Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

AKCJE GROSZOWE - INNE SPOJRZENIE!!!

AKCJE GROSZOWE - INNE SPOJRZENIE!!!

szewcdabrowa / 2008-06-05 08:44
Akcje tzw. goszowe wydają się dość ciekawą inwestycją patrząc na to z perspektywy bardzo długo terminowej. Do niedawna wydawało mi się, że kupując akcje za 1 gr nie można na tym stracić / pomijając oczywiście niską płynność czy np. upadłośc lub wycofanie akcji spółki z obrotu giełdowego - bo to może przydażyć się każdej spółce, nie tylko groszowej /. Kupując akcje spółki za 1 gr / nie dotyczy to pp, bo tutaj czasami pp za 1 gr jest nieopłacalne /, w przekonaniu większości chyba graczy i moim również, zdawało by się, że zysk na przyzwoitym poziomie jest pewny, kwestia tylko odpowiednio długiego czasu. Niestety, jest to błędne rozumowanie. Okazuje się , że akcje kupione za 1 gr moga być dużo, dużo tańsze, można na nich stracić i to bardzo dużo. Paradoksalnie może sie okazać, że cena 1 gr za akcję historycznie może byc nawet najwyższą ceną po jakiej te akcje kupiliśmy. Sam jestem posiadaczem groszówek Mewy, Elkopu, Fonu.... i do niedawna jeszcze byłem pewien, że może nie zarobię ale stracić dużo na tym nie stracę. Niestety, prosta prawda podziałał jak zimny prysznic, na przyszłość trzeba być ostrożniejszym, bo 1 gr, to jednak nie jest najnizsza cena za jaką mozna kupić akcję i nieprawda jest, że niżej już być nie może i nie można na tym stracić.
Zapraszam do dyskusji. Pewnie Ameryki nie odkryłem ale jestem bardzo ciekawy ilu posiadaczy groszówek zdaje sobie sprawę, że nie jest tak jak myślą?
Pozdrawiam i życzę sukcesów i trafnych inwestycji wszystkim.
Wyświetlaj:
1Zdzislaw / 2009-04-23 17:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na akcjach groszowych zarabiaja tylko blizej nie okreslonej profesji. najlepiej jest na Fon . Najpierw kosztowały ca 3,00 w 99 r.na poczatku 07 po znacznych spadkach wywindowały sie na cos ponad 4,50by na początku08 zrobiono spilt groszowy a przeciez na 31.12.05 wart.ksieg. 1 akcji była -0,10.Teraz chce się znów zrobic pakiet 50 straych akcji to bedzie 0,50 zł i znow przyjdzie głupi to kupi az . Tak na jednym groszu mozna stracic ,
Marzyciel / 2008-12-21 14:53 / portfel / Weteran 07/08
ja kupilem fona po 4gr wskoczyl na 5-6 nie moglem go sprzedac po tych cenach wiec wywalilem po 4gr :)
stracilem na prowizji i wiecej sie nie bawie na smieciach
kaskader gieldowy / 83.19.1.* / 2008-07-10 22:36
jeszcze troche poczekajcie to zobaczycie nie kilka spółek groszowek lecz prznajmniej 1/3 GPW bedzie na poziomie 10gr. np; impexmet rok temu ponad 10 zl.teraz okolo 2zl,instal ,kolastyna i wiele wiele innych co zlecialy po minimum75 %
23r / 83.25.168.* / 2008-06-13 11:46
Kupiłem Mewy za 40 000, dzisiaj patrze - prawie 60 000 na rachunku. Szkoda, że z tymi śmieciami da się tak łatwo tylko w wirtualu
Malkiel / 2008-07-03 20:09
no to jest żałosne właśnie , na onecie jest taka stronka do grania na wirtualu, pisze że wszystko jest tak jak w realu ale to gówno prawda, normalnie trudno jest kupić akcję mewy za pare tysięcy bo na takie akcje zlecenia złożyło tysiące ludzi i trzeba czekać w kolejsce bardzo długo, a nawet jak sie je kupi nawet po 2 grosze, to nie wiadomo czy zdąży się je sprzedać jeśli będą kosztować 3 grosze, później może okazać sie że akcje kosztują już jeden grosz:) :) :) więc do wszystkich co grają na wirtualu na onecie, w realu nie jest tak pięknie jak na onecie, gdyby było to bym był milionerem he , na onecie mój rachunek zwiększył się kilkanaście razy a w realu nie jest tak pięknie trudno jest zarobić 100% tego co się włożyło ale jest to realne, pozdrawiam graczy
kisiel2 / 2008-06-06 00:20
he?

wytlumacz jak chcesz sprzedac akcje za nizej niz jeden grosz..
O reversie split to jak narazie tylko plotki chodza
slawo2 / 193.111.30.* / 2008-07-10 19:32
Można zrobić pakiety akcji, i jeśli spadnie powiedzmy o 50%, będziesz "mógł" kupić za 1 grosz pakiet 2 akcji... proste.
szewcdabrowa / 2008-06-06 06:28
Właśnie, na razie tylko plotki. Ale jeżeli sprzedaż akcji chociażby za 2 gr graniczy niemal z cudem, bo są kolejki zleceń kupujących po 1 gr a znikoma ilośc zleceń kupna po 2gr, to taki odwrotny split, jeśli taka sytuacja bedzie się przeciągała miesiącami - może nie pozostać jedynie plotką. A wtedy akcja która kosztowała 1 gr może być tańsza nawet znów o 99,9999999 (9) %. Zastanawiam się własnie czy to oby nie celowe i z góry wcześniej przemyślalne przez kogoś " mądrego" działania z tymi splitami, tylko po to żeby sprzedać naiwnym akcje po aż!!! 1 gr, gdy w rzeczywistości są one dużo mniej warte.
szewcdabrowa / 2008-06-06 06:28
Właśnie, na razie tylko plotki. Ale jeżeli sprzedaż akcji chociażby za 2 gr graniczy niemal z cudem, bo są kolejki zleceń kupujących po 1 gr a znikoma ilośc zleceń kupna po 2gr, to taki odwrotny split, jeśli taka sytuacja bedzie się przeciągała miesiącami - może nie pozostać jedynie plotką. A wtedy akcja która kosztowała 1 gr może być tańsza nawet znów o 99,9999999 (9) %. Zastanawiam się własnie czy to oby nie celowe i z góry wcześniej przemyślalne przez kogoś " mądrego" działania z tymi splitami, tylko po to żeby sprzedać naiwnym akcje po aż!!! 1 gr, gdy w rzeczywistości są one dużo mniej warte.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - 1Zdzislaw.]
hs2 / 2008-06-07 17:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
może odpowiedzcie sobie kto sprzedaje akcje za 1 gr?

ktoś musiał je kupić wcześniej albo po 1 gr albo drożej, dlaczego je sprzedaje po 1 gr bo zysku na tym nie ma? To proste - nie mógł ich przez 2 miesiące sprzedać po wyższej cenie i na pewno ich drugi raz nie kupi :)
ja tak sie nie bawie / 78.88.109.* / 2008-07-07 11:53
kisilem sie z akacjami za 0.30 i jakos nie moglem ich sprzedac przez 1 msc, sprzedanie kupno za 1 gr i sprzedanie za 2 gr to cud :P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy