Forum Polityka, aktualnościKraj

Afera z rejestracją leku z PSL w tle

Afera z rejestracją leku z PSL w tle

Money.pl / 2009-03-13 12:39
Komentarze do wiadomości: Afera z rejestracją leku z PSL w tle.
Wyświetlaj:
wowa / 150.254.22.* / 2009-03-14 13:29
... to znaczy Detralex. Pomogło, jak umarłemu kadzidło. Ale wszyscy lekarze niemal mi to na siłę wpychali.
Teraz do spółki z Pawlakiem i jego "strażakami" powinni to g... 3 razy dziennie jako przystawka do własnych posiłków. Tyko że w Polsce korporacje zawodowe to sitwy , a ta Pawlaka to pikuś przy lekarzach, prawnikach czy profesorach, że nie wspomnę o "sportowcach". Hołoty, choć z tytułami ciągle górą, bo są potrzebne każdej władzy z uwagi na jej permanentną niekompetencję!
jaar / 193.151.54.* / 2009-03-16 15:15
mam gdzieś chemiczne trucizny!!! biorę fantastyczny środek naturalny.nocne kurcze,drętwienie nóg, i żylaki odbytu "poszły w kosmos"!!! kto chce niech poda E-maila to prześlę informacje.Pozdrawiam.
piegusek / 83.8.159.* / 2009-11-28 11:43
Prosze o informacje na temat leku,bo ja wzielam jedna tabletke i mialam objawy w nocy kurcze dretwienie bole brzucha rozwolnienie wiem ze juz nie wezme tego.Pozdrawiam!Precz z detralexem!
metabasis / 94.254.228.* / 2009-11-02 23:00
Bardzo proszę o przesłanie informacji na temat tego środka na adres- metabasis7@wp.pl
acomitam / 83.25.184.* / 2009-03-14 10:19
Coś się, panie dziejku, święci. PSL - jakie jest, każdy widzi. I gdyby skłonność do przekrętów PSL-owców była odkryciem ostatnich dni, nie można by się specjalnie dziwić medialnemu nagłośnieniu PSL-owskich afer. Ale przecież to, że PSL to pazerne buraki pozbawione czci i honoru, wiadomo od dawna. I dlatego wydaje mi się, że sprawa ma podwójne dno. Na ekranach TV znów zaczął się intensywnie produkować Andrzej Olechowski, a to najlepszy dowód na to, że agentura przygotowuje nowe rozdania. Być może czas PO minął, a zdmuchnięcie ze sceny kryminałków rodem z PSL byłoby najprostszym sposobem na dokonanie stosownych zmian. Zresztą taki scenariusz realizowany był już o nas wielokrotnie. A jak było z koalicją PiS-LPR-Samoobrona? PiS podjął się zadania wyrugowania z naszego życia politycznego partii eurosceptycznych o jakimś tam znaczącym poparciu społecznym, które mogłyby pokrzyżować plany przehandlowania Polski. I z tego zadania wywiązał się znakomicie. Do tego umiejętnie sterowany przekaz medialny, przeciwstawianie PiS-u PO i odwrotnie, spolaryzował scenę polityczną, w której mamy obecnie tylko dwie niby różne, ale w istocie grające do jednej bramki, liczące się partie. I o to chyba w tym wszystkim chodziło. A o co chodzi teraz?
tabu / 79.191.13.* / 2009-03-14 07:32
Pawlak do dymisji. Dowodów korupcji jest zbyt dużo .
iuuj / 77.95.48.* / 2009-03-13 19:14
afera TBS z PSL w tle
pafkas / 87.204.26.* / 2009-03-13 18:48
rejestracja leków i przyjmowanie w poczet refundowanych to jedna wielka korupcja i kpina z prawa!!!!
to tak jak z dostawanie się do szpitala na operacje... jak nie dasz kasy to nic nie zdziałasz, no ewentualnie prywatna wizyta u profesora i na oddziale jesteś vip'em... to taka tajemnica poliszynela...
Pilsener / 2009-03-13 14:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Refundowanie leków to jedna wielka korupcja i stara komuna - leki powinny podlegać mechanizmom rynkowym, wtedy będą tak tanie jak to tylko możliwe, jednak politycy są cwani, mówią ludziom: "obniżymy Wam ceny leków o 20%, bo wprowadzimy refundację"
a myślą "a by to sfinansować podniesiemy im o 40% podatki, a 20% będziemy mieli dla siebie" - ale o tym już nikt nie mówi, każdy się podnieca, że leki są refundowane, albo leczenie jest darmowe - nie ma nic za darmo! Lekarze to nie wolontariusze. Przepłacacie za leczenie jakieś 2-3 razy w stosunku do tego, gdybyście mieli płacić bez pośrednictwa polityków i systemu podatkowego a w dodatku dostajecie usługi i leki gorszej jakości, o ile w ogóle uda Wam się dostać do specjalisty.

System ubezpieczeń oparty na zasadach wolnorynkowych działa znakomicie, dlaczego nie miałby dotyczyć także służby zdrowia czy naszych emerytur? Przecież to są te same pieniądze - chodzi jedynie o ich efektywniejszy podział, wolność wyboru i likwidację pośredników w postaci partyjnej administracji.
studentMIM / 2009-03-13 23:51 / Tysiącznik na forum

Przepłacacie za leczenie jakieś 2-3 razy w stosunku
do tego, gdybyście mieli płacić bez pośrednictwa polityków i systemu podatkowego

jakieś dowody na poparcie tezy?

a myślą "a by to sfinansować podniesiemy im o 40% podatki, a 20% będziemy mieli dla siebie"

spiskowa teoria dziejów. Twoje wypowiedzi są coraz gorsze. Może jednak warto zacząć pisać coś sensownego, a nie twierdzić, że wszędzie jest spisek

System ubezpieczeń oparty na zasadach wolnorynkowych działa znakomicie, dlaczego nie miałby dotyczyć
także służby zdrowia czy naszych emerytur? Przecież to są te same pieniądze - chodzi jedynie o ich
efektywniejszy podział, wolność wyboru i likwidację pośredników w postaci partyjnej administracji.

To chyba nie jest takie proste, jak chciałbyś to widzieć. Jednak państwo działa tak, że "psuje rynek". Inaczej mówiąc wymusza na lekarzach i producentach leków niższe ceny (dlatego leki w USA są droższe), gdyż jeśli nie obniżą tych cen, to stracą może nie wspaniałe, ale główne źródło dochodu.
Nie przeczę, że przeniesienie ubezpieczeń zdrowotnych do sektora prywatnego ma pewne zalety, ale ma (jak wszystko) też wady
acomitam / 83.25.184.* / 2009-03-14 09:52
1. Ja osobiście z państwowej służby zdrowia nie korzystam. Do dentysty chodzę prywatnie. Ile zatem przepłaciłem za leczenie w państwowej służbie zdrowia?
2. Jeśli zaś chodzi o %, myślę, że jest gorzej. Wiadomo bowiem nie od dziś, że z 1 zł pobranej na jakiś cel przez urzędników państwowych, 40% to różne koszty "usług" świadczonych przez urzędasków, na właściwy cel trafia zaledwie 60%, jeśli w ogóle. Urzędnicy to pijawy przyssane do społecznego cyca wysysające jego zasoby. To szkodniki szkodzące nam wszystkim.
3. System ubezpieczeń oparty o wolny rynek jest nie do zaakceptowania przez komuszków i wysługujących się im urzędników. W ogóle najstraszliwszą rzeczą w oczach komuszków jest samodzielność obywateli i samodzielne decydowanie o własnym losie. Komuszki i urzędnicy państwowi woleliby własne córki posprzedawać do burdeli niż dopuścić do takiej tragedii, jaką byłoby upodmiotowienia obywateli.
Nienawiść do wszystkiego co prywatne, to cecha dominująca w demokracjach ludowych i dlatego powoli staczają się one w otchłań totaniactwa i zamordyzmu.
studentMIM / 2009-03-14 09:58 / Tysiącznik na forum
Człowiek chyba 70% (a może więcej) swoich wydatków na leczenie wydaje w ostatnich 20 latach życia, więc jeszcze będziesz miał okazję skorzystać z państwowej służby zdrowia. Poza tym mówiliśmy o statystyce (tylko takie myślenie ma sens)

Jeśli zaś chodzi o %, myślę, że jest gorzej.

To co napisałeś, to jest lepiej niż napisał Pilsener;P

Urzędnicy to pijawy przyssane do społecznego cyca wysysające jego zasoby.

Takie sformułowanie świadczy o "jakości" wypowiedzi.

System ubezpieczeń oparty o wolny rynek jest nie do zaakceptowania przez
komuszków i wysługujących się im urzędników.

A cały punkt 3 świadczy o ideologicznym zacietrzewieniu (nie podaje się argumentów, tylko powtarza jakieś spiskowe teorie)
Floyd / 2009-03-13 15:52 / Tysiącznik na forum
System leczenia za 'darmo' czy refunadacji polega na tym, że ci co mają więcej kasy płacą za tych co mają jej mniej i nie dziwota, że ci co mają jej więcej się to nie podoba, ale tak to funkcjonuje i nie mydl dla odmiany Ty oczu innym. Rynek zawsze się reguluje pod średnie dochody, a nie pod najniższe. Najlepiej to widać na przykładzie stomatologii. Kto ma pieniądze ten leczy ząbki zgodnie z najnowszymi standardami, a kto jej nie ma to nie leczy wcale lub czekając miesiącami otrzymuje produkt na poziomie XIX wieku. Jak rozumiem o to Ci właśnie chodzi, by tak właśnie było w każdej dziedzinie.
Pilsener / 2009-03-13 23:18 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"zabrać bogatym a dać biednym" - to jest fikcja, bo nikomu nie udało się zmusić bogatych, by harowali na biedaków. Gdyby każdy miał wolny wybór, bogatym opłacałoby się płacić większe składki, bo wtedy mieliby lepszy standard - w ten sposób napłyną do systemu pieniądze, które tak burzą socjalistów, bo jak to bogatym lepszy standard? Ale to, że dzięki tym bogatym szpital mógłby kupić np. lepszy sprzęt nikogo już nie obchodzi. W efekcie bogaci sobie i tak radzą, a cały ciężar utrzymywania systemu spada na zwykłych ludzi.

A nawet i bez tych dodatkowych pieniędzy skutecznie marnowane są te, które są - NIGDY partyjna kontrola nad służbą zdrowia nie będzie wydawać środków efektywniej, niż wolny rynek. Nie lepiej dla obywateli byłoby gdyby mieli wybór:
- wysokości i rodzaju składki
- firmy ubezpieczeniowej
- lekarza, szpitala lub przychodni

W ten sposób te same pieniądze krążyłyby w systemie efektywniej i bez pośrednictwa partii.

Ale każdy się temu sprzeciwia, bo kasa nie będzie pracowała dla partii, stąd irracjonalna i umiejętnie podsycana przez polityków fobia przed kapitalizmem i wolnym rynkiem. Politycy Wam mówią, że wolny rynek oznacza drożej i gorzej - ale jest dokładnie odwrotnie, bo konkurencja wymusza taniej i lepiej - pacjent ma być klientem i kurą znoszącą złote jajka z polisy, a nie jak jest teraz - balastem i dodatkowym kosztem dla szpitala.
Floyd / 2009-03-14 00:13 / Tysiącznik na forum
Bzdury piszesz nawet w USA, to się nie sprawdza. Jakoś nic nie wspomniałeś o tej stomatologii o której pisałem i jak się sprawdza w praktyce. Oczywiście tacy jak Ty zawsze znajdą argumenty w obronie swych teorii. Np. Nie masz kasy? Widocznie jesteś leniem.
Za mało zarabiasz? Przenieś się do lepszej pracy. Nie podoba ci się być robotnikiem? Zostań bankierem. itd itp. Jestem przekonany, że przy Twoich rozwiązaniach było by lepiej dla Ciebie. Dałbyś głowę, że KAŻDEMU będzie lepiej (zaryzykował byś swoją mądrą główką?), czy Cię to już g....... obchodzi?
Pilsener / 2009-03-14 23:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A w Kanadzie się sprawdza? Jak trzeba nawet rok czekać na najprostszą operację? W UK się tak sprawdza, że od wielu lat próbuje się zreformować niewydolną służbę zdrowia. Nikt nie mówi, że kapitalizm i wolny rynek jest idealny, ale usługi zdrowotne z klucza partyjnego są o wiele gorsze. Przeciętny pracujący ma o wiele lepszą opiekę w USA niż u nas i to są fakty i tylko to się liczy - biedacy w każdym systemie są kopani w d...ę a bogaczom się powodzi w obu systemach - chodzi o zwykłych, pracujących ludzi, aby zapewnić im równy, powszechny, sprawiedliwy dostęp do usług medycznych - tylko o to walczę. O wolność wyboru i demokrację.
acomitam / 83.25.184.* / 2009-03-14 10:02
Ależ to jest prawda! Jak głosi stare i potwierdzone nieskończoną ilość razy w praktyce powiedzenie: dlaczegoś biedny? - boś głupi. Należy sobie zdać w końcu sprawę i zaakceptować ten prosty fakt, że nie jesteśmy równi pod żadnym względem. Jedni są wysocy, inni niscy, jedni piękni, inni szkaradni, jedni inteligentni, inni to urodzone tępaki i matoły. Dlaczego więc oczekujemy, że należy się wszystkim po równo? Komuszki potrafią wykorzystać stworzony przez nich, jednak z gruntu fałszywy obraz społeczeństwa egalitarnego. Grając na emocjach, niczym tasiemiec uzbrojony, wczepili się w tkankę społeczna i wysysają z niej społeczne soki. A durne ludzie dali sobie wmówić, że to jest OK.
Floyd / 2009-03-14 10:23 / Tysiącznik na forum
O poczynaniach ludzi decydują nie tylko zimne kalkulacje ale i emocje. Potrafisz zrozumieć Arabów którzy w imię swych racji gotowi są wysadzać się w powietrze, oczywiście łącznie z takimi mądralami jak Ty?
Jeżeli większość ludzi jest w stanie zaakceptować, że będziesz jeździł lepszym samochodem niż on, to nie będzie wstanie zaakceptować, że Twoje dziecko ma żyć bo masz więcej kasy, a jego ma umrzeć już z założenia, bo on ma mniej tej kasy. Kto nie bierze pod uwagę tych emocji i jej skutków ten też jest głupcem. Nienawiść, to też potężne uczucie, a jego skutki też mogą być bardzo dolegliwe także dla takich jak Ty. Moim skromnym zdaniem należało by unikać sytuacji prowokujących do powstawania takich uczuć. Nie rozumiesz tego? Trudno.
acomitam / 83.25.184.* / 2009-03-14 11:01
Kolega przemawia jak Sławomir Sierakowski. A mnie takie przemowy co najwyżej śmieszą. Ludzka zawiść była, jest i będzie obecna w życiu, czy tego chcemy czy nie. Ludziska zazdroszczą bliźnim wszystkiego: lepszych samochodów, wspanialszych domów, powodzenia finansowego, ... długo by wymieniać. Tylko co ma z tego wynikać? Czy aby np. jakiś burak mi nie zazdrościł powinienem się dać komuszkom ogolić do gołej skóry?
Jeśli zaś chodzi o życie moich dzieci... Tak to właśnie powinno wyglądać, jeśli mnie na to stać, aby uratować moje dziecko, to powinienem móc to zrobić. Jeśli zaś kogoś nie stać, to jego problem, i nie może żądać, żeby pozbawiono mnie mojej własności tylko dlatego, że on jest głupi, biedny burak. Ja oczywiście w odruchu altruizmu mogę mu pomóc, ale musi to być tylko i wyłącznie moja decyzja !!! Jeśli stać mnie, aby w szpitalu wynająć jednoosobową sale z telewizorem i indywidualną obsługą medyczną, to powinienem móc to zrobić. A jeśli inny musi leżeć w dwudziestoosobowym, charczącym towarzystwie, bo groszem nie śmierdzi, to jego problem. Oczywiście wykorzystuję swoja skromną osobę jako przykład do wskazania jak wg mnie powinny wyglądać zdrowe społeczne relacje. Nie jesteśmy równi i nie oczekujmy od świata, że otrzymamy tyle samo co lepiej wyposażeni przez naturę.
Floyd / 2009-03-14 17:11 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście dyskusja z takimi jak Ty nie ma sensu. Dodam jeszcze tylko, że bardzo często potomkowie takich jak Ty, to bardzo często karły intelektualne bo inteligencji się nie dziedziczy, nawet po tak dobrze wyposażonych jak Ty. Bywali też lepiej jeszcze wyposażeni i marnie kończyli. Powodzenia.
studentMIM / 2009-03-13 23:56 / Tysiącznik na forum

Ale to, że dzięki tym bogatym
szpital mógłby kupić np. lepszy sprzęt

tylko dlaczego miałby go wykorzystać (zamiast starego, który jest tańszy; amortyzacja) także do leczenia tych biedniejszych?

bo nikomu nie udało się zmusić bogatych, by
harowali na biedaków.

Jednak chyba w Europie się udaje. Oczywiście jest 0,1%(jeden promil) bardzo bogatych osób, które uciekają przed opodatkowaniem, ale nie jest to skala, która mogła by wpłynąć na skalę makro.

W ten sposób te same pieniądze krążyłyby w systemie efektywniej i bez pośrednictwa partii.

możliwe, że tak, ale tracimy przy tym efekt skali, co ma negatywny wpływ na ceny (tak więc działanie jest w obie strony)
alcabon / 2009-03-13 14:17
A ludzie i tak głosują na cwaniaków z PSL, O, PiS, SLD, SDPl itp.
alcabon / 2009-03-13 14:18
O = PO oczywiście oni też cwaniaczką;)
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-03-13 22:25
Jemu chodziło o SO - samąbronę.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-13 13:21
jakie jest marzenie europejskich koncernów farmaceutycznych?
tego nikt nie wie .. ale mozna zakłądac że, takim marzeniem może byc, osiągniecie takiej pozycji jak koncerny w USA, tam to koncerny mające polityków w swoich kieszeniach decydują o tym jakie leki i czyje sa dozwolone a czyje nie
skutkiem czego jest coraz większe zatrucie społeczeństwa USA toksycznymi lekami,
ale czego nie poświeci się dla zysków, nawet zdrowie społeczeństwa .. tym bardziej że decydenci nie korzystają z tych samych leków które ordynowane sa społeczeństwu ( mam na myśli USA)
POtodnadono / 79.185.227.* / 2009-03-13 12:39
Jeśli te brytany co się pod dywanem tak zawzięcie gryzą nie były szczepione to efekt będzie wiadomy. Wściekłość wielka a kości do ogryzienia coraz mniej. I jakoś nie przeszkadza teraz angażowanie sił bezpieczeństwa do walki politycznej. Oj te PO to dopiero gagatek. Nie bez przyczyny śp. Religa przed nimi ostrzegał.
Elendir / 2009-03-13 14:03 / Łowca czarownic
Wybacz, ale tu nie było żadnej prowokacji sił specjalnych, tylko wykrycie zaistniałych zdarzeń. A swoją drogą ciekawe że narzekasz na PO, podczas gdy bohaterów tejże opowieści można znaleźć w PSL i PiS...
taki tam / 87.205.68.* / 2009-03-13 19:27
Czy to nie ty miałeś przypadkiem pretensje do Kaczyńskiego za Leppera? A Donek za Pawlaka to już swój chłop?
Elendir / 2009-03-15 10:28 / Łowca czarownic
Kaczyński przed wyborami wykluczał koalicję z Lepperem. Tusk przed wyborami nie wykluczał koalicji z PSL. Zresztą PiS również. PiS mógł zawrzeć inna koalicję ale był zbyt zachłanny na władzę. Tym niemniej jak dokopiesz się do moich komentarzy sprzed wyborów, to nie znajdziesz tam przychylnego zdania o PSL.
DA-old / 217.172.247.* / 2009-03-13 16:55
To co robi w tej sp[rawie Pitera??????? Może pisze raport tak ściśle tajny, że nikt go nie zobaczy...
~Kris / 2009-03-13 13:54 / Tysiącznik na forum)
Korupcja dotyczy ludzi władzy a nie partii: kto ma władzę, tego się korumpuje.
Dobrze, że o tym słyszymy.

Chciałbym jeszcze usłyszeć, że winę udowodniono, i że wszystkie refundowane leki tej firmy zostaną skreślone z listy na jakieś 5 lat - w ramach przyjacielskiego ostrzeżenia.
coco969 / 84.143.192.* / 2009-03-13 15:08
A moze wlasiwszym wysciem byloby ulatwienie procedur rejestracji lekow. Obnizyloby to koszt dla producentow i pacjentow. Moze wtedy firmy farmaceutyczne nie musialyby uciekac sie do kupowania sobie urzednikow.
makowski / 82.210.186.* / 2009-03-13 17:09
>> coco969
"A moze wlasiwszym wysciem byloby ulatwienie procedur rejestracji lekow..."
to trochę ta sama dyskusja, co o legalizacji narkotyków. mialbys (podobno) taniej, (podobno) "czyste" i (podobno) podatki z narkobiznesu -- zasililyby budzet.
(banderola akcyzowa na Strzykawki i inne utensylia ;-))
..............................................
przemysl farmaceutyczny (i przemysl od narkotyków; zreszta bardzo do niego podobny) to KOSZMAR; ale to ludzie -- chca od nich kupowac to swinstwo.
w tym problem...
w ludziach, co KOCHAJA sie leczyc.
a szczegolnie w Polsce...

Najnowsze wpisy