Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Artur Zawisza z PiS o tym co zostało z programu "tanie państwo"

Artur Zawisza z PiS o tym co zostało z programu "tanie państwo"

Wyświetlaj:
Zb. Błasiak / 217.113.235.* / 2006-03-22 15:47
Poseł A. Zawisza to zarozumiały bufon ,który pragnąc ukryć swoją niewiedzę w sprawach bankowych powiedział do pani Gronkiewicz , że ona jest dyletantem w "bankowości" .
Było to poniżej jakichkolwiek zasad kultury. Poprostu czyste CHAMSTWO!!
Manoman / 129.35.231.* / 2006-02-22 13:01
"Skoro Sejm tak przegłosował, to widać potrzebują"
Bardzo mi się spodobało to sformułowanie. Bardzo.
To jest bardzo interesujące podejście, kiedy sam fakt zaistnienia pewnych zdarzeń tłumaczy... fakt ich zaistnienia.

Już to kiedyś słyszałem - wprawdzie były to zote usta tzw. "młodzieżowca wszechpolskiego" czyli tej naszej neofaszystowskiej spauperyzowanej pseudo-buntowniczej ekstremy silącej się na patriotyzm.
Przejeżdżając kilka lat temu obok jednego z wieców tej organizacji, zauważyłem, że trzech rosłych typków tłucze czwartego (mniejszego oczywiście, po co nie potrzebnie ryzykować) przy pomocy kijów od transparentów Mł. Wszechp. Gdy otworzyłem okno i krzyknąłem, żeby "zostawili chłopaka" i "dlaczego to robicie" - usłyszałem o stojącego najbliżej całkowicie spokojne "skoro leją to, pewnie k... jest za co"
No tak.
Wiara we własną nieomylność przybiera rozmiary wprost niewyobrażalne. Skąd ta potworna buta w ludziach z gruntu uczciwych, przynajmniej do niedawna? Arogancja obecnej władzy jest dla mnie szczególnie bolesna, między innymi dlatego, że to mój Ojciec z takimi jak Oni walczył 25 lat temu o normalność - tę, która teraz zanika, o wolność - którę jest teraz deptana, o demokrację - której słabości wykorzystuje się przeciwko tym, którzy są zbyt porządni by bronić tej demokracji za wszelką, nawet podłą, cenę.

Ja pamiętam jeszcze sterty ulotek ukryte w rogówce w dużym pokoju, pamiętam tę desperację w działaniu - bez oglądania się na konsekwencje. Pamiętam stres gdy policyjna "suka" zatrzymywała się pod blokiem. Mam jeszcze w głowie wzrok mojej mamy, kiedy uśmiechając się mówiła, że tata zaraz wróci - gdy wsiadał do niebieskiej nysy.
I pamiętam, jak długo nie mogłem zrozumiec, dlaczego w szafie w przedpokoju zawsze stała smieszna zakupowa siatka, taka z okrągłymi plastikowymi rączkami, w której była pidżama mojego taty i jakieś ubrania. Zawsze gotowa.
Czy ktoś to jeszcze pamięta?

Nie, moi drodzy - Cel NIE uświęca środków.
Ale oczywiście - w umysłach maluczkich - żądza władzy usprawiedliwia nawet najbardziej nieeleganckie działania, najbardziej wstrętne słowa, najbardziej pokrętne tłumaczenia - nic nie zbyt podłe by tego się chwytać, jeśli jest skuteczne.

Wypowiedzi Pana Zawiszy tylko potwierdzają, że przekonanie o słuszności wprowadzanych zmian jest wśród przedstawicieli PiS dogmatem. Co ciekawe, gdy PiS zmienia pogląd, i wycofuje się z własnych obietnic przedwyborczych, to dowiadujemy się, że tak naprawdę "z niczego sięnie wycofał" a my po prostu źlę rozumiemy rzeczywistość.
Acha.
No to wszystko w porządku, prawda?

Metoda Jasia: "Dajcie mi największą pałę to wszystkich ustawię".
PiS wierzy, uważa że ma monopol na rządzenie, zna remedium na wszystkie bolączki tego świata (i to chyba nie tylko doczesnego). Szkoda, bo to wiara fałszywa.
I jak prawie każda wiara - daje poczucie słuszności tego, co się w jej imieniu robi.

Oderwałem się trochę od treści artylułu - i to mi, proszę, wybaczcie.

Może byłbym w stanie podchodzić do tego spokojniej, gdybym w ostatnich wyborach zagłosował np. na Platformę Obywatelską. Ale stało się tak, że poparłem PIS - dlatego, mam obecnie prawo, widzac co się wyprawia z nasza biedną Polską, odczuwać szczególne rozgoryczenie.

Wstyd.
Obyśmy się szybko doczekali czegoś lepszego.
real / 81.219.244.* / 2006-02-22 17:35
Szanowny Panie Manoman, rozumiem Pańskie rozterki i rozgoryczenie obecną sytuacją tak polityczną, jak i gospodarczą, oraz społeczną. Jest Pan jednak człowiekiem godnym szacunku, bo potrafi Pan oddzielić NIEPODWAŻALNE wartości demokratyczne, od własnych ambicji (dotyczy nietrafności wyboru). Każdy może się pomylić (błądzenie to rzecz ludzka), niestety nie każdy potrafi się do tego przyznać, oczywiście mam tu na myśli ludzi świadomych, umiejących analizować sytuację (mających jakieś doświadczenie i życiowe punkty odniesienia), i wyciągać wnioski.
Niestety szanowny Panie, rację ma pan Zawisza, który twierdzi, że PiS z niczego się nie wycofał, tylko wyborcy źle zrozumieli, rację ma również pan Kurski, twierdząc że – ciemny lud to kupi. PiS drogi Panie, odrobił lekcję z socjologii i PR, i wciskając „ciemnemu ludowi kit” (min. znikające żarcie z lodówki i znikające pluszaki), trafił do świadomości tego ludu aby dorwać się do WŁADZY (TKM).
Tak się niestety składa (bo czasem wolałbym nie mieć tej swiadomości), że mam wykształcenie ekonomiczne, i znając realia budżetowe naszego kraju, oraz mechanizmy, które nimi rządzą, wiedziałem że to co obiecuje PiS to nie jest program gospodarczy, tylko program na kupienie elektoratu, że to kit, ale co gorsze, byłem (i jestem) przerażony niekompetencją gospodarczą gabinetu Marcinkiewicza. I nie chodzi już o to, że PiS wycofał się już ze wszystkich obietnic przedwyborczych (bo tak naprawdę, PiS nigdy poważnie ich nie traktował), chodzi o to, że ten rząd NIE MA żadnych pomysłów i szans, na REFORMOWANIE naszego kraju w taki sposób, aby polska stała się konkurencyjną gospodarką UE. Minie rok, i okaże się, że PiS dalej nic nie może (bo przystawki mają inny pomysł na stabilizację), dług publiczny wzrósł o kolejne 80 mld zł, wzrost gospodarczy oscyluje wokół 4%, bezrobocie mamy ciągle na poziomie 18 – 20 %. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że BEZPOWROTNIE upływa czas, który jest marnowany w nieprawdopodobny sposób. Niestety, problemy związane z tak prowadzoną polityką nie dotkną wszystkich równo i SPRAWIEDLIWIE (solidarnie), najbardziej odczują je ludzie najbiedniejsi i średnio zamożni, natomiast ludzie obecnie rządzący, zdążą zabezpieczyć finansowo siebie i swoje rodziny. Reasumując, taka polityka rządu spowoduje, że ilość biedy w Polsce powiększy się, a biedni będą jeszcze biedniejsi.
A na końcu, jak już będzie jasne (nawet dla ciemnego ludu), że lepiej nie będzie, a raczej będzie gorzej, zacznie się gorączkowe poszukiwanie kozła ofiarnego (z zakresu gospodarki i ekonomii oczywiście), i nawet przypuszczam kto nim będzie, to będzie BALCEROWICZ!!!!! Ciemny lud i tak nie wie o co w tym wszystkim chodzi, więc Balcerowicz na kozła ofiarnego nadaje się znakomicie. Resztę zrobi Kurski, specjalista od prania mózgów ludowych. Przykre to jest tym bardziej, że w takiej sytuacji następne pokolenia Polaków, ludzi mądrych i wykształconych, zasilą inne europejskie gospodarki, a Polska będzie prowincją (skansenem) Europy. Smutne to, ale niestety wszystko zmierza w tym właśnie kierunku.
Pozdrawiam.
Bernard / 83.30.58.* / 2006-02-21 10:08
Miałem takie szczęście w dzieciństwie, że uczyli mnie nauczyciele wykształceni jeszcze w Drugiej RP i uczyli mnie od dziecka, że nie ma głupich pytań. Odpowiedzi zaś mogą być różne i mądre i głupie mogą być również prawdziwe lub kłamliwe proste i pokrętne. Dlatego uważam, że komentować trzeba odpowiedzi polityka, który jest jednym z 460 wybranych przez Nas Naród do stanowienia prawa i uprawnionym do wybierania, tych, którzy z kolei otrzymują władzę i rządzą. Dziennikarz po prostu zadaje takie pytania, jakie nasuwają się jemu i wielu obywatelom naszego kraju. Jeżeli pytania zawierają element krytyki to dobrze, bo wtedy pytany polityk ma okazję wykazać tym, którzy go krytykują, że nie mają racji. Natomiast, jeżeli polityk nie potrafi wykazać publicznie, że krytyka jest nieuzasadniona to jest to ryzyko bycia politykiem w końcu wyborcy widząc nieporadność tego lub innego w rozmowie z dziennikarzem mogą dojść do wniosku, że jedna kadencja dla niektórych polityków wystarczy. Zaś innych świetnie wykazujących publicznie wyższość swojego intelektu nad złośliwymi dziennikarzami wybierać będą ponownie poprzez kilka kadencji. Dlatego ciągłe obwinianie dziennikarzy za to, że zadają takie pytania, na które politycy nie potrafią jasno odpowiedzieć jest ucieczką od rzeczywistych problemów naszego narodu w stary schemat. Gdy władza nie ma umiejętności rozwiązywania problemów a tylko dobre chęci, winni są Ci, którzy to pokazują lub o tym mówią i piszą a nie Ci, którzy nie potrafią skutecznie realizować swoich zapowiedzi wyborczych, bo były te zapowiedzi oparte o analizę sondaży wyborczych a nie o analizę stanu Państwa. Na usprawiedliwienie polityków PiS mam natomiast to, że po prostu jeszcze nie mieli czasu zająć się przerabianiem programu wyborczego w teksty ustaw, bo większość czasu opłacanego im sowicie przez podatników, zajmuje posłom wewnętrzny problem sejmu polegający na budowie jakiejś koalicji, która umożliwiłaby im dalsze sprawowanie władzy.
gg / 80.53.211.* / 2006-02-20 09:11
w artykule same wodolejstwo , autorka powinna się lepiej przygotować i zapytać o konkretne daty likwidacji poszczególnych agent , o których tak głośno wrzeszczeli posłowie PiS w listopadzie 2005 , co z PFRON , WSI i innymi ..... a może to tylko dużo szumu a budżety których nikt nie rozlicza i nie spradza sie przydadzą ..... ?????????
Jaś / 87.207.214.* / 2006-02-21 11:10
Ta wypowiedź świadczy o poziomie ogólnym Pana Zawiszy - nie wie chyba sam o czym pisze. Określenie \
mazar / 217.153.107.* / 2006-02-20 08:26
kto w ogóle zaprasza do rozmowy tego osła z klapkami na oczach ???!!!
szkoda czasu i miejsca w internecie
KGbow / 83.23.248.* / 2006-02-20 12:44
Inteligencja "gg" oraz drugiego na etacie w kumitecie"mazara" równa zeru!
To forum staje sie bełkotem zle wychowanych ludzi ukierunkowanych jedynie na atak nowych władz bez względu na to czy ich wypowiedzi sa rzeczowe czy tez nie.
Zieje tu ogien nienawiści jak zreszta prawie z kazdego medium w Polsce.
Swiadczy to o tym, jak daleko i mocno nastąpiło zakorzenienie sie w kazdej dziedzine naszego życia oddziaływanie sił liberalno-postkomunistycznych.
Dominująca ilość mas-mediów w Polsce przeszła w ostatnich latach w obce ręce najczęsciej liberalne.
Redaktorzy zatrudnieni w tych mediach pracuja dla swoich mocodawców.
Nie ma to nic wspólnego z obrona Polskosci i Patriotyzmem.
Dlatego niemal w kazdej audycji i w kazdym medium krytykuje sie i atakuje we wszelki mozliwy sposób nowe władze, które chca odnowić oblicze naszej Polskiej ziemii.
To zrozumiałe, ze interesy tych obcych mediów, mówiacych jedynie w jezyku POLSKIM sa w jakis sposób zagrożone.
To tłumaczy te WŚCIEKŁE ataki zarówno Pani Olejnik, Pana Lisa i takich żle wychowanych wypowiadaczy jak powyżej "gg" i "mazar".
Mądrzy ludzie kierują sie tym co widzą i słysza i na tej podstawie wytwarzają opinie o tym co jest dobre a co złe.
Panika zagrożonych interesów WALTEROWCÓW i jemu podobnych jest bardzo czytelna.
I tak jak zmasowane przedstawianie przed wyborami NIEPRAWDZIWYCH WYNIKÓW SONDAZY, tak tez OPLUWANIE jak u "gg" , "mazara" i.tp. nie odniesie oczekiwanych rezultatów.
normalnyPolak / 217.113.235.* / 2006-03-22 15:53
Wy jesteście od dłuższego czasu osaczeni przez wszystkich , a szczególnie przez mądrzejszych od Was .
W medycynie nazywas ton się schizofrenia .
bej / 212.160.191.* / 2006-02-21 09:30
WEŹ PAN KIJ I W ŁEB SIĘ BIJ !!!
Przydało by się też trochę WIZIR-u do wybielenia podniebienia. Skąd tyle wściekłej nienawiści do ludzi?
I to na dodatek w imię Polskości i Patriotyzmu ...
bioton / 2006-02-20 17:04
Drogi Panie,
Czytając taka wypowiedz można zadac kilka pytań:
1. Co oznacza termin liberalne ręce?
2. Czy przypomina Pan sobie sposób w jaki pół roku temu media, które Pan krytykuje chwaliły poszczególnych polityków PiS-u?
3. Czy patriotyzm oznacza dla Pana niedotrzymywanie przyrzeczeń wyborczych, dopuszczenie do koalicji rządzącej partii populistycznych?

Z wyrazami szacunku
obserwator / 83.6.198.* / 2006-02-20 16:25
Jakbym czytał artykuł z lat 50-tych poprzedniego stulecia. Brakuje tylko wzmianki o zaplutych karłach reakcji. Chwalmy Pana, o.Dyrektora i jego złotouste media!!!
normalnyPolak / 217.113.235.* / 2006-03-22 15:59
Kiedy w końcu wyrośniecie z "o. Dyrektora i jego złotoustych medii" . Czy to jest nieuleczalne ? przecież wystarczy chwilę się zastanowić ( pomyśleć)
tend / 83.8.246.* / 2006-02-20 16:24
Po pierwszych zdaniach myślałem, że to rzeczowa ocena naszych wypowiedzi.
Jednak majaki psze pana.
mazar / 217.153.107.* / 2006-02-20 14:09
KGbow
"Mądrzy ludzie kierują sie tym co widzą i słysza i na tej podstawie wytwarzają opinie o tym co jest dobre a co złe - nie bardzo to pasuje do twojego stronniczego tekstu - czuć od ciebie moher na kilometr
KP / 193.111.166.* / 2006-02-20 13:58
Szanowny KGbow .
W Twoim poście są następujące sformułowania :
- bełkot
- ogień nienawiści
- Wsciekłe ataki
- opluwanie
-dywagacje na temat inteligencji forumowiczów

Ponieważ to wszystko się doskonale opisuje Twoją wypowiedz, bardziej niż Twoich poprzedników , postaraj się na przyszłość o odrobinę umiaru. Chamstwo nie przynosi chwały , idei którą popierasz, a wprost przeciwnie ,a poza tym jest dowodem na to ,że nie warto z Tobą dyskutować.
Alina / 83.23.248.* / 2006-02-20 19:15
Ależ bełkot ponas......tokroć!
Co Panowie chcieliscie udowodnić bo to jakiś MISZ-MASZ
zupełnie potwierdzajacy spostrzeżenia Pana KGbowa.
Chyba tak jak Pan EURODEPUTOWANY Czarnecki próbujecie powiedzieć coś ważnego, ciekawego i niedobrego ale tak na siłe -to nie wychodzi.
A tu zaczyna się potwierdzać, że ta droga prowadzi do samounicestwienia. Mam na myśli podobne występy Donalda.
I tak jak przewidywałam Marysia spycha go po dzisiejszej konferencji prasowej na obrzeża PO.
Powiem więcej Donald używając tej samej broni co "gg"
w odniesieniu do PiS-u, i zaangażowania całej MACHINY propagandowej pracującej na niego - juz przegrał.
A Marysia nawet mi się dzisiaj podobała (wyłaczajac małe kąsania).
A może mu jakiś doradca podpowie, że te kąsania musi jeszcze wyeliminować aby wygrać batalie o tron w PO.
Myślę, że ma duże szanse w walce z DRUGIM panem K.
A potem już tylko rozmowy z PiS.
Przewiduję właśnie taki scenariusz.
W przeciwnym razie i Maryśia zniknie z pierwszego planu.
mira / 84.10.179.* / 2006-02-21 23:19
Ty też jesteś moherek? Myslałam że masz troche oleju w głowie.
real / 81.219.244.* / 2006-02-20 21:59
Taaak. Wszystko racja, tylko nie wiedzieć czemu pan KGbow i Alina, to jedna osoba występująca w dwóch osobach. Czyżby rozdwojenie jaźni??? Pan KGbow, Alina rozmawia na forum sam ze sobą (...Co Panowie chcieliscie udowodnić bo to jakiś MISZ-MASZ
zupełnie potwierdzajacy spostrzeżenia Pana KGbowa.), albo żeby stworzyć wrażenie, że takiego oszołomstwa jest więcej (sztuczny tłok), albo pan Alina po prostu źle się czuje, co należy skwitować współczuciem. I proszę pana Aliny już nie denerwować.
Floyd / 2006-02-20 23:25 / Tysiącznik na forum
Real to chyba z wiadomych służb bo nawet rozgryzł Alinę i KGbow. Co za błyskotliwa inteligencja. Wyżej wymienione osoby podają jednak adresy mailowe natomiast real za podwójną gardą ciska piorunami na prawo i lewo.
Kaczyńscy nigdy nie byłi mimi ulubieńcami. W politykę staram się nie angażować uczuciowo aby nie dostać "małpiego rozumu" jak niektórzy komentatorzy. Patrząc więc bardziej z boku widzę, że na wszelkich forach internetowych większą kulturę i ogładę wypowiedzi prezentują zwolennicy PiSu w przeciwieństwie do ich przeciwników.
real / 81.219.244.* / 2006-02-21 00:39
Przepraszam Pana Pink_a, ale GDZIE TE ADRESY mailowe Aliny i tego drugiego???!!!! Czy aby pańskie informacje są tak samo dokładne jak w przypadku zespołu Pink Floyd??
Bo pamiętam, jak ostatnio chciał pan błysnąć intelygencją, ale chyba coś nie wyszło.
real / 81.219.244.* / 2006-02-21 00:58
A tu jeszcze małe porównanie poglądów pana (Pink) Floyda stojącego z boku :
2006-01-30 22:48:57 | *.*.*.* | Floyd
Po takich demagogicznych wypowiedziach to nie żałuję, że głosowałem na PiS i w następnych wyborach też zagłosuje."" - koniec cytatu.
A teraz dla porównania najświeższe poglady pana F. - ""...Kaczyńscy nigdy nie byłi mimi ulubieńcami. W politykę staram się nie angażować"".
No tak, jedno co z absolutną pewnością można stwierdzić w przypadku pana Floyda, to że absolutnie nie jest krową, bo zdanie zmienia co miesiąc.
Floyd / 2006-02-21 12:05 / Tysiącznik na forum
1)Adres mailowy znajdzie pan po kliknięciu na imię pani
Aliny.
2) Nie powiedziałem, że nie mam żadnych pogladów politycznych ale, że nie podchodze do nich emocjonalnie.
W dotychczasowych wyborach głosowałem na partię demokratyczną, później unię wolności, ostatnio dopiero na PiS.
Ostatecznie trzeba było na kogoś zagłosować, a nie było za bardzo z czego wybierać mimo wielości kandydatów.
Na kogo zagłosuję w przyszlych wyborach? Trudno do końca powiedzieć, być może zmienię zdanie ku uciesze pana reala. Jest jeszcze możliwość rezygnacji z głosowania którą także biorę pod uwagę.
Floyd / 2006-02-23 11:32 / Tysiącznik na forum
Nie denerwuj się misiaczku bo zostaniesz impotentem.
menda / 83.22.232.* / 2006-02-20 19:10
Szkoda czasu na bezsensowne dyskusje z człowiekiem którego dopadła mania prześladowcza . Jego nie przekonacie. On jest podatny na spiskową teorię dziejów według której świat jest zagrożony przez komunistów ,liberałów ,masonów,homoseksualistów i inne...mendy.
Kiszczakowski / 83.23.248.* / 2006-02-20 19:26
menda-mogłes dodać jeszcze w swoim wyliczeniu rozsianych niemal we wszystkich środowiskach dobrze przygotowanych do destrukcji Panów z byłych spec-służb
kaj / 212.160.191.* / 2006-02-21 09:37
LUDZIE !!! rozglądajcie się bacznie wokoło siebie - wróg nie śpi. Wszędzie pełno SB-eków i innych spec-służb, a my jak we mgle .... Co to będzie ... Każda władza produkuje nowe służby, które potem przechodzą do podziemia i tam się integrują, żeby następnej władzy robić kuku i żeby inwigilować zwolenników i porzeciwników ... Ciemno wszędzie ...Trzeba zniszczyć stary układ, żeby mógł powstać nowy układ - żeby nastepny układ miał z czym walczyć i żeby naród cieszył się, ze walka jednak trwa .... w imię narodu - oczywiście... SCHIZOFRENIA !!!
jaco / 84.10.179.* / 2006-02-21 23:22
Należy Kaczorom wyciąć niezły numerek! Obskubać im piórka.

Najnowsze wpisy