Forum Forum inwestycyjneFundusze

Arka BZ WBK Obligacji Europejskich FIO

Arka BZ WBK Obligacji Europejskich FIO

u2mart / 2008-12-18 17:10
Co sądzicie o tych obligacjach.
I czy ktos moze mi przyblizyc ich działanie.
Przekonwertowałem ostatnio w nie troche środków i musze powiedzięc ze po tygodniu mam zysk zdecydowanie większy niż z ostatniej próby wstrzelenia się w dołek na akcjach.
Sam nie wiem co o nich mysleć bo póki co idą tak szybko na pólnoc ze chetnie bym troche więcej ich zakupił ale nie mam pojęcia co do ich ewentualnej korekty
Zresztą wystarczy spojrzec na ostatni miesiąc zysk ponad 11%
Co myslicie?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-12-19 10:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Trzymanie obligacji krajów UE miałoby sens, gdyby należało się spodziewać kolejnych obniżek stóp - tymczasem obniżać już nie ma z czego, a za rok mogą się zacząć podwyżki, to raz.

Dwa - oprocentowanie tych obligacji jest w porównaniu np. z polskimi znikome.

Trzy - równie dobrze możesz kupić euro, osiągniesz bardzo podobny efekt - jeśli przewidujesz, że złotówka będzie się osłabiać w stosunku do euro to trzymaj, jeśli nie - to sprzedaj.
000devil / 91.107.67.* / 2008-12-19 16:49
kolego mylisz sie jest jeszcze co obnizacz europa to nie tylko zwajcaria francja czy niemcy zerknij jak wysokie stopy np maja w turcji albo siegnij troszke nizej na poludnie to sie przekonasz kryzys jeszcze nie e wszystkich krajach eropejskich zadomowil sie na dobre prawdziwa kosa bedzie po nowym roku wiec napewno ciecia beda a jesli chodzi o roznice kursowe zobacz ze w europie nie mamy samego euro wiec napewno oslabiajacy zloty i wzwyzka euro to nie glowne czynniki ktore powoduja wzrosto aktywow tego funduszu ja mysle ze mozna jeszcze cos z tego funda wuciagnac od 12.12.08 do 18.12 5% zysku mowi samo za siebie a ostatnie 2 miesiace to ponad 20%
Pilsener / 2008-12-19 23:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jaką mamy teraz stopę? 2,5% z tego co pamiętam - więc nie za bardzo jest z czego obniżać. Przecież ten fundusz nie inwestuje w jakieś ruskie czy arabskie ustrojstwa (jak SEB2), tylko w papiery dłużne o wysokim ratingu denominowane w euro - trudno wyobrazić sobie takie papiery emitowane np. przez jakiś turkish industries, w przeciwnym wypadku łatwo skończyć jak SEB2. W prospekcie nawet jest zaznaczone, że stopy EBC mają decydujący wpływ na rentowność składników portfela tego funduszu oraz że jest on przeznaczony dla osób, które oszczędzają w euro, a nie są zainteresowane kupowaniem wynalazków typu polskie obligacje denominowane w jenach.
000devil / 91.107.67.* / 2008-12-20 10:35
hm i znowu nie do konca prawda to co tu kolega napisal odsylam do przeczytania prospektu i sprawa sama sie rozwiaze po 1 fundusz jest funduszem funduszy akcji zagranicznych lokuje nasza kaske w inne fundusze majace siedzibe na terytorium polski po drugie czesc aktywow funduszu jest lokowana w akcje po trzecie fundusz nie wyklucza
inwestycji w instrumenty denominowane w innych walutach ale dokladne informacje pod adresem http://www.arka.pl/_items/arka/doc/prospekt_arka_bz_wbk_funduszy_akcji_zagranicznych_fio.pdf od strony 13
LordFury / 2008-12-20 23:14 / portfel
Tylko że tutaj akurat o trochę innym funduszu mowa...
Pilsener / 2008-12-20 22:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To akcji czy obligacji? W ten sposób to sobie możemy gadać...
u2mart / 2008-12-19 17:14 / Tysiącznik na forum
1.28 zeta zwyzka za wczorajszy dzien na jednej jednostce.
Musze przyznac ze jeszcze nie udalo mi sie tak szybko nadrobic strat jak w ciągu tylko 1.5 ostatniego tygodnia na tych obligacjach.
Poza tym jeśli dobrze pamiętam to we wtorek posiedzenie w sprawie stóp procentowcyh na Węgrzech a we wtorek u nas.
50 pkt bazowych spowoduje znów spadek zlotego do euro i kolejne wybicie w gore.
Tak czy siak za ostatni tydzien jakies 6% do przodu mam nadzieje ze z przyszlym dojedzie do 10 . Moze optymista ze mnie ale naprawde uwazam to za udaną inwestycje )
Pilsener / 2008-12-19 23:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Obserwuj, co się dzieje na rynku walutowym - myślę, że realny cel to 4,50 za euro, ale zrobisz co uznasz za stosowne. Mi średnio odpowiada rynek walutowy - nie mam doświadczenia i stresują mnie wahania kursów. Kupiłem trochę obligacji dolarowych parę miesięcy temu i stresu mam na dwa lata naprzód :)
u2mart / 2008-12-19 17:19 / Tysiącznik na forum
Miałobyc ze w poniedzialek na Węgrzech a we wtorek u nas zresztą nieważne.
Tak czy siak chciałem powiedziec ze to forum naprawde przydatna rzecz bo to przez was zaczalem sie tymi sprawami interesowac a czytając niektore posty mozna sie sporo nauczyc i do tego cos uciułac )
LordFury / 2008-12-18 18:48 / portfel
2 powody:
- załapałeś się na ostatnie obniżki stóp w eurolandzie (ale teraz dużo miejsca już im do obniżania nie zostało)
- kurs euro wystrzelił w kosmos
Więc nałożyły Ci się dwa korzystne czynniki. Osobiście w chwili obecnej chyba nie ryzykowałbym już pchania się w dodatkowe papiery w EUR ze względu na rosnące ryzyko kursowe. No ale to tylko moja opinia.
ZiibiGo / 194.152.46.* / 2008-12-19 12:00
wydaje mi sie ze teraz lepiej zakupić jednostki naszych krajowych obligacji.Nieprawdasz ?
Andrzejh / 2008-12-20 20:15
Co sądzicie o naszych funduszach obligacji?
LordFury / 2008-12-20 23:13 / portfel
Odpowiem tak: z kasy, którą obecnie mam ulokowaną w funfuszach, ok. 70-75% siedzi właśnie w funfuszach obligacji krajowych :). Reszta to pieniężne, ze śladowymi dodatkami walutowych/akcyjnych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy