Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Analitycy straszą inwestorów. Możliwe przymusowe przewalutowanie kredytów

Analitycy straszą inwestorów. Możliwe przymusowe przewalutowanie kredytów

Wyświetlaj:
kooorek / 78.28.23.* / 2015-06-13 21:24
O jakim przewalutowaniu mówimy/piszemy . Panie prof.Belka , to jest PAPIEROWE PRZELICZENIE OPCJI PLN/CHF . ŻEBY PRZEWALUTOWAĆ NALEŻY BRAĆ POD UWAGĘ PRZYNAJMNIEJ DWIE WALUTY. JA MIAŁAM I WIDZIAŁAM TYLKO PLN.
JEŻELI WYSPECJALIZOWANI BANKOWCY NIE ROZUMIEJĄ PODSTAWOWYCH POJĘĆ , JEST TO PO PROSTU ŻENUJĄCE.
franek bez CHF / 176.97.81.* / 2015-06-13 20:47
ciekawe myslenie rządzących - banki nie mogą starcić bo banki są od max krojenia kredytobiorców i to pod okiem medrców z nbp.
Rafu / 41.13.242.* / 2015-06-13 20:31
Proponowane przewalutowanie przyniesie bardzo dobry efekt dla gospodarki kraju. Patrz Islandia I Wegry!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gali780 / 213.158.222.* / 2015-06-13 19:42
Banki są instytucjami zaufania publicznego i nie powinny wciskać produktów mających w założeniu naciąć klientów na maxymalną kasę . To nie chwilówki - przedstawicielom płacono kilkakrotność premiiza kredyt złotówkowy więc wciskali wszystkim nie informując o żadnym ryzyku a wręcz odmawiając krefytu w złotówkach. Zrównajmy banki ze sprzedawcami cudownych garnków i magicznych kołder i pozwalajmy im dalej nacinać wszystkich jak leci...ciekawe dlaczego tylko w kilku chorych krajach pozwolono na te kredyty i dlaczego kilka banków w Polsce nie chciało ich ofrtować ( Szacun-to polazuje, że bankowiec może też mieć sumienie )
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xyaa / 164.127.195.* / 2015-06-14 08:17
Taaa….. aha.... Na giełdzie zainwestuję milion i jak zarobię, to zyski będą tylko moje……. Jak stracę, to zażądam pomocy państwa, bo mnie nikt nie poinformował że stracę….Taka ANALOGIA..…..
xfxghj / 78.21.5.* / 2015-06-14 09:46
niezupelnie jest to analogiczne bo nikt pomocy panstwa nie zada , zada natomiast ochrony praw od panstwa a to spora roznica
polacy / 5.174.24.* / 2015-06-13 17:40
Banki nie miały i nie pożyczały CHF, kredyty wypłacały w PLN. Kredyty indeksowane do CHF trzeba przeliczyć na brane w złotówkach od początku na WIBOR + MARŻA! Następnie odliczyć od kapitału pozostałego do spłaty spread walutowy (pobierany przez banki w momencie wzięcia kredytu od całości kwoty oraz drugi raz przy każdej spłacanej racie kredytu). Chyba banki na kredytach udzielonych w PLN nie tracą tylko dużo zarabiają (mają WIBOR + MARŻE + INNE OPŁATY). NIE MA TU ŻADNYCH STRAT BANKÓW. Za 2013 rok zysk netto banków w Polsce wyniósł 14 MLD zł, za 2014 jeszcze więcej 16 MLD zł. Ani obywatele ani budżet państwa nie musi tu nic dopłacać. Banki po prostu nie dostaną nienależnych im tak zawyżonych zysków. I wszystko w temacie!
piszący pozew / 83.9.154.* / 2015-06-13 19:38
usunąć z umów klauzule abuzywne (indeksacyjne). Brak jest podstaw prawnych do przeliczania wg Wibor. Umowa może dalej obowiązywać, zawiera essentiala negotii umowy kredytowej. A że bank oprocentował kredyt złotowy stopą Libor, niech się martwi.
ean / 46.112.80.* / 2015-06-13 13:48
czy to uczciwe,że wżięłaj 400tys.kredytu walor,spłacam już 7 lat,a mam do spłaty samego kapitału 560 tys,dochodzę do wniosku,że nigdy nie dogonię tego kredytu,bo kapitał cały czas rośnie i nie chodzi tu o wys.rat,które są coraz wyższe,chodzi o spłatę kapitału,NIESPŁACALNY,gdzie jest Państwo i rząd,czy nas nie słyszy?czy ma gdzieś,że obywatele mają dość tych grabieży?Nie głosuję na PO,głosuję na tych co konkretnie zadeklarują rozwiązanie tego problemu,a sprawa jest pilna.I niech banki przestaną się wypowiadać w tej sprawie,bo one mają się tylko dostosować do decyzji przyszłego rządu,miały czas ,aby dogadać się z kredytobiorcami,teraz nie będzie żadnych warunków
inter_nauta / 109.241.215.* / 2015-06-13 19:17
Trzeba było brać w walucie, w której zarabiasz - to podstawowa zasada. Sam brałem kredyt w PLN w 2008r.
romwel-78 / 95.40.57.* / 2015-06-13 20:47
gdzie byłeś jak chciałem kredyt w PLN może ty byś mi taki dał...
Author / 84.38.220.* / 2015-06-13 20:40
Trzeba było w ogóle nie brać kredytu żądać i czekać na komunalne jak mama/tata/dziadkowie nie dali.
piszący pozew / 83.9.154.* / 2015-06-13 19:40
tak się okazało, ze wzięli w walucie, w której zarabiają, czyli PLN. Bank tylko przeliczył wypłacony kredyt na CHF i to niezgodnie z prawem.
gfh / 193.106.229.* / 2015-06-13 17:59
Bardzo słuszna opinia.!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Sceptyk Anonim / 159.205.238.* / 2015-06-13 13:14
"przewalutowanie kredytów w ten sposób oznaczałoby dla banków koszt ponad 40 mld zł, i zagroziłoby stabilności sektora bankowego w Polsce" Nie bardzo rozumiem w jaki sposób miałoby "zagrozić". Banki które wcześniej wykazały w sprawozdaniach "papierowe" zyski wynikające ze wzrostu CHF teraz wykażą "papierowe" straty wynikające z przymusowego przewalutowania. Cała operacja jest dla Polskiej gospodarki raczej pozytywna gdyż zamiast wytransferować pieniądze za granicę (bankowe zyski pochodzące z krwawicy pracujących Polaków) )część z nich zostanie wydana przez kredytobiorców na produkty polskich przedsiębiorców.
Basienka244 / 185.61.0.* / 2015-06-13 15:01
Zgadzam sie w calosci - wszystko to jest na papierze!! A nam sie wmawia ze trzeba kupic nastepne itd OSZUSTWO TOTALNE!!!
brrrr / 178.43.158.* / 2015-06-14 10:23
Mówił Tusk o "zielonej wyspie" przez wiele lat. Pewnie uwierzyłaś a ja nie. Tak samo jak to obecne zadłużenie naszego państwa.Ja czekam kiedy przyjdzie ten główny komornik...a inni cieszą się kolejnymi dotacjami z UE. Moi dziadkowie żyli skromnie,moi rodzice żyli skromnie i ja też tak się staram żyć....a dzieci się uczą tego na własnych błędach.
piszący pozew / 83.9.154.* / 2015-06-13 12:45
Zgodnie z kodeksem cywilnym - art. 385 (1) : Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny (§ 1). Jeżeli postanowienie umowy zgodnie z § 1 nie wiąże konsumenta, strony są związane umową w pozostałym zakresie (§ 2). Nieuzgodnione indywidualnie są te postanowienia umowy, na których treść konsument nie miał rzeczywistego wpływu. W szczególności odnosi się to do postanowień umowy przejętych z wzorca umowy zaproponowanego konsumentowi przez kontrahenta (§ 3).
Przeliczanie kredytu złotowego wg kursu kupna w "Tabeli" Banku na CHF nie było z nami uzgadniane, inaczej pojmowaliśmy udzielony nam kredyt, nie mieliśmy wpływu na kurs waluty w "Tabeli" i nie informowano nas o zasadach ustalania kursów kupna i sprzedaży waluty; kurs waluty oraz różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna waluty nie dotyczy postanowień określających główne świadczenia stron; klauzule przeliczeniowe cechują się rażącym brakiem jednoznaczności; indeksacja kredytu według kursu waluty nie niższego niż kurs kupna zgodnie z Tabelą obowiązującą w momencie wypłaty środków z kredytu oraz obliczenie salda zadłużenia według kursu stosowanego przy uruchomieniu kredytu, bez podania reguł sposobu ustalania tego kursu, kształtuje prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami rażąco naruszając nasze interesy.
DCX.V0 / 109.241.215.* / 2015-06-13 19:25
Swoją umowę podpisywałeś pod przymusem czy z własnej, nieprzymuszonej woli ?
piszący pozew / 83.9.154.* / 2015-06-13 19:33
z nieprzymuszonej woli ufając profesjonaliście, jestem konsumentem i chroni mnie prawo.
czytelnik1 / 109.241.215.* / 2015-06-14 13:29
Jeśli zapisy Ci nie odpowiadają zawsze możesz wypowiedzieć umowę
piszący pozew / 83.6.94.* / 2015-06-14 17:05
ja doprowadzę do jej unieważenienia
Libertyn! / 95.40.15.* / 2015-06-13 12:35
banki odbiją sobie na takich głupcach jak ja -oszczedzam, a elementarna uczciwość nie pozwala mi brać kredytu ani pożyczać od szwagra jeżeli mnie nie stac na spłaty.frankowiczów ja nie obchodzę więc z wzajemnością- MAM WAS GDZIEŚ. akredyty- wiedziały gały co brały.
mika / 46.238.237.* / 2015-06-13 20:32
Jak cię nie obchodzą to po co się odzywasz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
misiu555 / 83.28.90.* / 2015-06-13 18:10
Jak żeś głupi i powierzyłeś pieniądze bankom z nadzieją, że nic nie ryzykując zarobisz, to trudno. Banki s tylko po to, żeby cię oskubać.Mądry tylko inwestuje, może stracić, ale może i zarobić.
Gobert / 66.249.81.* / 2015-06-13 13:52
Witaj trollu płatny obrońców banków, , nie masz się na co skarżyć bo kredytu nie masz, zadzwoń po nowszy tekst niż widziały gały co brały ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adaś608 / 31.135.192.* / 2015-06-13 16:18
za to ja mam kredyt. 6 lat temu brałem 200 000 w złotych a znajoma brała tyle samo we frankach. Śmiała się ze mnie, że jestem głupi płacąc połowę tego co ja. Teraz już się nie śmieje, ja się też niej nie śmieje ale wcale mi jej nie żal. Jak ktoś lubi hazard (ryzyko kursowe) to jego sprawa. Jedyny dopuszczalny przez mnie sposób "pomocy" frankowiczom to przewalutowanie wsteczne na dzień wzięcia kredytu, tak jakby brała w złotych i spłata tego kredytu na takich samych warunkach jak ja spłacam swój. Niestety znajoma nie akceptuje takiej opcji, jedyną opcją dla niej jest pomoc w spłacie, czyli ja i Ty masz spłacać jej kredyt.
Śmieszne? - nie bardzo / 84.38.220.* / 2015-06-13 20:52
A oni śmieją się z nas wszystkich: "Około 230 mln złotych - tyle w 2014 roku zarobiło ponad 240 członków zarządów i rad nadzorczych 15 działających w Polsce banków", "Zysk netto sektora bankowego w okresie styczeń-listopad 2014 roku wyniósł 15,34 mld zł, czyli wzrósł o 8,9 proc. rok do roku - podał na stronie internetowej Narodowy Bank Polski".
mika / 46.238.237.* / 2015-06-13 20:34
Oblatany stary tekst. Nie troluj. Nikt cię tu nie chce.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
q_wert_y / 109.241.215.* / 2015-06-13 19:31
Zgadzam się całkowicie. Od 1990 mamy wolny rynek i kursy walut zmieniają się codziennie - jeśli ktoś brał denominowany w walucie kredyt i liczył na stały kurs to frajer. A jeśli nie było go stać na kredyt w PLN ? Ja też omijam salony samochodowe Bentleya.
romwel-78 / 95.40.57.* / 2015-06-13 20:55
co do Bentleya, mi wystarczył polonez tylko bank stwierdził,że może mi go skredytować w CHF bo w PLN mam za niski dochód, i o to tu chodzi.
Libertyn! / 95.40.15.* / 2015-06-13 12:34
banki odbiją sobie na takich głupcach jak ja -oszczedzam, a elementarna uczciwość nie pozwala mi brać kredytu ani pożyczać od szwagra jeżeli mnie nie stac na spłaty.frankowiczów ja nie obchodzę więc z wzajemnością- MAM WAS GDZIEŚ. akredyty- wiedziały gały co brały.
Libertyn! / 95.40.15.* / 2015-06-13 12:33
banki odbiją sobie na takich głupcach jak ja -oszczedzam, a elementarna uczciwość nie pozwala mi brać kredytu ani pożyczać od szwagra jeżeli mnie nie stac na spłaty.frankowiczów ja nie obchodzę więc z wzajemnością- MAM WAS GDZIEŚ. akredyty- wiedziały gały co brały.
słowianninn / 89.100.255.* / 2015-06-13 11:01
Odnośnie opcji walutowej -banki z premedytacją przed zmasowaną akcją reklamową kredytów w chf zawyżyły kurs złotego do chf,by potencjalnych kredytobiorców /prawidlowo winno być Graczy Na Opcjach / utwierdzic ,że nasza gospodarka dynamicznie sie rozwija i PLN stale bedzie silną walutą.Na tym polegał ten geszeft,bo KURSY walut ustalają właśnie te banki,oni/bankowcy/ doskonale wiedzieli ,że po wciągnięciu w pułapke dostatecznej ilości nieswiadomych ludzi zaczną obnizac wartośc kursu pln do chf.To była gra do jednej bramki ,w której kredytobiorca /gracz na opcjach/ nieświadomy reguł nie ma najmniejszych szans w starciu z machiną bankową.Prosty przykład z obecnej chwili- bank FED dodrukował bilionyyy dolców tzw pustego pieniadza i co? dollar jeszcze sie umocnił zamiast spasc na pysk.Bo to banksterzy ustalaja kursy ,my nie mamy na to najmniejszego wpływu.NIESWIADOMIE FRANKOWICZE ZOSTALI GRACZAMI NA OPCJACH a nie kredytobiorcami. W panstwie prawa juz dawno za oszustwo oszuści powinni siedzieć za kratkami!!!
św franciszek / 46.205.116.* / 2015-06-13 10:41
Liczy się tylko stabilność banków, a co ze stabilnością tych co spłacają kredyty???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wojtttek / 89.230.22.* / 2015-06-13 10:18
Ja w banku np PKO BP czy Pekao S.A. sprzedawcy potrafią zarabiać niewiele więcej niż pracownicy Biedronki to o jakich instytucjach mówimy???
słowianninn / 89.100.255.* / 2015-06-13 10:04
Banki działały niezgodnie z obowiązującym PRAWEM.Udzielane kredyty w CHF , w rzeczywistości NIKT NIGDY z kredytobiorców nie otrzymał tej waluty ,nastepnie przeliczanej na PLN to nic innego jak wciśniecie kredytobiorcom ZAKAMUFLOWANEJ OPCJI WALUTOWEJ na parze chf/pln.Taka opcja w nomenklaturze bankowej zwie się złozonum instrumentem finansowym/pochodnym/.Grając na OPCJACH trzeba posiadac baaardzo dużą wiedzę ekonomiczną,gieldową.Wytrawni spekulanci gieldowi ,,dostają po kieszeni,, na opcjach a cóz dopiero zwykły Kowalski.Tylko sąd zmusi lichwę do uleglości!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy