Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Argentyna bankrutuje, Fed tnie QE3. Co na to inwestorzy?

Argentyna bankrutuje, Fed tnie QE3. Co na to inwestorzy?

Wyświetlaj:
z13 / 83.6.235.* / 2014-07-31 19:40
Coraz wieksze głupoty na tym forum wypisuja.Zebrała się grupa wszystkowiedzących gówniarzy i wypisuje głupoty za głupota.A na tych spadkach ktore tak nieustannie zaklinacie powinie wam się nóżka , oj powinie.I wtedy będzie super.
synonim / 2014-07-31 19:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Rynek potrzebuje krachu jak kania dżdżu ale niestety, czy stety dla niektórych, świat pływa w oceanie gotówki więc jak zwykle wykorzystają taki spadek do dokupywania w "dołkach"

B u y in dips rulez
synonim / 2014-07-31 19:32 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Krach w USA by się przydał

Ta głupia QE-hossa aż prosi się o reset

Ale pewnie jak zwykle odbiją

A jak nie to puty mam już załadowane od dawna

Rynek pragnie krachu jak kania dżdżu
synonim / 2014-07-31 19:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Moja akcyjna część portfela tak źle dzisiejszej masakry na rynkach nie przeszła

Orange polska +3,41%
Wojas +1,05%
Elzab +1,74%
Mennica -0,29%
Gpw -1,24%

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html

A mitoman wkleja mi jakieś pucu pucu o wig250

Czy ja mam w portfelu cały wig250?

Ach te 10 lat "doświadczenia" na giełdzie
Kostki domina polecą po kolwi / 159.205.247.* / 2014-07-31 19:01
Jak pisałem wcześniej, dzisiejsze dane ze Stanów pokazały z jednej strony skok liczby zwolnień pracowników w największych firmach (o małych wolą na razie nie mówić) o 50% m/m, a z drugiej duże przyspieszenie kosztów pracy, co wystraszyć musiało Fed i rynek, bo trzeba podnosić stopy %.
Powstała sytuacja, że w pogoni za zyskami zwalniali ludzi tak mocno, że doszli do granic przetrwania firm, bo sami prezesi nic nie robią, a dla spokoju społecznego coraz więcej żyje na zasiłkach i różnych rodzajach pomocy, co coraz bardziej obciąża pracujących.

W ostatnich dniach pokazali też inny problem, o czym nikt nie pisze. 77 mln ludzi nie płaci długów i to jest rekord, który spowoduje lawinę bankructw.
Co w tym takiego niezwykłego? / 109.243.182.* / 2014-07-31 19:18
Nie wiem co Cię tak w tym przeraziło śmiertelnie? Jak gwałtownie rosną płace to cześć firm zwalnia bo ich na to nie stać. Normalna gra popytu-podaży. Inżynier konstruktor w USA na "dzień dobry" dostaje dziś tam 100 000 USD/rok a i tak ich tam brakuje i ściągają speców z całego świata. Ogarnij się.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Etermit / 2014-07-31 19:06 / Tysiącznik na forum
W polsce chyba nie ma az tylu ludzi
Etermit / 2014-07-31 18:01 / Tysiącznik na forum
Letnia hossa sie rozkreca dokladnie tak jak przewidywali eksperci z money.pl :)

P.s. dobrze, ze dzisiaj wzrostow nie przerwala im jakas katastrofa samolotu
Neokolonializm / 159.205.247.* / 2014-07-31 17:52
Jakiś głupi i chciwy hedge fund chce wycisnąć z Argentyny co się tylko da. Nakupował jej długów i kiedy uzgodniła restrukturyzację z większością wierzycieli i chciała ich spłacić, to się uparł i tracą na tym wszyscy.
I nikt nie dostanie.
I tak najpierw zadłużają państwa nadmiernie, żeby potem móc przejąć majątek i dyktować warunki, nie chcąc ponosić żadnego ryzyka.
A że rządzący lubią rozdawać nie swoje, dla utrzymania się przy korycie w kolejnych wyborach, to dają się wciągać w tę pułapkę.
Koniec petrodolara trwa / 159.205.247.* / 2014-07-31 17:33
System, że jeden sobie drukuje papierki bez pokrycia ile chce i za to od innych kupuje, a jak się ktoś z tym nie zgadza, to się go atakuje, jest już nie do utrzymania.
Musi być uczciwa wymiana i uczciwa zapłata.
Pokojowa współpraca, negocjacje z wzajemnym poszanowaniem, a nie dyktat jednej strony, która uzurpuje sobie prawo do decydowania o wszystkim i za wszystkich.
dociekliwy / 2014-07-31 17:36 / portfel / Tysiącznik na forum

Pokojowa współpraca, negocjacje z wzajemnym poszanowaniem, a nie dyktat jednej strony, która uzurpuje sobie prawo do decydowania o wszystkim i za wszystkich.

a to o naszym forum ?
Socjalism & Propaganda / 159.205.247.* / 2014-07-31 18:05
No tu, to siedzi jeden, co nazywa siebie redakcją i sobie usuwa wpisy merytoryczne wg swojego widzi mi się, bo tu wolno pisać tylko o wzrostach, jak nam dobrze i że będzie jeszcze dobrzej.
Odezwał się ten co tylko swoje widzi / 94.254.133.* / 2014-07-31 18:23
To Ty piszesz jednostronnie już siódmy rok. Zero poszanowania. Faktów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Za to palnąć jakąś bdurę zawsze potrafisz / 159.205.247.* / 2014-07-31 18:49
No tak, Ty i fakty. Prasowe.
Przecież recesja nigdy się nie skończyła, narobili tylko rekordowych długów, żeby udawać że niby coś rośnie, a to tylko inflacja, i bezrobocie, co ukrywają, żebyś się cieszył.
I każdy mający trochę pojęcia o ekonomii powinien to wiedzieć, a nie udawać głupa. Ale Wam przecież nie o to chodzi, żeby pisać prawdę, musicie3 nachapać się ile wlezie, a potem niech wszystko bankrutuje. I 3 mln musi emigrować za chlebem, nie ma 153 mld zł pieniędzy oszczędzanych niby na emerytury, a czekać na nie trzeba coraz dłużej, nie można dostać się do lekarza czy szpitala, miliony na umowach śmieciowych, długi rekordowe rosną przy wyprzedaży majątku narodowego, przemysłu prawie nie ma, jakieś montownie wykorzystujące tanią siłę roboczą, banki, handel w obcych rękach, pada rolnictwo, LOT, koleje, poczta, kopalnie, elektrownie bo nic się nie opłaca, nawet węgiel importują.
Decyzje podejmowane są za nas za granicą, nie wolno wspierać swoich firm, bo nie po to ten system wspierania swoich stworzyli.

I powstaje takie curiosum, jak bankructwa na Euro 2012, po czym zostały puste stadiony i ogromne długi i jeszcze trzeba do tego dopłacać.

No ale o tym to już nie wiesz.
synonim / 2014-07-31 19:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No tak, Ty i fakty. Prasowe


Przecież ty też masz "fakty" prasowe dziadek, bo jakie możesz mieć inne

W dodatku te "fakty" to z prasy kościelnej najczęściej
Nie wiem kogo Ty chcesz na siłę uszczęśliwić?! / 109.243.182.* / 2014-07-31 19:13
Nie wiem w jakim Ty się środowisku obracasz może faktycznie samych nieszczęśników ale ja znam różnych ludzi z każdym rozmawiam i z prostym i z wykształconym i każdy sobie radzi i ma się coraz lepiej. A długi to ludzie mieli ale w latach 2007-2010, teraz większość już pospłacana ze zdrowymi finansami domowymi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-31 19:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie wiem w jakim Ty się środowisku obracasz


W środowisku emerytów kościelnych

Wypisz wymaluj te same poglądy na obecny świat, w którym ci ludzie po prostu nie są w stanie sprawnie funkcjonować

Stąd jego przesłanie nihilistyczne wobec kapitalizmu

Tak naprawdę ten koleś cały czas tkwi w mentalności roszczeniowej PRL

Demagogia antykapitalistyczna jest niemal identico jak za PRL
też mi się wydaje że to już kiedyś leciało / 109.243.182.* / 2014-07-31 19:22
No właśnie w PRL 1945-1989 praktycznie codziennie we wszystkich mass mediach trąbili jak to Zachód się kończy i bankrutuje...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-31 19:33 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No właśnie w PRL 1945-1989 praktycznie codziennie we wszystkich mass mediach trąbili jak to Zachód się kończy i bankrutuje...


No to już wiesz czym nasiąkł ten kolo
Ostatni gasi światło / 159.205.247.* / 2014-07-31 17:21
Takiej katastrofy jak obecnie, to jeszcze nie było. Oszukiwali sami siebie drukując hopssę rekordowymi długami bez pokrycia i powstała mega bańka, która musi pęknąć, bo innego wyjścia nie ma.
Po prostu - hegemonia jednego państwa skończyła się i nie potrafi się z tym pogodzić, ale musi zrozumieć, że świat się zmienił, jest już wiele innych potęg, których rozwoju i znaczenia już nic nie powstrzyma i narzucanie innym mocarstwom swojej woli nie ma szans.

Podtrzymywanie zdychających kasyn, kiedy wszystko na skraju bankructwa, to śmieszne szarpaniny bankrutów, marnujących tylko nie swoje pieniądze, bo kończy im się zabawa, a nakładanie "sankcji" jest dowodem utraty kontaktu z rzeczywistością.
tetetka / 188.147.78.* / 2014-07-31 17:10
żarty się skończyły,teraz zaczyna się panika,czas na mega zwałe
To nie jest żaden krach / 159.205.247.* / 2014-07-31 17:08
DAX -1,81%,
Madryt -2,28%,

miedź 322,96% tąpnęła w ostatniej chwili, nasi nie zdążyli sprzedać...
J1512 / 178.43.19.* / 2014-07-31 16:51
Ja jakoś tej mocy nie widzę!
Nikt kto ma kasę nie przyłoży, PO PIERWSZE JAK WIDAĆ NIKT NIE PRZYKŁADA! PO DRUGI ZE STRACHU! PO TRZECIE BĘDZIE TANIEJ! Każdy tak postępuje ale nikt się do tego nie przyzna. Zagrania dawno sobie poszła z "naszego grajdołka"! Nowe władze stare kłopoty i ani drgnie!!!
Żaden tam krach / 159.205.247.* / 2014-07-31 16:43
Turcja -2,45%.
dociekliwy / 2014-07-31 16:38 / portfel / Tysiącznik na forum
to dane historyczne :) ale obiecalem wkleic
w czerwcu zagranica kupila krajowe obligi za 10 mld
nasze banki sprzedaly za 4.5 mld
FI sprzedaly za 1.5 mld
banki centralne strefy € nie maja naszych obligow
dociekliwy / 2014-07-31 17:40 / portfel / Tysiącznik na forum
dzis na TBS obroty na obligach 8.5 mld przecietnie to okolo 3 mld :)
Sell dze straty bankrutom / 159.205.247.* / 2014-07-31 16:35
Kompromitacja banków centralnych, rynek wie już, że straciły nad wszystkim kontrolę.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy