Forum Forum inwestycyjneForex

ach te straty CHF...

ach te straty CHF...

looky / 2007-10-23 20:36
Witam forumowiczów,
Do 6.XI bank (DB) ma mi zrobić wyplatę kredytu hipotecznego (cześć zbywcom, część na remont). Kredyt biorę w CHF, w momencie podpisanie umowy 18.X (kurs wzięty z 17.X) 1CHF - 2,1519 PLN, jeśli miałbym robic wypłatę dziś dostałbym po 2,1259. Jakie sa Wasze prognozy dot. kursu Franka - czas do wypłaty z aktu mam do 6.XI czy czekać z wypłatą czy robić to od razu??? Dla mnie to dośc istotne biorę 600 tys zł kredytu , jeśli wypłata miałaby nastąpić dziś to dostanę o 7256 zł MNIEJ!!! Jak sprawdziłem na www.db-pbc.pl kursy kupna CHF przy kredytach mieszkaniowych to frank "leci na ryj" i ogólnie jest tendencja do umocniania złotówki co akurat dla mnie w tej chwili nie jest korzystne... Jaka Wasza rada czy robić wypłatę od razu czy czekać do końca... ogólnie 0,01 spadku to kolejne prawie 2800 zł w plecy... Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, Dzięki
arro76 / 81.190.244.* / 2007-10-31 22:02
wg mnie w peryspektywie miesiąca / dwóch. frank spadnie poniżej 2,10 PLN (szanse oceniam na 75% )
ale w peryspektywie tygodnia , bardzo trudno określić . Teoretycznie analitycy przewidują chwilowakorektr spadku, jest jeden problem kraczą tak od tygodnia a on nadal spada.
Ja bym poczekał im mocniejszy spadek tym większe odreagowanie.
Choc do 6 listopada masz niewiele dni pracujących wiec wiekszych zmian pewnie nie bedzie.
Powodzenia
PS. Ja wzialem kredyt we franku ok rok temu kurs 2,43 i zamierzam go w grudniu ( przy kursie zbliżonym so 2,00 przewalutowac na złotówki ( choc chętnie zaryzykowałbm i może dolar amer. )
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy