Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

ASystem Reanimacyjny na FW20 - Gabri-Morfi

gabri i morfi / 2007-11-15 23:41
witam od jutra dla wszystkich chętnych i bez ograniczeń wiekowych i finansowych pojawiać sie będą sygnały do zajmowania pozycji na kontraktach terminowych FW20. W chwili obecnej gramy na FW20Z7. Kapitał początkowy 6000 zł. Na 5-20 minut przed możliwością wystąpienia sygnału zajęcia pozycji będzie podana informacja.
Wyświetlaj:
Navigare----- / 2008-08-18 11:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Mamy sygnał kupna na CTOD: L po 2636
stokrota / 62.87.245.* / 2008-08-18 12:33
Wybacz, że się nie loguję ale z pracy klepię. Mam pytanie apropos CTOD. Wg moich rysunków widły CTOD wynoszą 2640 (czarna świeczka z 9.05) i 2620. Ty podajesz wartość 2636. Gdzie polega błąd w moim myśleniu. Interwał 5 minutowy zastosowałam. Dopiero zaczynam więc jeślibyś był uprzejmy rozjaśnić mi w głowie :-)
Navigare----- / 2008-08-18 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy
Błąd polega na tym, ze 2640 to cena otwarcia 5 minutowej świeczki a my patrzymy tylko na ceny zamknięcia ( w tym przypadku najwyższa cena zamkniecia 5 minutowej swieczki to 2635)
stokrota / 62.87.245.* / 2008-08-18 12:40
Bardzo dziękuję. Teraz już widzę wyraźnie. Pozdrawiam.
kuzynx / 2008-08-17 22:44 / Tysiącznik na forum
Witam po ciezkim weekendzie.

na wig 20 dziennym - pojawił się wisielec, i takie nie idealne objęcie bessy :) -

hs2 - nie wiem o czym mowisz :)

orgr-y moga byc nachylone.

Dzis nie bede meczyl elliottem, ale dla potwierdzenia wersji Morfiego :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ad93b33e19af6214.html (fw- 60min.)
hs2 / 2008-08-18 17:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a wykres świecowy taki tam :P
kuzynx - nie męczysz eliotem, ba był bym wdzięczny jak byś go tu wrzucił :)
Wigusia / 2008-08-18 10:30 / portfel / Inwestorka na 102 w różowej sukience
Dzień dobry. :)
Szarpią tym indeksem szarpią, chcieli by rosnąc, ale zachód przeszkadza, wiec raczej spadki.
eprach / 2008-08-18 08:38 / portfel / Onedaytrader
jeszcze zrobia fałszywe wybicie :-)
Morfeusz / 2008-08-17 21:06 / Tysiącznik na forum
podaję przed następną sesją poziomy odwrócenia systemów :

anakonda FW - zajmie pozycje L powyżej 2666 poziomu na close
anakonda KGHM - zajmie pozycje S poniżej 76 zeta na close
Anakonda BZWBK - zajmie pozycję S poniżej 167 zeta (to dla hs2)
no-name - otworzy L (open ) + 29,.,
matikkk / 2008-08-18 04:01 / Bywalec forum
diabelska ta anakonda :D
Morfeusz / 2008-08-17 21:04 / Tysiącznik na forum
stan systemu na koniec sesji :

Anakonda FW S - 2645 (- 25 pkt z ostatnio zamkniętej pozycji) !!!
Ankonda KGHM L - 78.40 zł ( - 2.9 zeta z ostatnio zamkniętej pozycji)
Anakonda BZWBK L - 173 zł (- 8 zeta z ostatnio zamkniętej pozycji)
No-Name -S- 2624 (- 22 pkta z ostatnio zamkniętej pozycji),,,
hs2 / 2008-08-17 20:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych niż ja - jeżeli formacja ORGR pojawi się pod kontem ok. 38 ' (trzydzieści osiem stopni) to czy możemy ją uznać za ORGR czy też to jakaś jej wariacja, wolumen na tym dosyć płynnym walorze zdaje się potwierdzać klasyczną formację ORGR no ale wolę się upewnić bo tego typu formacje znalazłem tylko na 4 z 100 przejrzanych walorów no i zadziałała wtedy choć wolumen jej nie potwierdzał.
Morfeusz / 2008-08-17 09:46 / Tysiącznik na forum
sp500 skończył w strefie zdemilitaryzowanej dla misiów i byków czyli pomiędzy 1290-1300.
W takich nierostrzygnietych przypadkach warto sobie rzucic okiem na wskaźniki
Na 60 minutach sp500 pokazuje dywergencje misia na macd mierząc ruch od dołka 14.08, natomiast ten sam ruch mierzony na skali 15 minutach , ukazuje że król jest nagi ja mam dywergencje na 3 popularnych wskaźnikach. Dodając do tego ruchy na DAX-ie czyli wspomniane wcześniej przebicie linii trendu wzrostowego, klasyczny powrót do tej linii i w piątek powrót pod linię. Taki obraz sytuacji skłania do postawienia tezy że byki słabną i spodziewamy się ruchu na południe w związku z powyższym. :))))
toca1 / 83.14.108.* / 2008-08-17 10:47
mam nadzieje ze to sie sprawdzi.na poludnie jak najbardziej zgodnie z naszymi systemami.
hs2 / 2008-08-17 12:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zobaczymy co będzie :)
na wig 20 dziennym - pojawił się wisielec, i takie nie idealne objęcie bessy :) - świece pojawiają się przy linii trendu spadkowego co podkreśla ich wagę moim zdaniem.

Drugie okno hossy jest już zakryte, pozostaje pierwsze na 2580 pkt. Co będzie zobaczymy, dolne cienie ostatnich dni pokazują że jakiś tam popyt niżej jeszcze jest.
hs2 / 2008-08-15 19:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
s&p500 ładnie konsoliduje,z analizy korpusów na 15 minutowym wygląda na to iż spadnie.
bogol / 2008-08-16 16:26
dobrze napisałeś - wygląda na to że się konsoliduje :) kierunek wyjścia poznamy pewnie w poniedziałek teraz możemy tylko przypuszczać
hs2 / 2008-08-16 17:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
zobaczymy co będzie, czy w dół czy w górę bez różnicy byle być po dobrej stronie rynku :)

zniżka na surowcach przyspieszyła nieźle, ostatnio sprawdzałem zależność rynku "bezpiecznego" czyli obligacji,złota itp od rynku akcji. Wszystko to wygląda jak przenoszenie pieniędzy z jednej kupki na drugą aż powstanie górka i tak w kółko :)
Kenobi / 2008-08-16 22:04 / Uznany malkontent giełdowy
Niestety, ten szum rynkowy robiony przez fundusze, ma służyć ukryciu faktu, że kupka ta wcale nie jest taka sama, tylko coraz mniejsza, co pokazuje coraz cieńszy wolumen, bo znika pieniądz z powodu likwidacji lewarów, umorzeń w funduszach i z tego powodu bardzo mocny spadek cen ropy, złota, srebra i innych towarów nie przekłada się już na rynek akcji, który wyraźnie nie ma już siły rosnąć. Trwa kolejna odsłona kryzysu finansowego i na rynku nieruchomości, a rozszerzyły się te problemy na gospodarkę i konsumenta, który po wyczerpaniu pakietu stymulacyjnego, wyraźnie słabnie. Brak kredytu na rynku pogłębia się, oprocentowanie rośnie, a ci, co w IV kwartale 2007 r. inwestowali kapitały z nadziejami na zarobek mocno już stracili i nie mają zamiaru popełnić drugi raz tego samego błędu, co zmusza potrzebujących do wyprzedaży aktywów na zasadzie "fire sale", co wcale nie poprawia ich sytuacji.
hs2 / 2008-08-16 15:16 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no dobra, nie podpuszczam więcej :)
hs2 / 2008-08-15 11:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9690a31ea786edf7.html
no to coś odemnie :P
wig20 w układzie tygodniowym.
^ - Młoty
/ - Okna

ostatnio było 8 sesji rekordowych w układzie tygodniowym czyli spore szanse na korektę. Dodatkowo pojawienie się młota na wykresie który naruszył wsparcie dawało duże szanse na nią.

Całość jest w klinie zniżkującym, w 3 ostatnich tygodniach długie górne cienie potwierdzają że mamy podaż.

Dwie Grube linie znaczą nam okna hossy, brakuje jednego jeszcze do kompletu. Trzecia gruba linia oznacza punkt 1/3 długości klina. Zakładając analizę morfego dla s&p500 po przełamaniu przezeń wsparcia 1290 powinno dojść do wyprzedaży u nas ale

Kiedyś podawałem okolice poziomu 2258 pkt, zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Morfeusz / 2008-08-15 12:15 / Tysiącznik na forum
małe nieporozumienie, 1290 to dla mnie kreska rozgraniczająca pomiędzy rychłym powrotem do linii trendu wzrostowego a kontynuacją odbicia od linii trendu. W chwili obecnej jak widzę sp500 (fiuty) przy poziomie 1300 próbowały przetestować 61,8 % zniesienia Fibcia. Fibon zadziałał jako opór. Zobaczymy czy indeks sp500 podejmie wyzwanie kontraktów i przebije poziom 1300. Generalnie widać że bieżąca fala jest mocno załamana w układzie 60 minutowym a to może sugerować rychłą zmianę układu sił na rynku. W przyszłym tygodniu nie widać zbyt dużo istotnych danych co może sprzyjać stronie popytowej, nie możemy wykluczyć wariantu w którym rynek podejdzie jednak w okolice 1320 pkta, sygnałem dla takiej możliwości będzie wyjście trwale nad 1300 pkta. Jak widzimy surowce wystraszyły się inflacji czyli w domyśle zagrożenia podniesienia stóp procentowych.
Kenobi / 2008-08-15 19:15 / Uznany malkontent giełdowy
A wszystko to zależy od ilości pieniędzy na rynku, a tych ubywa, bo wyjmowane z surowców pieniądze nie wracają na rynek, ale muszą wrócić z funduszy w nie inwestujących do kieszeni inwestorów, dlatego giełda już nie rośnie i schodzi po trochu coraz niżej. To samo dotyczy ruchów na walutach, gdzie widać repatriację kapitału do Stanów, gdzie zaczyna go brakować. Dlatego warto najpierw wiedzieć co się dzieje i dlaczego, a potem jak to będzie wyglądało na wykresach.
Morfeusz / 2008-08-15 12:18 / Tysiącznik na forum
po zakończeniu sesji w stanach powinna nam sie bardziej wyklarować sytuacja czyli albo wariant powyżej 1300 albo wariant poniżej 1290 albo bez rozstrzygnięć czyli pomiędzy 1290-1300.♠
hs2 / 2008-08-15 12:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
a to fakt - małe nieporozumienie ale grunt że sprostowane :)
widzę że na dax-ie leci w duł co może sprzyjać spadkom w usa. A surowce fakt - coraz tańsze :)
hs2 / 2008-08-15 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
"przezeń wsparcia 1290 powinno dojść do wyprzedaży u nas ale" - bez ale, mały błąd :P
Morfeusz / 2008-08-14 21:37 / Tysiącznik na forum
krótko i na temat DAX przebił sie przez linie trendu (patrz wczorajszy rysunek) i powrócił do niej czyli klasycznie rzecz biorąc prognoza dalszych spadków na tym instrumencie. SP500 tak jak pisałem dziś zbyt długie flirtowanie z 1290 to sygnał że walor chce dać buziaczka mocnego w liniusie trendu (patrz wczorajszy rysunek) I generalnie wychodzi nam puenta że nasze systemiki są skierowane we właściwym kierunku i sygnały te maja spore p-stwo osiągnięcia sukcesu rynkowego :)))))))))))))))
barabaszek / 2008-08-14 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum
I dlatego też uciekłem ze swoich L-ek na koniec sesji....z dwoma systemami na raz walczyć się nie da :-))....Pozdrawiam serdecznie Gospodarzy i forumowiczów.
Jeck / 2008-08-14 21:59 / "Poławiacz perełek"
coś nowego ??? ;-))
yayurek / 2008-08-15 11:32 / Kompulsywny looser na forum
to nowego, że przeglądam Wasz kącik od początku, jestem przy 104 stronie, oczy mi z orbit wyłażą, ale chyba warto :)))
hs2 / 2008-08-14 14:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
formacja wodospadu na wykresie :)
Kenobi / 2008-08-14 15:25 / Uznany malkontent giełdowy
Spadu, spadu...
eprach / 2008-08-14 15:00 / portfel / Onedaytrader
to czekamy na wodotrysk :-)

noname po 24 odwrócony na s
hs2 / 2008-08-14 15:07 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
po 14.30 spadło czyli dane zrobiły swoje.
Kenobi / 2008-08-14 15:26 / Uznany malkontent giełdowy
Zawsze mówię, że kreski naśladują tylko fundamenty...
afsitu / 2008-08-14 16:52
A to wcale nieprawda, na co jest mnóstwo dowodów typu: kiepskie dane i fundamenty równolegle ze zwyżkami na giełdzie i na odwrót (oczywiście są i okresy zgodności...). Mnie najbardziej przekonuje taka teoria:
Podstawą sa cykliczne wahania psychiki tłumu, czyli społeczeństw. Okresy pozytywnego nastawienia wywołują hossy na rynkach, a te dopiero ciągną za sobą rozwój fundamentów i prosperity. Dołki psychiczne skutkują bessami i "po chwili" recesjami.
Polecam lektury prac o falach Eliota (np. Prechtera i Frosta), jest tam dużo wspomnianych dowodów.
Mam nadzieję, że nie zaśmieciłem kącika techników :-)
Kenobi / 2008-08-14 18:13 / Uznany malkontent giełdowy
Hossa zrobiona była na nadmiernej podaży pieniądza, która spowodowała inflację wszystkich aktywów. To już należy do przeszłości - wszystkie aktywa domy, akcje, obligacje tanieją i proces ten potrwa aż znajdą właściwą wycenę. A potem nie będzie już takiej hossy, jak ostatnia, bo na skutek tych ekstrawagancji centrum bogactwa przesunęło sie na Wschód. Skończyła się pewna epoka, usługi nie są dziś najważniejsze, a bezmyślna konsumpcja za czyjeś oszczędności nie powtórzy się już więcej. Leczenie kryzysu dorzucaniem pieniędzy, czyli tym, co go właśnie spowodowało, jest kluczeniem w ślepej uliczce. Wychodzenie z tego galimatiasu potrwa lata, ale zostaną zupełnie przewartościowane oceny. Dziś świat jest już zupełnie inny, przestał być jednobiegunowy, czego większość jakby jeszcze nie zauważała, tkwiąc mentalnie w przeszłości.
hs2 / 2008-08-14 15:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz ostatnio czytałem o pewnym eksperymencie - przeanalizowano informacje fundamentalne na szczytach hossy i dołkach bessy. Informacji było tyle że na dowolną tezę - wzrosty do nieba lub krach znaleziono zawsze co najmniej kilka także nie są ważne informacje ale to jak rynek na nie reaguje.
Kenobi / 2008-08-14 17:57 / Uznany malkontent giełdowy
Zawsze reaguje, tylko najpierw robi skok w celu nabrania S-ek lub L-ek. Teraz trwa cały czas mielenie coraz mniejszej ilości pieniędzy (likwidacja lewarów), jedynie hedge fundy wykorzystują sytuacje do zaskakiwania graczy na kontraktach, którzy są zawsze mocno wystraszeni i duży kapitał steruje dzięki temu rynkiem, ale to na krótka metą. Wszystkie dotychczasowe strategie funduszy biorą w łeb i coraz więcej tracą, dlatego na rynku brakuje pieniądza, bo z jednej strony straty instytucji finansowych ograniczyły ich bazę a z drugiej boją sie ponieść dalsze straty, kiedy do tego siedzą na beczce z prochem w postaci papierów, które nie są jeszcze właściwie wycenione w bilansach i zniosą kapitał banków w całości. Pobieranie kolejnych pożyczek to tylko odsuwanie krachu w czasie.
hs2 / 2008-08-14 18:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiesz prawdę mówiąc nie gram tu dla idei tylko dla pieniędzy, tylko to mnie tu sprowadziło.

Jeżeli przed danymi była konsolidacja dawałem zlecenia z limitem aktywacji na brzegach kanału konsolidacji a docelowy wg. uznania, stop oparty też na uznaniu.
Dana zaskoczyła negatywnie uaktywniła mi S, dana zaskoczyła pozytywnie - uaktywniła mi L, dana nie zaskoczyła nikogo wycofuję zlecenia.

podaj mi na podstawie informacji jakimi dysponujesz jaką pozycję zajął byś w poniedziałek na najbliższe 2 miesiące i przekonamy się za 2 miechy czy gra pod dane ma sens :) Także czekam na konkrety - S czy L :)
bogol / 2008-08-14 16:14
tu się podpisuje i lewą i prawą raczką 100% racji
Miuzik / 2008-08-14 13:01
Witam serdecznie!

Czy możecie mi odpowiedzieć na poniższe pytania:
1. Jaki DM z możliwością posiadania kilku portfeli na kontraktach polecacie?

2. Czy otwierając rachunek w nowym DM, muszę zamknąć rachunek, albo przynajmniej zamknąć otwarte pozycje w dotychczasowym DM?(wiem, że moge przenieść papiery do nowego domu). Chodzi mi o to czy mogę grać równolege w dwóch DM na kontrakty - np. w starym trzymam jeszcze no-name, a w nowym otwieram już Anakondę.
jack6444 / 2008-08-14 13:25
A dlaczego miałbyś nie móc, w końcu wolny kraj mamy :-)
Morfeusz / 2008-08-14 11:35 / Tysiącznik na forum
dopóki SP500 przebywa pod 38,2 % zniesienia ostatniej fali spadkowej czyli poniżej 1290, dopóty istnieje wysokie p-stwo powrotu do linii trendu którą wam wczoraj na rysunku przedstawiałem. Idąc dalej tym tokiem rozumowania , powrót do linii trendu w skali jednej - dwóch sesji stwarza realne zagrożenie do wybicia się dołem z tej piknej linijki. :))))))))
OprzemO / 2008-08-14 08:54
Nie jestem specem od AT, natomiast oglądając 5-letni wykres DAX myślę, że mają przed sobą długą drogę w dół (zatrzymać się powinni ok. 4000-4200 jak na moje). Jak to wpłynie na nas? Myślę, że w najbliższych tygodniach w bok i w górę. Potem jeszcze jedna silna fala w dół, a następnie akumulacja w okolicach 2100 na Wigu20 i 3-4 lata hossy.
hs2 / 2008-08-14 09:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
nie pamiętam kto na naszym kąciku ostatnio pisał ale napisał mądrze - system inwestycyjny jest po to aby zarabiać a nie oceniać koniunkturę - od koniunktury mamy analityków.

Swoją drogą ostatnio czytałem 2 artykuły - w pierwszym napisano że ok. 10% przewidywań analityków się sprawdza, zatem grając na odwrót 90% teoretycznie powinno się udać.
Drugi był o rekomendacjach - jego podsumowanie jest takie że wskazują ona 50 razy częściej na kupno niż sprzedaż. Wnioski można wyciągać samemu. Z wszystkich piszących na money analizy najbardziej mi podchodzą te Pawła Sataleckiego, inne to jakieś takie lanie wody a w jego komentarzach jest to co mnie interesuje.
Morfeusz / 2008-08-13 22:13 / Tysiącznik na forum
no to na deser macie sytuację na DAX-ie rysunek nazwałem Kenobi Show parafrazując dzisiejszą wypowiedź Kenobiego na głównym ( szacunek że nie zaśmieca naszego kącika) dotyczącą olbrzymiej przeceny na DAX-ie i sugerując z tego powodu jutro ogromniastą lukę u nas w dół. No musi chłopak jeszcze popracować nad techniką ale wiem że sie stara. :))))))))))))
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cfc03fe4b3e602d.html
Kenobi / 2008-08-14 00:42 / Uznany malkontent giełdowy
Na dziennym S&P 500 pop ostatniej sesji pozostał wyraźny sygnał sprzedaży na STS. W szerszym spojrzeniu - kurs wybił się w dół z długoterminowego kilkuletniego trendu, po czym powrócił w kierunku przełamanej linii trendu i powrócił do spadków. w kierunku linii trendu wyższego rzędu w okolice 1.100, a poziom docelowy to po jej przełamaniu testowanie linii szyi podwójnego szczytu wieloletniego w okolicy 800. A tak na marginesie - ciekawe byłoby rysować wykresy i pokazać prawdziwy obraz sytuacji w przeliczeniu dolara na jakąś mocną walutę. Nie wspominam o inflacji, która wg źródeł niezależnych wynosi obecnie ok. 12%, a PKB , który od 2001 r. tylko w jednym kwartale był pozytywny, ponad -2%.
Kenobi / 2008-08-13 23:32 / Uznany malkontent giełdowy
Morfuś! Nic z tych rzeczy...Nie wywołuj wilka z lasu! Przestyań pisać jak Vox. Dax spadał dzis 2,5% bez powodu? Stany kolejną sesję w dół dlaczego? Musisz popracować jeszcze trochę nad fundamentami, to może coś zrozumiesz...
Wigusia / 2008-08-13 23:43 / portfel / Inwestorka na 102 w różowej sukience
Jak widać sam szef zachęca Kenobiego do pisania w tym wątku. Podoba mi się zdrobnienie Morfuś. :)
Kenobi / 2008-08-14 00:15 / Uznany malkontent giełdowy
A dlaczego to dzieciątka Wigusiowe jeszcze kołaczą się po forum zamiast spać? Żeby dokonywać nowych odkryć, że Ken jednak potrafi się czymś wyróżnić? Molto bene e buona notte!
Morfeusz / 2008-08-14 07:34 / Tysiącznik na forum
z tym Morfusiem to spokojnie - to tylko dla przyjaciół :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kenobi / 2008-08-14 15:28 / Uznany malkontent giełdowy
Kiedyś jak pisałeś jeszcze na głównym, to wydawało mi sie że jesteśmy przyjaciółmi, tak samo jak współczułem Gabrikowi, że mocno oberwał na kontraktach w czasie sławetnego krachu majowego....
Kane / 2008-08-14 15:54 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
a jaki nick wtedy miałeś na forum, w czasie tego współczucia?
Kenobi / 2008-08-15 00:04 / Uznany malkontent giełdowy
Ja miałem i mam zawsze ten sam.
hs2 / 2008-08-13 22:28 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
no to trochę się helmuty pomęczą żeby to przebić :)
ururu / 2008-08-13 22:58 / Uznany Gracz Giełdowy
o na DAXie też dobrze widać, ale nie w tej skali
ururu / 2008-08-13 23:03 / Uznany Gracz Giełdowy
krótko będzie
Morfeusz / 2008-08-13 18:39 / Tysiącznik na forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fa6bcbd72386397.html stan sp500 z godziny 18:36 , sesja się jeszcze nie skończyła ale my już z dużą dozą p-stwa wiemy na jakich poziomach przecena może się zatrzymać :)))))))))))))))))))))))))))))
Morfeusz / 2008-08-13 18:51 / Tysiącznik na forum
powstaje pytanie natury metafizycznej czy linia trendu wzrostowego zaznaczona na rysunku powyżej wytrzyma 5 -razy? w obszarze zaznaczonym na żółto linia ma dodatkowych obrońców i widzę jeszcze dodatkowe wsparcie w postaci wejścia w strefę wyprzedania na RSI. No siadamy wygodnie w fotelu i zamiast meczu oglądamy notowania :))))))))))))))))))
Pooh / 2008-08-13 19:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam wszystkich.
Al już kadził, więc ja już nie będę ;). Ale szczerze mówiąc - respect za robotę.
Mam pytanie - Morfi, pisałeś o docelowym poziomie spadków na S&P. Jaki to poziom?
Próbowałem przekopać się przez archiwum postów, ale coś nie bardzo mogę znaleźć.
Na razie jestem akcyjny i nie bardzo mam ochotę pozbywać się papierów, więc kombinuję, czy nie "zabezpieczać się" S-kami. ;)
Pozdr.Q
Morfeusz / 2008-08-13 20:08 / Tysiącznik na forum
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9fd0af0ecba6aa47.html tu masz link do rysunku
ururu / 2008-08-13 23:19 / Uznany Gracz Giełdowy
pomiędzy 170 a 070 jest spora różnica, żebyśmy zeszli poniżej 100 potrzebny jest jakiś solidny kopniak fundamentalny, swoją drogą ostatni skok może być dynamiczny - czyli 070
hs2 / 2008-08-13 23:36 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
czuć że coś się święci na dniach :)
Pooh / 2008-08-13 20:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dzięki :).
Trochę chłodem powiało ;).
Pzdr.Q
Morfeusz / 2008-08-13 20:41 / Tysiącznik na forum
nie Pooh nie chłodem powiało ale optymizmem bo nowa fala hossy czy to sie komuś podoba czy nie czeka już za następnym zakrętem, ja już ją widzę na wykresach :)))))))))))))))), ale jeszcze troszku akcyjni muszą pocierpieć. :))))))))))))
hs2 / 2008-08-13 20:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kolega patrzył chyba tylko na oś cen i zapomniał o osi czasu :)
Pooh / 2008-08-13 22:49 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Kolega trzyma akcje długoterminowo /mało pogrywa, bo czasu brak/ i już nudzi mu się ciągłe oglądanie czerwieni na swoich akcjach. Więc oś czasu też nie rokuje ;).
Chyba, że się "rozjedziemy" z U.S. /czego się nie spodziewam/.
Pozdrawiam. Q
al_capponi / 86.3.33.* / 2008-08-13 19:03
Witaj gospodarzu.....na wstepie chcialbym zlozyc szacunek za to co robisz dla ludzkosci:-)))
Mam prozbe,chicalbym poczytac o kontraktach term.,czy molgbys podac jakies stronki
gdzie mozna w sposob zrozumialy zaglebic sie w temat....podrawiam
Morfeusz / 2008-08-13 19:18 / Tysiącznik na forum
zobacz tutaj cos na poczatek : http://bossa.pl/edukacja/kontrakty/, pamiętaj tylko że gra na kontraktach bez zapiętych pasów bezpieczeństwa to zabawa z dynamitem, jeden nieostrożny ruch i wysadza ci w powietrze kapitał. :)))))))))))))))))))))))))))
hs2 / 2008-08-13 19:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
www.google.pl
najlepiej szukaj na angielskich serwisach bo jest więcej.

co do linii to widzę że to mocna sztuka ale każda kiedyś pęka :)
al_capponi / 86.3.33.* / 2008-08-13 19:41
Morfi...jestem swiadomy ryzyka jakie niesie granie na pochodnych...mam z reguly mozliwosc
sledzenia notowan przez caly czas,czego wymaga specyfikacja zawodu:-))).....jezeli mozna
to pytanko: czym sie rozni system anak.od no name?.....Dzieki za stronki i ewentualna odp.
Morfeusz / 2008-08-13 19:56 / Tysiącznik na forum
Anakonda jest wolniejsza w podejmowaniu decyzji ale jak już ją podejmie to raczej dłużej nie zmienia zdania pozycja zajmowania jest na close sesji , no-name jest szybki bill i pozycję zajmuje podczas trwania sesji w dowolnym jej momencie jeśli zostanie spełniony warunek osiagnięcia poziomu sygnalnego. Generalnie zalecam granie dwoma systemami naraz na dwóch oddzielnych portfelach, zwiększa to powodzenie gry. To jest taki nasz przepis na uzyskanie jednocześnie dużej czułości i odporności na szum rynkowy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy