Forum Forum inwestycyjneForex

Balcerowicz nie chce referendum w sprawie euro

Balcerowicz nie chce referendum w sprawie euro

Money.pl / 2006-12-07 16:49
Wyświetlaj:
Alonzo / 87.99.44.* / 2006-12-07 16:55
Poziom cen w unii jest przecietnie dwa razyb wyższy od poziomu cen w Polsce. Dlaczego ceny w Polsce nie idą do góry gdy napływa kapitał w EURO , np fundusze pomocowe, ano dlatego, ze gdy EURO jest wymieniane na złotówki i zwieksza podaż złotówek na rynku to NBP starając sie utrzymać stały poziom cen , musi zmniejszać podaż pieniądza używając jednego ze swoich instrumentów, np stopy procentowej.
Co się stanie , gdy przyjmiemy EURO i pozbedziemy sie wpływu na podaż pieniądza , którym to wpływem teraz jest NBP, ano ceny pójdą do góry , gdyż napływające masy pienieżne nie bedą równoważone z ilością dóbr wytwarzanych przez polską gospodarkę i jesli jest za dużo pieniądza na rynku, którego podaży nikt nie zmniejsza to sie ceny zmniejszają. Dlaczego mówi się , ze w Niemczech kurs wejscia Marka/ EURO został zaniżony , pomimo tego , ze nie powinno mieć to miejsca , gdyż kurs ten wyznaczony był przez rynek. , ano dlatego, że ceny są wyznaczone przez relację masy pienieżnej do ilości wytwarzanych dóbr i po wejsciu wielu państwa do strefy EURO relacja ta zmieniła sie na niekorzyść np Niemiec.
Nie można stosować jedenj waluty do tak różnorodnych warunków gospodarowania, no chyba ,ze celem jest koncentracja władzy pod pretekstem , przywracania wartości pieniądza, a koncentracja władzy i globalny kołchoż wydaje sie podobać tylko Balcerowiczowi.
ttt / 217.74.68.* / 2006-12-13 08:23
Ale o co Ci chodzi ? Chyba jestes znerwicowany troche i delikatnie rzecz ujmujac niezrownowazony psychicznie. Co wiecej powinienes isc do spowiedzi, bo zazdrosc to grzech, a Ty zdecydowanie zazdroscisz Leszkowi pieniedzy. Nota bene skad wiesz, ze sa tam jakies jego pieniadze ? Watpie zebys mial prawdziwe dane, no chyba, ze znajomy psychiatra w procesie terapeutycznym postanowil zastosowac terapie szokowa i podsunal Ci te dane, zebys sie jeszcze bardziej zdenerwowal.

----------

Odnosnie Leszka, to dzieki niemu polska gospodarka wyszla z komuszego grajdolka.

----------

Odnosnie wejscia do strefy EURO, to bedzie to sie wiazalo z kosztami, wiec wolalbym nie. Ale jezeli juz mialoby byc tak, to przelicznik powinien byc ogloszony z 3 letnim wyprzedzeniem, zeby udalo sie tak obrocic kasa, zeby nie wyparowala po zastosowaniu dziwacznego przelicznika (vide przyklad mojego kumpla z Niemiec). Zdaje sie, ze nikt nie zastanawia sie co sie stanie z depozytami w PLN.
Mercator / 212.2.99.* / 2006-12-08 12:51
Waluta to nie jest sposób na poprawę warunków gospodarowania . Są jeszcze inne sprawy, znacznie ważniejsze : jasny i prosty system podatkowy , obniżenie deficytu budżetowego i pełna kontrola nad nim tych co go finansują , czyli społeczeństwa . Idąc rozumowaniem poprzednika sterowanie podażą pieniądza , to najlepszy sposób na poprawę gospodarki . To niestety najprostszy sposób na wyjazd do Argentyny bez opuszczania Polski .
Mamy jednak teraz złote czasy dla różnych popaprańców i niedouków , którzy mają szczególne recepty na naprawę wszystkiego , a Polski w szczególności .
sceptyk / 2006-12-07 16:49 / Tysiącznik na forum
Ostatnio nasi partnerzy w Unii Europejskiej są coraz częściej zdziwieni.
Przede wszystkim tym, że ktoś z Polski domaga się repsektowania POLSKICH interesów w Unii, a nie jak za Kwaśniewskiego grzecznie i bez szemrania akceptuje i wykonuje wszystkie brukselskie rozkazy, najczęściej niekorzystne dla Polski.
mirron / 83.22.247.* / 2006-12-07 17:07
Zadziwiani są , owszem. Przede wszystkim ekscesami polskich polityków, w Polsce jak i za granicą. Nie bardzo sobie przypominam aby jakikolwiek polski rząd "grzecznie i bez szemrania wykonywał brukselskie rozkazy".
Człowieku , masz dzisiaj swoje święto. Rwoje radio obchodzi 15-lecie istnienia. Świętuj więc i nie przeszkadzaj sobie pisaniną na tym forum.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy