Forum Forum inwestycyjneForex

Gilowska: Będzie referendum w sprawie euro

Gilowska: Będzie referendum w sprawie euro

Money.pl / 2006-11-13 12:05
Komentarze do wiadomości: Gilowska: Będzie referendum w sprawie euro.
Wyświetlaj:
tomasz 35 / 87.207.31.* / 2010-05-17 19:59
FAJNIE ZE EURO W POLSCE MOZE BYC ALE NIE 2 EURO CZY TAM 3 TYLKO TAK JAK W UNI EUROPEJSKIEJ 7 DO 12 EURO Z WYSZ TAK JAK KRAJE MAJOŁ INNE
eddekk / 2010-05-18 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
EUR upadnie, zanim zdążą nas w nie wepchnąć. Obecnie UE szuka naiwniaków na spłatę długów, pierwsza w kolejności jest Estonia.
jdjagjqoijrgadsjaf / 178.36.23.* / 2010-05-18 17:53
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - eddekk.]

Eddekk ty jesteś normalnie troll

BOISZ SIĘ PRAWDY !!!!!
bzox / 2006-11-14 13:43 / Bywalec forum
Ale Gertych z Wietrzejskim zadzwonią na alarm, że sie nas polskości pozbawia. Nas - Polaków..
Wraz ze złotym odejdzie nasza suwerenność, a Polska stanie się wasalem UE.
Patryjoto! Strefie Euro mówimy NIE!
A, że ludzie mają takie pojęcie o ekonomii jak Przeciw_Euro...??? to powiedzą - Na rany Boskie! Chleb za 10 zeta toż to bida jak sto-pięćdziesiąt... Jak Gertych powiedział, a on w naukach mocniejszy nawet li od Darwina, to w tym musi być prawda...

Czy nikt nie pomyśli, że jak chleb będzie po 10 zeta to ile będzie zarabiał piekarz? A dlaczego chleb ma być po 10 zeta jak piekarz będzie zarabiał 350 euro? Że niby kapitalistyczne świnie i zapluty karzeł reakcji ograbią nas klasę robotniczą?

Światła nam trzeba - kagańca oświaty..
Przeciw_Euro....??? / 83.30.107.* / 2006-11-13 17:35
Euro w Polsce? A to ciekawe? Jak by to było gdyby ludzie (większość obecnie) pobierali wypłaty i świadczenia w kwotach od 200 do 350 E? Bo zapewne ceny w sklepach będą takie same dokładnie jak w sterej UE. Już teraz pisze się, iż wielkorotnie podrożeje energia elektryczna, bo w porównaniu z energią w UE jest śmiesznie tania. Więc to pociągnie za sobą eskalację cen w górę wszystkiego i rzeczywiście ceny będą identyczne tam i tutaj. Tylko, co z uposażeniem ludzi? Pytanko jak oni widzą właśnie tę wymianę? Jaki przelicznik? Ile będzie wówczas wynosić średnia i rzeczywista płaca, renta i emerytura w Polsce? Na te pytania odpowiedzi chyba zbyt szybko nie uzyskamy. Ale oczywiście jak zwykle Polska jest w pełni przygotowana do wejścia w strefę E. Dla przypomnienia, kiedyś też Polska była w pełni przygotowana i nawet nie dała sobie odciąć guzika od munduru. Czym to się zakończyło, wiemy wszyscy. Pani Zyto, niech pani otworzy szeroko oczy i dstrzeże, iż znakomita większość ludzi w tym kraju żyje na granicy egzystencji (całkowicie po niżej norm akceptowalnych w straej UE) i niech im Pani powie, że po zaakceptowaniu Euro będą otrzymywać wynagrodzenia około 250 E, a za chleb zapłacą w sklepie 2,5 E. Może trochę zdrowego rozsądku by nie zaszkodziło?
DODKA / 83.22.208.* / 2006-11-13 18:10
O jakich cenach mówimy i o jakiej unii? Jeżeli chodzi o UE to musisz wiedzieć ,że nie ma czegoś takiego jak ceny w "starej UE". Otóż ceny w tych krajach różnią się od siebie i to w sposób zdecydowany.
Swoją drogą ile tu , w naszym kraju spotkać można różnego typu straszydeł. Siedzi taki , wymyśla niestworzone rzeczy i straszy ludzi. Wcześniej , przez dobre kilka lat , zawodowi przestraszacze straszyli naród Unią. Ile to się mówiło i pisało ,że po wejściu do Unii ceny wzrosną zdecydowanie, że Unia nas zaleje żywnością ( tak straszono chłopów) i innymi towarami ,że wykupią ( mityczni "oni" oczywiście) polski przemysł itd itp. Teraz , kiedy jesteśmy w Unii już jakiś czas ( a jak jest każdy widzi) straszakiem stało się euro. Ile to różnych bzdur na temat wspólnej waluty przewala się przez media. Swoją drogą ciekawa jestem czym nas będziecie straszyć gdy już euro zostanie przez Polskę przyjęte.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-11-13 12:05
Nie wiem czy referendum to dobry pomysł. Wiem co to budżet, wiem co to deficyt, wiem co to obsługa zadłużenia, jednak skromnie uważam się za laika w sferze finansów publicznych. A i tak jestem 1-2% społeczeństwa, który w ogóle coś wie. I mamy pytać rolnika, górnika, sprzątaczkę i inne zawody, które na prostej arytmetyce zakończyli edukacje o to czy EURo jest dla Polaski dobre?

Jak tak dalej pójdzie to prof. Religa będzie pytał ludzi w referendum czy dany pacjent kwalifikuje się na przeszczep serca tak? Sick!

Społeczeństwo wybiera rząd, w rządzie są zwykle debile (w tym większość) jednak mają doradców (na szczęście!) i to oni powinni zdecydować na podstawie merytorycznych przesłanek.

Jako obywatel (ten światlejszy jak by nie było) uwżam, że referenda na temat posunięć gospodarczych czy finansowych to chory pomysł. No tak potem rząd zrzuci winę na wyborców. No bo sami chcieliście... Cwane kacze dupy...
Fr.Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-11-14 10:39
Tak właśnie.Referendum w sprawie euro sprowadzi się do tego, czy Kowalskiej i Nowakowi bardziej się podobają monety i banknoty w euro czy w złotych. Chyba, że nasi nieocenieni populisci coś wymyśla-na przykład złoty=suwerenność, czy coś w tym stylu.Przypomina mi to referendum konstytucyjne-tekst przeczytało może 1%biorących udział w referendum,ale każdy głos jest tak samo ważny. To już lepiej zrobić losowanie.Taniej będzie.
Floyd / 2006-11-13 13:41 / Tysiącznik na forum
Ja tam twierdzę, że wszystkie systemy organizacji państwa są równie dobre, dopóki leżą na pólce. O tym czy dany sytem jest dobry lub zły decyduje to czy większość społeczeństwa go akceptuje. Jeżeli komunizm padł to tylko dlatego, że większość spoleczeństw go nie zaakceptowała.
W historii można znależć jednak przykłady zbiorowisk ludzkich przyjmujących DOBROWOLNIE zasady wręcz komunistyczne (bez własności indywidualnej, wszystko wspólne) które osiągały ogromne sukcesy, także ekonomiczne. Mam tu na myśli np. niektóre zakony o których bajecznych majątkach mówi się do dziś.
Myliłby się też i dzisiaj ktoś kto uważal by, że można wprowadzić np. system super liberalny bez zgody większości i wszystko byłoby pięknie. Do czasu.
Niepodważalną zaletą demokracji jest to, że wszyscy do końca nie są zadowoleni i wszyscy mają cokolwiek do powiedzenia, nawet jeśli teoretycznie nie mają racji.
Marqus / 217.8.162.* / 2006-11-13 16:24
komunizm padł bo po prostu splajtował , a że wielu naiwnych chciałoby coś "za darmo" to i takich dobrowolnych nietrudno znaleźć. Z tymi sukcesami to już całkowite brednie - socjalizm na dłuższą metę się nie sprawdza bo jest niewydajny !!! Hitler ze swoim narodowym socjalizmem "osiągnął" taki dług , że nie miał innego wyjścia jak wypowiedzieć wojnę. "Myliłby się też i dzisiaj ktoś kto uważal by, że można wprowadzić np. system super liberalny bez zgody większości iwszystko byłoby pięknie" - to akurat racja , ale świadczy to jedynie o tym jak głupim ustrojem jest demokracja, która sądząc po ostatnim zdaniu myli Ci się z wolnym rynkiem.
Yossa / 160.83.32.* / 2006-11-13 12:12
Troche przesadzasz z tym 1-2% ;] aczkolwiek fakt... decyzje ktore pociagna za soba skutki finansowe powinni podejmowac finansisci... zadaniem tego referendum jest chyba bardziej pokazanie ze polacy nie pragna ponad wszystko miec ciagle te same banknoty i zgadzaja sie na te z brukseli.

Jak tak dalej pojdzie to nie sejm bedzie glosowal nad odrzuceniem budrzetu tylko bedziemy robic referendum ;P
Marqus / 217.8.162.* / 2006-11-13 13:31
każde wybory de facto pociągają za sobą skutki finansowe więc po 1. trzeba ograniczyć ich ilość przez zmniejszenie wpływu urzędników na gospodarkę , 2. uzależnić głos od np płacenia podatków.
askaray / 2006-11-14 12:52 / Bywalec forum
A jak mam zwroty podatków to też nie mogę głosować
bzox / 2006-11-14 13:33 / Bywalec forum
- A Herod nigdy nie był młody??
- NIE!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy