy goniacy za szybkim zyskiem, szybko podejmuja decyzje, a decyzje szybkie to nie sa decyzje przemyslane, z analiza skutkow itp to decyzje emocjonalne...

a emocje to najgorszy doradca w kwestiach pieniedzy.

Ja wiem,ze jak patrzysz na tabelke ze stopami zwrotu funduszy i widzisz np. 160% rocznie PKO/CS MiŚ to sobie myslisz: "jak potem nawet 2% strace to i tak bede bogata"... nie jest to dobre myslenie. Wydaje sie,ze fundy ktore wiecej zarabiaja to mniej traca - to mit. Czas miśków powoli mija, a napewno czas ich swietnosci :) po prostu nie mozna bez konca pompowac - fundy tez nie chca katastrofy. Dlatego mysle,ze lepiej rusz do zwyklego akcyjnego. Wiecej logiki mniej owczego pedu :)

Polecam Ci szkołe SFI w mbanku
a tu masz conieco bardziej giełdowego ftp://212.106.168.234/
a poza tym warto pojsc na Szkole Gieldowa GPW - niedrogo za ciekawe wyklady :)

wiem,ze moje posty sa zazywczaj odbierane jako negatywne - w koncu nie obecuje gor zlota i zachecam by mniej zarabiac... ale z drugiej strony promuje spokojny sen i stabilny rynek :)
donia / 2007-07-27 19:42
Doceniam Pana wskazówki i rady. Dziękuję za okazaną pomoc. Teraz czas zadumy i myślenia co z tym fantem zrobić. Zatem do usłyszenia.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy