Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Analitycy straszą inwestorów. Możliwe przymusowe przewalutowanie kredytów

Analitycy straszą inwestorów. Możliwe przymusowe przewalutowanie kredytów

Wyświetlaj:
franker / 5.173.112.* / 2015-06-15 14:12
siedzi taki cham na wczasach na Cyprze i komentuje ze strony mobilnej wszystkie artykuły na temat franka, popija drinka przez słomkę za nasze pieniądze.

Chamie bank kupił franka w momencie udzielenia kredytu po 2 zł teraz sprzedaje mojego po 4zł to jest 100% zysku, a już 40% to lichwa w takim układzie powinieneś siedzieć nie na Cyprze bydlaku tylko za kratami.

Nikt nie musi dopłacać do mojego kredytu zarabiasz jeszcze procenty z umowy i koszty obsługi.
Zlotowkowiec / 178.197.235.* / 2015-06-15 14:34
Frajer to ty jesteś. Chciałeś przykombinować i pożyczyłeś we frankach żeby mniej spłacić. Trzeba było pożyczyć złotówki jak ja. Jak ja płacić raty w zł dużo wyższe niż twoje. Jak ja placilem to ty cwaniakowałeś jak to mało spłacasz. Ehh coś mi się dzieje jak czytam takie bzdurne komentarze. "Bank kupil franka w momencie..." Do moich rat w zl tez mi sie dorzucisz? Jak rzad zmusi banki do przewalutowania to zaplacimy za to wszyscy. Te "złe" banki to my.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dfg / 193.109.244.* / 2015-06-15 12:51
A banki już zaczynają obciążać uczciwych klientów kosztami przewalutowania franków. Nie dawno Getin poinformował o redukcji oprocentowania depozytów oraz podniesieniu opłat za konta
maprof / 95.171.221.* / 2015-06-15 09:48
Zacznijmy od tego, że te kredyty we frankach, to nie były kredyty, tylko produkty bankowe. Banki doskonale wiedziały, że to tak się skończy, więc świadomie wprowadzały swoich klientów w błąd, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzenia swoim majątkiem, co jest przestępstwem ściganym z urzędu. Sam nie wziąłbym nigdy kredytu w obcej walucie, bo jest to zbyt mało przewidywalne. Nie zmienia to faktu umyślnego wprowadzenia w błąd milionów ludzi narażając ich na łączne straty miliardów złotych.
Bzdury / 178.197.235.* / 2015-06-15 14:23
Hehe, nie kredyty tylko produkty bankowe... :) a to dobre. Kto ci kazał pożyczać we frankach? Pożczyłes to oddaj. A może wszyscy Polacy doplacą mi do mojego kredytu złotówkowego? Od 2006 spłacam większe odsetki niż frankowcy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
~amg / 84.38.222.* / 2015-06-15 08:21
Szanowni trolle.Szkoda mi was. Czy do tej haniebnej "pracy" zmusiła was sytuacja finansowa? Próbujecie bronić bezprawia. Czy chcecie żyć w kraju bezprawia? Obyście nie stali się jego ofiarami.
Acb / 83.17.55.* / 2015-06-14 23:46
Od zawsze wiadomo ze bank nie jest instytucją charytatywną....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
how / 83.11.141.* / 2015-06-15 00:01
proponuje aby banki mialy obowiazek opublikowac z czego w ubieglych latach wygenerowaly mld zyskow?? skoro banki nie sa to ich klienci tym bardziej...na czym konkretnie tyle zarobili??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
antysoc / 5.172.232.* / 2015-06-14 22:08
Nie zal mi frankowiczów. Kupowali mieszkania (w większości) za duże, pewnie każde wyposażone w drogie meble i RTV itp. Część na super osiedlach. Niestety nie każdy nawet kształcony człowiek myśli zachłyśnięty wizją własnego mieszkania w wieku 30 lat. Nie ważne że zadłuża się na 30 lat. Nie będzie mieszkał w kawalerce, z rodzicami, puki nie zgromadzi odpowiedniego kapitału. Jeszcze tłumaczy się, że uwierzył fachowcom. Jakby nie wiedział, że mają premię od sprzedaży. Pracując w finansach zawsze doradzałem klientowi bierz kredyt czy leasing w walucie w której zarabiasz i basta. Jak można na tyle lat się zadłużać nie rozpatrując różnych opcji w tym gwałtownego wzrostu kursu???????
aaa2222 / 91.146.244.* / 2015-06-15 01:28
To prawda ci co wzięli bardzo duże kredyty tera ich nie będą wstanie spłacić. JA wzioleme na male mieszkanie i rata mnie nie przygniata. Problem jednak polega nie na tym ze ktoś wizol za dużo tylko ze banki dały tak duza kasę tak dużej grupie ludzi. Cos z tym trzeba zrobić bo samo dobrze sie nie skoczy i to nie dotyczy tylkdo fankowiczów. Wiekszoci tych kredytow nie da sie splacic i banki nigdy tych pieniwdzy tak czy inaczej nie odzyskaja, a straty bankow same banki odbija sobie na pozostalych klientach nie tylko tych co mja kredyt we franku. Orban przewalutowal ludziom kredyty banki poniosly koszty tzn nie stracily tylko sie nie ochapaly jak by chcialy tzn prowizja 100% i jakos zaden bank nie zbankrutowal. Mnie w banku powiedziono ze pozyczjac mi 350 tys pln bank nie jest wtsanie odzyskac z tego wiecej niz 150 tys, rerszta to kosztszty windykacji. Oczywiscie ja zostane wielkim dlugiem ale w polsce tez nie zostane bo i po co. Ameryka poludniwa, tez da sie zyc, mozna tez przejsc konwesjie na judaizm i moze da sie do Izraela jechać.
farmazonisz / 83.11.141.* / 2015-06-14 23:13
ty chyba masz cos nie po kolei....ty wymawiasz ludziom telewizory i meble? wyobraz sobie ze w 1dnym banku odmowili nam kredytu a w drugim ze owszem ale zaproponowali jedynie we frankach...nie znam nikogo normalnego kto by mial na mieszkanie w wieku 30 lat chyba ze od tatusia albo celebryta...banki proponowaly taki kredyt jako jedyna opcje albo pozniej ofetowaly opcje do wyboru przedstaeiajac symulacj splat na korzysc opcji frankowej...kazdy normalny czlowiek wybierze oferte bardziej korzystna .. wmawiano ludziom ze te kredyty sa bezpieczne bo waluta jest stabilna a w tym czasie na rynku walutowym odbywaly sie manipulacje bankow o co sa miedzynarodowe procesy... chamstwem jest oskarzanie kredytobiorcow ze mieli tego oczekiwac...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
piszący pozew / 83.6.94.* / 2015-06-14 21:34
kredyt indeksowany do obcej waluty jest kredytem złotowym i to nie kredytobiorcy są winni sytuacji w której się znaleźli, lecz Bank, który podstępem wprowadził ich w błąd oszukując, że udziela kredytu walutowego Istota kredytu indeksowanego nie została wyjaśniona kredytobiorcy. Nie poinformowano kredytobiorcy, że jest mu udzielany kredyt złotowy oprocentowany stopą LIBOR CHF. Kredytobiorcy nie zawarliby takich umów wiedząc, że Bank na wyższy procent przyjmuje lokaty, a na niższy udziela kredytu. Tak banki nie funkcjonują. Bank nie zaryzykował udzielenia kredytu walutowego, natomiast takie ryzko nałożył na kredytobiorcę. Bank z premedytacją działał na szkodę kredytobiorców oferując ryzykowny produkt o pokracznej konstrukcji.
O wszystkim wiedziała KNF. A teraz udaje Greka
Yugol / 89.73.169.* / 2015-06-14 21:13
W 2006 roku zarabiałem 3.500 zł i nie miałem dla banków zdolności kredytowej a teraz jak przez wirtualny kryzys zarabiam o 1000 zł mniej to zdolność jakoś się znajdzie???? Coś mi tu śmierdzi kolejnym świndlem
xyz628 / 46.77.124.* / 2015-06-14 19:04
Kto gra na geldzie walutowej musi sie liczyc ze waluta nie jest stabilna. Pretensje to miejcie do siebie. FRAJERZY
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
surego / 83.11.141.* / 2015-06-14 23:25
ty sie naucz definicji kredytu i nie czytalam jeszcze zeby tam cos bylo o gieldzie...ryzyko kredytowe to ryzyko gieldowe?? w jakim swiecie? chyba minionkow?? kredyt sie zwraca w wysokosci zaciagnety dlug+prowizja+odsetki....to co podsuwaliscie ludziom do podpisania to w mojej opinii jakies monstrum kredytopodobne bazujace na niewiedzy klientow na temat niepodzielnosci ryzyka... nie majac dlugu w chf banki mialy odwrotnie proporcjonalny interes do swoich klientow...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Figofagot / 85.14.74.* / 2015-06-14 22:27
Bank to nie giełda[...]. To instytucja zaufania publicznego.. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
realist768 / 83.24.42.* / 2015-06-14 22:45
Bank nie ale kurs złotego to gra w najczystszej postaci.
tokamoka / 83.11.141.* / 2015-06-14 23:31
a kto ma wplyw na kurs banki czy ich klienci?? a skoro kurs to gielda a wszyscy wiemy ze odbywaly sie mnipulacje kursami 10 najwazniejszych walut i juz przeciez byly procesy w tej sprawie to za co mieli placic klienci bankow za manipulacje??? w takim wypadku wszelkie umowy kredytow walutowych powinny byc z marszu nie wazne...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
emeryt z 945 zł / 83.20.115.* / 2015-06-14 18:54
Zysk banków netto za 2014 r.to kwota 14,2 mld ! Jak myślicie ,skąd tak duży zysk ? Z LICHWY ! 70 % BANKÓW W Polsce to banki zagraniczne,które wytransferowały już zarobiony zysk do swoich banków za granicą pokazując wzniesiony palec Belce i Szczurkowi....Piechociński udaje ,,strusia" zakopując się w piachu....POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO ........
Doccccc / 197.79.1.* / 2015-06-14 20:54
Działanie na zasadzie oszustwa i manipulacji trudno nazwać zarabianiem i legalnym zyskiem... można wnioskować że złodziej który okrada mieszkania i mówi że to jego praca jest usprawiedliwiony i robi to legalnie?
go on... / 83.11.141.* / 2015-06-14 21:58
od instytucji takich jak KNF np oczekuje sie aby pilnowaly uczciwosci zawieranych umow..klauzule abuzywne nie mialy prawa pojawic sie w umowach...banki nie powinny nosic miana instytucji zaufania publicznego bo po ,,jezdzie,, z frankowiczami domyslam sie ze publiczne zaufanie jest znacznie ograniczone...jezeli rzad nie odejmie teraz zdecydowanych dzialan to bedzie oznaczalo zielone swiatlo dla podobnych procederow...a wtedy banki moga zwijac manele bo nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie bral kredytu...pozostanie wynajem...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
emeryt z 830 zl / 83.20.115.* / 2015-06-14 18:50
Zysk banków netto za 2014 r.to kwota 14,2 mld ! Jak myślicie ,skąd tak duży zysk ? Z LICHWY ! 70 % BANKÓW W Polsce to banki zagraniczne,które wytransferowały już zarobiony zysk do swoich banków za granicą pokazując wzniesiony palec Belce i Szczurkowi....Piechociński udaje ,,strusia" zakopując się w piachu....POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO ........
radzio230 / 188.137.51.* / 2015-06-14 18:07
Banki same są sobie winne. Jest takie przysłowie: że chytry 2 razy traci. Kiedy klient oszuka bank to ten od razu idzie siedzieć do więzienia. Może ludzi w tych instytucjach bankowych trzeba posadzić do więzienia. Za oszustwa finansowe i ludzi z KNF też dać do celi. To jest oszustwo finansowe.
krzysztoff1955 / 2015-06-14 17:31
Przecież nie można komuś pożyczyć tego czego się nie ma a w przypadku banków tak było.Nie mając franków pożyczali je klientom często w brew ich woli bo tłumaczono im że w zł nie mają zdolności kredytowej a w CHF już mieli.To było przestępstwo ze strony banków.Jeśli klient pożyczał 250tys CHF bank od razu zarabiał około 50tys zł na kursie bo klient dostawał zł po kursie jakim bank kupował około 20 gr na jednym CHF.Do tego dochodzi prowizja bankowa od 5 do 10 procent a w niektórych bankach stosowano jeszcze większe prowizje.Banki pieniądze zarobione na frankowiczach policzyli jako zarobek i w chwili obecnej ciężko im się z tym pogodzić więc niech nie mówią że jeśli dojdzie do przewalutowania po kursie jakim klient pożyczał to będą mieli straty.Otóż nie oni po prostu oddadzą klientom to co wcześniej ukradli.
cerek / 37.190.250.* / 2015-06-14 16:24
Banki? Co to za instytucje finansowe, które mogą funkcjonować tyko dzięki przekrętom (klauzule abuzywne). 700 tys. osób trzeba doprowadzić do stanu nędzy i rozpaczy i dać zarobić prezesom niebywałe sumy by to zwane bankiem ustrojstwo działało i dobrze się miało.
xdz / 5.174.232.* / 2015-06-14 16:05
jeśli mówimy o stanie na dzień dzisiejszy, to wg mnie zakładając, że kredyty walutowe (wszystkie) zostałyby przewalutowane na złotówki z dnia zaciągnięcia, a wpłacone raty (przecież były w złotówkach) kredytobiorców przeliczone w oparciu o obowiązujące oprocentowanie kredytów w złotych - to gdzie te urojone straty banków? Od momentu przeliczenia kredytów, wszyscy spłacają kredyty w złotówkach i banki dalej mają zyski takie, jakie na kredytach złotówkowych. Dotychczasowe zyski zostawmy bankom.
jasmin316 / 83.11.141.* / 2015-06-14 22:06
bylo gorzej niz piszesz...1. banki wyplacily ludziom zlotowki 2. ludzie do banku splacali franki 3. na poczatku umow trzeba bylo kupowac franki w banku i to po kursie wyznaczonym przez bank a nie np w kantorze...maz zarabialw koronach norweskich musial przewalutowac najpierw na zl a potem za zl kupic franki!!!mam powiedziec kto na tym zarabial?? a ile na tym tracilismy?? dodatkowo wysylane monity o kazda p******* za 30 zl jeden 1 do mnie i osobny 1 do meza...i mld zysku banku na koncie nie wziely sie z nikad...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy